Aanbesteding Prijsschieten Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Adverlentiën P. H. Ariaens B. Loenen Landbouwbond OOSTRUM. Dr. A. Lommen HUIDARTS f 25.- belooning. Denalureeren van Rogge voor sleun G. STOKS Venray Klaar en helder liet de spreker uit komen. hoe Venray trotsch giDg op dezen nieuwen missionaris, die nu bij het verheven missiewerk zijne pries terlijke energie op de meest glorie volle wijze zou kunnen ontplooien, en bracht tevens dank aan God, omdat Hij deze heerlijke roeping geschonken had aan een der kinderen van den ouden en trouwen Faufarist, den heer Ariaens. Het daverend handgeklap op deze presidentueele woorden bewees, hoe zuiver Dr. Sala de dankbare gevoelens van zijn auditorium vertolkt had. Onder leiding van den bekenden en bekwamen dirigent, den heer Welting, werden nu verschillende marschen, ouvertures en walsen op waarlijk magistrale wijze uitgevoerd, aangenaam afgewisseld door vier komische voordrachten, waarvan er drie gehouden werden door den oud- fanfarist, den heer Hub. Lucassen, en één door bet werkend lid, den heer Fr. van Bergen. Beiden toonden te zijn prima amateur-tooneelisten met zeer natuurlijk en vlot spel, fijne komieken, die Venray's Fanfare eer aandoen. Moet „Hubert" bijzonder geprezen worden om zijn uitstekende mimiek, „Frans" openbaarde zich in „Een vlug mensch" een meester in de woord- en stemtechniek. Uiterst dankbaar bedankte Pater Ariaens Bestuur en Leden der Ven- raysche Fanfare voor de „bijzonder fijne attentie," hemzelf, en vooral zijn ouden vader, dien avond bewezen, alsmede voor de flinke „zakduit", hem daardoor op reis meegegeven. Nimmer zou bij door het Indische gamalang- en waigonspel de zoete tonen van Venray's Fanfare vergeten De populaire, overheerschend- komische „Potpourri 1933" van den Meer Welting, meegezongen door het publiek, was een prachtige be kroning van dezen Muziek- en Voor drachtenavond. Bezoek van Mgr. Leinmens aan de adspirant-K.J. V,-ers van Venray. Zijn H. Exc. zal op Woensdag 18 October tegenwoordig zijn op onze Propaganda Oudersavoud, waar op de Diocesane Directeur der K.J.V., de Zeereerw. Heer Jenniskens een krachtig woord zal spreken tot alle ouders van Venray, om hen aan te sporen mede te werken aan geweldig werk van de jeugd en zoo de toe komst te bewaren voor Christus door Maria. Dat dit werk ten zeerste door onzen Hooggeachten Bisschop wordt gewaardeerd, blijkt wel hieruit dat Mgr. alleen voor dien avond naar Venray komt. Niemand vau de ouders mag ontbreken. Laat de zaal te klein zijn. Komt, luister naar 't woord van onzen Bisschop en van den Z.E. Heer Jenniskens, dat zal leerzaam zijn voor U en 't spel en den dans van de meisjes zal dien avond maken voor U tevens tot een genotvolle. Kerkeljjke Volkszang ook in (1e Paterskerk. Het was reeds lang de wensch van velen, dat men evenals in Ven ray's parochiekerk ook bij de Paters met de kerkelijke volkszang zou beginnen. Een aanvang werd gemaakt op 4 October, bet feest van den H. Fran- ciscus van Assisië. Voor het eerst werd het Lof door het volk gezongen. Een woord van gelukwensch met het verkregen resultaat is hier op zijn plaats Door het volk werd gezongen: Adoro te. Magnificat. Coelorum Candor (een Franciscus hymne) en Tantum ergo. Bijzonder indrukwek kend was de plechtige herdenking van Sint Franciscus' afsterven. Alleen zij, die deze plechtigheid meemaakten, kunnen zeggen, welk een ontroering van zulk een eenvou dige plechtigheid kan uitgaan. De psalm „Voce mea", ouder welke Sint Franciscus stierf, werd beurtelings door fiaterskoor en volk gezongen. Na de antifoon „O Sanctissima anima" volgde een diep pakkende stilte. Men zag heel het volk met uitgestrekte armen bet kruisgebed bidden, men kon een speld hooren vallen. Een groote doode werd her dacht... de sympathieke Heilige, Franciscus van Assisië Na de heerlijke predikatie van P. Nicomedes Sanders, moest zoo iets indruk maken. Nadat de priester met de relikwie van Sint Franciscus de zegen had gegeven, zong heel het volk van „Ridder Franciscus". Dit lied zal wel nooit met zooveel en thousiasme gezongen zijn als op dezen avond. Met groote voldoening mogen Venray's Tertiarissen op deze eerste, zoo goed gelaagde, plechtige viering van het Franciscus' feest terugzien. GEVONDENEen kosteloos rijwielplaatje en een auto zwengel. Inlichtingen Gemeentepolitie. Twee auto's verbrand. Dinsdagmorgen reed op den Ven- rayschen dijk (nabij de Hut) een truck met aanhangwagen op een langs den weg staanden luxe wagen. Beide waren afkomstig uit Vught. De truck met aanhangwagen, be laden met mutsaard, vloog in brand, evenals de luxe wagen. De vlammen vonden een gretig voedsel in de mutsaard, zoodat in een minimum van tijd van de wagens slechts enkele geraamten overbleven. De chauffeur van den truck kon zich bijtijds red den. Voor den chauffeur van den luxe wagen, welke om benzine uit was, zal het wel een heele ontgoocheling zijn geweest, z'n auto in zulk een toestand terug te zien. Naar men ons meedeelde, was de luxe wagen niet verzekerd. De Noord-Limburgsche Fokdag afgelast. Het Bestuur van den N.-Limb. Fokdag heeft in zijn laatste vergade ring besloten om dit jaar geen Fok dag te houden. In verband met het heerschende mond- en klauwzeer konden ver schillende vereenigingen weinig of geen medewerking toezeggen, zoodat de Fokdag moest worden afgelast. Een volgend jaar, hoopt men onder gunstiger omstandigheden, dit werk wederom voort te zetten. Vcrvoerverbod aardappelen. AUerwege worden tegen landbou wers proces-verbaal opgemaakt, in verband met het vervoeren van aardappelen zonder vervoerbewijs. Een waarschuwing voor anderen. HOLTHEES. Morgen Zondag zal vanwege de schutterij O. L. Vr. Gilde prijsschieten worden gehouden op de schietboomen bij café W. Loonen. Hiervoor zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Aanvang 1 uur. Zie achterstaande adv. OVERLOON. Aan de steen fabriek alhier werden enkele arbeiders ontslagen wegens slapte in het be drijf. Deze arbeiders zijn te werk gesteld bij de werkverschaffing. De R.K. Werkliedenvereeni- ging alhier heeft besloten, deel te nemen aan het vaandelwijdingsfeest van de R.K. Werkliedenvereeniging afd. Maashees, op 15 October a.s, Naar we vernemen is vrouw Tiessen dezer dagen uit het Zieken huis te Nijmegen ontslagen. Vrouw Tiessen is een der slachtoffers van het vergiftigingsverschijnsel te Over loon. Plezierige kennis. Op de kermis te Bergen zijn ver leden Zondagavond een achttal rijwiellantaarns ontvreemd, welke bevestigd waren aan fietsen, geplaatst nabij de tent of danssalon van Jans en Weys uit Siebengewald. Zondagssluiting te Venlo. Na de installatie van het nieuwe raadslid J. Dohmen (R.K. Midden stander) in de vacature J. van Lokven, besloot de raad een crediet van f 92.200 te verleenen voor wegen- verbetering, waarvan 50 pet. uit het Provinciaal Wegenfonds wordt ver goed. Bij een wijziging der winkelslui- tingsverordeniDg besloot de raad aan alle winkels toe te staan des Zondags en op feestdagen tusschen 10 uur voormiddag en 2 uur namiddag ge opend te blijven met uitzondering van kappers- en barbierswinkels, doch uitsluitend voor wat betreft het ver richten van kappers- en barbiers werkzaamheden. Tot de verbouwing van de be- nedenlocaliteiten van het stadhuis voor het inrichten van een archief lokaal en een gemeentelijk museum besloot de raad een crediet van f 18.000 te verleenen, en deze uitgave door geldleening te dekken. Woonhuis afgebraud. Maandagnacht omstreeks één uur brak door onbekende oorzaak brand uit in het woonhuis van dhr. Fran ken te Wellerlooi. De bewoners werden wakker door het aanhoudend geblaf van hun hond en zagen toen tot hun groote ontsteltenis, dat het huis in lichte laaie stond. Het huis en den inboedel gingen dan ook geheel in vlammen op. Verzekering dekt de schade. SEVENUM. Door bet Bestuur der Ruiterclub „Bussefalo" worden op het oogenblik plannen beraamd om tot de stichting van een perma nente renbaan over te gaan. Met een tweetal grondeigenaren zijn op net oogenblik onderhandelingen aan geknoopt, over het pachten van een geschikt stuk land. Getracht zal worden om de baan zoo dicht mo gelijk in de kom van het dorp te krijgen. Waarschijnlijk zal hierover de volgende week al positief beslist worden. Koof met geweld en bedreiging. Op 10 Maart 1933 kwam Ph. Naus, 57 jaar, zaakwaarnemer te Aken voor zaken naar Helden- Beringen. In de woning van Th. M., bankwerker, 40 jaar, werd hij door M. en zijn medeplichtige R. G., huisschilder te Meijel onder bedrei ging met een revolver van zijn bezit beroofd en kreeg toen twee gulden om zich naar Aken te kunnen be geven. Verdachten noemden den zaak waarnemer een oplichter en wilden van hem terugvorderen wat zijn patroon verschuldigd was. Verdachten maakten buithorloge met ketting, een beurs met geld en een portefeuille. Wegens gebrek aan bewijs werd verdachte vrijgesproken door de rechtbank, doch het O. M. kwam in hooger beroep. De eisch van den adv. gen. luidde tegen ieder een jaar gevangenisstraf. Benoemingen. Z. Hoogw. Excellentie Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor-deken te Meerssen den zeereerw. heer W. J. Krijns pastoor te St. Pietersrade den weleerw. heer P. M. H. van den Goor a pastoor te Roosteren den weleerw. heer H. H. J. Riga rector te Banholt den weleerw. heer J. H. Halmans kapelaan te Hulsberg den weleerw. heer J. J. Sohl en tot kapelaan te Cadier en Keer den weleerw. heer L. J. H. M. Petit. Poging tot overriding van 2 rijksveldwachters. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den 27-jarigen in het Huis van Bewaring te Roermond gedetineerden varkens koopman H. H. J. uit Linue twaalf maanden gevangenisstraf, omdat hij bij een sommatie der Rijkspolitie, die hem verdacht varkens voorzien van valscne oormerken te vervoeren, met zijn auto halt te houden, daaraan niet voldeed, doch recht op de beide Rijksveldwachters inreed, zoo dat deze ternauwernood aan over rijding ontkwamen. De Officier van Justitie oeschouw- de het feit als bedreiging met dood slag. De verdediger Mr. Paul Tripels pleitte vrijspraak. Nieuwe industrie. Te Geleen is in aanbouw een tricotfabriek, die aan 40 meisjes werk zal verschaffen. Voortvluchtige winkeljuffrouw aangehouden. De winkeljuffrouw B. die haar patroon G. te Maastricht, in de meubelzaak waar zij werkzaam was, voor eenige duizenden guldens op lichtte, en voortvluchtig was, is te den Helder aangehouden. Zij is op transport gesteld naar Maastricht. Boekenonderzoek heeft uitgewezen dat reeds meer dan f 10.000 ver duisterd werd. Ziekenhuiskwestie te Maastricht Door het Burgerlijk Armbestuur te Maastricht is onlangs, gelijk de Msb. meldde, aan het Architectenbureau Puijpers te Amsterdam en ir. Swin- kels te Maastricht, opdracht gegeven tot het ontwerpen van plannen voor uitbouw en nieuwbouw van het ziekenhuis Calvariënberg. Een en ander geschiedde overeenkomstig een Raadsbesluit. Wat er zal gebeuren, uitbreiding of algeheele nieuwbouw een jaren-oude kwestie is intusschen nog steeds niet beslist. Naar wij vernemen, hebben bij B. en W. en het Burgerlijk Armbestuur ernstige qedachteawisselingen plaats gehad of niet geheele nieuwbouw de beste oplossing is. Als plaats voor het nieuwe zieken huis denkt men aan de uitgestrekte terreinen aan den Cabergerweg, welke gemeente-eigendom zijn. Destijds heeft de voormalige wet houder Nafzger hiervoor sterk ge ijverd. Een punt van overweging is ech ter de kapitaalvernietiging van onge veer drie kwart millioen, welke met totalen nieuwbouw gemoeid is. De H. Familie naar Rome. Men schrijft uit Luzern d.d. 4 de zer aan de Msb.: Prachtig op tijd is de bedevaart van Nederlandsche leden der H. Fa milie op weg naar Rome vanmorgen om kwart over vijf hier aangekomen. Het weer is uitstekend en de stem ming onder de 500 reizigers opper best, van de 84-jarige oudste tot de 16 jarige jongste. Zeven en twintig priesters maken de reis mee. De Rogge-prys. De Nederlandsche Graan-Centrale maakt bekend, dat in verband met den door den Minister vastgestelden denaturatie-bijslag ad f 3.50 per 100 Kg. en de monopolie-winst vanaf f 1.50 per 100 Kg., welke op rogge wordt gelegd, wordt verwacht, dat zeer zeker niet onder een prijs van f 7.50 per 100 Kg. zal moeten worden verkocht en dat vaak voor betere partijen een hoogere prijs zal kunnen worden bedongeD. Jachtongeluk te Helmond. Op de Bakelsche heide, nabij Helmond, heeft een jacht-ongeluk plaats gehad. Daar zijn door nog onbekende oorzaak vijf toeschouwers met hagel uit de geweren der jagers getroffen. Zij zijn alien naar het R.K. Gasthuis overgebracht. Een van hen bleek ernstig in het oog getroffen te zijn. Deze patient is naar Utrecht vervoerd. Vorig jaar is op dezelfde wijze een dergelijk ongeluk gebeurd. Dry f jacht. Op eene deze week gehouden drijfjacht door de heeren Van Thiel, „In de Biezen" te Beek en Donk, werden met 8 geweren geschoten 127 fazanten en 32 hazen. De f 100.000. De loterijclub van personeel der Gasfabriek te Eindhoven heeft op zeven tientjes der Staatsloterij de f 100.000 getrokken, zoodat haar pl. m. f 70.000 zal worden uitgekeerd. Ieder der deelnemers krijgt pl.m. f 2800. Boter tegen graan. Naar „Ag. Ec. et Fin." meldt, heeft het syndicaat van melkprodu centen en industrieelen in Frankrijk een overeenkomst getroffen met de Nederlandsche producenten voor den invoer van een speciaal contingent boter in Frankrijk tegen voorwaarden, welke het koopen door Nederland van een zeker tonnage Fransch graan mogelijk maken. De nood onzer Tuinders. In de Msb. schrijft een inzender het volgende In een dorpje met 90 tuinders in de Venen, het grensgebied van Noord- en Zuid Holland en Utrecht, beroemd om zijn fijne peulvruchten is er een enquête ingesteld over de bedrijfsuitkomsten van 1933. Daaraan hebben meegedaan 43 tuinders. Ze hebben allemaal kleine bedrijven, meestal minder dan één H.A. Onaf hankelijk van die enquête was aan de middenstanders al gevraagd hoe veel schulden er wel bij hen stonden. Die bedroegen bet kapitale bedrag van pl.m. 50.000 gulden, natuurlijk voot het allergrootste gedeelte bij die 90 tuindersgezinnen. De midden standers hadden dus de laatste paar winters onze tuinders in het leven gehouden. Maar nu de bedrijfs uitkomsten over 1933. De inkomsten van de groenten, die allemaal over de veiling gaan en dus gemakkelijk op te tellen zijn, bedroegen per be drijf gemiddeld nog geen f 1000. De uitgaven waren per bedrijf f 800 a f 900. Dan houdt de tuinder voor zijn gezin slechts pl.m. f 150 over. Daarvan zou hij dus met 8 a 10 personen moeten leven, want het zijn hier meestal groote gezinnen. Hij kon daarvan natuurlijk niet leven. Over het algemeen betaalt men dus geen huur of rente, dit komt bij de schulden, maar voor schuld zijn de meesten ongevoelig geworden. In den zomer betaalt de tuinder nog zijn levensbehoeften, dit kan hij zoo ODge veer volhouden tot October. Dan begint hij te borgen bij bakker en winkelier tot Juni, waarop de eerste groenten weer komen en .hij weer iets vangt. Maar door al dat borgen zijn ook de middenstanders zelf uitgeput en dezen winter zullen ze niet meer op crediet kunnen leven. In den zomer kan de tuinder het immers niet afbetalen. Zoo staat bet er dus dezen winter hopeloos voor. Het armbestuur kan niet helpen, ontvangt immers ook zelf geen huur voor zijn eigen tuinderijen. De ge meente kan ook niet, ontvangt immers te weinig belasting en heeft ook de zorg voor de werkloozen en het rijk zit met een tekort. Voor onmiddellijke hulp gedurende den aanstaanden winter zou ik het volgende voorstellen le. Spoedige uitbetaling van den toeslag, die ongeveer f 150 per tuin der bedraagt. 2e. Goedkoope margarine voor de tuinders. 3e. Een baggerpremie, dan heb ben ze minder kunstmest noodig en kunnen ze daarvan ook leven. 4e. Inschikkelijk wezen wat be treft bedrijfsbelasting, vooral grond lasten. 5e. Steun aan de armbesturen. Beauraing. De „Res. Bode", heeft een onder zoek ingesteld, in verband met de geruchten, die zoowat na elke bij zondere genezing 'e Lourdes of Beau raing schijnen te worden gelanceerd, als zou de genezing van mej. Marie Witteman te Poeldijk, op Zondag 10 September j.l. geschied, niet blij vend zijn geweest. Een* redacteur van het blad heeft nu de genezene zelf in haar woning opgezocht. Marie, aldus in het relaas van den journalist, die bij onze komst druk aan den schoonmaak was op de bo venverdieping, moest eerst even toi let maken. Spoedig daarna zaten wij met het eenvoudig meisje in gesprek en mochten aldra uit haar mond ver nemen, dat al hetgeen omtrent vermeende wederinstortlng in vroe- geren toestand de ronde deed lou ter op verzinsels berustte. Integen deel, verklaarde ze ons, bevindt zij zich met den dag beter en opgewek ter en het is of de gezichtssterkte in het genezen oog steeds toeneemt. Geheel alleen gaat ze 's morgens in het donker naar de Vroegmis eo ook bezocht ze weder geregeld de congregatie, welke des avonds wordt gehouden en ook daar heen begeeft zij zich in de duisternis, zonder eeni ge begeleiding. Daarop hebben wij zelf de steek proef maar eens gewaagd en haar een willekeurg kolommetje druks aan gewezen. Eenvoudig en vlotweg las Marie, zonder de minste hapering, de enkele regels, welke in dit geval voorzeker boekdeelen spraken, hard op voor. Wat wilde Dertil De vraag, of Dertil, de man die den aanslag op bondskanselier Dollfuss heeft gepleegd, medeplichtigen heeft gehad of niet, is nog niet opgelost. Vijf personen zijn gearresteerd, van wie men veronderstelt, dat zij bij den aanslag zijn betrokken. Te Innsbruck zijn tal van voor aanstaande nationaal socialisten ge arresteerd o.a. een professor der universiteit en twee advocaten. Hun namen werden niet gepubli ceerd. De „Tiroler Anzeiger" beweert, dat de aanslag op dr. Dollfuss in een onlangs te Innsbruck gehouden bijeenkomst van nationaal-socialisten is beraamd. Bij die gelegenheid zou besloten zijn, verschillende vooraan staande personen van. de Heimwehr o.m. dr. Dollfuss uit den weg te ruimen. Dit bericht is bij het ver hoor nog niet bevestigd. In alle gebouwen der universiteit te Weenen is de politiebewaking verscherpt. In de straten van Weenen patrouilleeren dubbelposten. Het is nergens tot ongeregeldheden ge komen De toestand van Dollfuss is zeer goed te noemen. Bij 't verhoor dat de dader werd afgenomen bleef Dertil thans bijzonder rustig. Op een vraag naar het motief van zijn daad antwoordde hij her haaldelijk, dat hij de opmerkzaamheid der openbare meening had willen vestigen op zijn stiefvader dr Günther als den eenigen man, die Oostenrijk op het oogenblik redden kan. Dr. Günther, die in zijn woon plaats Schlamig door de gendarmerie is verhoord, is, naar de bladen melden onmiddellijk weer op vrije voeten gesteld, daar men hem mede plichtigheid aan de daad niet bewij zen kon. Ook zijn echtgenoote, de moeder van Dertil is, na verhoord te zijn, weer vrijgelaten. Ingekomen en vertrokken personen van 29 Sept. tot 6 Oct. INGEKOMEN Wed. P. Engelen, z.b., Stations weg 4 van Roermond: H. v. d. Munckhof. timmerman, Patersstraat 6 van Horst; J. Pouwels, z.b., Hofstraat 8 van Blerick; J. Verstegen, idem, Oostrum D 50 van Deurne; W. Hermans, idem, Broekweg 11 van Deurne; C. Matthyssen en vrouw, water bouwk. Opzichter, Oostsingel 4 van Maastricht; H. Maessen, z.b., Hoebertweg 2 van Horst; W. Weyers en gezin, timmerman, Oude Oostrumsche weg 41 v. Gennep; C. Janssen, dienstbode. Heuvel straat 3 van Oploo; A. Sprenkels, bakker, Eindstraat 21 van Vierlingsbeek; Burgerlijke Stand Venray van 29 Sept. tot 6 Oct. 1933. GEBOREN Anna C Janssen, Kempkensberg Maria A G. Dijkmans, Spurkt Lambertus H. M.van Rijswijck, Merselo Maria J. Verhoeven, Merselo Maria L. Peeters, Overloonsche weg Catharina W. A. v Kessel, Overl. weg Mathias W. A. Beerkens, Patersstraat Theodorus P. M. Jansen, Henseniusstr. Cornelia W. J. Th. Jansen, idem Johanna J. M. Geurts, Langstraat Catharina P. G. Arts Merselo OVERLEDEN 1 patient St. Servatiusgesticht. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 huishoudster (kleine boerderij) 2 flinke burgerdienstmeiden Venray 1 meubelmakersknecht 1 dames-heerenkapper Verzekeringsagenten Winkeljuffrouw voor Sittard Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid bankwerker, smid bekend met hoef beslag, dakdekker, schilders. 5 burgerdienstmeisjes 14—17 jaar Bakkersknech t. 1 meubelmakersknecht 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak 1 bakkersleerling 6 jongens van 14 en 18 jaar Bakkersleerling Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Con gregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof en rozen krans, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld jaarg voor de vrouw van Peter Jeuken, 8 uur jaarg. voor Mathijs van der Putten, Johanna Evers, Gertrudis van der Put ten, Jan Jacobs en Maria v. d. Putten. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Th. Maassen, 8 uur jaarg 2e klas voor Joseph Rousseau, Wilhelmina Crom- mentuin en hunne dochter Maria. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor de Gebrs. Piet, Joseph en Martinus Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Eugène Janssen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Dr. Mgr. P. J. Hoefnagels Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 6 uur Lof en rozenkrans. Patronaat. Voor de H. Mis en vergadering van de Jongelingen-Mariacongregatieom Kwart over negen worden ditmaal geen kaartjes rondgezonden. Wij verwachten dat de goedmeenenden toch zullen komen. Degenen die mogelijk niet langer lid wenschen te blijven van de Vereeniging „Goudpluvier", die behalve algemeene ontwikkeling tevens verbroedering der Standen bedoelt, worden beleefd ver zocht om zoo beleefd te willen zijn zich mondeling of schriftelijk bij den Directeur .af te melden". Wij wijzen er nogmaals en voor den laatsten keer op, dat men des Zondags niet tot het Patronaat kan worden toe gelaten dan alleen op die tijden welke voor de verschillende Afdeelingen zijn aangewezen. Aan oudere leden van Groot-patronaat is toegestaan om nog eenige tijd op de bijeenkomst der Jon- gelingenvereeniging te blijven, indien men thuis dit goedvindt. Wij moeten daar een schriftelijk bewijs van hebben. A.s. Woensdag de Groepen op den gewonen tijd. -Het is aan de Jonge Wachten niet geoorloofd weg te blijven zonder behoorlijke kennisgeving. I Paterskerk Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met instructie, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Jongelingen- Congregatie, kwart voor 5 gez. Vespers half 6 Lof met gebeden der October- maand. Dinsdag om 7 uur Hoogmis ter eere van St Antonius, half 6 Lof. Feestdag van de H.H. Daniël en gezellen. Volle aflaat. Donderdag feestdag van den H. Sera- finus. Volle aflaat. Vrijdag om 7 uur Hoogmis, half 6 Lof. Deze week iederen avond om half 6 Lof met gebeden der Octobermaand Deze week zal de termijn voor aard appelen gehouden worden. Bij mijn vertrek naar de Missie op Java zeg ik bij deze hartelijk vaarwel aan alle vrienden en bekenden, alsmede mijn meest oprechten dank aan al degenen, die in de dagen vóór mijn vertrek van hun har telijke welwillendheid voor mij en mijn Missie hebben blijk gegeven. Moge God U allen rijkelijk zegenen. 20 O. F. M. Bij ons vertrek naar Oss aan alle vrienden en bekenden tot weerziens 8 en Familie. Den 14en October a.s. hopen onze geliefde Ouders Henri Arts en Catharina Cuipers hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. 16 Dat zij nog vele jaren mogen gespaard blijven, is de wensch van hunne dankbare Kinderen Vanaf heden is er gelegenheid om rogge te laten denatureeren voor steun. HET BESTUUR. is den 2en en 4en Zondag van iedere maand te VENLO, Houtstraat 6 te consul teeren van 3-5 uur. Degene die kan bewijzen dat mijn vrouw op de markt Kin derbroekjes heeft weggehaald krijgt M. RELOUW, Beek weg 20. Woensdag 11 October a.s. nam. 5 uur zal in café A. van de Water, Leunsche weg, voor rekening van den heer G van Leuken, onder R.K. georgan. Bouwpatroons afd. Venray, wor den aanbesteed Het bouwen van een Winkel-Woonhuis met aehterbouw en garage Bestek en teekening verkrijg baar a f 3 - bij P. Wijnhoven, Henseniusplein, Venray. Handboogschutterij St. Oda Zondag 8 October Aanvang 11 uur v.m. Schutterij Onze Lieve Vr. Gilde Holthees. Morgen Zondag aanvang 1 uur bij W. LOONEN. Hieraan kan eenieder deelnemen. elke 14 dagen bij tijdige opgave

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2