Gemengde Berichten Advertentiën Karei. door hun spiankelendeo geest en origineele literaire schoonheid moei lijk te tellen zijn. En zeer dikwijls bepleitte hij daarin de belangen van het St. Antonius-patronaat, zijn „oogappel" en „bartlap", zóó, dat wie „Pater Nielen" zegt, ook zegt „Patronaat"... Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig. Denkt om 3 October 1 UITBREIDINGSPLAN. AANKOOP GROND. De Burgemees'er van Venray waarschuwt de ingezetenen in hun eigen belang, om wanneer zij grond willen aankoopen, liggende in het 'goedgekeurde plan van uitbreiding, zich te voren ten kantore van Gemeentewerken te overtuigen of daarop kan worden gebouwd en welk gedeelte daarvan eventueel voor weg is bestemd Ook is het van belang, dat men bij aankoop van gronden aan wegen, welke bestemd worden voor bouw plaats, tevoren informeert waar de rooilijn is, hoever dus moet worden tcruggebouwd. De heer Hoofdopzichter van Ge meentewerken is bereid alle ge- wenschte inlichtingen te verstrekken. Er mag alleen gebouwd worden volgens de vastgestelde rooilijn en aan een weg, die aansluit aan het plaatselijk net van verharde wegen en die voldoet aan de door den Gemeenteraad te dien aanzien vast gestelde voorschriften. Venray 28 September 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Venray ves tigt nogmaals de aandacht van be langhebbenden op de verplichting, om van een zich openbaren van Mond en Klauwzeer onder het vee, onmid- delijk ten Gemeentehuize aangifte te doen. Bij niet nakoming van dit voor schrift zal onmiddelijk proces-ver- baal worden opgemaakt. Venray, 27 September 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. GEVONDEN Een damesrijwiel, een rijwielplaatje en een beurs met centen. Inlichtingen Gemeente-politie. Op de Maandag alhier gehou den paardenmarkt waren ongeveer 100 paarden, hitten en veulens aan gevoerd. Voor goede werkpaarden en zware veulens werden zeer goede prijzen gemaakt. De handel was tamelijk vlot. Tot controleurs van de Nacht veiligheidsdienst zijn thans aangesteld de Heeren H. Baeten en Linssen alhier. Woensdag werd door de ge meentepolitie alhier tegen zekere V. procesverbaal opgemaakt wegens het vervoeren van Duitsche boter. Een huiszoeking bij V. leverde geen resultaat op. Ook bij de winkelier M. te Oirlo werd een partij boter in beslag ge nomen. De Handboogschutterij „St. Oda" heeft besloten haar jaarlijksche tooneeluitvoering te geven op 26 en 27 November a.s. Voor de Missie van Pater Ariaens Nogmaals herinneren we er aan, dat Vcnray's Fanfarecorps morgen in de Wilhelminazaal een avond van muziek en voordrachten geeft, ten bate van Pater Ariaens z'n Missie. Men kan dan tegelijkertijd én genieten én een Missionaris-dorps genoot steunen in zijn moeilijk missiewerk op Java. Wij vertrouwen dan ook dat de zaal morgenavond om 8 uur „stamp vol" zal loopen. Jonge Middenstand. Op Zondag 8 Oct. a.s. zal door de R.K. Jonge Middenstandsvereeni- ging een tooneelavond worden ge geven onder leiding van P. van Opbergen Jzn. De baten van deze uitvoering zijn bestemd voor de vorming van een Vaandel fonds. In den loop der volgende week zal door de leden van de R.K. J.M.S. met den verkoop van kaarten worden begonnen en er wordt verwacht dat spontaan de kaarten gekocht zullen worden. Een gezelligen avond zij U ver zekerd. Een avond van smaak. Verleden jaar is het zoo best ge gaan 1 Aangemoedigd door dat ver blijdende succes, zal het ensemble van Salonorkest „Euterpe" en Dubbel Kwartet wederom een echt fijnen avond te zien geven. En wel op Zondag 22 October a.s. Oude num mers worden niet ten gehoore ge bracht het programma is geheel nieuw. Ook het vermaarde Duo Ermens—van Zandvoort draagt niets voor wat verleden jaar alreeds is voorgedragen. Het tooneel zal ge durende eecigen tijd zijn omgetoo- verd in een rotspartij met... doch laten we niet alles verklappen. Deze voorstelling, die bijzonder interessant belooft te worden, wordt gehouden in en ten bate van het St. Antonius Patronaat. Concert Venrny's Salonorkest. Verleden week Donderdag gaf Veoray's Salon-orkest „Euterpe" met medewerking van 't Dubbel Maonenkwartet 'n uitvoering in het St. Annagesticht, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaansjubileum. Twee uren lang hielden de „muzi kale vijftien" onder leiding van hun eminenten leider, de heer Math. Arts, met muziek en zang, de toehoorders bezig. Zoowel „Rosen aus dem Süden" en „Muttersegen" van het orkest, alsmede verschillende soli van den heer J. Jeuken, begeleid door den heer Arts en humoristische can tates van 't Dubbelkwartet, kenden zich iD een enthousiast applaus ver heugen. Aan 't einde der uitvoering bracht Dr. Nuyens een oprecht woord van dank over aan de musici namens alle toehoorders. Hij roemde de juiste opvatting bij de heeren, die van hun kunst anderen lieten genieten, zoowel gezonden als armen van geest. Een mooi sociaal en tevens liefdadig doel. Spreker besloot met 'n hartelijk „tot spoedig weerzien." LEUNEN. Het jaarlijksch te houden winter-concert der Fanfare alhier zal dit jaar gegeven worden op Zondag 19 en Maandag 20 November a.s, Tuinbouwvereeniging Leunen In het Bondsgebouw te Leunen hield de Tuinbouwvereeniging ver leden Zondag een algemeene leden vergadering, Na opening door den Voorzitter, de heer G. Reintjes, werden de notulen door den Secre taris, de heer G. de Mulder, voor gelezen en vastgesteld. Door den Voorzitter werd daarna een uiteenzetting gegeven van art. 14 der Statuten, waarbij bekend ge maakt werd, dat een ieder die dit jaar fruit onderhands ''erkoopt een boete zal worden opgelegd, of als lid geschorst. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. De levering en de regeling voor de fruitveiling kwam daarna aan de orde, Deze zal geschieden zooals verleden jaar. Tot slot werd besproken de aan gifte voor de registratie voor de tuinbouwbedrijven. De leden werd aangespoord de opgaven zoo vol ledig mogelijk te doen. Daar van de rondvraag niemand gebruik maakte, volgde hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. OIRLO. Door de Marechaussées werden bij den landbouwer S alhier een drietal vette varkens in beslag genomen, die niet voorzien waren van een oormerk. Men zij gewaarschuwd Zustershuis te Oirlo. Maandagavond werd namens het R. K. Kerkbestuur der H. Gertrudis te Venray—Oirlo aanbesteed het bouwen van een Zusterhuis voor de Eerw. Zusters der Goddelijke Voor zienigheid aldaar. Ingeschreven werd als volgt Maassen, Venray f 18980 Mans, Lottum f 18600 Van de Sterren, Boxmeer f 17997 H. Oudenho ven Lzn.. Venray f 17570 Haegens—Houwen, Venray f 17400 Haegens—Martens, Horst f 17368 J. M. Peelen, Horst f 17200 J. Oudenhoven, Venray f 17200 Marlens A. H.. Venray f 17000 Koenen, Holthees f 16895 Rijnders-Franssen. Wanssum f 16716 Houwen, Oirlo f 16700 Veldhuizen, Maashees f 16650 Th. Siebers, Venray f 16600 Th. Vissers, Wanssum f 16400 Gebrs. Oudenhoven, Venray f 16300 H. Dinghs, Castenray f 16295 P. Vollenbergh, Venray f 16270 CuppensPoels, Horst f 16034 Gebr. Peetets, Swolgen f 15695 Th. Claessens, Venray f 15498 L. Vollenbergh, Venray f 15480 Cuppen en Zn., Horst f 15090 Arts-Gielen-Maassen Merselof 14816 Het werk werd aan de laagste in schrijvers opgedragen. HOLTHEES. Op net schutters- concours te Bergen behaalde onze schutterij den 3e korpsprijs, terwijl A. Martens en H. van Kempen resp. den 5e en 6e personeelen prijs ver- OVERLOON. Op de gehouden vergadering van den R.K. Jongen Boerenstand werd besloten, deze winter enkele sociale cursussen te geven. Hiervoor stelde zich beschik baar den ZeerEerw. Heer Pastoor geestelijk adviseur der vereeniging. Medegedeeld werd, dezen winter om de veertien dagen een lezing met lichtbeelden te houden. Nog werd besloten deel te nemen aan het Vaandelwijdingsteest der Jonge Boeren te Sambeek op 15 Oct. a.s. Bij genoegzame deelname zal alhier deze winter een 2 jarige winter- landbouwcursus worden gegeven. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij den landbouwonderwijzer A. Janssen. De havenwerken te Wanssum. Nadalhethaventerrein te Wanssum in rijks werk verschaffing begonneD 1 Augustus 1932 tot op den waterspiegel is afgegraven, heeft de firma Dikkerboom en Sybrandi uit Oude Heske (Fr.) op kosten der gemeente het verdere uitbaggeren op z ch genomen. Dit werk begonnen 1 April 1933 is thans opgeleverd. Er zijn 88 000 M3 grond uitge baggerd, waarvan 70.000 M3 voor ophoogingswerken, beschikbaar ge steld konden worden. Bij een aan nemingssom van plm. f 28.000 kost de M3 op de plaats van bestemming gebracht. 40 ct. Voor de ophooging van de nog in aanbouw zijnde loods voor Landbouwbelang en de aangrenzende kade zijn nog circa 6000 M3 noodig Aangezien machinale ophooging thans den gang van het werk aan de loods zou belemmeren en er thans wederom werkloozen zijn, is het gemeentebestuur met genoemde firma overeengekomen, dat de ont brekende grond door werkloozen uit de gemeente onder toezicht dezer firma wordt uitgegraven op een perceel heide aan den weg nrac Well en door kleine landbouwers per paardentractie naar de plaats van bestemming gebracht. De prijs per M3 is pl.m. 7 en een halve cent hooger dan wanneer het werk machinaal had kunnen geschieden, maar het geld blijft in de gemeente en komt aan degenen ten goede, die het 't meest noodig hebbeD. Op dezelfde wijze wordt door de firma Dikkerboom en Sybrandi ook de weg Wanssum—Well van het P. W. P. afgewerkt. De Heide Mij. heeft intusschen de oevers bevestigd en is thans bezig met verharding der wegen op de Ioswallen. Hiermee zijn nog enkele weken gemoeid. Als prachtig werk voor den winter blijft voor de Rijkswerkverschaffing de egalisatie en ontginning der thans opgehoogde en opgevloeide moerasgronden voor zoover gelegen in de kom van het dorp Wanssum. Aangezien kanaal en haven en ook de kade langs den lagen loswal klaar is, zal met toestemming van het gemeentebestuur daarvan gebruik gemaakt kunnen worden, al wordt met de algemeene opens'e'ling ge wacht tot ook de hooge loswal zal zijn afgewerkt. MEERLO. De weleerwaarde heer van Eggelcn is benoemd tot kapelaan te Horst. Voor velen van ons is dit geen blijde boodschap. In de ruim twaalf jaar dat Z. E. hier werkzaam is geweest, heeft hij ontzettend veel weik verricht. Wij noemen slechts: oprichting afd. Jonge Boerenbond. Missienaaikring, Jonge Wacht, Land- arbeidersbond, Maria Congregatie. En dat kapelaan van Eggelen het niet alleen gelaten heeft bij het op richten van deze vereenigingen kan men zien aan den grootén bloei waarin ze zich verheugen Dat het kapelaan van Eggelen goed moge gaan in zijn nieuwe standplaats is de wensch van allen Aanbesteding boerdery. Maandagmiddag werd te Grubben- vorst ten overstaan van den bouw kundige Clabbers te Steijl aanbesteed het bouwen van een boerderij aDnex bijgebouwen voor rekening van den heer H. Hemkens alhier. Ingeschreven werd als volgt Linssen, Blerick f 12980 J. v. d. Bereken, Blerick f12535 J. v. d. Bereken, Blerick f 12280 van Issura. Blerick f12215 Haegens Martens, Horst f11990 Mulders, Maasbree f11983 Gebr. Hoebers, Horst f 11738 Coppus, Horst f11620 Claessen, Venray f11400 Hendriks, Grubbenvorst f11260 Manders, America f11212 Th. Mooren, Horst f 10980 Gebr. Thijssen, Broekhuizenvorst f10974 Clabbers, Swolgen f10637 Pingen, Meerlo f 10599 De qunning werd aangehouden. Molenaars-crisis misère. Een Venlosch molenaar was in hooger beroep gekomen van een vonnis van den Venloschen Kanton rechter. die hem tot f 70 boete had veroordeeld, omdat hij in strijd met de Tarwe-wet tarwe aanwezig had gehad en het vereischte register niet had bijgehouden. Verdachte, een eerzaam burger, die ten gevolge van den wirwar der vele en rijk aan verscheidenheid zijnde crisiswetten en verordeningen voor het eerst op zijn ouden dag voorde groene tafel moest verschijnen, trachtte de rechtbank duidelijk te maken, dat hij hard voor den kost moest werken en het zoo heel moei lijk was al die bepalingen op te volgen. De verdediger, Mr. Wreesman, was in beroep gekomen, omdat kantonrechter en rechtbank in Arn hem in een analoog geval de niet strafbaarheid hadden uitgesproken. Inmiddels had de Hoogen Raad anders beslist, doch spr. vraagt zich af, of indien al zulke rechterlijke colleges het nog niet weten, deze man het dan wel direct moet weten, wat wel en niet mag en dan voor den eersten keer zoo'n groote boete moet hebben. Daarbij komt nog dat verdachte pluimveevoeders bereidt. Eerst wordt tarwe meel gemalen en daarna met andere bestanddeelen vermengd; dit schijnt echter niet te mogen, wel eerst mengen en dan malen zulks gebeurt thans. De eisch luidde bevestiging. Uit spraak over 14 dagen. Prov. Staten van Limburg. In de vacature, ontstaan door het ontslagnemen van den heer ir. J. Koster (V.B.) is door den voorzitter van het centraal stembureau benoemd verklaard tot lid der Prov. Staten van Limburg, de heer C. A. Smeets. Kernvorming te Heerlen. De Kernvorming, zooals deze door het Partijbestuur der R. K. Staats partij ernstig bepleit is, is in de j R.K. Kies vereeniging „St. Pancratius' 1 te Heerlen werkelijkheid geworden Mr. Camps heeft deze kern bestaande uit een 20-tal personen geïnstalleerd Tot voorzitter werd gekozen mr. van Breukelen, tot secretaris de heer J. Manen. Dc jacht op een smokkelauto. Dinsdagavond omstreeks half 7 passeerde in snelle vaart een luxe auto de Ned. grens bij Canne. Op het stopsein der douane werd geen acht gegeven. De ambtenaren namen een auto, waarna de achtervolging begon. Op de WilhelmiDabrug te Maastricht werd de luxe-wagen in gehaald. Bij het passeeren losten de ambtenaren enkele schoten, waarop de wagen stopte. De belde bestuur ders sprongen echter van de Wil- helminabrug in de Maas en wisten te ontkomen. De wagen, geladen met suiker, werd in beslag genomen. Carnaval-viering te Maastricht. Dinsdag heeft de Raad der ge meente Maastricht eene beslissing genomen omtrent de bekende adres sen der Kath. geestelijkheid, vrijwel alle Kath. Vereenigingen en Gods dienstleeraren van andere gezindten betreffende de Carnavalsviering. De Raad bepaalde, overeenkomstig het voorstel van B. en Wdat op elk der drie carnavalsdagen het démasqué zal plaats hebben om 12 uur 's avonds. In eene verordening zal voorts worden vastgelegd eene concrete omschrijving der kleeding van beider lei kunnen. Enkele S.D.A.P.-ers stemden mede voor het voorstel. Massa ontslag by de Sphinx. Dinsdag werd aan ongeveer honderd arbeiders bij de Sphioxfabriek te Maastricht ontslag aangezegd. Kind onder auto. Woensdagmorgen geraakte te Maastricht het anderhalf jarig kind van K. onder een vrachtauto. Het kind werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat het in den loop van den dag is overleden. Het Mond- en Klauwzeer. In het district 's-Hertogenbosch van het Veeartsenijkundig Staatstoe zicht werden in de week van 17 tot en met 23 September 410 ge vallen van mond- en k'auwzeer ge constateerd. Verder in het gedeelte Gelderland van het District 224 en in het ge deelte Limburg 9 gevallen totaal in het geheele district 643. Drie jaar werk voor duizend man Het hoofdbestuur van het water schap het stroomgebied van de Aa heeft besloten tot normaliseering van de Bakelsche Aa en Kawijksche Loop en Groote Aa over te gaan, waar mede de hoofdontwatering van een groot gedeelte van Oostelijk Noord- Brabant afdoende geregeld zal worden. Het werk, dat opgedragen is aan de N. V, Grootmij. Grondverbetering en Ontginning Maatschappij, zal aan een duizendtal arbeiders drie jaren werk verschaffen. Men is bereids met de werkzaam heden aangevangen, hierbij zijn ge plaatst werkloozen uit de gemeenten Helmond, Gemert, Aarle Rixtel, Beek en Donk en andere omliggende ge meenten. Jongen door verliuisauto aangereden. Donderdagmorgen is de 14-jarige scholier M. te Breda, toen hij zich per fiets naar school begaf in den Belkrumpolder door een verhuisauto gegrepen. Vermoedelijk is M-, die uit een zijstraat den hoofdweg opkwam, op slag gedood. Fabrieksdirecteur gearresteerd. Bij een zuivelfabriek te Moordrecht zijn onregelmatigheden ontdekt, wel ke hebben geleid tot de arrestatie van den directeur, die door valsche boekingen een bedrag van ongeveer f 10.000 heeft verduisterd. Hitier en de Joden. Een der Berlijnsche corresponden ten van het Handelsblad bericht, dat de rijksminister van economische zaken een verordening heeft uitge vaardigd, waarin wordt medegedeeld dat een zuiver onderscheid tusschen Arische en niet Arische firma's niet is vol te houden, aangezien dit noodzakelijkerwijs een storing in het economisch herstel kan te weeg brengen. In het vervolg zal er alleen op gelet worden of het optreden van zakenmenschen al of niet in strijd is met de wettelijke bepalingen. De auto, waarin Ferdinand van Oostenryk werd vermoord... Reuter meldt uit Belgrado aan de Msb.t De auto waarin aartshertog Ferdinand van Oostenrijk in 1914 te Serajewo reed, toen hij vermoord werd, is thans als taxi in een dorp in Bosnië in gebruik. De sporen van de kogels, die aartshertog Ferdinand en zijn echtgenoote doodelijk troffen, zijn nog te zien. Talrijke toeristen maken gaarne met dezen historischen wagen een tochtje, om te kunnen zeggen in de auto te hebben gezeten, waarop de eerste schoten in den wereldoorlog zijn gelost. Godsdiensthaat in Spanje. Welke afmetingen de godsdienst haat in Spanje heeft aangenomen, moge uit onderstaande gevallen blijken. De Pastoor van Canet de Mar werd gestraft me* een geldboete van 500 peseta's, omdat hij vanaf den preekstoel een uiteenzetting had ge geven van den inhoud der Encycliek „Dilectissima Nobis", waarin de J Spaansche katholieken worden ge wezen op hun plicht om hunne kinderen een godsdienstige opvoedirg te geven. Zijne Excellentie Espanya, de gouverneur generaal van Catalonië heeft ook een onderzoek laten in stellen naar aanleiding van het feit, dat eenige vrouwen te Granoliers op de openbare straat hebben ge knield, toen zij een priester ont moeten, die het Allerheiligste naar een stervende droeg. De bandieten, die de Spaansche kerkgebouwen in brand steken loopen ongestraft rond, maar op last van de hoogste regeeringsautoriteiten wordt er een instructie geopend tegen deze vrouwen, die hebben... neergeknield toen Ons Heer voorbij ging. Zitting van den Herkeuringsraad De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den, dat door den Minister van Defensie het volgende is bepaald. 1. In N ivember en December a.s. houdt de herkeuringsraad in eenige gemeenten zitting. 2. De Voorzitter van den Her keuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog Diet bij de land- of zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daar bij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onder zoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. 3. Behoudens bijzondere machti ging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek niet toe gelaten personen; a. die bestemd zijn tot buitenge woon dienstplichtige of als zoodanig zijn Ingelijfd; b. die in 1933 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht, uitgezonderd den vrijwilligen landstorm, tot de zee macht of de overzeesche weermacht. 4 Overigens wordt een persoon, als in het tweede lid bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoe ve daartoe een aanvraag wordt ge daan en in de aanvraag wordt aan nemelijk gemaakt a zoo het een persoon geldt, die in 1933 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard, dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden. b zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1933 geen der keu ringsraden uitspraak deed, dat bij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. 5. Hij die een vraag doet, moet daarin ten aanzien van den inge schrevene vermelden a zijn geslachts naam en voornamen, b het jaar en datum van geboorte, c de gemeente, waar hij voor den dienstplicht werd ingeschreven, d de lichting voor welke hij is ingeschreven, e het korps en korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort en het tijdvak van op komst een en ander voor zoover hem bekend, f zijn volledig adres, g of hij in 1933 voor een der keu ringsraden is verschenen en zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. 6 De aanvraag moet worden ge richt aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad gebouw van het Departement van Defensie Plein 4 's Gravenhage. 7 De aanvraag behoeft niet op zegel maar moet wel gefrankeerd worden verzonden. Venray, 25 September 1933. Burgerlijke Stand Venray van 22 tot 29 Sept. 1933. GEBOREN Wilhelmus A. Jeuken, Heide Francisca H. Relouw, Akkerweg Jozef A. G. Baken, Schoolstraat Johannes G. Lemmens, Stationsweg GEHUWD Antonius Hub. Op-Hey, 28 j koop man en Leonora Lommen, oud 28 jaar beiden te Venray OVERLEDEN Maria C. Ariaens, echtgenoote van G. Wintels, oud 72 jaar Henseniusstr 1 patiente St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk. 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H Familie waaronder generale H. Communie, welke wordt opgedragen tot intentie van Z. H. den Paus en voor het welslagen der Romereis van de leden der H. Familie, 2 uur groote Congregatie, geen herhalingscatechis mus, 3 uur Lof en processie langs de Pastorie, gedurende de maand October 6 uur Lof en rozenkrans. Maandag half 8 en 8 uur leesmis, 6 uur Lof en rozenkrans. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Lambertus Sikes, overl. familie Sikes en Swinkels, 8 uur jaarg. 2e klas voor Anna van Vosselen en Ant. Janssen. Woensdag half 8 jaarg. voor Simon Dekkers, 8 uur jaarg. voor Christina Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Hendrina Marlens en ouders Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 be stelde Hoogmis, half 8 gestichte lees mis, 8 uur leesmis. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas te biechten. Paterskerk Zondag, Rozenkranszondag, om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting 8 uur Hoogmis met preek, kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof en Rozenhoedje. Gedurende de October- maand tot en met 2 Nov. iederen avond om half 6 Lof en Rozenhoedje. Djnsdag vigilie van het feest van O. H. Vader Franciscus, voor de leden der D.O. vasten- en onthoudingsdag. Om 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, kwart voor 5 pl. Vespers half 6 Lof en Rozenhoedje., Woensdag Hoogfeest van O H. Vader Franciscus, volle afl. o.g.v. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde, 8 u. pl. Hoogmis, waarna pro cessie. Om 7 u. zal de H. Mis worden opgedragen tot welzijn van Ven ray's Derde Orde. Onder de H. Mis worden de Misgezangen van Hamers uitgevoerd. Bij de Communie van den priester naderen de Tertiarissen, te beginnen met de voorste rijen ter H Tafel. Na de Mis lied 13: In diepe en donkere nachten. Kwart voor 5 pl. Vespers, half 6 pl. Lof, gezongen door het heele volk met feestpredikatie door Pater Dr Nicomedes Sanders en herdenking van het Stervensuur van Vader Franciscus. Tot slot lied no. 12, Ridder Franciscus en Vereering van de Relikwie. Vrijdag, le Vrijdag der Maand, toe gewijd aan het H. Hart, 7 uur Hoogmis met Litanie van het H. Hart, half 6 Lof en toewijding aan het H. Hart. Volle aflaat o.g.v. wegens het feest van de H. Maria Francisca v. d. vijf Wonden. N. B. WegensKerkverbouwing wordt de bedevaart der Derde Orde naar de Smakt tot nadere aankondiging uit gesteld. Na de Hoogmis repetitie van het Mannenzangkoor der Derde Orde ter voorbereiding van het St. Franciscus- feest. Patronaat. Maandelijksche Algemeene H. Com munie aartjes worden niet rondge stuurd). Daarna worden de Groepen in het Patronaat verwacht, omdat wij hun iets te vertellen hebben. Een kwartier ongeveer na het Lof in de parochiekerk begint het Patronaat. Duurt voor Klein- en Middenpatronaat tot half zes. Er zijn nog eenige Spaarbankboekjes niet ingeleverd. Wie het nu nog ver geet, moet een nieuw betalen, enz. Men geve zich op voor het Avond onderwijs, d.w.z. voor de Teekenschool of voor het onderwijs van den Maan dagavond. De Teekenschool begint Dinsdag 3 October om zes uurhet z.g. Herhalingsonderwijs pas op Maan dag 9 October om zes uur. De nieuwe leerlingen der Teekenschool worden verzocht om een teekenbord mee te brengen groot 55 x 70 centimeter. Jonge Derde Orde, denk aan wat gezegd is aangaande de kerkelijke plechtigheden op 4 October (zie onder kerknieuws). Na het Lof religieuze feestavond voor de Jonge Derde Orde. Dinsdagavond Goud-pluvier. Genadekapel Oostrum. Vandaag de H. H. Missen om 7 uur en half 10het Lof om 3 uurruim half 5 komen in bussen de Derde Orde uit Venlo (Maagdenberg en H. Hart parochie) ter bedevaart. Na het wel komstwoord Lof, waaronder ommegang over den vlasakker. Na afloop vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Door de week de H. Mis om half 8. Aan Pater Nielen O F.M. op zyn 40-jarig kloosterfeest. Sint Oda, en Gij Treeske Sint, Strooit rozen uit de blauwe lucht Op Venray's Franciscus' Kind, Dat jubileert in zielsgenucht... Want heden, vóór juist veertig jaar, Nam hij St. Frans z'n krijgslivrei Vol moed toen aan. O Heil'genpaar, Doet God hem dienen rein en blij I „Wie om het hemelrijk verlaat Als Gij, der wereld leeg genot... Die zeker naar het Eden gaat." O. bidt dan Jezus, onzen Heer, Dat Pater Nielen, Jubilaar Het loon verwerve dezer leer Venray. 3 Oct. 1933. P. fr. Con. v. Eijk, o.f.m. Districts-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 huishoudster (kleine boerderij) 2 flinke burgerdienstmeiden Venray 1 meubelmakersknecht 1 dames-heerenkapper 1 schoorsteenveger Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak" Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid bankwerker, smid bekend met hoef beslag, dakdekker, schilders. 5 burgerdienstmeisjes 14—17 jaar Bakkersknech t. 1 meubelmakersknecht 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak 1 bakkersleerling 6 jongens van 14 en 18 jaar De Heer en Mevrouw FRANS POELS—POELS geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Antwerpen, 24 Sept. 1933 Cogelslei 6. (Eenige en algem. kennisgeving)

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2