Het beste adres voor uw WINTEIIGOED 1 DemmiHïïnkel MANUFACTUREN VENRAY PETER HENDRIX Markiberidiien. Advertentiën P. CLEPHAS Meubelverkooplng. Heerenhuis 88< 68 1751.60 115 95' 58 98 98 2 951.95 3 5 3.25 1.70 WOL WOL WOL WOL m Henseniuspleinl Venray INBOEDEL Notaris Pluymaekers Ontvangen de nieuwste modellen in Dames- en Kinder Mantels Hoeden Voor hei vervormen en opmaken uwer Hoeden Ruime sorteering in alle soorten voorereteekend Kussen GRATIS. vlekvriie Wellner artikelen Verlaagde prijzen van KLOMPEN Speciale Aanbieding 5 °/0 KOKTING Jacq. Coenen-Houtachers Org. Summit en Standard Petroleum- en Benzine-Lantaarns Peter Hendfix, Patersstraat 9 elkaar. Elk varken, dat meer dan "10 kilo weegt, moet volgens het nieuwe regeeringsbesluit voorzien zijn van een crisismerk, een districtsmerk en een nummer dit alles wordt, naar de plaats waar het aangebracht wordt, kortweg oormerk genoemd. Natuurlijk kost zulk een oormerk aan den veefokker of aan den vee handelaar een bedrag aan geld, daarom is het immers begonnen, zooals men weet. Maar nu zijn er veehandelaars, die een truc hebben uitgevonden om deze nieuwe vee belasting te ontduiken. Zij brengen valsche oormerken aan. Dit is niet zoo eenvoudig als het lijkt, want zooals hiervoren gezegd, leder varken krijgt ook een nummer in het oor gebrand. Deze nummers wordendoor dc controleurs zorgvuldig genoteerd. Ieder veefokker krijgt namelijk een bepaald aantal nummers toegewezen om deze, zoodra het jonge varkentje 10 kilo weegt, in het oor van het dier aan te brengen. De handelaar heeft de nummers in voorraad, voordat de biggen ter wereld komen En nu komt het meer dan eens voor dat op de Limburgsche vee markten 10 kilo zware varkens werden aangevoerd, die van een valsch oormerk waren voorzien en daarbij een nummer droegen van een collega big, dat nog steeds op dit tranendal verwacht werd. Tal van bekeuringen zijn reeds opgemaakt. Op de laatste zitting van het kantongerecht te Venlo hadden zich enkele veehandelaren te verantwoor den voor het in bezit hebben van varkens met de hiervoren aangeduide valsche oormerken. Zij verklaarden niet te weten van wie zij die varkens gekocht hadden en daarom meende de ambtenaar \an bet Openbaar Ministerie te moeten veronderstellen dat zij zelf de fraude hadden ge pleegd. Er werden boeten geëischt van ongeveer 5 gulden per varken met verbeurdverklaring der dieren. Vuil geld. Met z'n achten lagen ze daar, alleszins begeerlijk voor het mensche- lijk oog. Acht backbiljetten van duizend gulden werden aan het Nationaal Crisiscomité aangeboden door de organisatoren van het Straperlospel. Die acht mille vormde een deel van de winst, behaald door de exploitatie van het Straperlospel in het Kurhaus te Scbeveningen. De leiding van het Nationaal Crisis comité heeft geweigerd deze som te aanvaarden. Een weigering, die alleszins valt te respecteeren, aldus de anti.-rev. „Standaard". Nu de justitie heeft ingegrepen en zij tot inbeslagneming is overgegaan zou het bedenke'ijken indruk maken indien, hangende het onderzoek, deze gift dooreen college als het Nationaal Crisis-comité werd aangenomen. Bovendieu heeft ongetwijfeld nog ander motief gewerkt. Herhaaldelijk is bij het bestuur van het Nationaal Crisis-comité aandrang geoefend om de inkomsten te ver meerderen door het organiseeren van loterijen op groote schaal. Dergelijke voorstellen zijn afge wezen, omdat het bestuur wist door zulke practijken in botsing te komen met de wel gevestigde overtuiging van niet onbelangrijke volksgroepen Bij dat verzet nu zou zeker moeilijk kunnen worden volhard, indien de Straperlowinst werd ge accepteerd. Als een Nationaal comité, dat zich gedragen moet weten door de sym pathie van heel het volk, kan niet worden aanvaard hetgeen openlijk als bate van spel en weddenschap wordt aangediend. De kloeke weigering verdient daarom ten volle sympathie. Eenige moeite zal ze wel gekost hebben, want bij den "schrijnenden nood valt het niet gemakkelijk bank biljetten van duizend gulden te versmaden. Vooral niet als ze komen met z'n achten. Een eeretaak moet het wezen dit verlies rijkelijk te vergoeden met z'n allen. Moeder en kind door bliksem getroffen. Woensdagavond half twaalf brak boven Heerde een zwaar onweer los. In de Weeze werden de vrouw en het kind van den heer Kamphuys die zich in de woonkamer bevonden, door den bliksem getroffen. Beiden1 geraakten bewusteloos. Hun toestand is bevredigend. Nuttige wenken. Als U wit linnengoed (bijvoor beeld kinderkleertjes enz.) voor lan gen tijd gaat opbergen, is het goed, dat in blauw papier te rollen, om te voorkomen, dat het goed geel wordt. Appelen kunt U veel makkelijker schillen, als U er heet water over giet. uit laat druipen en vervolgens een paar minuten op de bovenste laag van een vrij warme oven laat liggen. Als U aardappelen moet fijn ma ken. gaat dat veel makkelijker en de puree wordt veel luchtiger en gladder wanneer U er een scheut je heete melk bijdoet, in plaats van koude. o— Houdt de oliekan steeds goed ge sloten met dop of kurk. Doet men dat niet, dan wordt de olie slechter doet de pit van uw petroleumstel of lamp verkoolen en geeft minder hitte of licht. —o Het gebeurt wel eens. dat twee glazen in elkaar gezet zijn, toen ze weggezet werden om uit te wasschen dat ze dan heel moeilijk los te krijgen zijn. Hier is een aardig middeltje daartegen. Zet het onderste s ia een kom warm water. Giet in het bovenste glas koud water. Dan zullen de glazen gemakkelijk zonder breken, uit elkaar te halen zijn. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 1.440.000 eieren. Groote eieren van f 3.70 tot f 4.20 Kleine eieren van f 2.— tot f 3.50 Eendeneieren van f 3.— tot f 3.50 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa; de aan roer 3.000.000 eieren. Groote eieren van f 3 60 tot f4.10 Kleine eieren van f 2.20 tot f 3.60 Eendeneieren van f 3.tot f 3.50 Kaper- Lood Gas- en Pompen s Waterleiding Reparatie Paterslaan 2 Belangrijke Notaris Pluymaekers te VENRAY zal op Vrijdag 13 October 1933, voorm. 10 uur, ten verzoeke van Mevr. Wed. H. Esser—Le Brun, te Venray Groote Straai 8, tegen contant geld, publiek verkoopen Een gedeeltelijken, goed onder houden inboedel als antieke kasten, eikenhouten buffetkast, tooslkast, renaissar.cekast, boe kenkast, glazenkast, diverse buf fetten, 9 stoelen en fauteuils met leerbekleeding, 9 stoelen met fau teuils (riet), 8 stoelen met leer bekleeding, 5 fauteuils (moquette bekleeding), Jaarsmahaard, tafels, schilderijen, spiegels, gang- en andere lampen, lichtkroon. Keukenkasten, gasoven, kachels porcelein, glas, aardewerk en keukengerief. Gangklok, kapstokken, gang en traploopers, traproeden, vloer- kleed-n, karpetteD, gordijnen, schrijfbureau met fauteuil, brand kast (780 KG.)) 1.10 x 75 x 63. Slaapkamerameublementen in mahonie- en eikenhout, lits- jumeaux, 2persoons ledikanten, waschlafels, waschkasten, wasch- 8tellen, bedden en dekens. Een groote partij tuinmeubelen, bloemen en sierboomen in kuipen Delftsch en ander aardewerk [Kerstmis- en corlogsborden), schotels en vazen, kaslstellen en beelden, rekken met tinnen bor den, koperwerk en wat verder le koop zal worden aangeboden. De antieke kasten, het Delftsch aardewerk, tin en koper zal wor den verkocht nm. om 2 uur. Kijkdag Donderdag 12 Oct. a.s. van 10 12 en van 2—5 uur tegen betaling van 10 ct t.b. v.d. arme. en bouwterreinen. DE NOTARISSEN Pluymaekers te Venray en Esser te Princenhagc zullen op Maandag 9 Oct. 1933, nam. 5 uur, in het Hotel „De Zwaan"' te Venray. ten verzoeke van Mevr. Wed. H. Esser—Le Brun publiek verkoopen Gemeente Venray. I. 3 mooie en gunstig gelegen bouwterreinen aan de Schoolstraat, elk met een frontbreedte van 10 M diep 32 M. en breed a. d. achterkant 11 M. II. Heerenhuis met .tuin aan de Groote Straat no. 8, in perc. en massa. Dit pand is wegens zijn ligging op den besten stand, ruime en goed onderhouden vertrekken, ook buiten gewoon geschikt voor elke ruimte behoevende zaak. Dames Wollen Kousen zuiver wol, in moderne tinten, ook in zwart 98, 75 Dames Kousen geplateerd, stevige kwaliteit de nieuwste tinten Dames Kousen wol met matzijde prima kwaliteit in alle kleuren Waschzijden Dameskousen zéér sterk, ook in mat mod. kleuren Wollen Heerensokken zeer voordeelig in effen en geruite tinten 68, 59, 49 Heeren Pantalons stevige kwaliteit iets goeds v. d. winter Passende Borstrok Directoires gevoerde heel goedkoop H 69, 4$ Dames Pullover met lange mouwen, beste kwaliteit het nieuwste model Dames Pullover met lange mouwen, zuiver wol, nieuwste kleuren en modellen Heeren Pullover zonder mouwen, zuiver wol, prachtsorteering Jongenstrui met lange mouw QQ voor 2 jaar «F O voor meisjes j CC van 4 jaar Prima Sportwol dikke en dunne draad in effen mooie kleuren 50 gram ^2 Wol met zijde prima kwaliteit schitterende kleuren 50 gram Koordwol voor babygoed en pullovers zeer sterk 100 gram Pullover Wol voor warme winterklee- ding, doch niet te zwaar zeer goede kleurcomb. 100 gram ZIE ONZE ETALAGES III. Bouwterrein aan de Wilhel- minastraat (verlengde v. d. Veldstr.) groot 26.60 A. Dit perceel wordt begrensd door de in het uitbreidingsplan geprojec teerde Wilhelmmastraat, Mgr. Dr. Poebstraat en Mgr. Verrietstraat. IV. Bouwterrein en bouwland aan de Draalstraat. V. Bouwterrein en bouwland aan de Veldstraat. VI. Huis en tuin aan de Veld straat no. 8. VII. Boomgaard nabij de Veldstr. VIII. Dennen in het Vlakwater, groot 3.39.*60 H.A. IX. Dennen in het Venr. Veld, groot 2.10.70 H.A., begrensd door de Fam. Vullings. Bij volgende annonce breeder om schreven. Landbouwwerktuigen. Ie VENRAY zal op Woensdag 27 September 1933 nam. 1 uur, ten huize en verzoeke van de Kinderen M. Janssenvan Rens le Venray, Patersstraat 29, publiek verkoopen Kasten (waarvan 2 antiek), la- fels, stoelen. ledikanten, schilde rijen, spiegels, porcelein, glas, aardewerk, keukengerief, enz. Landbouwwerktuigen als lange en korte kar, slagkar, dorsch- machine, hakselmachine, wan molen, varkensbak, biggenbak, voederbakken, tilbury op veeren, bierwagentje, biertonnen, paarden tuig, dubbele houten poort, lljar. paard met tuig, fornuis. 6 kachels klokken, antieke pendule, wasch- machine, kuipen, mantelketel 200 L., trapnaaimachine, melkwagen, melkkannen, ijzeren regenval, houten giervat, pioeg, ijzeren en houten egge, houten karn, karra deren, pompen, 3 bascules, nieuwe bierslang, handzaaimachine, krui wagen, ladders en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. DE ADELAAR Jos. C. M. Neeteson v.b. ass. apotheker van Dr.Struben Groote Stfaat, Venray houden wij ons ten zeerste aanbevolen. 165 D AMA CD/YTTC verkrijgbaar in alle kleuren KArlv illU lik knotten van 25 gram a 20 ct. Bij aankoop van het benoo- digde materiaal tot 1 October een Tijdelijk groote prijsverlaging van alle Lepels, Vorken, Messen, enz. enz. Profiteert van de gelegenheid. Patersstraat 9 20 Sterke Vrouwenklompen vanaf 43 Mansklompen vanaf 60 ct. Kinderklompen vanaf 22 ct. Alles onze bekende sterke modellen Th. Pouwels Hofstraat 8 15 op alle Zinkwerk, Steriliseerketels, Waschteilen, Waschketel", Emmers, Gieters, enz. enz. Profiteert hiervanAanbevelend, 30 voor kippenhok- en stalverlichting. Aan verlaagde prijzen. 28 Alle onderdeelen.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 4