A, BS HAM A. Thielen s Eijipl van PEEL Ei IAS Goedkoops Winkel Zie onze Etalages Zie onze Etalages 19 27 44 65 Groote Straat 9 Goedkoope Wiokel Inraaakglazen, Inmaakpotten, Steriliseerketels, Ringen, enz. enz. 11 Ruime keuze prachtige WOLLEN DEKENS Gemengde Berichten Advertentiën INBOEDEL Notaris Pluymaekers versche eieren Fijne Vleeschwaren HEERENHUIS PRACRTSORTEERING Reclame Manfelwol Pima Manfelwol Prima Wol mef zijde Koordwol mef zijde 22 Super Wol Sporfwol Koordwol Pullover Wol Super Crochef Wol Colorado Wol Layeffe Wol Crochef Jaspé Sluif U aan bij de Radio- Cenfrale VENRAYSCHE RADIO-CENTRALE Van Delft s Kinderwagens, Sulky s en Sportwagens. Markten Th. Pouwels MaardenKachels Kachelplaten JacqCoen en - Houtackers Zaterdag 16 September 1933, No. 37 Het Zilveren feest van «St. Anna" Venray. Op indrukwekkende wijze is j 1. Woensdag het zilveren bestaansfeest gevierd van de psychiatrische inrich ting „St. Anna." Binnen het terrein van de gebouwen was een passende versiering aangebracht en hing overal het nationaal dundoek als 'n mani festatie van feestvreugde langs de paviljoens. Een illuster gezelschap stapte in de morgenuren de poort van „St. Anna" binnen om getuige te zijn van de feestviering en om tevens een onderdeel te vormen van de feestvreugde. Onder de hooge gasten merkten we op den bisschop van Roermond, Z.Fxc. Mgr. Dr. Lemmens, den bisschop van Gent, Z.Exc. Mgr. Coppieters en den wij bisschop van Gent, Z.Exc. Mgr. E. van Rechem, ouder wiens leiding het gesticht gebouwd werd. Naast vele geestelijke autoriteiten, waaronder deken Thielen van Venray, waren aanwezig de Commissaris der Konin gin in Limburg, mr. van Hövell tot Westerflier, de burgemeester van Venray, O. v. d. Loo, oud-genees heer van het St. Annagesticht thans inspecteur, dr. Lubberman en ver schillende oud-geneesheeren van het gesticht, alsook de gansche staf van geneesheeren van „St. Anna." Ook dr. Janssen, directeur van het St. Servatiusgesticht, dr. Janssens uit Voorburg en dr. Verselewel de Witt Hamer toonden hunne belangstelling voor deze bijzondere gebeurtenis. Des morgens werd in de keurige kapel van „St. Anna" een plechtige Hoogmis opgedragen door den wij bisschop van Gent, mgr. Rechem met pontificale assistentie van deken Thielen als presbyter assistens, le kroondiaken pater Geelen O.F.M., 2e kroondiaken pater BroersenO.F.M. Als diaken fungeerde pater van Helm O.F.M., rector van het Ven- raysche Gymnasium, als sub-diaken pater Benjamin Hoefnagels, terwijl als ceremoniarius optrad kapelaan Geurts. De beide bisschoppen mgr. dr. Lemmens en mgr. Coppieters hadden op 't priesterkoor plaats genomen, terwijl een breede schare van ge noodigden, waaronder den Commis saris der Koningin e.a. iG de stemmige kapel aanwezig was. Na de plechtige H. Mis had in een der zalen de herdenking van het zilveren jubileum plaats. Hierbij waren alle gasten tegenwoordig, alsook de Eerw. Zusters. Mgr. Rechem sprak hier 't welkomstwoord uit, waarna uitvoerig schetste den groei en de mutaties van „St Anna". Aan de drie medewerksters- religieuzen brengt spr. hulde voor haar volhardend werken. Hulde bracht spr. ook aan dr. Goossens, den eersten directeur geneesheer, aan dr. Lubberman, aan zuster Marie en aan zuster Maria en niet minder aan de geneesheeren en aan de religieuze en andere verpleegsters, Ook de beide jubilarissen dhr. Verbeek en Remmen brengt spr. dank voor hun ijver. De volgende spreker was Z. Exc. Mgr. dr. Lemmens, die een buiten gewoon hartelijk woord tot bestuur en personeel van het St. Anna gesticht richtte. Gaat door met uw werk, zeide Exc. tot den directeur geneesheer. Ook de Vlaamsche Zusters brengt Mgr. een warm woord van dank voor hun liefdevol werk. De Commissaris der Koningin in Limburg, mr. Van Hövell tot Wes terflier brengt in het bijzonder dank aan de medici en aan de Zusters. Spr. schetste het gesticht als een model inrichting, waar de verpleging tegen kostprijs geschiedt, hetgeen beteekent, dat men hier nauwelijks de helft van de kosten welke elders gevraagd worden, behoeft te betalen. Namens bet provinciaal bestuur brengt Spr. hulde en dank aan het bestuur der inrichting. Een verrassiag had de volgende spreker dr Lubberman, die mede deelde, dat het H. M. de Koningin behaagd had den directeur-geneesheer dr. Schim van der Loeff tot Officier van Oranje Nassau te benoemen. (Daverend applaus). Verder aan dhr. Verbeek de zilveren eere-medaille verbonden aan Oranje Nassau en aan Jean Remmen de bronzen eere medaille verbonden aan Oranje Nassau. Als het eere metaal dr. Schim van der Loeff op de borst is gespeld, dankt deze. Nog voerden het woord en wenschten de Instelling en ver schillende vooraanstaande personen geluk, de deken van Venray, Thielen, de burgemeester van Venray, O. v.d. Loo, dr. Janssens, Voorburg, als af gevaardigde van de R. K. Gestichten dr. Janssen, van het St. Servatius gesticht en dr. Verselewel de Witt Hamer, directeur-geneesheer van „Sancta Maria" te Noordwijkerhout. Vervolgens deed de ceremonie meester dr. Nuyens mededeeling van een berg van telegrammen, die waren binnengekomen, waarna de voorzit ter mgr. Rechem de hoop uitspreekt dat het gesticht mog? groeien en bloeien, onder voorbeeldige samen werking van de geestelijke en wereld lijke au'oriteiten. Na deze huldiging en herdenking ging het gezelschap een korte wan deling door de gebouwen maken, doch het regenweer trad als onge noode gast op, zoodat van de voor genomen tocht langs en door de verschillende paviljoens, evenals van de kermis, moest worden afgezien. Met een uitgebreid diner, waaraan alle genoodigden deelnamen en .waar bij natuurlijk druk gespeecht werd. gevolgd door een genoeglijk samen zijn, werd deze feestdag die een uiterst gezellig en intiem karakter had, besloten. Ondanks het slechte weder bracht Venray's Fanfarecorps 's avonds eene serenade, waarbij Dr. Sala het woord voerde. L.K. De verhoogde imrdappelpryzen Geklaagd wordt, dat de door de Regeering ingestelde regeling, tot afzet van aardappelen, aan de bin- nenlandsche consumenten, zoowel bij dezen als bij de aardappel producen ten aanleiding zal geven tot groote ontevredenheid, aangezien aan laatst genoemden ondanks de groote kosten, en de verliezen door uitschot van aardappelen welke uit bedoelde regeling voor hen voortvloeien, slechts een zeer klein gedeelte van den prijs, welke door de consumen ten voor de aardappelen moet morden betaald, ten goede komt en eerstge- noemden een bij uitstek hoogen prijs voor dit product hebben moeten besteden. Het Tweede Kamerlid Bakker maakt zich tot tolk van deze klacht en vraagt den Minister van Econo mische Zaken of het niet gewenscbt en noodzakelijk zou zijn, in het belang zoowel van aardappe[produc ten, als van de consumenten, nader een regel og te overwegen, waarbij met minder ambtelijke bemoeingen en Regeeringsapparaten, welke uit de huidige regeling noodwendig voort vloeien, met de daaraan verbonden kosten, den verbouwers een be hoorlijke prijs voor hun aardappelen gegarandeerd zou kunnen worden en dat met veel geringer verschil tusschen den productie- en con sumptieprijs, dan bij de bestaande iegeering het geval is. Vreest de Minister niet, dat met handhaving van de voor consumptie aardappelen aangegeven maat, in het voorjaar van 1934 een tekort aan dit product zal ontstaan, of dat de prijzen daarvan voor de consumenten zeer hoog zullen worden Tenslotte vraagt de heer Bakker of de Minister ook zoodanige maat regelen zou willen bevorderen, dat de uitstekend voor menschelijk gebruik geschikte uitgezeefde aardap pelen beschikbaar kunnen worden gesteld tegen uiterst lage prijzen voor groote en behoeftige gezinnen, alsmede voor werkloozec en arbeiders welke bij de werkverschaffing te werk gesteld zijn. De gebeurtenissen te Bauraing. Te Poeldijk is, naar de'„Res.Bode" bericht door de familie Witterman een telegram ontvangen, meldende, dat de 42-jarige dochter, Maria Wit terman, Zondag te Beauraing gene zen is van blindheid. Het meisje was van haar 7de jaar reeds onder doktersbehandeling. Op haar 18de jaar werd zij geopereerd aan haar oogen. Sinds 5 jaar onge veer kon zij niets meer onderschei den. De Brusschelsche „Standaard", die een vrij uitvoerig relaas over de ge nezing geeft, spreekt van totale blind heid sedert 6 jaar, die volgens het blad uitdrukkelijk door een befaamd Nederlandsch specialist-oogarts kon worden bevestigd. Naam en adres, evenals de kliniek, waar de laatste vruchteloos gebleken chirurgische pogingen hebben plaats gehad, wer den door de familie genoemd. De medewerker van de „Stan daard"; die het meiaje persoonlijk te Beauraing ondervroeg, liet haar zijl perskaart zien. Ze las hezl nauwkeurig hetgeen er op stond. Ook andere dingen kon ze gemak kelijk onderscheiden. Verdediging van Nederland en Indië. Minister Colijn heeft Dinsdag de commissie geïnstalleerd, die benoemd is om te overwegen, welke bezuini ging kan worden gevonden op de kosten van de defensie van Neder land en Ned. Indië en hoe in de toekomst die kosten moeten worden verdeeld over de Rijksbegrooting en de Indische begrooting. In zijn installatie-rede noemde de minister een bedrag van 25 tot 30 millioen, dat op deze uitgaven be zuinigd zou moeten worden. Berucht*smokkelaar opnieuw gevat, De beruchte groot-smokke'aar H. Holz, die enkele maanden geleden uit de gevangenis te Düsseldorf wist te ontsnappen, Is te Rheindahlen ge arresteerd. Holz wordt er bovendien van verdacht de leider te zijn van een groote inbrekersbende, die tal rijke diefstallen in het grensgebied op haar geweten heeft. Sinds zijn ontsnapping hield bij zich op in Limburg en voerde van daaruit zijn smokkelzaakjes. Been afgesneden. Bij het dorschen van graan op de boerderij van den heer W. Kam le Anna Paulowna, gleed Woensdag de arbeider J A.. uit en kwam in de machine te vallen, waardoor een zijner beenen werd afgesneden. De ongelukkige werd naar het zieken huis te Den Helder vervoerd. Massa-ontslag. Bij de weikzaamheden aan het Julianakanaal bij Urmond zijn 400 werklieden ontslagen. Tusschen twee wagens bekneld Woensdagavond is in de mijn Oranje Nassau II de 17-jarige sleeper J. J. uit Nieuwenhagen tusschen twee wagens bekneld geraakt en kort daarna aan de bekomen verwondin gen overleden. en Landbouwwerktuigen. te VENRAY zal op Woensdag 27 September 1933 nam. 1 uur, len huize en verzoeke van de Kinderen M. Janssenvan Rens te Venray, Pa tersstraat 29, publiek verkoopen Kasten (waarvan 2 antiek), ta fels, stoelen, ledikanten, schilde rijen, spiegels, porcelein, glas, aardewerk, keukengerief, enz. Landbouwwerktuigen als lange en korte kar, slagkar, dorsch- machine, hakselmachine, wan molen, varkensbak, biggenbak, voederbakken, tilbury op veeren, bierwagenlje, biertonnen, paarden tuig, dubbele houten poort, lljar. paard met tuig, fornuis, 6 kachels klokken, antieke pendule, wasch- machine, kuipen, mantel ketel 200 L., trapnaaimachine, melkwagen, melkkannen, ijzeren regenvat, houten giervat, ploeg, ijzeren en houten egge, houten karn, karra deren, pompen, 3 bascules,nieuwe bierslang, bandzaaimachine, krui wagen, ladders en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. le knop gevraagd groote en kleine kwantums aan de hoogste prijzen. G. Berkens, Patersstraat. Ontvangen een nieuwe partij 1 Liter 16 ct. li/« Liter 18 ct. 2 Liter 20 ct. compleet met ring en deksel. Steriliseerketels, Boekjes, Beugels, Ringen, Deksels en Perkamentpapier. Boonenmolens 2gaats f 1.15 Moesmessen en Appelboren aan crisisprljzen. Fijne droge Worst per pond 38 Fijne Schenkeworst 38 Fijne droge Metworst 30 Inlandsch dik vet Spek, fijn Varkensvet, prachtig droog Rookvleesch, Plockworst enz. Alles le kwaliteit. Laagste prijzen Hofstraat 8. 20 TE KOOP een zeer gerieflijk met voor- en achtertuin, waarin fijne fruitboomen, zeer gunstig gelegen te Venray, Stationsweg 43, in de onmiddellijke nabijheid van kerk en school. Het huis is voorzien van electrisch licht, eigen waterleiding, vaste wasch- tafeis en verdere gemakken. Aanvaarding dadelijk. Nadere inlichtingen te bekomen ten Kantore van NOTARIS HOLTUS te Horst. knut 50 gram 16 knut 50 gram 22 knut 50 gram zeer mooi 50 gram 50 gram 100 gram 100 gram 45 100 gram 54 100 gram 58 100 gram 100 gram MMtzun k zon de goedkoopste 28 de gemakkelijkste de beste manier van Radiogenot. Schoolstraat 9. Vraagt 319 prijzen vanaf f 22.65. Venray: Wcensdag 27 Sept. Paardenmarkt Maandag 25 Sept. Horst: Dinsdag 19 Sept. Steriliseerketels, Steenen polten, Thermometers, Ringen, Inmaakllesschen. Fiesschen die springen, worden vergoed. Steeds de laagste prijzen Hofstraat 8 12 De grootste sorteering in bekende prima fabrikaten Sierlijke modellen. Lage prijzen. Steeds groote voorraad van SPOTPRIJZEN. 40 Voor uw Brei- en Haakwerk hebben wij diverse soorten Wol en Katoen. Vraagt onze bekende Succeswol 18 ct. p.knot W1EGEDEKENS MOLTON DEKENS GESTIKTE DEKENS Ziet onze Etalage! 256

Peel en Maas | 1933 | | pagina 5