Éanbesteding Paardenverzekeriug (iemenjïde Berichten Het bouwen van een Zustershuis Dr.A. Lommen HUIDARTS P. CLEPHAS Visch verkoop café gesloten. H. CREMERS, Distrtcis-Arbeidsbeurs Advertentiën Wed. A. C. Fila- RuHen Dankbetuiging. P. J. Goumans Landbouwbond. najaarssi cbaffi ing Vastendagen Th. Pouwels TIMMER- en MEUBELWERKEN A. JANSEN. Patron aatsnifiuws. J.l. Woensdagavond bracht Roer- monds Bisschop een bezoek aan bet St. Antonius-Pattonaat. Pater Direc teur sprak een woord van welkom. Een orkestnummer en een zangstuk van „Euterpe", en het Spreekkoor der Jonge Wachten, en praestaties van die leden der Turnclub welke aanwezig waren, dit alles liep vlot van stapel. Z. H. Excellentie sprak de jongens toe, o a. wijzend op het dadelijks bijwonen van de H. Mis. Een partij jongelui was afwezig, Deze partij bestond deels uit wettig verhinderden, deels uit dezulken die niet wisten dat Monseigneur kwam, deels uit oppervlakkige ongevoelige lummels die iedereen liever kwijt dan rijk is. Op een Zondag dezer maand werd in de Paterskerk vóór de preek het volgende voorgelezen door den pre dikant (directeur van het Patronaat) „Het St. Antonius Patronaat, dat er volgens sommigen goed bi] zit (hoe die sommigen daaraan komen, dat zal misschien de belsche stoke brand beter weten dan ik) het St. Antonius-Patronaat verkeert in zulk een treurigen geldelijken toestand. 1s zoo arm, dat men thans waarlijk niet meer weet waar het heen moet Hoe het komt Dat Russische en Oostenrijksche effecten door den oorlog waardeloos zijn geworden, is u bekend. Reeds ging het Patronaat alweder eenigermate vooruit, toen eensklaps de val kwam der Bossche Hanzebank. Alweder trachtte men vooruit te komen. Maar nu? Op de zaalhuur voor de Avondscholen wordt schrikwekkend bezuinigd, Subsidies van Instellingen worden ingetrokken of verminderd Bijdragen waar men vast op rekende, blijven achter. Gevolg van de malaise. Er werd geroepen om verbeteringen, onder andere Centrale Verwarming doch verwachtingen die daarbij werden gewekt van niet geringen geldelijken steun, zijn eenvoudig niet vervuld (kunnen waarschijnlijk niet worden vervuld). En zoo voort, Daar komt bij, dat de bedrijfs kosten van het Patronaatswezen in moderner en beter richting, zooals de Hoogwaardige Bisschoppen ver iaugen en moeten verlangen, grooter worden. Nu, let wel, verzoeken wij u op het St. Antonius-Patronaat drukt een schuld van ongeveer acht en dertig duizend gulden, waartegenover een bezit staat aan geld en geldwaardig papier van slechts enkele konderden guldens. En toch, het St. Antonius-Patro naat volbrengt met Gods genade veel goeds. En toch het zal, in de nieuwere richting die binnenkort nog krachtiger zal worden doorgevoerd, met Gods genade nog veel meer goeds doen aan de onsterfelijke jongenszielen. Leekenapostelen stellen er hun persoon voor beschikbaar." Schrijver dezes zou niet weten waarom het een en ander moet worden doodgezwegen en vindt het beter om open kaart te spelen. Uitgaven die niet in geweten te verantwoorden zijn, worden voor zoo ver hij weet, nimmer gedaan, noch door Commissie noch door Directie. En hij wil wel verklappen, dat een of andere versnapering of aanmoedigingsprijsje die, zooals het behoort, nu en dan vooral aan de kleineren worden uitgereikt, steeds geschenken zijn van hartelijke Jeugd vrienden die dat aardig en nuttig vinden, en ze niet van Patronaats- geld worden bekostigd. Het zou niet kunnen lijden. Moge het spreekwoord worden verwerkelijkt„Als de nood het hoogst is, is Gods hulp nabij.'' In het nieuwe Patronaats sijsteem, zooals het allerwege door de Hoog waardige Bisschoppen worde ge- wenscht en beschermd, passen geen jongens meer die alleen maar des Zondags een tijdje in het Patronaats gebouw vertoeven. Men moet lid zijn ven Groep of Club of Onderwijs volgen. Anders kan men de jongens niet leeren kennen en is van opvoe ding, karaktervorming enz. geen spra ke. Om werkelijk gewichtige redenen kunnen er, vooral voor de allerjong sten en voor de meer ouderen, wel uitzonderingen werden gemaakt, doch deze zullen niet vele zijn. Iedereen is nu voldoende ingelicht en wij moe ten onzen plicht doen. N. GEVONDEN een rij wiel plaatje Inlichtingen Marechaussee-kazerne. GEVONDEN op 9 September in Patersstraat, een boodschapiasch. Inlichtingen gemeente-politie. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Rijksveldwachter. Lang straat. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau H. J. Schim van der Loeff geneesheer-directeur van het St. Anna- gesticht voor vrouwe ij ke krankzin nigen te Venray, en is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Qranje-Nassau, in zilver, aan P. H. A. Verbeek, chef-timmerman, en in brons aan J. Remmen, werk man, beiden werkzaan bij bovenge noemd gesticht. Ie Yenraysche Autobcurs. Op de eerste Venraysche auto- beurs, welke verleden Maandag op het Henseniusplein alhier om 2 uur geopend werd, waren aangevoerd méér dan 40 stuks automobielen, de meeste tweedehands wagens uit Lim burg en Brabant. De handel was voor 't begin heel, goed. 7 stuks werden er dien middag verkocht, wat wel een mooi succes voor Venray kan genoemd worden. Op de jaarlijksch te Tienray te houden Sportfeesten, ten bate der kerk wist „De Valk" alhier de zilveren wisselbeker te behalen. Een mooie prestatie l Woensdag arriveerde alhier bij zijne familie, Mgr. Jac. Goumans. Apost. Prefect van Bandoeng. Bijna 7 jaren verbleef Mgr. in de Missie op Java, na eerst 12 jaren Novicen meester te St. Agatha te zijn ge weest en 4 jaren Prior te Uden. Mgr. Goumans zal nu hier eene welverdiende vacantie doorbrengen Venray's Fanfarecorps bracht Mgr, 's avonds eene serenade ten huize van zijn broeder, de Heer Chr, Goumans. Morgen Zondag zal Venray's Fanfarecorps een concert geven op het Henseniusplein. Aanvang half 8. Dr. Stokman. Tot lector in de ethica en het juspublicum aan het Minderbroeders- klooster alhier is benoemd de Wel eerw Zeergel. Pater fr. Dr. Sigfried Stokman O.F.M. Z. E. maakte zijne hoogere studiën aan de universiteit te Leuven. De Jonge Middenstand alhier besloot, om op 8 October a.s. een Tooneelavond te geven in de Wilhelmioazaal. In studie is geno men het kluchtspel in 3 bedrijven „Een dag Radjah" van Jan Gtosfeld. Gister is de gecontroleerde Particuliere Nacht veiligheidsdienst alhier officieel in werking gesteld Ook het aantal aangeslotenen is bevredigend. Venray's Derde Orde naar Maria. Wel 500 mannelijke en vrouwelijki Derde-ordelingen zijn Vrijdag j 1. per fiets, autobus en trein in Fra.icis- caansche boetestemming ter bedevaart getogen naar Limburgs Lourdes: Tienray. Vanuit de Genadekapel te Tienray begaven de pelgrims zich ook nog naar Oostrum's heiligdom. Vrijwillige Landstorm. Op de groote jaarlijksche schiet wedstrijden van den B.V.L. op 8 Sept. j.l. te Roermond gehouden, werden door de afgevaardigdenuit Venray de volgende prijzen behaald Korpswedstrijd. Koningschutters Categorie B 4e prijs Arts P. J., Leunen. Scherpschutters idem 10e prijs Janssen P. J., Castenray 14e prijs Nooyen P, Castenray. Schutters le Klasse idem 2e prijs Coenen C.. Leunen 8e prijs Custers A., Venray; 11e prijs Smeds Tb Leunen. Personeele wedstrijd. Categorie B. Koningscbutters 2e prijs Aarts P. J.. Leunen. Scheipscbutters 2e prijs Janssen P. J., Castenray 6e prijs Buissen B., Leunen 8e prijs Nooyen P., Casten ray. Daar te Roermond de keur der Limburgsche schutters bijeengekomen was, is dit zeker een prachtig resul taat. MERSELO. Men verzoekt ons te willen melden, dat het concert alhier niet op 18 doch 12 Novem ber a.s. gegeven wordt. OVERLOON. De heer C. T._ die tot heden nog steeds in verband met het vergiftigingsgeval, in het ziekenhuis verbleef is gisteren aldaar ontslagen. Zijne vrouw wordt vol gende week thuis verwacht. Dinsdag ontstond brand nabij de gemeente bosschen achter het klooster. Door het krachtdadig optreden van P. Verstraaten, is hier een groote ramp voorkomen, aangezien het reeds in het aangrenzend bosch aan het branden was. Toen vorige week Zaterdag de dochter van F.Croijssen naar de weide wilde gaan om te melken, kwam zij zoodanig met haar rijwiel te vallen, dat zij een oogenblik be wusteloos bleef liggen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen. De Dr. constateerde een lichte hersenschudding en verwondingen aan voorhoofd, neus en kaak. Een pees der onderkaak was gescheurd. Door onze Fanfare „Vrienden kring" werd besloten morgen Zondag n.m. eene muzikale wandeling te maken, en tevens de café's J. Welbers, Wed. Beckers en W. Loonen te bezoeken. Ook de „St. Theobaldus Gilde" zal deze wandeling mede maken. OVERLOON. Van de alhier gehouden schietwedstrijd van de B.V.L. was de uitslag als volgt Klasse A. le prijs W. van Opbergen Jr. 46 p 2e prijs A. v.d. Broek 45 p 3e prijs A. Willems—Rutten 45 p 4e prijs M. van Opbergen Jr. 43 p 5e prijs W. Creemers 43 p 6e prijs M. van Opbergen Mz 42 p 7e prijs H. Heyen 42 p 8e prijs A. Schraven 41 p 9e prijs W. Loonen 39 p Klasse B. le prijs J. Crooymans 45 p 2e prijs A. Janssen (Ond.) 45 p 3e prijs A. Hendriks 39 p 4e prijs Th. Janssen 37 p 5e prijs M. Janssen 37 p Klasse C. le prijs J. v. d. Wijst 44 p 2e prijs L. Peeters 39 p 3e prijs W. Smits 38 p 4e prijs A. Co melissen 34 p 5e prijs W. Cornelissen 34 p HOLTHEES. Op het j.l. Zondag alhier gehouden koning- en prijs schieten was de uitslag als volgt le prijs J. Janssen Wzn. en tevens koning 2e prijs P. Verheyen 3e prijs A Janssen 4e prijs C. Koenen 5e prijs W. Loonen 6e prijs A. Martens 7e prijs H. van Kempen en 8e prijs K. Beckers. BLERICK. De bouw van de nieuwe kerk in de St. Lambertus- parochie, werd gegund aan den aan nemer M. Clevis te Blerick. Kinderverlamming. Te Ottersum is een geval van kinderverlamming geconstateerd. De patiente is een 14 jarig meisje. VENLO De heer Jos van LokveD, die als afgevaardigde van den R. K Middenstand in den Raad zitting had heeft thans als raadslid bedankt. Ook heeft le heer van Lokven ontslag genomen als voorzitter van de plaatselijke Middenstandsvereeni ging. Marken-smokkelaars vrygesproken Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond de twee personen B. en P. uit Venlo, die terecht stonden wegens verduistering van op verzoek van zekeren S. uit Blerick op een bank in Duitschland geïnde 2000 mark op een door van S. ten hunne name gekochten reischeque, van de hen ten laste gelegde verduistering vrij gesproken. De Rechtbank overwoog, dat het niet was komen vast te staan, dat de reischeque, welke door van S. ten name der verdachten was gesteld, toebehoorde aan van S., althans aan een ander dan deze beide verdachten. 1800 pond margarine aangehouden Een dezer nachten verrasten de kommiezen te Bergen een negental smokkelaars, die per rijwiel elk 100 Kg. margarine binnengesmokkeld hadden. De smokkelaars wisten in de bosschen te ontkomen. 1800 pond boter plus de rijwielen achterlatend Vrachtauto rjjdt op zandtrein. Woensdagnacht om drie uur pas seerde op den Rijksweg nabij Limmen waar de lijn van de grinderij den weg kruist, een vrachtauto bestuurd door den heer H. Helgers uit Maasniel. Naast hem zat zijn dorpsgenooi M. Reyners. Tezelfder tijd liep er dwars over den Rijksweg een serie wagens van de grinderij, die van daar naar de hoofdlijn werden getrokken. Als waarschuwing stonden aan de Noord en Zuidzijde de voorgeschreven roode lantaarns. Ook de tramwachter D. was present. Door een of andere reden is 't roode licht door den autobestuurder niet of te laat op gemerkt. De vrachtauto reed met groote snelheid op de spoorwagens in en kwam terecht tusschen twee der wagens. Door het geweld der botsing werden de wagens uit de rails gelicht. De motor wrong zich onder de buffers en koppeling. De beide inzittenden werden zwaar gewond. Crisisheffing op oliën en vetten. Naar het „Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren" met zekerheid zegt te vernemen, kan spoedig een crisis- heffing op oliën en vetten worden tegemoetgezien. De hoegrootheid dezer heffiog is nog niet bekend. Alleen kan het blad mededeelen, dat het geen doel beeft voorraden van deze artikelen op te doen, daar ook deze onder de heffing zu'len vallen en op ontduiking door niet aangeven van voorraden strenge straffen zullen worden gesteld. Het blad verneemt tevens met vrij groote zekerheid, dat met ingang van 1 October een crisisheffiog op suiker is te verwachten. Het bedrag ligt vermoedelijk tusschen 5 en 7 gulden per 100 Kg. Evenals bij vroegere regelingen zullen voorraden tot 500 Kg- van navordering worden vrijgesteld. Wat deze laatste heffing betreft verwijzen wij naar hetgeen wij ver leden week daaromtrent meldden. Omdat de heffing teneinde een bietenprijs van fll mogelijk te maken 14 a 16 millioen zal moeten op brengen berekenden wij. dat zij ruim 7 gulden per honderd Kg. zal moeten bedragen. De Rome-reis der J W.'ers. Te Nijmegen zijn de Rome-reizi gers van de Jonge Werkman bijeen gekomen om vandaar uit bun tocht te beginnen. Zooals bekend gaat de tocht per flets naar Rome. 95 deel nemers waren Dinsdag in Unitas present. De eerste étappe gaat tot Venlo. Vrijdagochtend werd Roer mond aangedaan waar tusschen negen en tien uur in het Christoffelhuis werd ontbeten. Oude vrouw in een auto verbrand. Donderdagmiddag heeft op den weg tusschen Glekerk en Zwarte- wegzand (Fr.) een ernstig auto ongeval plaatsgehad. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinricb ting botste een vrachtauto beladen met turf bestuurd door W. R. tegen een boom. Tengevolge van den schok was de oude vader van R. uit den wagen gevallen hij had lichte verwondingen cpgeloopen. De jongste R. en diens neefje waren bijtijds uit den wagen gesprongen. De bestuurder en zijn moeder waren er veel slechter aan toe. Zij zaten in de cabine bekneld en eerst na eenigen tijd konden direct toe- geloopen landarbeiders de oude vrouw en haar zoon bevrijden. Vrouw R. was inmiddels geheel verbrand, terwijl R. met zeer zware brandwonden werd opgenomen. Tegen hooge electriciteits- rekeningen. Dinsdag werd te Groningen een vergadering gehouden van land bouwersgebruikers van electriciteit in de provincie Groningen. Uit het door den voorzitter van het voorloopig comité, den heer S H. Woldring le Ruigezandsteipolder gesproken openinswoord bleek, dat het de bedoeling was om een organisatie te vormen, die wil trachten de tarieven voor electriciteit verlaagd te krijgen en tevens om te trachten de gebruikers van electriciteit waarvan meerderen zich nu reeds laten afknippen in verband met de hooge tarieven, bij elkaar te houden. Er werd aangedrongen op een organisatie alleen van landbouwers, die voor hun bedrijf dorschen eD daarbij stroom gebruiken. De vergadering ging hiermee accoord. Het voorloopig comité werd aan gewezen om plannen in gereedheid te brengen voor de te ondernemen actie. Geschorst Wegens het te vroeg beëindigen van het werk zijn een twaalftal arbeiders voor een week geschorst bij de werkverschaffing aan de Snc.ertsche baan te Deurne. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor het verwijderen van de be staande bebouwing en het bouwen van een café met woon- en winkel huis en een woon en winkelhuis aan de Molenstraat te Deurne voor rekening van den heer J. Verburgt te Liessel was de hoogste inschrijver A. v. d. Burgt en A. Knapen te Deurne voor f 21.800, laagste Gebr. J. en M. Lutters, Deurne voor f 17 750. De Moordaanslag te Zeelst. Door gemeentepolitie en rijksveld wacht is Donderdagavond onder de gemeente Zeelst aangehouden G., die ervan verdacht wordt een aan slag op zijn grootouders te hebben gepleegd op j.l. Zaterdag. G. be weert, dat hij zich heeft schuil ge houden in de bosschen tusschen Zeelst en Oirschot. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Branden. Te Reusel is de boerderij van de wed. A. Vosters afgebrand. Een paard kwam in de vlammen om. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Openlijk dank aan 't Lieve Vrouwke van Oostrum. Sinds maanden was mijne vrouw aan het ziekbed gebonden, waarvan verschillende kwalen de oorzaak waren. De toestand verergerde zoo danig, dat ik besloot een specialist te raadplegen. Na onderzoek deelde hij mij mede. dat ze ter observatie in 't ziekenhuis moest worden opge nomen. Dit was zeer pijnlijk voor ons, doch volgden zijn raad op eD namen onze toevlucht tot 't Lieve Vrouwke van Oostrum, Behoudenis der Kranken. De Trombose welke volkomen rust voor haar gelastte, duurde vijf weken. Na grondig onderzoek bleek nu, dat zij een zware operatie moest ondergaan, welke tevens van zeer ernstige ingrijping was. De operatie was goed gelukt, doch de dokter vreesde het ergste, n.l buikvlies- ontsteking. Intusschen hadden wij noveen op noveen gehouden en een beeldje van het Lieve Vrouwke bij haar ziekbed geplaatst. Twee dagen na de operatie verergerde haar toestand in die mate, dat de dokter sprak van bedienen, doch dit is gelukkig niet noodig ge weest, want dienzelfden nacht trad eenige beterschap in. Wonderlijk ging haar toestand vooruit, zoodat zij na vier weken het ziekenhuis heeft kunnen verlaten. Ons vertrou wen was niet beschaamd geworden. Heb dank dan Lieve Vrouwke van Oostrum. ons geluk is dan ook over groot. Moge dit eene aansporing zijn voor allen, die door ziekten bezocht worden, zich vol vertrouwen te wenden tot Haar, die de titel draagt. Behoudenis der Kranken." Dank voor verleende plaatsruimte. PLO. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Con- regatle en collecte voor het St. Petrus iefdewerk, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof waarna de Zeven Weeën op het kerkhof gebeden worden. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Mathijs Janssen, zijne echtgenoote en hun zoon Piet, 8 uur Jaarg. voor de overleden familie v. d. Voort—Camps, 6 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 unr Jaarg. voor Pieter Jan Franssen en echtge noote, 9 uur plechtige Huwelijksmis voor Wilhelmus Hubertus van Kessel en Petronella Adeleida Creemers. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor de gebroeders Poulus, Antonius en Peter Joh. Niessen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes Ant v. d Biggelaar en zijn zoon Laurentius. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gertrudis Arts en ouders. Zaterdag half 8 Jaarg. voor Joh. Roelofs, Anna Gertrudis Verstappen en familie, 6 uur Lof. Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthoudingsdagen. Voortaan wordt biecht gehoord van 5 tot 7 uur. Van Dinsdag 3 tot Vrijdag 6 October a.s. zal er op Manresa te Venlo een retraite voor dfenstplichtigen gehouden worden. Voor het godsdienstig welzijn van uw jongens vragen wij de ouders der aanstaande soldaten dringend met ons mede te werken opdat allen aan deze retraite deelnemen en bevelen wij deze retraite warm bij onze toekomstige soldaten aan. Geeft u zoo spoedig mogelijk op bij den directeur van 't Retraitewerk Kap. Geurts. Paterskerk Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aarts broederschap van het Koordje, waarna processie. Kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de jonge Derde Orde. Feestdag van de H. Wondteekenen van onzen H. Vader Franciscus, gen. abs. voor de Derde Orde, volle aflaat o.g v., kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof Maandag feestdag van den H. Josef a Cupertino, volle afl. o.g.v. Dinsdag om 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 6 Lof. Vrijdag om 7 uur Hoogmis, half 6 Lof en H. Kruisweg. Zondag na de Hoogmis repetitie voor het Mannenzangkoor der Derde Orde. Patronaat. Jonge Wachten, denk aandeafspraak omtrent morgen (Zondag) ochtend. Men gelieve nu alreeds de Spaar bankboekjes in te leveren. Op het eind dezer maand moet de rente worden bijgeschreven Burgerlijke Stand Venray van 8 tot 15 Sept. 1933. GEBOREN Mathilda W. P. Schwahöfer Veltum Theodorus M. M. Pouwels, Lang straat Peter Joh. G. Michiels, Kolkweg Wilhelmina Swinkels, Gasstraat Johannes G. van Osch, Hoebertweg Gerardus J. h. M. Camps, Oostrum Johanna W. G. v. Dijk, Langstraat Johanna A. IA. Pingen, Bnschhuizen Leonardina M. Mulder, Smakt OVERLEDEN Theodorus H. M. Claessens 5 weken Boschhuizen 1 Patiente St. Annagesticht Het R. K Kerkbestuur der H. Gertrudis te Oirlo is voor nemens op Maandag 25 Sept. te 11 uur v.m. in het café O Friesen aldaar, onder R.K. ge- organiseerden aan te besteden Bestek en teekeningen zijn verkrijgbaar aan de Pastorie te Oirlo tegen betaling van f 7.50 Rest. f5.-. 25 is te VENLO, Houtstraat 6 Zondag 24 Sept. van 3-5 uur te consulteeren. Koper- Lood- Zinkwerk Oas- en Waterleiding Pompen Reparatie Paterslaan 2 geregeld eiken DONDERDAG van 5-6 uur op het Henseniusplein. Alle soorten versche Visch vanaf 20 cl. per kilo. Alle soorten versche MAASVISCH als Paling, Snoek, Brasem, Voorn. Verder alle soorten nieuwe HA RING vanaf 4 5 5 stuks v. 10 cl, Ook a.s. WOENSDAG alle soorten visch verkrijgbaar. Aanbevelend, 18 Kees Henskens-Arts. Wegens familieomstandighe den is a.s. DINSDAG ons 8 Stationsweg. van den KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: Bekw. sigarenmakers v. Spekholzer heide. 2 boerendienstmeiden 1 schoenmakersleerling i huishoudster (kleine boerderij) Keukenmeisje voor Horst 3 keukenmeisjes voor Venray 1 boerenknecht (tevens bedrijfsl.) 2 flinke burgerdienstmeiden Venray 1 bakkersleerling voor 1 October Bicden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, dagmeisjes, smid- bankwerker. smid bekend met hoef beslag, dakdekker. 7 burgerdienstmeisjes 14—17 jaar Bakkersknech t. 1 meubelmakersknecht 1 leerling-monteur 3 j. a.h. vak Voor de talrijke blijken van belangstelling en deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden en de be grafenis van onzen inniggelief- den Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Kinderen en Familie. Venray, Sept. 1933. 18 Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, onder vonden tijdens de ziekte, bij het overlijden en de begrafenis van mijne inniggeliefde Echtge noote, betuig ik aan allen har- lelijk dank bijzondere dank aan den Z. E. Heer Pastoor, Dokter, Eerw. Zusters van het Groene Kruis en de buurtbewoners. en Familie. Leunen, Sept. 1933. 20 De Jaarlijksche Algemeene der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 18 Sept. voorm. 9 uur te MERSELO; Dinsdag 19 Sept. voorm. 8 uur in het DORP; nam. 2 uur le LULL en 4 uur OOSTRUM; Woensdag 20 Sept voorm. 8 uu te LEUNEN en nam. 2 uur aan de HEIDE; Donderdag 21 Sept. voorm. 8 uur te CASTENRAY en nam. 2 uur te OIRLO; Vrijdag 22 Sept. voorm. 9 uur aan het OVERBROEK; Zaterdag 23 Sept. voorm. 9 uur te YSSELSTEYN. Alles op de bekende plaatsen. Men gelieve vooral de boek jes niet te vergeten. HET BESTUUR. Voor de Fijne Kaasjes 3 pond p.pond 20 Alle soorten oude en jonge Kaas aan de laagste prijzen. Randcandijkoek per pond 10 Fijne verpakte Koek ruim 1 Kg. 25 ct Zalm per groote bus 25 ct Fijne Beschuit per pak 8 cl Jam per pondspot 25 ct Appelsiroop 1 Kg bus 30 ct Fijne Koekjes per pond 25 ct Hagelslag per half pond 16 cl Boterolie per liter 40 ct Fijne Raapolie 38 ct Gebeukte Stokvisch, Azijn, Azijnextract, Kruiden, emmertjes Appelsiroop 5 en 10 p. enz. enz. Hofstraat 8 .30 Ondergeteekende maakt be kend, dat hij zich beleefd aan beveelt voor het maken van alle tevens alle REPARAT1ËN. Henseniusstraat 19 VENRAY

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2