JAlfQNQft mimiGsrf Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. pACTONQft ASPIRIN j MANUFACTUREN YOQRDEEUGStf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Een nieuw poüitiek tijdperk? Uit het Buitenland Binnenland. Ernst of luim. Provinciaal Nieuws Zaterdag 16 September 1933 Vier en vi|ftigste Jaargang No. 36 j MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DEIi ADVKRTHNÏ1HN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7 cl. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIUMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAV Telefoon 51 GIHO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor liet buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Om verschillende redenea achteD we het feit van de opening der nieuwe zitting van de Staten Gene raai op Dinsdag a.s. van een groot nationaal belang, ver uitgaande boven dergelijke plechtigheden in andere jaren. Het belang schuilt in de eerste plaats daarin, dat we met Colijn's regeenngsprogram op de hoogte zullen komeD. Toen het kabinet Colijn na de incidenteeie Kameront binding van dit voorjaar en de daarop gevolgd zijnde verkiezingen aan het bewind was gekomen, was er voor de samenstelling van een serieus regeeringsprogram nog geen gelegenheid geweest. We weten van den nieuwen minister president, dat hij een krachtig bestuur wil voeren en dat hij geen ongewone middelen zal schuwen om in een uiterst cri- tieken tijd, als we beleven, het schip van staat behouden in veilige haven bioneD te loodsen, maar eerst du mag van Dr Colijn worden ver wacht, dal hij het volk eenigszins nauwkeurig op de hoogte brengt van de uitkomsten van zijn beraad en overleg, en dat hij de groote lijnen van ziju beleid voor ons zal uitstippelen. In materieel opzicht zal ons het komende regeeringsprogram altijd tegenvallen, laten we ons daarop wel bezinnen Niet omdat het van Colijn moet komen, maar omdat de maatschappelijke nood van het volk zoo erg boog is en de schatkist zoo beangstigend leeg- Van Colijn mogen we gelukkig niet verwachten, dat hij de perspectieven hoopvoller schildert dan ze zijn, noch dat hij zal pogen om door lapmiddeltjes de staatsmisè;e wat slepend te houden en de materieele volksreserve nog wat te sparen, totdat misschien zich nog eens een onverwachte uitkomst voordoet, of wat meer waarschijnlijk zou zijn de maat schappelijke en economische ruïne niet meer te ontgaan zou blijken. Van Collijn mag ongetwijfeld worden verwacht, dat hij nu, voor aanstonds, de zwaarste offers zal eischen, opdat onze maatschappij voor nu geholpen en voor de toekomst gered worde. Populair kunnen zulke maatregelen nooit zijn, omdat de meeste men schen nu eenmaal niet verder weten te blikken dan tot de lengtepunt van hun neus, maar in de toekomst zal het volk den chirurg eens dank baar wezen, die er de Voorkeur aan gaf om de zieke deelen diep weg te snijden in plaats van het lichaam van den staat aan haar kankerende wonden te laten wegteren. Het komende regeeringsprogram zal o.i. méér bevatten, dan de aan kondiging van nieuwe drukkende lasten en ingrijpende bezuinigiDgeu alléén. Ongetwijfeld zal uit het staats stuk, hetwelk de Koningin op Dins dag a.s. zal voorlezen, een nieuwen politieken geest ademen. En vooral de komende regeeringsdaden zullen van dien nieuwen geest getuigen. Colijn zal laten blijken van zijn methoden ter onderdrukking van de geestelijke verwildering, welke gevolg is van de maatschappelijke nooden. Die middelen zullen straf zijn, omdat ze zónder dat nutteloos zouden wezen. En velen zullen met bun critiek klaar staan. Laten we ons niet dadelijk onder dezulken scharen. We mogen niet vergeten, dat de regeering van den heer Colijn een nieuwe politieke aëra moet inluiden. In een zeer bijzonderen en zeer moeilijken tijd, als dien, welken we beleven, is het niet mogelijk om de bestuursmelhoden ongewijzigd te handhaven. Zoomin als de volks rechten en vrijheden. Een stuur man, die zijn schip tijdens een typhoon over de zee voert, alsof er geen vuiltje aan de lucht was, gaat met zijn schuit ten onder. Wanneer het kabinet geen andere bestuursmethoden ging toepassen, dan zou dat beteeke- nen, dat het volk binnen afzienbaren tijd zou worden overgeleverd aan commuuistisoh geweld of fascistische willekeur. De regeering moet aan communisten en fascisten, aan alle gegadigden voor dictatoriaal geweld, den wind uit de zeilen nemen door het stellen van de krachtige daden, welke in een tijd van zware econo mische crisis benoodigd zijn en van welke een suggestieven invloed kan uitgaan. Daatbij zuilen misschien sommige aloude volksrechten en vrijheden moeten worden aangetast, zij het langs wegen van wet en te stellen recht, maar een zieke moet nu eenmaal medicijn weten teslikkeD. Door bepaalde rechten tijdelijk te verkoelen, kunnen ze wellicht worden gered voor de toekomst, wanneer de omstandigheden zouden zijn vervallen, welke !ot de getroEFen maatregelen hebben geleid. We hebben in ons land altijd ge gaan over het breede pad der demo cratie. Laten we, du er zulke stormen dwars op dien weg staan, liever een stukje terug loopen Daar de luwte, wat toch altijd nog beter is dan, vóórgaande, de zekerheid te aan vaarden, dat we er voor goed worden afgeslingerd. Unfaire concurrentie. Een Koninklijk Besluit ontdoken. In de „Residentiebode" wordt uit eengezet dat het nieuwe voorschrift inzake den toelati' gsleeftijd voorde lagere scholen in Den Haag ten bate van het openbaar onderwijs op ernstige wijze wordt ontdoken Een loyale, eerlijke toepassing van het Koninklijk Besluit vordert, dat alle aanvragen om toelating van kinderen, die nog geen zes jaar oud zijn, zonder meer worden afgewezen Bij het bijzonder onderwijs ge beurt dat ook inderdaad. Maar bij het openbaar? Daar heeft men er weer wat op gevonden. Daar heeft men een z.g. „voorbereidingsklasse" ingericht. Voor die „voorbereidingsklasse,, geldt het Koninklijk Besluit uiteraard niet. En wanneer de kindertjes die voorbereidingsklasse doorloopen hebben, gaan ze gewoon naar de eerste klasse? Misl Die voorberei dingsklasse maakt ze klaar voor de tweede klasse. De eerste klasse wordt gewoon overgeslagen. In de praktijk zien we dus het volgende zich afspelen. Een vader wil z'n zoontje, dat binnenkort zes jaar wordt, een vlugge jongen, graag op school doen. Bij het hoofd der bijzondere school waar hij hem het liefst op geplaatst zou zien, krijgt hij nul op request. Natuurlijk, die mau mag dat kind niet aannemen. Het Koninklijk be sluit verbiedt dat. En vader zit er mede te kijken. Die gaat eens bij de openbare school informeeren. Ook daar mag z'n jongen niet op de eerste klasse worden geplaatst; ook daar geldt datzelfde Kon. Besluit Maar toch wil dat schoolhoofd hem wel helpen. „Doet u hem op de „voorbereidingsklasse", wordt vader aangeraden 1 Nu ja, zegt vader, die z'n jongen toch liever op de bijzondere school ziet, dan gaat hij toch pas het volgend jaar naar de eerste klasse. Practisch schiet ik er dus niets mee op. Neen, antwoordt het hoofd der openbare school, als uw zoontje die voorbereidingsklasse beeft afgemaakt, gaat hij ineens naar de tweede klasse. Het eenige verschil tusschen de gewone eerste klasse en de voorbe reidingsklasse is, dat bij de eene de voorgeschreven toelatingsleeftijd in acht moet worden genomen en bij de andere niet. Voelt men de verleiding, waaraan die vader wordt blootgesteld Hier wordt hem, in tegenstelling met de bijzondere school, de gelegenheid geboden, zijn jongen een heel jaar eerder op school te plaatsen, en dus ook een jaar eerder klaar te krijgen. Het laatste is een factor, die bij vele ouders zwaar weegt. Waarom men dan bij het bijzon der onderwijs niet van die „voorbe reidingsklasse inricht Om de een voudige en afdoende redeD, dat men daar niet over de benoodigde mid delen beschikt. En de gemeente be schikt wel over de middelen. En hoe komt de gemeente aan die mid delen Wel, die worden opgebracht door de belastingbetalers. En wie betalen belasting De voorstanders van 't bijzonder onderwijs Det zoo goed als die van bet openbaar. We hebben tenminste nog nooit geboord, dat de fiscus naar je qeloof vraagt. Maar is het dan niet beneden de waardigheid van de gemeente 'sGra venhage. mee te werken aan derge lijke unfaire methoden, door de menschen van het openbaar onder wijs toegepast, om het bijzonder onderwijs zieltjes af te vangeD, om het met alle mogelijke middelen, ge oorloofde of ongeoorloofde, ie be concurreren We hebben vertrouwen genoeg in dezen Minister van Onderwijs, dat hij bij kennisname en juist- bevinding van deze klacht een eiDde zal maken aan deze unfaire praktijken. Het speciale Oostenrijksche fascisme in wording. Het proces tegen van de Lubbe. Garantiepact tusschen Grieken- laud en Tuikijë. Lerroux min. pres. in Spanje. Chi- neesche gruwelen. Ter gelegenheid van den Ween- schen Katholiekendag van Zondag j 1. en de herdenking van de bevrij ding van Weeoen, 250 jaar geleden, van het Turksche juk, heeft kanselier Dollfus zijn land en de wereld be kend gemaakt, dat ook hij geen anderen uitweg meer ziet dan den overgang naar fascistische bestuurs methoden, al blijkt hij dan het Duit- sche model te hebben verworpen. Bij een grootsche betooging van het Vaderlandsche Front heeft hij meegedeeld, dat het parlement Diet meer bijeen zal komen en de demo cratische methoden in Oostenrijk zullen hebben afgedaan. Geen bruin nationaal socialisme zal worden ge duld, maar ook geen marxisme. Dollfuss zal van Oostenrijk een christelijken staat maken en hij heeft geheel nieuwe normen aangekondigd op sociaal gebied. De werkloozen- ondersteuning zal worden gewijzigd en hij zal zorgen, dat een derde van het werkloozealeger aanstonds in bet productie-proces herplaatst zal kunnen worden. Terrorisme zal niet worden geduld, van geen enkele zijde. Vorst von Stahremberg vond dat speciale Oostentenrijksche fascisme van Doll fus een schitterende oplossing, maar de kanselier moest een beetje haast maken, meende bij, met de uitvoering er van. Op het Weensche gemeente huis heerschen nog bolsjewieken, zoo suggereerde hij, en daaraan moest dadelijk een einde worden gemaakt. Nog in 1933 moet de hernieuwde staat zijn gefundeerd. In Duitscbland begint de andere week te Leipzig het proces tegen de verdachten inzake de brandstichting in het rijksdaggebouw, in welk proces de Nederlander v. d. Lubbe de voor naamste aangeklaagde is. In het buitenland staat men sceptisch ten opzichte van deze procedure, omdat het bekend is, dat in het tegen woordige Duitschland geen de over heid onwelgevallige meeningen mogen worden geuit, noch dito-verklaringen zonder gevaar kunnen worden afge legd. In Parijs is daarom deze week door eenige Fransche juristen in het openbaar een pleidooi voor de be schuldigden gehouden met het doel om het wereldgeweten te wekkeD. Ook die juristen echter hebben helaas blijk gegeven, dat ze denoodige objectiviteit missen. Afgrijselijke bij zonderheden zijn intusschen dezer dagen door de Nazi's weer gepubli ceerdover een communistische samen zwering, welke zich in Maart j.l. had moeten voltrekken en o.a. aan Hitier het leven had kunnen kosten. We zien er een suggestieve stemming makerij in tegen dat het proces-v. d. Lubbe aanvangt Dat we er voorshands niet méér in kunnen erkennen, is de schuld van de Duitsche machthebbers zelve, die een der grondregelen van het recht ,,E' audi alteram partem" Aanhoor ook de tegenpartij stelselmatig onderdrukken. Een opmerkelijke gebeurtenis is, dat de aartsvijanden, Grieken en Turken, deze week een garantiepact met elkaar sloten om de gemeen schappelijke grenzen over en weer tegen derden te verdedigen. Op internationale conferenties e.d. kunnen afgevaardigden van het eene land, desgewensctit, ook het andere vertegenwoordigen. Deze innigheid zal voorloopig tien jaren duren. Lerroux, de leider der Spaansche radicalen is er thans definitief in geslaagd om een kabinet zonder medewerking, die geweigerd was, der socialisten te vormen. Van Lerroux wordt een ijveren verwacht tot verzachting der politieke tegen stellingen en een krachtige actie om de anarchie in het land te beteugelen, Uit China kwamen zeer ernstige berichten over barbaarsche giuwelen, gepleegd door Chineesche commu nistische legers. In de provincie Szetsjwan moeten verschillende steden zijn verdelgd. Niet minder dan 200.000 burgers moeteu zijn vermoord, van welke honderden den vuurdood vonden, doordat ze in de brandende steden opgesloten werden gehouden. Ook heeft China weer te lijden van een nieuwen inval der Tibetanen. Op Cuba is de rust nog geenszins .hersteld. De radicale elementen oefenen terreur uit, wat tot uitgebreide stakingsbewegingen voert. Met den dag wordt de anarchie erger. De voorloopige pre sident zou reeds gaarne bereid zijn om zijn baantje aan een ander over te drsgeo, maar de junta verzet zich daartegen. De opening en sluiting van de zitting der Staten Genraal. De Troonrede wordt per ralio uitgezonden. Wéér een Oran je-manifestatie De bestuurs crisissen in Amsterdam en Den Haag. Bezuiniging op de rechterlijke macht. Vaa het sociale en politieke strijdtooneel. De aanslag in Muiden. Dinsdag a.s. wordt de nieuwe zit ting der Stat. Gen. geopend en Za terdag van deze week zal deswege de loopende zitting met het gebrui- ke'ijk ceremonieel gesloten worden. De a s. Troonrede zal naar aller verwachting zeer belangrijk wezen en daarom is het zoo verheugelijk, dat dit jaar voor het eerst de Troon rede ook uit den luidspreker te aan h<-.oren zal zijn: ook in Oost en West zal de iuhoud van dit staats stuk te beluisteren zijn. Ds. van Hoogenhuyze schijnt zijn plan om dezen keer van de opening der Staten een Oranje manfestatie te maken, te willen doorzetten. De noodige oproepen zijn gedaan en de spoorwegen laten op Diosdag zes extra treinen naar Den Haag loopen. De OraDje-manifestatie moet dienen als betooging tegen de communisten, die de arbeiders hebben opgeroepen om van Prinsjesdag een Rooden Dinsdag te maken. Zouden we het optreden tegen dergelijke revolutio naire demonstraties niet beter aan de overheid kunnen overlaten En er is al politieke spanning genoeg. In Amsterdam zijn als gevolg van zulke politieke spanniDg du alle wethouders afgetreden, ook de niet socialistische. Minister van Scbaik zal de in het voorjaar verworpen wet tot bezuini ging op de rechterlijke macht (op heffing van 7 rechtbanken en 30 kantongerechten) weer indienen, en dezen keer zal er een meerderheid voor worden gevonden, verkondigde de Telegraaf. Maar de meest be voegde persoon sprak het tegen. Er moet ook op de rechterlijke macht worden bezuinigd, maar hoever dit gaan zal, heeft de Minister nog in overweging. o In Amsterdam dreigt een bouw werkersstaking, welke daar al zoo dikwijls door de syndicalisten is ge forceerd. Van dien kant komt ook nu weer de bedreiging, welke als afweer wordt bestempeld tegen de loonpolitiek der regeeiing. Een eisch van het Jaarbeursbe- stuur om aan de georganiseerde anti- Duitsche boycot een verbod op te leggen van propaganda op en om 't JaarbeursterreiD, is deze week door den president van de Utrechtsche rechtbank afgewezen. Een der slachtoffers van den be- faamden moordaanslag in den Raad van Muiden, de heer Veth, is deze week aan zijn verwondingen bezwe ken. Als men alle adviezen wil opvolgen. Paler H. de Greeve S. J, schrijft het volgende „Periscoopje". Het leven valt heusch niet mee. 't Is een verbazend lastig ding. We kunnen gerust zeggen„leven" is moeilijk. Aan de dagelijksche zorgen heb je je handen al boorde 'OCVtürn heeft U oorpijn en neu ralgie? Waarom neemt U niet Uw toevlucht tot Aspirin? Het is een voor het organisme volkomen onschadelijk middel en zal U in wei nige minuten van elke pijn en het gevoel van onbehagelijkheid tevrijden. IÓDI. 10 OS. i vol. Met wat de menschen je verder aan doen, heb je heel wat te stellen. Er gaat geen dag voorbij zonder een of andere nieuwe zorg, nieuwen angst of nieuwen schrik. Geld is ook al zoo n lastige factor waarmee je rekening hebt te houden Heb je 't niet dan weet je geen raad. Heb je 't wel dan is t ook al geen pretje, want je kunt 't elk oogenblik kwijt zijn. Ziekte en gezondheid maken dagelijks nieuwe akties en bezorgdheden wakker. 't Is dus heusch niet zoo ge makkelijk om door je leven op een dragelijke en eenigszins prettige wijze heen te komen. Maar dat zou nog te doen zijn als er Diet zooveel andere dingen bijkwamen, waarop je heelemaal niet gerekend hebt. Dat is voornamelijk de zorg voor je gezondheid. Als je met een klein beetje oplettendheid je krant leest en de adviezen volg. die daar ge geven worden, zit je eenige weken hopeloos vast, ben je teleurgesteld en zie je geen uitweg meer. 't Ligt b.v. Dog al voor de hand dat een mensch graag een beetje fatsoenlijk voor den dag komt en er liever niet bijloopt als een gedrocht. Maar wat te doen M'n krant raadt me aan in een prachtig slagwoord: „Wordt slank met Facil", maar vlak daarnaast drukt dezelfde me met klem op hart, dat ik zal gebruiken cream- crackers met boter, sanguinose toename van gewicht, hematogen om dik te worden; en terwijl ik in beraad sta wat ik doen zal, staat er vlak naast een andere raad, die me smeekt te gebruiken crips-bread vaa Rowtree en Kruschensalz om af te mageren. Maar het wordt alweer uitgevlakt, want vlak er onder zegt dezelfde raadsman dat ik volkoren brood moet gebruiken en Yoghurt, om dik te worden. De lichtreclame verzekert me „halfelf Blookettijd" maar een muur reclame bezweert me van 1011 je tijd voor een kleintje koffie of koffie met slagroom", 't Is moeilijk. Want de krant zegt me uit drukkelijk „Zorg voor uw vormen". Prachtig Maar dat valt om den Donderdag niet mèe. Volgens de radio moet ik 's morgens beginnen gymnastiek te maken en me bezig houden met „droogzwemmen", ik moet op den grond gaan zitten om een patroon van het kleed op te zoeken, en in bed met armen en beenen „links, rechts" te excerceeren. Typisch is dat ik meteen daarop een rustkuur moet gaan houden en in de zon moet gaan liggen, om nog iets van mijn schoonheid te bewaren. Mijn schoeisel is ook een zeer voor naam ding. Maar hoe los ik dat in 's hemelsnaam op. Daar zijn vele kwesties aan vast. Als ik b.v. juist twee dagen bezig ben met Gedee zalf, die me in drie dagen verlost van een eksteroog, vertelt mijn krant me, tot mijn groote ontsteltenis, dat ik „Gets it" had moeten gebruiken, die 't in 3 seconden doet. Om woedend te worden. Ik had dus in drie dagen pi m. 4000 eksteroogen kwijt kunnen zijn. Daarna komt de kwestie van het schoeisel. Weer om razend te worden. Want na Gedee, pedicure, waardoor de eksteroogeD verdwenen, lees ik in mijn raadsman: „Koop schoenen bij Jansen. Plaats voor zes teenen." Dan was er ook plaats voor 5 teenen en eenige ekster oogen. Onmogelijk zijn de problemen die ik op te lossen krijg. Het haar is ook van belang. Ik stond juist op 't punt Nurblond a 25 ets. te gaan gebruiken, om de goudtint der kin derjaren terug te krijgen, toen mijn raadsman me meedeelde, dat ik met Silvrikrin veel verder kwam. Ik stond nog daarna te aarzelen tusschen oliebaden om den drooggebrandeD haardos terug te krijgen, toen dezelf de raadsman mij verzekerde, dat ik met ammonia-baden veel verder kwam. 't Viel waarachtig niet mee hier een keuze te doen. Er moest toch iets gebeuren en ik besloot over te gaan tot het gebruik van een glansmaker; toen de Katholieke Illustratie me verheugde met de tijding „U lacht guller als u Colgate gebruikt." Dat leek tenminste een oplossing, maar helaas, dezelfde Illustratie sloeg mijn verwachtingen dan bodem in door de bewering ,De weg naar sukses is Pastol". Nu geraakte ik in woede en radeloosheid en gebruikte achtereenvolgens Saltrades Rodill, Palmolive, Hero Perl, Sprulol, Oude kinawijn van Henri Vlek, Nonspi, Aspirin. Silvri krin, Radox, Oxo Bouillon, Stacomb, Paris sokophouders, Pyramidon, Zwartkop droogshampoon, Cbloro- dont-tandpasta, Regenboog-gezond heidswol, D. D. D,-reept, Iebalds- haartinktuur, Graslinnen en nog vele andere middelen meer. Toen werd ik een wrak, een armzalig menschenkind. En ont wakend uit dezen schoonheidsdroom, moest ik peinzen over de ijdelheid der menschen en hun onrustig zoeken. Toen stond ik op, deed tien stap pen door mijn kamer om weer me zelf te worden. Salomon had gelijk IJdelheid der ijdelheden, en alles is ijdelheid en het beste schoonheidsmiddel is een goed geweten en een opgeruimd hart. VENRAY, 16 September 1933. KIESWET. Stemmen by volmacht. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op het bij de wet van 21 Juli 1928, S. 288, ingelascht artikel 4a der Kieswet, luidende als volgt „De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, be voegd bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming ge woonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachineming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen, de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorige lid ge stelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn." Bij het gewijzigde artikel 7 der Kieswet is bepaald, dat men. teneinde op de kiezerslijst te worden aange wezen als bevoegd om bij volmacht te stemmen, een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het Gemeentebestuur moet in dienen in het laatste kwartaal van het voorafgaande jaar. Voor de kiezerslijst 1934—1935 (d.i. de lijst, welke op 22 Februari 1934 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1934 tot en ma 31 Maart 1935) zullen dergelijke verzoekschriften dus moeten worden ingediend tusschen 1 October en 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn vaDaf 15 September tot en met 31 December a.s. kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, ilwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray 11 September 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Inlevering van Kyksgocderen. De dienstplichtigen der lichtiDg 1918 uit de gemeenten Venray, Wanssum en Meerlo, zullen hun militaire goederen moeten inleveren op 17 October a.s. des voormiddags om negen uur in het St. Antonius- pationaat.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1