Qemengde Berichten Zaterdag 12 Moord te Bergliem. Woensdagmiddag, terwijl een ze kere van Uden met zijn kinderen boschbessen aan het plukken was op Achterschalk onder Berghem, vond hij tusschen houtgewas het vreese- lijk verminkte lichaam van een jon gen man. De dadelijk door van U. gewaar schuwde marechaussee te Oss, was spoedig ter plaatse en herkende in den verslagene den 20-jarigen G. de Bie, woDende aan den Berghemschen weg te Oss, Dinsdagavond circa 11 uur had de B. de ouderlijke woning verlaten. De vermoorde jonge man is op beestachtige wijze afgemaakt. Het lijk vertoonde messteken in hals, borst en schouder, terwijl een pols slagader was doorgesneden. Naar bloedsporen tusschen de'strui- ken uitwijzen, moet het slachtoffer nog getracht hebben op te staan en zich voort te sleepen. Daar in den zak van den versla- gene een gesloten mes werd gevon den, wordt de veronderstelling ge maakt, dat hij niet in de gelegenheid is geweest, zich te verdedigen. Op het terrein van den moord had den hartverscheurende tooneelen plaats, toen de ouders van den ver moorden jongen man bij het lijk van hun zoon kwamen. Het lijk is naar het ziekenhuis te Oss overgebracht. Nader meldt men uit Oss dat Woensdagavond door de politie als vermoedelijk dader van dezen gru- welijken moord is aangehouden de 18-jarlge P. de B., een neef van den verslagene. Deze moet Dinsdagavond omstreeks elf uur nog in het gezelschap van het slachtoffer vertoefd hebben. De politie heeft hem in het zie kenhuis met het lijk van den van den vermoorde geconfronteerd. Verdachte had enkele schrammen aan z'n handen en gezicht, zoadat men vermoedt dat voor het voltrekken van het drama een vechtpartij heeft plaats gehad. De verdachte de B. is Woens dagavond gevankelijk naar Den Bosch overgebracht. Bevraclitingscommissie yoor Noord-Limburg. Ter uitvoering van de wet tot vrachtverdeeling in de binnenscheep vaart werd in de v vergadering der K.v.K. voor Noord-Limburg te Ven- lo, het reglement voor de bevrach tingscommissie vastgesteld, terwijl de heer F. Jansen, Venlo, tot voorzit ter, de heeren T. Teeuwen, tegelen, B. v. d. Bergh, Blerick, E. Hermans, Venlo, en H. van Hoften, Venlo, tot leden en de heeren H. Jansen. Venlo, F. Russel, Tegelen, H. Kurst- jens, Tegelen, J. Rooyakkers, Ble rick en L. van Schijndel, Venlo, tot plaatsvervangende leden dier com missie werden benoemd, In verband met de kortelings voor gevallen ongelukken op den Rijksweg Venlo-Nijmegen, waar de tramlijn der Maasbuurtspoorweg een ernstig obstakel voor het verkeer vormt, be sloot de Kamer zich in verbinding te stellen met de Kamer van koop handel te Nijmegen en met andere bevoegde instanties, om deze gevaar lijke verkeersbelemmering te doen weg nemen. 1933, No. 32 Vechtpartij met doodelyken afloop. Woensdagavond heeft de 30 jari ge J. J. R.,bakkersknecht uit Rotter dam, die eenigen tijd in Nijmegen woonde, aldaar zekeren Coenen een dertigjarig los werkman met een *nes doodgestoken. R. onderhield relaties met zekere vrouw J., voor wie Coe nen al geruimen tijd zorgde. Toen Coenen 'savonds thuiskwam en vrouw J. met R. samen zag in de huiskamer, is er een woordenwisse ling ontstaan, welke in een vecht partij overging. In zijn drift heeft R. zijn mes getrokken en den vluchten den C. in den gang in den rug ge stoken. C. liep nog de straat op, maar zakte weldra ineen en werd dood opgenomen. Poging tot omkooping van een Rijksambtenaar. Men meldt aan het „Vaderland^ Op 4 Aug. j.l. kreeg een Rijks ambtenaar, die een klein salaris ver dient, het aanbod van f 3000 om een opgave te verstrekken van het 3e ge deelte notarieel Staatexamen. Hoewel hij in behoeftige omstan digheden verkeerde, wees hij dit aanbod van de hand en meldde dit feit aan zijn directeur, die daarop aangifte deed bij de politie, met als gevolg dat Woensdagmiddag de verleider gearresteerd is. Door de warmte bezweken. B. v. d. P. te Oss, die met 'n koe op weg was naar de weide, werd door de warmte bevangen. Hij zak te in elkaar en was op slag dood. Ongeval op de wielerbaan te Eindhoven. Zaterdag kwam de negentienjarige wielrenner J. van Bree uit Helmond op de wielerbaan „Het Hert" ernstig te vallen. Maandagmorgen is hij in het ziekenhuis te Eindhoven aan de bekomen verwondingen overleden. Jonge man verdronken. Dinsdagmiddag ging de 18-jarige G. C. M. Munnikx, in gezelschap van drie kameraden baden in de Roer. Hij liet zich daarbij aan een touw dat om zijn middel bevestigd was, achter een bootje door 't water trekken. Op 'n gegeven moment liet de knoop in 't touw los en M. schoot de diepte in. 5 Augustus te Beauraing. De Brusselsche correspondent van de Msb. seinde Zaterdag aan zijn blad het volgende uit Beauraing De toeloop heden te Beauraing heeft alle verwachting overtroffen. Sinds gisterenmiddag was in een straal van 25 K.M. rond Beauraing geen enkele hotelkamer meer te krijgen, zelfs niet in grootere plaat sen als Dinant, waar veel vreemden bij particulieren ondergebracht waren. Zijn het 100.000 of 150.000 per sonen, die vandaag, hetzij uit vroom heid hetzij uit nieuwsgierigheid, naar Beauraing zijn gekomen? Wij weten het niet, maar de massa was werke lijk ontzagwekkend. Het was een lawine van menschen en machines, die naar het dorp der verschijningen is gestroomd. Men weet, welke de voornaamste drijfveer is van de belangstelling van heden. Toen enkele weken geleden de verschijning van O. L. Vrouw zich, naar het zeggen van den arbei der Corae Tilmant, voor de laatste maal zich aan hem heeft vertoond, heeft deze hem, naar zijn bewering, een geheim toevertrouwd, dat hij heden openbaar zou maken. Het geheim van Tilmant zou vol gens onze zegslieden het volgende zijn O. L. Vrouw wil, dat tot Haar eer in de richting van den spoor weg, misschien wel op een plaats, waar nu de spoorweg loopt, een groote maar eenvoudige kerk ge bouwd zal worden. Op het hoofd altaar moet zich een beeld van het H. Hart van Jezus bevinden, dat in een zwarten mantel is gehuld en waarvan de voeten door het taber nakel verborgen zijn. Een hand moet op 't hart rusten en de andere moet in zegenend gebaar opgeheven zijn. Op dat altaar moet zich links ook het beeld van O. L. Vrouw van Beauraing bevinden en rechts het beeld van den H. Jozef. Boven het hoofd van het H. Hartbeeld moet een duif komen. De eene vleugel over dit beeld uitgestrekt en de andere vleugel naar Het Lieve vrouwebeeld, terwijl de oogen van de duif naar het beeld van den H. Jozef moeten gericht zijn. Boven dit alles moet een groote schitterende ster worden aangebracht. De stijl van de kerk, zooals door Tilmant vaag werd beschreven, doet aan den ogivalen stijl denken. Dit zijn voorloopig, met voorbe houd meegedeeld, de mededeelingen, welke wij uit den mond van derden over het z.g. geheim van Tilmant vernamen. Laten wij hier dadelijk aan toevoegen, dat dit geheim voor allen, ook de geestelijken uit de omgeving een groote ontgoocheling is geworden. Onmiddellijk na zijn visioen en de onthulling van het geheim is Tilmant aan een scherp kruisverhoor onder worpen. Naar verluidt zouden Zaterdag twee zieken bij de grot, waaronder een jonge kloosterzuster, een verbe tering in hun toestand hebben ge voeld. VOORLOOPIG BERICHT. Publieke verpachting van Gemeentegronden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden, dat ingaande 1 Nov. a.s. voor een termijn van zes jaren publiek zullen worden verpacht I. Venraysch Broek, gedeelten van perceel Sectie A 1218. ter gezamen lijke grootte van 5.42 H.A., thans verpacht in vier perceelen, groot 1.44 H.A., 1.68 H.A., 1.20 H.A. en 1.10 H.A., en in pacht bij Erven P. J. Swinkels, P. H. Muysers, Th. H. de Riet en P. H. Muysers. II. Venraysch Broek, gedeelte van perceel Sectie A 1218, ter grootte van 0.92 H.A., thans ver pacht in twee perceelen, groot 0,31 H.A. en 0.62 H.A. en in pacht bij Wilhelmus van der Cruysen. III. Venraysch Broek, gedeelten van perceel Sectie A 1218, ter ge zamenlijke grootte van 3.35 H.A., thans verpacht in twee perceelen, groot 0.90 H.A. en 2.45 H.A. en in pacht bij Th. van Kessel. De datum der verpachting en de kaveling der perceelen zullen nog nader worden bekend gemaakt. Venray, 8 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 der Wegenwet ter openbare kennis, dat het besluit van den Gemeenter genomen in zijne openbare vergade ring van 27 December 1932, No. 271/27, voorzoover dit strekt tot onttrekking aan het openbaar ver keer van de in dat besluit genoemde binnen de Gemeente gelegen wegen, door de Kroon bij Koninklijk Besluit van 19 Juli 1933 is goedgekeurd. Tengevolge van dit besluit zijn de gedeelten van wegen Beekerpas, ge deelte van Sectie B 3231 ter grootte van 21.46 Aren, en Venraysch Broek, gedeelte van Sectie C 5916 wegen over de volle breedte opgeheven en is hiervan aanteekening gehouden in den staat der openbare wegen en voetpaden. Venray, 7 Augustus 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Yenraysche humor. Op de gerechte vraag, hoe het toch kwam, dat nog niet gehéél Venray naar het Openluchtspel te Overloon geweest was. werd in de kermisdagen door een bekend humo rist uit de Schoolsttaat geantwoord Wel, Pater, omdat die „Judas" in Loon wel net doet. alsóf hij zich gaat verhangen, maar het, helaas „niet doet" in werkelijkheid o— Pater, ze moesten enkele manu facturers uit Venray in de gevange nis zettendat meen ik Hoezoo, Sjefke Wel, we hadden van 't jaar nog maar 'n paar mooie zomerdagen gehad, toen die deugnieten op hun winkelraam lieten aanplakken: Zomer- uitverkoop Ingekomen en vertrokken personen van 28 Juli tot 4 Aug. INGEKOMEN H. J. Boom en gezin, chauffeur, Langeweg 6 van Horst; C. J. V. Fonck, z.b. Hofstraat 6 van Heerlen; J. H. J. Poels, z.b. Grootestraat 23 van Grubbenvorst; P. J. van de Ven, dienstknecht, Oirlo F 7 van Belfeld; L. P. Pyls, idem Oostrum D 23 van Vierlingsbeek; Th. Lichteveld, boekhouder, Over- loonsche weg 7 van Geleen: W. Schuren, monteur, Eindstraat 7 van Lobberich; E. Ebben, dienstbode, St. Anna- laan 5 van Heerlen. VERTROKKEN J. M. Voermans, z.b. naar Tege len; J. Th. Wilbers, dienstbode, naar Tegelen, Spoorstraat 22; M. H, Bongers, idem naar Geleen Lutterade, Printhagenstr. 5; P. J. Kessels, slager, naar Venlo, Jodenstraat; M. J. Coopmans, zonder beroep naar Blerik; J. Peeters, arbeider, naar Huls. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 1.775.000 eieren. Groote eieren van f 2.90 tot f 3.60 Kleine eieren van f 1.90 tot f 2.70 Eendeneieren van f 1.80 tot'f 2.40 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waï de aan voer 4.100.000 eieren. Groote eieren van f 2.40 tot f 3.30 Kleine eieren van f 1.70 tot f 2.20 Eendeneieren van f 1.60 tot f 2.10

Peel en Maas | 1933 | | pagina 5