f Dameskleeding i. C. Raming Provinciaal Nieuws Openluchtspel Overloon (Jemenjide Berichten laatste opvoering. Oistncts-Arbeidsbeurs Advertentiën José Vermeulen Martin Poell XVn Nederl. Liturgiese Week van 21-25 Aug. 1933. IX. Nu wordt het 20 zoetjes aan toch menens. Ruim een half jaar geleden is er te dezer plaatse voor het eerst over gesproken en nu zijn we ongeveer zo ver. De vorige week is het gedetailleerde program in onze plaat- selike pers verschenen. U heeft het toch zeker bewaard want juist naar aanleiding daarvan zijn enkele moeilikheden op te lossen. „Kunnen wy (laar ook komen" of „mogen wy daar ook aan mee doen" zo werd mij dezer dagen door meerderen gevraagd. Wel wis en zeker. Die week is niet voor enkele kop stukken en geleerde mensen, doch voor allen, die werkelik belang stel len in de plechtige eeredienst der kerk. Hoe komen wy er? Door U op te geven als lid en U een deelnemerskaart te verschaf fen die kaart kunt U bekomen aan het Minderbroedersklooster, alhier de gewone kaart A (deelname -f- logies -}- maaltijden) is voor Ven- rayers natuurlik niet prakties wel kaart B (wit), die toegang geeft tot alle vergaderingen, leziDgen en 's avonds de gezellige bijeenkomst deze kaart is persoonlik, en kost f 2 50. Wil iemand een of andere lezing, waar hij meer speciaal belang voor heeft, bijwonen, dan koopt hij zich een kaart C (groen) a f 0.25. Deze kaart is ook vlak vóór de vergade ring te krijgen aan de kontrole. Het spreekt van zelf, dat de liturgiese plechtigheden in de kerk voor een ieder vrij toegankelik zijn. De Hoogmis zal eiken dag zijn met liturgiese volkszangzo ook 's avonds de kompleten om kwart voor 8. Wie daaraan wil meedoen, kome gerust, maar... sluite zoveel mogclyk aan by de anderen, niet achterin blyven staan. (Gewone boekjes meebrengen Volkszangmis 5 cent, Kompleten 10 cent). Wat hebben wy er eigenlik aan Ja iemand, die er geen biezonder belang in stelt, moet er niet komen maar wel is het interessant voor ieder, die iets meer voelt voor de plechtige eredienst der kerk in zijn verschillende uitingen, die iets voelt voor ons oud-Nederlands geestelik lied, die meer van nabij iets te maken heeft met de geestelike op voeding der jeugd, enz. Tentoonstelling. Er is ook een tentoonstelling aan verbonden, die heel interessant belooft te worden. Voor deelnemers (kaart A, B of C) is deze kostenloos toe gankelik voor anderen op Donder dag 24 Aug- van 2 tot half 7, tegen betaling van 10 cent. Verdere inlichtingen verschaft het Sekretariaat, gevestigd in het Minder broedersklooster, alhier. Mantels Japonnen Mantel-Costuums Blouses, enz. ook naar maat met onbe rispelijke pasvorm en prima afwerking. Eenmaal bij ons laten maken, blijft U altijd tot klant. Bezoekt de Confectie magazijnen van VENLO VENRAY. 12 Augustus 1933. BEKENDMAKING. Het kantoor van den Gemeente- Ontvanger is vanaf 12 tot en met 21 Augustus a.s. gesloten. Voor betalingen vervoege men zich ter secretarie. GEVONDEN een taschje met eenig geld. Inlichtingen marechaussee-kazerne. Een kinderrijwiel. Een huissleutel. Een blauw grijze heerenhoed. Twee kindermutsen. Inlichtingen gemeente-politie. VERLORENeen portefeuille met eenige foto's. Inlichtingen worden verzocht marechaussee-kazerne. Pater Wagenians. De Weleerw. Zeergel. Pater fr. Drs. Falco Wagemans, Lector in de ethica en het jus publicum in het Minderbroedersklooster alhier, is door den Hoogeerw. Pater Generaal der Minderbroeders, Leonardus Bello, benoemd tot boogleeraar in de mo raal aan de Franciscaansche Univer siteit „Antonianum" te Rome. Z.E. zal zich midden September naar zijn nieuwe standplaats be geven. De Weleerw. Z.G. Pater fr. Christinus Kops, sinds jaren leeraar aan bet Gymnasium alhier, is over geplaatst naar het St. Josepbgesticht te Lochem. Zeereerw. Heer Jean Kemps, is be noemd tot Pastoor te Broussard (Staat Louisiana) in Noord-Amerika. Van de E. E. Paters, die hun studiën te Stein voltooid hebben, zal de Eerwaarde Pater Voesten naar Rome vertrekken om de studiën voort te zetten in Kerkelijk Recht en Moraal. En de Eerwaarde Pater v. Meijel zal in de loop van September ver trekken naar de Indische Missie van Celebes I Antonius-Oratorium. A.s. Maandag 14 Aug. 8 uur generale repetitie. Niemand verzuime fr. E. BRUNNING O.F.M. Antoon Fila f Hoe hoog nauwgezette plichtsbe trachting door Venray's bevolking in al hare lagen en standen geschat wordt, bewees wel de overgroote belangstelling, betoond bij de begra fenis van den gepensioneerden rijks- en gemeenteveldwachter en markt meester van Venray, wijlen den heer Antoon Fila. Drie prachtige kransen, waarbij twee geschonken door de rijks- en gemeentepolitie van Venray, dekten de lijkbaar, terwijl de devote offer gang voortduurde tot onder de plechtige absoute. Bij dien langen stoet mochten wij o.a. opmerken Burgemeester en raads leden, de rijks- en gemeentepolitie van Venray, tal van vooraanstaande industrleelen en middenstanders, ter wijl de ruime parochiekerk geheel gevuld was door het volk, door de leden der Derde Orde en der H. Familie, die door kruisgebed en rouwzang aan deze begrafenisplechtig heid een imposant karakter gaven. R.I.P. In den tuin van den Heer J. V. alhier staat thans voor de tweede maal een kersenboom in vollen bloei. KERMIS 1933. Het beeld dat de kermis dit jaar gaf is het best samen te vatten in het spreekwoord„De boog kan niet altijd gespannen zijn". En waarachtig het doet deugd eens een oogenblik alle zorgen en tobberijen op zij te zetten en het er toch maat eens van te nemen. Gelukkig hebben dan ook de al te erge zwart-kijkers geen gelijk ge had met hun profitiën over de aan staande kermisdagen, toen alle moge lijke spullen werden opgebouwd. We hadden dit jaar wel geen „stoom" en de bioscoop-oorlog bleek ook nog voort te duren door het ont breken van Riozzi's bioscoop, doch daar tegenover maakten we kennis met het artistengezelschap van Louis Noiret, met een globe-racer, een auto scoter, die wel belangstelling ondervonden. Liefhebbers van tooneel konden terecht in de groote schouwburgtent van Piet Vink, welk gunstig bekend gezelschap ook nog met de na- kermis optreedt. Ook danslustigen vonden mooie muziek en gladde vloeren, terwijl voor de kleinen in zoodanige mate voorzien was, dat vele vaders en moeders met schrik over de markten gingen als ze hun veelvragend kroost bij zich hadden. Enfin, een kinder hand is gauw gevuld, zegt het spreekwoord en wat is er mooier dan het gelukkig, zonnig kinderoog. Ook de café's waar een aardig strijkje was, waren goed bezocht en kan men dan ook in het algemeen wel zeggen, dat de zakenlui tevreden mogen zijn, al is het dan ook niet geweest, zooals in de hooge jaren, die toch voorbij zijn met hun schijn welvaart en dito, zoo niet twijfel achtig geluk. De drukte in de straten en de blijde zingende groepen, gaven een mooi beeld van onze kermis, die voor ons meer geweest is naar den ouden trant: een weerzien van fa milieleden en kennissen, met wie men zich verpoosde. Als zoodanig mogen we op de afgeloopen kermis met trots terugzien 1 A.s. Dinsdag zal onze Fanfare deel nemen aan het muziekfeest te Sevenum. Voetbalnieuws. A.s. Dinsdag 15 Aug. zullen door ,De Valk" serie-wedstrijden worden gehouden. Verschillende clubs hebben hun medewerking reeds toegezegd. Een wandeling naar het Sport terrein is de moeite wel waard. De prijzen staan in de etalage van P. Schaeffers. LEUNEN. Onze dorpsgenoote. Mej. N. Loonen, slaagde voor de akte Fransch. MERSELO. Donderdagmorgen is alhier plotseling overleden, de Heer Mart. van Meijel. De geachte over ledene die den leeftijd van 62 jaren bereikte, was ongeveer 40 jaren bij het onderwijs werkzaam, waarvan het grootste gedeelte te Merselo. Moge hij rusten in vrede 1 CASTENRAY. Door den Boeren bond alhier werd besloten de jacht te verpachten aan H. Strijbos c.a. te Venray voor de som van f 50.— De opbrengst is bestemd voor het nieuwe Patronaat. Een kind van de Wed. L. alhier werd Donderdag door een auto aangereden. Doktershulp moest worden ingeroepen. OIRLO. A.s. Dinsdag zal van hier voor de 125e maal de processie Onze oud-dorpsgenoot, denaar O. L. Vrouw te Oostrum ver trekken. Geen enkele maal werd deze bedetocht onderbroken. Zie kerkelijke diensten. De Noord-Limb. Fokdag te Horst voorloopig uitgesteld wegens Mond- en Klauwzeer. 1 In een Woensdag gehouden ver gadering van afgevaardigden werd met algemeene stemmen besloten de Fokdag, die gewoonlijk begin Sept. te Horst gehouden wordt, uit te stellen tot op 12 October a.s., wegens het voorkomen van mond- en klauw zeer in deze streek. Men hoopt dat alsdan deze ge vreesde ziekte geweken is. HORST. Op Dinsdag 15 Aug. a.s. zal op 't H.V.C. terrein een voetbalmatch gespeeld worden tus- schen het Kring-elftal Horst-Venray en S. V. B. (Blerick). HORST. Zondag viel Horst de eer te beurt, het eerste offlcieele bezoek te mogen ontvangen van Z. H. Exc. Mgr. Lemmens, bisschop van Roermond, bij gelegenheid van het toedienen van het H. Vormsel in de verschillende parochies van het Dekenaat. In den vooravond bracht mgr. uog een bezoek aan het klooster der Zusters Ursulinen en aan het St. Aatoniusgesticht, onderweg de kin deren en omstaanders vriendelijk toe sprekende. Ook de andere parochies dezer gemeente hebben bun best gedaan, door het aanbrengen van versierin gen aan mgr. een feestelijke ontvangst te bereiden. Ongetwijfeld heeft mgr. door zijn vriendelijkheid en minzaamheid de harten van jong en oud veroverd en aangename herinneringen achter gelaten. Land- en tuinbouwtentoonstel ling te Horst. Gedurende de kermisdagen zal al hier, vanwege de jonge boeten uit den kring Horst, een groote land- en tuinbouwtentoonstelling worden ge houden, omvattende de afdeeliDgen: 1 landbouw, 2 tuinbouw (w.o. fruit, groenten en bloemen), 3 onderwijs, 4 boerinnenbond, 5 organisatie, 6 pluimvee, 7 bijen, 8 zuivel, 9 rund vee en 10 varkens. Het secretaraat der tentoonstelling Is gevestigd bij dhr. J. v. Heugten. Herstraat, alwaar inlichtingen ver krijgbaar zijn betreffende inzendin gen enz. HOLTHEES. Woensdagmiddag brak brand uit in de woning van den caféhouder A. Philipsen-Katelaan. Aangezien deze woning grenst aan de „Loobeek" was er voldoende water en kon dan ook een groot deel gespaard blijven. De inboedel kon worden gered. Oorzaak onbe kend. Verzekering dekt de schade. Morgen Zondag neemt onze schutterij deel aan het 2e bonds concours van den S.B.V.O. te Affer- den. Zondag 27 Aug. zal alhier een bloempjesdag worden gehouden voor „Herwonnen Levenskracht". Onze dorpsgenoote Mej. Tonny Koenen slaagde bij het ge houden examen te 's Bosch *'oor coupeuse. Zij genoot hare opleiding aan de Modevakschool te Maria- Heide. BLERICK. De uitbreiding van het Bissch. College te Weert is voor de som van f 25 250 gegund aan den aannemer Gerards uit Blerick. Architect is de heer Franssen uit Roermond. VENLO. Van heden Zaterdag tot 20 Aug. wordt alhier de Lim- burgsche Industrie- en Handelsbeurs gehouden. WELL. Het water heeft weer een slachtoffer geëischt. De 16jarige Chr. Jacobs verdronk bij het baden in de Maas. Dr. van Bracht, die direct ter plaatse was, paste nog kunstmatige ademhaling toe, .doch tevergeefs. Dit is biDnen een maand tijd het tweede slachtoffer bij het baden. VELDEN. De plechtige eerste steenlegging van de nieuw te bou wen kerk alhier zal geschieden op Dinsdag 15 Aug. a.s. Arme Tuinbouwers. Nu het seizoen zoover gevorderd is, dat iedere tuinder boonen aan voert, loopen op de Venlosche vei ling dagelijks duizenden kilo's door de klok. omdat de minimumprijs, zijnde 2 cent per kilo niet wordt gebaald. Op deze wijze werden in den loop der vorige week reeds niet minder dan 40 duizend kilo wage- naarsboonen naar de mestvaalt ver voerd. Ook deze week bleken te Venlo lederen dag 8 tot 10 duizend kg wagenaarsboonen onverkoopbaar. Al is de erwten aanvoer belangrijk minder, toch moesten 2000 Kg. worden vernietigd, aangezien niet den minimumprijs van 2 cent per Kg. geboden wordt. Doodelyk ongeluk by Maasbraclit. Op de kruising Maasbracht-Beek en Rijksweg heeft Woensdagmiddag een ernstige botsing plaats gehad tusschen een motorrijwiel en een luxe-auto. Doordat een motorrijder bij het nemen van de bocht weifelde, kwam hij in botsing met eeo auto. Beide motorrijders vlogen vao den motor af. Zekere M. kreeg een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk, ter wijl K. eveneens verschillende ver wondingen en een beenbreuk opliep. Beiden werden naar het St. Lauren- tius-Ziekeohuis te Ro-rmond over gebracht waar M. in den loop van den avond nog overleed. Tegen auto opgereden. Te Roermond reed Woensdag de marechaussee Visser, die met zijn motorfiets de Maasbrug wilde pas- seeren, in de flank van een luxe auto, die daar op dat oogenblik een draai nam. V. werd van zijn fiets geslingerd en met ernstige inwendige kneuzin gen naar het ziekenhuis gebracht. Slapte op de mynen. Op de Staatsmijnen Wilhelmina en Hendrik wordt heden Zaterdag niet gewerkt. Aanbesteding. Donderdag werd te Deurne aan besteed het bouwen van een winkel huis voor rekening van Magazijn „De Zon Ingeschreven werd als volgt L. van der Linden, Helmond f 15357 J. Coopmans, Deurne f 15183 Van Rooy, Aarlerixtel f 14998 K. vaD der Braken, Oploo f 14935 Gebr. Oudenhoven, Venray f 14790 H. Vollenberg, 6 Zn., Venray f 14750 Th. Vissers, Wanssum f 14640 Veldhuizen, Maashees f 14490 Gebr. Waals, Asten f 14480 G. Verstraelen, Venray f 14300 Tb. Maassen, Venray f 14200 H. Oudenhoven, Venray f 13920 Koppus, Horst f 13370 Gebr. Lutters, Deurne f 13035 Th Claessens, Venray f 12666 J. v. Mortel, Deurne f 12589 De varkensfokkery. De plaatselijke secretarissen van de gewestelijke varkensceDtrale heb ben bericht ontvangen, dat voor het verstrekken van merken, boven bet toegewezen aantal, voortaan f 10 per stuk berekend moet worden. Dit beteekent, dat de fokkerij voor de varkenshouders welke het hun toe gewezen aantal merken hebben ver bruikt, practisch onmogelijk is ge worden. Het begrootings-tekort. Wij hebben gemeld, dat de regee ring erin geslaagd was de begrooting voor 1934 sluitend te maken, wan neer althans de Staten-Generaal de gelijktijdig met de begrooting in te dienen maatregelen zou aannemen. Het Amsterdamsch Effectenblad verneemt thans van bevoegde zijde, dat bet gat, dat te stoppen valt, op niet minder den f 329 millioen wordt geschat. Dit enorm bedrag zal dus uit nieuwe middelen en bezuinigingen moeten worden gevonden. Aardappelenoogst 1933. Evenals verleden jaar heeft de Rotterdamsche vereenigiDg van fruit en groenten exporteurs bij de regee ring een plan ingediend tot oprui ming van den oogst consumptie-aar dappelen 1933. De vereeniging meent, dat door haar plan een bevredigende oplossiDg wordt bereikt voor pro ducent, consument en handel, terwijl het hoogstwaarschijnlijk de schatkist niets zal kosten. Familiedrama in den Haag. In den Bezuidenhoutkwartier te Den Haag heeft zich Woensdag een droevig drama afgespeeld. De zee-officier H. heeft om onbe kende redenen in den vroegen och tend met een revolver zijn echtge- noote en zoontje doodgeslagen en daarna zich zelf van het leven be roofd. Het dienstmeisje, dat zich ongerust maakte over het feit, dat tot laat in den ochtend van de slaapkamer van haar mevrouw geen teeken van leven kwam op haar herhaald geklop, waar schuwde zij een chauffeur van een nabijgelegen garage, die met een breekijzer de deur opende. Voor bet bed van den offièier lag diens lijk en op het bed de vrouw en het zesja rig kind. Allen waren dood. Een familie-aangelegenheid moet de oor zaak zijn van dit drama. De gebeurtenissen te Beauraing, Hoe ook de dagbladpers over de gebeurtenissen van 5 Aug. schrijft en oordeelt, één zaak wordt algemeen erkend de buitengewone dicipline en ingetogenheid van die menschen- zee, welke dien ommegang onder de spoorwegbrug deed. Van zucht naar sensatie is niets te merken geweest, de duizenden kwamen Maria eeren ter plaatse, waar zij zou verschenen zijn, en na gebed en zang of litanie vertrokken zij weder. Alle uitbuiters dezer ontzaggelijke volksvereering tot Maria zijn bedrogen uitgekomen. Wij kennen het geval van een Brussel- sche „winkelierster, die gauw wat wilde verdienen te Beauraing, kleine medailles kocht, en met 300 medail les naar Beauraing trok. Ze heeft er 28 verkocht, ze had 60 francs uitge geven voor haar reis, dus verlies ge leden. Een bekende brouwerij uit het Brusselsche had 600 liter bier naar Beauraing gezonden en heeft 460 liter moeten terughalen. Een groote kraam (rue de la gendarmerie) had 300 taarten gebakken en heeft er een 30 tal verkocht. Men kan niets heerlijkers getuigen over deze massa dan dat het werkelijk Maria-pelgrims waren en geen kermisvierders noch op sensatie beruste „bijgeloovigen." Zondag 13 Augustus Aanvang half 4 Entrée f 1.50, 1.-, 0.50. Landbouw-crisiswet. De Landbouwcrisiswet is al in uitvoering gekomen. De minister heeft bepaald, dat hij voor eiken geïnteresseerde als voorwaarde kan stellen, dat hij lid wordt van een door de Kroon erkende crisis-orga nisatie, weikei statuten hem zullen verplichten om aan alle steunmaat regelen nauwgezet mee te werken, o.a. door eerlijke opgaven bij vragen, welke voor steunverleening zijn te stellen, een en ander op verbeurte van een boete van ten hoogste f 10.000, of vervallenverklaring van het lidmaatschap. Lindbergh dood? Volgens een te Kopenhagen loopend gerucht zou Lindbergh op Green land zijn neergestort en gedood. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. DE LAATSTE KANS. Voor de tiende en onverbiddelijk laatste maal zal morgen Zondag in Overloon opgevoerd worden het openluchtspel „Christus verworpen" van J. Vuysters. Wilt gij, eenvoudigen van harte en vroom-geloovigen de weldoende ontroering nog eens ondervinden van het heilig passieverhaal, verzuimt dan niet deze laatste kans. En gij, meer ontwikkelden, intel- lectueelen, die wellicht moogt ge dacht hebben: „Kan er iets goeds komen uit Overloon 7" profiteert van deze laatste voorstelling en ik ga randeer Udat gij naar huis zult terugkeeren met de overtuiging, dat hier echte volkskunst, in de waarste en beste heteekenis, gegeven wordt, dat beroepspelers moeilijk ver beteren zouden, wat hier gepresteerd wordt door dorpelingen, die de gansche week zwoegen voor hun levensonderhoud en Zondag op Zon dag hun rustdag belangeloos opof feren om een deel van het Lijdens verhaal op het tooneel te brengen, dat het den leider van deze too- neelclub gelukt is zijn fijne smaak en heerlijke bezieling te doen deelen doer geheel een dorp, waarvan uit schier ieder gezin spelers en speel sters wedijveren in vlekkelooze ver tolking en juist aangevoelde uitbeel ding van het machtigste drama aller eeuwen. Zorgt ook gij onder het gehoor te zijn, als de proloogzegger met breed gebaar over het golvend ter rein temidden der naaldbosschen doet daveren: „Wees welkom, allen, die Christus' verwerping in heel ver land, veel eeuwen geleden in vrome ziel wilt herdenken, her- voelen... Dr. NUYENS. Venray, Augustus 1933. Burgerlijke Stand Venray van 4 tot 11 Augustus 1933. GEBOREN Jacobus P. J. Weys, Leunen-Steeg Theodorus H. M. Claessens, Boschhuizen Jacob J. H. Spreeuwenberg, Veulen Gertruda J. H. Spreeuwenberg, idem Gertruda W. M. Drabbels, Heide Juliana A. H. Sijbers, Landweerdweg Leonardus J. M, Michels, Gr. Markt Wilhelmina A. Coopmans, Oostrum Maria J. C. Jansen, Laagheidscheweg Maria H. J. Janssen. Brienshoek Petronella G. Linders, Maash. weg GEHUWD Johannes H. Hofmans oud 38 jaar fabrieksarbeider te Meerlo en Petro nella M. Custers oud 31 jaar te Venray. Albertus M. Hendriks 19 jaar arbeider te Venray en Maria S. Bies oud 19 jaar te Kevelaer. OVERLEDEN: Josephina P. Brauer oud 12 jaar Hoenderstraat. Martina Verstappen echtgenoote van H. H. Wismans oud 32 jaar Boschhuizen. Antoon Fila echtgenoot van A. G. Rutten oud 71 jaar Kruisstraat 1 patiente St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag na de Hoogmis, tegen kwart na elf worden de prefec ten der H. Familie bij den Directeur aan huis verwacht. Geen congregatie, geen herhalinhscatechismus, 3 uur Lof 4 uur H. Familie. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl voor Hendrik Smits, Magdalena Poels en hun zoon Martinus, 7 uur Lof. Dinsdag O.L Vrouw Hemelvaart, ge boden feestdag, kwart voor 10 wijding der kruidwisch, 3 uur Lof en processie langs de pastorie. Woensdag feest van St.-Rochus, te Veltum 7 uur leesmis, 9 uur Hoogmis met preek, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Herm. Martens Joh Mar tens en echtgen. Gedurende het octaaf van St. Rochus te Veltum 7 uurH. Mis. Donderdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hend. 'Poels en Gertr. van Meijel. Vrijdag half 8 best. Jaarg. voor Mart Jacobs, Petronella Gossens, Wilhelmina Groetelaars, Henricus Groetelaars, Jo hanna Nellen en Gertr. Jacobs. 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Mart. en Petrus Mart Goumans. Zaterdag 7 uur Lof. Paterskerk Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 H. Mis en verga dering voor de Jongelingencongregatie kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Maandag vigilie van het feest van O.L.Vrouw Hemelopneming, geboden vasten- en önthoudingsdag. Dinsdag, feestdag van Maria Hemel opneming, te vieren als Zondag. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8 uur pl. Hoogmis. Na de Hoogmis vergade ring van het bestuur der Derde Orde Woensdag feest v. d. H. Joachim, volle aflaat o g.v. Donderdag feest van den H. Rochus patroon tegen besmettelijke ziekten, volle afl. o.g.v. half 8 processie waar na de Hoogmis. Vrijdag half 8 hoogmis, 6 uur Lof en H Kruisweg. Zaterdag feestdag v.d. Lodewijk, Bisschop en Bel. der le Orde, volle afl. o.gv. Patronaat. Men wordt dringend uitgenoodigd om kwart over negen in de congrega tie aanwezig te zijn, ook al zou er geen kaartje worden bezorgd. Heden patronaat naar verkiezing, doch niet voor half zes. Genadekapel Oostrum. Zondag de H.H. Missen om 7 uur en half tien, 3 uur Kruisweg en Lof. Door de week de H. Mis om half Dinsdag, feest van O.L.Vrouw-ten- Hemelopneming, de diensten als volgt: om 7 uur stille H. Mis, om kwart over acht wijding der kruiden, gevolgd om half negen door de tweede stille H. Mis, om kwart over negen afhalen van de processie van Oirlo, die dit jaar voor de 125ste maal onafgebroken onze bedevaartplaats bezoekt. Na de ver welkoming door den Rector plechtige Hoogmis met feestpredicatie, waarna vereering der Relikwie van O.L.Vrouw om 3 uur plechtig Lof met preek, om megang over den vlasakker en ver eering der Relikwie. A.s. Zondagmiddag tweede plechtige Sacramentsprocessienaar Trans Cedron. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 schoenmakersknecht (halfwas) 1 huishoudster (kleine boerderij) 1 bejaarde molenaarsknecht Keuken-werkmeisje voor Venlo en Tilburg, Aug. ICeukenmeisje voor Horst Boerenknecht v. Horst en Sambeek Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, boerenknechten, dag meisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag, timmerlieden dakdekker, 3 burgerdienstmeisjes 14-16-17 jaar Bakkersknecht. Het heeft den Almachtlgen God behaagd heden tot Zich te roepen onzen beminden Echtgenoot, Vader, Oom en Neef de Heer Martinus v. Meyel Echtgenoot van Maria Muysers, geboren te Merselo 16 October 1871. Wij bevelen zijne ziel in uwe godvruchtige gebeden aan. WED. M. VAN MEYEL- MUYERS MARIA VAN MEYEL MARTHA VAN MEYEL JOZEF VAN MEYEL ZUSTER MARTINA. Tilburg ZUSTER HUBERTINA Tilburg. Merselo, 10 Aug. 1933. 36 Verloofd en 2 Venray, Markt 5, Weert, Maasstraat 18, Feest van O.L. Vr. Hemelv. 1933 Receptie Markt 5 11.30-12.30. (Eenige kennisgeving voor Venray)

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2