J GEBR. JEUt K. Profileer van def ontwikkeling. Bij os %m Vergadering net Wkm best roo. d HoenMk Houten ebo weder GESLOTEN. J. C. RAMING Uemengde Berichten Politike Bijvelj Beauraing per autocar, Iiei Advertentiën Coöp. Sfoomzuivel- fabriek „Venray Maandag 10 Juli aardappelen Ttuui flinkwoi m&tii 30 W. p SWAN t F W. V. E Koopiiu nest waakhonden buitengewone o tijdens onze Opréfi Groole Slraaf. dan op zijn nummer weer het lot valt. mag hij zijne echtgenoote of een andere huisgenoot(e) daarop mee laten gaan. 6. Alleen den winnaar, die boven geschreven voorwaarden belooft na te komen, mag de Directeur der Venraysche H. Familie aan bet Secretariaat der Nederlandsche H. Familie ojpgeven als deelnemer aan de Romereis. Plaatsen van bijenkorven. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat het in verband met het bepaalde in artikel 56 sub 3 van het Provinciaal wegens ïeglement ec artikel 39 der Alge meene Politieverordening verboden is korven met bijen te hebben op een afstand van minder dan 50 meter van de grens van den openbaren weg, indien de vlieggaten der korven hetzij in rechtstreeksche. hetzij in schulnsche richting gekeerd zijn naar den weg ten ware daarlangs eene schutting worde aaogebracbt, waar van de hoogte minstens 2.50 meter bedraagt en waarvan lengte, stand en richting worden aangewezen door Burgemeester en Wethouders in voege als door hen voor de veiligheid van het verkeer over den weg wordt noodig geacht. Op minstens IOmeter afstand van voormelde grens is het geoorloofd korven met bijen te heb ben, mits de korven met de rugzijde naar den weg zijn gekeerd, zoodanig dat de vlieggaten de meest van den weg afwijkende richting aanwijzen. Voor het plaatsen van bijenkorven voor Nederlandsche bijenhouders is een retognitie verschuldigd van f 0.05 per korf. Voor plaatsing der korven moet overleg worden gepleegd met en betaling gedaan worden aan Th. Engels, kantoonier met uitzondering van het gedeelte heide, vallende onder het Staatsboschbebeer. Voor dit gedeelte der gemeente achter Merselo moet overleg worden ge pleegd met en betaling worden ge daan aan den Boscbwachter N. Min of den voorwerker Manders. Buitenlandsche bijenkorven worden niet toegelaten. Venray. 3 Juli 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. 's Maandags-morgens VENLO. Radio-distributie in Venray. Door bemiddeling van het bestuur der Kath. Radio-VereenigingSt. Oda te Venray, werd indertijd door den Raad dezer gemeente, aan den Kath. Radiohond in Limburg, concessie verleend voor bet oprichten van een Radio-distributiebedrijf in de gemeente Venray. Het lag echter niet in de bedoeling van het hoofdbestuur van den Kath. Radiohond direct tot oprichten over te gaan, in overleg met het bestuur van de afdeeling Venray, werd be sloten eerst dan tot uitvoering der concessie over te gaan, wanneer er in de plaats zelf stemmen zouden opgaan voor oprichting van een Radio-distributiebedrijf. In den laatsten tijd werd bet plaatselijk bestuur van verschillende zijde aangezocht, de oprichting van een Radio-distributiebedrijf te be spoedigen, dit bestuur heeft zich bereids in verbinding gesteld met het Hoofdhestuur van den Limb. Radio- bond en deze verzocht de uitvoering van het plan onmiddellijk ter hand te nemen. Hierop werd door het Hoofdbe stuur bij den betreffenden Minister een verzoekschrift ingediend, om tot uitvoering van het werk te kunnen overgaan. Intusschen is de vergunning tot oprichting ingekomen en is het werk reeds ter uitvoering opgedragen, zoodat gegadigden zich nog voor den winter aan het Radio-distributienet kunnen aansluiten. Het bestuur der Kath. Radiover- eeniging St. Oda, vertrouwd dat de toekomstige abonné's der Radio centrale, dit werk van den Kath. Radiohond zullen waardeeren en dit zullen toonen door zich op te geven als lid van den K.R.O. Gas-Kookdemoustratie. De op Dinsdagavond 27 Juni j l. vanwege het Gem. Gasbedrijf ge houden Gas-Kookdemonstratie, viel zeer in den smaak der aanwezige dames, zelfs zij die reeds lang Gas in de keuken gebruikten, konden van den heer Uiterwijk leeren, hoe vlug en hoe smakelijk en vooral met hoe weinig gas een goed middagmaal is te bereiden. Toen de gereedgemaakte spijzen, bestaande uit aardappelen, groenten, (erwtjes met worteltjes) kalfsvleesch (gebraden iD den oven) Ossenhaas (gebraden in de pan) Tarbot (klaar gemaakt in den oven zonder water) en Rijst, welke gerechten werden ge kookt bijna zonder bijvoeging van water, was er slechts een roep over deze op gas gereedgemaakte spijzen: heerlijk 1 De tentoongestelde en voor deze demonstratie gebruikte gasfornuizen en comforen zagen er keurig uit zoowel wat afwerking als constructie betreft, de regeling der gasbranders is zeer eenvoudig, met een enkele handbeweging is de temperatuur onder de pan en in den oven elk oogenblik naar verkiezing te stellen, zoodat men het geheele kookproces als het ware in de hand heeft, er moet dan ook nog een brandstof gevonden worden welke gas in de keuken met succes kan vervangen, ook wat betreft de kosten, want goedkooper dan op gas gaat het met geen enkele brandstof. Het steriliseeren in den gasoven, was een groot succes, vele der aanwezigen, konden maar niet be grijpen dat de glazen in dezen oven niet stuk sprongen, de regeling van de ovenwarmte was zoo eenvoudig en het op juiste temperatuur houden geschiedde op zoo volmaakte wijze, dat van stukspringen der steriliseer- glazen geen sprake was. Dat de aanwezigen zeer voldaan waren over hetgeen zij op deze Gas-Kookdemonstratie gezien en ge hoord hadden, bleek wel toen de heer Uiterwijk aan het slot zijDer demonstratie een hartelijk applaus ten deel viel. Waarlijk, de afwezigen hadden weer ongelijk. Donderdagmorgen kwam een autobus van „Het Centrum" en een vrachtauto van de Gebr. Oudenhoven, in botsing op den hoek Stationsweg en Landweerdweg. De autobus botste door het voor tuintje tegen de villa „Sonnevanck" en bracht nogal schade teweeg. Persoonlijke ongevallen kwamen Diet voor. De marecbaussée's hebben de schuldvraag in onderzoek. Aanbestedingen. Uitslag aanbesteding van het bouwen van een huis aan den Stationsweg voor rekening van den Heer H. Baeten Th. Vissers Wanssum f2595 Chr. Reijnders Wanssum f2700 B. Gielen, H. Arts, J. Maassen Merselo f2970 G. Verstralen en J. Oudenhoven Venray f2654 Th. Maassen Venray f2918 P. Vollenberg Venray f2888 A. Pijpers Leunen f2987 J. Houwen Oirlo f2900 Th. Siebers Venray f2969 Th. Claessens Venray f2666 H. Vollenberg Venray f2608 Uitslag aanbesteding voor het bouwen van twee woningen aan de Langstraat, voor rekening van de Heereu L. Janssen en M. Vennekens alhier. G. Verstraelen f9027 A. Pijpers f9106 Gebr. Oudenhoven f8280 J, Vissers Wanssum f9190 Gielen-Arts f8316 Th. Siebers f9280 H. Oudenhoven f8700 Reijnders Wanssum f9270 H. Vollenberg f8300 Th. Maassen f8212 Gister werd ten Raadhuize alhier aanbesteed het bouwen van een drieklassige school te Leunen: Ingeschreven werd als volgt L. Th. Maessen, Venray f 12964 Gebr. v. Bergen, f 12826 A. Tacken, Oostrum f 12100 P. Spee en Zn., Venray f 10998 Gunning aangehouden. Door de georganiseerde R. K. Bouwpatroons in Venray werden geen biljetten ingeleverd. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de rekening van het bedrijf der Gasfabriek overeenkomstig het bepaal de bij artikel 265 der Gemeentewet aan den Raad der Gemeente is overgelegd en tegelijk ter Secretarie der gemeente voor eenieder tot en met 26 Juli a s. ter lezing is neergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeer verkrijgbaar is gesteld. Venray 6 Juli 1933. Burgemeester en Wethouders voorn, O. VAN DE LOO De Secretaris. VAN HAAREN. GEIJSTEREN. Op deGildefees- ten te Mill werden door onze gilde de volgende prijzen behaald. 1e prijs mooiste marcheeren 2e prijs Roffelen en 3e prijs Vendel- zwaaien door Vennekens; 10e prijs schietwedstrijden. HOLTHEES. De kermisdrukte was hier minder groot dan verleden jaar, maar had een plezierig verloop. OVERLOON. Woensdagmorgen werd door jachtopziener A. Fransen een jonge das gevangen op het erf van de Wed. Vloet, alwaar de laat ste tijd verschillende kippen vermist werden. Bij het Maandag gehouden vogelschieten der St. Theobaldus- gilde, trad als koning uit bet strijd perk P. Gerrits Mz. DE OVERLOONSCHE OPEN LUCHTSPELEN. Verlenging der opvoeringen niet onmogelijk. De belangstelling voor het Open luchtspel te Overloon blijkt zoo groot te zijn nog dagelijks komen aan vragen en inlichtingen binnen dat er plannen bestaan om nog meer op voeringen te geven, dan oorspronke lijk was vastgesteld. Mochten deze plannen werkelijkheid worden, dan kunnen we dit niet anders dan van harte toejuichen. Dat wegens de enorme belang stelling verlenging is noodig gebleken, is immers wel het beste bewijs, dat de vertolking van het verheven Passiedrama, door de Overloonsche Openlucht-tooneelisten, gewaardeerd wordt. Een aparte opvoering voor kinderen Vast staat in ieder geval, dat bij voldoend aantal althans een aparte kinderopvoering zal gegeven worden en wel op Woensdag 12 Juli a s., aanvang 3 uur. Het Openluchtspel „Christus Ver worpen" nl. en dit is door het Openluchtspelen comité terecht inge zien is op de eerste plaats ge schreven voor den niet critisch- bevrienden toeschouwer, m a.w. een volksstuk, maar dan van de beste soort, voor een ieder begrijpelijk dus en bevattelijk. Als zoodanig is het wel bij uitstek geschikt voor kinderen, voor wie dit openluchtspel wel zeldzaam in dezen tijd vaD goedkoop en zinloos vermaak een frisch en gezond amusement is. Met te meer rechten wordt daar om op dien dag een talrijke schare van jeugdige bezoekers met hunne leiders verwacht. Voor deze kinderopvoering is een speciale toegangsprijs vastgesteld nl. f 0.25. Antwoord op de voor dit doel verzonden circulaires wordt ingewacht uiteriijk Maandagavond a s. AdresOpenluchtspelen-comité afd. Reclame-commissie. Van moord geen sprake. De sectie op het lijk van den 53- jarigen Druggen te Swolgen, welke werd verricht door dr. Hulst uit Leiden, wees uit, dat van moord hier geen sprake was. Waarschijnlijk is de man tengevolge van hartver lamming hij verkeerde in zeer opgewonden toestand overleden. De verwondingen bleken, in tegen spraak met andersluidende berichten, niet van ernstigen aard te zijn. Vermoedelijk heeft D. deze bij zijn val bekomeD. Hij schijnt bezig te zijn geweest, elzentakjes te sDijden. Een mes werd in de eene band gevonden, terwijl ook onder het lichaam elzen takjes lagen. De justitie heeft het lijk weer vrij gegeven. Een afscheid. Woensdagmorgen had in de kapel van het Sanatorium te Heerlen het plechtig kerkelijk afscheid plaats van den Hoogeerw. Pater Honoratus Caminada O.F.M. Provinciaal der Nederl. Minderbroeders, die een visitatie-reis naar China en Java zal ondernemen en tevens van de Kerw. Paters Edoaldus Berden uit Blerick en Sigibaldus Hoogenboom uit Hoenkoop en van de vier Eerw. Zusters (van de Congregatie der Kleine Zusters van den H. Joseph) Zr. Remberta uit Bussum, Zr. Sal- vina uit Ginneken, Zr. Herina uit Eindhoven en Zr. Margrete uit het St. Josepbziekenhuis te Heerlen, die allen naar de Missie van het Vica riaat Luanfu-Shaosi, in China zullen vertrekken. Om 8 uur werd een plechtige Hoogmis opgedragen door Pater Edoaldus met assistentie van de Paters Spruijt, uit Oudewater en Sigibaldus. De afscheidspredikatie werd ge houden door Pater Petrus Nielen, Rector van de Laanderstraat-parochie te Heerlen. Pater Provinciaal las de diverse zendbrieven voor. Om half 11 is na een hartelijk afscheid het religieus gezelschap naar Maastricht vertrokken, waarvan men den trein van 11,43 nam naar Italië. Pater Provinciaal en Pater Sigi baldus begeven zich naar Venetië, om daar 12 Juli op de boot te gaan. Pater Edoaldus reist met de 4 zusters eerst naar Assisië en dan naar Rome, om op 13 Juli in Brindisi op het zelfde schip als de Pater Provinciaal en Pater Sigibaldus de reis naar China te aanvaarden. Inbraak in de St. Mathiaskerk te Maastricht. Door insluiping heeft een dief zich toegang weten te verschaffen tot de St. Mathiaskerk te Maastricht. Er bleek een offerblok verplaatst le zijn doch de dief kon het niet for- ceeren. Een en ander moet 's nachts heb ben plaats gehad. Donderdagmorgen ontdekte een agent een touw. waar langs de dief door een raam de kerk moet hebben verlaten. Uitzending van Kootwyk inplaats van Huizen. Van nu af zullen voorlooplg tot 1 Januari a.s. de uitzendingen voor den Ned. Radio-Omroep op een golflengte van 1875 M. na 16 uur plaats vinden via den daardoor ge schikt gemaakten zender te Kootwijk in plaats van via den Huizer zender Gestikt- Te Gemert is het 4-jarig meisje A V. in een suikerballetje gestikt. l'rand. Woensdagnacht is te Gemert het café van den heer Lieshout totaal afgebrand. VaD deD inboedel kon ongeveer niets gered worden. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Oude inan door autobus overreden Donderdagavond heeft bij het Bezuidenhout in Den Haag een droevig ongeval plaats gehad. De ongeveer 70 jarige L. uit Voorburg, werd door een Vios-bus. waarin een groot aantal schoolkinderen waren gezeten, bij het oversteken van den rijweg overreden. De oude man werd door een der wielen over de borstkas gereden en was onmiddellijk gedood. Zyn oude moeder mishandeld. Te Lienden heeft, naar de „Tele graaf" meldt, de 37-jarige A. v. d. B. getracht zijn 73-jarige moeder door worgiDg van het leven te be- rooven. De dader is gearresteerd en voor den officier van justitie te Tiel geleid. Door het vreeselijk gejammer van de oude vrouw werden de buren des morgens ongeveer 5 uur er op merkzaam op gemaakt, dat moeder en zoon, zooals herhaaldelijk gebeurt, ernstigen twist met elkaar hadden. Men begaf zich in allerijl naar de woning en zag door de vensters.dat de zoon zijn moeder met touw aan een stoel had gebonden en haar ergerlijk mishandelde, terwijl hij haar een strop om den hals had gebonden. Toen bij zag, dat men hem gade sloeg, heeft hij zijn moeder aan het om haar hals gebonden touw over den vloer naar het achterhuis ge sleept. De buren hebben toen onmid dellijk den burgemeester en de politie gewaarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse wareD. Aan het bevel, om de woning te ontsluiten, werd niet voldaan, zoodat de politie zich door verbreking van een deur toegang moest verschaffen. Onder verzet van den dader werd deze gearresteerd en voorloopig in het arrestantenhok ge borgen. Bij verhoor door den bur gemeester, hulpofficier van justitie, heeft hij een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Zoowel moeder als zoon staat als zonderling bekend. De Brabantsclie Maasdijken. De kosten van de verzwariog werden in 1930 geraamd op f 1.940.000 Thans blijkt dat de kosten der dijkverbetering van Boxmeer tot Oyen hooger zullen loopen en f 560.000 meer, dus in totaal f2.500.000 zullen vorderen. Op Staatskosten. De „Avondpost" bericht: Een communistisch lid van den Haarlemschen Raad beeft een open hartig woord gesproken. Deze afgevaardigde, luisterende naar den naam Peper, verklaarde waarom het raadslidmaatschap voor bem beteekenis bad. Om drie redenen. Ten eerste om het presentiegeld. Ten tweede: om de vrije telefoon. En ten derde omdat men hem nu in brieven met weledele heer aansprak. Voor de rest kon het raadslid maatschap hem glad gestolen worden. Nog eens weg met liet on-Limburgsche fascisme. Een waarschuwing, die noodig bleek. Ons vorig artikel, waarin wij KathO' liek Limburg met allen ernst hebben gewaarschuwd tegen het on-Limburg- sche fascisme, heeft indruk gemaakt. Dat doet ons natuurlijk genoegen Bij de fascisten is hei hard aange komen. Ook dat staat ons aan. Wan neer tegenstanders er op afgaven, moeten zij wel overtuigd zijn, dat het bij de medestanders doel moet treffen. Anders sparen tegenstanders zich zulke moeite. Wij zullen ons niet verdedigen. Een korte verklaring is evenwel niet over bodig. Laten we dan nog eens zeggen, dat deze artikelenreeks gaat over politiek en over politieke organisatie. Daar dienen ze nu eenmaal voor. Wie ons, omdat hij ons alleen over politiek hoort spreken, verpolitiekt wil noemen, een woord dat we nog al eens na- kregen hij roepe het van de daken. Het kan ons onverschillig laten. We schrijven deze artikelen voor het Katholieke Limburgsche volk, waartoe wij alle Katholieken in Limburg reke nen In zoo'n veertiendaagsch kolom metje kunnen we moeilijk een cursus geven of diep ingaan op allerlei poli tieke stelsels Dat laten we aan de dagelijksche leiders der dagbladen over. Wij richten ons in eenvoudige taal tot de menigte en probeeren door iedereen verstaan en begrepen te wor den, wanneer wij hen te waarschuwen of voor te lichten hebben. We zeggen precies, wat we meenen, ernstig waarschuwend, zooals de vorige week, allen aansporend, zooals bij de verkiezingen, krachtig en duidelijk. Wij volgen de politieke gebeurtenis sen in binnen- en buitenland en zijn gewend op de eerste plaats te speuren naar de leidende beginselen. Daar komt men het verst mee. De beginselen toch verloochenen zich gauw, welke het mogen zijn en wie ook de dragers zijn. Door den schijn laten we ons niet be driegen, ook niet door fascistischen schijn. Men moge zeggen, dat wij er niets van weten, het deert ons niet dat wij er ons gemakkelijk van af maken, ook dat hindert ons niet. Wij houden vol, dat het fascisme verderfelijk is, omdat het een verderfe lijke opvatting heeft over het wezen van den staat. Dat is het groote be ginsel van het fascisme, daaruit vloeien zijn kwade neigingen voort en wordt het noodlottig voor de menschheid, wanneer het de heerschappij over hen krijgt. Over deze verderfelijke opvat tingen over den staat ging bijna de geheele gedocumenteerde rede van Pater Jacobs j.l. Zondag te Heerlen. Dat hebben wij het fascisme voor de voeten gegooid en dat alleen. Het getuigt wel van groote kortzich tigheid en gebtek aan logischen ge- dachtengang, dat men zich begooche len laat door goede daden van een Mussolini of een Hitier. Zij stellen die ondanus hun verderfelijke beginselen. Mussolini had eens niet den krachtigen Pius XI tegenover zich moeten hebben, wat zou er dan van de opvoeding der Italiaansche jeugd terecht gekomen zijn. En met hoeveel moeilijkheden kampt men er nu nogEn Hitler is goed op weg om in Duitschland meer misstanden te voorschijn te roepen dan hij er heeft opgeruimd. Hitier heeft het communisme en het socialisme tot zwijgen gebracht. Doch ik kan het niet duidelijker zeggen dan Pater Jacobs„Maar het communisme en het socialisme uitdrijven door het nationaal-socialisme, is den duivel uit drijven door Beëlzebub." En met hetzelfde beginsel van het recht van den sterkste, waarmede Hitier het communisme aanpakte, strekte hij later de hand uit naar katholieke en christelijke organisaties. Mussolini en Hitier mogen nog zoo veel eerbied betuigen voor het Katho licisme, hun staatkunde leeft niet uit het katholicisme, ook niet die van de fascistische partijtjes, die als padde stoelen verrijzen uit den vruchtbaren politieken Nederlandschen grond. Die partijtjes zijn gelukkig niet van Limburgschen oorsprong. Wij hebben er op gewezen, dat dit weer iets van boven de Moerdijk is, zooals wij van daar met verschillende verkeerde poli tieke stelsel te kampen kregen, die zeer on-Limburgsch zijn. Graag aanvaarden wij daarvoor het verwijt van eng provincialisme, als onze katholieke Limburgers maar goed de waarschuwing in de ooren knoopen, dat zij dat verkeerde moeten schuwen als hun verderf. Laat de feiten maar spreken. Zie goed toe, wie hier het fascisme brengen en propageeren. Geen katholieken, die tot de katholieke Staatspartij behooren, al sleepen zij ongelukkig Limburgsche katholieken mede. Daarom juist herhalen wij onze ernstige waarschuwing. De ingezouden stukken, welke onze waarschuwing tegen het fascisme op 'n enkele plaats deed verschijnen, too nen ons zonneklaar, dat die waar schuwing hoog noodig begon te wor den. Het fascistische bederf vreet in den Limburgschen bodem. Wij moeten er ons zoo krachtig mogelijk tegen verzetten. Laten wij allen bedenken, dat de Bisschoppelijke aansporing „Katholieken bewaart Uw eenheidniet alleen ge golden heeft voor de Kamerverkiezing Ze is evenzeer van kracht voor katho lieken, die in onze bladen het fascisme verdedigen, omdat zij de beginselen daarvan niet kunnen of willen onder scheiden, maar toch doen alsof zij er alles van weten. Laten wij op onze hoede zijn Katholiek Limburg moge de leiders bezitten, welke het in dezen ernstigen tijd noodig heeft in de partij, in de pers, en overal. De leiders onzer pers, wier werk steeds alom werd geprezen mogen in dezen tijd een ferme kracht toonen. Laten zij zich alleen leiden door de groote katholieke zaak, door het algemeen belang, zonder eenig bijoogmerk, zonder vrees. Onze katholieke pers is opgebouwd door het katholieke volk. Wij willen de critiek niet smoren. Er zijn misstanden. Dat weten wij even goed als ieder ander. Wij strijden er tegen, en kunnen dit het best in de Katholieke Staats partij, hoezeer ze wordt gesmaad Maar de fascisten zullen toch wel moeilijk kunnen verlangen, dat de katholiek e dagbladen een vrije tribune voor de verspreiding hunner denkbeelden wor den, zooals we ze nooit hebben laten zijn voor liberalisme, socialisme of wat ookdan zouden we hun wel een zeer goedkoope propaganda verschaffen zoodat zij zelf geen bladen noodig hebben. We zijn dan waard door die mannen uitgelachen te worden. En evenmin zullen zij van de katholieke bladen kunnen vorderen, dat de fascis tische partij, waar zij op de voorzijde bestreden wordt, op de achterzijde een aanplakbord beschikbaar zal kunnen vinden. Vrijmoedig en duidelijk hebben we het onze gezegd en oo- begrijpelnk voor hen, die de ingezonden stukken, waarop ik doelde, niet onder de oogen hebben gekregen. Bij uitzondering zijn we op de critiek ingegaan, om de drin gende aansporing tot Limburg's katho lieken nog eens even dringend te kun nen herhalen: Weg met het on-Lim- burgsche fascisme. ROELAND. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor den St. Pieterspenning, 2 uur kleine congregatie, half 3 her halingscatechismus voor de jongens. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Martin Poels en echtge noote, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Peter Simons, 8 uur jaarg. voor de Wed. ArtsGeurts en familie. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor A. J. v. d. Boogaart. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Mich. Schraven en Anna Roelofs. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Math Verriet en echtgenoote Petronella Coopmans. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 7 uur Lof, half 8 jaarg. voor Johannes Peeters en ouders. Op den laatsten Zondag van Juli zal hier in onze parochie het feest van de H. Kindsheid gevierd worden. Door de bereidwilligheid van den Heer Stationschef kunnen er nog spoorkaartjes voor de bedevaart naar Tienray verkocht worden tot Zondag morgen twaalf uur bij den Heer Bern. Kruysen, Markt. Paterskerk Morgen Zondag feestdag van de H. Martelaren van Gorcum, volle aflaat o.g.v., om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting. 8 uur pl. Hoogmis en feestpreek, kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Jongelingen-Congregatie, kwart voor 5 pl. Vespers, half 6 Lof. Dinsdag feestdag v.d. H. Veronica volle aflaat o.g.v., half 8 pl. Hoog mis tot zekere intentie. 6 uur Lof ter eere van den H. Aotonius. Woensdag om balf 8 pl. Requiem mis voor de overledenen der familie Versleijen Lucassen. Donderdag feestdag van den H. Franciscus Solanus, volle aflaat o.g.v. Vrijdag feestdag v. d. H. Bona- ventura, volle aflaat o.g.v.: half 8 Hoogmis, 6 uur Lof Patronaat. De Congreganisten gelieven het lint met medaille niet te vergeten. Nog eeDmaal wordt opgemerkt, dat er geen vermindering van con tributie kan worden toegestaan, of het moet door één van de ouders gevraagd zijn. Burgerlijke Stand Venray van 30 Juni tot 7 Juli 1933. GEBOREN Johannes H. P. Strijbos, KI. Oirlo Petronella J. Theuws, Overl. weg Louisa A. M. Verheyen, Steegsbroek Hendrina P. van de Ven, Ysselsteyn Leonardus A. C. Oudenhoven, Hoenderstraat Willem H. M. Jacobs, Stationsweg GEHUWD Hendrikus Martens, oud 41 j. land bouwer en Helena A. Smedts, oud 30 j, beiden te Venray. OVERLEDEN Josephina A. Vullings 32 j. Langstr. Gertruda J. J. Weys, 14 maanden. Steeg—Leunen. Zij, die willen deelnemen aan een bezoek aan wordet. verzocht zoo spoedig mogelijk adres op te geven aan het Bureau van dit Blad. Flinke hien, goede bijve(ste zich voor dementi' teresseeren, |yen ir te vragen =r le WOUTERS Adve Leeuwarden. Districts-Arbsidsbaurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden 1 net dienstmeisje voor Venray 1 scboenmakersknecbt (halfwas) 1 aankomende slagersleerling 1 jongen voor boerenknecht 1 huishoudster (kleine boerderij) 2 burgerdienstmeiden voor Horst schildersknecht v. Beugen. 2 dagmeisjes en 4 dienstmeiden voor Venray voor dadelijk Bieden zich «an Smidsknecht 3 j. aan 't vak Bakkersknecht, Roggebiosters Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, boerenknechten, dag meisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag, timmerlieden dakdekker. 3 burgerdienstmeisjes 14 16-17 jaar 2 boerendienstmeiden v. paschen Voor de belangstelling on dervonden bij gelegenheid onzer 40-jarige Echtvereenigidg, be' luigen wij onzen hartelijken dank. 10 A. van Sliohouf- Creemers. van de n.m. 7 uur in het Patronaat. Steeds verkrijgbaar Geldersche muizen, lijn van smaak, 3 cent per kilo bij L. Backus, Stationsstraat. Overloonscheg. T Eindstraat 1' Medtch Adres Bui. deze TEJOC een drqnd 14 »n dra Wed. P. vBeuk te :o< pathaon 40 |at< zoo goed aÉuw. Adres BuSdeze te ;o< M. Geurtsjakt- TE ZO 9 weken ouoij V bakkerij. Latraat. zijn alleorten en cerdef veijgbaé Reparaties ledig ptlrma y voor-~yr~ alle soortejERI is en blijkt b' ENE ir de Extra Zware emailljook groot 28 c>an groot 32 clfan groot 34 cifon in blauvfien met gouden 4"va ödeelige slelljKoo van Bruine slellejann IJzeren KeltVan extrfflord Diepe Border ide Mooie Lepels Vo Taarlschotels t sc Prachtsorteer Blo TE KOOP en een beste waakhond oud een half jaar. Adres Burau dezer Courant. Sterke Handfers Inmaakglazeiet 1 lil* I'M 2 liti Ringber Steriliseerketj zin aan reu! lag Bezoelès lezoelès i Hoaa

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2