Voor de Zomerdagen Voor de Kermissen GOEDKOOPE i WINKEL Gasdemonstrafie Nieuwste Modeplaten Van Delft's PETER HENDRIX, Patersstraat 9 Allerlei. Geen femperafuursverkooging Adverïentiën GOEDE mengvoeders Kontoor Vissdierij-arfikelen Inmaakglazen Steriliseerkefels Van D@Kf s Kinderwagens Glas, Porcelein, Aardewerk en Huishoudelijke artikelen Kinderwagens, Sportwagens, korting van 10 pet. verleend. DOE HET MET GASZ wonde over de grens te pakken gekregen en hem nu in de gevange nis opgesloten.'Omtrent de uitleiding van dezen communist, zekeren Jurock, zijn nu aan de regeering vragen gesteld geworden. Minister Deckers heeft enkele zijner maatregelen ter politieke „zuivering" van de toestanden onder de ge- amployeerden bij Defensie, verzacht Zoo is het verbod opgeheven om een verzekering te sluiten of voort te zetten bij de Centrale, een ver zekeringsbank, welke uit de moderne arbeidersbeweging is voortgekomen. Eveneens is opgeheven het verbod om op de oorlogsschepen der Neder- landsche Marine contributies te innen voor de belangenvereenigingen van het personeel. Die inning mag nu, maar uitsluitend op vastgestelde uren, plaats vinden. De Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer congresseerde deze week in Vlissingen, waar vruchtbaar werk werd verricht. Het is ook voor Vreemdelingenverkeer een moeilijke tijd. Ze moet zich in hoofdzaak tot landgenooten richten. Ten behoeve, in hoofdzaak althans, van het Nederlandsch Fabrikaat werd Maandag in Utrecht de rijdende tentoonstelling van den Oranjetrein geopend. Deze rijdende tentoonstel ling zal 70 steden aandoen. Ze be staat uit 18 wagons, is een halve kilometer lang, heeft stands van 70 exposanten, waaronder de inzendin gen van de Ned. Spoorwegen, de K.L.M., het Kol. Instituut en van Philips de belangrijkste zijn. Een wagon is voor twee Belgische ex posanten gereserveerd. Deze Belgische deelname wordt toegejuicht op grond van den goeden geest, welke aan het Verdrag van Ouchy ontsproten zou zijn. De wagons zelve zijn trouwens óók van de Belgische Spoorwegen, welke den eersten rijdenden tentoonstelling hebben ge organiseerd in België. Ten slotte eenig allerlei. Prof. Mr. J. C. Kielstra uit Wage- ningen is aangezocht geworden om Dr. A, A. L. Rutgers te vervangen als Gouv. van Suriname. De Philips-fabrieken stichten een film-studio, waar door Nederlandsche cineasten Nederlandsche „sprekende films" vervaardigd kunnen worden. Van het Lutine-goudfront wordt bericht, dat het weer momenteel tegenwerkt. Ad rem. Huismoeder: Mij dunkt, Clara, je kondt je toch ook wel wat meer met de huishouding bemoeien. Je zit daar maar voor je lessenaartje verzen te maken. Dochter (hartstochtelijk): Maar, moeder, hoe zal ik aan den dorst naar hooger inspiratie voldoen, die in mij woelt? Wat zou de nachtegaal doen, als zulke ge voelens in hare borst woelen Zou zij zwijgen Huismoeder (verstoord); Als het dier verstandig was zou het kou sen leeren stoppen. Hyperbool. Barbier tot zijn leerling, die bij het scheren te veel tijd aan het inzeepen besteedt Jongen, maak toch voort, of denk je, dal wij onze klanten, voor die paar on- noozele centen, ook nog Zwitser- sche landschappen op 't gezicht hebben te schilderen Oppassersliuinor. Luitenant: Jan, ga eens naar den confïseur en haal me een flinke portie ijs 't is drukkend warm. loop spoedig, klein geld heb ik niet Lij de hand. OppasserO, dal heeft niets te beteekenen, Luitenant, u is hem toch al een heele gletscher schul- dig. Vleiend. Hoe gelukkig ben ik, juf frouw, dat ge ook een enkelen keer aan mij hebt gedacht! Och, als ik alleen ben, denk ik dikwijls aan zulke gekke dingen Verbeterd. Schoolopziener Je zegt, dat die eeuw rijk was aan groole staats lieden. Wat zijn dat, staatslieden Leerling: Die aanspraken of redevoeringen houden. Schoolopziener Ik heb zooeven hier eene toespraak gehouden en ik ben toch geen staatsman. Leerling (na eenige aarzeling Die goede redevoeringen houden. Mislukte tegenwoordigheid van geest. Een zwaarlijvig vorstelijk per sonage werd op zekeren dag aan het station van een plattelands- stadje door den Burgemeester en andere autoriteiten verwelkomd. Natuurlijk waren ook de nieuws gierige menigte en niet het minst ae schooljeugd, die de zwakke politie slechts met de grootste Bij electrisch koken wordt de temperatuur in de keuken niet verhoogd. Electrisch koken is bovendien goedkooper, zindelijker en makke lijker dan welke andere wijze van koken ook. Desverlangd ontvangt U een volle maand een electrisch fornuis op proef, zonder kosten en zonder verplichting voor U. Zend deze advertentie als drukwerk aan de Stroomverkoop-Maatschappij, Prins Bisschopsingei 2, Maastricht. U ontvangt dan nadere inlichtingen. moeite binnen de perken van be tamelijkheid kon houden, sterk vertegenwoordigd. Toen nu de Vorst, door hoera's ontvangen, in de wachtkamer ge leid en de deur gesloten was, waagde een jongen, die boos was dat een belangrijk gedeelte der ontvangst hem en zijn kornuiten ontging, luidkeels het oneerbiedige woord «dikkerdte roepen. De Burgemeester, die juist bezig was aan hel afsteken van een speech, voelde bij het hooren van dat woord het koude zweet op zijn voorhoofd parelen en zeide, bleek hoewel glimlachend, bij wijze van tu8schenzin «Verschooning, Sire, de deugniet bedoelt mij 1" De burgemeester was zoo mager als een hout. Van de Voorts Graanhandel Oostrum Speciaal adres voor Ons Oditendvoer Opfolcvoer Mesfmeel kuikens Mesimeei varkens igsenmeel volgens de oude samenstelling, blijft in kwaliteit het eerste. Vraagt het de talrijke verbrui kers. 22 voorradig in den Boekhandel Firma van den Munckhof. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Groote Straat 28 Vliegenvangers, Vliegenglazen, Vliegengaas en Raamhorren. Hengels, Schepnetten, Vischstoeltjes, Haken, Dobbers, Peilloodjes, Japansche zijde, complete Vischtuigen enz. Boekjes, ringen, deksels, beugels, perkament papier, enz. Sulky's, Wandelwagens, Fietsstoeltjes, Wiegen, Kinderledikanten, Looprekken, Strijktafels, Lig stoelen, enz. alles aan zeer lage prijzen. Nieuwste modellen Laagste prijzen op Dinsdag 27 Juni a.s. 's avonds 7 uur in de Patronaatszaal. O.a. ook sterriliseeren in den oven. In den namiddag vanaf 2 uur gelegenheid om de tentoon gestelde gasfornuizen, gascomforen, gaskachels, gasovens, gas- strijkijzers enz. enz. te bezichtigen. Tevens worden dan alle inlichtingen betredende gasverbruikstoestellen verstrekt. Op alle gastoestellen op Dinsdag 27 Juni van het Ge meente-Gasbedrijf gekocht, wordt eene Alle gastoestellen zijn ook in huurkoop verkrijgbaar. Vraag hieromtrent nadere inlichtingen bij het Gasbedrijf.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 6