Gemengde Berichten Ontheffing Winkelsluiting. delenverkoop voor groot-winkel bedrijven Wij zullen strijden tegen de coöperaties, hoewel wij het recht willen erkennen voor den arbeider, te coopereeren, maar dan tot deze beperkt. Daartoe zullen wij ons moeten wenden tot het Episcopaal. Er is geklaagd over adviseurs, die coöperaties in de hand zouden wer ken, maar spreker kent adviseurs, die hqn arbeiders gewezen hebben op den plicht, ook den middenstand een beslaan te gunnen. (Dav. applaus.) Pater Mr Beaufort O.F.M, gedoctoreerd. Aan de Universiteit van Amster dam is Dinsdag bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proef schrift „la guerre comme instrument de secours ou de punition" de zeer- eerw. pater mr. J. C. Beaufort, O.F.M. geboren te Haarlem Pater Beaufort verkreeg daarbij het prae- dicaac cum laude. Bouw van Kerk te Bakel. Bij de Vrijdag gehouden aanbe steding voor den bouw van een kerk bij het )uvenaat Christus Koning te Bakel was laagste inschrijver de heer A. H. Martens, Venray voor f 56 500. ORATORIUM. Maandagavond a.s. geen repetitie. Pr. E. BRUNING. Onder groote belangstelling werd Donderdagmiddag in het St. Servatiusgesti:ht en in het St. Anna- gesticht de prachtige H. Sacraments processie gehouden. Steun aan telers van Teen- en Griendliout. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van telers van teen- en griendhout, alsmede van de verschillende soorten riet, dat zij vóór den 20 Juni a.s. aan het adres van den Regeeringscommis- saris in zake steun aan degriend- en rietcultuur Nieuwe weg no. 10 Werkendam, schriftelijk een for mulier ter invulling moeten aan vragen, teneinde te kunnen komen tot vaststelling van de steunnor- men voor gewassen 1933. Venray, 14 Juni 1933. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Bezoek van Z. H. Exc. Mgr. Lemmens Zondag 18 Juni. Volgorde van het Défilé 1 Ruitersclub 2 Schoolkinderen Jongens (hoogste klassen) 3 Schoolkinderen Meisjes (hoogste klassen) 4 St. Jozefgesticht 5 Venray's Fanfarecorps 6 Pensionaat Jerusalem 7 Studenten 7a Kerkelijk Zangkoor 8 St. Elisabethsvereeuiging 9 Mariavereeniging 10 Mariacongregatie 11 Meisjespatronaat 12 K. J. V. 13 St. Annagesticht verpleegsters 14 Eerw. Broeders van Liefde 15 Eerw. Paters Franciscanen 16 Middensland 17 Jonge Middenstand 18 Schutterij St. Anna 19 Jongenspatronaat div. clubs 20 Turnclub St. Christoffel 21 H. Familie 22 Landbouwschool 23 Fanfare Leunen 24 Jonge Boeren 25 Boerenbond 26 Handboogschutterij Diana 27 St. Oda 28 St. Anna 29 St. Ludovicusvereeniging 30 Werkliedenvereeniging 31 Credo Pugno 32 Fanfare St. Servatiusgesticht 33 Schutterij Het Zandakker 34 Maréchaussée te paard De verschillende vereenigingen worden verzocht zich om 3 uur te willen opstellen No. 1 te be ginnen bij Hotel Gitzeis, Paters- laan aan den rechterkant van den weg, en zoo vervolgens tot bij de Marechausseekazerne. De vereenigingen plaatsen zich achter hun nummer zooals hierboven aangegeven, dus het vaandel ter stond achter dit nummer. LEUNEN. Het Zondag alhier gehouden Muziekfeest is zeer goed geslaagd. De belangstelling was groot en het weer werkte gelukkig mee. Er heerschte tot 's avonds een ge zellige drukte in de feestweide. Onze Fanfare kan met genoegen op dit muziekfeest terugzien. „Christus Verworpen" överloon. Begunstigd door prachtig zomer weer is de eerste opvoering vau „Christus Verworpen" Donderdag middag een waar succes geworden. De vertolking van dit Bijbelsch Drama was schitterend. Het talrijke publiek was dan ook vol lof. Wij kunnen niet nalaten nogmaals allen aan te sporen, een der volgende Zondagen van dit zeldzaam spel te gaan profiteeren 1 OVERLOON. Woensdag had alhier de lantlbouwersknecht van A. C. het ongeluk met zijn arm tusschen een muur en wagen bekneld teraken Hij moest zich onder geneesknndige behandeling stellen. HOLTHEES. Zondag had alhier het aangekondigde Federatie-festival plaats. Om 3 uur was de samen komst bij Asselbergs, Smakt, waar de eerewijn werd aangeboden en vervolgens in optocht naar het feest terrein. Bij aankomst op het feestterrein werd het openingswoord gesproken door den Weled. Heer L. Wijnhoven, voorzitter van het feestcomité. Daarna namende muziekuitvoerin gen een aanvang. Wegens het gure weer was de publieke belangstelling slechts matig. Dinsdag 20 Juni a.s. zal Z.E. Mgr. Lemmens de kinderen van de parochie Holthees-Smakt het H. Vormsel toedienen. Om ongeveer 9 uur wordt Z.Exc. alhier verwacht en zal worden verwelkomd door de parochianen, Fanfare, Schutterij en meer andere vereenigingen. Limburgsche Bedevaart naar Lourdes. Zooals bekend vertrekken 20 en 21 juni a.s. de 4 treinen der Limb. Bedevaart naar Lourdes. Op 20 Juni vertrekt de groep Parijs-Lisieux, en wel des morgens om 7.15 uur. De groep Lisieux reist van Parijs naar Lisieux ook met extra-trein. Op 21 Juni vertrekt de ziekentrein des namiddags om 2.53terwijl eveneens vertrekken de twee treinen met pelgrims die rechtstreeks de reis maken een trein om 12.25 en de andere om 1.22. Op het einde der week ontvangen alle pelgrims de laatste gegevens voor de reis. Het Comité der Limburgsche Bede vaart zal zorgen, dat familieleden en kennissen door middel van onze katholieke Pers geregeld op de hoogte worden gehouden van alles wat tijdens het verblijf te Lourdes voor valt. GENNEP. De nieuwe badin richting werd dezer dagen officieel geopend. De exploitatie zal dit jaar door het Gemeentebestuur ge schieden. Iets nieuws is de gelegen heid op bepaalde uren voor de dames. LOTTUM. Op Donderdag 6 Juli a.s. hoopt de heer J. M. Schinck, hoofd der school alhier, zijn 40- jarig jubileum te herdenken als on derwijzer, waarmee gepaard gaat zijn zilveren jubileum als hoofd der O. L. School te Lottum. Burgemeester Waszink hersteld. De heer mr. M. A. M. Waszink, burgemeester van Roermond, heeft Donderdag het ziekenhuis verlaten. Doodelyk ongeluk. Maandagavond is in de onder- grondsche werken van Staatsmijn Hendrik de houwer F. M. onder den laatsten wagen van een achteruit rijdenden trein geraakt en tengevolge van een schedelbreuk overleden. De getroffene was van Poolsche nationaliteit, 40 jaar oud. gehuwd en vader van 2 kinderen. Hij woonde in Brunssum. De nis in de Maasbrug te Maastricht. Een der opzichters bij de herstel lingswerken der oude Maasbrug te Maastricht ontdekte in den derden pijler een eigenaardig boogvormig metselwerk, dat zijn aandacht trok en bij nader onderzoek een nis bleek te zijn, welke ongeveer li/t M. boven den zomerwaterspiegel der rivier ge legen was. De heer Nijst van het Oudheid kundig Museum te Maastricht, be nevens de heeren ir. Köoig, hoofd ingenieur-directeur van den Rijks waterstaat ir. Volker en de hoofd opzichter Lanser waren spoedig ter plaatse en besloten werd de nis open te maken. Iedereen dacht natuurlijk iets mysterieus te zullen ontdekken. Temeer toen bleek, dat de nis was dicht gemaakt met zandsteen en afgesloten met kalksteen, terwijl het inwendige uit baksteen bestond. De heer Nijst kon zijn nieuws gierigheid niet temperen en kroop door de opening (80—60) naar bin nen en ontdekte op 1 M. diepte een zijgang, doch de duisternis belette hem verder te gaan. Met licht werd opnieuw de ontdekkingstocht begon nen en daarbij bleek, dat niet ééo, doch 2 zijgangen bestonden elk 2.48 M. diep, loopende naar den kant van Wijk om te eindigen in een kleinere nis van ongeveer 40 a 50 c.M. De bodem der gangen bleek bedekt te zijn met een leemlaag van ongeveer 15 c.M. dikte. Verder was niets te vinden. In de tweede gang evenwel kon men duidelijk een kruitgang in de leemlaag bespeuren, welke leidde naar de kleine nis, blijkbaar om in tijd van gevaar een daar dan gede poneerde lading ontploffiogsmiddelen tot ontploffing te volbrengen. Dat alleen den derde pijler zulk een inrichting bevat, vindt vermoe delijk zijn oorzaak in het feit, dat de scheepvaart bijna uitsluitend onder den vierden boog doorging en wijl belegeringen meestal in den zomer plaats vonden Daarom moest dus deze boog vernietigd kunnen worden. Electrisch licht zal in de nis worden aangebracht om het onder zoek te vergemakkelijken, hetgeen misschien nog tot andere ontdekkin gen zal leiden. Dagelyksclte gebeden. Nieuwe tekst vastgesteld. Wat eenige maanden geleden in vooruitzicht werd gesteld, is thans verwezenlijkt, zoo deelt mgr. Hop mans in „S. Maria" mede, de Eerste Katechismus, bestemd voor het eerste en tweede leerjaar, is thans versche nen. Deze katechismus is er op berekend als eind-katechismus dienst te doen bij het buitengewoon lager onderwijs. Die nieuwe katechismus zal nu op de scholen worden ingevoerd bij den aanvang van het schooljaar begin September a.s. De nieuwe tekst der dagelijksche gebeden zal overal ingevoerd moeten zijn op den len Januari 1934. In de scholen zal reeds nu begon nen worden met het aanleeren van den nieuwen tekst. Boxmeer Bacon Cie. Stopzetting der margariuefabriek. De Boxmeer Bacon Cie. N.V. zal heden Zaterdag haar margarine- fabrieken geheel stopzetten. Al het personeel. zoowel technisch als administratief, is met ingang van genoemden datum ontslag aangezegd. Uanzebank in liquidatie. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de Haozebank in liquidatie om na de reeds gedane vijf uitkeeringen van 10 pet. binnen kort een zesde uitkeering te doen van 2i/t pet. Tegen bedriegelyke verkoopeu. Een circulaire van den minister van justitie. De Minister van Justitie heeft d.d. 10 Juni een circulaire uitgevaardigd betreffende openbare verkoopingen van roeiend goed. Hierin wordt vooreerst aangehaald een circulaire van 's Ministers ambts voorganger d.d. 8 Januari 1930, waarin erop werd gewezen, dat het meermalen is voorgekomen. dat handelaren in het bijzonder in Per zische tapijten (openbare) verkoo pingen hebben georganiseerd waarbij mededeelingen aan het publiek wer den gedaan, welker strekking bet was, door het vestigen van een onjuisten indruk de neigiDg tot koopen te prikkelen. Zoo werden verkoopingen aaoge- kondigd „tot eiken prijs", hoewel de goederen, indien niet genoeg werd geboden, werden opgehouden (al of niet met gebruikmaking van schijnverkoopen aan handlangers). Zoo ook werden goederen aange boden als- uit een faillissement afkom stig, terwijl zij een andere herkomst hadden. In de circulaire van 's Mi nisters ambtsvoorganger werd ver klaard, dat, indien van een verkoo- ping de tusschenkomst van een deur waarder wordt ingeroepen, deze zich allereerst zal hebben te overtuigen, dat de catalogus en de aankondi gingen er niet op uit zijn een ver keerden indruk te vestigen. Aaneen verkooping welke zou plaats vinden met toepassing van ver.ceerde prac- tijken, moet de deurwaarder zijn medewerking onthouden. Van verkeerde practijken is niet alleen sprake wanneer een strafbaar feit aanwezig zou zijn, doch telkens wanneer eenige onoirbare, af te keuren bandeliog worde verricht. Een voorbeeld van verkeerde pcactijk is het doen van een schijnbod door een handlanger van den verkooper b.c. om aldus den prijs op te jagen. Loting voor de Militie. Donderdagmiddag heeft de loting plaats gehad voor de militie lichting 1935 (personen, die geboren zijn in 1915). Hiervoor werd gebruikt het alfa betisch register van Amsterdam van de lichting 1932. Getrokken werd no. 3817, corres- pondeerende met den naam Th M. de Meij, geboren 28 April 1915, zoodat in alle gemeenten de persoon van dien naam en zoo die niet be staat, die met den alfabetisch daarop volgenden naam, nummer één heeft en de personen met de alfabetisch daarop volgende namen de volgende nummers hebben. Bij de loting was mede aanwezig de secretaris generaal van het mini sterie van Defensie, de heer van Ginkel. Wceldeverteeringsbelasting. De minister van Financiën heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat hij, daartoe door de Koningin gemachtigd, het wetsontwerp betreffende heffing eener weeldeverteringsbelasting intrekt. Goedkoope Treinen Zomer 1933. In het reclameboekje is thans op genomen een volledig overzicht der Goedkoope Treinen in alphabetische volgorde gerangschikt naar de plaats van vertrek, zoodat de a.s. vacantie- reizigers op gemakkelijke wijze hun reisplan voor den a.s. zomer kunnen vaststellen. Tevens is aan dit boekje toege voegd een rubriek „Attracties voor Goedkoope treinreizigers", be vattende eeoe opgave van attracties (bezienswaardigheden, autorondritten, boottochten enz.) die den reizigers in verschillende plaatsen van be stemming tegen gereduceerden prijs worden geboden. Bovendien is wederom opgenomen eene opgave van de goedkoope ta rieven voor het vervoer van reizigers gedurende het a.s. zomerseizoen. Het geheel is geïllustreerd met foto's van verschillende plaatsen uit 'ons land. De prijs van het boekje bedraagt f 0.10; het zal van 20 Juni a.s. af aan de stations en de voornaamste reisbureaux verkrijgbaar worden gesteld. By liet baden verdronken. Dinsdagavond is te Bruinisse de 23-jarige ongehuwde molenaar L. Zeedijk bij het baden verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. Nationale Bedevaart naar Lourdes. Het Comité tot samenstelling van Ned. Bedevaarten bericht, dat de gelegenheid om in te schrijven als pelgrim, zoowel over Roosendaal, als over Nijmegen, definitief gesloten is. De Bedevaart zal dit jaar tellen meer dan 2500 pelgrims, welke in 5 speciale treinen (waarvan een zieken trein met 325 zieken) zullen worden vervoerd. Ongeluk by het zoeken naar de goudschat van de „Lutiiie." Donderdagmiddag is de 28-jarige A. Kuiper te Terschelling van den bergingstoren bestemd voor het naar boven breügen van het goud van de „Lutine" gevallen. Vrij ernstig gewond werd het slachtoffer opge nomen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Leeuwarde bleek nood zakelijk. In de Betuwe 3 maal zooveel kersen als gemiddeld de laatste jaren. Men schrijft uit Eist Allen pessimistischen beschouwin gen ten spijt, schijnen er dit jaar zooveel Meikersen te komen, dat des kundlgen het gewas 3 maal zoo groot aebten als het gemiddelde van de laatste jaren. In een enkele bongerd, midden tusschen de zwaar beladen, toont de nachtvorst schade zich ech ter dermate, dat men daarin letter lijk geen vrucht aantreft. De groote kersenverkoopingen in de OverBetuwe hadden Dinsdag en gisteren plaats, ook nu weer bestond daarvoor groote belangstelling hoe wel de voorzichtigheid van de er varen kooplui, die den toestand niet vertrouwen en wel weten, dat deze groote hoeveelheid zacht fruit voor de binnenlaodsche markt bestemd moet zijn, wel opvallend was. Men gaf zelfs tot 19 ct. per kilo in den top en gemiddeld naar schatting 11 a 16 ct. per kilo op het hout, waarbij komen de onkosten in den vorm vsn plukloon etc. die men kan bereke nen op 11 a 12 ct. per Kilo. De boomgaard met de grootste besom ming werd verkocht door notaris de Meester uit Heferen. die onder Driel een tegenover „De Westerbouwing" gelegen boomgaard verpachtte voor f 2470. Aan plukloon zal dit jaar worden gegeven f 3.50 per dag. pogingen van de arbeidersorganisaties om meer te krijgen, schijnen op het aanbod van werkkrachten te hebben gefaald. De kersencampagne begint a.s. Maandag. Verdronken. Donderdagavond is de 23 jarige van Zutphen uit Eindhoven bij het baden in het Wilhelminakanaal bij Best verdronken. Handel- en industrietentoonstel ling te Helmond. Op de Handel- en Industrieten toonstelling te Helmond, welke thans de helft van den expositieduur achter den rug heeft en tot dusver in alle opzichten geslaagd mag heeten, werd gisteren door een onaangena- men maatregel van de R.A.I te Amsterdam getroffen. Op de tentoonstelling te Helmond exposeeren n.l. ook een viertal plaatselijke autodealers met de door hen vertegenwoordigde merken. Deze stands trokken bijzondere belangstelling ook door de aanwe zigheid van de nieuwe Ford de V8 welke Maandag j.l. te Amsterdam gedemonstreerd werd doch reeds van den aanvang der tentoonstelling te Helmond aldaar werd geexposeerd Op order der Fordfabriek te Am sterdam moest Dinsdag de Ford stand op de H.I.T. worden ontruimd zulks in verband met een contract, dat de Fordfabriek met de R.A I. gesloten heeft. Dinsdag heeft de R.A.I. geëischt, dat ook de andere autostands (Chevrolet, Citroën, Re- nauld en Rockne) moeten worden ontruimd, ingevolge de contracten, welke de inrichters van de R.A.I ook met de importeurs hebben. Getracht wordt nog een oplossing te verkrijgen. Schandelyke dierenmishandeling. Een boerenknecht te Zwaagdijk (N.H.) maakte zich zoo driftig toen zijn paard weinig lust tooonie de maaimachine te trekken, dat hij het dier een touw om de tong bond om het paard te dwingen vooruit te gaan. Hij trok daarbij zoo hevig dat het arme dier de toog werd uitgerukt. Het beest werd afgemaakt en bij de politie is aangifte gedaan van deze dierenmishandeling Ook een werkverschaffingsobject. De gezondheidscommissie te Scha- gen heeft bet gemeentebestuur ge adviseerd, om opdracht te geven aan hen, die groote massa's onver koopbare kool in de sloten hebben geworpen welker rottingsproces de openbare gezondheid dreigt te be- nadeelen, deze ook weer te verwij deren. Dat is een aardig werkver schaffingsobject. In de politieverordening in deze gemeente is een bepaling opgenomen waarbij het verboden is, afval in de slooten te werpen. Ziekte van Wyl. Te Capelle. in de Langstraat, is de 35-jarige C. de H. aan de ziekte van Wijl overleden. België betaalt niet. De Belgische regeering heeft thans officieel aan Washington medege deeld, dat zij de op 15 Juni verval lende annuiteit niet kan betalen. De eerste.... Wij vonden in een oud geschrift eenige merkwaardige gebeurtenissen opgeteekend. We laten ze hier volgen De eerste almanak werd gedrukt door George van Purch in 1460. Van gedrukte muzieknoten werd het eerst gebruik gemaakt in 1473. De zakhorloges werden het eerst vervaardigd in 1476. Jergens bracht het spinnewiel in beweging in 1530. De naainaalden in haar tegen- woordigen vorm kwamen het eerst in gebruik in 1545. De eerste messen kwamen in En geland in gebruik in 1550. Het eerste nieuwsblad werd in Engeland uitgegeven in 1588. De telescopen werden uitgevonden ia 1590. De eerste drukpers werd in de Vereenigde Staten ingevoerd in 1692. De eerste luchtpomp werd ge maakt in 1650. De eerste nieuwsblad-advertentie dateert van 1652. De eerste stoommachine in Noord- Amerika kwam uit Engeland in 1753. De eerste luchtballon steeg op in 1783. De eerste stoomboot voer op de Hudson in 1807. De eerste locomotief in Amerika werd gebruikt in 1820. De eerste paardentram dateert van 1826. De eerste lucifers werden gemaakt in 1829. Het eerste ijzeren stoomschip werd gebouwd in 1830. De eerste stalen pen werd ver vaardigd in 1830. De eerste omnibus in New-York werd ingevoerd in 1830. De enveloppen kwamen voor het eerst in gebruik in 1839. De verdoovende middelen werden ontdekt in 1844. De eerste volledige naaimachine kreeg een octrooi in 1843. Het eerste goud in Californië werd ontdekt in 1848. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen krachtens het bepaalde bij artikel 9. lid 5 der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, voor de winkels in de kom ontheffing is verleend van de winkelsluiting op Zondag 18 Juni a.s. des namiddags van 12 tot 8 uur, zoodat derhalve dien dag alle winkels in de kom mogen geopend zijn van des voormiddags half 9 tot des na middags 8 uur. Venray, 16 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Ingekomen en vertrokken personen van 9 tot 16 Juni VERTROKKEN J. v. d. Riet, z.b., naar Oss Flo- raliastraat 56; A. Haarselhorst, naar Tilburg Tuinstraat 48; J. Juriens, dienstbode, naar Schaijk A. Druggen, dienstbode, n. Broek huizen; Th Lichteveld, boekhouder, naar Lutterade; M. Geerets. dienstbode, naar Arcen; N. Jongen, coiffeur, naar Maas tricht Prof. Nijpelstraat 37; M. Stockhorst, dienstbode, naar Bentheim Adolf Hitlerstraat 14; P. Manders, z.b., naar Amsterdam Pijnackerstr. 10 I; J. Stallenberg. dienstbode, naar Maastricht; Th. Breakers, z.b.. naar Lichten voorde; A. Versteeg, idem. naar Delft Oostsingel 117. Burgerlijke Stand Venray van 9 tot 16 Juni 1933. GEBOREN Huberta Groetelaars, Veulen Johannes Jansen. Oostrum Petronella v. Rijt, Overloonschew. Lamberdina Jansen, Overloonschew Hendrikus Relouw, Gasstraat. GEHUWD Martinus A. Bonants, 24 jaren, chauffeur en Johanna Helena Ver stegen, 26 jaren, beiden te Venray. Gerardus H. Volleberg, 30 jaren, landbouwer en Maria P. Geurts, 25 jaren, beiden te Venray. Theodor Swaters, 25 jaren, timmer man en Johanna J. Weiten, 25 jaren, beiden te Venray. Joseph P. Baten, 32 jaren, land bouwer en Hendrina H. Direks, 28 jaren, belden te Venray. Wilhelmus Jansen, 26 jaren, aan nemer te Amsterdam en Petronella M. Manders, 22 jaren, te Venray. OVERLEDEN: Geen. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag Solemniteit van het H. Sacrament, 6 uur le H. Mis, 7 uur 2e H. Mis, 8 uur kindermis, 9 uur de Hoogmis waarua de pro cessie Morgen Zondag zal Mgr. aan komen om 4 uur bij de Paterskerk, alsdan zal Hij zxh begeven naar bet Raadhuis. Vanaf het bordes zal Hij de hulde in ontvangst nemen van alle vereenigingen. Onmiddellijk daarna bet Pontificaal Lof. Maandagmorgen om 6 uur H. Mis voor de vruchten der aarde, waar onder de vormelingen tot de H. Tafel naderen, na de H. Mis wordt nog tot 7 uur de H. Communie uitgereikt voor de vormelingen, om 7 uur zal Z. H. Exc. de H. Mis lezen voor de parochianen. Om half 9 gezongen H. Mis voor de vorme lingen. Onmiddellijk hierna wordt de eerste groep gevormd, waarna een korte pauze, om 11 uur de tweede groep. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur ge zongen H. Mis voor de levende en overl. leden v.d. Boerenbond Heide, 9 uur pl. Huwelijksmis voor Jacobus Henricus Wouters en Elisabeth Maria Derks, half IC pl. Huwelijks mis voor Johannes Wilhelmus Jeuken en Johanna Wiihelmina Pouwels. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Philipus Esser en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanoa Smulders echt genoote van Peter Goumans. 7 uur Lof, Te Deum en processie tot slot der octaaf van het H. Sacrament. Vrijdag feest van het H. Hart van Jezus, half 7 en half 8 leesmis, 9 uur pl. Hoogmis ter eere v. h. H. Hart, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag half 8 gezongen H. Mis ter eere van St. Jan, 8 uur besteld Sol. Jaarg. voor Louis Raedts, 7 uur Lof. Volgorde der Processie. 1 Kinderen scholen Dorp 2 Kinderen school Heide 3 Beeld van St. Oda met bruidjes 4 Vrouwen 5 Fanfare St Oda, Merselo 6 Congregatie O. L. Vrouw 7 Mariavereeniging 8 Jongenspatronaat St. Antonius 9 Tumclub St. Christoffel 10 H. Familie 11 Credo Pugno en R. K. Werklie denvereeniging 12 Zouaven en relikwie van St. Bo- nifacius 13 Harmonie Oostrum 14 Schutterij Het Zandakker 15 Flambouwdragers Parochiekerk 16 Derde Orde (alléén diegenen, die niet lid zijn van een andere vereeniging) 17 St. Jozefgesticht 18 Meisjespatronaat St. Agnes en de K. J. V. 19 Pensionaat Jerusalem 20 Venraysch Fanfarecorps 21 Schutterij St. Anna. 22 Bruidjes 23 Kerkelijk Zangkoor 24 Eerw. Broeders van Liefde 25 Eerw. Paters 26 Eerw. Heeren Geestelij Ij en 27 Het Allerheiligste 28 Studenten Gymnasium 29 Fanfare St. Catharina Leunen 30 Mannen. De mannen der H. Familie worden er aan herinnerd, hun medaille op te steden en hun zangboekje mede te brengen. (Lied: Aan U, 0 Koning der Eeuwen) Aartsbroedersc! N processie. Ge«»sti der Derde Q T geen Lof. Dinsdag halH< v. d. H. Antoi F< Michelina, volljaa Vrijdag fees^ 1 van Jezus. Gtabi Derde Orde, af Hoogmis, waarjed aan het H. ft. Vespers, 6 uu. L N. B. De Orde gelieveüf c te dragen v^ck vacantiekinder&ao hun wijk. Voor de jess worden de Jari: verzocht zich |mn sluiten en hun,go< Voor het divo< gelieven zij zlcler c sociale vereetger waarvan zij d*it A.s. Woeijav repetitie vooi; M der Derde On hna Processie. Dtool die nog matlle Patronaat eoerg< zijn, moeten zj>ij sluiten. Onzejlgc Jonge Wachte) Grootpatronaal.) die lint met mie Henschenius'*'Jo 7.) „De Valfc?) Jongelingen-V^igi wenschen aaj si méér dan ééTeu kiezen doch gek Jonge Wach: N* direct naar Kei vaandels zijn i dc Optocht. Ilfdi kan zich evel Gymnastiek aaite die de gymtekl En half uuoor trekt, wordt t aa verwacht. Na afloop bne De schoolkinderen staan opgesteld vóór den aanvang der processie in de Groote Straat. Direct na de Hoogmis wordi het beeld van Sint Oda uit de kerk gedragen. Wij verzoeken nu be leefd de vrouwen zich terstond daar achter aan te sluiten. Bij het rustaltaar aan de Paterskerk blijft de processie niet staan zooals de laatste jaren, maar om den duur der processie te verkorten, trekt deze door totdat het Allerheiligste aan het rustaltaar komt. Men wordt beleefd verzocht de wen ken op te volgen, die de Heeren met geelwitten band u zullen geven. Na afloop der processie is Te Deum in de Groole Kerk en Zegen met het Allerheiligste. We zouden graag zien, dat allen de slotplechtigheid mee maken. Aan U, o Koning der Eeuwen. Aan U, o Koning der Eeuwen, aan U [blijft de zegekroon Onsterflijk schittert Uw glorie door [allen haat en hoon De volkeren verdwijnen, maai luider [klinkt het lied De wereldzon blijft schijnen, Haar glanzen sterven niet 1 De wereldzon blijft schijnen Haar glanzen sterven niet. 0- Hoorjuichend naderen eeuwen met [psalmen vol hooger gloed, In breede koren weerklinken den [Koning hulde en groet Hoe jubelen hun zangen, langs aarde [en luchtgebied Den Koning aller eere Zij leven, liefde en lied 1 Den Koning aller eere, Zij leven liefde en lied. Paterskerk Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden van de I

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2