I Lyk gevonden. Het lijk van den 14-jarigen jongen uit Harderwijk, die Zaterdagmorgen te Arnhem in den Rijn bij het baden is verdronken, is Woensdag aan den kop van de haven te Wageningen uit het water opgehaald. Op liet station doodgebleven. Toen de heer L, Beljaars uit Turnhout zich Woensdagmiddag te Breda naar het statioD begaf, ge voelde hij zich plotseling onwel, waarom een jongeman hem tot het perron ondersteunde. B. nam op een bank daar plaats. Toen de trein van 18.20 uur naar Roosendaal voor reed, werd B. in den trein geholpen, waarna men hem een glas water aanreikte. Terwijl de man dit aan nam, viel hij voorover van de bank. Hij werd de wachtkamer binnenge dragen terwijl geestelijke en genees kundige hulp werd ingeroepen. Een kapelaan diende hem het H. Oliesel toe een geneesheer constateerde den dood. Het lijk werd overgebracht naar het St. lgnatiusziekenhuis. Veewagen met varkens te water. Dinsdagmorgen reed de veewagen van de firma Meuwis uit weert, be laden met 80 varkens, nabij sluis XII te Someren, toen plotseling een voorband van de auto sprong. Ten gevolge daarvan verloor de bestuur der de macht over de auto en reed deze het kanaal in. Garantieregeling kippen- en eendenlioudery. Namens den minister van Econo mische Zaken en Arbeid maakt de regeeringscommissaris van de uit voering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij bekend, dat besloten is, de verliezen voor de pluimvee houders op de kleinere kippeneieren tot een gewicht van ten hoogste 44 kg. per 1000 stuks eenigermate te verkleinen door voor de week van 5—10 Juni een gedeelte van het verlies, ten bedrage van f 0.40 per 100 stuks uitgevoerde eieren over te nemen. Ten bate van de eenden- houders is voor eendeneieren het over te nemen gedeelte in het ver lies voor bovengenoemd tijdvak vastgesteld op 25 cent per 100 stuks, uitgevoerde eieren. Hondeudresseor-demonstratie te Horst. Verleden jaar werd te Horst een politiehondendresseerclub opgericht. Deze vereeniging telt thans 15 leden en is aangesloten bij de K.N.P. Na gestadige oefeningen heeft men reeds mooie prestaties met de door de leden der vereeniging ge houden honden kunnen bereiken, waarom de vereeniging het heeft aangedurfd, een groote demonstratie te houden op Zondag 18 Juni a s. op het mooi gelegen terrein nabij het kasteel te Horst. Hierdoor wordt dus ook het pu bliek in de gelegenheid gesteld, de te bereiken resultaten der honden beter te leeren kennen. Aan deze demonstratie zullen be halve de plaatselijke afdeeling deel nemen, de afdeelingen Venlo, Belfeld Tegelen, Blerick en Helmond. Het programma bevat oefeningen in speuren, waken, gehoorzamen enz. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 2.495.000 eieren. Groote eieren van f 2.20 tot f 2.80 Kleine eieren van f 1.30 tot f 1.60 Eendeneieren van f 1.60 tot f2.— Ganseieren van f 4.— tot f 4 50 ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa? de aan voer 5.750.000 eieren. Groote eieren van f 2.10 tot f 2.80 Kleine eieren van f 1.35 tot f 1.80 Eendeneieren van f 2.<tot f2.50 Burgerlyke Stand Maashees en Overloon. GEBOREN Anna Maria d.v. Th. Janssen—van Stiphout, Over loon Anna Arnoldina Maria d.v, M. A. Hendriks—van Stiphout. Overloon Johannes Martinus z.v. A. Th. SchravenGeurts, Overloon; Wilhelmus Gerardus Johannes z.v, J. H. van de Ven—Cox, Holthees Bernardus Hendrikus z.v. J. H. Ver hoeven—Buuts. Overloon F. Ron genEwals, Overloon. GEHUWD H. Ars. oud 30 jaar Vierlingsbeek en M. C. v.d. Wijst, oud 22 jaar. Overloon G. Thomas sen, oud 30 jaar, Oploo en Ch. M. H. Kuenen, oud 25 jaar, Overloon L. Smits, oud 30 jaar. Maashees en M. Pennings, oud 29 jaar. Overloon; W. M. J. van Rens, oud 27 jaar te Venray en L. Th. C. Lioders, oud 21 jaar Maashees Th. C. Lamers, oud 29 jaar Maashees en L. M. Crouwers oud 23 jaar Holthees. OVERLEDEN Martinus R. H. Rutten, oud 25 jaar, ongehuwd, Overloon P. J. H. Beurskens, oud 56 jaar, gehuwd, Overloon. Hand-, span- en voerdiensten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen bij deze ter openbare kennis, dat het kohier van hand-, span en voerdiensten voor het dienstjaar 19331934 door den Raad der Gemeente in zijne ver gadering van 9 Mei 1933 is vast gesteld en vestigen de aandacht van belanghebbenden er op, dat eenieder zich binnen een maand na de dag- teekening dezer bekendmaking, dus tot 10 Juli a.s. van de te zijnen laste daarop vermelde diensten kan vrijkoopen door bij den Gemeente Ontvanger te storten Voor eiken dag handdienst f2,—. Voor eiken dag spandienst met een paard f 7.—. Voor eiken dag spandienst met twee paarden f II,—. Voor eiken dag voerdienst met een motorrijtuig, niet ingericht voor personenvervoer, met een laadver mogen beneden 1500 K.G. f 10,—. Voor eiken dag voerdienst met een motorrijtuig, niet ingericht voor personenvervoer, met een laadver mogen van meer dan 1500 K.G., doch minder dan 3000 K.G. f 20,—. Voor eiken dag voerdienst met een motorrijtuig, niet ingericht voor personenvervoer, met een laadver mogen van 3000 K.G. en meer f30,-. De opgeroepene kan de van hem verlangde diensten afkoopen door tegen kwitantie bij den Gemeente- Ontvanger te storten: a. binnen 48 uren na de oproeping een bedrag, dat 25 pCt. hooger is dan de bedragen hierboven genoemd. b. daarna een bedrag, dat ander half maal zoo hoog is als de be dragen hierboven genoemd. Venray, 10 Juni 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris. VAN HAAREN.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 6