Gemengde Berichten Adrianiv HKZOEK VAN MOR LEMMENS AAN ViiXUAY. Op 18 en 19 Jimi a s. Onder Voorzitterschap van den oudsten Kerkmeester, de Heer Jan Poels, had Woensdag 7 Juni jl. in een der bovenzalen van het St. Antoniuspatronaat eene vergadering plaats om te komen tot een passende versiering van Venray en het orga- niseeren van een optocht, die voor Z. E. Mgr. Lemmens zal defileeren bij diens aanstaand bezoek aan Ven ray, zoo gaarne genoemd de Koningin der Pee!, en daarom dan ook geens zins mag achterblijven om de ont vangst zoo luisterlijk mogelijk te doen zijn. Vele belangstellenden hadden aan den oproep om ter vergadering te komen gaarne gevolg gegeven en namen ijverig deel aan de gevoerde besprekingen. Naast de Heer Poels hadden plaats genomen de overige leden van het Kerkbestuur, de E.A. Heer Burge meester v. d. Loo, A. H. Martens en Fr. Veimaaten, alsmede de Wel- eerw. Heer Kapelaan Teunissen. Na opening der besprekingen deelde de Heer roels mede, dat Z. E. Mgr. Lemmens op Zondag 18 Juni om 4 uur aan de Paterskerk zal arriveeren en om half 6 een plechtig Lof zal celebreeren in de Parochie kerk. In dien tusschentijd zou dan de ontvangst en het bovenvermeld défilé moeten plaats vinden. Alleen hierom deelde de Heer Poels dan ook de plannen mede,, die het Kerk bestuur hieiomtrent gevormd had en aan de vergadering voorstelde, die vrij is om goede verbeteringen aan te brengen en die gaarne zullen worden geaccepteerd. Na de aankomst van Z.E. Exc. Mgr. Lemmens wordt Mgr. begeleid door Gatdes d'honneut en het Kerk bestuur naar het Raadhuis, waar Mgr. tijdens het défilé op de pui zal plaats nemen en de optocht van alle Venraysche gezelschappen, die allen flink den Romdnschen groet zullen brengen, zal voorbij trekken. Teneinde een ordelijk verloop te bevorderen wordt de leiding toever trouwd aan de heeren Timmermann, Pyls en Vermeulen, die bij vorige gelegenheden bun sporen op dit ge bied reeds verdiend hebben. Deze heeren worden de algemeene leiders, die met de buurten een algemeen program voor uniforme versiering zullen ontwerpen. De van vroeger nog voorhanden zijnde bogen enz. zulleD ter beschikking worden ge steld. In dezen crisistijd hoopt het kerk bestuur, dat ieder zich spontaan zal geven om tot een echt oudecwetsch Venraysch feest te komen, waarbij niet ieder zijn doen met een gouden schaaltje weegt en zoo t maken van kosten tot een minimum beperkt. Na het plechtig Lof denkt Mgr. een bezoek te brengen aan „Jerusa lem" en St. Jozefsgesticht en vandaar door Eindstraat, Schoolstraat, La'vg straat en Paterslaan naar het Paters- kïooster, zoodat er heel wat te ver sieren is. Maar waar een wil is, is ook een weg, vooral waar 't geldt het hoogste kerkelijk gezag een gulle ontvangst te bereiden. Nadat verschillende heeren prac tische opmerkingen hadden gemaakt, werd besloten Zaterdagavond in het Patronaat met de buurten een ver gadering te beleggen om half acht, teneinde ieders taak nader te be spreken. Verschillende vereenigingen werden reeds dadelijk voor het défilé aan gegeven, waarna de heer Poels namens bet Kerkbestuur dankt voor de gedane toezeggingen. Nadat aan den Weleerw. Heer Kapelaan Theunissen was verzocht om zoo mogelijk de processie wat in te korten, omdat anders te weinig tijd voor rust en opstelling van den optocht over blijft, sluit de Heer Poels deze vergadering en spreekt de hoop uit, dat a s. Zaterdagavond dezelfde welwillende spontaniteit blijken zal. GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Jubileums. De heer Versteegen herdacht j.l, Maandag feestelijk het feit. dat hij 50 jaren werkzaam was in het kloos ter „Jeruzalem" alhier. De heer Th. Bongers herdacht dien dag eveneens zijn 25 jarig dienstjubileum in de Meubelzaak van den heer Hub. Custers. Aan beide jubilarissen nog vele jaren Bouw vergu n ningen Ingevolge de bouwverordening dezer gemeente werd vergunning verleend aan J. Direks tot verbouwing van zijn woonhuis te Veltum; aan H. Claessens te Leunen tot het oprichten van een stalen schuur aldaar; aan P. J. Janssen, Boschhuizen tot het opbouwen van 2ijn afgebrand woonhuis. 1)0 Hoogero Krijgsschool op bezoek. De officieren-leerlingen der Hoogere Krijgsschool uit 'sGravenhage boudeD van 6 tot en met 16 Juni a.s. eene oefeningsreis- In dat tijdvak zullen zij oefenin gen in Noord-Limburg en o.m. in de omgeving van Venlo houden. Woensdagavond kwamen de deel nemers te Venray aan, van waaruit de oefening begint. De oppassers dezer officieren, alsmede de paarden, welke aan deze oefeningsreis deelnemen, werden bij de burgerij ingekwartierd. Bekroning Schutterden. Op de Gilde- en Schuttersfeesten te Gemert, bij gelegenheid van het 625 jarig bestaan van het Gilde „St. Gregorius" aldaar, behaalden onze Venraysche Schutterijen de navolgen de prijzen Oudste Papegaai le prijs St. Anna. Schoonste Papegaaile prijs Zand- akker. Schoonste geheel1 Zandakker 2 St. Anna. Grootste aantal leden 1 St. Anna; 2 Zandakker. Verstkomend gezelschapZand akker (Da loting met St Anna). Meest ordelijke houding in den optocht: St. Anna. Roffelen: 1 St. Anna, 2 Zand akker. Verra«singsprijs (verloot tusschen het verstkomende Gilde en de verst- komende Schutterij) St. Anna. Het Ruiterfeest alhier zal niet gehouden worden op den derden Zondag in Juli, zooals op de eerste pagina van dit blad vermeld is, doch op Zondag 23 Juli a.s. Bij de gehouden aanbesteding van het stucadoorwerk aan de R. K. Kerk te Beugen, werden deze werk zaamheden opgedragen aan de laagste inschrijvers de heeren G. Janssen en Zn., te Venray. Op het groot Handboogcon cours te Aarle-Rixtel, werd door de Handboogschutterij „St. Antonius" te Halfweg met het le zestal de zesde prijs behaald met 96 punten. Met het tweede zestal de eerste kampioensprijs met 31 punteD, be nevens de prijs voor Verstkomend. Examen Krankzinnigenverpleging Door de examencommissie van de R.K. Gestichtsartsen-vereeniging wer den de overgangsexamens afgenomen in het St. Servatiusgesticht alhier. De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen 5 candi dates GeslaagdFolbers H., Lamers J., van de Ven G. en van der Schoot J. H. Tweede overgangsexamen 9 can didates Geslaagd Smeulders H. (Br. Liba- nius), Maas A. (Br. Vitmarus), Aben van de Gevel A., Janssen G,, Cuypers J Feller J. MERSELO. Bij het Zondag alhier gehouden Koningschieten van St. Hubertus werd na hevigen kamp de waardigheid van koniDg behaald door A. Marcellis. Het voorgenomen prijsschieten werd wegens weers- en andere om standigheden tot een naderen datum verschoven. Maandag werd van hier door een 35-tal Jonge Boeren en eenige andere belangstellenden deelgenomen aan den Katholiekendag te Heerlen LEUNEN. Morgen houdt onze fanfare een muziekfeest, waaraan een tiental zustergezelschappen zullen deelnemen. Ook met hel oog op de tevens hier te houden kermis, verwachten we veel belangstelling. OOSTRUM. Tweede Pinkster dag werd alhier een zeldzaam feest gevierd. Op dien dag was het 50 jaar geleden, dat Gerard v.d. Heuvel bij de familie Loonen in dienst trad. De buurt had een mooie boog ge plaatst en de weg van Loonen naar de kerk versierd met groen en bloemen. Omstreeks half 10 werd door de Harmonie de jubilaris en de familie Loonen afgehaald, om de plechtige H. Mis bij te wonen, die door kapelaan Loonen werd opgedragen Na afloop daarvan trok men weer in dezelfde orde terug en bracht de Harmonie een serenade, waarbij het woord gevoerd werd door den president Hub. Jenneskens, die in mooi gekozen woorden van den Heuvel en de familie Loonen toe sprak. Een der buren sprak nog een enkel woord namens de buurt, waarna kapelaen Loonen namens de jubilaris een mooi dankwoord bracht aaD allen die hebben meegewerkt om dit feest te doen slagen. Naderhand werd oud en jong uit de buurt op royale wijze getracteerd waarbij het heel gezellig toeging en ten slotte kregen Harmonie en Zangerskoor nog een extra avond, zoodat men kan zeggen dat hel feest van Grad op waardige wijze gevierd is. Bij Kon. besl. is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbon den eeeremedaille. in brons aan G. van den Heuvel, landbouwersknecht in dienst van de Familie Loonen te OostrumVenray Proficiat Groot© boerderij brand. In het gehucht Eikeienbosch onder de gemeente Horst brak door on bekende oorzaak brand uit in de boerderij van den landbouwer P. Lemmens. Spoedig stond de gebeele boerderij in lichte laaie, zoodat aan blusschen niet meer te denken viel. De boer derij, alsmede schuur en stalling gingen in de vlammen verloren, De geheele inboedel en zestien varkens werden eveneens een prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering gedekt. HOLTHEES. Bij bet Dinsdag gehouden jaarlijksch vogelschieten van O. L. Vr.-Gilde werd het koningschap behaald door G. Kersten Geurts. Er werden niet minder dan 111 schoten gelost eer dat de vogel naar benedep viel. Op de gehouden vergadering van O. L. Vr. Gilde werd tot be stuurslid gekozen L. Wijnhoveo, hoofd der school, alhier. Morgen Zondag zal alhier het Federatie Festival worden gehouden in de prachtige feestweide van den heer M. Bonants. OVERLOON. Het alhier gehou den Muziekfeest ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der Fanfare „Vriendenkring" is schitterend ge slaagd. Er waren ruim 1000 bezoe kers aanwezig. De mishandeling te Venlo. Aangezien het sectie-onderzoek door dr. Hulst uit Leiden op het lijk van den 82-jarigen A. S. te Venlo, die, naar men vermoedde, tengevolge van mishandeling zou zijn overleden, niet heeft uitgewezen dat de met een steen toegebrachte ver- ondiDg als de directie doodsoor zaak van het slachtoffer te beschou wen is. is, naar de „N. R. Crt." meldt, de 23-jarige T. N. uit Tegelen die in verband met deze mishande ling was gearresteerd, en in de straf gevangenis te Roermond was opge sloten, op vrije voeten gesteld. Manresa's zilveren feest. Het retraitenhuis „Manresa" te Venlo vierde Dinsdag onder groote belangstelling het zilveren bestaans- feest. Noodlottige onbezonnenheid. Woensdagmiddag heeft de 16 jarige K. uit Leuth Dabij Venlo het motor rijwiel van zijn ouderen broer weg genomen en getracht dit te berijden, ondanks het feit, dat hij nog Dimmer op een motorrijwiel gereden had. Op den Venloschen weg, beeft hij plotseling vol gas gegeven en met groote snelheid vloog hij met het motorrijwiel tegen een boom langs den weg. Met een zware schedel fractuur werd het slachtoffer opge nomen en naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij binnen en tele uren aan de bekomen verwondingen is bezweken. Plotseling den weg overgestoken. Dinsdagavond omstreeks 7 uur was te Reuver langs den Rijksweg het 4 jarig zoontje van den heer L. Kei- laars aldaar aan het spelen. Plotse ling moet het kind den weg zijn overgestoken, juist op het moment, dat uit de richting Venlo een auto naderde, bestuurd door den heer Buhrman uit Treebeek. De bestuur der trachte nog door het stuur om te gooien een ongeluk te voorkomen, De kleine werd echter door den auto gegrepen, eenige meters meegesleurd en op slag gedood. De auto, welke hierdoor op het linkerdeel van deD weg kwam, botste nog tegen een tegemoetkomeDden luxe auto op en kwam ten slotte in een greppel langs den weg terecht. Beide auto's wer den zwaar beschadigd. Volgens oog getuigen heeft de bestuurder geen schuld aan het ongeval. Inbraak te Sittard. In de „St. Rosakapel" op deD Kollenberg te Sittard is naar men Woensdag ontdekte een der laatste nachten ingebroken. De offerblokkeo zijn door de daders gelicht, terwijl in de kapel geen be langrijke schade is aangericht. In verband met deze inbraak viel ver denking op eenige personen buiten Sittard, die bereids in arrest gesteld zijn. Zekere v. D. uit Schaesberg en W. uit Lanaeken (België) legden een volledige bekentenis af. Aange zien de offerblokken eerst enkele dagen tevoren geledigd waren, maak ten de daders slechts f 1.2C buit. Het vreemde lied geweerd. De Commissaris van politie te Heerlen heeft in verband met een relletje in een café restaurant aldaar het ziDgen van bet Deutschlandlied, het Hors-Wessellied en de Interna tionale verboden. Gebeurt dit echter toch, dan zal den caféhouder, in wiens lokaliteit dit geschiedt, alle verleende faciliteiten betreffende de muziekvergunning ontnomen worden. Ernstig motorongeluk. Toen Zondagavond v. d. E. uit Deurne op zijn motor met M. F. als duorijder van de Twemboutem te Maastricht naar huls terugkeerde kwam hij met zijn motor bij Hom in botsing met 'n auto van den heet v, d. G. uit Roermond. De heer v. d. E. kwam onder de auto terecht, terwijl M. F. er boven op werd geslingerd. M. F. kwam er betrek kelijk goed af (hij had een hoofd wonde en zijn borstkas was eeniger mate ingedrukt) doch de toestand van v. d. E was zoodanig, dat hij nog ter plaatse van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien Na te zijn verbonden werden beiden naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Eerst Maandagmiddag is de heer v.d. E. uit zijn bewuste loosheidstoestand bijgekomen. De toestand der beide slachtoffers was toen redelijk wel. Hoe het ongeluk precies gebeurd is, kon tot nu toe nog niet zuiver worden vastgesteld. De motorrijder v.d. E. is nogal ernstig doof, zoodat 't mogelijk is, dat hij een signaal niet heeft gehoord. Rabarber onverkoopbaar. Men meldt van den Langendijk Het In- en Verkoopbureau van de provincie Noord-Holland kan de rabarber die het voor den minimum prijs aan de veilingen overneemt, niet meer plaatsen. De handel neemt zoo goed als niets af. Ten einde te voor komen, dat de betrokken aanvoerders nog zouden trachten ze te verkoopen, worden groote partijen met petroleum overgoten, daarna kunnen de tuin ders ze dan weer terugbrengen naar hun akkers. Overvaren. Twee jongens van 5 en 6 jaar van de families P. v. R. en v. H. te Warmond hadden een roeiboot genomen en waren gaan varen op de Leede, toen plotseling een groote motorboot in vollen gang aankwam en boven op de roeiboot voer. Deze kwam, zonder de jongens, weer aan het achtereinde van het schip boven water. Gelukkig hadden zekere J. K. en v. d. Z. het ongeval uit de verte gezien en liepen ijlings naar de plaats, waar de overvaring had plaats gevonden. Ook de schipper van de motorboot, die het ongeluk veroor zaakte, was reeds te water gespron gen. doch zonder gevolg. Bovengenoemde K. sprong even eens te water en mocht na eenig zoeken het genoegen smaken, de knaapjes te vinden onder het kroos. Hij grei-p een der jongens vast bij de haren en trok hem aan den kant, waardoor tevens de andere drenke*- ling, die zich aan zijn kameraadje had vastgeklampt, werd gered. Duitschland betaalt geen rente en aflossing meer. Tan 1 Juli af worden voor ver plichtingen ontstaan voor 15 Juli 1931 geen deviezen meer beschikbaar gesteld. Nadat ook de vertegenwoordigers van de crediteuren op korten en langen termijn in de bijeenkomst van de vorige week met de directie van de Reichsbank eenstemmig erkend hebben, dat bij een verdere daling van de goud- en de deviezen reserves de volledige functie van de Reischsbank als centrale circulatie- bankinstelliDg zou worden geschaad en het daarom gewensebt zou zijn deze reserves geleidelijk aaD te ver- hoogen, heeft de Reichsbank thans aan de Duitsche rijksregeering een schrijven gericht, waarin zij de ijksregeering mededeelt, dat zij met ingang van 1 Juli a.s. voor een voorbijgaande en hopelijk korte periode de toekenning van devi?2en voor alle betalingen zal staken, die op verplichtingen betrekking hebben die voor de Juiicrisis van 1931 ont staan zijn. Uitgezonderd hiervan zijn de bestaande stilhalte-overeen- komsten Voor de stilhaitevorderir- gen bestaat een regeling. Teneinde duidelijk te maken dat het tijdelijke transfermoratorium een zuivere aangelegenheid van alqemeen volksbelang betreft, n.l. dat de Reichsbank niet voldoende buiten- landsche deviezen tot haar beschik king heeft en het niet om een staking van betalingen van particuliere de biteuren gaaf, heeft de rijksregeering een wet afgekondigd, volgens welke de Duitsche debiteuren verplicht worden hun betalingen in de toe komst in rijksmarken te verrichten De betaalde markenbedragen worden in een bijzondere conversie- kas zoolabg beheerd, totdat weer voldoende buifenlandsche valuta be schikbaar zijn om de achterstallige transfer te verrichten. Door deze oplossing van het probleem toont de rijksregeering, volgens haar meening, duidelijk aan, dat zij de zekerheid van particuliere eigendomsrechten niet aantast en dat het Duitsche economisch leven den vasten wil heeft de aangegane be talingsverplichtingen te vervullen. Deze houding van Duitschland, zoo is men alhier van meening. moet daarom des te meer op prijs worden gesteld, omdat in talrijke andere landen niet slechts transfer-, doch ook betalingsmoeilijkheden aan de orde van den dag zijn, terwijl in Duitschland op enkele uitzonderingen na de debiteuren hun verplichtingen in vollen omvang zijn nagekomen. gaan de beraadslagingen en het onrechtvaardige vonnis van het Sanhedrin, waar slechts Jozef en Nicodemus Jezus dur>en verdedigen; den bloeddorst en het cynisme in de gerechtszaal op den Antonia- burcht te Jeruzalem; de felle tegen stelling tusschen Pilatus en Jezus, j tenslotte de gruwelijkste rechtspraak, eindigende met den dood van Hem, Die het geheele menschdom ging verlossen Wij hebben van dit drama een heerlijke herinnering behouden. Het drama in zijn geheel is van een geweldige kracht aangrijpend, vaak diep ontroerend en boeit bij lezing buitengewoon sterk. Men komt ODder een in-godsdienstigen indruk, niet door theater-trucjes, maar'door den warmen toon, welken overal weer klinkt." De Nieuwsbode van Valkenswaard oordeelt dd. 12 Maart 1931 aldus: „Dit lijdensdrama, waaraan nu eens alle zoeteiijkheid vreemd is en dat niet naar de muffe studeerkamer riekt, maar door een man in het volle leven staande geschreven is, stelt ons in den door de Joden verworpen Messias zoo helder onzen Christus Koning voor tot Wien onze heden- daagsche katholieke devotie zoo bijzonder en met voorliefde uitgaat. Geen geweldige wanhoopscènes uitgezonderd dan die van Judas maar wel diepe en mooie ontroering zal u worden geschonken. Tenslotte Na lezing dezer schitterende be oordeelingen, geachte lezer en lezeres, zult U begrijpen dat wij U met des te meer recht kunnen uitnoodigen tot een bezoek aan het openlucht spel. En met hescbeiden trots roepeD wij dan ook vanaf deze plaats voor de laatste maal U een hartelijk wel kom toe, hetwelk wij wel het beste kuDnen doen door de aanvangs woorden van den proloog tot de ODze te maken Weest welkom, allen (lie Christus' yerwerping in heel ver land, veel eeuwen geleden, in vrome ziel wilt herdenkenliervoelcn 1 Dit stuk. geschreven door een man in het volle leven staande, is wel op de eerste plaats bedoeld voor hen, die wegens hun werkkring of beroep het leven van verschillende zijden zien en de wederwaardigheden ervan misschien dagelijks ondervinden, even eens voor hen, die een taak of roeping te vervullen hebben en ge roepen zijn leiding te geven bij de vorming van jonge menschen tot toekomstige mannen en vrouwen m onze huidige maatschappij. Tot hen dus op de eerste plaats een woord van welkom Maar een niet minder hartelijk woord van welkom zij gericht tot de leden van onze Jongens en Meis- jespatronateo, de K.J.-VereenigingeD en de Jonge Werkman. Moge hetgeen hen in dit open luchtspel geboden wordt, het zijne er toe bijdragen bij hunne opleiding tot propageering van het doel, het welk zij zich stellen. Voor genoemde vereenigingen en patronaten wordt nog opgemerkt dat bij deelname van een bepaald aantal personeD een belangrijke reductie wordt toegepast. Inlichtingen dien aangaande worden op aanvrage gaarne verstrekt. Men raadplege verder de in dit blad voorkomende advertentie. te Sambeek en Anna C. Wilmsen, 38 jaar, te Venray. OVERLEDEN 1 patiente St. Annagesticht. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. OPENLUCHTSPEL OVERLOON. „Christus verworpen." Wat zegt de Pers Eigenlijk is het openluchtspel dat te Overloon over enkele dagen zal worden opgevoerd reeds voldoende besproken. Een vorige maal stonden we nog even stil bij de bespreking van de voornaamste hoofdpersonen en hebben daarbij ook ons oordeel over het karakter van het stuk ten beste gegeven. De algemeene strek king er van mag dus wel als alge meen bekend worden beschouwd. Thans willen we daarom enkele perstemmen laten hooren. Want „Christus Verworpen" is op talrijke plaatsen met succes opgevoerd, o.a. te Amsterdam, Rotterdam, Arnhem. Oisterwijk en Valkenswaard. Ziehier dan wat ons katholiek Grootblad „De Maasbode" d.d. 23 Mei 1929 schrijft „In stille overpeinzing hebben wij dit drama gelezen. En overwogen de liefde van den Godmensch tegen over den haat van schepsel-menschen. We hebben over ons heen laten Geachte Wethouder Odenhoven. Verbazing kan o.a. ook ontstaan, wanneer er iets komt, hetgeen men nu juist niet verwacht had, als zoodanig is Uwe groote verbazing een gewoon, niet onrustbarend verschijnsel, waarover ik dus gevoegelijk kan heenstappen. Volgens U kwam U o.> tijd, omdat we geen dagblad hebben, het spijt me U te moeten zeggen, dat ik 't daarmee heelemaal niet eens ben, niet in de courant, maar in de raadsvergadering zelf, dient een wethouder een raadslid van repliek te dienen en zeker niet na het lezen der notulen. De waardigheid van een wethouderschap staat zulks niet toe. U schrijft over mijne minderwaardige opmerkingen, best, maar vindt U het- zelf ook niet minderwaardig, dat een wethouder met dergelijke vragen contra een mederaadslid m de courant komt? Volgens U waren het goede vragen, ik meen, dat dit een kwestie van ap preciatie is, maar op de manier waar op U het doet, kan misschien veel waars, maar ook veel onwaars gedis tilleerd worden, waardoor het peil van dien aard werd, dat men dergelijke vragen niet beantwoord Een dergelijk optreden past nu eenmaal niet in het kader van het wethouderschap. Dat U reeds voor 14 jaren stukken in diverse bladen plaatste, is mogelijk, maar wat een 14-jarig raadslidmaat schap daarmee heeft uit te staan, ont gaat me ten eenemale, neen, dan kan ik me beter met U vereenigen, dat herkauwende koeien meer melk geven, ook al vindt men er onder, waarvan de melk stukken beneden het verwach te vetgehalte blijft. BARTJES. Burgerlijke Stand Venray van 2 tot 9 Juni 1933. GEBOREN Christina Kleuskens, Schoor. Jozef Claessens, Overbroek Henriette van den Berg, Oirlo Jan Reintjes, Veulen Engelina Geurts, Heide Jacobus Nooyen, Oirlo Gerarda Hellegers, Ysselsteyn Antonius Relouw, Broekweg GEHUWD: Cornelus Vink, 30 jaar, landbouwer Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag half 3 herhalings catechismus voor de meisjes. 2 uur kleine Congregatie, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 7 zielmis, waarna pro cessie over het kerkhof, half 8 besteld Jaarg. voor Jacob Oudenhoven. 8 uur sol. Jaarg. voor Pascal Smeitz en ou ders. 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8uurleesmis 9 uur pl. huwelijksmis voor M. A. Bo nants en H Verstegen, half '0 pl. huwelijksmis voorj. Batenen H. Direks 10 uur pl. huwelijksmis voor W. Jans sen en P. H. Manders. Woensdag half 8 best. Jaarg. voor de echtgenoote van Jacob Fonck, 8 uur Jaarg. 2e kl. voor Maria Goumans 7 uur Lof en opening van de H. Sa cramentsoctaaf. Gedurende deze octaaf om half 7 Sacramer.tsmis 7 uur Lof, Donderdag H. Sacramentsdag, de diensten als op Zondag. Vrijdag half 8 leesmis voor Mina Arts als zelatrice v.d. Retraitepenning. 8 uur sol. Jaarg. voor J. Nefkens en echtg. Zaterdag 8 uur gezongen H. Mis voor de 25jarige echtvereeniging van H. Clephas en Th. de Jong. A.s. Zondag solemniteit van het H. Sacrament en de groote processie, om 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis, 8 uur kindermis, 9 uur Hoogmis, waarna on middellijk de groote processie (de Hoogmis is dus één uur vervroegd) Zij, die nog gevormd moeten wor den en niet meer naar school gaan, worden verzocht a.s. Woensdag na de H. Mis van 8 uur in de kerk te komen waar hun onderricht zal gegeven wor den over het H Vormsel. Vrijdagmorgen komen alle vormelin gen van de Meisjesschool biechten en Zaterdagmorgen alle vormelingen van de Jongensschool. Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting. 8 uur Hoogmis met preek. Gen. absolutie voor de Derde Orde. Kwart over 9 H. Mis en verga dering voor de Jongelingen-congregatie kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof. Dindsdag Feestdag van den H An tonius van Padua Volle aflaat. Half 8 pl. Hoogmis met feestpredikatie. Na de Hoogmis processie, 6 uur pl. Lof. Donderdag H. Sacramentsdag. Gen. Absolutie voor de Derde Orde. De H. Missen als op Zondag, 8 uur pl. Hoog mis, waarna processie. Kwart voor 5 pl. Vespers, half 6 pl. Lof. Gedurende de Octaaf van H Sacra mentsdag iederen dag om 6 uur Lof. Vriidag half 8 Hoogmis, 6 uur Lof en H. Kruisweg. Zaterdag te verdienen volle aflaat wegens het feest van den Zal. Theo- philus a Curte. Patronaat In de Congregatie (van kwart over negen) behooren de Jonge Wachten in kostuum van Jonge Wacht te ver schijnen en bijeen plaats te nemen. De leden die hun Opdracht hebben ge daan, gelieven het lint met medaille niet te vergeten. Volgens oud gebruik behoort de contributie ook voor Pink sterzondag te worden voldaan. Geachte Ouders Van verscheidene jongens ontvangen wij geen contributie, althans niet ge regeld, Indien- het werkelijk armoede betreft, dan is het in orde. Leden der Patronaatscommissie die zich met deze aangelegenheid bemoeien, zijn zoo vrij om te betwijfelen, of het wel steeds armoede is en er geen misbruik wordt gemaakt. Ook zijn er onder een paar honderd jongens altijd, helaas, enkelen die oneerlijk zijn. Hoe het zij, vanaf heden wordt er geen vrijdom van con tributie gegeven, indien wij niet van de ouders zelf, mondeling of schriftelijk, bericht hebben ontvangen dat het hun niet wel mogelijk is om voor de con tributie te zorgen. Genadekapel Oostrum Morgen Zondag de vroegmis om 7 uur, de Hoogmis om half 10. Heden middag om 3 uur eerste groote Sacra mentsprocessie naar Trans Cedron. De orde der processie is als volgt 1. Kruis met misdienaars, gevo gd door de schoolkinderen. 2. Vaandel Congregatie met Congreganisten 3. vaandel O. L. Vrouw met de vrouwen 4. Vaandel Derde Orde met de leden. 5. Harmonie, pages, bruidjes en engelen. 6. Miraculeus beeldje v. Oostrum. 7. Misdienaars. 8. Kerk meesters. 9. Zangkoor. 10. Aller heiligste. 11. Vaandel Behoudenis der Kran«en met de mannen. 12. Vaandel St. Rafael met de leden. Onmiddellijk na aankomst op Trans Cedron plechtig Lof met feestpiedicatie Terugtocht in dezelfde orde naar de kapel, alwaar Te Deum en ze^en met hei Allerheiligste. Ten slotte vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Bede vaartgangers worden voor de goede orde verzocht, de boven aangegegeven plaats in de processie van zelf te willen innemen. Donderdag feest van het H. Sacra ment, de H Missen gelijk des Zondags, om één uur afhalen van de processie van Smakt, om 3 uur plechtig Lof met preek. Door de week de H. Mis om half acht Op 25 Jia.: geliefde Ois hunne 4<Mgi eeniginghe Dat God^n sparen, is 'er dankbare Fre Districts-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 2 boerendienstmeiden Keukenmeid voor 's Hertogenbosch Reiziger voor manufacturen voor particulier bezoek Reiziger voor sigarenfabriek Meisje 15 jaar voor hab'e dagen Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Jongens voor boerenwerk. 6 burgerdienstmeiden Bakkersknecht. Metselaars, opperlieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfa brieksarbeiders, boerenknechten, dag meisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2