JAlFQNClft Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. MANUFACTUREN J TOiïLIGSTfli ij MANUFACTUREN toEEUQSTA Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Met anderen te deelen. Uit het Buitenland Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws W aarschuwing „Klein Lourdes' Tienray. Zaterdag 10 Juni 1933 Vier en vijftigste Jaargang No. 23 BLIJKEN I TOCH HET PEEL EN MAAS i BLIJKEN l TOCH HET PRIJS DER AuVERTENTIEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7-t ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van VIKMA VAN DEN MUNUKHOF TENUAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent O. L. Vrouw Behoudenis der Kraokeu, Oostrum. Niet elk egoïsme Is verwerpelijk Egoïsme is slechts een ondeugd, wanneer de behoefte om zich zelf goed te doen en te bevoordeeleD zóó groot is, dat elke gedachte om aan anderen van eigen bezit of de vrucht van eigen werken mee te deelen, volstrekt uitgesloten Overigens heeft elke mensch tot taak en plicht om allereerst eigen geeste lijke en materieele behoeften te be vredigen hoe enger men die overi- gens begrenst, alvorens aan anderen goed te doen, des te sterker zal de deugd van naastenliefde bloeien. Laten we nu we nog niet ge heel uit de Pinksterstemming zijn eens de apostelen, de discipelen van Jezus, ten voorbeeld nemen. Ook zij waren in den goeden zin des woords egoïsten. Ze trokken de wereld in, velerlei beproevingen trotseerende, om Christus' leer te verkondigen. Ze deden dat, omdat Christus hun dat bevolen h&d. Ze deden dat ook om der Waarheid wille. Ze deden dat om de zaligheid der heidenen te bewerken. Zeker. Maar ze deden dat in de allereerste plaats omwille van hun eigen zalig heid. Al werkende echter voor buu eigen zaligheid, beweikten ze tevens het geluk van hun medemenschen en dat verhoogde de vreugde van hun arbeid. En dat nu, is het goede, het gezonde egoïsme werken voor eigen heil, maar het een geluk en genoegen vinden, wanneer daarmee tevens de belangen van anderen kunnen worden gediend. Het is de goeJe geest der menscbheid, welke aldus naar voreD komt. Als die goede geest ontbreekt, dan is het egoïsme een even af schuwelijke als onpractische ondeugd. Ja, onpractisch ook We zullen dat met een voorbeeld vau zeer materia- listischen aard verduidelijken. We spraken onlangs met iemand, die nog al pochte op zijn woning, een huur* woning. Hij had het in alle opzichten bést getroffen. Een goed huis, mooi gelegen, een aardig stukje bouwgrond enz. To~h had de man één groote griefde keuken van het huis. Wat er nou precies aan die keuken mankeerde, behoeven we hier Diet uiteen te zetteu, maar het was in ieder geval een aanmerkelijk ongerief. Het zou te verhelpen zijn geweest met, naar we hebben ge schat, een vijftig gulden. De huis baas deed het niet, want en dat moest de huurder erkennen de huur was uiterst laag. En de huur der, die het overigens bést betalen kon, deed het ook niet, zooals hij ons op onze vraag te kennen gaf, omdat... omdat hij er niet aan dacht „om den boel voor een nieuwen huurder of voor den huisbaas in orde te maken". Tien jaar lang woonde de man al in het huis, maar alleen uit vrees, dat mogelijk een ander nog eens zou proflteeren van hetgeen hij had tot stand gebracht, had hij zich zelf tien jaar achtereen het genoegen ontzegd van een vlot gerief, dat over tien jaar omgeslagen bovendien zeer goedkoop zou zijn verkregen. De menschen verzuren liever d'r eigen leven, dan dat ze een ander van hun werk of hun geld zouden laten méé-genieten I Juist wat een bron van vreugde, van dubbel ge noegen zou kunnen zijn, verwringen ze tot een ook voor zich zelf schade lijk egoïsme. Het was slechts een voorbeeld, dat we gavende practijk van het leven stelt ons helaas in staat om daartoe le grijpen uit een over vloed. Hebben we allen al niet eens ouders hooren spreken van ik zoii ook dit of dat wel willen doen voor het kind, maar later oogst een mensch toch maar ondank alleen Men beperkt zich tot het absoluut noodige, uit vrees, dat de belooning wel eens zou kunnen uitblijven. Het wel doen wordt vaak beschouwd, uitsluitend beschouwd, als een bron voor eigen genoegen als een kind later een* ondankbaar zou blijken, dan krijgen we geen honorarium dat woord nu niet in materieelen zin op te vatten voor ons werk en is onze zorg derhalve „vergooid", waarbij we vergeten, dat we ons zelf reeds bij voorbaat het genoegen der verzorging hebben ontzegd. Hoe dikwijls laten we ons in het vereenigingsleven en in het algemeeD in het maatschappelijk verkeer niet van het stellen van een goed werk of een goede daad waarvan we bovendien ook zelf zouden kunnen proflteeren I weerhouden door de overweging, dat het... stom is om „voor een ander de kastanjes uit bet vuur te halen"? Op al deze wijzen maken we ons schuldig aan een fataal, een zondig egoisme. En we bemoeilijken ons eigen leven. We ontzeggen ons zeiven veel goeds en moois, uit vrees, dat een ander zou kunnen mee-profiteeren. Het is meestal een onbewust egoïsme. We schrikken van ods eigen, als we bij ontleding van onze houding vaststellen, wat ons inder daad heeft geleid. Maar daarom is het ook zoo goed om ons zelve telkeDS te beraden over onze motieven. We kunneD dan tot de erkenniug komen, boe we dikwijls met anderen ook onze eigen persoon tekort doen, als we huiveren om de vrucht van bezit of werk te deelen. dat de Ver. Staten geen uitstel heb ben toegestaan van den op 15 Juni vervallenden betalingstermijn der Europeesche schulden, iets, wat vrij algemeen was verondersteld. Washington heeft laten weten, dat het op den fatalen datum prompte voldoening verwacht. Blijkbaar wil de regeering der Ver. Staten geen enkele tioef uit handen geven, voor de Economische Wereldconferentie aan bet uitwisselen van concessies gaat om een internationale overeen stemming te bereiken. Intusschen heeft België reeds te kennen gegeven, dat het geen geld voor betaling heeft. België loopt ge woonlijk op de 'houding van Frank rijk vooruit, zoodat men van de Panjsche regeering het innemen van eenzelfde standpunt mag verwachten Zou Londen weer het royale gebaar van den 15 December herhalen eD den Washingtonschen Sbylock het volle pond, waarop hij recht heeft, doen toekomen Aan den vooravond der Eco rnische Wereldconferentie. De Ver. Staten verwachten op 15 Juni voldoening van het verval lende deel der schulden. - Maar de Belgen hebben geen geld. En Parijs zal zich ook wel arm houden. Moeilijkheden met het Pact van vier. Goering verwacht heil van directe Fransch Duitsche besprekingen. Con cordaat van Oostenrijk met het Vaticaan. Een Pauselijke en cycliek tegen de Spaansche Con- gregatiewetten. Een aanslag op Venizelos. Londen bereidt zich voor op de ontvangst in de a.s. week van de vele deelnemers aan de Economische Wereldconferentie. De sfeer is eigen lijk maar weinig gunstig. Jn vele lan den voelt men zich bedreigd door de plannen van Dr. Schacht, directeur van de Duitsche Rijksbank, om een transfer-moratorium af te kondigen voor rente- en aflossing der particu liere schulden, welke op langen ter mijn zijn aangegaan. D.w.z. dat nog meerder geld, hetwelk aan buitea landers toekomt, in het Rijk zal worden vastgehouden. Ter bescher ming naar het beet, van de positie der Rijksbank. Het is een vrij nuchtere bescher mingsmaatregel, welke particulieren niet behoeven te wagen om toe te passen, anders draaien ze „den bak" in. Koopen en leenen en daarna niet betalen, dat is wel een eigenaardige beschermingsmethode 1 Zweden en Nederland hebben reeds te kennen gegeven, dat ze ernstig tegen het voornemen protes teeren en dat ze „maatregelen" zou deu nemen, als het voornemen werd uitgevoerd. Daarbij is gezinspeeld op de pas sieve handelsbalans, welke beide landen ten opzichte van Duitschland hebben, d.w.z. Nederland en Zweden koopen meer in Duitschland, dan ze daarheen verkoopen en dus zou een eventueele regeling, welke bepaalt, dat uit Duitschland Diet meer mag worden ingevoerd dan daarheen wordt uitgevoerd, voor onze Ooster buren zeer nadeelige gevolgen hebben De Ver. Staten hebben gedreigd, dat ze bij de afkondiging van een transfer-moratorium bezittingen van Duitschers in de Ver. Staten in beslag zouden laten nemen. Waar de partijen zoo tegenover elkaar staan, is de sfeer voor een economische wereldovereenkomst maar weinig gunstig. Daarbij komt Iq Genève blijft het sukkelen. Ze wachten er voorloopig op de ont spanning in de betrekkingen, welke van het Pact van Vier wordt ver wacht. Dat Pact is echter zoetjes aan heelemaal misvormd. Daags voor Pinksteren zou het sterk gewijzigde Pact eindelijk worden onderteekend, maar wéét kwamen er ter elfder ure bezwaren van Parijs, dat een nieuwe tekst redigeerde. Tegen die nieuwe tekst had Berlijn weer be denkingen, maar de Franscben heb ben geantwoord, dat ze het Pact van Vier alleen zouden aanvaarden in de gedurende de Pinksterdagen opgestelde tekst. Het verminkte Pact van weinig internationaal meer tenslotte. Minister Goering heeft te kennen gegeven, dat voor ontwapening en wereldvrede het meeste zou kunnen worden bereikt, als Franschen en Duitschers direct met elkaar onder handelen. Hij acht een samengaan van de beide naties voor de toe toekomst mogelijk, maar directe be sprekingen zijn voor het oogenblik nog niet geraden. De juiste sfeer moet langzaam worden geschapen en daaraan wil Goering alle aandacht besteden. De sfeer. De wereld is in politiek en eco nomisch opzicht als een drenkeling, die onmachtig in het water ligt. Aan den kant staan de redders, en die wachten op de gunstige omstandig heden om te helpen. Ze wachten, tot het water op de juiste tempera tuur is, tot de wind is gaan liggen en zoo meer. De sfeer.... Minister-president Dollfuss heeft van de week ten Vaticane het Con cordaat onderteekend tusschen Oos tenrijk en het hoofd der katholieke kerk. Met Mussuliui had bij lang durige besprekingen. Moet de Duce hem tegen de Duitsche [regeering helpen President Zamora van SpaDje heeft dan toch de congregatiewetten on derteekend, waardoor alle kerken, kloosters en kerkelijke benoodigd heden tot staatseigendom worden verklaard en waarbij aan de religi euzen verschillende burgerrechten, als het geven van onderwijs eDZ morden ontnomen. Meer dan een millioen scboolkin deren, 350.000 zieken, 18 000 krank zinnigen en 15.000 melaatscben wor den thans door religieuze instellingen verzorgd, welke straks gesloten moeten worden. De Paus heeft in een bijzondere encycliek daartegen nadrukkelijk ge protesteerd. De maatregelen der Spaansche regeering betreff-jn sluitend de katholieke kerk. dus met uitzondering der andere kerken. Op den Giiekscben ex mioister president Venizelos is een revolver aanslag gepleegd, waarbij deze zelf ongedeerd bleefzijn vrouw en een chauffeur werden zwaar gewond een bediende werd gedood. daten voor een plaats in de Kamer zullen worden aangewezen. In aan merking daartoe komen de heeren Schalker, bekend uit den Amster- damschen raad, en de „Indonesiër" Roestam Effendi. Nu de heer Colijn mio. pres. is gewordeD, heeft de A.R.-partij een nieuwen leider moeien aanwijzen, als hoedanig de beer Schouten werd gekozen. De R.K. Volkspartij, welke met zooveel hoopvolle intenties den ver kiezingsstrijd streed en in elk geval één zetel kreeg toegewezen, kan de bescheiden weelde blijkbaar ook al niet dragen. Op 2en Pinksterdag heeft het Zuiden, t.w. de afdeelingen uit Limburg en Brabant, zich afgeschei den en zich zelfstandig geconstitueerd onder de benaming van R.K Demo cratische Partij. Ook deze zóóveelste democratische afscheiding zal naar... herstel der éénheid streven De S.D A.P. en het N.V.V. ont wikkelen een sterke activiteit tegen de extreme politieke richtingea. Beide organisaties hebben besloten tot stichting van een bureau tegen fas cisme en communisme. Wat het vor men van een arbeidersweer betreft, dat hebben de belde genoemde organisaties thans definitief afgi wimpeld. Ze zullen bij de regeering aandringen op maatregelen tegen particuliere gewapende corpsen, zekeren zin zal hun wei bevrediging worden geschonken, want bij de regeering ziju plannen in overweging voor een uniformverbod. De socia listen rekenen onder particuliere ge wapende corpsen echter ook orga nisaties als die van de Burgerwacht en die zal de regeering nog wel niet willen ontbinden. De eierprijzen zijn in de laatste weken zoozeer gedaald, dat men kaD zeggen, dat dit product practisch haast onverkoopbaar is geworden. In Arnhem is de veiling er van dan ook een oogeoblik stop gezet geworden. De regeering heeft thans ingegrepen en op grond van de Garantiewet ten behoeve der pluim veehouders heeft ze in de afgeloopen week van 5'0 Juni deelgenomen io het verlies, dat de pluimveehouders op de kleinere eieren leden, en wel met 40 cent per 100 eieren (25 cent per 100 eendeneieren). Voor de pluimveehouders bracht een en ander geen directe bemoeiing mee. De regeeriogsbijdrage kwam aan de export ten goede, maar kwam daarmee automatisch tot uitdrukking ia markt- of veilingsprijs. Een wetsontwerp is ingediend, in hetwelk de ontwerpen Weelde- Omzetbelasting zijn samengevoegd. Wie dus hoop mocht hebben ge koesterd. dat het een misschien achterwege zou blijven omwille van hel andere, komt bedrogen uit. Het belastingmes zal van beide kanten snijden. Uit de politiek. Naar een uniformverbod Scheuring in de R.K. Volkspartij. - De pluimveehouders worden ook ge steund. Weelde- en Omzet belasting worden samengevoegd. Allerlei. De Pinksterdagen en de daaraan eventueel verbonden korte vacantie zijn voorbij, het Dormale leven en de politiek hernemen derzelver rechten. Allereerst enkele politieke nieuwtjes uit het parlementaire leven. Zooals te verwachten was, hebben de Indische gekozenen op de lijst der Communisten Diet biQDen den door de wet voorgeschreven termijn hun geloofsbrieven kunnen inzendeD, met het gevolg, dat nu andere candi- Tenslotte eenig allerlei. We schreven reeds eerder over adviezen tot werktijdbekortiDg. welke bij den Hoogen Raad van Arbeid in behandeling waren. Er is in dat college thans in zooverre overeen stemming bereikt, dat het aan de regeering zal adviseeren om de mogelijkheid te scheppeD, dat werk tijdverkortingen voor bepaalde be drijven worden voorgeschreven. Een dwingende algemeene werktijd verkorting durfde de Hooge Raad van Arbeid niet in overweging te geven. De eerste departementale reorgani salie is een feit geworden. Prof. van Poelje is benoemd tot Directeur Generaal van het Onderwijs aan het departemenl van min. Marchaot. De Heer Slotemaker de Bruine is in afwachting vaa de instelling van zijn departement van Sociale Zaken en zijn benoeming tot minister, naar Berlijn vertrokken om in Duitsch land's hoofdstad sociale aangelegen, heden te gaan bestudeeren. In de leer bij de Nazi's... Dezer dagen zal een Italiaansch vliegtuigeskader van 12 machines onder bevel van den Italiaanichen Luchtvaartminister Balbo een bezoek aan ons land brengen. Het eskader vliegbooten zal neerstrijken op Schellingwoude en vandaar een Oceaan-vlucht naar Amerika begin nen. Balbo is een moedige minister vliegenier. Hij trok op gelijke wijze al eens naar Zuid-Amerika op welken tocht encele zijner mannen om het leven kwamen. Borstkinderen worden door deze ziekte veel minder dikwijls aangetast dan kindereD, die met de flesch ge voed worden. Als oorzaken voor het ontstaan dezer ziekte kennen wij: 1. Oververhitting van het kind door te warme en te vast aangeleg de kleeding en verblijf in een vertrek dat onvoldoend gelucht wordt. 2. Bederf der melk, die Diet vol doende verscb is en niet koel be waard wordt. 3. Verontreiniging van het voed sel, doordat de fleschjes en speentjes niet zorgvuldig schoongemaakt en schoongehouden worden. 4. Ondoelmatige voeding van het kind, vooral overdadige voeding en onregelmatige toediening van het voedsel. Let wel 1 Nimmer is het door komen van tandjes oorzaak van deze ziekte Hoe kan de moeder het optreden van deze ziek'e zooveel mogelijk voorkomen la Door het kind vooral op warme dagen te doen verblijven in een frissche kamer, die goed gelucht wordt. Plet raam of de deur de schaduwzijde flink open zetten l (ook 's nachts) lb Door het kind op warme dagen luchtig te kleeden. Op heete dagen kan men den gezonden zuige ling slechts met een hemdje en eeD luier kleeden en hem met een lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedekken. Ook doet men goed indien men den gezondeD zuigeling veel buiten brengt; bi) groote hitte op een koele, niet zonnige plek. lc Door het kind dagelijks ge heel te wasschen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen bij een betrouwbare inrichting of melk boer. Het voedsel van den zuigeling moet direct na ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug mogelijk afgekoeld en in eene gesloten pan op eene koele plaats bewaard worden Men plaatse de melkpan direct op den keldervloer of anders eene andere pan gevuld met koud water, dat meermalen per dag ver- verscht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gebruik met heet water zorgvuldig te reinigen eene gesloten schoone pan met zuiver leiding water te bewaren. 4. Door het kind op de vast gestelde tijdstippen nauwkeurig het voedsel te geven, dat door den dokter aangeraden is. Iadien men meer geeft of de flesch te spoedig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien gij uw kind thans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten; gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen Geeft uw kind nimmer een zoet houder of dotje, dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met een lang» slang, doch een met een korte speen, Wat moet de moeder doen, indien de zuigeling gaat braken of dunne ontlasting krijgt le Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewater bereid volgens onderstaand voor schrift. 2e Verzuim niet daarna met hef kiodje op het eerstvolgend spreekuur van den dokter te komen om verder raad te ontvangen; want het kind mag niet langer dan één of twee dagen uitsluitend rijstewater krijgen. 3e Indien de ziekteteekenen niet na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van rijstewater. Brengt 1 eetlepel vooraf gewasschen rijst met 1 Liter (kaD) water aan de kook in een open paonetje en laat het zoolang koken, tot de helft vaD bet water verkookt is (ongeveer 20 minuten). Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vul het dan met gekookt water tot i/t Liter bij. Bewaar het afgekoelde rijstewater in een gesloten pan of toegedekte pan. verlof den titel „Klein Lourdes" te dragen. Nu weet ik wel. dat Venray zijn Oostrum heeft, zijn eigen bedevaart* jlaats van Maria, maar 't is nu 't L,ourdesjaar en ons hart trekt dit jaar vooral naar de Moeder Gods van Lourdes. Hierom en omdat Ik de liefde van het Venraysche volk voor Maria ken, heb ik gemeend, nu een beroep te mogen doen op U VeDrayers en U te zeggen Komt dit jaar naar „Klein Lourdes", de plaats waar de Lourdesmaagd het eerst in ons vader land werd vereerd en waar Zij zoo veel gursten aan de menschen schenkt. Op 9 Juli wordt hier in Tienray de groote Lourdesdag gevierd, s Namiddags mag met bijzonder verlof van Z. H. Exc. Mgr. Dr. Lemmens een plechtig Lof gehouden worden in de open lucht. De bekende Lourdesvriend, pater Rothof, overste van het Missiehuis te Blitterswijk, zal de Bernadette preek houden. Een extra trein zal om 2.22 uur van Venray naar Tienray vertrekken voor de mannen van de H. Familie van Venray en als er plaats is, ook voor andere bedevaarters. De H. Familie 1 Ik ben ook een paar jaar Directeur geweest van de H. Familie de oudste van de leden weteD 't nog wel, toen waren we zoowat met 60 a 70 man. En nu Ik lees altijd met plezier ia „Peel eu Maas", dat de H. Familie onder haar tegen- woordigen Directeur zoo reusachtig vooruit gaat, ik geloof dat ik zelfs hoorde vau meer dan 600 leden. Toe nu mannen van de H. Familie, laat me op Zondag 9 Juli die oude kleine H. Familie nog eens zien, maar nu uitgegroeid, tot een machtig leger, een echte strijdgroep voor ]ezus, Maria en Joseph. Bij de per* fecten zijn kaarten verkrijgbaar a 25 cent, en nietwaar heeren, als er nu ook Mariavereerders eu vereerdsters komen, die niet tot Uwe vereenigiDg behooren, als gij nog kaarten over hebt, zult gij ze toch niet wegsturen, want hoe meer vereerders Maria heeft, des te liever zal het U zijn. Tot 9 Juli dus. Wij rekenen op Venray voor 't slagen van den Lourdesdag. J. A. H. DINCKELS, Pastoor. In de warme zomermaanden wor den vele zuigelingen ernstig ziek. Deze ziekte treedt soms plotseling op en kenmerkt zich door braken en dunne ontlasting. In 1858 verscheen O. L. Vrouw te Lourdes aan Bernadette, dit jaar vieren wij het 75-jarig feest van deze verschijning. Reeds in 1875, dus nauwelijks 17 jaar later, werd in Tienray een Lourdesgrot gebouwd en als oudste eD eerste bedevaart plaats van O. L, Vrouw van Lour- ders kreeg Tienray bij Breve van Z. H. Pius IX op 4 Maart 1877 VENRAY. 10 Juni 1933. Bij gelegenheid van de litur- giese dag, die de diocesaal liturgiese vereeniging van het Bisdom te Venray zal houden, en waarop de Bisschop van Roermond een pontificale Hoog mis zal celebreren, zal ook een muziek uitvoering gegeven worden. ZaDgers en zangeressen van het Antonius-Oratorium worden dringend verzocht a.s. Mnnndugavoiul 12 Juni om 8 uur bij Schaeffers (zaal Wilhelmina) bijeen te komen, tot het houden van enige besprekingen en een voorlopige repetitie. fr. E. BRUNING. O.F.M. Middenstandsdiploma. Aan het examen voor het z g. Hanze-diploma, Woensdag j.l. te Roermond gehouden, namen zeven kandidaten deel van de Handels avondschool van den Venrayschen R. K. Middenstand. Aan alle zeven kandidaten kon het Diploma worden uitgereikt. Het ziju Stina Keyzers, (Ysselsteyo), Martina Kusters (Leunen), Maria Vermeulen, Mathieu Arts (Merselo), Henri Bar- doul, Jacq. Janssen en Gerard Win- tels. Van harte gefeliciteerd Krankzinnigengesticht voor vrouwen bestaat 25 jaar. In de maand September zal het 25 jaar geleden zijn, dat het Krank zinnigengesticht voor vrouwen alhier in gebruik werd genomen. Dit feit zal feestelijk gevierd worden. De meesterknecht P. Verbeek en de chauffeur Jean Remmen herdenken dan tevens hun 25-jarig dienst-jubilé. Volksconcert. Heden avond zal Verraysch Fan farecorps een concert geven op de Groote-Markt. Aanvang 8 uur. Ruiterfeesten. Door de ruiterdub alhier werd in principe besloten tot het houden van een groot ruiterfeest op den derden Zondag in Juli a.s. Dinsdagmorgen omstreeks 5 uur is de dubbele houten woning, bewoond door W. Hendriks, aan den Kruitweg alhier, door het vuur vernield. De inboedel ging grooten- deels in de vlammen verloren. De bewoners konden ternauwernood het fel brandende gebouw ont vluchten. Verzekering dekt de schade.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1