MOD PETEI HE Gemengde Berichten Binnenland. 1 llc Dank rf Kenni Advertentiën café gesloten. Kermis Maasbree Famili i e 2daags kuil vin i vinden we een groot aantal goed verzorgde paarden, waaronder mooie scboolpaarden, pracht exemplaren van leeuwen, waarmede een nummer ver toond wordt, dat al door gróote Circusdirecteuren hemelhoog geprezen werd, ijsberen, panthers, honden, Sbetlaodscbe pony's, enz. De artisten, waaronder acrobaten, paardrijderesseD, goede grappige clowns, enz. zijn allen van het eerste plan. Eigenlijk is het in zulk een kleinere onderneming veel gezelliger dan in die reuzenteDten, waar men zich niet zoo goed thuis voelt en waar men ook alles niet zoo goed kan zien, vooral van de goedkoopere plaatsen af niet. Het Circus Van Bever is overal een graag geziene gast, vandaar dat het altijd terugkomt op de plaatsen waar het eenmaal gespeeld heeft en steeds geniet het de volle medewer king der autoriteiten door zijn soliede manier van zaken doen en door het fatsoenlijk gedrag van het hoogste tot het laagste personeel. Nooit komen er op eenige wijze klachten iD. Van alle gemeenten bezit de Directie dan ook tevredenheidsbe tuigingen. Het Circus bezocht in de nieuwe tournee reeds vele plaatsen, o.m. Tiel, Enschede en Winterswijk. Overal is op ondubbelzinnige wijze gebleken dat het programma zeer goed in de smaak viel. DeTielsche Courant van 20 Maart schrijft o.m.: „Het Circus Van Bever moge klein van omvang zijn vergeleken bij de reuzencircusseo, het biedt nochtans een programma, dat we schitterend mogen noemen. Humbug is den ondernemer vreemd, hij biedt tenvolle hetgeen wordt geannonceerd." Het Circus maakt nu van het Oosten des lands, een grooten sprong naar het Zuiden. Het doet dat met zijn materiaal geheel over den weg. zooals zijn grooten broeder Sarrasani ook reeds een teeken, dat het mate riaal in uitstekende conditie verkeert Het is nu maar te wenschen, dat Venray een ware zege voor bet dappere Nederlandsche troepje zal worden. Wij behoeven de bewoners van Venray en omgeving niet aan te sporen deze Nederlandsche onder neming te bezoeken, wij zijn over tuigd, dat ze de gelegenheid niet zullen laten voorbijgaan een goed ouderwetscb circusprogramma te gaan zien. Zij zullen er geen spijt van hebben. Het circus geeft iederen avond om 8 uur een groote voor stelling. De prijzen zijn aangepast aan de tijdsomstandigheden. Wij verwijzen verder naar de advertentie, in dit blad. Uitvoering Woningwet Venray Ingevolge artikel 10 der Woning wet wordt ter openbare kennis ge bracht, dat ter gemeentesecretarie (afd. gemeentewerken, geopend van 9—12 uur v.mvan 29 Mei tot en met 3 Juli 1933 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van een Raadsbesluit tot aanduiding van een toekorastigen verkeersweg vanaf den Statioosweg langs den rand van het uitbreidingsplan (Oostsingel) naar den Leunscheweg en vei der Daar den weg VenrayDeurne, en tot bepa ling van een voorgevelrooilijn voor dien weg Bij het ontwerp is gevoegd eene uitvoerige kaart. Venray 24 Mei 1933 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO Burgemeester en Wethouders van Venray herinneren de ingezetenen aan het bepaalde bij art. 5 der Bosch- wet. waarbij bet verboden is tusscheD 15 fylei en 1 Augustus geveld naald hout te laten liggen of opgestapeld te houden. Dit verbod is niet toepasselijk op geheel ontschorscht hout. geïmpreg neerd hout. takkebosschen, boonen- staken, hout dat in water ligt en hout, aanwezig op de plaatsen van gebruik en geldt niet voor los tak en tophout, teDZij dit aanwezig is op kaalgeslagen terreinen. Venray 24 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris. VAN HAAREN. GEVONDEN eeD portemonnaie met geld. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Een rijwielplaatje en een school- tssch. Inlichtingen gemeentepolitie. Naar den Katholiekendag. Dit jaar zal uit Venray bet aantal deelnemers aan den Katholiekendag te Heerlen buitengewoon groot zijn Zoowel van Middenstand. Jonge Middenstand. K. J. V.. Jonge Boeren en Werkliedenvereniging melden zich nog dagelijks leden aan. Koningvogelschieten. Bij het j-1. Zondag gehouden koningvogelschieten door de Schutterij St. Anna mocht bet den schutter Jac. Odenhoven gelukken, den konings titel voor een jaar te bemachtigen. Parochiale Zangles, 't Schijnt dan toch nog door te gaan 1 Hoezo? Natuurlijk gaat 'et door en 't blijft doorgaan en waarom zou 't niét doorgaan! Ja, maar, kijk 'es ik had ge dacht zo: die misweek is nu drie maanden voorbij, de nieuwigheid is er af. en een hele hoop mensen zijn het beu zowel in de gelezen mis sen, dat op kommando staan en knielen 'n mens kan niet eens fatsoenlik meer biddenEn dan dat geblèr in de Hoogmis: zelden of nooit hoor je meer een fijn stukje muziek, en als U nu met geweld Gregoriaans wilt hebben, waarom dan niet met een klein koortje de Gregoriaanse Missen fijn gezongen; ik voel ook veel voor 't Gregoriaans. Dit is geen product van mijn duim; doch 'n historie-getrouw weergegeven gesprek, dat ik enkele dagen geleden had met X 'k Zal bier alleen enkele hoofd zaken weergeven van hetgeen metX. verder werd besproken. Allereerst waren we het vrij spoe dig eens over het feit, dat het nu eenmaal glad onmogelik is het ieder een naar den zin te makeD. en vooral, dat een „nieuwigheid" altijd en overal zijn tegenstanders heeft en zal blijven behouden. M'n vriend gaf me ook direct toe, dat er veel mensen waren, die tegenover die „nieuwigheid" in t begin tamelik skepties stonden, doch nu ook openlik erkenden, dat het H. Misoffer voor hen toch heel iets anders was geworden als vroeger; dat ze nu werkelik voelden, dat ze mee-leefdon, inee-deden, mee- offordendat hun dageliks half uurtje ia de kerk toch iets anders was geworden als 'n eenvoudig „er bij-zijn," „wachten totdat 't gedaan is." En toen we eens op den keper gingen beschouwen die „hele hoop mensen, die het beu waren," bleek het, dat het eigenlik ging om 'n stuk of wat, die 't vervelend vonden, dat zij hun dageliks kwantum gebeden en Litanies enz. niet zo rustig meer konden verwerken; en toen 'k hem bovendien nog verzekerde, dat zulke mensen niet verkeerd deden, maar dat alleen de „anderen" (de vooc- standers van de nieuwigheid) beter deden, beter de H. Mis bijwoonden, waren we het op slot van zaken roerend eens. Toen we 't over het „geblèr" kregen, ben ik begonnen met te protesteren tegen zuik een uitdrukking in 't algemeen, maar vooral tegen 't feit zelf, dat absoluut tegen alle waarheid in is. Zeker, 't gaat nog niet perfekt, 't gaat den ene Zondag beter dan den andere, de Gloria kennen ze nog niet zo goed, maar t geheel gaat, en 't gaat goed en telkens weer treft en pakt 't me:die wisselzang tussen priester en volk, vóór de Prefatie. Zeker, 'k kan me levendig inden ken. dat iemand met ffjn-horende oren soms wel eens minder aangenaam wordt aaDgedaaD, als hij toevallig iemand naast zich heeft met heel veel ijver, maar met een stem als een gescheurde trompet. Men gaat toch aan een zingende massa niet dezelfde eisen stellen als aan een fijn geschoold mannenkoor. Zeker ik houd ook een „fijn stukje muziek," maar laten we toch in 's hemelsnaam niet vergeten, dat ook het volk zijn rechten heeft bij het plechtige Misofferdat uuk het volk mag en moet mee doen; dat dit geen nieuwigheid is, maar zo oud als de kerk zelf. Ik geef grif toe, dat er ook hier nog wel zullen zijn, die zich van de Zondagse Hoogmis een ander ideaal hebben gefabriceerd 's Zondags om 10 uur naar de Kerk je knielt zo nu en dan even, maar voor 't groot ste gedeelte kun je rustig zitten bidden, en ook luisteren naar mooie muziek en zo de Mis bijwonen Zeker, dat is óók een ideaal. Maar dan toch honderdmaal liever het ideaal van Pius X en den thans regeerenden Paus het hele volk ge schaard om 't altaar, mee-lcvcnd, moe-offerend en ook mee-zingend datgene wat voor hen bestemd is En dat de mensen dat du „beu" zijn, dat ben ik zo vrij om ten zeer ste te betwijfelen, of liever, laat 'k bet gerust ronduit zeggen dat weet ik beslist zeker van niet Zeker, zijn nog aan 't begin, en 't zal nog wel eens gebeuren, dat het minder goed gaat, maar volhouden dat zullen we. 't Is de wens van den Paus 't Is het verlangen van den Bisschop 't Is het verlangen van den Deken 't Is de wil, ook van liet volk WegeDS omstandigheden kan de gewone Parochiale ZaDgles die op den le Dinsdag van Juni zou ge houden worden, dan niet doorgaan maar zal nu zijn op den laatsten Dinsdag van Mei, volgende week 30 Mei, 's avonds om 8 uur (niet om half 8) in de parochiekerk Deze Zangles 2al de eerste tijd elke maand gehouden worden later als het niet meer zo nodig is, om de twee maanden. Thans kunnen we ons die weelde echter nog niet veroorloven. Alles samen zal 't niet langer duren als 'n half uur. Maar dan ook om 8 uur allen aanwezig zijn, en niet om kwart na 8 DUS „AUF WIEDERHoREN" DINSDAGAVOND 30 MEI 8 UUR E. B. Uitslag aanbestedingen. Bij onderhandsche aanbesteding door den bouwkundige P. Duyf te Horst, van het verfwerk der boerderij „de Hor", voor de kinderen Wijn hoven te Bioekbuizenvorst, werd ingeschreven als volgt; J. Clevis, Broekhuizenvorst f450 W. Bolenius. f445 L. Muyzers, f418 Gegund aan den laagsten in schrijver. Bij onderhandsche aanbesteding door den bouwkundige P. Duyf te Horst, van het verfwerk eener boerderij te Wanssum, voor den heer P. J. H. Frederix, werd inge schreven als volgt: Zegers, Wanssum f 305 Van Riswick, Horst f289 Kosin, Venray f280 v. d. PutteD, Afferden f280 Jochems. Blitterswijk f 277 B. Weymans, Overloon f268 Gegund aan den laagsten in schrijver. HORST. Door de wandelclub „Volharding" alhier is een 25 K.M. wandeltocht georganiseerd op 11 Juni a.s. De route is bepaald over Venray en Oostrum, terwijl een 300- tal deelnemers worden verwacht. Verschillende personen hebben reeds toezegging gedaan voor be schikbaarstelling van een beker, lauwerkrans en medaille, zoodat bij gunstig weer de tocht zeker een succes zal worden. Vaandelwydiiigsfeest te Tienray. Onder groote belangstelling had te Tienray verleden Zondag de plechtige wijding plaats van het nieuwe vaandel van Credo-Pugno. Vertegenwoordigd waren de ver eenigingen van Jonge Werkman en Werkliedenvereenigingen uit Heyen, Afferden, Bergen. Well, Arcen, VeldeD, Venlo, Blerick, Baarlo (pa tronaat), Sevenum, Horst, Venray, Wanssum, Blitterswijk, Broekhuizen, Lottum. De voorzitter van Credo Pugno, de heer G. Driessen, betrad het spreekgestoelte en heette alle H. H. Geestelijken die in groot getal hunne verschillende vereenigingen begeleiden alsmede de verschil lende vereenigingen die dit feest hadden willen opluisteren van harte welkom en gaf vervolgens het woord aan den Z. Eerw. Heer Roncken, bondsadviseur. Deze Eerw. spreker met zijn helder verklinkend stemge luid gaf ons op de hem eigene manier een uitleg van de leuze der Propa- gandaclub „Credo Pugno". 11 gloed volle bewoordingen schetste hij de beteekenis van die woorden en bracht door zijn gloedvolle taal de groote menigte tot enthousiasme, hetwelk zich dan ook in een dave rend applaus uitte toen Z. Eerw. zijn rede beëindigde. Vervolgens kreeg het woord de beer J. Maanen uit Heerlen. Deze schetste het doel en de werKwijze van Credo Pugno op zeer bevatte lijke wijze. De pauze werd aangevuld door de muziek van Tienray's Fanfare. LOTTUM. Alhier heeft men een lijk uit de Maas opgehaald. Dit bleek te zijn de 52-jarige Roos uit Maasbree, die ongeveer reeds een week vermist was. VENLO. Uit de Maas werd Dinsdagmorgen het lijk opgevischt van de 61-jarige mej. J., die sinds Maandagavond werd vermist. Luchtballon gedaald. Even over de Duitsehe grens bij Venlo heeft Zondagmorgen een Duitsehe luchtballon een noodlanding uitgevoerd. Even voordat de ballon den grond raakte werden de drie passagiers uit de mand geslingerd, Een van hen, uit Dusseldorp af komstig. liep daarbij enkele schram men op. De ballon werd licht bt scbadigd. By het oversteken. Woensdagavond omstreeks half acht is op den rijksweg te Wellerlooi de landbouwer Joh. de R., die met zijn rijwiel zonder eenig teeken geven den weg overstak, door een passeerende luxe-auto gegrepen, Met ernstige inwendige kneuzingen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht, alwaar hij spoedig na aankomst overleed. Naar is komen vast te staan, treft den bestuurder van de auto geen schuld. By het baden verdronken. Dinsdagmiddag is de 17-ja ige J Grijseels uit Venlo bij het baden in de Maas tusschen Tegelen en Venlo ter hoogte van Hagergelei verdron ken. Door de politie werd gedregd, doch deze pogingen hadden nog geen resultaat. onder den grond door een locomotief was overreden. De man was 45 jaren oud en vader van 5 kinderen. Kienen. Voor de rechtbank te Maastricht stonden Dinsdag terecht W. A., P. J. A.. A. F., H. A. R. en J. S;. leden der Kienclub „Ons Vermaak" te Kerkrade. Verdachten hadden zich volgens het O.M. schuldig ge maakt aan overtreding der wet op bet hazardspel en tegen elk der ver dachten werd eene geldboete van vijftig gulden, subsid. twee weken heebtenisstraf geëischt. Do eerste jeugdherberg in Midden- Limburg. Naar de N. K. verneemt, heeft de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale te Beegden het huis gehuurd van mej. Sangers, gelegen aan de Kruis straat. Het huis zal na eenige ver bouwing worden iogericht als jeugd herberg. Hiermee krijgt ook Mid den Limburg zijn eerste jeugdherberg In Limburg bestaan tot nu toe dergelijke neutrale inrichtingen reeds te Maastricht, Heerlen en Vaals. Het eerste slachtoffer. Bij het zwemmen in de Maas ter hoogte van St. Pieter-Maastricht is Maandagmiddag de 29-jarige J H. P. Dasoul, wonende aan de Elisabeth Strouvenlaan, verdronken. Het lijk werd later opgevischt en overgebracht naar het ziekenhuis. Integendeel, het zijn meestal kleine onoplettendheden en nietige bravour stukjes, die het fijne verkeersrader- werk ontwrichten, met al de droeve gevolgen, daaraan verbonden. Na 't drama te Putbroek-Echt. Door de ouders der omgekomen gebrs. Kersten alhier is 'n scbade loosstelling gevraagd van f 8000. Als pleiter voor de fam. KersteD is aan gewezen Mr. .Joosten advocaat procureur te Roermond. In brand geraakt. Maandagavond heeft op het em placement te Susteren een ernstig ongeval plaats gehad. De 30-jarige spoorwegbeambte W. O. was daar bezig met het be spuiten van onkruid langs de spoor lijn. Als bestrijdingmiddel gebruikte hij daarvoor natriumpoeder in water opgelost. Plotseling vlogen de klee deren van den man in brand. Het slachtoffer is met ernstige brandwonden opgenomen in het ziekenhuis te Sittard. Aan de gevolgen overleden In het ziekenhuis te Sittard is overleden de mijnwerker M. de R. uit Geleen die in de mijn Maurits Colijn's Crisis-Kabinet. Crisisdagen voor het verkeer. Het Crisis-Kabinet van den heer Colijn is dan toch geboren. Het is als volgt samengesteld Dr. H. Colijn, Premier en Minister van Koloniën. Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff. Minister van Buitenlandsche Zaken. Mr. J. R. H. van Schaik, Minister van Justitie. Mr. J. A. de Wilde, Minister van Binnenlandsche Zaken. Mr. H. P. Marchant, Minister van Onderwijs. Mr. J. P. Oud, Minister van Fi nanciën. Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Defensie. Ir. J. A. Kalff, Minister van Water staat. Mr. T. J. Verschuur, Minister van Economische Zaken. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Minister van Sociale Zaken. De heer Colijn mag er inderdaad geslaagd geacht worden, een kabinet te hebben gevormd, dat uit sterke mannen bestaat, ieder voor zich ten volle berekend voor de moeilijke taak, voor welke hij is ge steld. De eenige vrees, welke ge koesterd zou kunnen worden, is de vraag, of al die groote mannen niet te groot zijn voor elkaar, d.w.z. of ze zich wel makkelijk zullen kunnen schikken, wanneer afwijkende ziens wijzen zulks vereischen. In het kabinet zijn vijf partijen vertegen woordigd de drie groote kerkelijke partijen, de liberalen en de vrijz. democraten. De departementale indeeling onder gaat wederom een niet onbelangrijke wijziging. Het nieuwe departement voor sociale zaken zal bestaan uit de afdeelingen arbeid en arbeidsver- zekering, volksgezondheid, werkloos heidsverzekering en arbeidsbemidde ling, afdeelingen derhalve, welke voortkomen uit de departementen van Economische Zaken en van Binnenlandsche Zaken. Voor Binnenlandsche Zaken is alleen bianenlandsch-bestuur en arm wezen gebleven, maar aan dit ver kleinde departement zal het radio wezen worden toegevoegd, hetwelk tot nu toe onder Waterstaat ressor teerde. Het nieuwe kabinet zal op Vrijdag van deze week in functie treden. De heer Slotemaker de BruiDe zal er alsdan nog niet officieel deel van uitmaken, daar voor de instelling van zijn departement voor Sociale Zaken eerst nog de goedkeuring der Kamers bij wet moet worden verkregen. Het ligt evenwel in de bedoeling om een en ander met spoed te laten afhan delen. Degenen, die van een nieuwe geering een andere behandeling van de radiokwestie mochten hebben verhoopt, behoeven thans geen illusies meer te koesteren. De A. R. heer Mr. de Wilde zal zeker weinig veranderen aan de algemeene lijnen, door minister Reymer in de omroep politiek getrokken. Een zonnige Zondag en mogelijk straks nog een paar zonniger Pinkster dagen, geven voor het van jaar op jaar toenemende verkeer de aller grootste gevaren. Het zijn dagen, waarop letterlijk een ieder zich voor het maken van een reis voelt aange trokken. Het zou niet aoodig zijn, dat deze mooie feestdagen door zooveel felle tragiek worden over schaduwd, als met de tot nemende drukte op den weg en met de toe nemende gevaren ook ons verant woordelijkheidsbesef maar groeide, doch het is, of de onverschilligheid der menschen toeneemt, naarmate de dood hem meer en scherper beloert, Menschen, ceak tijdens de komende Pinksterdagen nu eens een weinig om uw eigen en om het leven van anderen. Er zijn tegenwoordig geen groote afwijkingen meer noodig om tragische ongelukken te veroorzaken Jubilea. De heer A. Konings, opperbrand- meester en de heer L. Davids, brand meester bij de Vrijw. Brandweer te Helmond, hebben onder groote be langstelling hun zilveren jubileum bij het corps gevierd. Op de receptie we^d hun door loco-burgemeester Ebben bet kruis van verdiensten van den Kon. Ned. Brandweerbond met diploma over handigd. Diamanten huwelijksfeest. Dinsdag herdacht het echtpaar E. HilariusPerdok te Helmond zijn 60-jarig huwelijksfeest. Slaapwandelend kind verongelukt. Het elfjarig zoontje van den aan nemer W. te Zeist is in het ouder lijk huis vermoedelijk in zijn slaap van het balcon gevallen. Het knaapje werd dood door zijn vader opge nomen. Nederland importeert 25.000 slachtkoeien. In het „Friescb Landbouwblad" werpt de heer N. H. B(link) de vraag op of de invoer in ons land van ongeveer 25 000 slachtkoeien per jaar gehandhaafd blijven kan. „In de eerste vier maanden van het loopende jaar bedroeg de invoer in ons land: Bevroren rundvleesch 797.000 kg Versch rundvleesch 2.550.000 kg Te samen 2 347.000 kg. Wordt aangenomen, dat de vleescb invoer ook in de volgende maanden op dezelfde hoogte gehandhaafd blijft, dan volgt hieruit, dat de im port per jaar ruim 7 millioen kg. zal bedragen, wat met ongeveer 25.000 slachtkoeien gelijk gesteld kan wor den. Er dient o.i. de vraag te worden gesteld, of deze invoer onder de thans bestaande omstandigheden ge handhaafd kan blijven, Dat er in ods land veel, waar schijnlijk zelfs te veel vee aanwezig is, wordt algemeen erkend. Een hoog regeeriDgsambtenaar heeft on langs de afslachting van 200.000 koeien openlijk verdedigd. Intusschen gaan wij echter door geregeld weke lijks een vijfhonderdtal slachtkoeien in te voeren. Hiermede rekening gehouden kan bovenstaande vraag o.i. niet anders dan ontkennend beantwoord worden, Er dient zoo spoedig mogelijk aan den vleeschinvoer in ons land een einde te komen. Henricus M. J. M. Poels, 28 jaar, slager Roermond en Anna M. H. Janssen, oud 26 jaar te Venray. Jacobus J. Gommans, 27 jaar, mon teur en Petronella Ant. Joh. H. Arts, 20 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Martinus Verhoeven echtgenoot van Th. H. Geurts 70 jaar Merselo. 1 Patient St. Servatiusgesticht. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Een vr»gende Wethouder Met verwondering las ik het inge zonden stuk van onzen Wethouder, den heer Odenhoven, contra zijn mede raadslid, den heer van Haren Met verwonderiug, omdat ik niet begrijp, hoe of het mogelijk is, dat het pas bij 't nalezen van 't raadsverslag tot de hersens van een wethouder doordringt, dat hij hierop moet terugkomen. Dat is acht dagen te laat en geeft nu juist geen indruk van helder inzicht en ge vatheid van moment, dat men toch van een wethouder eener gemeente als Venray mag verwachten. Afgezien van het feit, dat met een dergelijke wijze van optreden de be langen van werkgever en werknemer geenzins gebaat zijn, verhoogd het evenmin het prestige van een wethou der, wanneer men zoo hoort: „Zeg, wie zou hem dat opgestookt hebben wie zou dat voor hem opgemaakt hebben?" En toch is dit het logisch gevolg, wanneer men het juiste moment en de juiste plaats waar iets gezegd moet worden, laat voorbijgaan. Een koe her kauwt ook, maar gebruikt haar instinct om hiermede op tijd te beginnen. Vragen stellen is o zoo gemakkelijk, het schünt, dat men die moet stellen aan personen, aan wiens goede bedoe lingen men niet twijfelt. Een vragend broekje op de schoolbanken is normaal en logisch, het ventje toont dat 't niet zit te suffen en zijn jonge hersens tot ontwikkeling wenscht te brengen. Een vragende wethouder acht dagen na eene raadsvergadering lijkt me meer stumperig dan moedig toe. Een gezonde toestand tusschen pa troon en arbeider verkrijgt men niet door holle phrasen als: „Aan uwe zijde strijden enz." Evenmin door een vragend ingezonden stuk, neen,' daartoe behoort meer gezónd verstand, ontwikkelingen de noodige capaciteiten, om dit vrucht baar punt in de R.K. Organisaties in gezonde banen te kunnen leiden. Moet een dergelijk geleuter, nu de verkiezingen in het verschiet raken, beschouwd worden om een prestige te redden, mogelijk wel, bij gebrek aan iets anders zal ik het als zoodanig accepteeren. BARTJES. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Congre gatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie, na het Lof vergadering Apos tolaat des Gebeds. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Gerard Sanders en echtgenoote, 8 uur aarg. 2e klas voor Henricus Mosmans, V.ionella Verriet, kinderen en bloed verwanten, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 gezongen H. Mis voor de 40-jarige echtvereeniging van Jac. Graus en Maria van Halbeek, 8 uur jaarg. voor Mathijs Derks, 11 uur plech tige Huwelijksmis voor Martirius Ign. Linthorst en Petronella Maria Poels. Dinsdagavond om 8 uur Parochiale Zangrepetitie. Zie artikel in dit Blad. Woensdag half 8 Zieledienst voorde overleden ouders Graus en van Halbeet, 8 uur jaarg. voor Jan Jochijms en echt genoote. Donderdag half 8 besteld jaarg. voor Henricus Hendriks, 8 uur jaarg. voor Peter Baltissen en echtgenoote. Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 be stelde Hoogmis, half 8 gestichte lees- mis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eer herstel aan het H. Hart van Jezus. Zaterdag komen de jongens der 7e i 8e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, half 8 de wijding der doop vont, waarna de Hoogmis, 7 uur Lof. Deze week Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quatertemperdagen, geboden Vasten en onthouding van vleeschspijzen. A.s Zondag Hoogfeest van Pinksteren, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H Familie. Maandag 19 Juni zal Z. H. Exc. den Bisschop van Roermond het H. Vorm sel komen toedienen. Zij die nog gevormd moeten worden, maar niet meer naar school gaan moe ten zich in den loop dezer week aan geven bij Kap. Geurts. Paterskerk. Morgen Zondag, om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 9 H. Mis en vergadering der Derde Orde afd. Mannen, half 3 vergadering Derde Orde afd. Vrouwen. Kwart voor 5 uur gez. Vespers, half 6 Lof en Rozen hoedje. Dinsdag, half 8 Hoogmis ter eere v. d. H. Antonius. Half 8 Lof en Rozenhoedje. Woensdag, 'savonds half 8 Lof en Rozenhoedje tot sluiting van de Mei maand. Volle afi. wegens het feest van de Zal. Angela Merici. Donderdag, half 8 Hoogmis tot zekere intentie. Volle afl wegens het feest van den Zal. Felix van Nicosia. Vrijdag, le Vrijdag der Maand Juni toegewijd aan het H. Hart van Jezus. Half 8 Hoogmis, waarna Litanie van het H. Hart. Half 7 Lof met Acte van Eerherstel. Zaterdag, Vigilie van Pinksteren, ge boden vasten en onthoudingsdag. Half 8 beginnen de plechtigheden, waarna pl. Hoogmis. Genadekapcl Oostrum Morgen, laatsten Zondag van Mei, de H. Missen om 7 uur en half 10. Om 3 uur plechtig Lof met Mariapreek en ommegang over den Vlasakkerna de plechtigheid vereering der relikwie van O.L. Vrouw. Woensdag laatsten dag van Mei, sluiting der Meimaandviering. Om half 8 Hoogmis met Te Deum. Door de week de H. Mis steeds om half S. Ondertrouw Mien 1 i Johan I Huwelijksvolti te half 10 in a Venray, 26 M Langstraat 1 Groote Straat f (Eenige kennisj nt Hiermede b hartelijken di langstelling, Huwelijksfeest H. Dral Venray, Mei 1 nd Wegens zak heden is a.s. I Lunchroom Huh. Voor de vel^ j langstelling, 01 onze 25-jarig betuigen wij lijken dank. M. S E!nil .Telt Voor de vele langstelling, ij gelegenheid Echtvereeniging1 hierbij onzen i P. J. Ewalc Voor de tair deelneming, q het overlijden onzer lieve Ml wij onzen harte! Ondergete brengt ter keni lissement vaq Garagehouder" in kracht va.l van de honu het accoord Venlo, 20 Me L Mr. ARi Advo Roermondsches Oistricts-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Wordeu gevraagd; 4 boerendienstmeiden Keukenmeid voor 's Hertogenbosch Helmond en Sittard Bakkersknecht. 2 nette keukenm. v. d. v. Venray Bieden zich aan Smidsknecht 3 j. aan 't vak Jongens voor boerenwerk. 6 burgerdienstmeiden Metselaars, timmerlieden, opper lieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfabrieksarbeiders boerenknechten dagmeisies, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag. Burgerlijke Stand Venray van 19 tot 26 Mei 1933. GEBOREN HuberdinaM. Vollenberg, Ysselsteyn Johannes J. H. Voesten, Hoenderstr. Willy G. Kateman, Langstraat Petrus I. H. Gommans, Boschhuizen Gerardus H. M. Linders, Oostrum Antonius G. M. Linders, idem GEHUWD Jacob Siibers, oud 22 jaar, stucadoor en Alberdina G. Vermeulen, oud 18 jaren, beiden te Venray. Peter M. A. Sikes, oud 30 jaar, land bouwer te Venray en Mechtild.a M. Nelissen, oud 29 jaar te Bergen. Op 30 Mei a.s. hopen onze lieve Ouders Jan Nabuurs en Hermin a Reijnen hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen. Wegens familieomstandighe den is a.s. Dinsdag 30 Mei en Woensdag 31 Mei ons P. H. KUYPERS Castenray. Morgen Zondag 28 Mei, ver trek bus 10 uur. Garage DERKSEN le koop slachtp dunne ko< zeugen r C. Creemers Telefoon 29. gei aar iieit n b Vie Engelsche I Schiller i Enorme s. Fa mde •orth •ring ie Bre Sprlrtkous Speciaal) assor Zijden Dames-kou Speciale sorteering 30 D. De beste en gc Opruiming van alle Manulaciuirhar Hofstrait Steeds verkrijgbaar Leverti afkomstig vanpullori JOH. AN Van ^el Kindewa Sporfvagi Nieuwst model! Laags

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2