e. m SLACi schilder en b üemengde Berichten Uit het Buitenland Adverie Districls-Arbeidsbeurs Fam Danldxiu op a. s.Jte 15 Mei Gil GESLN Wed. m.c zaak ges zaken |e P.Custers AnnaC Boeriniei Landbotv Cephas, fa GEVONDEN een deursleutel, achtergelaten in een winkel een rijwielplaatje. Inlichtingen gemeente-politie Zitting commodo en incoinmodo. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan den Raad voor te stellen Een ged elte van den openbaren weg, gelegen te Venray, „Witte ennen" bekend onder kadastrale wegen Sectie E. 2940, ter grootte van circa 17 aren, loopende langs de kadastrale perceelen E. 2566 en E. 2567 eigendom van Hub. Camps en aansluiting gevende op de wegen no. 9 en Sectie E. 2940, aan den openbaren dienst te onttrekken en een nieuwe weg aan te leggen in de perceelen Sectie E. 2566 en 2567, toe- behoorende aan Camps een gedeelte van den openbaren weg onder kadastrale wegen Sectie H. 2008, ter grootte van circa 13 Aren, loopende door de perceelen Sectie H. 881 en 882, eigendom van Johan van Veghel te Merselo en aansluiting gevende op de wegen ten noorden no '61 en ten zuiden Sectie H. wegen 2008, aan den openbaren dienst te onttrekken en een nieuwen weg aan te leggen op de grens van perceel Sectie H. 881 voornoemd, ter breedte van zes meter, eveneens aansluiting gevende op de wegen. Degenen, die tegen deze onttrekking aan den openbaren dienst van deze weggedeelten bezwaar hebben, worden uitgenoodigd binnen 14 dagen na datum dezer bekendmaking hunne bezwaar schriften hiertegen in ie dienen, tot mondelinge toelichting waarvan zitting de commodo en incommodo zal worden gehouden ten Raadhuize (kamer van het College van burgemeester en wet houders) op Vrijdag 26 Mei a.s, des voormiddags elf uur. Venray, 11 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDENRijwielplaatje. Inlichtingen Rijksveldwachter. De korpswedstrijd voor den Bijz. Vrijw. Landstorm van het korps Limb. Jagers zal dit jaar niet te Roermond doch te Venlo worden gehouden op 8 September. Maandag treedt de gewijzigde dienstregeling bij de Spoorwegen in werking. De vertrekuren aan het station alhier 2ijn slechts weinig ge wijzigd. Vertrek treinen richting Nijmegen: 6.43 - 8.18 - 10.09 - 11.08- 1.37 4 38 6.08 10.-. Vertrek treinen richting Venlo 7.45 - 9.51 11.52 1.10 - 3.03 5.36 - 6.36 9.19. Zitting van den Politierechter te lloerinond. Op Woensdag 10 Mei 1933. M. A. B.. 23 jaar, chauffeur te Venray, verdacht van noodelooze mishandeling van een bond te Venray op 27 Mé act j.l.; eisch f30, vonnis f 15 boete of 10 d.h. L. H. op H., 22 jaar, landbouwer te Venray, verdacht van noodelooze mishandeling van een paard te Ven ray, op 27 Maart j.l.; eisch f 30, vonnis f 15 boete of 10 d.h. Hoogste bekroning. Dat de Tooneelclub „Sint Serva- tius" een zeer goede Tooneelclub is, dat is genoegzaam bekend. Doch, gelukkig, zijn er, vooral in de laatste jaren, méér van zulke Clubs ontstaan, die te recht zeer goed mogen worden genoemd. Wie nu zou de beste zijn Om dat uit te maken, is er ver leden jaar Tooneel-corapetitie ge houden. Wie heeft de meeste punten behaald De Tooneelclub „Sint Servatius." Onze allerhartelijkste gelukwenschen aan de leden van „Sint Servatius" en den artistieker; leider den Eerw. Broeder Berachus. Naar bekend is, zal de Tooneel club „Sint Servatius" morgen. Zondag 14 Mei, een uitvoering geven in het St. Antoniuspatronaat, en wel met het pakkende Oost-Indische tooneel- stuk „Oessin Blanda." 25 Jaren Rijksveldwachter. Op Donderdag 18 Mei a.s. hoopt onze geachte Rijksveldwachter, de Heer P. Seerdeo. den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaren bij de Rijksveldwacht in dienst trad. HORST. Door de R.K. Midden- standsvereeniging alhier is een onder linge glasverzekering opgericht. Het bestuur is samengesteld als volgt: G. Peeters, voorzitter; A. v. Well, onder-voorzitter A. Martens, secre taris-penningmeester L. Herraets, J. Geurts en W. Martens, commissaris sen. Het aantal werkloozeo in Horst bedraagt thans nog ongeveer 100. Deze zijp de laatste twee maan den nagenoeg allen tewerkgesteld geweest op de gemeentewegen, doch wij! deze verbeteringswerken nu ge ëindigd zijn. is de gemeentelijke werkverschaffing sinds Vrijdag stop gezet en zijn de werkloozen thans weer werkzaam aan de verbetering der kleinere zijbeken en waterlos singen, behoorende tot het onlangs opgerichte waterschap. GEIJSTEREN. Het concouts van den Schuttersbond Venray en Om streken, dat vorig jaar moest worden uitgesteld, zal morgen Zondag alhier gehouden worden Naturalisatie. Afgekondigd is de wet waarbij het Nederlandschap werd verleend aan H. Th. M. Jaeger, zonder beroep te Vierlingsbeek. OVERLOON. Woensdag jl. had alhier onder groote belangstelling de begrafenis plaats van den 24 jarigen Martlnus Rutten. Hij was lid van de Bijz. Vrijw. Landstorm, R K. Voet balvereniging S.S.S. en R.K. Jonge Boerenstaud. De genoemde vereenigingen namen dan ook met bijna alle leden deel aan de begrafenis. Zoo gingen bijna een 100 tal mannen met omfloerste vaandels den stoet vooraf en brachten zoo hun trouwe makker de laatste eer. Voor het op 5 Juni a s. alhier te houden Festival hebben zich niet minder dan 24 gezelschappen aan gemeld. Dien dag heeft het gezelschap ook 3 zilveren jubilarissen in zijn midden n.l. M. Jans, J. Henckens en A. Janssen-v. d. Heuvel. Zondag hadden alhier een 2-tal muziekuitvoeringen plaats van het R.K. Blinden instituut uit Grave, 's Middags was de zaal matig bezet, doch 's avonds was de zaal bijna te klein. Eenieder was dan ook zeer voldaan over het gepresteerde door die arme blinden. Door onbekende oorzaak brandde alhier een groote vlasmijt af. Door spoedig en krachtig op treden kon een tweede mijt, die er dichtbij stond gespaard blijven. HOLTHEES. De voorbereidingen tot het houden van het Federatie festival zijn reeds in volle gang en zal dit muziekfeest grootsch worden opgezet. Als datum is definitief vast gesteld 11 Juni a.s. Bijeenkomst bij de Wed. Asselbergs, Smakt. De Noord-Limburgsche Paardenfokdag zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 8 Juni a.s. te Horst. OPENLUCHTSPELEN 1933 OVERLOON. De eerste toebereidselen voor de opvoering van „Christus Verworpen" in het openluchttheater te Overloon zijn thaDs getroffen. Geleerd door de ondervinding bij vorige gek genheden opgedaan, werden diverse commissies benoemd met elk een afzonderlijke taak. Een practische verdeeling der werkzaamheden immers is een eerste vereischte en r zal er~het zijne toe bijdragen tot het uiteindelijk succes. Naar we van de zijde der reclame- commissie vernamen zal binnen enkele dagen een aanvang worden gemaakt met de propaganda. Het programma affiche is keurig verzorgd en trekt terstond de aandacht. Het is ver deeld in twee deelen, waarvan het eene deel een slank „Ecce Homo motief voorstelt; waarachter een kruis in transparant, het andere deel den titel vermeldt met data van op voering etc. Het geheel is gehouden in streng soberen stijl, geheel passend bij den ernst van het onderwerp, waarvan de ontwerper eer heeft. De tekst-boekjes zijn eveneens fraai uitgevoerd en bevatten o.a. de geheele tekst der proloog en verder een korte beschrijving van het too- neel en der bedrijven onderling. Het geheel is overzichtelijk en duidelijk. Ook de commissie belast met de aankleeding en verdere verzorging van het terrein zal dezer dagen met de uitvoering hiervan een aanvang nemen. Volgens het ontwerp zal een stijlvol decor, de gerechtszaal van het Sanhedrin met eenige ver andering het paleis van Pilatus reeds de volgende week op het openluchtterrein verrijzen, hetwelk zich uitstekend zal aanpassen aan de natuurlijke omgeving. Natuurlijk zal men ook eenige aandacht schenken aan het terrein zelf. Zou men het terrein in z'n oorspronkelljken staat behouden willen zien, dan toont men wel wat veel gebrek aan gezond inzicht en deskunde. Wat door ondeskundige handen aan natuurschoon werd be dorven, ware met eenige moeite weer te herstellen. Het zou jammer zijn indien dit nagelaten werd. Uitgezonderd voor de hoofd personen zullen de voor de ruim 100 medespelenden benoodigde kleeren vervaardigd worden door de ijverige dames van den missienaaikring. De repetities tenslotte zijn reeds in vollen gang. Hier krijgt men eenigen indruk van de vele moeilijkheden welke te overwinnen zijn. Doch een geroutineerde leiding en speltechniek zullen het ongetwijfeld tot een succes vol einde brengen. Brand. Te Reuver zijn huis, schuur en s'.alling \an den landbouwer H. af gebrand. Ook de inboedel ging in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. Do tramlijn Nijmegen-Venlo. Naar de L K verneemt, zal bin nenkort op de lijn Nijmegen Venlo van den Maas-Buurtspoorweg de stoomkracht worden vervangen door Diesel-electrlsche kracht. Knaapje doodgevallen. Zaterdagmiddag viel het 11-jarig zoontje van den landbouwer J. te Bergen, van een kar. Toen men het kind opraapte bleek, dat het tenge volge van den val overleden was. Zeer waarschijnlijk heeft het den halswervel gebroken. Aanbesteding. Vanwege het Gemeentebestuur te Vierlingsbeek had j.l. Maandag ten Raadhuize ten overstaan van architect van Weegen de aanbesteding plaats van den herbouw der boerderij in de Ontginning „Het Klaverbad." Ingeschreven werd als volgt Th. Knechten, Vierlingsbeek f 4641 H. Debats, Vierlingsbeek f 4600 Jac. Fransen, Groeningen f 3990 Th. Simons, Vierlingsbeek f 3920 Jac. Jansseu, Groeningen f 3800 R. Geurts, Vierlingsbeek f 3756 Jac. Gerrits, Groeningen f 3240 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Een ongeluk komt zelden alleen. Woensdagavond is de 36 jarige P. B. uit Kaldenkicchen, schilders- knecht bij de firma B. en H. te Venlo, toen hij bezig was met het verben van de daklijst aan het retraitehuis Manresa te Venlo, van de dakgoot uaar beneden gevallen. Met een gebroken been, een ge broken arm en een zware hersen schudding is de man naar het R.K. ziekenhuis oveigebracht. Daar is hij van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. De 16-jarige schildersleerling H K., wonende in bet R.K. Weeshuis te Venlo, die ook met schilderswerk aan het retraitehuis bezig was, wilde zijn patroon van het ongeluk van zijn collega in kennis gaan stellen en reed per fiets naar de zaak. Aan de Keulsche Poort werd de jongen echter gegrepen door een vrachtauto der expeditie firma R. en S., die juist het spoorweg-emplacement wilde oprijden De jongen kwam te vallen en de wielen van de auto gingen hem over de borstkas. Met ernstige inwendige wonden werd ook hij naar het R.K. ziekenhuis overgebracht, waar hij eveneens van de laatste H.H. Sacra menten is voorzien. De toestand van beide slachtoffers is levensgevaarlijk. Inbraak in een R.K. Kerk. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de parochie kerk van Pey te Echt (LDe die ven hebben een offerblok, dat met een Lipsslot was gesloten n et kun nen openbreken en hebben het offerblok, dat goed was gevuld, ge heel en al meegenomen. Bedreigingen met doodslag in het jachtveld. De politiebeambte A. Keizers te Overloon, op 2 Jan. op surveillance, had zich verdekt opgesteld, toen hij daar zijn achterneef G. J. II. R. zag loopen, blijkbaar op zoek naar wild strikken. Hij liep in de richtiDg van Kei.ers en bleek toen diens voet stappen te zien. Hij begreep, dat er politie in de buurt was en tam toen een mes in de hand. Keizers kwam toen uit zijn schuilhoek van achter de boscbjes te voorschijn om ver dachte aan den lijve te onderzoeken of hij ook wildstrikken bij zich had. „Blijf terug, of ik steek je aan het mes' riep verdachte, toen hij werd aangegrepen. Keizers sloeg er toen met den gummistok op, uit vrees anders door verdachte bepaald mis handeld te zullen wo:den. In het dorp vertelde hij„Ik heb hem er eens fijn tusschen gehad." De politieman bekende ook „niet erg" geslagen te hebben om zich te verdedigen. „Niet erg 1" aldus de president, maar als ik er u eens „mee tusschen nam", dan zou je het toch ook wel voelen 1 Verdachte ontkende met wild strikken te zijn bezig geweestbij had met een mes in zijn hand ge- loopen, terwijl hij een geschikt hout zocht voor een stevigen stok. Na getuigenverhoor merkte de adv. gen. op, niet te begrijpen, waar om verdachte was vrij geeproken. Spreker vciklaarde verdachte schul dig aan het ten laste gelegde en eischte 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger Mr. Paul Tripels uit Roermond voerde aan, dat ver dachte ernstig door den politieman was mishandeld; de striemen stonden hem nog in 't lichaam. Pleiter con cludeerde vrijspraak. Uitspraak 22 Mei a.s. Iuvoer van roggemeel en roggebloem. De Staats-Courant van Dinsdag avond bevatte een Koninklijk Besluit waarbij de invoer van roggemeel en roggebloem wordt gecontingenteerd, Het percentage is vastgesteld op 100. terwijl als basisjaren gelden 1931 en 1932. De contingenteering geldt voor den tijd van 1 jaar, (1 April 1933 t.m. 31 Maart 1934). De YVeilsclie ziekte en de Militairen. In de legerorders is opgenomen een ministerieele beschikking betref fende het baden en zwemmen door militairen. Met het oog op het eventueel voorkomen van de Weilsche ziekte is het verboden militairen te verplichten tot baden of zwemmen in z.g. open bad-zweminrichtingen, waarvan het water niet regelmatig wordt geëloreerd of op andere wijze wordt ontsmet. In garnizoenen waar het zwem men als bevolen dienst tijdelijk wordt afgeschaft moet het verplicht nemen vaa douchebaden daarvoor in de plaats worden gesteld of gehandhaafd blijven. Tegen verplicht baden of zwem men in zee (ook Ysselmeer) bestaat geen bezwaar. Lyk in een sloot gevonden. Dinsdagavond ging de landbouwer Th. Deckers, uit Middelbeers per rijwiel op konijnenjacht. Toen hij om tien uur nog niet was terugge keerd zijn 2ijn familie en buren hem gaan zoeken. De geheele omtrek werd afgezocht. Om twee uur werd het lijk van den landbouwer door zijn zwager in een sloot gevonden. Men vond het lijk in knielende houding, de rechter hand onder de rechterknie en de linkerhand onder de linkerknie. Het jachtgeweer met riem hing over den rug van links naar rechts. De beide hanen waren nog ge spannen. Het hoofd droeg een schotwond, welke loopt van de linkerzijde onder uit den hals naar het midden, recht door het hoofd. De richting van het schot doet het treffen uit eigen geweer niet mogelijk 2ijn. Te ongeveer half acht Dinsdagavond is door een nabij wonende een schot gehoord. Of D. met een ander op jaebt is geweest weet men niet. D. is 43 jaar en vader van twee kinderen. Er is niet bekeod dat bij vijanden had. Nederland handhaaft den gouden standaard. In verband met de boosaardige geiuchten, welke Zaterdag op de Amsterdamsche Effectenbeurs ver spreid werden dat de Nederlandsche Bank geen goud meer zou willen afgeven, heeft de N.R.C. een kort onderhoud gehad met den president van de Nederlandsche Bank. De president, die in het geheel niet den indruk maakte van door deze geruchten onaangenaam te zijn ver rast en ze ten stelligste tegensprak, verklaarde kort en bondig Wij zijn geen muntvervalscSers Zomerdienst by de Nederl. Spoorwegen. De „Officieele Reisgidsen der Ne derlandsche Spoorwegen" voor den zomerdienst, zoowel de groote als de kleine uitgave, aan de stations en bij den Stationsboekhandel en bij den particulieren boekhandel. De nieuwe dienstregeling brengt vele verbeteringen, zoo lezen wij in „Spoor- en Tramwegen". Enkele nieuwe treinen worden ingelegd, terwijl een aantal slecht bezette treinen komea te vervallen. Evenals in de dienstregeling van 15 Mei 1932 zijn wederom, waar mogelijk, de treinen versneld. In het bijzonder geldt dit voor de stoptreinen, waar bij in de noordelijke provincies be langrijke versnellingen tot stand komen. Het motor-ongeluk te Oirsehot. De student der R. K. Handels- hoogeschool te Tilburg, de heer J. W. M. Daalderop. die Zondag te Oirsehot met zijn motor tegea een muur reed, waarbij hij een bikken- fractuur en een schedelbreuk bekwam is in het Sint Elisabeths Ziekenhuis te Tilburg overleden. Tornado in de Ver. Staten. De staten Kentucky en Tennessee zijn heden door een hevige tornado geteisterd. Naar uit Tompkainsville Kentucky wordt gemeld, heeft de daar woeden de tornado eenige honderden huizen vernield. Tot nu toe zijn 75 doodeD en honderden gewonden geborgen. o.m., of wij in het huidige Europa niet tegenover een poging staan om aan het parlement definitief zijn ge heele macht te onttrekken. De Grondwet wordt in het gedrang ge bracht. Wat zal er overblijven van de macht van koning en parlement, wanneer gij de regeering in staat stelt naar eigen goeddunken de be staande wetten te wijzigen Merkwaardig, zouden we nog wil len zeggen, hoe het in België mogelijk is, dat de soc. partij er ook opkomt voor de rechten... des ko nings! Daar zou men bier niet om moeten komen. De regeering Dollfu-s in Oosten rijk, die zich dictatoriaal handhaaft, gaat een moeilijken Zondag tegemoet Ze moet zich weren naar links (de socialisten) en naar rechts (de Nat. Soc), De Oostenrijksche Nét. Soc. krijgen Zaterdag en Zondag bezoek van een paar Duitsche minis ters, die tevens leiders zijn van de Duitsche Nat. Soc. Partij. Het be zoek is een openlijken steun aan de geestverwante beweging in Oostenrijk maar omdat het hier de persoonlijk heid tevens betreft van ministers in een bevrienden staat, kan de Oosten rijksche regeering moeilijk maatrege len treffen. In Weenen vreest men voor Zondag ernstige gebeurtenissen Er gaan geruchten, dat de Heim- wehren dien dag het Raadhuis zo«j den bezetten. Maar ook de Heim- wehren zijn onderling verdeeld. Een deel steunt de regeering en wenscht een anti-Marxistisch, maar zelfstandig Oostenrijk; een ander deel propageert een Nat. Soc. revolutie en aansluiting bij Duffscbland. Nadat Hitler in Duitscbland de moderne vakbeweging heeft neerge slager, is hij deze week net de vernietiging der Socialistische Partij begonnen. Onder voorwendsel, dat er door die partij fraudes zouden gepleegd ten koste der arbeiders, waarvan zekere leiders, w.o. Dr. Leipart, zouden hebben geprofiteerd, is het vermogen der S.D P. in beslag ge nomen, evenals het bezit der socia listische dagbladondernemingen en de kas van de Reichsbahner. In Mün- chen, de hoofdstad van Beieren, zijn de socialistische raadsleden met ge weid uit de raadszaal gegooid door de Nat. Soc. fractie, onder aanz?g ging, dat ze er nooit meer zouden worden toegelaten. In Genève doet de voorzitter der Ontwapeningsconferentie. Henderson nog een laatste wanhopige poging om tot een resultaat te komen. Hij heeft de gedelegeerden met veel ernst gewaarschuwd voor de noodlottige gevolgen, welke het voor de wereld moet hebben, als geen ontwapen'ngs- conventie kan worden gesloten voor de Economische Wereldconferentie te Londen aanvangt. Hij zag geen heil in verdere open bare besprekingen in de hoofdcom missie, in welke hij de beraadslagin gen dan ook gedurende enkele dagen, n.l. tot Vrijdag van deze week heeft doen schorsen, teneinde te trachten om door particuliere be- sprekingeo, in bet bijzonder tusschen de Duitschers eenerzijds en de En- gelschen en Fpanschen anderzijds, tot concrete overeenstemming in zake een voorloopige ontwapen'ngscon- ventie te geraken. Uit Washing ton komt het bericht, dat het thans zeker is, dat een moratorium voor de eerstvolgende schuld betalingsver plichting zal worden aangevraagd en zal worden verleend. Ook dat is in elk geval een voorwaarde voor een mogelijk slagen der Economische Wereldconferentie En tenslotte mocht de werelJ vernemen, dat tus schen Engeland en de Ver. Staten overeenstemming is bereikt over het te sluiten tarieven bestand. Dat alles bijeen heeft de economische vooruit zichten wel verbeterd. Staan we in het huidige Europa tegenover een poging om aan het parlement definitief zijn geheele macht te onttrekken. Van der Velde vroeg dat in de Kamer aan de Belgische regee ring. Het vermogen der Duitsche Soc. Partij in beslag genomen. Genéve, Londen en Washington. De Japanners rukken snel op in China. Van overal. Ook in België, een der meest de mocratisch bestuurde landen van Europa, vreezen velen thans met ernst, dat de regeering den weg der dictatuur wil opgaan. Aanleiding tot die gedachte was een voorstel der regeering om haar volmachten te verleenen tot sluitend maken van de begrooting. De Kamer zou dan tot 12 Juli, dus voorloopig vooreen paai maanden worden verdaagd en intusschen zou de regeering cp eigen houtje een vijftiental wetten wijzigen welke vooral sterke bezuinigingen beoogen. daar de regeering-Hymans van meening is, dat de begrooting niet sluitend kan noch mag worden gemaakt door nieuwe belastingen. De regeering krijgt de volmachten van de katholiek liberale meerderheid ongetwijfeld en we kunnen natuurlijk niet beoordeelen, of daarin inderdaad een gevaar voor de democratie en het parlementaire stelsel in België is gelegen. Maar de socialisten meenen van wel. Hun partijleider in de Kamer, Van der Velde, hield een zeer scherp betoog tegen het regeeringsvoorstel. Wij vragen ons af, zoo zei hij Burgerlijke Stand Venray van 6 tot 12 Mei 1933. GEBOREN Maria A. J Cleven, Merselo Jacobus J Wilmsen, Ysseisfeyn Hendrikus J. Denissen, Smalcterweg Gertruda J. M. Custers, Langstraat Agnes G. H. Jans-Beken, Langeweg Wilhelmina J de Riet, Veuien. GEHUWD: Peter Lenssen, 26 jaar, metselaar en Woutera Francisca Jeuken, 23 jaar, beiden te Venray. Franciscus Hub. Baten, 37 jaar, land bouwer en Anna Maria van Arsen, 30 jaar, beiden te Venray. Wilhelmus Markus, 28 jaar, schilder te Utrecht en Gertrudis A. Haanen, 26 jaar, te Venray. Leonard H. J. Snijders, 29 jaar, ver pleger en Maria Antonetta A. Folbers, 24 jaar, beiden te Venray. Hendrikus H. J. Klaassen, 31 jaar, landbouwer en Lamberdina E. Noyen, 29 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN Wilhelmina P. H. Aarts, 28 jaar, Lull Maria H. Fleurkens, echtg. van Th. Claessens, 70 jaar, Boschhuizen. 1 patiente St. Annagesticht. ging van H. Drabbels en Gertrudis Janssen, 9 uur gez. H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Chr. Goumans en Maria Janssen, 7 uur Lof Dinsdag half 8 leesmis voor de Wed Kessels als lid der Mariavereeniging, 8 uur leesmis, 9 uur pl. Huwelijksmis voor Henricus Martinus Peeters en Wilh. Josephina Droessen, half 10 pl. Huwelijksmis voor Franciscus Willi, j Pluim en Mathilda Petronella Custers. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. j voor Hend. Poels en Anna M Voesten j Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Leonard Thielen en ouders. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur Sol. jaarg. voor Adam Timmer van Geffen en Agnes Nefkens. Zaterdag komen de kinderen der 3e en 4e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van P. J. Relouw, 7 uur Lof. Paterskerk. Morgen Zondag 5. 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoog mis, 9 uur H Mis met algemeene H. Communie voor het Patronaat ter ge legenheid van het 12V»-jarig Directeur schap van Pater Anacletus Nielen, om kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en Rozenhoedje. Maandag half 8 gezongen H. Mis tot dankzegging. Hedenavond en in 't ver volg de Meimaandoefeningen om half 8 Dinsdag half 8 Hoogmis tot intentie van de overleden ouders Van Dijk Boom, 's avonds half 8 Lof en Mei- maandoefeningen Woensdag feestdag v.d. H. Paschalis Bayion, volle afl. Donderdag feestdag v.d. H. Felix v. Cantalici^, volle afl., half 8 Hoogmis tot intentie. Vrijdag feestdag v.d. H. Ivo, volle afl., half 8 Hoogmis, 's avonds half 8 Lof met Rozenhoedje. Zaterdag feestdag v.d. H. Bernardi- nus van Siëna, volle afl N. B. De Tertiarissen, die de retraite van 20 -30 Mei te Roermond of de Derde Orde-studiedagen van 23—25 Mei te Tilburg wenschen mee te maken en zich nog niet opgegeven hebben, gelieven dit van daag nog te doen bij den Directeur der Derde Orde. Patronaat Zaterdag en Zondag herdenking van het l2'/2-jarig Directeurschap van den Z.E. P. Nielen. Zaterdag 6 uur huldigingsavond. Hiertoe zijn uitgenoodigd de Patro naatscommissie, alle jongens van Pa tronaat en Qoudpluvier alsmede hun ouders. De Jonge Wachten, Gymna stiek- en Voetbal vereenigingen komen in costuum. Zondag 9 uur in de Paterskerk H. Mis van dankzegging door den Jubilaris waaronder algem. H. Communie der jongens. Omstreeks 12 uur moeten alle jongens bij het Patronaat zijn, Jonge Wachten enz. weer in costuum, voor het maken van een photo. Zondag 6 uur feestavond. De groo- tere jongens van Patronaat en Goud pluvier kunnen tegen halve prijs een toegangskaart krijgen tusschen 2 en 5 uur. P. HIPPOLYTUS Gerz (Jcnadokapel Oostrum. Vandaag de eerste H. Mis om 7 uur om kwart over acht afhalen van de Congregatie van Venray, cnmiddell k bij aankomst plechtige H. Mis met preek voor deze processie, om kwart voor tien H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat, om 3 uur plechtig Lof met predicatie en ommegang over den vlasakker, na het Lof vereering der relikwie van O. L, Vrouw. Door de week de H.-Mis om half 8. Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Familie, kwart voor 8 vertrek der Mariacongregatie naar Oostrum, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens 4 uur H Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur gez. H. Mis voor de 40-jarige echtvereeni- Sforten van vuilnis. De Burgemeester van Venray brengt nogmaals onder de aandacht van eenieder, dat het volgens de politieverordening verboden is, om op andere plaatsen dan vanwege de gemeente daartoe aangewezen op gronden, in grachten, slooten of watereu puin, vuilnis, asch of afval te storte i, te werpen of te brengen, of na een of ander te hebben gestort te laten liggen. De door de gemeente aangewezen pleats is de puinplaats nabij den Maasheescheweg. Door de politie zal hierop streng worden gelet. Ik. vetzoek de inwoners hun volle medewerking te verleenen. Er komen herhaaldelijk klachten, dat elders puin gestort wordt, waar door aan de in de nabijheid wonenden veel last wordt veroorzaakt. Alle belanghebbenden worden ver zocht hun medewerking te verleenen opdat aan dit grove misbruik een einde wordt gemaakt en aan de politie aangifte te doen, indien hun personen bekend zijn, die zich hier aan schuldig maken, opdat proces verbaal kan worden opgemaakt. Venray 11 Mei 1933. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Rollen damastpapier voor tafelbedekking voor bruiloften. 100 c.M. breed. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd 1 melkknecht voor Overloon 4 boerendienstmeiden 25 bekwame schildersknechten 1 keukenmeid v. Helmond, Sittard Aank. schildersknechi Jongen v. boerenwe:k b.m melken Melkknecht tevens chauffeur 2 nette keukenm. v. d. v. Venray Bieden zich aan Smidsknecht j. aan 't vak Jongens voor boerenwerk. 6 burgerdienstmeiden Metselaars, timmerlieden, opper lieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfabrieksarbeiders boerenknechten dagmeisjes, smid-bankwerker, smid bekend met hoefbeslag. Voor de hajtelij van deelnemiiff- bij het overlijd® fenis van onzi ii Echtgenoote, M>ed en Grootmoedr, onzen oprecht® bijzonder aan ten i haaldelijk bezcht getroost of gesferk de genademidleh Kerk. Voor de delne ziekte en de bgr innig geliefde Ich Moeder, betuigen innigen dank. Venray, 10 Mi 1 HOR Wegens fjnil lieden is onze Clir Counar A.s. Maandag is wegens familieoist Slagerij, late Wegens fantiei den is a.s. DIN|D/ C»pl LimoEid Wegens faniiec den zijn a.s. DÜSE G. Verstnlt Ein Ondergeteekede mede dat zij vnaf 18 Mei is verhuist Schoolir. LEUlEi Wegens omam de vergaderinggel den Donderdaj 1 half twee. Zieker advertentie. Venraai Degenen, die rien gesteun in aanmtkii gelieven dit uitei'jk a.s. op te geven Ij d< Voor Roggesteu 1 in aanmerking, lij, ginningsbedrijf uoe onder wordt verian dat geheel of ovrw€ uit NA. 1905 onion en dat kan aalloc daarvan regel mig verkocht. Nadere inlichtiter Fr. v.d. Weijst, loer de Secretaris B. Irui Vakkundij t Koper-. Lool- werk, Gas, V ding en Pon» Ondergeteekede geachte publiet vi en omstreken )ek zich heeft gevè^p en hoopt doorietl en concurreereide gunst van eeniedr t Voorloopig ades: timmerman, Letten. Minzaam tani

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2