Derde Blad van „FEIL El MAAS" werkpaard ontwikkeling. roodbont maalkalf roodbont maalkalf een vet kalf best roodb. maalkalf Politieke Algem. weekoverzicht Üemengde Berichten roodb. maalkalf Disiricts-Arbeidsbeurs Advertentiën Waschstellen, Eet- en Koffie- serviezen Peter Hendrix Zie sleed s onze lage prijzen Th. Pouwele Notaris Berendsen Notaris Berendsen Notaris Pluymaekers Notaris Berendsen Zaterdag 8 April 1933 Vier en viiftigste Jaargang No. 14 Het wachtwoord der Katholieken no. 1 van lifst 25. De Katholieke Staatspartij In den beginselstrijd. Een Program volgens het katho lieke beginsel. Over veertien dagen ruim staan we aan de stembus. DaarSwordt ons een groot stembiljet in de hand gegeven waarop een aantal candidatenlijsten. We hebben intusschen vernomen dat de katholieke candidaten- lijst nummer 25 heeft gekregen. Dat moeten we goed in ons hoofd prenten. Op 26 April maken wn, katholieken, het puntje rood vöör den eersten naam van Lijst 25, dus vóór den naam Hermans, H. G. M. Maar één enkel puntje, anders is de stem ongeldig. No. 1 van Lijst 25. Dat wachtwoord ga van nu af aan door Limburg. Onze Lijst nummer 25 staat tusschen vele andere candidatenlijsten, tusschen die van vele andere partijen. Deze be ginnen zich op het politieke slagveld langzamerhand in slagorde te scharen. Het is een bonte menigte, veelkleurig naar de kleur harer beginselen. Door beginselen geleid. Want alle hebben ze een beginsel dat ze leidt, een gedachte, een idee die er den lust, den ijver in brengt om met en tegen anderen te strijden, het diepste roersel in den menschzijn levensbeschouwing, die de menschen tegenover eücander stelt, hen in ver schillende richtingen uiteenjaagd, dat den een aandrijft om af te breken wat de ander naar zijn beginsel opbouwt, dat den een doet verguizen wat de ander aanbidt. Wat doet den katholiek partij kiezen in den grooten ideeënstrijd, in het staatkundige, het openbare leven 't Is eenvoudig zijne belijdenis en bekentenis dat als schepsel afhankelijk is van God en Zijn Wil moet volbren gen. Dat geldt voor ieder van ons, dat geldt ons allen tezamen. Wij, katholie ken, willen daarom dat de geopenbaar de Waarheid en de geboden Gods in de samenleving der volkeren, in het politieke leven worden erkend. Deze groote gedachte is .het in eerste en hoogste instantie die op Woensdag 26 April a.s. weer meer dan een millioen katholieken van Neder land op zal doen gaan naar de stem bus om hun stem uit te brengen op de katholieke candidatenlijst, op Lijst nummer 25. Ziedaar de korte samenvatting van ons beginsel en in dat beginsel ligt stuwkracht genoeg om ons te bezielen in de overtuiging dat daarop de ge- heele samenleving met al hare wetten, verordeningen en gebruiken moet wor den opgebouwd. Ons beginsel bakent ons standpunt, onze positie af, doet ons stelling nemen. Men stelle zich die eerbiedwaardige menigte van meer dan een millioen mannen en vrouwen voor die in ons kleine Nederland door het katholieke beginsel in beweging worden gebracht. Nobel en fier moeten wij, katholieken, voor ons beginsel opkomen en daaraan nooit verzaken door onze stem uit te brengen op een wijze waardoor we verraad plegen aan ons beginsel. Beginsel en Program. Uit ons beginsel het begin-idee waaruit we handelen ontstaat ons Program waarop wij, katholieken, ons allen verzamelen en waarmee we partij kiezen tegenover de andere partijen met hun beginselen en programs. Wij zeggen in ons program waarin volgens onze principen doel en taak bestaat van den Staat tegenover den enkeling en tegenover het huisgezin. De Staat moet er naar streven het individu in staat te stellen zijn tijdelijk geluk gezien in het licht van zijn eeuwige bestemming zooveel moge lijk te verzekeren, met name een be hoorlijk peil van welvaart te bereiken. En voor het gezin, de eerste en voornaamste gemeenschap van enke lingen, moet de Staat trachten de voor waarden te scheppen waardoor dat gezin in zedelijk, maatschappelijk en economisch opzicht tot volle ontplooi ing kan komen. Wij verlangen krach tens ons beginsel dat die geziuspolitiek het geheele staatsbeleid doortrekke en dat de op allerlei gebied te nemen maatregelen van dat uitgangspunt be oordeeld worden. Evenzoo leiden we uit ons beginsel onze politiek af op sociaal en econo misch terrein waarvoor Paus Pius XI ons in zijn Quadragesimo Anno zulk een veiligen leidraad heeft gegeven. Verder laten we ons beginsel spreken bij hetgeen wij van den Staat verlangen in dezen crisistijd. Voor onze Kath. Staatspartij is deze tijd van malaise1 wel de grootste die denkbaar is. In deze periode immers is het aantal hulpbehoevende zwakken en armen grooter dan ooit. En zooals de Katho lieke Kerk in alle tijden voortdurend de steun voor behoeftigen is geweest, zoo leeft ons grootste gebod, dat der naastenliefde, ook in de Kath. Staats partij en het komt tot uiting in een reeks verlangens welke in haar Program zijn opgenomen. Wij, katholieken, moeten er van doordrongen zijn dat de volksgemeenschap één geheel vormt, voor welks leven en lijden wij allen medeverantwoordelijk zijn en waarbij wij te kort schieten, wanneer wij voor onze broeders en zusters, onze mede- menschen, minder over hebben en doen dan God met recht van ons eischt. Van dien eisch is ons katholiek Pro gram zich ter dege bewust. Ons katholiek beginsel doordringt ook al onze andere programpunten. De crisis drukt er haar stempel op zooals het politieke leven door de crisis beïn vloed wordt. Nemen wij ons voor op 26 April ter stembus te gaan en onze stem uit te brengen zooals ons katholiek beginsel dat van ons vraagt. Het best beant- den we aan dat beginsel wanneer we onze stem uitbrengen op de Kath. Staatspartij, de groote eenheid van Nederlands katholieken. .Daarom, katholieke mannen en vrouwen van LimburgStemt op no. 1 van Lijst 25. ROELAND. De regeering stelt de stichting voor van een Nationaal Park op de Veluwe. Hetontwerp- machtigingswet vrij ongunstig beoordeeld in de Tweede Kamer. Van alles en van overal. Thans is het voorstel van de regeering verschenen om tot de stich ting van een Nationaal Park op de Veluwe te geraken. Daartoe zou van het Kröger-concern het landgoed „De Hooge Veluwe" worden aan gekocht. Dat landgoed is 6000 H.A. groot; de koopprijs bedraagt 1 mil lioen gulden. Van het geheel is een terrein van 500 H.A. geschikt voor den aanleg van een parkbosch en arboretum, wat zou geschieden met de voor export bestemde producten der boomkweekers, die tengevolge van de crisis met deze producten zijn blijven zitten. De grond komt den Staat thans op f 140 per H.A.; als de voorgestelde aanleg klaar is, zal de grond op f 495 per H.A. zijn gekomen. De bedoeling is om van het uit gebreide landgoed een ontspannings- en recreatie-oord voor het Neder- landsche volk te maken, al zullen uit den aard der zaak de bewoners der omliggende steden er het meest van profiteeren. Het Nationale Park za'. worden beheerd door een stichting, welker bestuur in meerderheid uit door de regeering aangewezen leden zal bestaan. Het nadeelig exploitatie saldo wordt geraamd op 70000 gulden per jaar. Verwacht wordt, dat de besturen van omliggende groote gemeenten zich financieel zullen interesseeren. Een kostbare kunstverzameling is door het Kröler-concem gratis aan den Staat aangeboden, op voor waarde, dat binnen vijf jaar op het Nationale Park een Museum voor de collectie zal worden gebouwd en wel naar de gegevens van het con cern. De regeering heeft aan de volks vertegenwoordiging de eerste crcdieten aangevraagd om tot de transactie te kunnen komen en de boomkweekers al vast van een deel hunner over productie af te helpen. Voor de stichting van het museum echter heeft de regeering nog geen financiën verzochtzt wil zich over de stichting daarvan alsnog beraden. Het is inderdaad alles bij elkaar een mooi plan en volgens deskun digen moet de transactie een voor- deelige zijn. Toch blijken velen met de voorstellen niet bijster ingenomen zij achten het thans geen tijd om kapitalen te besteden voor de stich ting van een schoonheidsattractie. Het zouden, zoo zeggen anderen, ook maar in hoofdzaak de automobi listen wezen, die aan het Nationale Park als recreatie oord iets zouden hebben. De machtigingswet is bij het onder zoek in de afdeelingen vrij ongunstig beoordeeld geworden. Het gaat er om, dat de Kamer uitgebreide be voegdheden zou verleenen aan de regeering tot het nemen van buiten gewone maatregelen ter bescherming van den landbouw. Vele leden hebben bij hetafdeelingsonderzoek opgemerkt, dat het verleenen van zulke bevoegd heid een innige samenwerking impliceert tusschen regeer ing en volksvertegenwoordiging, maar het bestaan daarvan kan, nu zoowel de Kamer als de regeering na de ver kiezing worden vernieuwd, moeilijk worden vastgesteld. Zij meenen het dan ook een zaak voor het nieuwe parlement en de nieuwe regeering. Voorts werd inschakeling noodig geacht -an den Economischen Raad. De leden daarvan moeten nog wor den benoemd, maar het schijnt, dat de regeering die benoemingen nog deze maand wil laten afkomen. Overigens bleek algemeen het gevoelen te bestaan, dat meer een tralisatie in de steunacties noodig is; wat tot nu toe qeschiedde is veelal lapwerk gebleken. De voorbereiding tot een meer centrale regeling had echter reeds vroeger moeten zijn aangevangen. Het lijkt ons na dit voorloopig verslag over het ontwerp niet zeker meer, dat de machtigingswet nog door deze Kamer zal worden afgedaan o Het is geweldig, zooals het deze week heeft willen branden. In de gemeente Dreumel werden 8 huizen tegelijk in asch gelegd. Veertig menschen werden daardoor dakloos de schade beloopt minstens f 80.000 Het mildere seizoen doet ook het aantal verkeersongevallen weer onrust barend toenemen. In het Damsterdiep verdronken twee inzittenden van een auto; bij Beuningen werd een 7-jarig meisje onder een auto gedood; bij een auto-ongeluk in Goch kwam een Nederlandsche dame om het leven. Het zijn maar enkele feiten uit een reeks. Een taxi chauffeur in Amsterdam werd op zeer bijzondere wijze bijna slachtoffer van het verkeer Twee Duitschers, die zich door hem hadden laten vervoeren, wilden hem berooven van het beetje geld, dat hij misschien bij zich had. Ze schoten hem in het onderlijf, waardoor de chauffeur zwaar werd gewond. De daders konden worden gearresteerd. De moordzaak-Eschauzier is thans ook in hooger beroep beslecht. De techniker K. werd nu tot 20 jaar veroordeeld; de mededader tot 5 jaar. (Voor de rechtbank was het geweestlevenslang en 8 jaar) De bekende Aufwertungszaak kwam ook in hooger beroep voor. De verdachte notaris stelde zich weer heel erg aan, zoodat de president hem met uitzetting moest dreigen. In Beilen wordt de bevolking ver ontrust door dysenteriege vallen, waarvan enkele met doodelijken afloop, Gedacht wordt aan paratyphus als gevolg van slechte hygiënische omstandigheden. Men gebruikt in genoemde gemeente b.v. nog veel slootwater voor consumptie-doel! Steeds meer revolversmokkelaars. De politie te Eindhoven heeft vier personen gearresteerd op het oogen blik, dat zij een partij van honderd revolvers afleverden op den rijksweg EindhovenBest. Twee hunner wa ren afkomstig uit Eindhoven, een uit Wijk bij Heusden en een uit Ros malen. Na verhoor is het viertal vrijge laten. De revolvers echter zijn in be- siag genomen. Het Teeken des Kruises. Gelijk gemeld is de Ned. Bioscoop bond bij den burgemeester van Hel mond telegrafisch opgekomen tegen het vertooningsverbod voor de film „Het Teeken des Kruises" daar ter stede. Naar aanleiding daarvan heeft ge noemde burgemeester aan den be trokken bioscoopexploitant schriftelijk medegedeeld, dat hij ook na kennis neming van het telegram geen aan leiding vindt, het door hem krachtens art. 19 der Bioscoopwet uitgevaar digde verbod in te trekken. Een ongelooflyke naievcling. Op werkelijk niet te gelooven ma nier is een Bredasch ingezetene het slachtoffer geworden van een zich in de Baronie zwervend ophoudende Zigeunerin. Ze was bij hem gekomen om onderstand en deed allerlei won derlijke verhalen. De medelijdende Bredanaar voorzag haar van nood zakelijk levensonderhoud en deelde haar tevens mede, dat hij aan een ongeneeslijke kwaal leed. De Zigeu nerin beweerde echter dat zijn ziekte wel te genezen was,- door bidden, waarvoor geld moest worden gege ven. Na eenig tegenstribbelen gaf de Bredanaar de gevraagde som en geen kleine. Na eenige dagen kwam de vrouw weer terug. Ze wist den zie ke te suggereeren, dat hij al aan beteren was. De genezing zou echter een vlugger tempo nemen, wanneer ze nog meer bad. En opnieuw moest gegeven worden. Een week later verscheen ze an dermaal, thans in het bezit van een wortel, door haar opgegraven s nachts om 12 uur bij volle maan. Deze wortel, die tooverkracht bezat, moest hij op z'n hart dragen. Hij behoefde er maar... f1300 voor neer te leggen. De Zigeunerin liet haar prooi niet meer los. Aanhoudend kwam ze terug, overreedde den man, dat hij zienderoogen beter werd en., ging door met hem handenvol geld af te persen, zoodat hij ten laatste niets meer over had, De zigeunerin begon te begrijpen, dat de tijd ge komen was voor den laatsten slag Zij deelde den man mede, dat zijn genezing volkomen zou zijn, indien ze voor hem kon gaan bidden in een kapel, ergens in Italië. De Bre danaar, die geen rooden cent meer aan contanten had, nam een hypo theek op z'n bezittingen en voorzag de vrouw van een groote som gelds voor het maken der verre reis. Hij heeft haar nooit meer terugge zien. Duizenden guldens heeft ze den man weten af te troggelen. Levend verbrand in een sclieepsketel. Aan boord van het Noorsche m.s. Dalfonn, dat Dinsdag van Rotterdam naar Hamburg vertrok, werd toen men zich op 80 mijl ten Noorden van den Nieuwen Waterweg bevond een lid van de bemanning gemist. Na eenige uren werd in een der ketels het lijk van den vermisten Noorschen stoker gevonden. Uit het ingesteld onderzoek bleek, dat de man in opdracht van een machinist zich in den ketel had begeven om het ketelsteen te bikken, doch dat bij het aflossen van den dienst deze machinist vergeten had zijn opvolge; hiervan in kennis te stellen. Door dezen laatste was toen wederom stoom tot den ketel toegelaten, zoo dat genoemde stoker levend ver brandde. Voorjaarsbyenmarkt te Tilburg. Woensdag werd te Tilburg op de terreinen van het Tilburgsche Sport park de vijfde Tilburgsche voorjaars bijenmarkt gehouden, die dank zij het gunstig weer, goed bezocht was Het goede weer der laatste weken had er tevers toe bijgedragen, dat de kwaliteit der aangevoerde bijen volken goed was. Aangevoerd werden ruim 300 bijenvolken, waaronder als nieuwigheid de zoogenaamde Engel- sche „s'x-framestoclcs". De handel was zeer vlot; er werd hoofdzakelijk naar Engeland verkocht. Maar er waren ook koopers uit Noord- Holland, West-Brabant, Utrecht, Zeeuwsch-Vlaanderen en Limburg. De prijzen varieerden van vier tot zes gulden per bijenvolk. Da markt werd o.a. bezocht door wethouder J. J. J. van Oudenhoven, namens het gemeentebestuur en den heer L. van Giersbergen, rijksbijen teeltconsulent. Ook verschillende imkersgezelschap pen uit diverse plaatsen waren aan wezig. De markt opent gunstige perspec tieven voor de toekomst vooral wat den export aangaat. Om de erfenis van tante Leen. Bij vonnis van de rechtbank te Breda was B. M. de V.. schoenmaker te Pnncenhage, veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf wegens valschheid in geschrifte en waarmede hij zich had willen bevoordeelenmet een bedrag van f 2000. De zaak betreft de nalatenschap >n Helena de V., vroeger dienst bode bij den pastoor van St Anthonis Toen zij overleden was kwam haar broer, verdachte voormeld, met een schuldbekentenis van de over ledene maar de familie, die wist 'dat tante Leen met dien broer niet zoo veel op had geloofde niets van het vertelsel en ook bij den notaris in Boxmeer was er niets over bekend. De schriftkundige dr. VanWaege ningh stelde bij zijn onderzoek vast, dat het geschrift waarop verdachte zich beriep valsch was en verdachte zelf het papiertje beschreven had. Het gerechtshof uitspraak doende in hooger beroep veroordeelde ver dachte tot 4 maanden gevangenisstraf met bevel, dat het valsche stuk zal worden vernietigd. Twee duizend gulden verduisterd Ten nadeele van de coöperatie „Voorwaarts" te Utrecht heeft een employé een bedrag van f 2000 ver duisterd. De verdachte zelf is inmiddels spoorloos verdwenen. Een ongeval acht men niet uitgesloten. Een eigenaardige liefhebberij De politie te Utrecht heeft een 15-jarigen knaap een bekeuring ge geven, die zich vermaakte met eitjes kapot te slaan op hoofden van vrienden. Een zonderling genoegen overigens. Duit>che Joden te Amsterdam. Op het oogenblik zijn te A.mster dam ongeveer 1500 uit Duitschland gevluchte Joden ondergebracht. Kolendampvergiftiging. Maandagmorgen was het omwonen den opgevallen, dat de woning van den heer Schaal te Warfum, mede bewoond door diens zuster, gesloten bleef. Tegen den middag achtte men het dienstig den burgemeester te waarschuwen en toen deze via de ramen de deur was gesloten binnengekomen was, bleek, dat beide bewoners bewusteloos te bed lagen. De heer S., die reeds 80 jaar is, is kort daarop overleden. De toestand van zijn zuster was 's avonds ernstig. Uit een iogesteld onderzoek bleek, dat er kolendamp in de kamer was. welke nergens uitweg had kunnen vinden, waardoor beide oude men schen bewusteloos waren geworden met het gemeld noodlottig gevolg. Te koop een roodb. maalkalf en een weibeest G. Baelen, Oirlo, Boddenbroek. TE KOOF bij G. de Mulder, Merselo. 8 TE ElOOE 50 kistjes prachtig voorgekiemde Eerstelingen poters klasse A (ook met een of meer kisljes) en nog een kleine partij Eerstelingen poters kl A incl. zak en cert. N.A.K. Verder goedgek. Industrie kl. C en Eerslelingen kl. C. Poolaardapptlen lage prijzen L. Custers, Oirlo E 4. TE BIOOE bij P. Spreeuwenberg, Veulen. Te koop bij H. Pelzer, Veltum. publiek verkoopen Inboedel als kasten, tafels, stoelen beelden, spiegels en schilderijen, regulateur, lampen, trapnaatmachine (Singer), kachels, fornuis, ledikanten, waschkuipen, tonnen, potten en pan nen, inmaakglazen met ketel, porce- lein. glas en aardewerk. Vee als 4 dragende melkgevende koeien, 2 kalveren, dragende zeugen, luxe stamboekmerrie, eenjarige kippen met haan. Landbouwgerlef en landbouwwerk tuigen alslange kar. slagkar, gier- kar mét ton. rijtuig en tuig, wende- ploeg, drie-scbarige ploeg, onder- grondsploeg, ijzeren en houten eggen, dorscbmolen met manége, wanmolen, hakselbak, snijbak, bietensnijder, stal- kettingen, kenneveD, koetuiers, kar touwen, gierpomp, mestwagen, man- telpot. tonnen, meeltrog. meeltrechter en ton, melktuiten, melkwagen, slijp steen, schoffelmachine, twee stel paardentuig en kippengaas. Voorts nog brandhout, schansen, partij mangelwortelen en aardappelen en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. En voorts voor den heer G. Flinsenberg te MerseloStamboek merriepaard, vos, 12 jaar. Te Koop best mak 8-jarig met compleet tuig, bij Jac. van Rhee, Wellerlooi of W. Friezen Castenray. Te Koop bij L. Pingen, Boschhuizen. Te Koop 2 dragende varkens 15 weken dracht J. Jacobs, Hazenhut, Merselo. TE KOOP le nabouw voorgekiemde Industrie poters, en 2 versch gekalfde vaarzen bij L. Backus, Stationsweg. Te pachten 17 a. bouwland vlak bij 't dorp. H. Poels, Slager. 8 KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 huishoudster v. St. Antonis 4 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerendienstmeid voor Horst 1 boerenknecht 4050 j. v. Venray Jongen v. boerenwerk voor Bergen, 1 keukenmeid v. Helmond, Sittard en Venray 1 dagmeisje van 15 jaar. Bieden zich aan 9 burgerdienstmeiden Metselaars, timmerlieden, opper lieden, losse arbeiders, werkvrouwen, steenfabrieksarbeiders, verstelnaaister dagmeisies, boerenknechten, schilders smid-bankwerker. TE KOOP bij Chr. Steeghs, Oirlo. te koop Eerstelingen poters voorgekiemde, klasse C, a 2 ct per kilo, en een partij mangel wortelen Kind. P. van Ooi, Veulen. 8 Ontvangen mooie sorteering Keukenstellen (kastjes) Tassen, Borden, Eierdopjes enz. Patersstraat 9 16 Hagelslag half pond 15 Randcandijkoek p pd 10 1 pond fijne Rozijnen met pit in 1 pond Gort samen voor 16 Vermicelli middel, fijn, figuur 11 Suiker per pond 20 Mooie gevulde gekleurde Paascheitjes per ons 9 Groole chocolade eieren met verrassing 10 Fijne Koekjes, zeer licht, Bruss. Kermis of andere fijne soorten per half pond 20 Bitterkoekjes per ons 10 Grenadine, Ranja, Citroen per groole flesch 45 Busgroenten groot blik 30 Appelsiroop 1 kg bus 32 Doos pudding 36 pakjes alle smaken 55 Bij elk pond Koffie van 45 of bij 2 pak Beschuit voor 25 of bij 2 pak zelfrijzend Bakmeel of bij een Candijkoek of bij 2 pak Pauw pudding m.bons een netje gevuld met eiljes CADEAU. Spaart deze bons voor prachtige cadeaux. Hofstraat 42 te Vierlingsbeek zal Dinsdagen 4 April en 11 April 1933 bij inzet en toeslag, telkens nam. 3 uur, in café C. Tiesen le Overloon, voor den Heer Mart. Hendriks, Endepoel te Merselo en kinderen publiek verkoopen: Onder Merselo, gem. Venray Koop 1. De perceelen nieuwe gebouwen best. uit huis, Holl. stal, gierkelder van pl.m. 50 000 L., schuur, kippenkooi, erf, tuin, boomgaard, bouw- wei en hooi land op den Endepoel, 5.62.40 H. Koop 2. Bouw- en weiland in Laagheide 78 a 10 c. Koop 3. Bouw- en hooiland in Loonsche Pas bel. J. Linders, 65 a. 90 c Koop 4. Hooiland aldaar bel. Wed. L. van Mil, 43 a. 70 c. Onder Overloon Koop 5 Bouwland nabij H. van Veghel, 93 a. 30 c. Te veilen in koopen, combina ties en massa, uitmakende een vruchlb boerderij groot 8.43.40 H. Te aanvaarden Gebouwen met beloopen erf 1 Mei 1933 en de rest dadelijk na toewijzing. Op het verkochte kan f 5000 als le hyp. gevestigd blijven. Ingezet op: koop 1 f4100, koop 2 f 300, koop 3 f 250, koop 4 f 150, koop 5 f 100. Massa van koopen 1, 2, 3, 4 f 4900. Massa van koopen 1, 2, 3, 4, 5 f 5100. te VIERLINGSBEEK. zal Woensdagen 5 April en 12 April 1933 bij inzet en toeslag, telkens nam. 1 uur in café H.J. Giebels te Overloon, op verzoek van den WelEdelGestr. Heer Mr. E. van Zinnicq Bergmann, Advo caat en Procureur te Vught, in zijne hoedanigheid van Curator in het Faillissement van den Heer II. Rongen Johzn. te Overloon, publiek verkoopen Eene vruchtbare gunstig gele gen boerderij aan den grintweg Overloon—Oploo, met ruime so- liede gebouwen waarin café met stalling en schuur, boom gaard, luin, best bouw- en weiland Sectie A nos. 1743, 1731 en 936, groot 1.47.30 H.A. in diverse per ceelen, combinaties en massa, alsmede een perceel bouwland belend P. J. Hendriks a d Hei kant Sectie A 1557 gr. 1.05.10 H. Te aanvaarden gebouwen met beloopen erf op 1 Mei 1933, de rest dadelijk na de toewijzing. Ingezet op: koop 1 f 3000, koop 2 f 100, koop 3 f 100. Massa van koopen 1, 2, 3 op f 3550, koop 4 f 350. te VENRAY zal op Woensdag 12 April 1933 nam. 2 uur ten huize en verzoeke van den heer Mart. Hendriks te Venray—Merselo (Endepoel) en Kinderen, tegen contant geld te Vierlingsbeek, zal Woensdag 19 April 1933 vrn. 10 uur, bij en voor den Heer Joh. Rademaker te Overloon, wegens vertrek, publiek contant verkoopen: Huishoudelijken inboedel als canapé en 6 stoelen met pluchen zitting, divan, 6 keukenstoelen, ledi kanten met toebehooren, kasteD. tafels, waschtafeis, kachels, nacht kastjes. schilderijen, klok, wasch- machine, emmers enz. Landbouwwerktuigen en gereed schappen als lange kar, 2 korte kar ren, Geldersch dresseerkarretje, melk- kar, wentelploeg, Brabantsche ploeg, ijzeren koppelegge. houten egge met ijzeren tanden, mantelpot, kunstmest strooier, aardappelrooier, aardappel- sorteerder, dorschmachine met dubb. reiniger en Lister motor, 2deelige landrol, bakselmachine, bietensnijder, paardentuigen, gierton, gierpomp. Vee, als 4 beste fokzeugen (dra gend of met biggen), dragende maal, koe (geeft pl.m. 20 L. melk), guste koeien. 6 beste hokkelingen enz.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 9