„Zij" Crème Purol er op! Echt en goed f Iokt( 6. W. i FEUILLETON. De ondergang der Bokruiters. Gemengde Berichten Advefi I De heer Vermeulen vraagt, waarom de vergadering op 23 Februari niet is doorgegaan. Het is niet plezierig voor de raadsleden als ze een maal hun zaken naar een bepaalden datum geregeld hebben, plotseling een dag te voren een briefje te ontvangen, dat de vergadering is uitge steld. Was dat wel zoo noodig geweest en waren de Wethouders niet in staat om die vergadering te leiden Het is een blamage voor de Wethouders en ook voor den Raad, die de Wethouders gekozen heeft, dat er geen Raadsvergadering kan worden gehouden zonder den Burge meester. De Voorzitter ziet dat zoo niet in; hij acht de Wethouders best bekwaam om eene vergaac *.n te leiden. Maar wat nu speciaal deze vergadering betreft. Spreker stelde er prijs op die zelf te leiden en hij was ongesteld. Wethouder Odenhoven had ook liever gezien, dat de vergadering maar was doorgegaanop zijn verzoek beeft wethouder Pubben het nog voorgesteld, maar de Burgemeester had het toch liever niet. De heer Arts vraagt of er nu ook nog wat komt van het plaatsen van een lantaarn aan den Smakterw^g. De Voorzitter heeft enkele maanden geleden op Sprekers verzoek al een onderzoek toegezegd, doch er gebeurt niets. De Voorzitter zegtook die lantaarn heeft onze aandacht. De beer van Boven heeft geconstateerd, dat er nog niets gebeurd is bij Sijbers er is toch toegezegd, dat het met de rioleering bij hem in orde gemaakt zou worden en dat hij in elk geval ook geen rioolbelasting meer zou behoeven te betalen. Dat is niet toegezegd, antwoordt de VoorziGer, en hij verzoekt den Secretaris het betreffend stuk uit de notulen even voor te lezen; hieruit blijkt inderdaad niet. dat eenige toezegging aan Sijbers is gedaan. In- tusscben zal Spreker ook aan deze zaak nog eens zijne aandacht wijden. Hierna niets meer aan de orde zijnde en geen der leden nog het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. DeKatli. Staatspartij de beste beschermster der slachtoffers van de crisis. Gezonde critiek en ongerecht vaardigde critiek. Hulp voor werkloozen en landbouw. Geen enkele van onze politieke tegenstanders is ooit in staat geweest, om in Limburg bij een Tweede Kamerverkiezing den kiesdeeler te balen. Allen blijven daar ver beneden. Maar ze zijn bijzonder gesteld op Limburgsche katholieke stemmeD, om candidaten uit het noorden die ze ook in andere kieskringen steldeo, aan het stemmental te brengen dat voor hun verkiezing noodig is. Achter een of meer candidaten die ze graag gekozen wenschen te zien, plaatsen ze daarom namen van Limburgers om met de door dezen verworven stemmen de eersten van de lijst er door te halen. We hebben daar al meer op gewezen. En zoo zijn er weer allerlei noor derlingen op bet verkiezingspad om op deze manier stemmen te vergaren. We weten het uit ondervinding dat ze herhaaldelijk propaganda maken door af te geven op de Katholieke Kamerfractie en op de Limburgsche Kamerleden. Daartegen moet ook bij deze ver kiezing worden gewaarschuwd. Limburg bracht bij de vorige Tweede Kamerverkiezing 196712 geldige stemmen uit. Hiervan verkreeg de Kath. Staatspartij 161498 stera men. Nu zullen we het wel niet mis hebben wanneer we beweren dat ei onder de overige ruim 35000 uitge brachte stemmen verscheidene zijn die ons door zulke verdachtmakingen, kleioeering en bespotting zijn ont futseld, ondanks het feit dat de meerderheid der Limburgsche katho lieken haar volksvertegenwoordigers eert en hulde brengt voor hetgeen zij ook voor de belangen der Lim burgsche bevolking deden. Wie in de dagbladen jaar in jaar uil heeft gevolgd wat er in den Haag is omgegaan weet dat de Katholieke Kamerfractie in dezen zorgelijk i 'ijd met al haaf krachten voor de voIks- belangen is opgekomen en dat onze Limburgsche Kamerleden daarin naar hun vermogen hebben bijgedragen. Nog altijd schijnen te veel kiezers die leerzame lectuur over hetgeen in de Kamers voorvalt te verwaarloozen Wie het wel deden en zich op de hoogte stelden leerden, bij eeoig onderscheidingsvermogen, ook de moeilijkbeden kennen waarmede Kamer en Ministerie te kampen heb ben. Wie die daden niet volgden en dus niet op de hoog»e kwamen, spreken er dikwijls het gemakkelijkst Een zonderlinge Historie. Naar het Duitsch. •2. Hij bemerkte al gauw, dat het geen dorp voor zich had, doch slechts een heuvel, aan welks voet een gebouw lag, dat hij tot nu toe niet precies kon onderscheiden, dal echter niet onaanzienlijk scheen te zijn en in een klein to rentje uitliep. Dit gebouw was door hoornen en struikgewas om ringd, waaraan thans nog geen blad zal. Hij kon dus vrijwel zon der gevaar naderen en een poging wagen om vanuit het een of an der verborgen plekje de plaats bij het vuur nauwkeuriger gade te slaan. Toen hij vlak bij het struik gewas gekomen was, steeg hij uit den zadel en leidde het paard ver der hij den teugel. Aangezien de afstand lusschen hem en hel vuur, waaromheen hij (hans duidelijk gestalten zich zag bewegen, altijd nog vrij groot was, nam hij opnieuw zijn kijker ter hand. leunde op zijn paard tuurde vol spaning in de richting van het kampvuur. Wat hij zag, was wel geschikt over en critiseerea het hardst. Gezonde critiek is uitstekend. En er is altijd te critiseeren Regeeren geschiedt door menschen en blijft menschenwerkEr worden wel eens vergissingen begaan, vooral in moei lijke tijden, waarin met zooveel din gen rekening moet worden gehouden. Daar mag iedereen gerust critiek op uitoefenen. Maar critiek mag niet voortkomen uit verkeerde opvattin gen of onwetendheid. En men be denke dat achter die critiek dikwijls de politieke tegenstander zit die slim genoeg is om critiek op katholieke manoen, ook onrechtvaardige critiek, de band te werken. Men vrage zich dan af of de politieke tegenstander het in zijn macht zou hebben gehad om de zaken beter te doen en of de critiek die men kan oefenen, de omstandigheden in aan merking genomen, zwaarwichtig ge noeg is om daarom zijn stem aan de Kath. Staatspartij, de groote katho lieke eenheid, te onthouden. Men bezie de kwesties met de noodige kalmte en boude de groote katholieke belangen in bet oog. Ongerechtvaardigde critiek is het wanneer men grieven tegen de regeering laat staan of men daarin gelijk heeft met het oog op de buitengewoon moeilijke omstandig heden, waarin de regeering zich geplaatst ziet verwijt aan de Kath, Kamerfractie. Het tegenwoordige ministerie steunt niet op de partijen het is een extra parlementair kabinet. In 1929 is het onmogelijk gebleken om de voor een Kamermeerderheid noodige partijen in zake het steunen eener regeering tot overeenstemming te brengen. H. M. de Koningin liet toen een ministerie samenstellen buiten de partijen in de Kamer om. De Kath. Kamerfractie heeft aan dat ministerie geen deel genomen. Het is genoegzaam bekend dat het tot stand kwam zonder dat de Kath. Kamerfractie geraadpleegd werd. Dat lag trouwens wel in den aard van het geval. Zulke feiten moet men niet uit het oog verliezen. Wel is de Kath. Kamerfractie zeer dikwijls met de regeering meegegaan, b.v. in de steunmaatregelen en werk verschaffing voor de werkloozen en zij heeft de regeering steeds aange spoord tot dergelijke goede maat regelen. Daarvoor heeft de Kamer fractie voortdurend geijverd. Maar ook hier moet met groote voorzich tigheid worden opgetreden. Daarom eischt het Program 1933 van de Kath. Staatspartij dat de Staat in dezen tijd bij het geven van steun alles moet doen om te voorkomen, dat hij zerf zijn vermogen om helpend en steunend op te treden ondermijnt, zoodat dit en andere groote volks belangen in gevaar zouden komen. De Kath. Kamerfractie is nooit gewend geweest om alles wat zij doet aan de groote klok te hangen; ter wille van de reclame. Ze laat dat over aan partijen die minder leven uit. beginselen en daarom agitatie noodig hebben zooals dat het geval is bij de S.D.A.P. Wan neer deze iets tot stand meent te hebben gebracht, hoort men het aan het gedruisch dat er rondom wordt gemaakt. De Kath. Kamerfractie heeft van zulke luidruchtige reclame nooit ge bruik willen maken. De Kath. Staats partij kreeg in 1929 haar meer dan een millioen stemmen zonder dat. Er zijn diepere drijfveeren voor het katholiek stemmen dan dat soort succespolitiek. De vraag is wel eens gesteld of de Kath. Kamerfractie in dat opzicht soms niet al te fatsoenlijk is. De wensch werd wel eens geuit dat er meer contact kome tusschen fractie en partij in dien zia dat deze nu en dan werd ingelicht over haar op treden. Zonder dat de Kamerfractie hiervan iets bekendmaakte, vernamen we uit zeer vertrouwbare bron welken invloed de fractie heeft uit geoefend op de regeering om eenige door haar niet gewenschte voor stellen van het rapport-Weiter niet te doen aannemen. Nadat het rapport verschenen was heeft de Kath. Kamerfractie de regeering tijdig gewaarschuwd tegen het stopzetten van de Zuiderzee werken en tegen verlaging van de uitkeeringen aan de werkloozen. Het eene is een zeer voorname werk' verschaffing en voor het andere achtten de Kath. Kamerleden den tijd niet gekomen. Aan werkloozen immers wordt een uitkeering gegeven die hun het bloote bestaan mogelijk maakt. Dit boude men in het oog en al zou er hier of daar misbruik worden gemaakt van de uitkeeringen, men bedenke toch dat dit op de tienduizende gevallen uitzonderingen zijn. We mogen inderdaad voor den dag komen met de maatregeleu welke er door de steun der Kath. Kamerfractie en onder haar aan sporing genomen zijn. Vooral zij die van zulke maat regelen profiteeren mogen dit be denken. De werkloozen voor wie vele millioenen besteed werden mogen weten dat ze in de Kath. Staatspartij de beste beschermster vinden. Deze handelt uit een echt solidariteitsgevoel. Andere partijen zijn er die zulke maatregelen afkeuren het zou voor de werkloozen te betreuren zijn wanneer deze in de regeering iets te zeggen kregen. Hetzelfde is het geval met de noodlijdende landbouwers. EeD des kundige berekende dat door de steunmaatregelen voor den landbouw in één jaar tijds 180 millioen gulden aan de landbouwers ten goede kwam. Ook hier is het de bedoeling om in dezen tijd voor de landbouwers het leven mogelijk te maken zoodat er, wanneer er betere tijden komen nog een landbouwstand bestaat. Zij mogen weten dat er in Nederland autoriteiten zijn die zeggenwaar- )r hebben we den landbouw noodig, we kunnen de granen enz. goedkooper uit Amerika en andere landen laten komen dan de Neder- landsche boeren ze kunnen leveren. Katholieken spreken natuurlijk zoo niet. Zij die door den nood der tijden te lijden hebben vinden den besten steun bij de groote Katb. Staats partij. Laten ze dat overwegen wan neer politieke tegenstanders van wie ze nooit iets goeds verkregen of te verwachten hebben, hierheen komen met verdachtmakingen over onze eigen katholieke Kamercandidaten. ROELAND werkt zacht en weldadig Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent om zijn verwondering op te wek- ken. Om het vuur laven een paar muzikanten, als echte zigeuners hadden zij zich karakteristiek be schilderd; het waren typische klei ne en gedrongen gestalten, met grappige hoeden, waarvan de om geslagen randen laag nee hingen de een speelde viool, de ander sloeg op een triangel terwijl de derde op een soort doedelzak blies. Op de maat van deze muziek, waarvan slechts nu en dan een zwak geluid van den triangel tot zijn oor doordrong, schenen een aantal mannen te dansen. Zij wa ren zonderling gekleed, in een drachl, die feitelijk geen dracht kon worden genoemd, doch stel lig niflt een zekere bedoeling mis vormd was. Het leek wel, of zij hun jassen verkeerd aan hadden, zooals men dat wel op een ker mis ziet bij diegenen, die een beet je te diep in 't glaasje hebben ge keken. De meesten droegen groo- Ie zwarte baarden, zooals men ze in deze streken in dien tijd nooit bij de bewoners zag. Eenige dansten alleen maar wal in onbeholpen sprongen, terwijl anderen hand in hand rondansten. Een vrouwspersoon kon de kapi tein niet ontdekken, ook nergens een heel jongen man of een knaap Rondom het vuur bewogen zich ongeveer een twintigtal mannen Toen de kapitein zijn kijker even wel op 8ndere punten richtte, om de donkere omgeving wat nader Dan zijn in een ommezien handen, ruw en rood van huishoudelijk of welk ander werk ook, weer zacht, gaaf en blank. ie bespieden, ontdekte hij eerst een aantal mannen, die om een tame lijk groot vat stonden, waaruit zij den een af anderen drank tapten; daarna, links van dit groepje, een troep van minsten 60 tot 80 man nen, die dicht op elkaar stonden en opmerkzaam scheen te luiste ren naar iemand in hun midden Een bijeenkomst van in 'l ge heel ongeveer een honderd men schen hier op het vrije veld ei om dezen tijd dat was dan toch een wonderlijke geschiedenis, die wel in den hoogsten graad de nieuwsgierigheid van den kapitein moest prikkelen. Deels met het bloote oog, deels met behulp van zijn kijker, bespiedde hij nog een maal het gansche voor hem lig gende terrein en bemerkte nu ook ongeveer 20 paarden, die meer zijwaarts van de boomer» vaslge- bonden waren. Thans kon de ver spieder het niet langer op zijn plaats uithouden. Hij had zich overtuigd, dat hij deze lieden on der beschutting van bet struikge was tot op ongeveer 200 voet kon naderen. Hij bond dus zijn paard met den teugel aan een jongen boom vast, prente deze plaats goed in zijn geheugen en schreed voor zichtig voorwaarts. Reeds na en kele minuten had hij den rand van struikgewas bereikt, bukte zich zoover mogelijk en beschouw de oplettend door de takken, wat er voor zijn oogen afspeelde. In den stillen nacht hoorde hij Doo<lel\jk verkeersongeluk. Dinsdagnamiddag gebeurde te Beringen (L.) een ernstig ongeluk. Het 7-jarig dochtertje van den heer Janssen stak spelende den weg over voor een juist passeerende vracht auto. Het kind zag het naderend gevaar en wilde vlug terugloopen, toen op zelfde moment uit de tegenover gestelde richting een luxe auto naderde, bestuurd door den heer G. uit Beringen. De bestuurder remde uit alle macht, doch kon niet meer voorkomen, dat het kind onder de auto geraakte en overreden werd. Met een zware hersenschudding werd het meisje opgenomen en overleed reeds na eenige oogenblikken. Door vallenden steen gedood. Zondagavond is de ongeveer 50- jarige mej. Bijlsma uit de St. Jacob straat, te Leeuwarden, toen zij op de Nieuwestad liep te wandelen, door een groot stuk hardsteen van een vensterbank, dat naar beneden viel, op het hoofd getroffen. De ongelukkige was op slag dood. Zij was gehuwd. Aanrijding met doodelyken afloop. Zaterdagmiddag werd de 16 jarige F. van N. te Helmond aangereden door een auto, waarbij hij zoo onge lukkig kwam te vallen, dat bij een hersenschudding bekwam, aan de gevolgen waarvan hij Zondagmorgen is overleden. Een onrustige Zaterdagavond. Amersfoort's hoofdstraten worden sinds enkele weken Zaterdagsavonds onveilig gemaakt doordat verschil lende tegenstrijdige partijen colpor- teeren met haar bladen. Communisten, O.S.P., R.S.P.. Fascisten enz. maken dat de spanning langs den weg zwaar geladen is. Zaterdagavond waren samenscholingen schering en inslag Van een tweetal Nat. Socialisten zijn verboden wapens in beslag ge nomen, n.!. een gummistok en een wapenstok. Op de Arnhemschestraat werd driemaal achtereen met een revolver geschoten. De dader werd aange houden en bleek een officier in burger te zijn. Op het politiebureau ver klaarde deze, dat men hem lastig had gevallen. Ter waarschuwing had hij driemaal in de lucht geschoten. Voorts verklaarde de officier week- dienst te hebben, zoodat hij een revolver bij zich droeg. Het wapen is in beslag genomen, terwijl proces verbaal is opgemaakt. De onbewaakte overweg. Maandagmorgen is de 50-jarige P. van der Ven uit Hooge Zwaluwe, toen hij per rijwiel den onbewaakten overweg aldaar wilde oversteken door den sneltrein uit Den Bosch gegrepen en op slag gedood. De overledene laat vrouw en kin deren achter. Moordaanslag te Vaals. Zondagmiddag omstreeks vier uur heeft zekere S. te Vaals een moord- aaDsiag gepleegd op de 35-jarige dochter van de familie G. te VijleD. Met een dolkmes bracht hij mej G., die in den varkensstal met haar werk bezig was. zes gevaarlijke steken toe. zoodat zij levensgevaar lijk werd gewond. De gemeentepolitie heeft den dader op de plaats van het misdrijf in hechtenis genomen. Hij zal heden ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Tewerkstelling van landarbeiders. De drie centrale landbouworgani saties hebben dezer dagen een adres gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, waarin verzocht werd het daarheen te leiden, dat ter bestrijding van de werkloosheid onder de landarbeiders, de Overheid een gedeelte van her loon zou betalen voor die arbeiders, die boven een zeker aantal per H.A.. op de landbouwbedrijven tewerk worden gesteld. Dc Minister heeft naar aanleiding hiervan bericht, na nauwgezette overweging van het voor en tegeD van het geven van loontoeslagen zijn standpuntgeen loontoeslageD vollen omgang, te moeten haDi- haven. Van de zijde van den Minis zal ook niet kunnen worden goedgekeurd dat gemeentebesturen voor eigen rekening dit stelsel toe passen. Tegen een tram geloopen. Zondagavond omstreeks 10 uur liepen twee Belgen, die onder den invloed waren van sterken drank, nabij de Maas te Roosteren tegen de tram op, komende uit Echt. Een van hen, de 63-jarige le R-, werd op slag gedood. De andere werd met lichte kwetsuren naar het hospitaal te Maaselijk vervoerd. Twee kinderen door een auto bus overreden. Maandagmorgen is te Staphorst een dochtertje van den vrachtrijder Veyer, dat met eenige aodere school kinderen plotseling den weg over stak door een autobus gegrepen en gedood. Een ander meisje, een dochtertje van den heer Visscher brak een sleutelbeen en beide voeten. De au to sloeg door het krachtig remmen over den kop. De inzittenden, een tiental Friesche arbeiders, die naar de werkverschaffing werden vervoerd bekwamen lichte verwondingen. 15000 Tomatenplanten vernield. In een warenhuis van den tuinder P. Los te Dirksland zijn door een kwaadwillige 15000 jonge tomaten planten gereed om te worden geplant door zwaveldamp vergiftigd. De totale schade bedraagt f 2000. Er bestaat ernstige verdenking tegen een bewoner van Dirksland die reeds door de politie is verhoord. Verschillende personen hebben be zwarende verklaringen tegen deD verdachte afgelegd. Door een auto aangereden. Te Gronsveld heeft Maandag avond een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Zekere J. Huyen uit Gronsveld werd rond 7 uur door een passeeren den auto uit Eysden, bestuurd door P. Custcrs aangereden. H. kreeg daardoor zulke ernstige verwondingen dat hij na drie kwartier aan de ge volgen is overleden. Records op de Bossche veemarkt Voor het eerste overschreed de afgeloopen week het aantal auto's op de Bossche veemarkt de 500. Den eigenaar van den 500sten auto werd namens het gemeentebe s^uur de veemarktmedaille aange boden. Het ligt in de bedoeling ook den. 600sten eventueel den 700sten auto- houder met een dergelijke medaille te vereeren. Teneinde eenig begrip te geven van de enorme beteekenis der Bos sche veemarkt, diene, dat op dezen dag ia 1932 werden aangevoerd 1090 stuks groot vee (hoornvee), terwijl de aanvoer dit jaar het cijfer 2101 stuks vee bereikte. tagisaalen Madedeilinggn. Waarom verder sukkelen Voelt gij u terneergeslagen, ver moeid en afgemat hebt gij last van pijn in de lendenen, ledematen of spieren Lijdt gij aan urinestooc- nissen, aanvallen van duizeligheid, hoofdpijn of rheumatische pijnen Zoo ja, hebt gij er dan over nage dacht wat de oorzaak van uw noode- loos lijden is Als uw bloed niet op de juiste wijze gefiltreerd wordt, doordat uw organen verzwakt zijn, blijven urine zuur en andere schadelijke onzuiver heden in het gestel achter. Zij zetten zich af en veroorzaken verschijnselen als de bovenstaande. Iedere dag uit stel maakt de zaak erger en dient gij onmiddellijk aan te vangen met het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Reeds jaren bleek de afdoende erking van dit speciale middel tegen spit, rugpijn, ischias, rheumatische pijnen, waterzucht, urinestoornissen en blaaszwakte/ Foster's Pillen werken niet op de ingewanden en passen mannen en vrouwen van eiken leeftijd. „Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. af 1.f 1.75 en f 3.per doos." 31 nu de zwakke muziek en het joe len en juichen der dansenden heel duidelijk. Eenige uitroepen gaven hem de overtuiging, dat hij geen vreemdelingen, doch bewoners van deze streek voor zich zag, want hij herkende duidelijk het dialect der bewoners uit het land van Aken, Limburg en Maastricht. En deze lieden met hun anders gladgeschoren gezichten droegen thans donkere baarden Dat moest toch al een heel bijzondere be teekenis hebben. Nu ging de grootste groep uiteen De meesten renden naar het vat, en er ontstond een formeel gevecht om de kruiken, die di voortdurend werden volgelapt. Daarna mengden zij zich onder de dansenden bij het vuur. Zij droegen bijna allen afwijkende kleederdrachten; slechts heel wei nigen gingen in den gewonen dracht der Zuid-Limburgsche boeren. Van een eigenlijke feestelijke bijeenkomst kon hier toch niet goed sprake zijn; daarvo-'r kiest men niet zulke afgelegen plaatsen. Het scheen meer op een ge meenschappelijke afspraak te dui den, waarbij men zich bovendien zoo goed mogelijk amuseerde. De kapitein wierp een blik op het gebouw, dat hij nu heel dicht genaderd was en bemerkte dat het een oude, waarschijnlijk niet meer gebruikte kapel was. Op deze kapel zag hij nu enkele zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteekening dragen van den fabri kant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders. Kiespijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. maal 5 dagen mft t aan verdachte vin in beslag genone aftrek der gelfea iransport enz. Acht huizen brtinden af in Dreumel Maandagnacht is te Dreumel een geweldige brand uitgebroken. Het vuur ontstond vermoedelijk tenge volge van een defect in den schoor steen in de woning van den land bouwer J. van Oort. Aangewakkerd door den vrij feilen wind, breidde de brand zich snel uit Doordat de uit steen opgetrokken boerderijen alle met riet gedekt zijn doeg net vuur binnen zeer kerten tijd naar een zevental ander huizen over. Binnen een kwartier stonden al deze huizen als een fakkel te bran den. De brandweer van Dreumel. die slechts over een handspuit be schikt, kon tegen de vuurzee niets uitrichten en moest zich beperken tot het nat houden van het eerstvclgende op 50 meter afstand gelegen huis. Het geiukte haar dit perceel tegen het overslaan van vuur te vrijwaren, waardoor een verdere uitbreiding van den brand werd «/oorkomen. De acht genoemde huizen brand den tot den grond toe af. De be woners moesten voor het grootste gedeelte in nachtgewaad vluchten. Zij werden, veertig in getal, voor- loopig bij buren en familie onder gebracht. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats gehad. Wel is het nauwelijks drie maanden oude kind van den heer van Oort ternauwer nood aan den vuurdood ontsnapt. Men had het kind in de wieg onder den afsteek vao de boerderij gezet, daar vond een der brandweer lieden de baby, toen de wieg reeds vlam had gevat. Het kind was echter ongedeerd De schade, die op ongeveer f80 000 wordt geschat, wordt door verzeke ring gedekt. Overtreding Crisis-Varkenswet. De kantonrechter te Alphen a. d. Rijn heeft schriftelijk vonnis gewezen de strafzaak tegen den varkens- handelaar W. v. d W. aldaar, tegen wien wegens overtreding der Crisis-Varkenswct.n.l. het in voorraad hebben van varkens, welke niet voor zien waren van een oormerk, door den ambtenaar van het O.M. twee geldboeten van f 5 subs. 5 dagen hechtenis was geëischt, met verbeurd- vetklaring der in beslaq genomeD varkens, welke een waarde vertegen woordigen van pl.tn. f 2100. Verd. werd door den kantonrechter veroordeeld tot 2 maal f 5 subs. 2 Smokkelen laig: mannen toetreden, tusschen welke hij lot zijn steeds stijgende ver wondering een groolen geitenbek ontdekte, een dier van verbazende afmetingen en naar hel scheen gitzwart van kleur, Het schoot hem nu plotseling te binnen, dat de waard hem bij zijn middagmaaltijd had verteld, dal de roovers in deze streken op hun strooptochten gebruik maak ten van een zwarten bok, waarop zij reden en die hen pijlsnel door de lucht droeg, dien men ook soms tegen middernacht, als een ruiter met een bijzonder zware buit op hem zat. afschuwelijk in de lucht hoorde steunen en snui ven. Zou er werkelijk iets van waar zijn van deze hocus pocus en had het toeval hem tot ontdekker aan gewezen van een diepzinnig ge heim, waarover men elkander lol op een afstand van 20 mijlen in den omtrek, ja verder nog met bijgeloovige vrees de ongeloofe lijkste staaltjes vertelde De moedige man dacht al niet meer aan zijn eigen gevaar, maar aan den plicht dien hij had, een geheimzinnig monster op 't spoor te komen en sloeg de mannen aandachtig gade, die op de kapel toetraden en die hem deels door hun houding, deels doordat zij niet dadelijk als de anderen op het vat toesneldon, van beter allooi toeschenen dan de groote hoop, Toen kwamep twee van hen naar builen en naderden de plek waar de vreemdeling zich verdekt had opgesteld. De eene was groot en statig, de andere nauwelijks middelmatig gebouwd. Beiden droegen zwarte baarden, maar dat deze volsch waren, bemerkte de kapitein direct want hij zag, toen zij zich tusschen hem en het vuur bevonden, dal het hoofdhaar van beiden licht was, dat van den groolsten licht blond, dat van den kleinsten zeer •osachtig. Dus afgesproken zei nu de kleinste. Wij behouden dat voor ons zelf. Het is een naar me lijkt gemakkelijk werkje en hel brengt wat op. Mij goed, antwoordde de grootste. Gij moet het weten of ge het kunt verantwoorden. Dat kan ik, ik ben do eenige die de gelegenheden kent en waarom zouden wij niet wat voor ons zelf houden? antwoordde d kleinste, die het Duitsch sprak van een man uit de beschaafde standen. Dus Riedenburg is drie nachten lang niet thuis, de sleutel past op beide deuren, de vrouwen slapen aan den anderen kant. De kapitein voelde zijn hart zoo luid kloppen, dat het hem belette hen verder te verslaan. De naam Riedenberg was het geweest, die hem zoo levendig had getroffen. Hij luisterde even wel met de meest gespannen opmerkzaamheid. Is Riedenburg niet... Wordt vervolgd. Langs de voort tot Stranpi laatsten tijd ve4 b Van België uit wi land margarine tn naar België natuirbi Nabij KesseDia Belgische ambteiare 1500 kilo Nederknc aangehouden. L I zonder stoppel 1 passeeren. De an\ gooide toen eenstu weg, waar de auo en lekke banden ;re vluchtte nog mei zij binnenplaats va gelegen pannenforii de auto spron vluchtte. Hij wed aangehouden ea aa gebracht. De in beslag en* aan het grenskacoo 28.150 francs. De ambtecaro legden bovendieiZ beslag op vijf i jc koeien, die fratl naar België wd( Roofbouw i 1 Mjue Iu een verkieini Zondagavond ooi Pancratius te let het Tweede Kaïer ook enkele wooden tie onzer Limb, m op, dat tijdens mijnen wel gedwmg hun productie ïoc kelijk in de beoe op te voeren. Mar bij, dat de explctat blik wel wat opro gelijken. Ir. Raedts njni: houder der genien Da de rede, walde feitelijk met dez< la doelde, waarop c dat enkele mijnh welke hij bedoede een iets goedbo] dunne kolenlagn alleen de dikker la brengen. Men >h< op te rekenen .yy nog ooit zoudeïgë den, zoodat hetge' bedoelde mijnei v. jaar zouden zii t van een wat godk stelde men velenij dus iu 't gevar aantal jaren hr broodwinning ner Markile VENLO. O d vereeniging va aanvoer 2.650.CD t Groote eiereivar Kleine eieren rai Eendeneieren vai Ganseieren va f ROERMON). Eiermijn van Mac "oer 6.800.000 iei Groote eiereiVê Kleine eieren/ai Eendeneieren^ai FIRMA VAN )E GrootiSi A ssuia Belastni Kadastal Koop-BI comrat<

Peel en Maas | 1933 | | pagina 6