Weekblad voor YENEAY, HORST en Omstreken. ;YQOimiGSrj(( cMANUFACTUREN YOODDEELIQST/ Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. Ons Mistriduum. Rationalisatie van steun. Buitenl. nieuws. Provinciaal Nieuws Zaterdag 1 April 1933 Vier en vijftigste Jaargang No. 13 PRIJS DER A^VRRTENTIEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7',s ct. bij abonnement lagere tarieven. BLIJKEN TOCH HET litKUTi' van FIRMA VAN DEN MI1NCKHOF VENKAY Telefoon 5i GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent vu. Nakaarten. Dat zijn van die echt-gezellige mensen, hé die na kaarters O ellendig je kent ze alle maal wel in je vaste kaartklub;'t zijn altijd dezelfden, die weer 'ns opnieuw beginnen te bomen als Jan nou ns sehoppen-boer had getrokken in plaats van klaveren zeven, en als Mina dan harten-aas had vastgehouden, dan.,,. En toch, gaan ook wij even na kaarten, of als ge liever een officieel woord hoort: 'n nabeschouwing houden. Alzoo 'N NABESCHOUWING OVER 'T MISTRIDUUM. En dan moeten v/e beginnen met de gebruikelike woorden Zoo hoort dan weer, beminde Gelovigen, dit Mis triduum tot het verledene. Dat wil zéggen: Tot het verledene, voor een heel, heel klein gedeelte Want nu eerst is hit fundament gelegd van het grote gebouw, van het mooie huis, dat we daarop gaan zetten nu eerst kunnen we gaan zetten een flink, solied huis van hecht, geestelik levenNu begint het eigenlike werk pas Immers Nu hebben we ailen leren inzien, wat de H. Mis is nu hebben we leren begrijpeD, dat het H. Misoffer ook voor ons iets meer, heel iets anders is, dan wat wij er tot nu toe uithaalden nu hebben we allen doorvoeld, dat de II Mis vóór alles is een offer, dat wij bij dit offer niet slechts mogen tegenwoor dig zijn, doch vooral, dat wij bij dit offer mogen mcc-leven, mogen meo-docn, mogen en moeten mee- ol'l'eren wij hebben geleerd, dat dit offer ook ons off?r is, dat wij ook, evenals Kristus met ware offer liefde moeten bezield zijn, en zo een stuk van ons zelf moeten leggen op het altaarwij leerden onze dage- likse misérietje en leveDS kruisjes blij en opgewekt aan Kristus aanbieden als mede-offer gevolgen van krisis en malaise, ziekten, onbeheerste karakters verdragen zonder morren Zó met óus offer er by, leerden wy mee-offeren met den priester; zó leerden wij deelnemen aan du hoog-heilig Mis offer, nog verinnigd, indien mogeük, door de H. Kom- munie ontvangen, zo mogelik met de Kommunie van den priester, En ook,,.. We hebben gezongen 1 We hebben weer leren zingen Wat klonk dat Zondag Wat klonk dat massale, sonore antwoord op den groet van den priester: Et cum spiritu tuo. Hoe krachtig en overtuigend klonk ons Amen Hoe ontroerend was die wisselzang die de Prefatie voorafging, toen gij op het Sursuiu Corda van den priester als één man luid en krachtig kondt antwoorden We hebben ze reeds tot God geheven Habémiis ad Dominum. Hoe heerlik was dat SANCTUS Ja, d'r waren enkele zwartkijkers. Die zeiden: dat gaat immers niet! En 't ging tóch En 't ging mooi 't Ging te mooi, zei Rektor Vul- linghs, de Voorzitter der Roermond- sche Gregor. Vereniging, want nu bestaat 't gevaar, dat de mensen de moeilikheden van den volkszang onderschatten, en niet meer zo ijverig zullen zijn. 'k Heb hem gezegd dat gevaar bestaat niet. want we zullen vol houden, met geestdrift zullen we blyven zingen, ondanks de zwart kijkers, die ook nu al voorspeld hebben „Bè, 'n nieuwigheid, waar de animo gauw vanaf zal zijn." Neen, we zullen volhouden en wel eiken Zondag Dus niet ééns in de maand, zoals bij vergissing vanaf den preekstoel is gezegd, maar eiken Zondag zul len wij bij de Hoogmis mogen mee- offeren, mee-doen, meezingen 1Op de hoge feestdagen van le Paas-, Pinkster- en Kerstdag za'. het Kerk koor Kyrie, Gloria, enz. in meer stemmige muziek zingen, maar ook dan zingt het volk de antwoorden. Om een en ander te bestendigen, bij te houdeD, zo nu en dan wat bij te schaven, en ook om, zo nodig, wat nieuws aan te leren (zo kennen we bijv. nog geen Gloria) zal er ééns in de maand een parochiale zang-repetitie zijn, en wel de le Dinsdag van elke maand, 's avonds om half 8 in de parochie- cerk ge volgd door een kort Lof. Omdat we echter op 2e Paasdag ook de Hoogmis moeten zingen, en we nog geen Gloria kennen, zullen we Dinsdag in de Goede Week s avonds om half 8 onze eerste maandelikse zangles houden en... we eerwachten evenveel volk als bij het Mis-triduum Vergeet voor Zondag uw zang boekje nietwie er nog geen heeft, kan er een kopen bij van den Munckhof5 cent. A.s. Zondag ook op Palm Zondag wordt na de Asperges het Gloria Patri weg gelaten, dus onmiddellik na Miserere en secumdum magnam misericor diam tuam, wordt Asperges her haald. Probeert er aan te denken. Nog iets. Voor diegenen, die nog geen Mis-boek hebben, zag ik laatst bij van den Munckhof iets fijns lig gen Zondags-Misboek van een Belgiese Franciskaan 'n mooi boekje, niet te veel er in, maar juist wat we nodig hebben handig formaat, enz. Ga maar eens kijken. E. B. Onder dit opschrift plaatsten we reeds eerder een artikel, waarin we aandrongen op een doelmatiger steuDverleening. We betoogden, dat een algemeene lijn ontbrak bij den opzet om noodlijdende groepen van producenten te hulp te komeo, ter wijl we er mede op wezen, dat het onpractisch was om ook toeslag te geven op den prijs van het teveel geproduceerde. Overproductie immers doet den prijs der producten dalen steun voor het teveel geprodu ceerde doet aldus de behoefte aan vermeerderden toeslag rijzen. Na de publicatie van bedoeld artikel verscheen in „De Telegraaf" een artikel van den heer Westrik, burgemeester van Barneveld, die mede op de noodzaak wees om aan de steunverleening bepalingen te verbinden voor productiebeperking. En thans heeft de regeering een wetsontwerp van zulke strekking ingediend. We willen natuurlijk: volstrekt niet beweren, dat een en ander het ge volg is geweest van ons schrijven, doch merken slechts op. dat de fouten, welke we in het huidige systeem van steunverleening aanwe zen, blijkbaar ook in andere kriDgen werden gevoeld en erkend. Uit den aard der zaak zal men begrijpen, dat we met het nieuwe regeerings ontwerp zijn ingenomen De regeering wil Je steunverleening in nieuwe banen lei ien en ze is van plan om aan haar hulp strenge voor waarden te verbinden van regelend en dwingend karakter. M.a.w ze zal noodlijdende bedrijven staande helpen houden, maar op derzelver productie toezien. Dat is een algemeen belang. Door productiebeperking wordt de marktprijs vanzelf reeds omhoog ge voerd en zal de rijkssteun kunnen worden gereduceerd. De consumenten hebben er recht op, dat bedrijfssteun zoo doelmatig mogelijk wordt georganiseerd, want zij zijn het tenslotte, die de hulpver leening moeten financieren. Men kan wel beweren, dat het 'i zelfde blijft, door welke middelen de producten tot haar kostprijs of iets daarboven worden opgedreven, om dat zulks nu eenmaal het einddoel van elke steunactie zal moeten wezen, maar men vergete niet, dat de con sumenten tot heden ook de kosten moesten dragen van het teveel ge produceerde, hetwelk in pak- of koelhuizen werd opgeslagen, meestal zonder vooruitzicht, dat er ooit behoefte zou ontstaan om net opgeslagene weer te voorschijn te brengen. Alleen reeds de landbouw wordt op het oogenblik met ruim 180 mi!- lioen gulden per jaar geholpen. Daarvan komt rechtstreeks uit de schatkist bijna 22 millioen gulden. De rest, 158 millioen, wordt opge bracht door consumenten en distri- buanten. Als gevolg van de tarwe wet betalen we ongeveer 26 millioen hoven de wereldmarktprijs voor tarwe. De Crisis-Zuivelwet doet de consumenten 80 millioen bijpas sen op de marktprijs. De Crisis Varkenswet eischt 35 millioen, de contingenteering van den vleesch- invoec 16 millioen. We praten wel eens over de bevoorrechte positie van den arbei der, die, als hij zonder werk geraakt, zijn hand maar zou hebben op te houden voor steun, maar ook voor de plattelanders met eigen bedrijven of bedrijfjes, wordt veel gedaan. Van de 180 millioen per jaar, welke hun toevloeien, zouden 180.000 plat telandsgezinnen jaarlijks f 1000 kun nen worden toebedeeld. Maar de plattelandsbedrijven zouden met zulke ondoelmatige steunverleening worden vernietigd en daarmee zou de bron van een zelfstandig bestaan dat toch nog wel voor de toekomst zal zijn weggelegd zijn droeg gelegd. Noch de schatkist echter, noch de consumenten kunnen, voor jareo achtereen misschien, een steunver leening blijven financieren, welke door ondoelmatigen opzet te kost baar werd. Naast steun moet er egeling komen van de productie. Het is niet noodig, dat de markt prijzen zoo laag zijn als thans elk artike', hetwelk wordt aangevoerd in een hoeveelheid, waaraan behoefte is, zal baar kostprijs kunnen opbren gen. Om de productie naar behoefte te kunnen regelen, daartoe moet de :egeering over ver-gaande volmach ten kunnen beschikken. En die heeft nu aan de volksvertegenwoordi ging gevraagd. Vertegenwoordigers van sommige landbouworganisaties hebben te ken nen gegeven, dat ze de gevraagde regeeringsvolmachten niet noodig vinden. Ze begrijpen zelfs niet, hoe de regeering er toe komt, want, de organisaties zelve hebben er volstrekt niet op aangedrongen, dat de regeering zooveel bevoegdheid zou krijgen! Dat laatste kunDen we ons voor stellen. Organisaties in een bepaald bedrijf hebben alleen als belang, dat de regeering hun leden aan den prijs helpt, welke hun producten moeten opbrengen. Doet de regeering dat, dan hebben die leden van een pro ductiebeperking geen enkel voordeel. Maar de regeering is er tenslotte voor de heele gemeenschap en daar om heeft ze er voor te waken, dat de consumenten niet te zwaar en onnoodig worden belast. De eerste coutra-revolutio naire actie in Duitschland. De Stahlhelm te Brunswijk ontwapend. Zaterdag be gint een anfi-Joodsch boycot in Duitschland. Verbod vaD ritueel slachten op komst. Einstein keert niet naar Duitschland terug. De Ontwapeningsconferentie toch verdaagd De Atnerikaansch Britsche besprekingen over het schuldenvraagstuk mislukt Vliegtuigrampen. Spaansche toestanden. Een opzienbarende gebeurtenis heeft zich deze week in Brunswijk afgespeeld. Daar zijn op een gegeven moment door de Brunswijksche autoriteiten (Nazi's) orders uitgevaar digd om het gebouw van de Stahlhelm- organisatie, een regeeringspartij, welke met twee leden in het kabinet Hitier vertegenwoordigd is, te bezet ten en de Stahlhelm-leden, die ei vertoefden, te ontwapenen en te arresteeren. Dat is dan ook geschied. Er bleken ongeveer 1350 mannen in het gebouw te vertoeven, meeren- deels gewapend. Op het dak van het gebouw lagen een aantal lieden met het geweer in den aanslag en ver schillende personen gaven zich eerst over, nadat ze hun geweer hadden gebroken. Dit incident tusschen twee regeeriugsgezinle en door de regee ring zelf gewapende groepen gaf natuurlijk hevige sensatie. Het kabinet hield aanstonds een zitting, maar de Stahlhelm-ministers hebben de zijde van Hitier en zijn Nazi's, dus ook van de Brunswijksche autoriteiten gekozen. Uit het onderzoek is ge bleken, dat er onder de Stahlhelm leden groote verontwaardiging be stond over het feit, dat zelfs hun leiders bij de bezetting van belang rijke posten werden gepassseerd en deze slechts aan de Nationaal Socia listen werden toebedeeld. Al waren die nog zoo proletig, zoo heeft een der Stahlhelm leiders zich uitgelaten. De Brunswijksche Stahlhelm zon daarom op een tegenzet. De afdee- ling had werkelijk revolutiooaire oogmerken, plannen b.v. om open bare gebouwen te bezetten enz. Socialisten en communisten waren bereid om daarbij te helpen. Leden van de Rijksbanier en van de K.P.D. gingen in massa tot de Stahlhelm- organisatie over en werden daar aangenomen en bewapen J. De ge noemde organisatie te Brunswijk is thans ontbonden en 1350 leden heb- ben zich eenige dagen in arrest be vonden een kleine honderd zijn er gevangen gehouden en zullen wor den vervolgd. Het incident schijnt overigens van plaatselijk karakter te zijn geweest, maar Nat. Soc. en Stahlhelm hebben nu besloteD, dat op den ledentoeloop zeer Dauwgezet moet en zal worden toegezien. De Brunswijksche afdeeling zal op 1 April, nadat een „zuivering" is doorgevoerd, weer worden toege laten. In Polen, Engeland, de Ver. Staten en Frankrijk hebban Joodsche comité s wegens de vervolging van hun ge loofsgenooten een boycot-actie inge zet van Duitsche goederen. Ze heb ben daarmee onbedoeld aan de Duitsche regeering een voorwendsel bezorgd om door haar organisaties een meer officieele en systematische Jodenvervolging te doen inzetten. Als protest, zoo heet het, tegen de acties in het buitenland, zal op 1 April a.s. des morgens te 10 uur een volstrekte boycot van alle joodsche zaken beginnen. Massa's Nazi's hebben niet eens kunnen wachten en het onmiddellijk gevolg daarvan was, dat de meeste warenhuizen en eenheidsprijs-winkels in Duitschland reeds zijn gesloten. Ook de kleinere joodsche zaken gaan in deze boycot actie ten onder, Voor toelating tot de hoogere scholen en van artsen en advocaten zal een numerus clausus worden afgedwon gen. d.i. de vaststelling van een toe gelaten aantal, hetwelk in verhouding zal staan tot het percentage Jolen Duitschland. Prof. Einstein, die ook een Israëliet is, kwam te Antwerpen aan op zijn reis uit Amerika. Ook deze geleerde van internationale reputatie wordt door den gang van zaken in Duitsch land getroffen. Hij keert er niet heen terug en heeft zich te Antwerpen scherp over het huidige regiem in Duitschland uitgelaten. Prof. Einstein heeft niet alleen als Jood weinig te verwachten van Hit- Ier en de zijnen, maar daar hij het ook nooit onder stoelen of banken heeft gestoken, dat hij het commu nisme goed gezind is, zal ook zijn politieke overtuiging of gezindheid wel eeq bezwaar zijn voor een vriendschappelijke verhouding tus schen de huidige heerschers in Berlijn en zijn persoon. Nu is de Ontwapeningsconferentie toch verdaagd tot na Paschen, n.l. tot 26 April. Iotusschen is het plan Mac Donald als basis voor verdere beraadslaginnen aanvaard. De com missie voor de effectieven had nog willen blijven doorwerken, maar door de weigering van de Duitsche en Fransche afgevaardigden om aan de besprekingen deel te nemen, is dat mislukt. Franschen en Duitschers be hoeven blijkbaar eerst instructies van hun regeeringen, aivorens ze zich in deze commissie willen uitlaten. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjas van 2 labl. a 10 cis. Uit Londen komt het sombere be richt, dat de Engelsch-Amerikaansche besprekingen over het schuldenvraag stuk zoudeu zijn afgesprongen. Offi cieel echter is het bericht nog niet, zoodat men nog hopen mag. dat het een breuk betreft, welke nog te lijmen valt Verschillende vliegtuigrampen heb ban de wereld deze week even ver bijsterd. In Californië stortte een vliegtuig omlaag, waarbij 1-1- m mschen om het leven kwamen en in België werd uit de puinhoop van een neer gestort branJecd Britse a vliegtuig het overschot van alle 15 inzitten den geboigen. o— In Spanje blijft het Spaansch toe gaan In Barcelona, de hoofdstad van het zelfstandige Catalonië zijn de roerige syndicalisten volstrekt mees ter. President Macia en een paar ministers zijn deze week tijdens een plechtige begrafenis moeten vluchten voor het hen achtervolgend gepeu pel. VENRAY. 1 April 1933. Telefoondienst. Nieuwe aansluitingen J. H. Rooyackers, kippenhandelaar Beekweg 8, 100 H. Hawinkels, garage, Hofstraat 1 145 A. Verheggen, v.d.-Voorts graan handel. Oostrum, 60ij J. J. Kemps, Hecseniusplein 12, 50 Vervallen aansluitingen Voesten-Michels, 50 Jac. v. d. Voort, 60ij Wijzigingen Achter Gend en Loos, v., bij voegen: Na 18 uur nr. 50. t Nieuwe Ziekenhuis te Venray. Heden Zaterdag wordt te Roosen daal aanbesteed het bouwen van een Ziekenhuis te Venray. Een drietal aannemers uit onze gemeenle zijn hiertoe ook uitgenoodigd. Van bet door architect A. Oomen uit Oosterhout ontworpen plan, wordt slechts een gedeelte voltooid en moeten kapel met sacristie, dienst- lokalen Zusters, operatie-afdeeling enz. voorloopig in het nu te bouwen gedeelte worden ondergebracht. Wat de inrichting betreft, kunneD we in het kort het volgende mede- deelen Op de parterre bevindt zich bij den hoofdingang een overdekt ge deelte, waarin de zieken-auto binnen komt en de patiënten in het zieken huis kunnen worden gebracht, zonder aan de buitenlucht te worden bloot gesteld. Voorts bevinden zich op de par terre de vestibule, spreekkamer, kamer portier, hal en waschruimte, 10 ziekenkamers voor le klas patiën ten, 2 kamers doctoren, een wacht kamer, een septische en anti-septische operatiekamer, sterilisatiekamer, kamer voor hoogtezon, Röntgenkamer, zie kenzaal met lighal, keuken, opwasch- keuken. theekeukeD, 2 linnenkamers 2 badkamers, 2 spoelkeukens, 2 kamers voor Zusters, 2 zitjes, een zieken- en een spijzenlift en voorts de noodige toilets- stortkokers enz Twee ruime trappen voeren naar de le etage, waarvan de indeeling bestaat uit 10 ziekenkamers 2e klas patiënten 2 ziekenzalen met lighalien voor 3e klas patiënten; 2 ziekenzalen met lighalien voor kinderen; 1 kapel met sacristie; 2 theekeukens 2 badkamers; 2 spoelkeukens; 2 lin nenkamers; 3 kamers voor Zusters; 2 zitjes, zieken en spijzenlift voorts de noodige toilets; Stortkokers enz. als boven. De 2e etage of zolderverdieping bestaat uit 3 ziekenkamers, waarvan 2 met lighal, badkamer, theekeuken, toilets en voorts diverse zolderruimte voorloopige slaapgelegenheden voor de Zusters. In het sousterain bevinden zich het ketelhuis voor de centrale verwar ming, bakkerij met ovenruimte, broodkamer, wasscherij mei strijk- kamer, pro isie-kelders, alsmede diverse bergplaatsen voor opslag van brandstoffen enz. De bouw wordt gemetseld vau gele klinkers met 'n plint van paars- kleurige steenen, terwijl het gebouw met blauwe pannen wordt afgedekt. Het nieuwe Ziekenhuis zal bediend worden door de eerw. Zusters Fran ciscanessen van het Moederhuis „Charitas" te Roosendaal. Het geheele werk moet gereed zijn op 1 April 1934. By het Zilvereu Feest van Zuster Christiuc. Toen „Peel en Maas" een paar weken geleden, melding maakte van het feit, dat het op 29 Maart, vijf en twintig jare i geleden zal zijn, dat Zuster Christine zich aan het bewaar- schoolonderwijs in Venray was gaan wijden, toen gingen onze gedachten terug naar een tijd, nu twintig jaren geleden, waarop ook wij naar de be waarschool stapten. Veel herinneren wij ons nog uit die dagen toen Zuster Christine in het middelpunt van ons aller belang stelling stond. Het is ook juist de „groote-bewaarschool" tijd, die ons zoo goed is bijgebleven. Wij zien ons allemaal nog in de rij staan op de groote speelplaats. We stoeiden nog wat na en bab belden nog over alles, wat we onze grootste belangen waanden. Dan verscheen Zuster Christine met de bruine „klep" in de hand. Het werd ordelijker en stiller en langzaam schuifelden we naarbinnen.de hooge stoep op, door de groote deur. In de gang werden onze over jasjes of manteltjes uitgetrokken en kregen we een schort voor. Daarna ging het naar binnen in de hooge klas. Er stonden van die lange banken waar we met een heele hoop ingingen. Aan de eene kant zaten de meisjes aan de andere kant de jongens. Zuster Christine ging op de lessenaar zitten of voor de klas staan en dan begon het morgengebed Het duurde een heele poos, voor dat we onze gebeden gedaan hadden waarna we aan het werk gingen. Matjes vlechten was onze liefste bezigheid wel, ofschoon het veel voorzichtigheid vereischte om ze niet scheuren. We bouwden met blokken en maakten allerlei figuren met buigzame latjes. We leerden tellen en cijfers maken De 3 en de 8 waren het moeilijkste om na te maken en we begrepen niet goed, hoe Zuster Christine Jie cijfers zoo fijn op het bord kon zet ten. We kregen gekleurde velletjes papier, waaruit we een portretlijstje moesten vouwen, of een zoutvaatje maken. Dit was wel het moeilijkste voor de meesten van ons. We leerden de verschillende kleuren 'on derscheiden, doordat de Zuster plank jes van allerlei kleur naast elkaar hield en wij de kleur moesten noemen, die zij aanwees. Er werden versjes geleerd en lied jes gezongen, we maakten teekenin- gen en leerden spelletjes doen en als het heel warm was, mochten we wel eens slapen ook. Om tien uur was het boterham opeten en dan kwam de groene trom mel voor de dag, vol met ronde sneeën brood. Op een bepaalde tijd brachten we een cent mee vooi het „Kleine Liefde- rk" en in de Meimaand bloemen voor het Maria beeld. Bij mooi weer maakten we een uitstapje naar de Grot in de Kloos tertuin, Er werd natuurlijk ook wel eens straf uitgedeeld, het strafbankje stond als waarschuwing voor de klas. De Sint-Nicolaastijd was op de bewaarschool vol van emoties. Er werd op de deur gebonsd als er ondeugende kinderen waren en gestrooid als we goed hadden opge past. Sint Nicolaas kwam op een goeie dag persoonlijk ia de klas. Het waren benauwende uren, vooral voor hen, die zich schuldig voelden. In de Kersttijd verscheen het stal letje en de kerstboom en wij brach ten gekleurde kaarsjes daarvoor mee. Deze herinneringen uit onze be- waarschooltijd kwamen bij ons op, toen wij lazen over het feest van Zuster Christiue. Et is intusschea wellicht veel veranderd in onze be waarschool, maar een van de voor naamste factoren is blijkbaar niet veranderd en wel de liefdevolle zorg van Zuster Christine voor de Ven- raysche kleuters, te midden waarvan zij Woensdag 1.1. haar zilveren feest gevierd heeft. Maar ook door ons is Zuster Christine nog niet vergeten, aan wie wij onze eerste opleiding buitenshuis te danken hebben. Wij allen, die in deze vijf en twintig jaren de bewaarschool be zochten, zija nu nog dankbaar voor hetgeen Zuster Christine voor ons gedaan heeft in een tijd, dat we het niet koaden waardeeren. Moge zij nog vele jaren tot heil van de Venraysche jeugd hare krach ten kunuen geven aan het bewaar- schoolonderwijs. OUD-LEERLINGEN, Jonge Wachten. Geachte Ouders, Naar aanleiding van het feit, dat sommige ouders van Jonge Wachten verlangen om een of ander deel van het Kostuum dubbel te hebben, en dat verscheidene ouders dringend vragen, dat ook hun zoon Jooge Wacht van Christus moge worden in patronaatskostuum, moeten wij verzoeken om geduld te beoefenen. Wij hebben namelijk deze week offerte gekregen van een Limburgsche Middenstacdsfirma, die zich op het vervaardigen van deze Kostuums gaat toeleggen, en aanbiedt ze te leveren van dezelfde kwaliteit tegen denzelfden, mogelijk nog iets lageren prijs. Op onze vraagof en hoeveel de Middenstaudswinkelier er aan ver dienen kan, is ons geantwoord vijftien procent. Indien die alles juist is (en dat meenen wij te mogen aannemen) dan kunnen wij beter onzen Middenstand bevoordeelen. Voor loopig worden dus geeu spaarzegel- boekjes uitgereikt. Men wachte op nadere aankondiging. Overigens moeten wij opmerken, dat het aantal Jouge Wachten nood zakelijk moet afhangen van het aan tal heeren Jeugdleiders. Gelukkig dat wij in deze goede verwachtingen mogen koesteren. Pr. A. Nieten, Dir. Lanbouwschool „St. Mart in us" Venray. Onder bijzonder groote belang stelling werd Dinsdagmiddag de eind- les gehouden voor de leerlingen van de vierde klas. 't Hoofdbestuur was vertegenwoor digd door den Z. E. Heer Ir. Bemel

Peel en Maas | 1933 | | pagina 1