Aardappelen- steun üemengde Berichten Algem. weekoverzicht Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Th Pouwele Zaterdag 25 Maart 1933, Waakzaamheid ter voorkoming van bosch- en heidebranden. Burgemeester en Wethouders van Venray achten het noodzakelijk nog eens aan te sporen tot de meest mogelijk waakzaamheid met betrek king tot het voorkomen en blusschen van bosch- en heidebranden. De aan dacht zij daarom andermaal gevestigd op het navolgende le Het is bekend, dat bij een verblijf in de bosschen en de heide, bij droog weder en speciaal in het warme jaargetijde de minste onacht zaamheid de grootste nadeelige ge volgen kan hebben. Het wegwerpen van een nog brandende lucifer of van een eindje sigaar of het wegv legen van vonken van sigaar of pijp, schijnbaar van geen beteekems. kan brand doen ontstaan en aldus een strafbaar feit opleveren volgens art. 429 van bet Wetboek van Strafrecht, waar o.m. een straf van 14 dagen hechtenis of f 100 boete wordt be dreigd tegen dengene. die.dooigebre r aan de noodige omzichtigheid of voorzorg gevaar voor bosch heide, helm gras- en veenbrand doet ont staan. Het strafbaar feit is ook reeds aanwezig door onvoorzichtigheid met vuur. ook zonder dat nog brand ontstaat. Het rooken in de bosschen en licht brandbare helde is dus in het algemeen absoluut verboden, re[wij! ook ten strengste verboden is bet. om welke reden dan ook, zonder vergunning van het bevoegde gezag, aanleggen van vuur ia of in de nabijheid van bosschen of heide, hetwelk steeds direct, dus ook al zonder dat brand ontstaat, strafbaar is volgens hetzelfde artikel 429, dat verbiedt op straSe van 14 dagen hechtenis of f 100 boete het aan- leaaen voeden of onderhouden van een vuur op zoo korten afstand van gebouwen of goederen, dat daardoor brandgevaar kan ontslaan. »n dit verband wordt er nog mer den mees ten nadruk, op gewezen, dat kinderen niet zonder toezicht in de bosschen of heide mogen verblijven, aangezien de ervaring leert, dat de jeugd zich gaarne onledig houdt met het spelen met vuur, of bet doen ontstaan van kleiDe branden, waarvan vaak de gevolgen niet zijn te overzien. Drin gend manen wij de ouders en ver zorgers aan. in deze hunne groote verantwoordelijkheid wel te beseften. 2e. Wanneer een bosch- of heide brand ontstaan i-, moet degene, die zulks bet eerst ziet, er voor zorgen, dat daarvan terstond kennis worde gegeven bij den burgemeester of bij de politie, opdat onverwijld maat regelen kunnen worden genomen om den brand in zijn voortgang zooveel mogelijk te stpiten. Venray, 21 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Verbod van rooken ter voorkoming van gevaar voor bosch-, heide, gras of veenbrand Waarschuwing. De Burgemeester van Venray her innert de ingezetenen aan het besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 11 juni 1925, waarbij ingevolge het bepaalde bij artikel 429 sub 4 van het Wetboek van Strafrecht, is verboden het rooken in alle*bosschen veen-, turf- en heidegronden en tot op een afstand van tien Meter hier van op alle daardoor, daarin, daar langs of daarbij gelegen wegen, voet paden of openplaatsen of terreinen. Dit bejluit is op de wijze bedoeld in artikel 203 der Gemeentewet denzelfden dag afgekondigd en on middellijk in werking getreden. Aan dit besluit zal zeer streng de hand worden gehouden en bij over treding onmiddellijk proces verbaal worden opgemaakt. Venray, 21 Maart 1933 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Verbod van loopen in de bosschen De Burgemeester van Venray brengt nogmaals ter algemeene kennis, dat fret, met het oog op het groote brandgevaar, verboden is in de ge- meentebosschen zich op te houden. Aan de bosschen zijn plaatjes aan gebracht „Verboden Toegang". Aan dit verbod zal streng de hand worden gehouden en bij overtreding onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. Tegen degeuen, die de geplaatste bordjes mochten verwijderen, ver plaatsen of beschadigen, zal met strengheid worden opgetreden. Venray, 21 Maart 1933. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. De Heeren, belast met de Plaatse lijke Uitvoering der Aardappel- Steun regeling ontvingen de navolgende circulaire, waarin de voornaamste bepalingen zijn vastgesteld: 1. Opgave door de telers dient te geschieden per Maandag 27 Maart 1933. 2. De inventarisatiebiljetten dienen uiterlijk op 1 April '33 in ons bezit te zijn. 3. Hoeveelheden beneden 1000 Kg. komen niet in aanmerking. 4. Onder consumptie-aardappeleu die voor steun in aanmerking komen, wordt verstaan alle leverbare aardap pelen, die boven de maat van 33 m.m., dus kriel, poters, misvormde en beschadigde knollen uitgezonderd. 5. De aardappelen moeten in het bezit zijn van telers. 6. De hoeveelheid moet opgege ven worden in 100den kilo's met op gave van de plaats waar de voorraad zich bevindt. 7. Te hooge opgave heeft uit sluiting ten gevolge. 8. Wordt bij controle geconsta teerd, dat de opgave van voorraad meer dan 5 pCt. te hoog is, kan dit uitsluiting ten gevolge hebben. 9. In geval van betwisting kan door betrokkene in beroep worden gegaan, waarvoor een bedrag van f25.moet worden gestort, welk bedrag in geval van ongelijk ver loren is en in geval van gelijk aan den betrokkene wordt terug betaald 10. Veranderingen in den voor raad door verkoop of gebruik als veevoeder in de periode tusschen opgave en controle, moeten aan den controleur kunnen wordeo aannemelijk gemaakt. 11. Opgaven na 1 April 1933. komen niet meer in aanmerking 12. Door den betrokkene moet behalve zijn voorraad op 27 Maart nog worden ingevuld, hoeveel de totale oppervlakte, welke in 1932 met aardappelen was beplant, bedroeg en hoe groot de totale opbrengst hiervan was. 13. De door U aangevraagde bil jetten worden U nog deze week toegezonden. 14. Tenslotte verzoeken wij U beleefd de verbouwers, zooveel mo gelijk behulpzaam te zijn bij het in- "ïllen der inventarisatie-formulieren Voor den goeden gang van zaken achten wij het gewenscht, dat de formulieren na invulling door de verbouwers, door U verzameld wor den en ons uiterlijk 31 Maart '1933 worden toegezonden. Gewestelijke Tarweorganisatie voor Limburg De Voorzitter. De Secretaris, Jacq. Smeets M. Ament P.S. Allen komen in aanmerking al is men ook geen landbouwer. Boschbrand. Op de Brabantsche Limburgscbe grens ontstond een zware boschbrand in de eigendommen der gemeente Bu del waardoor ongeveer 15 H.A. den nenbosch een prooi van het vuur werd Lyk opgevischt. Te Ooi bij Roermond is Maandag uit de Maas opgevischt het lijk van een onbekend manspersoon van pl m. 30 jaar Huiszoekingen by communisten te Heerlen. De politie te Heerlen heeft Woens dagmorgen bij verschillende commu nisten aldaar huiszoekingen verricht, waarbij in totaal 20 invallen zouden zija gedaan. Omtrent het resultaat der huiszoekingen en omtrent het motief hiervan is nog niets bekend Wielryder door vrachtauto gegrepen De 15 jarige wielrijder P. Berkels uit Sevenum werd bij het oversteken van den rijksweg te Sevenum gegre pen door een passeerende vrachtauto van den vrachtrijder P. van Dooren Met een zware schedelbreuk werd de jongen opgenomen en in een nabijgelegen woning gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Tengevolge van het krachtig rem men slipte de auto, waardoor frij in een sloot terecht kwam en licfrt werd beschadigd. De chauffeur bleef on gedeerd. Yenlosch smokkelaar in Duitsch? land ontvlucfrt. Maandagavond is de bekende Venlosphe smokkelaar H. S. tijdens fret transport van de gevangenis te Duisburg naar Mjinchen-Gladbach op het station van laatstgenoemde plaats ontvlucht. S. die reeds jaren te Venlo wooude, en vandaar uit, zijn smo (keioperaties leidde, werd op 10 Januari j.l. toen hij met een zwaar gepantserde Packard auto door eenige douanecordons was heenge broken, na een sensationeele jacht gearresteerd. Voor diverse smok- kelfeiten werd hij tot gevangenis straften van totaal 3 jaar lijke geldboeten. Heden zou hij zich te Gladbach voor een nieuw proces wegens bendesmokkelen te verant woordenhebben. De Duitsche douane beambten hebben met auto's en mo torrijwielen het geheele grensgebied doorkruist, doch den vluchteling nog niet gevonden, die inmiddels zijn wij goed ingelicht zich reeds in Limburg bevindt. Machinist overleden. In het ziekenhuis te Venlo is Zon dag overleden de 31-jarige gehuwde leerling-machinist Stakenborg, die Za terdag bij het rangeeren op het sta- tionsemplacement, aldaar, tengevolge van een misstap op de machine was terecht gekomen en daarbij de wer velkolom hai gebroken. Tusschen auto en muur bekneld. Toen Zondagnacht ometreeks 12 uur de beer L. uit Venlo met zijn echtgenoote huiswaarts keerde kwam hij nabij het spoorwegviaduct aan de Roermondsche Poort een luxe auto tegemoet, bestuurd door den heer W. uit V.~nlo. De auto, die een groote vaart had wilde om het viaduct te passeeren vaart minderen en remde, waardoor de wagen even wel slipte en onder de verkapping het trottoir opvloog. L. kon nog juist op zij springen, doch zijn echt genoote werd door den auto gegre pen en geraakte tusschen de muur en den auto bekneld. Met beide bee- nen gebroken en een versplinterde knieschijf werd de vrouw opgenomen en per politiebrancard naar het R K. ziekenhuis overgebracht. Haar toe stand is wel ernstig, doch niet le vensgevaarlijk. De auto werd door de marechaus see in beslag genomen, terwijl een onderzoek naar de schuldvraag wordt ingesteld. Verdronken. Uit de Zuid Willemsvaart is na bij Weert opgehaald het lijk van een manspersoon, dat later herkend werd als te zijn van den landbou wer Th. van den Boech uit het aan grenzend plaatsje Loozen. Hij laat een weduwe met 10 kin deren na. De Nederlandsche fascisten op verkiezingspad. - Sprekende film van de Koningin-Moeder, Morgenrood zal niet meer worden vertoond. De regee ring contra communistische ambtenaren. A.J.C.-ers mogen geen deel nemen aan de militaire vooroefeningen. Vervroegde pensioneering van Amsterdamsch gemeentepersoneel. De gebeurtenissen in Duitschland hebben ook eenige meerdere belang stelling voor het Nederlandsche fas cisme gewekt, maar als men het zoo hoort, dan is de algemeene indruk over onze zwarthemderij niet al te verheffend. Serieuze bladen hebben eens een onderzoek ingesteld naar het aantal fascistische organisaties ten onzent en het resultaat daarvan was, dat de namen van dertien een symbolisch getalfascistische vereenigingen konden worden ver meld. Niet verzekerd kon evenwel worden, dat de opgave volledig was! Van de dertien thans bekende groepen, nemen er vijf met eigen candidatenlijsten deel aan de ver kiezingen Wel blijkt vóór de candi- daatstelling ernstig gepoogd te zijn om een fascistisch eenheidsfront voor Je verkiezingen te scheppen, maar tenslotte bleek, dat iedere groep den eigen leider op de eerste plaats wilde hebben. En dat ging niet. Mr. Dr. Westerman, oLchoon tot dan nog geen officieel fascist, had lijstaanvoer der van het fascistische eenheidsfront willen zijn. maat toen die" poging mislukte..., ontstond een zóóveelste fascistische organisatie, gestoken in het pakje van „Nationaal Herstel dat zou moeten beginnen met de afvaardiging van Mr. Dr. Westerman naar het Haagsche Binnenhof. De vijf fascistische groepeo. welke aan de Kamerverkiezingen deelnemen, bestrijden natuurlijk allereerst elkaar. De groep-Haighton vermaakt zich zeer over de candidatuur van den heer Baars. Baars wil met geweld naar de Kamer, beet het in het orgaan van den heer Haighton, maar... op den dag der opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal zal de heer Baars nog geen 30 jaren oud zijn en dus in geen geval tot het parlement kunnen worden toegelaten i Het is ontegenzeggelijk een moedig besluit geweest van onze hoog bejaarde Koningiu-Moeder, dat Ze zich zou onderwerpen aan de tech nische gruwelen, welke de opname van een sprekende film met zich mee brengen. H.M. heeft het aangedurfd, daarmee toonende, dat men oud kan zijn, zonder conservatief te wezen Ze deed het bovendien voor „een goed doel" n.l. ten behoeve van den verkoop der Emmabloem. de jaar- lijksche inzameling, tot welke de Koningin-Moeder eens het initiatief nam om de verpleging mogelijk te maken van arme t.b.c.-lijders. De Koningin-Moeder is gefilmd in haar Haagsch Paleis, waarbij Zij voor het slagen der Emmabloem- collecte. De film draait reeds in ver scheidene theaters en te hopen is. dat er een nuttig effect van zal uit gaan. In de hoofdstad is de collecte Woensdag reeds een groot succes geworden. Politieke meeningen botsen den laatsten tijd soms hevig tegen elkaar, wat tot velerlei incidenten leidt. Amsterdam kende van de week haar vlaggekwestie, welke geboren werd door het uitsteken van twee hakenkruisvlaggen ter gelegenheid van de opening van den Duitschen Rijksdag. Een zoo n vlag wapperde van het Duitsche Generaal-Consulaat, de andere stak uit bet dak van een in Amsterdam wonenden Duitschen werklooze. Deze laatste moest zijn hakenkruisvlag op bevel der politie inhalen, nadat groote groepen werk- loozen en andere burgers hadden geprotesteerd en gedemonstreerd. De vertooniDg van de Duitsche nationalistische tendenzfilm „Morgen rood" heeft m de groote steden van ons land eveneens tot heftige be toogingen geleid en middels deze, tot een besluit van den Bioscoopbond, om de film na afloop van deze week verder uit de circulatie te nemeD door een verbod tot vertooning er van. De Bioscoopbond motiveert zijn besluit met de opmerking, dat in deze bewogen dagen de bioscoop geen middelpunt mag worden tot politieke agitatie. Zulke overweging had het bestuur reeds eerder geleid tot een verbod, om de Pothemkin- filra te draaien, welke film een sterken revolutionairen inslag heeft. Minister Deckers blijft zijn zui veringsactie van leger en vloot serieus doorzetten. Het blijkt, dat socialis tisch of communistisch georganiseer- den ook niet tot de militaire voor oefeningen (ter verkrijging van een korter diensttijd) worden toegelaten. De verbintenis daartoe, zoo rede neert de minister, is een vrijwillige voor degenen, welke aan de vooroefeningen wenschen deel te nemen, moeten derhalve dezelfde voorschriften gelden als voor militair beambten. Leden derhalve, van b.v. de A. J. C.. zijn van de vooroefe ningen uitgesloten. Het schijnt dat ook het corps burgerlijke ambte naren een politieke zuiveringsactie zal hebben te ondergaan, welke tegen het communisme is gericht. Aan het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel zouden op last des ministers, vermoedelijk van minister Ruys, een drietal uit Amsterdam en Rotterdam afkomstige verpleegsters zijn ontslagen, welke in de commu nistische rijen nog al op den voor grond traden. Het gemeentebestuur van Amster dam heeft besloten om het gemeente personeel vervroegd, n.l. op 60 jarigen leeftijd te pensioneeren en dan door jeugdige krachten te vervangen. Binnenkort zouden reeds 400 man uit de Arbeidsreserve in vasten dienst worden gesteld. Burgerlijke Stand Venray van 17 tot 24 Maart 1933. i GEBOREN Johanna H. Janssen, Langstraat WilhelminaSchaeffers, Schoolstraat Johannes Kesseis, Oostrum Johannes Michels, Ysselsteyn Elisabeth Jacobs, Merseloscheweg Jozef H. Hendriks, Veulen OVERLEDEN Maria C. Rongen, echtgenoote vat» H. Maessen, 62 jaar, Oirlo. Beatrix van Kessel. 77 jaar. St. Josephgesticht. 1 patiënt St. Servatiusge&ticht. j 1 UOBl raieis. waarbi Z.\\ maanden veroordeeld, plus aanzien-!een kortepropaganda-toespraak hield KantoorSchoolstraat 18, Worden gevraagd: 1 huishoudster voor geestelijke 1 huishoudster v. St. Antonis 1 keukenmeid v. Helmond 4 hoerendienstmeiden v. Paschen 1 boerendienstmeid voor Horst 1 boerenknecht 4050 j. v. Venray JongeD v. boerenwerk voor Bergen en Heide Bieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opper lieden, losse arbeiders steenfabrieksaibeiders, meubelmakers, werkvrouwen. dagmeisies, boerenknechten, schilders verstelnaaster, keukenmeid, smid-bankwerker, 9 burgerdienstmeiden keukenmeid voor paschen boerendienstmeisjes Het goedkoopste adres in Porcelein, Emaille- en Zinkwaren enz. is Hofstraat 8 10

Peel en Maas | 1933 | | pagina 5