St, JDZEF-fflaaifl SMAKT-Venray. iardappelentelers Aigem. Vergadericg Oj li. m GoedkotÊ Voor H. Communie PETER HENDRIX Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. Advertentiën Stierhouderij Eensgezindheid PaardeDWZ'ikeriDg Sh Th. l u Grootste sorteering TROUW RINGEN Is alle maten. LAAGSTE prijzen. Graveeren gratis. H. CAMPS, Horlogerie. GEVtONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. WAARSCHUWING voor bestuurders van motorrij tuigen, rijwielen en karren. Het schijnt in den laatsten tijd enkele malen te zijn voorgekomen, dat bestuurders van automobielen c.q. motorrijwielen aan het, door in uniform gekleede marechaussees, ge geven stopsein (teeken), geen gevolg hebben gegeven. Naar wij vernomen hebben, hebben de marechaussees thans opdracht ge kregen, in voorkomende gevallen van de vuurwapenen gebruik te maken. Men zij dus voorzichtig. Ook schijnt door de marechaussee streng gelet te zullen worden op het niet hebben van een deugdelijke reflector op rijwielen en karren, Velen zien hun eigen belang niet in en denken met een reflector, die feitelijk niets meer is dan een rood stukje glas, dat geenerlei licht teiug- kaatst, te kunnen volstaan. Voorzie uw rijwiel dus '/-u goede reflector, die evenveel kost ongeveer, als de minimum boete. Vergadering Boerenleenbank Leunen. In het Bondsgebouw te Leunen had de alg. jaarvergadering plaats van de Boerenleenbank afd. Leunen, onder leiding van Directeur Verkleij. Na een openingswoord speciaal lot de nieuwe Geestelijke Adviseur Rector Strijkers, werd de presentie lijst voorgelezen, waarbij bleek dat zoo goed als allen vertegenwoordigd waren. Vervolgens bracht de Kassier, de heer Reintjes verslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen Ontvangen spaargelden f100311.68 Terugbetaalde spaa-gelden f 160937.82 Saldo spaargelden f 344630.88 Gegeven voorschotten f 18260. Terugbetaalde voorschotten f28718 Uitstaande voorschotten f 123298. Ontvangsten loopende rekening f 153277.99. Uitgaven loopende rpke- ning f 106847.36. Bestaande reserve f 8685.90. Winst over het boekjaar f 1417.03. Van bet beschikbaar gedeelte der winst werd aan het bouwfonds der Kerk f 100 en aan het Groene Kruis f 25 verdeeld. Het aftredeade lid van den Raad van Toezicht, de heer M. Geurts werd met groote meerderheid van steramen herkozen. Verder werd medegedeeld dat voortaan niet-leden bij het afhalen van varkensgelden 20 cent per kwi tantie moeten betalen. Na een slotwoord door Rector Strijkers werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Vraagt voor een beteren HOED merk Maares, alleenverkoop voor Venray JEAN LEMMENS. MERSELO. Donderdag werd de laatste les gehouden van den kook cursus. Er waren 26 deelneemsters, die allen met de grootste belangstel ling de lessen hebben gevolgd. De cursus is prachtig geslaagd, allen waren zeer tevreden ea vol lof over de tactvolle, ijverige leerares Mej M. Sangers. die geen moeite te veel was, om allen zoo goed mogelijk op de hoogte te brengen. De voorzitster van den Boerinnen- bond bracht haar namens alle cursis ten oprechten dank. OVERLOON. Op de Dinsdag alhier gehouden jaarvergadering van het „Wit-Gele Kruis" ontleenen wij uit het jaarverslag van den Secretaris het volgende Inkomsten f 1217 Uitgaven f 961; Batig saldo f 256. Aantal leden 190. De verpleegster legde 4280 huis bezoeken af bij 151 patiënten Uit het magazijn werden 265 maal ver- plegingsartikelen uitgeleend. Hierna trad als spreker op de Z. E. Heer Kitselaar. Pastoor te Zeeland. Z. Eerw. hield een rede voering over het doel van b<.» v*'it- Gele Kruis. Als nieuw bestuurslid voor wijlen Jos. Poels werd gekozen L. Poels De aftredende leden werden allen herkozen. Het bestuur zal trachten 50 loten ten bate van 't Verplegings- fonds voor Tuberculoselijders in Overloon geplaatst te krijgen. Nog werd bes'oten de Kraamverzorging ter hand te nemen. Als kraamverzorg ster werd aangesteld Mej. A. Vijge boom, alhier. Bij genoegzame deelname zal het bestuur wekelijks een autobus laten rijden naar 't Consultatiebureau voor zuigelingen te Venray. Alhier bestaat het plan tot het oprichten eener rijvereeniging. Op gaven kunnen tot en met Zondag geschieden bij P. v. Mil. Op de gehouden Stierenkeuring te Vierlingsbeek werden van de 3 voorgebrachte dieren van Overloon slechts 1 goedgekeurd en wel van Gebr. Beunen. WELL. Dinsdagmiddag ontstond door onbekende oorzaak brand in het huis van Camps te Well. Het vuur vond gretig voedsel in den voorraad stroo en hooi, tevens aangewakkerd door den feilen wind was het huis in een ommezien een vlammenzee en brande tot den grond toe af Uitslag aanbesteding Boerdery Kinderen Wynhovcn Broekhuizenvorst. Hoogste inschrijvers Gebr. Clab bers, Swolgen f 18880. Laagste Gebr. Peeters, Horst. f14420. Er waren 16 inschrijvers. Smokkelen langs de Duitsclie grens. De smokkelarij in Duitsche marga rine blijkt belangrijk verminderd. De verschillende categorieën van ambte naren, die beiast zijn met de uitvoe ring van de crisis zuivelwet, werken eendrachtig samen, zonder elkaar vliegen af te vangen, om de smok kelarij en daaronder wordt niet verstaan het over de grens brengen van een pondje boter voor huiselijk gebruik tot de kleinste mogelijke proporties terug te brengen. In welingelichte kringen is men van meening dat de Duitsche marga rine-smokkel belangrijk is verminderd, blijkens de opgedane ondervindingen bij dag en nacht.' In de smokkelarij in vuurwapeneu bestaat nog m:er dan gewone acti viteit. Nog menig revolvertje gaat ondanks het scherpe toezicht naar Duitschland. Gezien de gebeurtenis sen in de laatste dagen over de grens, stelt men thans ook wel eens de vraag, of de uaar Duitschland ge smokkelde revolvers en patronen wel uitsluitend voor de communisten be stemd zijn geweest, zooals langen tijd de meening was. Belangrijke aanhoudingen geschieden veelal, als „de boel verraden wordt". Enkele dagen geleden kregen rijksambtenaren bezoek van een Duitscher, die hun kwam vertellen, dat, wanneer bij bij voorbaat 25 gulden kreeg, hij zou mededeelen, dat op een bepaald uur een bepaalde auto beladen met revolvers, daar en daar zou passee- ren. Contante betaling werd den man niet verstrekt, wel werd hem een belooning in uitzicht gesteld, als de aanhouding inderdaad zou ge schieden. Doch de Duitscher eischte boter bij de visch en verstrekte geen nadere inlichtingen. Ontslag gevraagd als Burgemeester De heer H. van de Venne, bur gemeester der gemeente Maasbracht, heeft met ingang van 1 Juni a.s. als zoodanig ontslag aangevraagd. Kerkinbraak. Te Stadbroek-Sittacd ontdekte een der paters missionarissen van het H. Hart, die aldaar het rectoraatskerkje besturen, voor de éérste Mis 's mor gens, dat er in dit kerkje was inge broken. Door het stukslaan van de ramen der sacristieën hebben de daders zich toegang verschaft en alles door zocht. De brandkas* was openge broken, doch de H. Vaten, welke daarin bewaard worden, waren ge heel onaangeroerd gelaten. Het is waarschijnlijk dat de dieven naar geld gezocht hebben, doch tevergeefs. Volgens de gevonden sporen hebben ze langs deozdfden weg weer de sacristie verlaten, Tegen een paal gereden. Woensdagavond te half zes reed met zijn motor de 23-jarige M. Morlt uit Weert op den Parallelweg aldaar tegen een paal van het electrisch net. De aanrijding was zoo hevig, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Het motorrijwiel was geheel vernield Ontploffing in een stikstof fabriek Donderdagmorgen vond in de pom- penkamer van het stikstofbindingsbe- driif der Staatsmijnen te Lutterade tengevolge van een breuk van een machine, een gasontploffing plaats, waardoor vrijwel alle ruiten van het gebouw sprongen, terwijl zelfs heele ramen werden weggeslagen. Het nastroomende gas sloeg met een groote vlam uit het dak. Door stopzetten van het bedrijf en sluiten van den gastoevoer werden de vlam men gedoofd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Onmiddellijk werd met het oprui- mingswerk begonnen. Het bedrijf zou na eenige uren kunnen worden hervat. Verzekering dekt de schade. Verlamming. Door Dr. Crasborn te Swalmen werd te Beesel bij een tweetal kin deren resp. 11 en 6 jaar oud, van den landbouwer T. ernstige verlam ming geconstateerd, waarschijnlijk een gevolg van het gebruik van varkensvleesch. De ziekteverschijn selen deden zich op vrijwel dezelfde wijze voor als voor eenigen tijd terug bij de kinderen van den land bouwer H. te Reuver. Men denkt dan ook bier met dezelfde ziekte te doen te hebben. Waarschijnlijk zal vanwege het Staatstoezicht op de Volksgezondheid een onderzoek worden ingesteld. De kinderen van T. zijn naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht en verkeeren in ernstigen toestand. Pater E. Rosse O.F M, f Dinsdagnacht is in het Minder broederklooster te Nieuw-Vennep onverwacht overleden de Zeeieerw. Pater Electus Bosse O.F.M. Hij werd op 28 Maart 1866 te Haarlem geboren, werd in 1883 ge profest en in 1889 priester gewijd. Pater Bosse was leeraar in de kloosters der orde te Venray en Megen en later bekend missiepredi kant. Thans fungeerde hij als assis- tentie-pater in de nieuwe kerk van Den Oever op Wieringen. Steun aan verbouwers van rogge. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van Hoofdstuk 10 der Rijksbegrooting voor 1933 (Ste< ten behoeve van verbouwers van rogge, oogst 1933). Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend Ten einde het verlies te kunnen dekken zou een bedrag van r 4.000.000 noodig zijn, op welk bedrag de Minister het aangevraagde bedrag dan ook heeft bepaald. Er zal een commissie worden in gesteld of een bestaande organisatie aangewezen, die voor den a.s. oogst vaststelt, hoeveel H.A. rogge in de te steunen bedrijven zijn uitgezaaid met een schatting der vermoedelijke opbrengst van de te velde staande oogst De erkende telers zullen steun genieten op een maximum van door hen uit den oogst 1933 afgeleverde rogge aan erkende handelaren. De steun zal een bedrag van f 5 per geleverde 100 Kg. rogge niet overschrijden en nooit meer bedragen dan noodig is om het bedrag door den steun per Kg. verkregen, ver meerderd met een naar den stand der door den minister aangewezen middelnoteeringen. berekende op brengst te samen tot een bedrag van 8 cent per Kg. te doen uitmaken. De minister is bevoegd aan er kende telers een voorschot op de af te leveren rogge uit te keeren tot ten hoogste f 2.50 per 100 Kg hunner geschatte opbrengst. Steun aan (le kippen- en ecndenlioudery Verstrekking als de prys daalt beneden f 2.80. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging en verhoog.'ng van hoofdstuk 10 der Rijksbegrooting voor 1933 (Garantie regeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij). Aan de Memorie van Toelichting op dit wetsontwerp wordt het vol gende ontleend: De productie van eieren is een zeer voorname tak van bedrijf en de uitvoer daarvan een uiterst belangrijke post op onze handelsbalans. De vooruitzichten voor 1933 zijn voor de pluimveehouderij verre van gun stig. Om op alle mogelijkheden voor bereid te zijn, en eventueel een ge heele ineenstorting tegen te gaan is steun van regeeringswege gewenscht, die alleen in werking treedt, zoodra de feiten aantoonen, dat de gemid uelde prijs over 1933 nog beneden den zeer lagen prijs van f 2.80 netto voor eieren van gemiddeld gewicht aan de producenten, zal dalen. De uitvoering van de op den aangevraag- den post steunende maatregelen zal zoodanig zijn, dat de voordeelen ge heel en al ten goede komen aan de pluimveehouders. Op eiken Zaterdag avond zal een door den Minister aangewezen gemachtigde, den prijs vaststellen, welke waarschijnlijk in de daarop volgende week aan de pluim veehouders gemiddeld netto zou kunnen worden uitbetaald, indien geen steunmaatregel bestond. Aan de hand van deze conclusies maakt de regeeringsvertegenwoordiger nog dien zelfden avond bekend of en zoo ja, welk bedrag per 100 stuks zal worden bijgepast bij de eieren, die in de volgende week zullen worden ge exporteerd. De eierhandel weet dan bij zijn inkoopen op Maandagmorgen of voor de loopende week een bedrag wordt bijgepast, ja dan neen, en bij de door hem te besteden prijzen wordt daarmee rekening gehouden. De concurrentie tusschen den handel onderling en met de coöperaties is zoo scherp, dat de eieren ook door den handelaar zonder winst uit dezen maatregel zullen worden omgezet. De eierprijs, welken de pluimvee houders krijgen, ook voor die eieren, welke in het binnenland blijven, wordt bepaald door den prijs, die uitbetaald kan worden, wanneer export van de eieren plaats vindt. Na afloop van een bepaalde week moet worden nagegaan, welke prijs in werkelijkheid aan de pluimveehouders is uitbetaald. Deze zal natuurlijk meestal wel iets verschillen van den prijs, dien men veronderstelde te kunnen maken. Bij volgende vaststellingen van hetgeen zal worden bijgepast, kan daarmede rekening gehouden worden. Op deze wijze kan verkregen worden, dat indien de gemiddelde prijs, welke de pluimveehouders over 1933 krijgen, minstens f2.80 bedraagt, de steunmaatregelen buiten werking blijven. Indien de prijs hier beneden blijft, zou de regeling in werking treden en den prijs aanvullen, voor opgesteld, dat het bedrag waar eventueel voor bijslag over beschikt kan worden, voldoende is. Hoeveel eventueel noodig zal zijn, hangt ge heel af van de maatregelen in het buitenland. Teneinde een regeling te treffen, welke een behoorlijke kans van slagen biedt, zal de garantie moeten gelden tot een bedrag van 5 millioen, waar uit zoover het noodig mocht blijken, kan worden geput. Indien het buiten land den invoer zou verbieden, dan zou ook deze maatregel slechts korten tijd helpen en zal de situatie opnieuw onder de oogen moeten worden ge- zieu. Een bijzondere regeling zal getroffen moeten worden met de koelhuis- en kalkeieren. Voor eendeneieren zal eenzelfde regeling getroffen worden als voor kippeneieren, doch met andere cijfers. Bakel door brand bedreigd. Woensdagnacht omstreeks half een geraakte te Bakel bij Helmond de mutsaaidmijt van den bakker Th. van L. in brand. Hoog laaiden de vlammen op boven den uit circa 5000 takkenbosschen bestaanden stapel welke gelegen is op een afstand van circa zeven meter van het woonhuis van v. L. midden in het dorp De geheele kom der gemeente werd door een geweldig vlammen- licht beschenen en het liet zich aan vankelijk aanzien dat het een herha ling zou worden van den grooten brand in den zomer van 1932, toen eenige woonhuizen midden in de kom van Bakel in het vuur opgingen WaaP toen de brand gestuit werd is hij nu aangevangen. Door het krachtdadig optreden der brandweer is thans evenwel erger voorkomen. Met man en macht werd er gewerkt om de mijt om te stooten, waardoor de vlammen eenigs- zins werden gesmoord en nog een aantal takkenbosschen kon worden weggehaald. Reeds is komen vast te staan dat hier moedwillige brandstichting heeft plaats gehad. Een lang stuk touw gedrenkt in petroleum is door de politie in beslag genomen. Het touw liep van den stapel naar een op circa 20 meter verder staand schuurtje gelegen achter de belendende woning van V. In dit schuurtje, opgebouwd met wanden en dak van riet, lager brandstoffen opgeslagen, turf en bri ketten welke eveneens met petroleum waren overgoten. Door de politie wordt een streng onderzoek ingesteld. Fransche stoomtrawler op de Noordzee gezonken. De Fransche stoomtrawler „Made leine" is Woensdagavond op de Noordzee bij Terschelling lekgespron- gen. Toen de „Holland" in den afge- loopen nacht omstreeks één uur op de aangegeven positie aankwam, was de Madeleine reeds gezonken en dreven de 65 opvareaden in de scheepsbooten rond De „Madeleine" was een stoom trawler van 287 bruto en 101 netto tODS, gebouwd in 1907 en behoorde aan Jean Huret Co te Boulogne. Ter verklaring van het buitenge woon groot aantal opvarende aan boord van de Madeleine, diene, dat het feitelijk een soort moederschip is van waaruit de visscherij in kleine bootjes wordt uitgeoefend. Donderdagmiddag omstreeks 12 uur is het bergingsvaartuig „Holland" van de reederij Doeksen met de 65 geredde opvarenden van de Madeleine in de haven van Terschelling aan gekomen. Zyn vrouw in den rug geschoten Woensdagmorgen kwam zekere Z., wonende te Heemstede, die al 2i/j jaar gescheiden van zijn vrouw leeft, bij haar op bezoek te Haarlem. Hij vroeg haar om steun in zijn flnancieele moeilijkheden doch de vrouw weigerde. Onverhoeds heeft bij toen twee revolverschoten op haar gelost, welke doel troffen, Zwaar gewond zeeg de vrouw ineen. In zorgelijken toestand is zij naar de Mariastichting overgebracht. Het bleek, dat zij in den rug was geraakt. De dader, die na zijn daad uit het huis was geloopen, meldde zich zelf bij de politie aan. Communistische verpleegsters ontslagen. Op last van den minister van Bin- nenlandsche Zaken zijn in het Rijks krankzinnigengesticht te Woensel, drie verpleegsters ontslagen, die lid waren eener communistische vereeni ging, althans voortdurend met deze in contact stonden. Liefdesdrama te Breda Op de Academiesingel te .Breda heeft zich Woensdagavond een tra gische liefdesgeschiedenis afgespeeld, waarbij het 20 jarige meisje R. uit Ginneken en de 21-jarige jongen O uit Terbeiden om het leven zijn ge komen. Het meisje had eenige dagen geleden haar verloving met den jon gen verbroken. Woensdagavond ontmoette zij hem op den Academie singel. De jongen sprak haar aan tengevolge waarvan een woorden wisseling ontstond. Tijdens woordenwisseling sprong het meisje plotseling te water. De jongeman wilde haar te hulp komen en sprong onder hulpgeroep eveneens te water. Voordat omwonenden te hulp waren gesneld, waren beiden in de diepte verdwenen. Na een kwartier werden de lijken opgehaald. Vliegtuig verongelukt. Bestuurder Cremers gedood. Donder Jagmiddag was het Pander- vliegtuig bestuurd door den heer G. F. Cremers uit Den Haag met als passagier den heer J. H. Muntinga opgestegen voor een rondvlucht. Niet ver van het vliegveld stortte de machine plotseling naar beneden. Den piloot Cremers was niet meer te redden. Hij is bij het ongeluk waarschijnlijk op slag gedood. Belgische vlieger doodgevallen. Tijdens een oefenvlucht is de Belgische adjudant-vlieger Frans Har dies, die het voornemen had een hoogte van 7000 meter te bereiken, te pletter gevallen te Grobbendonck in de provincie Antwerpen. Het vliegtuig werd totaal vernield en de vlieger op slag gedood. Met heel veel luister is Dinsdag de nieuwe Rijksdagzitting in Potsdam plechtig geopend. Het werd een nationaal festijn van ongekende schittering en met massale belang stelliDg. Het was Hitler's dag en naar Hitier zeide ook de dag van Duitschlands wedergeboorte. Laten we er het beste van verhopen De communistische afgevaardigden waren niet aanwezig ze zitten bijna vol tallig in de gevangenis. De sodalis ten waren wel opgekomen, maar ook van hen zitten twaalf afgevaac digden in arrest. De socialistische afgevaardigde Vogel vroeg Dinsdag middag, (oen de zitt-ng naar de Kroll-opera in Berlijn was overge plaatst, onmiddellijke invrijheidstel ling. Het voorstel werd naar de commissie verwezen. Om nog eens op de plechtige opeiing terug te komen, daarbij waren ook verschillende leden van het oude Keizerlijke Huis aanwezig, o.a. de ex-kroonprins, die president von Hindenburg hartelijk begroette onder toejuiching der aanwezigen Men beweert, dat de dagen van herstel van het Keizerrijk Daderen. De Nazi's, die thans de macht heb ben verworven, zouden niet afkeerig wezen van de schittering der keizer lijke glorie. Gelijk Mussolini zich, dank zij het Italiaansche konings schap „Duce" (Hertog) mag heeteu, zoo zouden ook de nieuwe macht hebbers in Berlijn zich slechts door een herstel van het keizerrijk tot vorsten en graven kunnen doen heffen. Of het waar is Ook den Nazi's zal wel niets menschelijks vreemd zijn... De oude rijksvlag is reeds in eere hersteld. De Duitsche rijkskleuren zullen weer het zwart, wit. rood zijn, maar met een hakenkruis op het wit, het oud-Germaansche zonneteekeD, dat de Duitsche nationalistische jeugd zich koos als embleem in den strijd voor herstel van het aanzien en de grootheid van het Duitsche volk, gelijk dat in den mond van Hitier heette. De machtigingswet is Donderdag aan genomen. De regeeriog krijgt daarbij zeer vergaande bevoegdheden, o a het recht om zelfstandig een Grond wetswijziging door te voeren. Voor deze machtigingswet was een meer derheid van twee derden der stem men noodig, een meerderheid derhalve waarover de nationalistische partijen niet beschikken Het Centrum echter heeft haar Sanctie aan de wet willen schenken, blijkbaar ic de overtuiging, dat het regeeringsplan toch niet te verhinderen was. Ia de Duitsche gevangenissen is altijd nog wel plaats voor een aantal rijksdagleden De Centrumafgevaardigde Esser is naast Goering als eerste voorzitter, tot vice-voorzitter van deu Rijksdag ge kozen. De Ver. Staten blijken verontrust te zijn over de berichten omtrent Jodenvervolgingen in Duitschlar d en de regeering te Washington beeft haar gezant te Berlijn daarom om nadere berichten en inlichtingen ver zocht. Dat zal de Nazi's wel wat tammer maken, want Duitschland heeft alle reden om de Ver. Staten te ontzien. verloop der plechtigheden wordt nog plaatselijk bel end gemaakt. Kerkelijke Diersten i'arochiokerk Morgen in alle H. Missen collecte voor het Bisdom Om half 7 wordt de H. Mis opgedragen tot intentie van de R. K. Weikliedenvereeniging. Om half 7 en 8 uur gelezen H. Mis waaronder de Eerw. Pater de H. Mis verklaart, om 10 uur plechtige Hoogmis gezon gen door de heele kerk. Geen herha lingscatechismus. Maandag half 8 jaarg. voor H. Hen driks, echtgenoote en dochter, 8 uur jaarg. voor M. Minten en A. S. Buis, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Maria Derks-Wintels en overleden fam. Wintels, 8 uur jaarg. voor Arn. Wijn hoven en J. van Rijswijk. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor G. Verbunt en fam. Ver- bunt-Heris, met brooduitd. armen Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor I. Janssen en A. van Vosselen. Vrijdag half 8 jaarg voor G. van Vlorop en P. van Opbergen, 8 uur jaarg. 2e klas voorPastoor Hasenakkers, kwart na 4 H. Kruisweg. Zaterdag kwart na 4 Lof, Passiezondag om 6 uur H. Mis, 7 u. H. Mis en gen. Communie H. Familie, deze H Communie kan reeds gelden als Paaschcommunie, want op Passie- Zondag begint reeds de Paaschtijd. Paters kerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis. Kwart over 9 vergadering Derde Orde met inkleeding voor de mannen, nam. half 3 voor de vrouwen. Dinsdag 7de Dinsdag der Novene ter eere van St. Antomus, om 7 uur H. Mis met toespraak en gebeden der Novene. Half 6 Lof. Feestdag van den H. Johannes van Capistrano. Volle aflaat o.g.v. Woensdag half 6 Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdag om 7 uur Hoogmis, 's avonds om 6 uur 4de lijdensmeditatie en Lof. St. Antonius-Patronaat. Heden Zaterdag geen gymnastiek. Zondag sluiting van de bibliotheek. Dus alle boeken terugbrengen Genadekapel Oostrum. Zaterdag feest van O.L. Vrouw Bood schap, om half 3 plechtig Lof. Zondag de H.H. Missen om 7 uur en half tien, half 3 plechtig Lof. Door de week de H. Mis om half 8 Woensdag om 1 uur afhalen van de processie van Vortum, het verdere Burgerlijke Stand Venr8y van 10 tot 17 Maart 1933. GEBOREN Johannes Litjens, Heide Gertruda Odenhoven, Overloonschew, Hendrikus Barents, Spurkt Gertruda Drabbels, Langstraat. Wilhelmina Martens, Leunen Wilhelmus Baltissen, Oostrum Lambertus Hendriks, Kruitweg Mathias van Rijswijk, Oirlo Antonia Hendri s, Hoenderstraat Anna Sijbers, Henseniusplein Peter Leyssen, Schoor. (Herplaatsing wegens misstelling). Ondertrouwd: Wint Jaspars en Mia Hoedemaekers Amsterdam, Bilderdijkstraat41 Venray, Henseniusplein 6. Maart 1933. Huwelijksvoltrekking 19 April in de Parochiekerk van den H. Martinus te St. Oedenrode. Toekomstig adres Linaeushof 13. Amsterdam (O) Adres op 19 April: Hotel Gouden Leeuw. Markt, St. Oedenrode. (Eenige keuDisgeviug voor Venray en omgeving). V O. L. Vr. Boodschap 9.30 uur Hoogmis. Zondag 26 Maart 9.30 uur Hoogmis. Alle Zon- en Feestdagen en Woensdagen 3 uur Lof. Leunen-Venray. v. cl. Landbouwfond. Premiebetaling: Zondag 26 Maart, voorm van 9 tot 10 en van 11 tot 12 uur ten hui e van den Secretaris voor DORP en HEIDE. Zondag 2 April bij L. v. Rhee te CASTENRAY, na de hoog mis tot 12 uur. De premie bedraagt 2 pCt. HET BESTUUR. die nog consumptie-aardappelen voor den verkoop in voorraad hebben, gelieve biervan opgave te doen bij den Heer P. Simons aan de Heide a s. Maandag voor Heide en Veltum. Voor Venray en Landweerd a.s. Maandag om half 7 bij J. Voesten, Henseni usplein. Alléén partijen boven de 1000 KG. komen in aanmerking. Men leze de circulaire in het Bijvoegsel van dit Blad. Zaterdagmiddag om half vijf in het Bondslokaal te LEUNEN Agenda: a. Opening. b. Jaarverslag met verslag der comm. van comptabiliteit. c. Verkiezing bestuurslid en lid der comm. van aankoop. d. Bespreking inleggeid voor nieuwe leden. e. Vast te stellen omslag per koe. f. Mededeelingen, rondvraag en sluiting. Zij, die voornemens zijn toe te treden als lid, worden ver zocht deze vergadering te willen bijwonen. Landlw Degenen, |e schen te ont^n voorradige aard kunnen hiervfc bij ED. CA1V van 1 tot 5 moet minsteri Onze S»< reur Bij 1 doos fijioi van 25 ct. Bij I groote een gr$ Gangmatten iii I Extra uanbiedCI en bei Cocos Kaïtn Groote sorteer Behang pt aan reuzen lajij2 Bij aankoop I pieren het beslo sel voor 12 ct p> Verven, Laklm Sjpf Vraagt eerstle Groote pjvt van Wilkwas YV en Viva Vraagt bij onlle over Behangen worden gfe v Hokt Vraagt VAÖE Kier Sierlijk Kin Jerlec Kinder-jll Looprekke HofUer Luiermand Wiegen Bezoekt oma vraagt cl p Linnen en Halflinnen: TaW Tafellakei Handdoeken Badhandsch< Linnen Tafefed goederei Tetra Luit Oogje! BI G Lakeni Gekleurd h Schilderijtjes, Kerkboekjes, diverse soorten Prentjes, Rozenkransen en Etuis, Foto-Albums, Hang- en staande Kruisen, Wijwaterbakken, Dames- en Kinderhandtaschjes, enz. enz. Schooaa MAGAZI. 1IN Witte Heei - coi ct Pyramid ak voor Dam en Zal ke VAKKIIEI voor Corsetten Tot en met lil: 1 dubbelst 10 20 prima Gloria-i zuurgehalti[ro< Patersstraat 9 19 fe H. 4i Kerk eke Rozei ans Schil ijtj Kei ij ei Sca.i ere Handchj Zondag lis EXTRA A BI CompleeMi voor iede 2 vanaf 25 p Hofalat

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2