die sjte mist GebiiLi Algem. weekoverzicht Kamerkroniek. Sproeten komen vroegin het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij aiie Drogisten Üemengde Berichten Adtfe Fa. Sot er ai ng ale G. WH f prijrei vaaÈle Hï P. van lok in b.v. als 'n dokter onder het eten bij een zieke wordt geroepen. Een half uur wordt als onderbre king niet geteld. Wat mag door hen, die moeten en kunnen vasten, bij die maaltijden worden gebruikt? Alle spijzen, ook vleesch en visch, op de dagen, waarop vleeschspijzen j liard geoorloofd zijn. Is het voor hen, die vasten, ge oorloofd te ontbijten )a. doch het gewicht van de voe dende spijzen mag niet grooter zijn dan ongeveer 60 gram. En wat mag op 'n vastendag nog a. er gegeten worden? Men mag nog een collatie nemen. Of '3 avonds, of 's middags. vV'at mag men dan gebruiken Dat hangt af van de bestaande gebruiken. In onze streken neemt men brood en daarbij kaas, of 'n ei, of visch. Hoeveel mag men dan eten Geen vollen maaltijd, maar wel tot een gewicht van 250 gram. Zooveel mag iedereen nemen. Wie evenwel persoonlijk bijzon dere reden heeft, b.v. meer dan ge wone voedselbehoefte heeft, min of meer zwak is, veel werk heeft te verrichten zender daardoor van de va ten ontslagen te zijn, mag meer nemen. Wat mag men drinken? Alles wat hoofdzakelijk dient tot lessching van den dorst, of bevor d ring der spijsvertering, dus geen melk. Is uet wel lastig om te vasten Zeker zien velen er al te zeer ttgen op, gedeeltelijk wel omdat ze de vasten strenger voorstellen dan ze is. Zoudt ge het niet kunnen op deze wijze Ge neemt, gelijk ge mogelijk ge wend zijt, 'n kop koffie of thee. Wat later na de H. Mis ontbijt ge ik veronderstel, dat ge om twaalf uur of half een middageten gebruikt. Welnu, eet dan gelijk 'n gezond me«>sch doet, die z'n vollen maaltijd neemt. Mocht het voorkomen, dat ge nog vóór dien tijd je erg flauw gevoelt, neem dan gerust tevoren een bord soep, waarmee ge uw maaltijd be gint, dien ge om twaalf uur of half een voortzet. Rond 'n uur of vier drinkt ge thee of koffie gelijk anders. En 's avonds rond 'n uur of zeven uw avondeten. Vier flinke sneden brood mag iedereen dan hebben, en die het vasten anders niet vol kun nen houden, gerust wat meer. Zeg nu eens zou dat niet gaan? Wil nu niet eigenwijs zijn, strenger dan de wetgever zelf doch probeer liever het te doen op de wijze, welke geoorloofd is volgens de regels der katholieke leer. Vergeet niet, dat wij door het vasten onzen weerspannigen wil buigen voor het juk der gehoor zaamheid, en dat het vasten de vriend is der kuischbeid. Een voorschot op den zomer. En de gevolgen er van op den weg. Actie tot verlaging van tolmuren. Economisch allerlei. De verkiezingen. Militairen en het fascisme. Een griezelhistorie. Het menschdom, dat nog slechts mopperen kan, is plots verrukt ge worden met etn heerlijk voorschot van moeder natuur op den zomer, l'erwijl het nog geen half Maart was, straalde de zon als ware het Juni. Duizenden hebben -van het heerlijke weer geprofiteerd door be zoeken aan strand en bosch of het maken van andere wandelingen. Op den afgeloopen mooien Zondag was bet verkeer op den weg zeer druk, wat er helaas toe leidde, dat een nieuwe lijst van verkeersslachtoffers kon worden aangelegd en geopend. In Bussum bad een voorbeen- scharende zijn geïncasseerde reser- vaatsgelden belegd in den aankoop van een aftandscbe auto. Op Zondag ,ling hij er mee proefstoomen en een groot deel van zijn familie moest deelen in het geluk. Dra sloeg het vehikel over den kop en een der inzittenden werd daarbij zwaar ge wond. Twee passeerende wielrijders kwamen onder het voertuig terecht en kregen eveneens ernstige verwon dingen. De wagen werd vernield. Bij Utrecht reed een student op een marebeerende troep soldaten ïd; zeven dezer bekwamen verwondingen. Dit laatste drama geschiedde op Zaterdag. V Nederlandsche en Belgische Kamers van Koophandel hebben het initiatief genomen tot een gezamenlijke actie voor verlaging van tolmuren. Een verru kkelijk streven, hetwelk in deze dagen echter weinig uitzicht op suc ces biedt. De economische perspectieven zijn en blijven heel slecht. Als gevolg van de nieuwe Duitsche rechten is de eierprijs volledig ingestort. De vereenlging van eier-exporteurs is te hulp gekomen en besloot om deze weck 10 millioen eieren uit de markt te nemen tegen een minimumprijs van 11/2 cent. Vraag nu maar niet. wat de prijs zou zijn geworden zónder een dergelijke actie I De op gekochte eieren zullen worden ge koeld. Zaterdag is de laatste zending eieren onder het oude tarief van Roermond naar Duitschland vervoerd. Niet minder dan 40 wagons en tal rijke vrachtauto's werden volgeladen. Voor de bietenteelt 4lis een steun regeling in bewerking, welke dezer dagen zal worden gepubliceerd. Ons bericht van de vorige week over een melkoverschot van 4 mil liter, behoeft rectificatie. De Maasbode nam haar desbetreffend bericht terug. Het overschot bedraagt geen 4 milliard liter, maar de totale jaarproductie loopt in ons land tot genoemd cijfer. Het verwachte over schot is echter geweldig en een ge bod om in alle brood melk te ver werken. zou een melk-afoame be- teekenen van slechts 4 der totale melkproductie. Aldus moet de voor stelling van zaken luiden. Een staatscommissie is geïastalleerd, welke zal onderzoeken, hoe maat regelen kunnen worden getroffen inzake toelating van een vergunning aan buitenlandsche musici. Er zal wel weer een seizoen verloopen, eer zoo'n commissie uitgestudeerd is Straks zullen de candidatenlijsten voor de verkiezingen worden inge diend en daarmee zal de electorale slag officieel zijn geopend. Dr. van der Mijle, de eeuwige Kamercandi daat, is ook weer van de partij, d.w.z. dezen keer komt hij uit voor het Vei bond van Nationalisten. Zelfs onze oude generalissimus uit de mobilisatie-jaren, de brave heer Snijders, is Kamercandidaat. Hij staat boven aan de lijst van het Verbood van Nationaal herstel óók al zoo'n fascistisch beweginkje maar hij zal een eventueel hem toevallenden zetel niet aanvaarden. Hij wenscht slechts stemmen te trekken voor nummer twee Mr. Dr. Westerman, die uit de liberale partij kwam over- loopen. De Minister van Oorlog heeft scherp stelling genomen tegen de officieele fascistische groepen. Mili tairen mogen er geen deel van uit maken. Uit dien hoofde heeft kapitein Veldmeyer voor zijn fascistische Kamer candidatuur bedankt hij nam ook ontslag als lid van des heeren Baar s partij. Uit den Haag komt een echte griezelgeschiedenis, nu eens niet een politieke. Een hond apporteerde aan zijn in het bosch wandelende meester een gevonden menschenhand. Vreese- lijk ontsteld schopte de heer het griezelig stuk een sloot in, waarmee Dij aan de Haagsche politie het on gemak bezorgde om er gedurende twee dagen naar te gaan visschen De hand is echter niet meer te vinden..., BUITENLAND. Thans is de combinatie Hitier von Papen—Hugenberg overal baas in Duitschland. Op Zondag hebben in verschillende staten, waaronder Pruisen, gemeenteraadsverkiezingen plaats gehad en ook daarbij hebben de nationalisten gezegevierd. Zelfs in het roode Berlijn bekwamen een kleine meerderheid. Opmerkelijk is, dat het C entrum veel stemmen heeft verloren, waaruit vermoedelijk te concludeeren valt, dat de leden dezer partij het nut van langer ver zet tegen het nationalistisch streveD hebben opgegeven. Zulke zienswijze is begrijpelijk. De nationalisten ver krachten het recht van andersden kenden volkomen. Hitier heett, on danks vroeger gegeven beloften, ook in Beieren een Rijkscommissaris met de feitelijke regeering belast en een politie-commissaris met het militair- politioneel justitioneele leiderschap heel Zuid-Duitschland is nu be dwongen. Zondag werd de jaarlijksche Treur dag in Duitschland gehouden, ter herdenking van de gevallenen in den oorlog. Niet de nieuwe republi- keinscbe vlag werd toen van de openbare gebouwen halfstok ge heschen. maar overal hing de oude zwart- wit-roode vlag en daarnaast de hakenkruisvlag der Nat. Socia listen. In een proclamatie heeft Hin denburg bepaald, dat beide vlaggen gedurende drie dagen, als symbool van nationaal herstel, op alle open bare gebouwen moet worden ge- heschen en dat hij daarna de vlag genkwestie definitief zal regelen. Men rekent op de zwart-wit- 100de vlag met een Swastikateeken op het witte veld, als nieuwe Rijks vlag. Hitier heeft per radio enkele malen mededeeliDg gedaan van de vlaggen proclamatie van den president en daarbij tevens een ernstig beroep gedaan op zijn aanhangers om geen excessen meer te begaan en het zakenleven verder ongemoeid te laten. Hij dreigde met strenge be straffing van overtredingen. In de Ver. Staten is de financieele situatie eenigszins aan het verhelde ren. Roosevelt heeft van het Congres uitgebreide volmachten gekregen en hij volgt nu een bepaald program van financieel herstel. Op Maandag zijn enkele banken reeds heropend en Woensdag hebben alle solvabele banken den normalen gang van zaken hervat. Bij het publiek is het ver trouwen blijkbaar teruggekeerd, want veel gehamsterd goud is terug ge stort. TWEEDE KAMER. De inter- pellatie-Vliegen. Steun aan de Binnenschipperij. Duurdere paspoorten. Een Volkenbondstractaat. Herziening Drankwet. Steunmaatregelen. De Kamer met voorjaarsveilof. De heer Vliegen heeft niet veel succes gehad met zijn interpellatie over de order van minister Deckers, waarbij aan militaire ambtenaren bet lidmaatschap der 3.D.A.P. werd verboden. De heer Vliegen achtte de order in strijd met art. 9 der Grondwet, hetwelk zegt„Het recht der ingezetenen tot vereeniging is vrij." De minister ontkende dat recht niet, maar betoogde, dat iemand, die vrijwillig dienst neemt, ook vrijwillig van zekere rechten afstand doet, gelijk hij dat ook in zijn verbands- actie kan lezen. De S.D.A.P. gaat den laatsten tijd naar 's ministers meening meer en meer den revolu tionairen weg op en daarom kan het lidmaatschap dier partij niet langer worden getolereerd voor menschen, die vrijwillig op zich nemen om het staatsgezag te verdedigen. A.R.-en, C.H.-schen en Liberalen vielen den minister bijVrijz. Demo craten en Katholieken namen aan de discussie geen deel. De interpellant en de heer Albarda (S.D.) verzwakten hun eigen stand punt door aan te dringen, dat de minister ook fascistische elementen uit het leger zou wereD. waartoe de minister, naar hij verklaarde, reeds eerder maatregelen had genomen, De steunwet voor de Binnenschip perij werd met 637 stemmen aan genomen. Het doel van de wet is, dat de beschikbare vrachten zooveel mogelijk evenredig zullen worden verdeeld en wel door bemiddeling van bevrachtingscommissies, werken de onder verschillende Kamers van Koophandel. Deze overheidshulp is niet afdoende, maar wordt in schip- perskriogen als een eersten en goeden steun beschouwd. De schippers dragen zelf de kosten der regeiing, maar krijgen een rijkskasvoorschot van een ton (gouds). Er was ook wel oppositie tegen het ontwerp er waren practlache juridische bezwaren, terwijl ver schillende leden ook méérderen steun voor direct aoodig achtten. De minister heeft het ontwerp krachtig verdedigd. Als voordeelen van het ontwerp noemde hij o.a. betere betaling der vrachten en op heffing van het gedwongen café bezoek (om bevrachting te bekomen) De wet zal vóór 1 Januari 1938 worden ingetrokken. De paspoorten worden duurder f 2-— per persoon en f 3.50 per gezin. De baten bedragen naar schat ting een half millioen per jaar voor het rijk, terwijl ook de Nederland sche hotelhouders misschien een klein voordeeltje hebben, doordat de duurdere paspoorten enkele menschen kunnen weerhouden van een vacantie in het buitenland. Dat laatste achtte de heer IJzerman (S.D) een „cultureel bezwaar". Andere bedenkingen werden niet geuit. De Kamer heeft ook weer eens een Volkenbondstractaat geratificeerd De bedoeling er van is, om voor schriften te geven van maatregelen, welke de Volkenbond zal kunnen nemen, als nog geen oorlog is uit gebroken, maar b.v.... grenzen zijn geschonden. Ten einde het conflict dan niet te laten verscherpen moeten bepaalde commissarissen toezien op de uitvoering van militaire- en niet militaire maatregelen van den Volken bood. De heer Max van Poll (R.K.) wilde niets weten van de onwaar achtigheid, in het tractaat vastgesteld de hypothese, dat grenzen van een land door een vijandelijk leger kunnen worden overtrokken, zonder dat dat „oorlog" beteekent. Zie het Japansche optreden inhet Oosten. Als de Engelsche vloot bezit neemt van Vlissingen of een Duitsch leger trekt Enschede binnen, zoo zei de heer van Poll, dan is dat oorlog. En we zijn het met hem eeDS. De Kamer aanvaardde niettemin het tractaat met de stemmen van de beide com munisten ea van den heer van Poll tegen. Ten behoeve van de mijnen in Limburg werden een paar onteige- ningsontwerpeo aanvaard. De bedoe ling is, dat de mijnen Maurits, Emma en Hendrik onderling door een eigen spoorweg worden verbonden, terwijl ook een aansluiting komt op de aan te leggen koleDhaven in het Juliana- kanaal. Met een en ander zou het kolenvervoer goedkooper worden. De heer van Braambeek (S.D.), pleit bezorger van het spoorwegpersoneel, kwam er op tegen, dat aan de Spoorwegen weer een stuk vervoer zou komen te ontvallen De minister wees op de belangen der 35000 mijnwerkers. De regeeririg zal laten beslissen, of de Spoorlijntjes door de mijnen zullen worden geëxploiteerd, dan wel door de Ned. Spoorwegen. V De wijziging der Drankwet, hou dende enkele milde administratieve bepalingen voor verlof en vergun ninghouders, alsmede de schepping van een bevoegdheid voor de Kroon om voor alle gemeenten normen vast te stellen, welke als minima in acht moeten worden genomen bij het toe staan van dansgelegenheid in café's werd z.h.s. aangenomen. Aan het rapport der Danscommissie en meer in het bijzonder aan het ijveren van Mej. Meyer (R.Kwas te danken, dat de dansbepaling in de wet werd vastgelegd en deswege kreeg dit Kamerlid vele haoden te drukken. De bollentrekkers in de „Veen- streek" van Zuid Holland kregen een steun toebedeeld van f 61.000. De menschen zitten er diep in de put. De bollenhandelaren hebben hun de helft van hun schulden kwijt gescholden en de hypotheekhouders hebben beloofd, coulant te zullen optreden. Minister Verschuur heeft tenslotte nog een nieuwe steunmaatregel aan gekondigd. Van de aardappeloogst 1932 resten nog 700 a 800 millioen kilo's, welke nu ongeveer 40 cent per mud doen als veevoeder. Er zal thans een kwartje per mud steun worden verleend, wat tesamen li/f millioen uitmaakt. De Kamer is thans met verlof ge gaan. In de eerste week van April mag ze nog een paar spoedontwer- pen komen afdoen. Dan komen de verkiezingen. worden. Men had dan groote kans den hoofdprijs van f 40.000 te trek ken. Er zijn er die hieraan gevolg hebben gegeven. Later zijn de loten- verkoopers per auto vertrokken. Eigenaardig was, dat ze zich meer achteraf bewogen terwijl ze met krijt schen 6 en 8 uur verlieten de pel grims de hoofdstad. Alle treinen ver trokken op tijd. Toen een groep Stille Omgangers 's nachts de Elands gracht passeerden, stonden daar een 25 tal personen, die begonnen lastig te vallen en te schelden. Men be- een kruisje op den muur schreven, j gon gezamelijk de Internationale te zoodat een medeverkooper kon zien zingen. Politie verzocht de mannen Festivals en schuttersfeesten. VereeDigingen gelieven met onder staande data, waarop de in het komende seizoen te organiseeren festivals en schuttersfeesten definitief zijn vastgesteld, rekening te houden. 21 en 25 Mei e.k. groot nationaal schietconcours, te organiseeren door de handb jogschutterij „Batavia" te Cuijk. 28 Mei e.k. Brabantsch-Limburgsch schuttersfeest te Well (met de orga nisatie is belast de s.s.-ver. te Well (L.) 4 en 5 Juni groote Gildefeesten, te organiseeren door het aloude gilde ,St. Georgius" te Gemert. 4 en 5 Juni groot internationaal concours, te organiseeren door de I. „Ons Genoegen" te Siebengewald. 4 en 5 Juni festival, te organisee ren door het fanfarecorps „Eendracht' te Heijen. 4 en 5 juni groot nationaal festival te organiseeren door het fanfarecorps „Vriendenkring" te Overloon. 5, 11. 18 en 25 Juni e.k. groot nationaal schietconcours voor L.S. corpsen. Burgerwachten en erk. schietvereenigingen, te organiseeren door den B. v. L. te Haps. II, 18 en 25 Juni groot nationaal concours, te organiseeren door de Burgerwacht te Heijen. 25 en 29 Juni en 2 Juli nationaal schietconcours, te organiseeren door de handboogschutterij „St. Norbertus" te Gennep. 1, 2 en 3 Juli groot nationaal concours te organiseeren door den schuttersbond „Het Land van Cuijk" te Mill. 30 Juli nationaal concours, te or ganiseeren door de s.s. „De Heide bloem" te Ottersum. 20, 26 en 27 Augustus e.k. groot nationaal concours, te organiseeren door de s.s. „St. Sebastiaan" te Handel (bij Gemert), De feesten, die door de fanfare „Uoie" te Sevenum (L.) zullen wor den georganiseerd, zijn definitief vast gesteld op 13, 14 en 15 Augustus e.k. De datum van het door den Bond van Landstormcorpsen „Oost Brabant het „Land van Cuijk" te organi seeren schietconcours is nog niet bepaald. (Behoudens goedkeuring der Kringvergadering zal de datum van het concours zijn in de maand Juni e.k.) Coöp. Centrale Boerenleenbank Eindhoven. Volgens het jaarverslag 1931 waren aangesloten 561 locale banken met 74642 leden het aantal spaarbank boekjes bedroeg 160889, het bedrag der spaargelden f 134,336,717,35, het aantal boekjes in loopende rekening 9889, waarop het tegoed was f 4.075,469,695; 't aantal voorschot- boekjes 41115 waarop een bedrag aan voorschotten van f55 088.601.93s; terwijl het bedrag der schuld in loopeode rekening was f24.486.103.71 De gezamenlijke reserves der plaatselijke banken bedroeg ongeveer f 7.074.000. Het totaal der spaargelden en ont vangsten in loopende rekening be droeg samen f 138.412.000 of bijna 6 millioen gulden minder dan het vorig jaar. Dat deze cijfers, die aangeven den toestand van 31 Dec. 1931, niet ongunstiger zijn moet worden toege schreven aan het nog niet in die ernstige mate doorwerken van de crisis en aan 't feit, dat minder geld middelen noodig zijn dan voorheen tengevolge van de sterk gedaalde prijzen van voeder- en meststoffen. Verdachte loienverkoop. Dezer dagen trokken te Oploo een zestal personen rond om loten te verkoopen. Elk lot kostte f 37, te betalen in termijnen. De eerste ter mijn a f 5 moest dadelijk betaald worden. Nog vernamen we dat de heele som ook ineens betaald kon of daar al iemand geweest was. Of het een gezond zaakje is weten we niet, doch de politie heeft de zaak in onderzoek. Men zij gewaar schuwd en koope niet te licht van onbekenden. 't Was '111 te geleerd C. G., een eenvoudige boet uit Boxtel had twee varkens, die niet gemerkt waren, werd daarom bekeurd en stond deswege terecht, De man begreep er niets van en dacht, dat hij zijn varkens bij de nieuwe „sport' moest brengen. (Een nieuwe export bedoelde hij.) „Weet je dan niet dat de varkens gemerkt moeten zijn vroeg de officier. „Neen, ik weet er niets van 1 Ik heb er deD schoolmeester, den veld wachter en den mulder naar gevraagd, maar ze konden me niet uitleggen, wat dat merken van de varkens moet beteekenen. Hoe kan ik het dan weten vroeg verdachte. „Ben je dan niet in een organi satie „Neen. „En lees je het Boerenbondsblad dan niet informeerde de president. „Niks er van antwoordde de boer. Hoe meer je leest, hoe armer je wordt. De ongelukken zijn niet van de lucht, besloot hij pessimistisch. Conform den eisch werd de man veroordeeld tot f 3 boete en ging even wijs heen als hij gekomen was. Door een auto overreden en gedood. Zondagmorgen is te Heerlen het 9-jarig meisje H. F. door een taxi uit Hoensbroek overreden. Etn der wielen ging de arme kleine over het hoofd. Het meisje was op slag dood. De remmen van de aulo waren niet in orde. Vrachtauto tegen een boom gebotst. Zaterdagmiddag had te Straelen (D.) een vrij ernstig ongeluk plaats met een bestelwagen van de firma Maas uit Venlo. De auto reed over de Niersbrug, nam de bocht te klein en botste met volle vaart tegen een langs den weg staanden boom. De motor en de cabine werden totaal ingedrukt, de inzittende bestuurder kreeg zware borst- en hoofdwonden en werd in zorgwekkenden toestand door een auto naar het R.K. Zieken huis te Venlo overgebracht. Het ongeluk moet te wijten zijn aan het feit dat de chauffeur door overver moeidheid in slaap is gevallen. Doodelyk ongeluk. Te Gulpen geraakte bij het terug zetten van een auto het 8 jarig knaapje Ch. B. bekneld. Het ventje is in het Ziekenhuis Calvarienberg te Maastricht Zaterdagavond aan de bekomen wonden overleden. F. H. Nab f Zondag overleed zacht en kalm op 72jarigen leeftijd te Meèrlo, na voorzien te zijn van de H. Sacra menten der Stervenden, de heer F. H. Nab, in breede kringen sinds lang bekend als werker en ijveraar voor de verbetering der Zuivelbe reiding en het geheele landbouw bedrijf. Zijne behulpzaamheid en milddadigheid was bekend. God loone het hem. Doodelyke aan ry ding te Mook. Zondagavond heeft te Mook een doodelijke aanrijding plaats gehad. Een auto der garage N. te Venlo, bestuurd door een chauffeur dezer garage, wilde nabij een tramhalte van den Maasbuurtspoorweg den nade renden tram passeeren, toen plotse - ling de ongeveer 75jarige Jdie bij familie op bezoek was geweest, den weg overstak en door den auto werd gegrepen. De onder den last der jaren reeds gebogen gaande H. J. heeft, aller waarschijnlijkst na een voor den wagen uit Venlo rijdende auto te hebben laten passeeren, op den vol genden geen acht meer geslagen en den weg willen oversteken, om zich per tram huiswaarts te begeven. Den chauffeur trof bij deze aan rijding geen schuld. Smokkelaar door Duitsche be ambten aangeschoten. Op den Seffenterweg, bij de grens, werd een smokkelaar door Duitsche beamten aangeschoten. De man werd door zijn kameraden in een woning te Venlo gebracht, waar hem gees telijke en geneeskundige hulp werd verleend. Met een wonde in het on derlijf werd het slachtoffer in levens- gevaarlijxen toestand naar een zie kenhuis gebracht. 103-Jarige overleden. Zondag is in den ouderdom van 103 jaren overleden mej. Boonstra- Staphorsius, de oudste inwoner van Leeuwarden. Stille Omgang te Amsterdam. Van Zaterdag op Zondag is te Amsterdam de eerste nacht van den Stillen Omgang gehouden. Het aan tal deelnemers was naar schatting 30.000 Dezen nacht waren de deel nemers gekomen uit de provincies Groningen, Friesland, Limburg, Bra bant en Overijsel. De kerken waren hiermede op te houden, doch in tegendeel begaven zij zich tusschen de deelnemers aan den Stillen Om gang. De agenten trokken de sabel en joegen de lastige elementen uiteen. Vermist. Te Roermond wordt de gehuwde 30 jarige stoffenkoopman J. C. H, Peys vermist. Voor eenige weken heeft hij voor zijn gewone dagelijk- sche route zijn woning verlaten. Sindsdien werd niets meer van hem vernomen. Stratenmaker op slag gedood, Dinsdagmorgen was op den rijks straatweg Zwolle—Meppel de 26 jarige stratenmaker Kloppenburg uit Lonneker met vier collega's begon nen met herstelwerkzaamheden aan het wegdek. Zij hadden aan weers kanten waarschuwingsborden ge plaatst. Plotseling naderde een vrachtauto met groote vaart uit de richting Zwolle. De auto reed eerst de waarschuwingsborden en daarna den stratenmaker Kloppenburg omver en reed door zonder zich blijkbaar van het gebeurde iets aan te trekken Het bleek, dat Kloppenburg met zooveel geweld op den straatweg was neergesmakt. dat hij onmiddellijk dood was. Eigenaar van de auto is de heei Greve uit Meppel. Lyk gevonden. Maandag is te Maastricht onder de Heerderbrug het lijk gevonden van een manspersoon. De politie heeft het lijk in beslag genomen en doen overbrengen naar het Ziekenhuis Calvarienberg. Eigenaardig ongeval. Maandag bad te Uden in de Bits- wijk een zeer origineel ongeval plaats waar Uden waarschijnlijk wel de primeur van zal hebben. Op een of aüdere onbegrijpelijke manier heeft een der varkens van de Wed. v. C. kans gezien het deksel van de gier put te verwijderen. Waarschijnlijk dit dier misschien als gevolg der crisis levensmoe geweest, in elk geval 't is zelf in dezen put ver dronken. Dit was echter nog niet voldoend. Ook een 11 tal biggen gingen denzelfden weg en nog een tweede varken. Dit laatste is echter tijdig bevrijd kunnen worden, zoodat dit „met den schrik vrij kwam." Het verdronken varken was er eentje van ongeveer 250 pond. Nederlanders in Duitschland Het hoofdbestuur van den Ned. Bond in Duitschland heeft tot alle Nederlanders in Duitschland het dringende verzoek gericht zich in deze bewogen tijden afzijdig te hou den van het politieke leven ii Duitschland. Hoe ook hun persoon lijke sympathieën of opvattingen mogen zijn, de Nederlanders ir Duitschland spreken zonder uitzon dering voor de toekomst van het land. waarin zij leven, hun oprechte weDschen uit. Zij dienen echter hun eigen land het best door volledige neutraliteit. De bewaking van de Staats-Mynen Zooals we de vorige week meld den worden de Staats-Mijnen streng bewaakt. Deze bewaking vindt nog steeds plaats, terwijl de controle aan den ingang der mijnen aanmerkelijk verscherpt is. Op de Staatsmijn Maurits moeten alle beambten voor zien zijn van een bewijs van Neder landschap, waarop het stempel der Staats Mijnen moet zijn afgedrukt. Dit wordt streng gecontroleerd. Ook de schijnwerpers en de extra-verlichtingen in de omgeving der verschillende gasketels doen nog sleeds s'nachts hun dienst. Amerika's brouweryen gereed voor den arbeid. Uit St. Louis wordt gemeld, dat de brouwerijen alle voorbereidingen hebben getroffen om na definitieve opheffing van bet drankverbod ter stond met volle kracht aan het werk te kunnen gaan. De grootste bierbrouwerij der Ver- eenigde Staten, Augustus Busch, ver klaarde, dat alle noodige machines reeds gereed stonden en dat alle grondstoffen reeds lagen opgeslagen; 1200 arbeiders waren reeds in dienst genomen, zoodat het bedrijf binnen eenige uren na afloop der prohibitie aan het werk kon zijn. Honden trer gekeurd zijnen vengenoem^ns den aangebc Venray, 6| 19 BurgemeestKVi Se< 'Al Ingekotto ;oi van 1( VERTROK: H. H. f, Venlo, Nieter' J- C. R. k. wen hagen, kwi H. C.v.k Maashees, (jon M. W. fes, Apeldoorn, bte Maer VENLO.de vereeniging R aanvoer 2.8) ei Groote eikn Kleine eiqan Eendeneifan Ganseierej f ROERM Eiermijn vapnd voer 5.500.1 ere Groote e zan Kleine ei«an Eendeneiean 4— beslisser, Mke Mooie fht overledenö Firma ien Groote Strd Prima jitei LAND- T ZADEN P origite en ojm A E. top Bkw tbekhondenwet. Herkeuring van alle trekhonden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat door hen een herkeuring van alle trekhonden wordt bevolen, welke zal gehouden worden op 28 en 29 Maart a.s. en wel Dinsdag 28 Maart voorm. 9 uur te Oostrum, beginpunt weg Geijsteren, voorm. 10 uur te Oirlo, pomp bii J. H Nelissen, voorm. 11 uur te Castenray, kermis terrein, nam. 3 uur te Leunen, nabij het Transformatorhuisje. Woensdag 29 Maart voorm. 9 uur Dorp, Henseniusplein, voorm. 10 uur Nachtegaal, Deurn. weg, nam. 2 uur Merselo, kermisterrein. De vroeger uitgereikte nummerbe 1 - j I Y 1 UWg W UIlgCIClfttB 11U1IIMICIU in de morgen uren druk bezet. Tus- wijzen moeten worden meegebracht. BEI alle srte in kleioe op pakfyte I Jac, Ovénsc DesverJ^ oc zorgen. Ass Beli Kads Kooen eonfite o< Eci Vraagt prijs! Smederij voos- 5 51 Gdl. C Markt Ui FIRMA Vl DE Gile SI

Peel en Maas | 1933 | | pagina 8