V OOK JA A ES-STOFFEN Zie onze Etalages JAC FONCK t I S® -s AU speciale attractie Keulcengordiinen <9 Keulcengordiinen Allovernefs 16 10 Marquisette raneel VJOrdlinen in wit, crème en ecru Pluche Overgordijnen zr Prachfsorf. afgepaste Gordijnen. Afgepaste Erkergordiinen Gordijnkant Zijden Gordijnfranje SCHITTERENDE COLLECTIE GROOTE STRAAT 9 Districts-Arbeidsbeurs O SS ■8 Advertentiën Notaris Pluymaekers Boerderijtje te Venray Notaris de Leeuw BOERDERIJ Notaris Berendsen Notaris Berendsen De kwaal woedt wel het ergste in Zeeland. Er wordt niét alleen van Nederland naar België, doch ook van België naar Nederland gesmok keld. Dit laatste gebeurt vooral met benzine. Verder wordt sluikhandel gedreven in kaas. boter, margarine, varkens-, schapen- en geitenvleesch, om niet te gewagen van de kudden levend vee, welke over de grens worden gedreven. Van België uit wordt op het oogenblik vooral veel suiker naar Nederland gesmokkeld. Zulks geschiedt natuurlijk niet met een paar pond tegelijk. Uit het bin nenland komen zware vrachtauto's naar de grens gereden. Gezien de mogelijkheid van een treffen met de rijkswacht of douane-beambten, zijn al deze vrachtauto's van ijzeren pantserplaten voorzien. Deze maatregel van de smokkelaar is niet overbodig, want herhaaldelijk reeds werden de vrachtauto's, welke niet op bevel stopten, door de openbare macht beschoten. De smokkelaars laten den laatsten tijd dtt vuur niet onbeantwoord en zoo kwam het reeds eenige malen tot revolvergevechten. Zoo o.m. weer Woensdagnacht te Selzaete, waar een brigade tol beambten in hinderlaag lag en een bende smokkelaars verraste. Er werd van beide zijde geschoten, waarna de smokkelaars tenslotte op de vlucht sloegen en eenige stuks vee achter lieten, die in beslag werden genomen De gendarmerie heeft een streng onderzoek ingesteld. Kwartjesvinders. Een buitenman is verleden week Woensdag te 's-Hertogenbosch in hauden gevallen van kwartjesvinders die hem met kaartspelen f 100 afzet ten. Met het oog op de Veemarkt kwamen ze Woensdagmorgen weer naar den Bosch per auto. Toen heeft de recherche hen ingepakt n.l. J. M. L, 43 jaar, A. W. 50 jaar. G. L. 55 jaar, alle drie uit Den Haag en J. H. v. M. 41 jaar uit Rotterdam. Lyk gevonden. Op den Cabergerweg te Maastricht is Woensdagmiddag in een voetbal keet het lijk gevonden van een vreemdeling, die door verhanging een einde aan zijn leven had gemaakt. Uit aanwijzingen op het lijk ge vonden bleek de doode een Slowaak te zijn en vermoedelijk een vriend van den Duitscher, die in verband met den moord op vastenavond Zondag te Maastricht, is gearresteerd Wapendepot ontdekt. De koninklijke marechaussee te Oss, die op zoek was naar gesmok kelde Duitsche boter, vond Dinsdag avond in de woning van Van der H.. op den Krakenburg, aldaar, een wapendepot. Ongeveer 170 a 180 nieuwe revolvers werden gevonden met bijbehoorende munitie. De wa pens zijn waarschijnlijk afkomstig uit België en bestemd voor den smok kelhandel. De wapens zijn in beslag genomen en naar de marechausseekazerne ge bracht Ernstig ongeluk in bioscoop. Mexico-City wordt gemeld, dat te Ahuscatian in een bioscoop theater een ernstig ongeluk geschied de, waardoor 31 bezoekers werden gedood en 70 gewond. Een leidingdraad van het hoog spanningsnet brak n.l. door, kwam in aanraking met het metalen hek werk op de balustrade van het bal- con en maakte kortsluiting. Twintig bezoekers, die op de ijzeren balustrade leunden, werden op slag gedood. Er ontstond een paniek, waarin ieder trachtte naar den uitgang te dringen en vrouwen en kinderen onder den voet werden geloopen. De paniek maakte nog 11 slacht offers, terwijl in totaal een zeventig tal personen werden gewond Smokkelaar doodgeschoten. Tusschen Philippine en Bouchaute is een berucht smokkelaar J. K.. die met een euto goederen '?an Neder land naar België trachtte te vervoe ren nadat reeds zijn auto was stuk geschoten, zelf door een kogel van een der douanebeambten getroffen. Hij was onmiddellijk dood. De bioscoopsluiting. In een te Amsterdam gehouden al gemeene ledenvergadering van den Ned. Bioscoopbond kwam het vol gende agendapunt in behandeling. Het voorstel van het Hoofdbestuur, om op een door het Hoofdbestuur nader te bepalen datum de stopzet ting af te kondigen van het bioscoop bedrijf ih de gemeenten Venlo en Tegelen wegens het in deze gemeen ten bestaande bioscoopverbod voor personen beneden de 18 jaren, door welk verbod de bedrijfsbelangen van de aldaar gevestigde leden, alsmede de algemeene belangen van het Ne- deriandsch film en bioskoopbedrijf in ernstige ma»e worden aangetast. Tevens het voorstel van het hoofd bestuur om ter bekrachtiging van het desbetreffende besluit van de bedrijfs afdeling filmverhuurders, een verbod uit te vaardigen aan de leden van den Ned Bioscoopbond, om in de Gemeenten Venlo en Tegelen films prachtaanhieding vitrages worden GRATIS wit crème en kleuren 20, 18, 16, 14, IZi zeer mooi met strook mooie dessins 18, 15, 14, 12, cf. ct. cf. 100 cm., wit en crème, Vitrages nieuwste dessins 42, 38, 32, JU Ct. zeer mooi, in crème en 9/c 4 ecru, 45, 36, 32, Ct. n I i„ prachtig assortiment, met zijde en koord-franjes f.f. 4 1.75, 1.42, 1.12, 72, 52, Cf. Gordijnringen, Koord, enz. enz. gedurende de maand Maart alle Gordijnen OP MAAT GEMAAKT. 01.. enorme sorteering, VergOrdijnen gestreept, gebloemd enz. laatste dessins, 4 48, 40, 32, 28, ZO Ct. afgepaste, met prachtige randen O.'lJ zeer mooi, wit, crème en ecru. I.. 4 nieuw groot assortiment met bijpassende entredeux in wit, crème S en ecru. ZIE ONZE ETALAGES magazijn de zoii te leveree aan, of te doen vertoonen in gebouwen van vereenigingen, pa tronaten of persoonen, die geen lid zijn van den Nederlaadschen Bios- coopbord. Dit voorstel werd zonder discussie met algemeene stemmen aangenomen. Ingevolge deze beslissing zullen dus alle bioscopen te Venlo en Tegelen sluiten op een datum, welke nog na der door het Hoofdbestunr van den Nederlandschen Bioscoopbond zal worden vastgesteld. Candidatenlyst R. K. Federatie in Limburg. De R. K. Federatie van landbou wers, middenstanders en arbeiders zal de volgende lijst indienen voor de a.s. Kamerverkiezing. H. H. Meertens landbouwer te Margraten; J. H. Eich koopman te Vaals; H. J. Mulkens Maastricht; M. H. Neven Gulpen; P. H. Sluysmans Margraten VOETBAL. S S.S.—Wanssum. De meest spannende wedstrijd, welke de competitie ons in Overloon biedt, is ongetwijfeld morgen Zondag de wedstrijd S.S.S.—Wanssum. Dit jaar zal de spanning grooter zijn en zal er nog vinuiger gestreden worden voor de eer der overwinning. Met het kampioenschap in 't vooruitzicht zal Wanssum alles op het spel zetten om ook dezen wed strijd te winnen. Of het hen gelukken zal S.S.S. moet niet onderschat wor den, dat ondervond Mill, hetwelk nauwelijks aan een nederlaag ont snapte, De vorm waarin S.S.S. toen speelde en vooral in de tweede helft, deed ons terugdenken aan het oude S.S.S. van enkele jaren terug. Als de Overloonsche „geel- zwarten" morgen Zondag zóó spelen en dat is de wensch van alle Overloon sche supporters dan zou 't ons niet verwonderen als Overloon won. In ieder geval wij verwachten een faire kamp. Aan belangstelling zal het zeer zeker niet ontbreken. Ook van Mill wordt een enorm publiek verwacht. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd 1 huishoudster voor geestelijke 1 reiziger manufacturen v. bezoek bij particulieren 4 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerendienstmeid voor Horst 1 boerenknecht 4050 j. v. Venray Jongen v. boerenwerk voor Bergen en Heide Bieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders steenfabrieksarbeiders, meubelmakers, werkvrouwen, dagmeisjes, boerenknechten, schilders verstelnaaster, keukenmeid, smid-bankwerker, aank auto-monteur enz. 9 burgerdienstmeiden keukenmeid voor paschen boerendienstmeisjes •Si ai Openbare verkoop wegens sterfgeval. Notaris Pluymaekers te VENRAY zal op Dinsdag 28 Maart 1933, nam. 2 uur, ten verzoeke van Mej. Wed. Th. Maassen te Ven ray, Markt, tegen contant geld publiek verkoopen I. In goeden staal zijnde en nog weinig gebruikte machines als vlakbank, boorapparaat, lint zaag met monleering, schaafban ken, aannemers- en timmermans gereedschap, steigermateriaal, vloertegels, eiken-, iepen-, vuren- esschen- en grenen timmerhout en wat verder te koop zal worden aangeboden. De goederen bevinden zich in1 de werkplaats en op het terrein aar. de Schoolstraat. II. 5 eiken stammen en 4 esschen stammen liggende bij de zaagmolen Leunsche weg. te VENRAY zal op Maandag 20 Maart 1933 des nam. 2 uur ter plaatse, voor den Heer Marl. Peelers te Ven ray Boschhuizen, publiek ver koopen 40 slagen zwaar tophout, nabij de boerderij a.d. Boschhuizen. Notaris Pluymaekers te VENRAY zal publiek verkoopen A op Dinsdag 21 Maart 1933 nam. half 3 in het café H. Oden- hovenSwinkels, Overloonsche weg Venray, Huis, stal en bouwland te Venray-Hagelweg Sectie C 205 en 5638, groot 62.50 A., toebehooren- de aan de Wed. Joh. Peeters en kinderen. Aanvaarding huis en stal op den gewonen vertrektijd Paschen 1933, het bouwland terstond. Betaling 1 Mei 1933 B Onmiddellijk daarna ten huize van de Wed. Joh. Peelers te Venray Hagelweg 4 Den geheelen inboedel. en Bouwland aldaar. Notari* Holtus te HORST zal op Woensdag 22 Maart 1933, nam. 4 uur in Café A. Cremers te Venray Eindt, publiek verkoopen A. ten verzoeke van de Erven Jans-BekenVerstegen: Een boerderijtje, gelegen te Venray aan den Buitenweg, be staande uit huis, stal, schuur, tuin boomgaard, bouw en weiland, gr. 2.16.10 H.A. te veilen in diverse perceelen sn in massa. B. ten verzoeke van de Erven Joh. Janssen Bouwland, zeer geschikt voor bouwterrein, gelegen te Venray aan den Overloonschen we^, bel. Jans-Beken en St. Annagesticht, groot circa 31 aren. Aanvaarding stoppelbloot 1933. te DEURNE zal ten verzoeke van L. Aarts en Kinderen te Deurne in het open baar verkoopen: Hunne zeer vruchtbare groot 4.12.98 H.A., geheel aan elkander gelegen te Deurne aan den weg naar Venray, nabij de School Roesbeek. Te aanvaarden 1 Mei 1933. INZET Maandag 20 Maart TOESLAG Maandag 27.Maart, telkens nam. 5 uur bij v.d. Putten te Deurne bij het Kasteel. te Vierlingsbeek zal Donderdag 23 Maart 1933 nm 3 uur, voor de Gemeente Maashees en Overloon, publiek op het stuk verkoopen 130 slagen gekapt dennenhout, als zwaar brandhout (waaronder gerief hout en boonstokken) in de Gemeentebosschen onder Overloon aan den Rozendaalschen weg achter Mart. Hendriks. Bijeenkomst bij no 1 te VIERLINGSBEEK zal Maandag 20 Maart 1933 bij in zet in café J.v.d. Lyck te Maashees en Maandag 27 Maart 1933 bij toe slag in café M. Jansen aldaar tel kens nam 2 uur krachtens bevel der Arr. Rechtbank te 's-Hertogenbosch publiek verkoopen Eene vruchtb. mooi gelegen kapi tale boerderij met ruime sohede ge bouwen, erf, tuin, boomgaard, best bouw- en weiland bijna aaneenge- legen op den Bosch te Maashees groot 15.5910 H.A. benevens diver se ook voor de boerderij zeer guns tig gelegen ter gezamelijke grootte van 23.67.10 H.A. losliggende per ceelen boomgaarden, Maaswaard, weiland, bouwland en bosschen on der Maashees. Overloon, Vierlings beek en Sambeek. Te aanvaardenGebouwen met erf op 1 Mei 1933, tuin, boomgaar den, circa 1.14.00 H.A. voorland- dennenbosschen en hakhout, hooi, land en weiland direct na de toewij zing met uitzondering van een per ceel weiland groot 1.16.30 H.A. wel ke op 1 December 1934 kan wor den aanvaard en de rest van het bouwland stoppelbloot na oogst ge deeltelijk 1933 en gedeeltelijk 1934. Reserve3 canadaboomen, 6 es schen en 16 eiken welke bij den toe slag publiek worden verkocht. Be taaltijd: 1 Juli 1933. De goederen behooren in eigen dom toe aan de erven van den Heer Christ Deenen - Cremers te Maas hees. Breeder bij biljetten omschreven, ten kantore van genoemden Notaris aan te vragen,

Peel en Maas | 1933 | | pagina 6