Ijl Bij Pijn Ruwe Handen I Magazijn! 'asm P. van Osi prijst Wascijc Gebr. Algem. weekoverzicht Rondde boerderij (Jemengde Berichten Advent van 1c Hanr wel als het onderhoud dier verbete- ringswerken en het in orde houden vao de afwateringen enz. naar billijk heid te verdeelen. Teneinde haar aak naar behooren te kunnen ver vullen. heeft het waterschapsbestuur de steun van een wet, n.l. de wet an Mei 1902 op de waterschappen. Daarin staan de rechten en verplich- ngen van bestuur en ingelanden d w.z. de grondeigenaars, vrucht' q*bruikers. erfpachters en beklemde meters binnen het waterschap geregeld. Volgens genoemde wet kan het waterschapsbestuur zelfs beslag doen ogen, wanneer zij te maken krijgt een ingeland, die zijn verplich ten bijdragen in de kosten a et wil nakomen. Het nieuwe Noord-Limburgsche waterschap heeft in het bijzonder tot raak a. het verbeteren van den water- ifvoer naar en van de Loobeek, de Oostrumschebeek en de Groote Molenbeek met zijtakken b. het beheeren en onderhouden an de sub. a. bedoelde waterlossin- ;-n c. het in elk onder opzicht ver beteren van den waterstaatkundigen roestand in het gebied van het water- '•chtp d. het terugbetalen aan de zeven betrokken gemeenten Venray, Horst, Sevenum, Maasbree. Helden, Wanssum en Meerlo van de ingevolge het bekende gemeenschap pelijk besluit ten behoeve van de verbeteringswerken voorgeschoten gelden. We hebben indertijd van elk dier 'jemeenten dit voor te schieten be drag genoemd. (Daar tcomt nu nog het een en ander bij ter verbetering van de zijbeken, waarvoor het Rijk misschien 100 pet. op de loonen bij draagt.) Het totaal dezer bedragen komt ten laste van het waterschap en moet in den loop der volgende jaren door de ingelanden van het waterschap worden opgebracht. Die last wordt dus verdeeld over de 25 000 hectaren van het waterschap olgens een stelsel, waarover wij het terstond nog even zullen hebben. In elk geval is dit maar een schijntje van het totaal bedrag, dat de nor- malisatiewerken kosten en dus ten koste gelegd wordt aan de verbete ring en waardevermeerdering der gronden. Rijk en Provincie betalen immers een zéér belangrijk gedeelte daarvan. Wat zal er nu eerstdaags gaan gebeuren? Gedeputeerden benoemen thans binnen twee maanden een voorloopig waterschapsbestuur, bestaande uit zeven leden, waarvan één voorzitter is. Dit voorloopig bestuur benoemt een secretaris en een penningmeester, welke functies ook in één persoon kunnen worden vereenigd de secie- taris en penningmeester kunnen tevens lid van het bestuur zijn. Hier en in het volgende wordt de gewone gang van zaken gevolgd bij de oprichting van een waterschap. De veronderstelling lijkt ons niet stoutmoedig, dat Gedeputeerden de reeds bestaande commissie van beheer zal benoemen, die onder voorzitter- chap van burgemeester O. van de Loo van Venray en burgemeester vV. Everts als secretaris penning meester den scepter zwaait over de ormalisatiewerken. Deze commissie, bestaande uit burgemeesters der zeven g meenten en hunne plaatsvervangers is uiteraard volkomen op de hoogte van wat er in het waterschap om gaat. beschikt gemakkelijk over alle j gevens. staat in voortdurend con- ct met de uitvoerder, de Ned. eide Mij., met het technisch toe dicht van den Prov. Waterstaat, met het Rijksbureau voor de Ontwatering •n door een leidende persoonlijkheid ais vertegenwoordiger der tewerk gestelde arbeiders, teneinde voor komende geschillen, voor zoover dat in een Rijkswerkverschaffing mogelijk s, in overleg op te lossen. Boven dien heeft zij nu omtrent twee jaar (vlegenheid te over gehad, om zich te werken in alle kwesties en oezwaren, die er van de zijde van de plattelandsbevolking worden op geworpen. Welke zijn de bevoegdheden van bet voorloopig bestuur Zij oefent alle bevoegdheden van bet waterschap uit. zooals dit dus in d' waterschapswet 1902 is geregeld. De goedkeuring van Gedeputeerdeu is echter vpreischt tot a. het vaststellen der begrooting en rekening van het waterschap, alsmede het beslissen over alle daar tegen ingebrachte bezwaren b. het aangaan van geldleeningen; c. het koopen, ruilen, vervreem den en bezwaren van onroerend gc-ed d. het bepalen van de zekerheid, welke de penningmeester tot waar borg van zijn beheer moet stellen e. het uitvoeren van verbeterings werken. Een der hoofdtaken van het voor- lorpig bestuur zal zijn het maken «.ei een reglement van beheer, voor zien van een memorie van toelichting. Wij voorspellen een groote be langstelling voor dit reglement, want daarin immers worden de grondslagen aangegeven, waarnaar de aanslag voor elk perceel in de waterschaps lasten zal geschieden. In dit reglement staat dus voor elk perceel in welke klasse her is gegroepeerd. De waterschapslasten worden im mers niet zonder meer over de 25.000 hectaren van het waterschap verdeeld. Er zijn perceelen. die door de beek-normalisatie niet of nauwe Ruwe Huid-Schrale Lippen 613-14 lijks verbeteren en waarvoor dus billijkheidshalve weinig of niets be taald behoeft te worden. Andere terreinen worden van waardelooze zure grond uitstekende land of tuin- bouwgrond, gaan zeer in waarde vooruit en dragen dus het meest bij. De gronden worden verdeeld in vijf klassen le klassegronden, die zoowel zomer en winter wateroverlast hebben te duchten. 2e klasse gronden, die bij over vloedige regenval tengevolge van hoogen waterstand drassig worden en van goede kwaliteit zijn. 3e klasse gronden, die indirect belang hebben bij een betere water lossing en van goede kwaliteit zijn. Tot deze klasse behooren ook de gronden, die zeer vaak waterlast hebben en van geringe cultuurwaarde zijn. 4e klassehooggelegen gronden, die zelf nooit waterlast krijgen, waarvan het water naar lagere gron den afstroomt en voor cultuur ge schikt zijn of geschikt te maken. 5e klasse gronden, die voorloopig voor de cultuur van geen waarde zijn. Niet alle klassen betalen evenveel in de waterschapskosten. De vijfde klasse, de z.g. nul-klasse, betaalt zelfs in het geheel niets. Daartoe behoo ren de zeer hooge en droge gronden als bijv. de zandverstuivingen bij Venray en de zeer lage, zeer moeras sige gronden, als hier en daar ver spreid voorkomen. De overige vier klassen betalen in de verhouding 10:8:5:1. Als dus voor de grond in de vierde klasse een dubbeltje per H.A. moet worden betaald, betaalt men in de derde klasse 50 cent, in de 2e klasse 80 cent en in de le klasse een gulden. Natuurlijk kan deze classificatie niet geschieden, zonder dat de grond eigenaar kans heeft gehad, zich daar over uit te spreken. Eet ontwerp- ieglement moet dus veertien dagen op de secretarie der zeven gemeenten ter inzage liggen, in welke tijd be zwaarschriften kunnen worden inge diend. Voorts worden daarbij geregeld de stemgerechtigden der ingelanden, de vereischten om tot lid van het bestuur te kunnen worden benoemd, de wijze van voordracht en benoe ming, de bezoldiging en in het alge meen verder alle onderwerpen, betreffende de organisatie en het beheer, die in het belang van het waterschap geregeld moeten worden. Gedeputeerden ge-en hun zegen aan het ontwerp, waarna het naar Provinciale Staten gaat ter goed keuring. Het voorloopig bestuur blijft in bediening, totdat een definitief be stuur, uiterlijk zes maanden na het inwerking treden van dit reglement van beheer overeenkomstig de be palingen van dat reglement zal zijn benoemd en zijn taak zal hebben aanvaard, onverminderd de bevoegd heid van Gedeputeerde Staten, om de leden van het voorloopig bestuur te allen tijde te ontslaan. Gedeputeerde Staten voorzien in de plaatsen, die tijdens het voorloopig beheer mochten open vallen. in hoofd en ledematen, alsook bij Kiespijn en gevatte Koude. Rheuma- tische pijnen. Griep, Influenza en vastzittende. Hoest, zullen Mijnhardt*s Poeders U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct Doos 45 ct. Verkrijgb. bij Uw Drogist Een nieuw belastingontwerp van 60 millioen. Weer een Drankwet-wijziging. Finland toegetreden tot het Verdrag der Oslostaten. Ook het lidmaatschap der S.D.A.P. voor alle militair beroeps- personeel verboden. Mili- tieplichtigen bij de zeemacht in Indië opgeroepen. Onder zoek ter verbetering van den geest in de weermacht. Onze radiogolven behouden. Wat komt Matsoeoko hier doen Het is de vorige week in de Eerste Kamer duidelijk gezegd geworden, dat de financieele positie van het land zeer precair is. Als we dit jaar het begrootingtekort van honderd en zóóveel millioen we letten niet meer op enkele tientallen millioenen zullen hebben gedekt, dan dreigt voor 1934 al weer een nieuw tekort ad 100 millioen. Voor 1935 zal het deficit, evenals in de daarop komen de jaren nog stijgen. En de reserve- pot, waaruit thans nog wordt ge teerd, zal dan op wezen.... Intusschen is er van het tekort op de loopende begrooting nog een postje van 30 millioen te dekken. Minister de Geer beeft nu een nieuw financieel ontwerp ingediend, het welk 1 pCt. beoogt te heffen van den algemeenen handelsomzet, d.w.z. niet in den detail maar in den groothandel. Intusschen is het aldus mogelijk, dat dezelfde artike'en bij den fabrikant, én bij den grossier. zelfs nog wel eens bij den groot winkelier worden belast, waardoor de heffing tot 3 pet. zou kunnen op- loopen, een percentage, hetwelk ongetwijfeld op de consumenten zou moeten worden verhaald, daar fabri kant en groothandelaar tegenwoordig dikwijls zonder winst moeten afzetten. De belasting is gedacht als een blijvende. De regeering zal trachten om het ontwerp nog zoo spoedig in het Staatsblad te krijgen, dat het op 1 Juli in werking kan treden en daarmee voor dit jaar nog het tekort van 30 millioen kan dekken. Geen wet blijkt in de practijk zooveel wijzigingen te behoeven, dan de Drankwet. Een nieuw ontwerp tot wijziging bedoelt aan de regee ring de bevoegdheid te verleenen om bij Algemeenen Maatregel van Be stuur de normen aan te geven, aan welke de burgemeesters zich zullen hebben te houden bij bet verleenen van vergunningen tot dansen, in lokaliteiten, waar getapt wordt. Andere wijzigingsvoorstellen betreffen de financieele regelingen bij de liqui datie der pachtverhoudingen en bij overschrijvingen van vergunningen. Finland is thans met toestemming van alle partijen toegetreden tot het Verdrag van Economische toenade ring, gesloten te Oslo in Dec. 1930 tusschen Nederland, België eD de Scandinavische rijken. Het Verdrag beteekent eigenlijk niet meer daa een wanhopige demonstratie van export- teerende kleine landbouwstaten tegen de hooge tolbarrières van de groote industrieele landen. Nu de socialisten zich bij de be oordeeling der gebeurtenissen met de Z. P. zoo bloot hebben gegeven voor wat betreft hun houding inzake gezag en staat, trekt de minister van oorlog steeds wijdere consequenties Thans heeft hij aan alle militaire beambten in bet leger, op de vloot of op zijn departement het lidmaat schap der S.D.A.P. verboden. Op zijn departement is aan een typiste, arbeidscontractante, den dienst reeds opgezegd tegen 1 April, omdat zij lid van de genoemde partij wenschte te blijven. In Indië schijnen de autoriteiten niet van zins om bet met de onbe trouwbaar gebleken elementen nog eens op een accoordje te gaan wer pen. Daarmee is tijdelijk een tekort aan vlootpersoneel ontstaan. Ter vervangirg is nu een aantal groot verlofgangers van de militieplichtigen bij de zeemacht onder de wapenen geroepen. In normale omstandigheden zou dat voor de betrokkenen geen blijde boodschap zijn geweest, maar nu zijn er velen mee geholpen. Beseft wordt intusschen, dat het weinig baten zou met alleen de directe gevolgen van de Indische muiterij ongedaan te maken. De regeering heeft een commissie be noemd en op Zaterdag j.l. geïnstal leerd, welke zal hebben na te gaan, hoe in het algemeen de geest bij de weermacht kan worden verbeterd. Daarbij zal ook de noodige aandacht worden gewijd aan een behoorlijke regeling van de economische voor uitzichteo van het beroepspersoneel Voorzitter der commissie is Mr. Schepel, president van het Hoog Militair Gerechtshof en lid van den H. R. Het is thans gelukkig beslist, dat Nederland geen van haar twee om- roepgolven zal hebben prijs te geven bij de a.s. herziening van de toe wijzing der golflengten op de inter nationale radio conferentie. Voor zulk verlies bestond den laatsten tijd groote vrees. Er is in ons land eenige belang stelling voor het onverwachte be zoek van den Japanschen Volken- bonds afgevaardigde Matoeoko, die Vrijdag j.l. Genevé heeft verlaten. Berichten als zou hij een Japan-Ned. Indisch non agressie-pact komen voorbereiden, zijn door Tokio tegen gesproken Komt hij dan misschien... wapens koopen, zoo wordt in een paar bladen geopperd, voor den strijd in het Oosten Het trieste4en laffe bedrijf der roof moordenaars wordt van week tot week voortgezet. Altijd hebben de lafaards het op oude menschen ge munt. Van de week weer in Til burg en in Maastricht. In de laatste stad werd een 80-jarige grijsaard door de bandieten afgeslacht. XV. Daar staan we dan in eens voor de verkiezingen. De kieskring-organisaties zijn al bijeen geweest en hebben het politiek advies samengesteld. Sommige heb ben er zich gedeeltelijk van onthou den, zooals Limburg en Tilburg. Ik geloof, dat dit in de gegeven om standigheden heel verstandig is ge weest. In den Kieskring Den Bosch heeft men, evenals in vele andere, wel een „geheel" politiek advies gegeven. En een advies dat velen met mij verwondert. Maar wat mij niet ver wondert is, dat er van de weivoor-1 ziene candidatentatel geen enkel kruimeltje op den boerenakker ge vallen is. Want dit had ik wel ver wacht. Waarom zou men ook ver andering brengen in een zoo hislo risch gegroeide gebruikom over, maar zonder de boeren te regeeren. Nu zullen we maar aannemen, dat er geen enkele boerencandidaat bij is, dien men bekwaam acht voor volksvertegenwoordiger. Doch als men onbevooroordeeld den desolaten toestand van ons bedrijfsleven beziet, dan moet men tot de conclusie komen dat er niemand bekwaam genoeg is. Dat men daarom dus geen boeren- candidaten behoeft te passeeren. Ik geloof ook nog steeds, dat onze landbouw een zeer belangrijke tak is van volksbestaan en dat deze thans wel degelijk in het oog dieDt te worden gehoudea. Mede ben ik van oordeel, dat één boer met een gezond verstand, beter dan vijf anderen, weet, welke maatregelen van practisch nut zijn voor den boerensrand. En al zou een boer dan geen wetten kunnen maken, toch zou hij. zoover ze den boerenstand aangaan, deze naar hare practische waarde kunnen beoordeelen. Dit ware een niet te onderschatten be lang, want het is wel zeer waar schijnlijk, dat (ook om het algemeen belang) de landbouwpolitiek in de volgende regeeringsperiode een ruime plaats in de taak der overheid zal „moeten" innemen. Het volslagen gemis van meeleven in de politieke gebeurtenissen bij onze landbouwende bevolking en het gemis van besef van de belangrijk heid van practische bekwaamheid, ook bij de volksvertegenwoordiging, bewijst, dat men niet begrijpt de ontzaglijke belangen, die in de eerst komende dagen op het spel staan. Maar als gij, boeren, straks uw belangen hebt toevertrouwd aan niet-deskundigen, dan moet ge u ock niet beklagen als de noodige maat regelen niet naar voren worden ge bracht, of als er maatregelen genomen worden, die van onvoldoende prac tische waarde zijn. Ik wensch geen enkelen candidaat, hetzij geadviseerd of niet geadviseerd,,, af te breken, maar toch zou ik bijzondere waarde hebben gehecht aan een pleitbezorger met practische kennis vooral voor den kleineren boerenstand. Ik weet wel, dat het moeilijk is, dat er veel tegenwerking is, dat men schen van „den kouden grond" vaak geen invloed kunnen krijgenhet „moeten" personen zijn van „stan ding" of met klinkende namen. Eerst dan krijgt men in 't oog der groot heden ook.... ver... stand Maar als de boeren daarin maar berusten, moeten zij zich niet ver wonderen, dat zij menschen van den „kouden grond" blijven. Anderen doen het anders. Ambte naren, arbeiders en werkgevers zoe ken hun eigen mannen. Het gros der boeren vinden anderen voor hen beter dan eigen standgenooten. Dat is wel edelmoedig, doch wordt vaak slecht beloond. 't Schijnt zelfs, of velen meenen, dat stemmen op een boerencandidaat ongeveer gelijk staat met afbreken van onze R.K. Staatspartij. Doch laat ik eens iets van een ander ver tellen Er is verloren; enorm verloren. 't Begon er te krullen, ongelooflijk te nauwen, hier en daar Er vielen klachten, scherpe, bittere klachten. Al werd misschien het allerergste leed nog zwijgend gedragen, uit eer gevoel, of omdat men niet dorst piepen uit schrik voor verpachter, voor geldschieter. Boer, in den oorlog wist men je te vinden Toen werd er ook korte metten met alles gemaaktde boer had z'n plichten na te komen tegenover de gemeenschap Nu kreeg de boer den Staat noodig. Hemel, wat bleek die bardhoorig Wat heeft het ingehad, vóór de Regeering over de brug kwam Den Haag was heelemaal ingesteld op industrie en stad. De „tamme" boer is eerst ,,'n wild beest" moeten worden bijna, vóór de Tweede Kamer „merkte", dat er 'n vuiltje aan de plattelands-lucht was En, boer, b 1 ij f voor actie zorgen; men schijnt achter de Groene Tafel behoefte te hebben aan wat hoog druk Ga je dommelen, dan snorkt men op het Binnenplein misschien nog éér dan jij I Niet weinigen schijnen daar niet in te zien, wat her voor Nederland beteekent 'n rustige, tevreden boe renstand Hoe bedenkelijk het wezen zou 'n platteland, wat. arm in arm met de stad, aan 't meutelen trok En hoeveel andere lui ook 'n ge ruïneerde boerenstand in den afgrond sleepen zou Of.... is 't schrik voor andere blaf fers Wat er van zij: Bij 't potje „crisis" worde en blijve eerlijk spel gespeeld 'n oogje in-'t- zeil kan geen kwaad Weest erkentelijk, boeren, voor de crisis-maatregelen, die in 't belang van je stand getroffen zijn weest ook loyaal genoeg, om te erkennen, dat élke atand, dat élk bedrijf volop in de crisis zitmaar keert dan verder ook vrij je eigen kant aan, verstan delijk en ordelijk. Och, begrepen allen eens, hoe diep, hoe diep allerlei maagkwesties dóór vreten Zeker, zeker't zijn vragen van uiterste importantie „Boer, heb je je geduld bewaard bij alle beroerdigheden Is door de crisis je geloof versterkt Maar ik kan me toch óók begrij pen, dat zelfs 'n goeie lobbes van 'n boer uit z'n slof schiet, bij 'n ontac tisch telkens hameren op dat ééne aambeeld, en dat gaat bulderen Prediker in hooge luchten, geef me 'n homp brood SpriDg voor ons in de bres.... of.... moeten we heele maal naar den donder toe De boer is er niet voor, 't poli tieke huishouden, onze R.K. Staats partij, uit mekaar te vechten. Maar. laat men bier niet op zondigen'n Wanhopige boer. die zich in den steek gelaten voelt, zou iets kunnen krijgen van... 'n paard op hol Dat schreef Pater Henricus in „Christus Koning" van 15 dezer. De conclusie is niet, dit we op hol moeten slaan maar.... dat we vrij onzen eigen kant mogen aankeeren en de politiek werd bier niet uitge zonderd. Moge minstens uit de stemming van a.s. Zondag blijken, dat er niet zooveel hardhoorigheid van de Over heid, meer noodig is om de boeren hun eigen kant te laten aankeeren door eigen menschen. AGRARUS. De moord te Wanroy. Het Gerechtshof te Den Bosch wees Maandag vonnis in de straf zaak tegen den 23-jarigen P. J. v. d. V. te Oosterhout, die door de recht bank te Den Bosch is vrijgesproken van doodslag, gepleegd op 18 April 1931 te Wanroy op zijn oom L. v. d. Vleugel, directeur der Zuivel fabriek aldaar. Het Hof bevestigde het vrijsprekend vonnis overeenkom stig de conclusie van den verdediger. Roofmoord In de druk begane Wijkerbrug- straat te Maastricht is Maandagnacht de 80-jarige oud-brouwer Melotte in zijn woning badend in zijn bloed gevonden. De doode had enkele steken in het hoofd en bleek gewurgd te zijn. De medebewoner Wolfers ontdekte de misdaad bij zijn thuiskomst en deed aangifte bij de politie. De commissaris van politie heeft het eerste onderzoek persoonlijk ge leid. Omtrent de beweegredenen van deze misdaad valt tot dusverre niets met zekerheid te zeggen. Zeer waarschijnlijk is hier een roof moord in 't spel. In bed verbrand. In de Havenstraat te Maastricht begaf zich Zondagnacht B. dronken naar bed. Hij wilde nog een sigaar aansteken. Het bed geraakte in brand en B. bekwam zoo ernstige brand wonden, dat hij in Calvariënberg is overleden. Smokkelen. Het smokkelen van biggen van Nederland naar België zal wel moeten c.phouden, daar de Belgische ambte naren krasse maatregelen nemen. De vorige week zijn in de om streken van Bree een 60-tal varkens van 60—90 Kg., die voorzien van het oormerk en dus van Nederland- sche afkomst waren, door de ambte naren bij de landbouwers uit de stal len gehaald en per vrachtauto's naar Maeseyck vervoerd. Daar werden ze geslacht en zijn Zaterdag in massa verkocht voor 24600 fr. Voor de landbouwers, die dezen maatregel trett, voorzeker een heele schadepost. Coop. Verbruifcsverceniging „De Volharding" Tegelen. In het afgeloopen jaar bedroeg de omzet dezer vereeniging f464.785.67 De te verdeelen winst bedraagt f 72.703 34. De aangeslotenen zullen 9 pet. dividend ontvangen. Burgemeester A. H. Derkx f. Maandagavond is in het 3t. Lau- rentiusziekenbuis te Roermond in den ouderdom van 45 jaar overleden de heer A. H. Derkx. burgemeester van Hom (L.). die voor een drietal we ken bij een auto-ongeval ernstig werd verwond. Met groote toewijding heeft de heer Derkx, die van 1916 af burge meester van Horn is geweest, de be langen van zijn gemeente behartigd. De overledene was bestuurslid van hat Limb. Groene Kruis en het laat ste jaar penningmeester. Voorts was hij bestuurslid van de afd. Limburg van de Ned. Vereen, van Gemeenten en bestuurslid van de vereeniging voor Ambachtsonderwijs voor Roer mond e.o. Boodelyk auto-ongeluk. Zondagmiddag ging het 7-jarig zoontje van de familie A. L. aan den Molenweg te Ophoven-Sitard, melk halen in een vlakbij gelegen boerderij. Bij het oversteken van den weg werd het knaapje gegrepen door een uit de richting Leyenbroek komende luxe-auto. De wielen reden over het hoofd van het jongetje. De dood trad onmiddelijk in. Brand te Oss. In de landbouwerswoning van den landbouwer G. Pennings te Oss heeft Maandagmiddag een zware brand gewoed. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch wegens gebrek aan water kon zij geen hulp verleenen. Het huis brandde geheel uit. Het 4- jarig zoontje van den heer P. werd mef ernstige brandwonden overdekt nit bet brandende huis gedragen. Per auto werd het ventje, voor welks leven wordt gevreesd, naar het zie kenhuis vervoerd. Vele landbouw gereedschappen gingen verloren. Een vijftal koeien en een varken kwamen in de vlammen om. Het geredde jongetje is na smar telijk lijden overleden. Waterleiding te Oss. De raad van Oss nam Maandag avond met algemeene stemmen het besluit zich aan te sluiten bij de wa terleiding kring Oss, Ravestein en Grave. Vrouw eeu arm afgesneden. Te Lonneker is zekere V. die in de deur van zijn woning stond, door drie beschonken mannen aaogeval- len, omdat bij hun groet niet wilde beantwoorden. Het drietal volgde den man, die achter zijn woning vluchtte. De 39-jarige echtgenoote van V., die op het rumoer naar bui ten kwam en tusschen beide wilde komen, kreeg van een der dronk aards, den 33 jarige Z., een gewel digen slag met een groot mes. Haar arm werd grootendeels afgesneden. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van die kwam toesnellen en den arm van de vrouw Het slacht offer zal jechter het lichaamsdeel moe ten missen. In de woning van den dader, die door de politie is aange houden, werd een bebloed mes ge vonden. Op afbetaling. Nu, m'n lieve vrouw, hoor je me eindelijk geheel toeIk heb van daag den laatsten termijn aan den huwelijksmakelaar betaald. Opname geweigerd. Thuiskomend van een diner het volgende gesprek tusschen een dag bladredacteur en zijn vrouw: Zijn vrouwJe moet toch pro- beeren wat minder afgetrokken te zijn, wanneer je uit dineeren gaat! Hij: Hoe zoo Zijn vrouw: Toen de gast vrouw je vroeg, of ze je nog eens van de pudding mocht bedienen, heb je geantwoord, dat je de opneming beslist moest weigeren, omdat je geen plaatsruimte meer had. Een slimmerd A.: Waarom heeft de rentmeester den nieuwen knecht al ontslagen BaronWel, de rentmeester had hem opgedragen alle schorslooze boomen in het bosch te vellen, en toen heeft hij alle telegraafpalen af gezaagd, die er stonden. Brutaal. MevrouwAls je zóó met het breken van het porselein omspringt, Anna, dan zal gauw alles genekt zijn. Anna Hebt u dan maar zoo weinig, mevrouw Een 10-voudige kans. Vader, wat zou u me aanraden, zei de jonge student, alleen speciali teiten kunnen tegenwoordig op een behoorlijk bestaan rekenen zou ik nu specialist worden voor de ooren of voor de tanden. Voor de tanden jong, daarvan heeft ieder er twee en-dertig en van ooren maar twee. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 2.030.000 eieren. Groote eieren van f 3.65 tot f 4.45 Kleine eieren van f 3.25 tot f 3.60 Eendeneieren van f 3.80 tot f 4.— Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag waj de aan voer 4.700.000 eieren. Groote eieren van f 3.70 tot f 4.50 Kleine eieren van f 3.30 tot f 3.60 Eendeneieren van f 3.50 tot f4.— tagegsaisa ttiitletllagin. Neemt U in acht Hoe komt het, dat vrouwen zoo vaak lijden aan rugpijn, rbeumatische pijn, waterzuchtige zwellingen, duize ligheid, zwakte, uitputting, zenuw achtigheid en urinestoornissen Haar lichaamsgesteldheid, de verschillende perioden in het leven der vrouw, de geboorte van kinderen, vormen vaak de oorzaak van verzwakking der organen in den rug. Deze organen beginnen traag en slecht te werken, waardoor urinezuur en andere on zuiverheden zich opboopen en de kwaal zich door het lichaam kan verspreiden. Voor vrouwen zijn Foster's Rug pijn Pillen dan ook een uitkomst in dergelijke kritische tijden. De ver sterkende werking van dit speciale middel op de betreffende organen maakt spoedig een einde aan de hinderlijke verschijnselen en baat tegen rheumatiek, ischias, spit en waterzucht. „Foster's Rugpijn Pillen zijn verkr. bij alle drogisten enz. a f 1.—, f 1.75 en f 3.— per doos." 28 JAC I. De Burgeme brengt ter alg door den Minis Zaken en Arbeipi dat in het ge [jk a. het zoeli >en openbare wege iet voeren van ei1 wulpen, scholek tul luurs, meerkoe toegestaan met 28 April 1' b. het ten hebben, te koo| ff pen, afleveren wegen en voet er' eieren van he a waterwild is toi tot en met 1 flI het zoeke i, t voorraad i te bieden, verkooj ve voeren van va ganzen, eenden rte be P9; watersnippen is toegestaan. Venray, 21 E De Burgt O tplc 1< INV RETOIÉT op den Gemeent ku VenraySt Burgemeester Venray brengen dat met iogao retourbiljetten v n< geldig zijn op De prijs vaatte draagt f 0.30 va ira De prijs var »tc draagt f 0.20 v<de De prijs vake f 0.20 en f 0.12 Venray, 14 F Burgemeester O. >)E :re VAi Eiken engesch IJzeren Kinde|ni Staaldra; Stalen gew> Zetels, Fai, met leder en Stoelen met bl^n ting, Weener S Oirschotsche Belgische Stoel Rietstoelen Wiegen en Kleinmeube3i Keukei GOEDKOOPER Karpetten en 1 Ije Overloopers, p C breedten. Vlot S a. Tafelzeil, YVasd n, Hospitaallinnoj 5e] matten en Chii t Japan-, Ruige-Ro K&pstokkleed^fei Tafelkleeden, dij gordijnen, el Veerenbedden, K Prima Ka oa School a r jon^c Gedip pl Markt Tel, 1 Gil Eerste Ijfc Vraagt prijs. |tf Smederij

Peel en Maas | 1933 | | pagina 8