Een brief van Sijmen Kiezer. Provinciaal Nieuws Duivensport. Varia. tot opheffing van een aantal rechtbanken en kantongerechten te aanvaarden. Kamerontbin ding De koningin keert terug uit Zwitserland. Een professor, die plagiaat pleegde. Werkloosheid booger dan ooit. Wat ons nog ontbrak een fascistische radio-omroep I Op Vrijdagmorgen van de afge- loopen week is dan de bom gevallen, de bom op het muiterschip „De Zeven Provinciën", de bom, welke nog heel wat politieke rook zal doen opstijgen. Twee en twintig muiters zijn door dc bomscherven gedood. Eerst toen dat verschrikkelijke was gebeurd, hebben de opstandige» in gezien, dat het de overheid ernst was met haar eisch tot onmiddellijke eu onvoorwaardelijke onderwerping; eerst toen ook gaven ze zich over. Wie tegen het voeren van destruc tieve politiek is. zal het beamen, dat geweld moest volgen, toen de muiters geweigerd hadden om zich na de gestelde sommatie over te geven. l)at de eerste bom aan 22 jonge opstandigen het leven kostte, hebben d - slachtoffers in de eerste plaats aan zich en hun muitende kameraden te wijten. Dat de bom zóón erustig onheil aanrichtte, beschouwen we voorts meer als een noodlottig en onvoorzien gebeuren. Waar een bom neerkomt, kunnen dooden vallen, maar vermoedelijk zal ook de bom EDcowerper niet gedacht bebbeD, dat de uitwerking zoo fataal zou zijn. Het is een toeval, dat het projectiel juist tusschen een groote verzameling van muiters terecht kwam en heel de leiding van de muiterij van de com mandobrug wegvaagde. Kan men er de aütoriteiten al geen verwijt van maken, dat ze krachtige maatregelen nam, toen de muiters het wettig gezag bleven trotseeren. toch is het te betreuren, dat niet eenige meerdere consideratie is ge bruikt geworden, in bet bijzonder, dat niet eerst is geprobeerd gewor den om door het werpen van een waarschuwingsbom de muitende be manning van den ernst der bedoelin gen van de overheid te overtuigen. Uat zulk een waarschuwingsbom zou zijn uitgeworpen, was ook de alge- meeuc verwachting, De vrees, dat ook Europeeschc schepelingen tot de muiters behoor den, ia achteraf maar al te juist ge bleken. En ook het angstige ver moeden. dat de Nederlandsche marine-officieren, aan boord van het muitende schip, een weinig moedige rol hebben vervuld, is Diet geheel gelogenstraft geworden. De officierer» hebben zich blijkbaar nog al heel gemakkelijk neergelegd bij wat ze als een „fait accompli" beschouwden Ze wandelden vrij aan boord rond, wachtende op de dingen, welke komen zouden. Wanneer straks naar alic feitelijkheden een nauwgezet onderzoek zal worden ingesteld, dan zullen ook deze officieren voor een zware en moeilijke verantwoording komen te staan. De commandant van het schip is reeds voorloopig ge vonnist met ontzetting uit zijn bevel voering. Het is reeds komen vast te staan, dat hem verschillende waar schuwingen omtrent hetgeen te ge beuren stond, hebben bereikt, waar schuwingen, welke hij met een on vergeeflijke onbezorgdheid Daast zich neerlegde. Socialisten en communisten pogen uit de gebeurtenissen politieke munt tc slaan door allerlei protestacties, waarbij bet volk om een antwoord bij de verkiezingen wordt verzocht en abonnementengaren wordt gespon nen voor de „Arbeiderspers." Deze protestacties hebben op haar beurt weer een verhooging van.het natio nale bewustzijn bij velen ten gevolge. Toen de Koningin op Maandag uit Zwitserland in de residentie terug keerde, werden haar grootsche ovaties qebraebt, welke herinnerden aan dc Novemberdagen van 1918 en daar aan wellicht gelijk zouden zijn ge weest. als niet fascistische elementen in Den Haag zich hadden opgemaakt om aan de huldiging van de konin gin een fastis ch karakter op te drin gen. Socialisten en communisten hebben in het gebeurde met de „Zeven Provinciën" aanleiding gevonden om aan den voorzitter der Tweede Kamer bijeenroeping van dit lichaam te verzoeken, teneinde enkele inter pellaties omtrent de wijze van onder werping der muiters aan de orde te stellen. Maar... o— Aan dat verzoek zal vermoedelijk wel niet worden voldaan, omdat de regeering een conflict heeft met de Kamer als gevolg van dezer weige ring om het ontwerp van minister Donncr tot opheffing van een aanlal rechtbanken en kantongerechten te aanvaarden De regeering zag daarin een veroordeeling van haar bezuioi- gingspolitick en vroeg verdaging van verdere zittingen. De Koningin kwam als gevolg dezer gebeurtenis sen uit Zwitserland terug. Verwacht wordt thans vrij algemeen, dat het tot Kamer ontbinding zal komen cn het uitschrijven van vervroegde verkiezingen —o De Eereraad, welke zou nagaan, of bet inderdaad juist was, dat de Leidschc hoogleeraar Prof. Colen- brander zich bij de publicatie van een omvangrijk werk over Willem de Zwijger aan'plagiaat zou hebben schuldig gemaakt, d.i. aan het over schrijven van het* werk van anderen, met de bedoeling om dat als eigen werk te doen doorgaan, is in zijn uitgebracht rapport tot de conclusie gekomen, dat de professor inderdaad plagiaat heeft gepleegd. Curatoren van de Leidsche universiteit hebben in het rapport aanleiding gevonden om den hoogleeraar van... hun ge- gevoelen te doen blijken o Wat de werkloosheid betreft, is weer een droef record vastgesteld. Officieele gegevens wezen uit, dat in de laatste week van januari bet werkloozenpercenfage 40 bedroeg, m.a.w., dat toen van elke honderd Nederlandsche arbeiders er 40 zonder werk waren. Het vorige jaar was het topcijfer nog maar 27 pCt. o- Gelukkig is er uitzicht, dat véél beter zal worden in onze maatschappij. Als voorbode daarvan mogen we wijzen op het feit, dat in de afge- loopen week de Algemcene Neder landsche Fascistische Omroep werd gesticht onder leiding van den heer Baars. Zendtijd hebben de heeren nog wel niet, maar er kan alvast gecontribueerd g3an worden. men schijnt mij slecht te gelooven,' omdat men mij voor allerlei folterin gen noodig heeft. Ik schijn een bron te vormen voor het verschaffen van een onuitputte lijke hoeveelheid geld tot het bevre digen van iederen tegenwoordige of toekomstige nood, wensch of be- boette van het menschelijk ras. Het eenige wat mij nog aan het leven bindt, is mijn nieuwsgierigheid Ik ben benieuwd wat er nog meer komt, maar ik kan, zooals reeds boven gezegd, aan Uw verzoek Diet voldoen. Hoogachtend, SIJMEN KIEZER. de Br. plezier deen as ge een duizend of een anderhalf duizend gulden veur me vijnden kost al was 't mer veur een joar of wé. Wordt vervolgd. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Groole Straat 28 Het spijt me U te moeten berich ten, dat het mij onmogelijk is aan Uw verzoek gevolg te geven. Mijn tegenwoordige finaucieele to stand is, dank zij dc wetten vau Staaf, Gemeente en Provincie, de verorde ningen en bepalingen, de Arbeidswet, Archiefwet, Auteurswet, Armenwet, Bankwet. Begrafeniswet. Belastingwet Beroepswet. Beurswet, Boterwct, Dienstplichtwet, Drankwet, Gezond heidswet, Hinderwet, Kieswet, Lote rijwet, Motorwet, Muntwet, Octrooi wet. Postwet en zoo voort tot eD met de Ziektewet en ZwakzinDigen- wet, die op een weerloos publiek zijn losgelaten, onoverzichtelijk ge worden. Door die verschillende wet ten ben ik zoo neergeslagen, opge slagen. uitgeslagen, ingeslagen, aan geslagen en omgeslagen, uitgekleed, uitgebuit, uitgebeend, uitgewonnen, uitgetrokken en uitgeperst, dat ik niet meer weet wat ik ben, waar ik ben. hoe ik ben en of ik nog ben. Men beeft mij genoodzaakt belas ting te befalen. Inkomstenbelasting. Vermogensbelasting, Personcele Be lasting, Siraatbelasting, Rioolbelas ting. Rijwielbelasting, Hondenbelas ting, Polderbelasting. Grondbelasting, Wegenbelasting, Verzekeringsbelas- ling. Beursbelasiiog. Gemeentefonds belasting en Overbelasting, Suiker- accijns, Benzine-accijns, Zegelrecht, Registratierecht. Statistiekrecht, In voerrecht en Onrecht. Ik ben aangezocht of verplicht bij te dragen voor den Vrijheidsbond, den Volkenbond, deD Vrouwenbond, den Dierenbond. deaPadvindersbond. den Geheelonthoudersboud, den Politiebond, den Vakbond, voor het Crisisfonds. het Weduwen- Weezenfonds, het Ziekenfonds, het Zuigelingenfonds, het Arbeidersfonds, het Emmafonds en het Begrafenis fonds. Er wordt druk op me uitgeoefend om als steun te dienen voor het Roode Kruis, het Gtoene Kruis, bet Oranje Kruis, het Gele Kruis, het Zwarte Kruis en een regenboog van andere Kruisen. Verder steun aan Muziek en Zanggezelschappeu, Handboogschutterijen enz. enz. Mijn deur wordt platgeloopen door colporteurs voor veegmachines, boen machines, koelmachines, wasch- macbines, baardroogmachines. naai machines, door verzekeringsagenten, bedelaars, werkloozen, die gedrukte noodkreten aanbieden en leveranciers va i alles wat ik niét noodig heb en na alle bovenstaande belagingen van mijn verstand en beurs ook onmoge lijk zou kunnen koopeD. De regeering en allen, die in haar naam handelen hebben mij zoo ge regeerd, dat ik niet meer weet wiens eigendom ik beD. Ik ben verdacht, verhoord, verplicht, ondervraagd, berispt, gestraft, bekeken, onderzocht nagegaan, gecontroleerd, verwisseld, ontboden, gecommandeerd, ingeschre ven. uitgeschreven, overgeschreven, en heen- en weergeschreven. Ik heb tot nu toe in mijn leven in totaal weken zoek gebracht met het invullen, uitschrijven, overschrij ven, herhalen, bekrachtigen en teeke nen van formulieren. Ik heb reeds honderden malen verklaard, dat ik geboren ben en zoo ja wanneer VENRAY. 18 Februari 1933. Van Muziek, Voordracht en Acrobatiek. Dat was zooveel als een open baring. jongstleden Zondag in de groote Patronaatszaal Nooit mis schien zijn er iu deze zaal zooveel plaatsen besproken; en wie niet had den besproken maar toch wel op tijd waren, konden nauwelijks een ordentelijke plaats veroveren. Namens de Patronaats directie werd den bezoeker een hartelijk welkom toegeroepen. Spreker roe- moreeide het feit, dat de Venraysche Jasz-band en het Patronaats-orkest zich ongeveer een jaar geleden had den samengevoegd onder den naam „Euterpe", en nam de gelegenheid waar om een weemoedig woordje te wijden aan den jongen Moorrees. den pianist, dien vriendelijken braven jonkman, die als slachtoffer was ge vallen van het Blericksche Autobus ongeval. Het is een Variété-avond geweest van knusse gezelligheid en groot on schuldig genoegen en aangenaam kunstgenot, 't Bleekdat alle be zoekers den juisten maatstaf hadden aangelegd en over hun gedane op- metingen uiterst tevreden waren. Hulde aan het orkest onder direc tie van den even artistieken als on- vermoeibaren heer Matbieu Arts Alte Kameraden was een uit muntend begin. Slechts een enkele maal was er eenige stagnatie, namelijk Schön war es met de koppige overgangen. Als we onder die vele voortreffelijk gespeelde stukken een keus moesten doen voor nummer ééD, dan zouden we dit nummer toe kennen aan Rosen aus dem Süden. Het dubbelkwartet „De Schorre Kicker" is zonder twijfel door het tevreden publiek overgedoopt en onder een naam die meer klinkt naar nachtegaal of leeuwerik. Her eerste nummer „Janssen-Cantate" was, of schoon Diet onverdienstelijk, toch niet het beste, 't Leek of de zangers nog niet genoeg op dreef waren. Het idee van het stuk kwam niet geheel tot zijn recht, er had meer expressie kunnen zijn ingelegd. Maar de andere stukken „De Zegen der Moeder" en de „Kikker-Cantate" werden uitstekend vertolkt, een aller hartelijkste felicitatie ten volle waard. Het i» voor de acrobaten van „Sint Christoffel" moeilijk om telkens met wat nieuws te komen. Toch hebben deze wakkere jongelui, onder leiding van den heer H. W. Van Aarssen, het publiek geen oogenblik verveeld Juist het tegendeelMen bad er nog graag een nummer bij gewenscht; het was verbazend goed werk, Fijn en mooi kwamen de verscheidene starden uit in het kleurige licht der schijnwerpers vaD het Sint-Servatius Gesticht. Deze. onder minzaamsten dank in bruikleen ontvangen, schijnwerpers zijn trou wens den ganschen avond van veel dienst geweest op het tooDeel, dat smaakvol met groen e i bloemen was gesierd. En nu een woordje voor het Duo Ermens Van Zaodvoort. En een allerhartelijkst woordje Dat zijn zoo waarlijk echte ras komiekenEn zonder platheden; werkelijk beschaafd Deze beide heeren beschikken over een gebaar en mimiek die onverbeterlijk moeten worden genoemd; hun uitspraak is zeer goed gearticuleerd. Hoe koddig was o.a. „Samenzweerders" 1 Nu en dan staan zij, wat artistici teit betreft, een heel eind verheven boven den tekst; wat o.a. bleek in de pracbtcreatie „Oome Driek" des heeren Ermens. Wij weten, dat we in den geest spreken van het gansche publiek, als we dit voortreffelijke Duo van heeler harte „tot wederzieos' toeroepen. Aan de jongelui die dezen avond op touw hadden gezet ten bate van het St. Antonius-Patronaat, gelijk onlangs de Turndub het deed, werd alreeds in het begin van den avond een warm woord van dank gewijd, Zooals men weet, heeft genoemd Patronaat het hard noodig. Op Vastenavond Dinsdag zal ho pelijk het Venraysche publiek ver gast worden op een uitvoeriog van dc wederom bekroonde Tooneelclub van „Sint Servatius", en wel van het buitengewoon spannende Detec tieve-spel „Lord Demon", den gentleman-dief en hoofd eener goed gedresseerde boevenbende. die een strijd op leven en dood voert tegen de Politie. Naar wij vernemen, zal voor die gelegenheid aan alle politie beambten van Venray een aparte uitnoodigirg worden verzonden en zullen zij zich het bijwonen van de Uitvoering niet beklagen. AMICUS. Benoemingen in het Bisdom Roermond. Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemraens, Bisschop van RoermonJ, heeft benoemd tot pastoor te Amby den weleerwaarden heer F. L. H. Roebroek en tot pastoor te Ubachs- berg den weleerwaarden heer M. L. H. Widdershoven, die kapelaan was aati de St.Servatiuskerk te Maastricht. Bioscoopconflict te Tegelen. Het verzoek van den Nederland- schen Bioscoopbond aan den ge meenteraad van Tegelen om de leeftijdsgrens voor toegang tot de bioscoop te willen verlagen, werd door den gemeenteraad zonder eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. De afwijzing zal de sluiting der bioscopen te Tegelen ten gevolge hebben. Poging tot doodslag Voor de Maastrichtsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan de 51 jarige mijnwerker L. M. uit Schin op Geul wegens poging tot doodslag op de 32-jarige vrouw S. H. te te Heerlen, met welke hij connecties onderhield. Het O. M. eischte anderhalf jaar gevangenisstraf. Uitspraak 27 Februari. Verpacht hi g. Bij de gehouden publieke verpach ting door het Gemeentebestuur van Bergeü, brachten de gronden in het Knikkerdorp, groot 22.70 H.A. de som op van f 444,-Wanneer de prijzen van de landbouwproducten zoo blijven doorgaan, zal het voor de pachters (och bezwaarlijk zijn aan hunne verplichtingen te kunnen vol doen, De tariefsverlaging b\j (1e Spoorwegen. Naar de Msb. verneemt is het zeer waarschijnlijk, dat de aangekondigde tariefsverlaging bij de spoorwegen, omvattende de tarieven van de bil jetten enkele reis en eendaagsche retours, gezelschapsbiljetten, vacanïie- kaarten enz. op 1 April a s. wordt ingevoerd. Ook de bagage-prijs wordt op denzeltden datum verlaagd. Zooals bekend, geldt deze ver laging niet voor rijwielkaaiten. Schuttersbond Het Land van Cuyk Onder voorzitterschap van den heer H. Verbruggen uit Mill werd Zondagmiddag in café Chr. van Tienen te Ledeacker een algemeene vergadering gehouden van den Bood van Schuttersverenigingen Het Land van Cuyk. De aangesloten afdeelingen waren trouw opgekomen. Na een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter, die een terugblik wierp op het verleden en de beste wenschen uitte voor de toekomst, werd het financieel verslag uitgebracht over 1932. Hieruit bleek dat op 31 December een batig saldo kon worden geboekt van ruim f30.—. Aan de beurt van aftreding waren de bestuursleden H. v. d. Sterren uit Boxmeer en C. van Hooij uit Oeffeit Beideo werden met algemeene stemmen herkozen. Hoofdpunt der besprekingen was de viering van het 25 jarig bestaan van den Bond, waaromtrent de Voorzitter reeds eenige mededeelin- gen kon doen. Algemeen werden de bestuursplannen goedgekeurd om dit feit luisterrijk te herdenken. De keuze der plaats waar de festiviteiten zullen plaats hebben liet men aan het Bestuur over. Er zal keuze worden gemaakt tusschen Mill en Oeffelt. Vermoedelijk zal Mill de aange wezen plaats zija. Verder maakte een punt van be spreking uit het onderling concours om den wisselbeker met den Noord- Limburgschen Schuttersbond. welk concours in Mei te Wel gehouden wordt. Het was een geanimeerde vrucht dragende vergadering. Lourdes jubileert Zaterdag was het 75 jaar geleden, dat de H. Maagd voor den eersten keer verscheen aan Bernadette Sou- birous. Ter gelegenheii van dit di amanten jubileum zijn indrukwekken de herdenkingsplechtigheden in Ma ria's Genadeoord begonnen. Kerke lijke hoogwaardigheidsbekleders uit verschillende landen y/onen de fees telijkheden bij. Z. H. de Paus laat zich vertegenwoordigen door een le gaat, Z, Em. Kardenaal Binet. In den loop van Vrijdagmorgen heeft 'n ontzaglijke menigte in de verschillende kerken en bij de grot de H. H, Missen bijgewoond, wel ke door de te Lourdes aanwezige bisschoppen en priesters werden op gedragen. Een groote menigte Mariavereer was in Lourdes samengestroomd uit de dorpen der Pyreneeën. Kippendieven gesnapt. Rijksveldwacht en politie te Hoen- derloo hebben aldaar aangehouden twee personen, die per auto kippen in zakken vervoerden. Bij onderzoek bleken 21 van de 80 dieren gestikt te zijn. Reeds dadeiijk rees het ver moeden, dat het geen zuivere zaak was. Er kwam dan ook aan het licht, dat de kippen gestolen waren bij een boer te Ede. Behalve dat beide personen, die woonachtig zijn te Wapenveld, zich voor diefstal te verantwoorden zullen hebben, is ook wegens het kwellend vervoer van dieren proces-verbaal tegen hen opgemaakt. I)c moord tc Wanroy. In Itooger beroep voor het Bossche Hof. Het gerechtshof te 's Hertogen bosch behandelde Maandag in hoo- ger beroep de strafzaak tegen den 22-jarigen P. H. v. d. V. te Ooster hout assistent op een zuiveifabriek die door de rechtbank te 's Hertogen bosch is vrijgesproken van doodslag gepleegd te Wanroy op 18 April 1931 op zijn oom P. van der Vleugel directeur der zuivelfabriek te Wanroy Deze was dien dag teruggekeerd van een driedaagsche reis en had zich des avonds om half elf naar de kippen-kooi achter zijn huis begeven, om voor de kippen te zorgen. De verdachte, die gedurende de afwezig heid van zijn oom het beheer over de fabriek had gevoerd, volgde hem In het kippenhok was de verslagene bezig met de broedmachine, toen hem een slag met een flink stuk ijzer op het hoofd werd gegeven, zoodat bij neerviel. Zijn kleeren werden met petroleum overgoten en in brand gestoken. Volgens verklaring van den ge meente-veldwachter was de verdachte des nachts hem komen wekken voor de in overspannen toestand afgelegde mededeeling, dat hij zijn oom had geslagen en deze misschien wel dood was. Hij vroeg gevangen genomen te worden. Na anderhalven dag vreeselijke pijpen geleden te hebben is de heer van der Vleugel overleden, nadat hij aan een verpleegster te kennen had gegeven, dat zijn neef hem niets gedaan had. Volgens de psychiaters Dr. Casparie en Dr. Janssen heeft de verdachte waarschijnlijk in een droomtoestand, ontstaan door schrik gehandeld. Hij was niet in staat zijn wil te bepalen en bewust zulk een beestachtige daad te plegen Ver klaarbaar is, dat de verdachte die gedurende dagen zijn geheugen kwijt was tengevolge van den schrik, in dien toestand toeh logisch handelde en naar den veldwachter ging. Bij de behandeling van de straf zaak in eersten aanleg eischte de officier vier jaren gevangenisstraf wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbend, en teekende appél aan Da het vrijsprekend vonnis. Door het hof werden 24 getuigen gehoord. De verdachte bleef volhouden zich niets van het gebeurde te herioneren Uit de getuigenverklaringen bleek, dat hij goed bekend staat. De veld wachter getuigde, dat de verslagene bij zijn verhoor heeft gezegd niets van het gebeurde te weten. Na het verhoor der getuigen eischte de advocaat-generaal tegen verdachte 2 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. Duitschland verhoogt het invoerrecht op kaus. De directie van den Landbouw deelt mede, dat het invoerrecht van Gouda en Edammerkaas in Duitsch land met ingang van 15 Febr. 1933 verhoogd is van R.M. 20 op R M. 30 per 100 Kg. Invoer van beperkte hoeveelheden tegen het tarief van R.M. 20 per 100 Kg. zal voorloopig niet plaats kunnen vinden. Het Zwolsehe Dominicanen klooster. Thans is definitief besloten tot den herbouw van het groote St. Thomas klooster der paters Dominicanen te Zwolle, dat in den avond van 3 januari j.l. vrijwel geheel in de asch werd gelegd. De bouw is opgedragen aan het architectenbureau Ed. Cuypers te Amsterdam en de uitvoering aan de N.V. Berntsen en Braam, aannemers bedrijf te Nijmegen. Het ligt in de bedoeling eerst het hospitium onder handen te nemen en dit gedeelte zoo spoedig mogelijk bswoonbaar te maken. Duitselic Margarine De njksbelastingambtenaren heb ben te Vaassen bij een winkelier 164 Kg. Duitsche margarine in beslag genomen. Op zoek naar goud Maandagavond is te Terschelling aangekomen het moterschip Flevo, aan boord hebbende de onderdeden van het toestel, dat gebruikt zal wor den bij de berging van het goud uit de Lutine. Ook kwamen aan de twee j lichters, waarop het toestel zal wor den gemonsteerd. Groote risico voor het auto-bedryf. De aandacht van houders van auto mobielen, vaartuigen en andere ver voermiddelen wordt er op gevestigd, dat het in den laatsten tijd veelvul- voorkomt, dat geleende, gehuurde, of in huurkoop gekochte vervoermid delen dienstig worden gemaakt aan het plegen van fraudeleuzen in*uit of vervoer van goederen. In een zoodanig geval zal het ver voermiddel, overeenkomstig de" des betreffende wettelijke bepalingen, on geacht of de fraudeur zelf. dan wel een ander de eigenaar is, in beslag worden genomen en zal in daartoe leidende gevallen de verbeurdverkla ring daarvan gevorderd worden. Zij, die vervoermiddelen verhuren, of op de welken voet ook aan an deren in gebruik afstaan, dienen zich derhalve in hun eigen belang zeker heid te verschaffen, dat het vervoer middel niet voor smokkel-doeleinden zal worden gebezigd. 40-urige arbeidsweek. Op de Margarinefabriek te Box meer is. de 40 urige arbeidsweek ïd- gevoerd. Zes wonderbare genezingen te Lourdes. Het Bureu voor geneeskundige controle te Lourdej deelt in een of ficieel bericht mede dat in het afge- loopen jaar 1932 door het Bureu zes genezingen als echte wonderen zijn gekonstateerd. Verder wordt nog ge meld dat in den loop van het jaar 864 geneesheeren een bezoek aan Lourdes hebben gebracht, dat is 70 meer dan in 1931. De Internationale ArtsenvereeDiging van Lourdes, die bestaat uit geneesheeren die in voort durend contact wenschen te blijven met de werkzaamheden van het Art- senboreau heeft in het afgeloopen aar 200 nieuwe leden geregistreerd uit 20 verschillende landen. Van de 160 gevallen die ter on derzoek waren inhediend, werden 85 gevallen ter nadere controle aange houden. Alleen stamboekvee naar spanje H. M.'s gezantschap te Madrid deelt mede, dat van 11 Februari 1933 af de invoer van kalveren en vaarzen uit Nederland alleen zal worden toegestaan indien de dieren vergezeld zijn 'van een certificaat, waaruit blijkt, dat ze ingeschreven zijn in een rundvee stamboek. Kleinzoon van millionnair ontvoerd. Charles Bocttcher, een kleinzoon van den millionair van dien naam, is door bandieten van den diempel van zije eigen huis ontvoerd. Twee bandieten belden aan zijn huis en toen hij de deur opende, hielden zij hem hun revolvers voor en dwongen hem hen te volgen, na een brief te hebben geschreven, waar in een losprijs van 60.000 dollars wordt geëischt. Gflflj Bij den Grirom kwi dent, die o blijf in Bet d niet machti riffl waarom hij t het Duitsch de de studi velend, dat aal vc O. sarcastisch haar niet d«ich Daar wij nog enkele dagen moeten wachten, voordat onze duiven bijeen gebracht worden, hebben we in die laatste dagen nog heel wat te doen. Wij weten immers toch wel, dat onze duiven graag op een goed rein en gezond hok bijeen willen gebracht worden en om dit te verkrijgen, is het volgende wel het beste, wat toch niet te veel werk is Wij gaan op de eerste plaats eens goed na, of er geen tocht op het hok komt en van vochtigheid be rijdt is, dat moet iedere liefhebber zoo veel mogelijk vermijden. Dan gaan we verder met ons hok van binnen te bezichtigen en wij zullen weldra bemerken, dat het er niet mooi uit ziet. We zien dan ook, dat hier wat los en daar wat stuk is, dat gaan wij dan eerst maken. Is dat klaar, dan beginnen we met ons bok ook in alle boeken en spleten goed uit te witten. En zoo doende is ons hok weer voor een heele tijd rein Om geen ongezonde duiven te koppelen,'is het raadzaam, wanneer men met witten klaar is, eerst onze duiven een paar dagen ongepaard op 't hok te zetten, voordat men met koppelen begint, want de onder vinding heeft geleerd, dat wanneer men de duiven op een pas uitgewit hok breDgt zij direct uit conditie geraken. Dit is uitsluitend te zien aan de uitwerpselen der duiven, die zijn dan de eerste dagen zeer dun, ze lijken zelfs meer op water dan op mest. Dit zit hoofdzakelijk in de witkalk. Een middel om uwe duiven zoo spoedig mogelijk weer in con ditie te brengen is, dat men het voeder veranderd. Men geve de duiven maar 10 pCt. minder Gerst als gewoon regiem, dan zullen zij spoedig weer in conditie zijn. (Wordt vervolgd). Ingekomen en vertrokken personen van 3 tot 10 Febr. INGEKOMEN P. van Lieshout, z.b., Langeweg 6 van Leende; P. Nabben en gezin, landbouwer, Oirlo E 54 van Horst; Th. Venhuijzen, dienstbode, Oirlo E 26 van Boxmeer. VERTROKKEN J. Mors, bakker, naar Velsen Tusschenbeeksweg 71; L. Janssen, coiffeur, naar Voeren- daal Kerkplein 28; W. Janssen, slager, naar Venlo Leutherweg 59; W. Classens, z.b., naar Tegelen; A. Hendrix, dienstknecht, naa Meerlo Blitterswijk B 77; M. Classens, z.b., naar Tegelen Steyl; F. Diks, dienstbode, naar Blerick St. Antoniuslaan 4; G. van Sinten, dienstbode, naar Deurne; M. v. d. Broek, dienstbode, naar Blerick Nieuwborgstr, 133. Scherp. A. Op matige wijze genoten, be schouw ik de jenever als een zegen voor de menschheid. Mij heeft ze, toen ik onlangs ziek was het leven gered. B. Goed, maar dat is nog geen be wijs, dat ze een zegen voor de menschheid is.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 8