Provinciaal Nieuws Öemengde Berichten Advertentiën Herman. Paul Kies. Maar zelfs hij kwam in nummer 488 van het pop. weten schappelijke bijvoegsel van Het Volk tot de conclusie, dat we in bepaalde omstandigheden aan een oorlog mochten meedoen. Als.... het fascistisch Italië b.v. Frankrijk ou aanvallen en de Volkenbond ons land dan voor hulp aan Frankrijk natuurlijk zou opcommandeeren. Maar als Rusland nu eens Polen aanviel en de Volkenbond vorderde an ons, dat we de Po'en gingen helpen, zou de heer Kies dan mee rakken om tegen de Russen te gaan chten Het pacifisme is wel erg moeilijk VENRAY. 4 Februari 1933. Inspectie verlofgangers. De Burgemeester van Venray. brengt ter algemeene kennis, dat be houdens onvoorziene oms'a^digheden n de maand }uoi a.s. het jaarÜjkscb onderzoek zal plaats hebben van de gewone dienstplichtigen der land macht van de lichtingen 1921 en 1924. Venray 28 Jan. 1933 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEVONDEN Een paar kousen. Inlichtingen Gemeente-polltie. GEVONDEN een sleutel S.U.L. Inlichtingen Bureau van dit blad. De alhier welbekende Broeder- atcbirect Stanislaus O.F.M. is Vrijdag morgen plotseling in de architecten- keet bij het klooster te Wychen overleden, waar bij de leiding had van de verbouwing aldaar. Voor de Rechtbank te Roer mond stond terecht A. G. Th v. T., fabrikant te Beek en Donk, vrij gesproken van het hem ten laste qelegde doodrijden van den motor ijder F. Slabbers uit Buggenum op den weg te Venray op 6 Dec. 1931 Verdediger Mr. G. W. O. Janssens advocaat en procureur le Roermond, In de Woensdag gehouden vergadering van de R.K. Werk- liedenvereeniging werd op zijn ver zoek eervol ootlag verleend als secretaris, de heer Joh. van Gerven Peters' Succes» Uit voering. .1.1. Zondag had alhier in de Wilbelminazaal de groole muzi kale Tooneel-, Gabaret- en Voor- drschlenavond plaats. Algemeen werden de verwachtingen verre overtroffen. liet moet hier ronduit gezegd Een Humorist als de lieer Ilarie Peters die binnen één maand met de zijnen vier keeren (voor de Aannemersbond, voor de Iland- boogscfaütterij St. Anna en op 12 Februari voor Venray's Salon- orkest) voor hetzelfde voetlicht treedt, boekt een record Ook bi r »Het goede propageert zichzelf' en »Goede Wijn behoeft geen Krans". Jammer, we moeten kort zijn op deze plaats en kunnen daarom niet elk zijner nummers afzonder lijk onder de loupe nemen. Daarenboven Peters' repertoire is groot, zeer groot, steeds nieuw en vol afwisseling. Eveneens dienen we vooral niet te vergeten Peters' 15-jarig zoontje, Leo. Meermalen hadden we van ijn successen en onderscheidin g- n gehoord, doch wat we hier oorden van den kleinen Solo- Pi8tonnist was niet genoeg te waardeeren. Vergadering Yerkoopvcrceniging ,,St Antonius" te Venray. Donderdag 2 Februari 1933. In grooten getale waren de leden der vereeniging opgekomen tot bij woning der vergadering, zoodat toen de Voorzitter de vergadering met den Cbristelijken groet opende, de -uime Patronaatszaai tot in alle hoeken gevuld was. De Heer Peters. Voorzitter van den Raad van Toezicht, gaf een uitvoerig overzicht over den fioan- tieelen stand der twee afdeelingen Veeverkoop en Fouragehandel, er bijvoegende, dat de meeste cijfers loopen tot 26 Oct. 1932. Verhandeld werden 15020 stuks vee tot een waarde van f396338,11 Tengevolge van de toegepaste afschrijvingen op hokken, kantoor inventaris en gebouw, die elk nog voor f 1 op de balans voorkomen, is in deze afdeeling een finantieele achteruitgang te boeken van f 1804 38 Het vermogen dezer afdeeling be droeg op genoemden datum f23090.84 Uit het verslag over den fourage handel bleek, dat ook tengevolge noodige afschrijvingen en het in- gebreke-blijven van aardappelafne mers, ook in deze afdeeling een ver lies te boeken viel van f 5149,91. Allerlei oorzaken in dezen bewogen tijd hebben hiertoe medegewerkt en dank zij hier aan het Bestuur ge bracht voor hun nauwgezette plichts vervulling, anders zou bet verlies beduidend grooter zijn geweest. De waardedaling van hooi, het slijten van dekkleeden en de noodig ge bleken herschatting van den inven taris, droegen in gemeld verlies bij met resp. f 379.70 en f 554,— en f 235.05 of samen f 1168.75. Ook voor de vereeniging is de tijd niet ongemerkt gebleven. Op een vraag van den Voorzitter of iemand nader wenschte te worden ingelicht, meldde zich niemand, waarop z.h.s. deze verslagen werden goedgekeurd en de Besturen en Directeuren decharge werden ver leend. De heer Poels (Merselo) besprak hierna een meer persoonlijk feit en de heer Loonen (Oostrum) vroeg, of de vereeniging nog niet wat inkom sten had uit consenten, waarop de heer Peeters zegt. dat dit wel het geval is, doch daar deze niet ver rekend zijn, komen deze posten voor op de volgende afrekening. Deze inkomsten zijn f 18.per week voor consenten, extra-uitkeering voor relaties en weeggelden. De vergadering besloot niets uit te keereu aan hen, die wegens vertrek de ver eeniging verlaten, daar besloten is, dat zonder betaling van inscbrijvings- kosten zij lid kunnen worden van de zustervereeniging in hun nieuwe woonplaats. Aan de beurt van aftreding trad de geheele Raad van Toezicht af. De heer Verkley (Leunen) verzocht niet meer in aanmerking te komen en de heer Peters trok zicb, hoe ongaarne ook terug vao den Raad van Toezicht, in verband met de benoeming van den heer v.d. Beuken, als Secretaris der vereeniging, daar hij met den nieuwen titularis zeer na verwant is. Bij monde van den heer G. Reijn tjes werd de heer P. J. Arts tot candidaat gesteld in de vacature Verkley, terwijl de heer Peters de functie overneemt van den heer Wijnhoven, Directeur der Land bouwschool, als Technisch-Adviseur en de heer Wijnhoven benoemd wordt als lid van den Raad van Toezicht. Bij acclamatie werden als leden van den Raad van Toezicht benoemd de heeren Wijnhoven, P. J. Arts, V. Pyls, J. Lemmens, P. J. Rutter, waarmede de vergadering onder applaus instemde. De heer P. J. Arts dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en belooft zijne beste krachten te geven tot groei en bloei der vereeniging. Dan stelt de Voorzitter aan de orde het ageDda-puntLeveringsplicht en geeft een korte toelichting, die hij echter tot verdere verduidelijking overgeeft aan den Heer Peters. In een keurige en zeer uitvoerige uiteenzetting, geeft de Heer Peters thans een uiteenzetting van de leve ringsplicht tegenover het leverings recht der leden. Spreker noemt dit zoo ongeveer de doos van Pandora Toen de Varkenscentrale begon, werd de leveriDgsplicht ten opzichte der vereeniging geschorst. Nu echter in de toekomst de Centrale de var kens van boven de 100 Kg. niet zal kunnen afnemen, rijst de vraag, wat moet daarmede gebeuren. Ook in andere vereenigingen is deze vraag gesteld en in een vergadering te Eindhoven stelde men voor om een N.V., genaamd V.O.C. op te richten, die deze zwaardere dieren zou ver handelen. In de winsten en verliezen zou iedere vereeniging pro rata het voor haar verhandelde deelen of moeten dragen. Het is echter geen goede gang van zaken, dat de Centrale de zwaardere varkens niet afneemt, doch waar dit niet kan, wil de vergadering zich vrijheid voorbehouden en eerst nog eens aandringen bij de Regeeting om verandering in deze, of anders zelf de handen uit de mouwen steken en trachten het teveel zelf te verkoopen. Na deze uiteenzetting omtrent den opzet en de werking der V.O.C. en de verkregen inlichtingen van den Raad van Toezicht meende de ver gadering nog niet tot de V.O.C. te moeten toetreden en eerst de,eigen krachten te probeeren. Een luid applaus bezegelde dit besluit. Het Bestuur werd vervolgens ge maebtigd tot steunverleening aan fokbeer-houders en ook de aardappel levering werd besproken, welke laat ste echter door de stilstand van den handel zeer belemmerd werd. De Voorzitter dankt den Heer Peters voor alles wat bij voor de vereeniging heeft gedaan en hoopt ook in de toekomst op zijn zeer ge waardeerde hulp te kunnen rekenen. (Luid applaus). Nadat de Heer Peters de leden bad aangespoord hunne dochters naar de zoo nuttige Landbouwhuishoud- school te zenden, sloot de Voorzitter deze vergadering met denChtistelijken groet. Door Venray's Fanfarecorps is besloten met Vastenavond een con:ert met tooneeluitvoering te geven. Opgevoerd zal worden „De Suikcrfreule", onder regie van den heer H. Lucassen. OOSTRUM. Vrijdag 27 Januari werd door de vereeniging van Jonge Boeren te Oostrum een ontwikke lingsavond georganiseerd. De op komst wai matig. De spreker Pater Ruiter uit Pan- ningen, zette op humoristische wijze uiteen, hoe de Jonge Boeren moeten werken voor kerk en maatschappij. In ééa woord wordt leekenapostel, dit is een even nuttig als noodzake lijk werk in onze maatschappij, die zoo arm is aan naastenliefde. De verschillende deugden en fouten der boeren werden door spreker nog eens goed in 't licht gezet. Een woord van dank door den Voorzit ter tot Pater Ruiter, was wel op ziju plaats. Door allen werd de wensch uitgesproken Pater Ruiter nog meer te hooren spreken. OOST RUM-HALF WEG. Door de Handboogschutterij „St Antonius" werd j.l. Zondag en Maandag een welgeslaagd concert- en tooneeluit voering gegeven. Dat de stukken in den smaak vielen, bewees het aan houdend app'audiseeren van het publiek. De Limburgsclie lyst Ruim 70 leden van de R.K. Staats partij, die als candidaat voor de Lim- burgsche lijst gesteld waren, hebben bericht gezonden dat zij niet in aan merking wenschen te komen voor een kandidatuur. Voor den kwaliteits zetel Arbeid is alleen den heer Hermans overgebleven. Voor den kwaliteitszetel Landbouw hebben zich drie kandidaten gehandhaafd, n.l. ir. Droessen. Rutten (Wanssum) en Quaedvlieg Voerendaal. Verder zijn 34 kandidaten overgebleven voor de niet omschreven zetels. OVERLOON. Maandag 6 Febr. zal de Zeereerw. heer Damen, Vicaris te St. Anthonis, de vervolg-ontwik kelingsavonden voortzetten om half zeven in 't Patronaat. Dinsdagavond zeven uur alge meene jaarvergadering van den Land- arbeidersbond in het Patronaat. Als spreker zal optreden den heer Nacht- zaam uit Haarlem. Zondag 19 Februari zal alhier in hel Patronaat een Bioscoopvoor stelling worden gegeven door de R.K. Bioscooponderneming. Directeur Aug. de Laat uit Tilburg. Vertoond zal worden, behalve een komisch programma, de prachtfilm „De Triomf des Geloofs". Woensdag had de landbou wersknecht van E. Hendriks bet ongeluk zich met een bijl in de hand te hakken. Door het hevig bloed verlies moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Ryksveldwachters buitengewoon Kommies. Bij Resolutie van den Minister van Financiën zijn benoemd tot bui tengewoon kommies der Invoerrechten en Accijnsen en inmiddels als zoo danig door den Inspecteur van dezeo dienst te Venlo beëedigd de heeren W. A. Hetterscheid, Brigadier der Rijksveldwacht te Ke3sel en Th. J. Fila, Brig. tit. der Rijksveldwacht te Belfeid. Ernstig motorongeval. Woensdagnamiddag kwam een manspersoon per rijwiel, waaraan een hulpmotor was bevestigd, over den rijksweg Roermond—Venlo ge reden. Op onverklaarbare Wijze kwam de motorrijder ter hoogte van den Singel onder deze gemeente te vallen en kwam met zijn hoofd op een trottoirband terecht. De inmiddels ontboden geneesheer constateerde een ernstige schedel- fractuur. Uit de bij zich dragende papieren bleek het te zijn de 39-jarige Korn uit Venlo. De toestand van het slachtoffer is hoogst gevaarlijk. Kind loopt ondereen «auto. Donderdagavond gebeurde bij het woonwagenkamp aan de Kleine Heide te Venlo een vrij ernstig ongeluk. Juist op het moment, dat het achtjarig zoontje van K. uit het kamp den Kaldenkerkerweg kwam oploopen, naderde uit de richting van de grens een Duitsche luxe auto. Ondanks het feit. dat de bestuurder uit alle macht remde, werd de jongen door den auto gegrepen en tegen den grond geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Medische hulp was spoedig aanwezig. Behalve verschillende vleesch- en schaafwonden had het ventje een ernstige hersenschudding opgeloopen. Het is naar bet R.K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Het lot uit de lotery. De loterijclub uit café „De Poort" te Maastricht won met 17 deelnemers op een kwart lot de 1C0.000 uit de Staatsloterij. De nabijwonende slager K. was eveneens voor 1/4 deel be zitter van het winnend nummer. VENLO. Het glas- en verfwerk van het in aanbouw zijnde ziekenhuis werd opgedragen aan de Gebrs. Cremers, Venlo voor de som van f 30643. Moordaanslag op oen Burgemeester Dinsdagnacht omstreeks één uur is 'n moordaanslag gepleegd op den heer J, L. M. van Uden, burge meester van Nederweert en lid der Provinciale Staten De burgemeester werd naar buiten gelokt door het werpen van steenen tegen zijn woning. Toen de heer van Uden buiten kwam, werd op hem geschoten. Hij werd getroffen in de borst, waarin waarschijnlijk eenige hagelkorrels zijn doorgedron gen. Een schampschot trof hem aan het hoofd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Omtrent den aanslag vernemen wij nog het volgende Toen de burgemeester op het ge rucht van vallende steenen op het balcon was verschenen, hoorde hij plotseling een schot, waardoor bij werd getroffen in het hoofd en borst Onmiddellijk daarop klonk een tweede schot, dat echter zijn doel miste, daar de burgemeester reeds in zijn kamer was gevlucht. Zijn echt- jenoote riep van het raam uit om iiulp. waarop een buurman een dokter en de rijks- en gemeentepolitie waarschuwde, welke laatsten in de omgeving van het huis echter nie mand meer konden ontdekken. De verwondingen waren niet van ern- stigen aard. In den loop van Dond. is de 31- jarige landbouwer J. P. uit Neder weert aangehouden, omdat men een sterke verdenking tegen hem heeft, daar hij enkele dagen geleden, (oen hij zijn jongsten spruit, den 7000sten inwoner van Nederweert, had aan gegeven en hij daarvoor het be kende spaarbankboekje met f 25 niet had gekregen, den burgemeester had bedreigd Op het gemeentehuis echter was juist tevoren de geboorte van een ander kind aangegeven. Maar P. ontstak in groote woede, omdat zijn kind naar zijn zeggen eerder zou zijn geboren. De man kwam later op den dag in beschonken toestand op het ge mzentehuis en zeide tegen den bur gemeester, dat bij hem zou dood schieten. De man blijft echter ontkennen. De politie acht het niet uitgeslo ten, dat de aanslag in opdracht van den verdachte door anderen is ge pleegd. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de telefoondraden van de burgemeesterswoning waren doorge sneden. Waarschijnlijk zal de gear resteerde op transport wordt gesteld naar Roermond. Veelbelovend tweetal. Door de gemeentepolitie van Venlo werden aangehouden de 16 jarige D. B. en de 14 jarige J. H., beiden te Venlo woonachtig, als verdacht van diefstal in de recto- raatskerk St. Jozef aan den Maag denberg aldaar, waar zij eenige offer blokken gelicht zouden hebben door middel van valsche sleutels. De twee jongens zijn bij de politie geen onbekenden. Vrachtauto tegen luxe wagen gereden. Op den rijksweg bij Kessel (L.) werd de auto van J. v. d. B. u.t Kessel waarin gezeten waren diens eebtgenoote en een kind van 10 maanden bij het achterwiel aange reden door den vrachtauto van den koopman J. uit Helden. De auto vaD v. d. B. kantelde en werd deerlijk gehavend. De chauffeur bekwam eenige wonden in het aangezicht de vrouw liep een vrij ernstige hoofdwonde ophet kindje werd levensgevaarlijk verwond. Geldfabriek op eigen gelegenheid. De politie te Heerlen heeft in sa menwerking met de politie van Aken zekeren F. K. te Kohlscheid bij Aken in zijn woning op heeterdaad betrapt toen hij bezig was met het vervaardigen van valsche rijksdaal ders en guldens. Smeltkroezen en ander materiaal werd in beslag genomen. K. die be kende is in de gevangenis te Aken .opgesloten, Den laatslen tijd werden vele valsche geldstukken in Limburg in betaling gegeven. Overval in oen winkel. Te Heerlen zijn Woensdagavond twee mannen den coöperatieven win kel „Ons Dagelijksch Brood bin nengedrongen. Zij hebben in tegen woordigheid der winkelbedienden een geldkistje met naar schatting 400 gulden buitgemaakt. De roovers verdwenen in de duisternis. Zoutzuur gedronken. Bij vergissing dronk mej. H., wonende te Maastricht aan de Otto- straat. Maandag uit een fLscbje zoutzuur. Zij kreeg ernstige inwen dige brandwonden en moest worden overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg. Inbraken te Boxmeer. In de sigarenfabriek der firma van Dartel te Boxmeer hebben dieven zich door het uitsnijden van een ruit toegang weten te verschaffen. 1500 Sigaren zijn door hen mee genomen. De langvingers waren blijkbaar met de kwaliteiten op de hoogte daar zij uitsluitend de duur dere merken tot hun buit kozen. Ook in het kerkgebouw der Ij- raëlietische gemeente aldaar hebben dieven hun slag weten te slaan door het ontvreemden van eenige zeer oude zilveren kandelaars. Te water geraakt en verdronken. Dinsdagmorgen is onder Asten (N.-B.) uit den Kolk bij sluis 10 van de Zuid-Willemsvaart het lijk opge haald van den heer Cortenbach aan nemer te Asten. Genoemde heer had Maandag in Lierop een aanbesteding bijgewoond en zich om ongeveer 10 uur des avonds op weg naar huis begeven. Waarschijnlijk is hij door de duisternis misleid en te water geraakt De ongelukkige laat een vrouw en 9 kinderen na. Lyk op do spoorbaan. Maandagmorgen is op de lijn Nijmegen Wychen nabij den Teers- dijk de 20 jarige P. door een goe derentrein uit Nijmegen gegrepen en onmiddellijk gedood. Voorbijgangers vonden zijn lijk langs de rails. Auto-ongeluk op den Geldrop- schenweg. Op den Geldropschenweg tusschen Eindhoven en Geldrop, reed de auto van den heer v. D, die wilde uit wijken voor twee andere auto's, welke elkaar passeerden, tegen een boom aan. De boom drong in den wagen door, en de voorwielen vlo gen onder de carrosserie uit. De heer v. D. liep ernstige inwendige kneuzingen op en werd voorzien van de H Sacramenten dei Stervenden. Later is hij naar het R, K. Zie kenhuis te Eindhoven overgebracht. Een serieus raadslid. Het Eindhovensch raadslid, de heer Van 't Hof van beroep ververspatroon die blijkbaar de door B. en W, verschafte cijfers over de beschilder de oppervlakte van den 80 meter hoogen gashouder wantrouwt, heeft tot ben de vraag gericht, of hij persoonlijk den gasketel van binnen en van buiten na mag meten. Het college verklaarde zich vol gaarne bereid die geviaagde toe stemming te verleenen, rrair merkte op dat de ketel van binnen met gas gevuld is en dat het niet verant woordelijk wil zijn voor eventueele ongelukken bij het nameten van het binnen-oppervlak De 100.000 uitgeloot. Bij de heden gehouden trekking der Staatsloterij is de prijs van f 100.000 gevallen op No. 10141. Laag water voor Kymegen De Waal voor Nijmegen is het laatste etmaal zeer sterk gedaald. Er werd Woensdag een val ge constateerd van 1.45, De aanlegsteigers van het veer aan den Nijmeegschen oever zijn thans zoo steil dat zware vrachtauto's moeite hebben er tegen op te komen In de monding van het Maas en Waal kanaal is de stand van het water zoo Jaag, dat de schepen niet meer buiten kunnen komea. Krulstaartenleed. Wegens overtreding van de Crisis Varkenswet zijn in de Rijnstreek rond Alphen a d. Rijn de laatste dagen eeoige honderden varkens bij verschillende handelaren en veehou ders in beslag genomen. De betrokken eigenaars wenschen zich niet aan te sluiten bij de Var kenscentrale, omdat zij naar zij beweren daardoor in hun handel ernstig worden gedupeerd. Dienten gevolge weigeren zij ook hun var kens te laten merken. In verband hiermede vervoegden zich Dinsdag eenige ambtenaren van de Crisis Varkenswet bij den vee houder van R. te Nieuwerbrug, bij wien 86 varkens in beslag werden genomen. Eenigen anderen veehou ders onder Bodegraven verging het evenzoo. De veehandelaar v. d. W. te Alphen a.d. Rijn kreeg Woensdag bezoek van eenige ambtenaren di: geëscorteerd worden door rijks en gemeentepolitie Hier werden niet minder dan 97 varkeDS in beslag genomen, op een aantal vrachtauto's geladen en naar het abattoir te Uit hoorn vervoerd, om daar te worden geslacht. Margarine achter gord yn tjes. Dinsdagavond laat reed een auto met neergeslagen gordijntjes door Boxtel. Twee surveilleerende agenten vonden dit vreemd en sommeerden den chauffeur te stoppen. Deze echter gaf vol gas waarna een wilde jacht door Boxtel's s'raten begon. De vreemde chauffeur wist in het enge, moeilijke centrum van het stadje blijkbaar geen voldoende weg zoodat de fietsende agenten hem door zij-traatjes voor wisten te ko men en met revolvers tegemoet tra den. De chauffeur reed toen deD auto tegen een muur in de Kerk straat, waarna hijzelf en een andere inzittende ijlings op de vlucht sloegen De luxe-auto bleek 500 k.g. mar garine te bevatten, bestemd voor bakkers en winkeliers uit Boxtel. De auto werd in beslag genomen en de chauffeur later op den avond gearresteerd. Inbraak by een notaris Naar het „Hbld." meldt, is inge broken in de woning van notaris J. M. Coevorden van Kempen te Loenen op de Veluwe. De inbrekers veischaften zich toegang tot een kluis, waaruit een bedrag van f 6000 werd ontvreemd, benevens vcoc een belangrijk bedrag aan effecten Verder werden verschillende kostbare gouden en zilveren voorwerpen gestolen. Van de daders ontbreekt tot dus verre ieder spoor. Kortsluiting in een stal. Donderdagmorgen kwam de vee handelaar H, Schaars te Didam, naar de „Geld." meldt, tot de onaange name ontdekking, dat kortsluiting in den stal had plaats gehad. Niet minder dan 5 zware melkkoeien, meest stamboek-runderen, waren door den electrischen stroom getrof fen en lagen dood op den grond. De dieren waren verzekerd. Een gevaarlyke wandelweg. Te Culemborg is Woensdagmiddag een man gearresteerd, die tusschen de rails liep op de spoorbaan van de lijn Geldermalsen—Utrecht. Dc man die door een spoorwegarbeider werd gesommeerd zich van de spoor baan te verwijderen, dreigde dezen met een mes. Bij politioneel onder zoek bleek men met een psychopaat te doen te hebben, die weigerde, omtrent zich zelf inlichtingen te geven. Uit N.-Brabant werd bericht dat hij daar uit België over de grens is gekomen. De commissaris van politie te Culemborg verzoekt nadere inlichtingen. Ingekomen en vertrokken personen van 20 Jan. tot 3 Febr. VERTROKKEN A. Baumhauer, carosseriebouwer naar Keulen A. L. Bexkens, zonder beroep, naar Aarle Rixtel J. M. du Ruf, bakker, naar Venlo Dr. Mathijssenstraat 46 M. Klasens en gezin, voorwerker naar Ravenstein J. Aerts en gezin, landbouwe' naar Overloon A. J. van IJzendoorn, dienstbode naar Eindhoven J. A. Mors, bakker naar Muiden, L. Janssen, coiffeur, naar Voeren daal, Kerkplein 28 W. F. P. Janssen, slager, naar Venlo, Leutuerweg 59 W. E. Classens, zonder beroep, naar Tegelen A. H. Hendrix, dienstknecht naar Blitterswijck B 77 Districls-Arbeidsbeurs KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd 4 boerendienstmeiden v. Paschen 1 buishoudster voor geestelijke 1 boerendienstmeid voor Horst 1 jongen v. boerenwerk, Wanssum 1 boerendienstmeid voor Wanssum 1 boerenknecht voor Lottura 1 boerendienstmeid voor Venray 1 boerenknecht voor Oirlo Bieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders steenfabrieksarbeiders, meubelmakers, werkvrouwen, burgerdienstboden, dagmeisjes, boerenknechten, schilders verstelnaaster, dienstbode 25 jaar, keukenmeid, smid-bankwetker, aank. auto-monteur enz. 1 keukenmeid voor dadelijk 1 keukenmeid voor paschen 2 boerendienstmeisjes Kerkelijke Diersten Parochiekerk Morgen Zondag half 7 le H. Mis, niei om 6 uur, 2 uur groote Congre gatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof en processie, geen H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 3e klas voor Mart. Rox, Leon. v. Cuijk en Petronella Roffers, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Renier Poels en Joh. Janssen, 8 uur Jaarg. voor Fr. Peeters en E. van de Water. Woensdag half 8 leesmis. Suur Jaar- get. 2de kl. van Joh. Rongen en Wilh. Broek s. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor J. Grutters, H. v.d. Wildenberg en kinderen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Peter Goumans en El. Jenniskens. Zaterdag komen de jongens van de 5e en 6e kl. en de meisjes der 5de klas te biechten, half 8 besteld Jaarg voor Bernard van Opbergen. De foto's van 't feest der H. Familie zijn te bezichtigen en te bestellen bij den Heer P van Opbergen, Marlet. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek kwart voor 5 gez. Vespers, half 6 Lof en H. Kruisweg. Feestdag vandeH.H. Petrus en gezellen, volle afl. o g.v. Maandag half 8 gelezen Requiem-mis voor Zr. Anna Alaria Voermans-Cleven als lid der Derde Orde. De Tertiaris sen worden vriendelijk verzocht deze H. Mis bij te wonen en voor de over ledene de H Communie op te dragen. Dinsdag 7 uur Hoogmis en half 6 Lof ter eere van den H. Antonius. Vrijdag kwart na 7 plechtige Lijk dienst voor Pater Benignus van Osch in ons klooster te Megen overleden. 's Avonds half 6 Lof. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algem. H Communie. Wij vestigen met nadruk de aandacht der geachte ouders op de Gymnastiek lessen. De voordeelen, zoowel lichame lijke als geestelijke, van goed geleide Gymnastiek zijn zeer groot. Het fei-, dat de Maandagsche Gymnastiek dezen winter door bekende omstandigheden wat in de war moest loopen, is toch geen reden genoeg om de Gymnastiek te veriaten. De lessen zijn kosteloos. De liefhebbers kunnen zich dezen Zon- f bij ons aangeven Burgerlijke Stand Venray van 27 Jan. tot 3 Febr. 1933. GEBOREN Petronella A. Cornelissen, Overloonpche weg Johannes Th. Theunissen, Ysselsleyn Antonius J. Rongen, Brukske Petrus H van Ooi, Mersel. weg Peler H. F. vd Goor, Iioenderstraat AgnesTh. H. Maassen, Langeweg OVERLEDEN Anna Maria Kleeven, echlge- noole van F Voerinans, oud 67 jaar, Wieënweg 2 patiënten St. Annagesticht. De Heer en Mevrouw VAN WENSEN-JANSSEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon 's-Hertogenbosch, 30 Jan. 1933. Enckevoirtstraat 28.

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2