Bolsjewisme. Provinciaal Nieuws üemengde Berichten Advtfe I 2C Bee MorgeiZ Landt», Hd Tuinbol Oor voornamelijk door de onbillijke rege ling van de uitkeeringen uit bet gemeentefonds. Wantzoo gaat het niet langer. Omdat een gemeente vroeger zui nig met de flnancieën heeft omge sprongen eo dat is over bet alge meen ten plattelande zeker het geval wcrdt ze nu gestraft met een lage uitkeering, zoo laag, dat de zaak financieel vastloopt, ondanks de onmogelijke hooge belastingen, die op haar beurt door de uitputting van de meeste gemeentenaren o.m. den middenstand het leven onmogelijk maken. Mogen spoedig deze erge onbillijkheden worden weggeruimd Volksontwikkeling Venray Grootc Zaal Patronaat Maandag 23 Januari 8 uur houdt Dr. Cornelissen Keizer Karei-Universiteit Nijmegen eene groote rede over het Door terreur en marteling zoeken de Bolsjewieken de persoonlijkheid in den mensch te doen ondergaan. De Tschekist loert..., dreigt.... foltert..., moordt.... Niemand is veilig, niemand is vrij, overal wantrouwen. Zijn meening uiten is gelijk aan den dood zoeken. Witn het Eolsjewisme nog laat leven, moet slavenketenen dragen. VENRAY. 21 Januari 1933. HUISHOUDSCHOOL. Wijl de lessen in de huishoud school reeds een jaar gegeven zijn, wordt er een tentoonstelling gehou den. Bij deze gelegenheid zij er nog eens op gewezen wat er in deze school onderwezen wordt, want het is gebleken dat men hiervan nog niet voldoende op de hoogte is. Er wordt les gegeven in gods dienstleer, huishoudkunde, handwer len, land- en tuinbouwkunde en ziekenverpleging. De buishoudiessen worden ver deeld in kooklessen, welke hoofd zakelijk bestaan in 't klaarmaken van den burgerpot en boerenpot, verder inmaken, bakken, enkele feestgerech ten, zfekenvoeding, behandeling van de slacht enz. In de theoretische buishoudiessen wordt o.a. behandeld keuken-inrich ting, de bouw van 't menschelijk lichaam met practische raadgevingen voor de gezondheid, voedingsleer, woninginrichting, kleeding met be trekking tot de gezondheid, beleefd- heidslessen enz. Dg naai- en handwerklessen zijn er op gericht om de meisjes te be kwamen in 't maken van eenvoudig huishöudgoed en eenvoudige kleeding zoowel onder- als bovenkleeding voor kinderenen volwassenen. Verder verstellen, stofversieren en eenige kennis van verschillende stoffen. In de landbouwlessen wordt be haude'.dveevoeding, pluimveeteelt, bemestingsleer, melkbehandeling enz. De tuinbouwlessen omvatten Schei- en natuurkunde, planten kunde, bloementeelt, groente- en fruitteelt. Bij de lessen over ziekenverpleging wordt ook behandeld hetinrichten van een ziekenkamer, eerste hulp bij ong-lukken, het leggen van verban den enz. Aan de burgercursus wordt ook nog vervolgonderwijs gegeven. Dit omvat o.m.: beginselen van handels kennis. staatsinrichting (bestuur van Gemeente. Provincie en Rijk), de Grondwet en andere wetten, ver houding van Kerk en Staat, verder verschillende aanwijzingen voor 't practische leven. Uit 't hierboven opgesomde blijkt dus. dat er heel wat te leeren valt. Zie achterstaande advertentie. Bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden is verworpen het door L. H. M. te Venray inge steld cassatie-beroep tegen het vonnis der Roermondsche Rechtbank, waar bij hij niet ontvankelijk verklaard weid, in het door zijn vertegenwoor diger ingesteld hooger beroep tegen een vonui3 van den Kantonrechter te Venlo, waarbij hij wegens over treding der Motor- en Rijwielwet werd veroordeeld. Op de Maandag alhier gehou den veemarkt was in totaal aange voerd 319 stuks vee. Stieren 0; Dragend vee 73; Vet vee 11; Gust vee 8; Kalveren 2; Biggen 225. Handel slap, prijzen stationair. Prijzen dragend vee f 160 tot f 250. Vet vee 25 tot 28 ct. levend gew. Gust vee f 60 tot f 140. Biggen f 5 tot f 8.50. Niet in botsing geweest. Dinsdag werd voor de rechtbank tc Roermond hervat het onderzoek in de zaak tegen den 37-jarigen A. van T.. fabrikant te Beek en Dook, verdacht van het aan zijne schuld i te wijten zijn van den dood van I den heer F. H Slabbers uit Bugge- nura, die op 6 Dec. 1931 te Casten- ray met een door hem bestuurde motor tegen een boom botste en dusdanige schedel fractuur bekwam, dat bij vrij spoedig overleed. Volgens de dagvaarding zou de botsing het gevolg zijn geweest van 't onvoldoende uitwijken van ver dachte. die met de door hem be stuurde auto den motorbestuurder zou hebben geraakt met het bekende noodlottige gevolg. Op 17 Juli van velleden jaar werd deze zaak reeds voor de Rechtbank te Roermond behandeld en werden toen reeds verschillende getuigen, die van het gebeuren getuigen wa ren geweest, gehoord. De toen afgelegde verklaringen waren voor den verdediger aanlei ding een nader onderzoek door des kundigen te verzoeken, speciaal naar de vraag of de aanrijding wel door de auto was veroorzaakt. Er was toen n.I. de vraag gerezen of het wellicht een toeval kon zijn geweest dat S. juist tegen den boom botste op een moment, dat van T. met zijn wagen passeerde, immers de auto was niet beschadigd, terwijl vaa den motor het stuur was gebroken. Naar de Officier van Justitie thans mededeelde was de vraag of de auto met den motor in botsing was ge weest door de deskundigen ontken nend beantwoord en luidde de eisch vrijspraak. Over 14 dagen, zal de Rechtbank uitspraak doeo. Uitkeering vorstregeling tewerkgestelde werkloozen. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat degenen, die bij de werkverschaffing aan de Havenwerken te Wanssum en de Bekennormalisatie zijn tewerk gesteld en wegens vorst niet hebben kunnen werken in aanmerking komen voor een uitkeering volgens de door Z. E. den Heer Minister van Binnen- landsche Zaken vastgestelde vorst regeling. De uitbetaling heeft plaats ten kantore van den Gemeente-Ontvanger op Zaterdag 21 Januari a.s. van 5 tot half 8 namiddag. De georganiseerden, die recht heb ben op uitkeering uit de werkloozen kas ontvangen die uitkeering van de organisatie op de gewone plaats. Is deze uitkeering lager wegens kinder aantal dan volgeDS de Vorstregeling zoude kunnen worden uitgekeerd, dan ontvanjen zij bovendien het ver schil bijbetaald ten kantore van den Gemeente-Ontvanger eveneens Zater- namiddag tusfehen 5 tot half 8. De georganiseerden moeten daartoe bun contributieboekjes medebrengen. Venray, 19 Januari 1933. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO GEVONDENEen bril. Inlichtingen Gemeente-politie. Dienstplicht. Voor de dienstplichtlichting 1934 werden fn deze gemeente 84 per sonen aangegeven, waarvan 42 vrij stelling wegens broederdienst hebben aangevraagd en een wegens opleiding tot geestelijk ambt. Een kind van den heer K. werd Donderdag op het Hensenius- plein door een auto aangereden. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdag sloeg op den Deurne- sche weg alhier het paard van een turfventer uit Deurre op hol en kwam in de sloot terecht met een gebroken as en een vernielde kar. Zonder voertuig moest hij de reis naar Deurne voortzetten. Zondag 29 Januari a.s. zal in de Wilhelminazaal alhier het gunstig bekende ensemble Peters uit Sittard optreden. Zoowel op humoristisch als muzikaal gebied weet dit ensemble overal buitengewoon succes te be halen, en doen de narigheden van crisis en malaise eenige uren vergeten. Volledig programma volgende week. MSRSELO. Maandag werd van wege de Paters van Steijl-Uden de welbekende Ria-Rago film vertoond in de zaal H. Arts, om 2 uur voor de schoolkinderen, om half 7 voor de volwassenen, 's Avonds was de zaal overvol belangstellenden. Allen waren hoogst voldaan over het ge ziene en gehoorde. OOSTRUM. In de dezer dagen gehouden Alg. Vergadering van den Boerenbond, werden alle bestuurs leden herkozen. In plaats van J. Burgers, die uit Oostrum gaat ver trekken, werd gekozen J. Litjens. De Voorzitter Math. Goumans werd ook herkozen. Ook de leden der verschillende Commissies bleven allen dezelfde. Bij de verdere besprekingen bleek dat er van de achterstallige posten een flink bedrag was binnengekomen, zoodat men gerust kan zeggen dat de Boerenbond er goed bijstaat. Boeren, allen op naar de ont wikkelingsavond te Oostrum, alwaar Pater Ruiter spreekt. (Zie adv.) OOSTRUM. Zondag werd te Oostrum door het personeel der spoorwegen afscheid genomen van mej. van de Voort, als baanwachte- res bij wachtpost 48, in verband met het feit, dat genoemde functlonarisse den dienst thans na 38 jaai met pensioen gaat verlaten. Het woord werd hierbij gevoerd door den heer stationschef, den heer Klein, opzichter Ned. Spoorwegen en de heer Siebers, ambtenaar. Enkele mooie cadeaux werden aan geboden. Moge mej. van de Voort na zooveel jaren van trouwe plichts betrachting nog lang van haar wel verdiende rust kunnen genieten. YSSELSTEYN. In een gehouden j vergadering van den Boerenbond van Ysselsteyn. werd het aftredend be stuur herkozen, n.I. P. J. van Dijck, voorzitter W. Spreeuwenberg. G. Vergeld, S. Lemraens, J. Fleurkens, secretaris. In plaats van den heer P Relouw, die niet meer in aanmerking wenschte te komen werd benoemd de heer M. Janssen-Droessen. HORST. Op 1 Jan. 1933 waren er in deze gemeente kiesgerechtigd voor de Tweede Kamer 3196; voor de provincie 3179 voor de gemeente 3129. Dezer dagen overleed alhier E. Joosten, oud 93 jaar, oudste in woner dezer gemeente. Binnen een jaar tijds zijn alhier de 4 oudste inwoners overleden, nl. W. Peeters, die den leeftijd van 96 jaar bereikte H. Rambaghs was ongeveer 95 jaar en E. Schobbers die 91 jaar telde. Thans telt de gemeente nog 2 in woners boven de 90 jaar en wel Th, Christiaans geb. 10 Febr. 1842 en W. Hesen. geb 20 October 1842, OVERLOON. Op de gehouden vergadering van de R.K. Kiesver- eeniging werden voor de Tweede Kamerverkiezing de volgende Heeren candidaat gesteld A. Fleskens, Mr. Dr. L. Deckers 's Hage, Mr. F. Teulings, Th. M. Scbaepman, F, Smits vao Oyen en Dr. J. Deckers te St. Oedenrode. Bij den landbouwer B. werd een geval van Mond* en Klauwzeer geconstateerd, het is te hopen dat het bij dit een geval mag blijven. Bij den landbouwer W. werd een noodslachting verricht van een rund. MAASHEES. Door onze Fanfare St. Caecilia zal op Zondag 22 en Maandag 23 dezer met gelegenheid der winterkermis haar jaarlijks con cert met tooneeluitvoering worden gegeven. LOTTUM. Woensdagnamiddag geraakte het dienstmeisje van den landbouwer K. Hendrix met de hand tusschen de in werking zijnde voeder snijmachine, met het ongelukkig ge volg, dat van hare rechterhand vier vingers werden afgesneden. Duur hout De te Horn in den loop der laatste week gehouden houtverkoopingen hebben buiten verwachting heel wat meer opgebracht dan 't vorige jaar Een koe op het spel Als een sprekend bewijs van slapte in den vleeschhandel zij vermeld, dat in een café te Stramproij een vette koe van pl.m. 500 pond, geslacht gewicht zal worden verkaart, tenzij er natuurlijk voldoende liefhebbers met hongerige magen en flink ge spekte beurzen komen opdagen, a.s, Zondag 1 Pakliuisbrand te Venlo. Donderdagavond brak ia de ge bouwen der fa. Goossens aan het Helschriksel te Venlo in een der loodsen een brand uit, die zich aan vankelijk zeer ernstig liet aanzien. De achtergebouwen, zijn hoofd zakelijk tot pakhuizen ingericht en aan verschillende firma's verhuurd. In de houten loods, waar het vuur uitbrak was het rollend mate riaal van den fruit- en groeatenhan- delaar Rinner uit Venlo geborgeD; o.a. bevonden er zich een vrachtauto eenige venterskarren, verschillende roomijswagentjes eenige fietsen, een groote partij autobanden en een benzinewagentje. Een bewoner van het aangrenzende woonhuis die den brand ontdekte, trachtte, daarbij ge holpen door inmiddels toegeschoten hulp den auto en den benzioewageo uit het brandende gebouw te redden in welke pogingen zij na veel moeite slaagden De houten loods lag spoedig tegen den grond. Slachten van varkens Door den Rijksveldwachter Geurts te Ottersum werden verschillende processenverbaal gemaakt wegens het slachten van varkens waar niet de heffing van werd betaald. Zelfs de zaakvoerder der gewestelijke varkens centrale behoorde hier onder. Pater Vict Kruitwagen O.F.M. f Woensdagmorgen omstreeks 7 uur overleed te Weert Pater Victorianus Kruitwagen, Algemeen Procurator van de Franciscaansche Missiën der Nederlandsche Minderbroeders. Pater Victorianus werd in 1870 te Rotterdam geboren, trad in 1895 in de Orde der Minderbroeders en ver trok in October 1902, ruim een half jaar na zijn H. Priesterwijding, naar de Missie in Shansi (China), waar hij 20 jaar werkzaam is geweest» en vooral in de eerste jaren moeilijken en zwarea arbeid heeft verricht in districten, die tot dan toe nog weinig waren bewerkt. Eenigen tijd nadat hij, in Januari 1923, uit China was teruggekeerd, werd hij benoemd tot Algemeen Procurator der Missiën. Uit zijn lezingen over China en zijn bedrijvigheid op de Missie-ten- toonstelliDgen zullen velen zich nog den vroolijken, altijd welgemoeden missionaris herinneren, die nog met hart en ziel aan zijn Chineesjes hing. Liniburgsckc Land- en Tuinbouw-1 bond. Te Roermnond werd Dinsdag een algemeene vergadering gehouden van den Limb. Land-en Tuinbouwbond. Slechts 5 afdeelingen waren niet ver tegenwoordigd. De voorzitter, de heer J. Th. Ver heggen, memoreerde in zijn openings woord, dat de bond zich in 1932 in een gunstige ontwikkeling mocht verheugen. Een tweetal nieuwe scholen werden opgerichtook Land bouwbelang heefteen goed jaar achter den rug. Het aantal afdeelingen Jonge Boeren steeg tot 120, dat der Boerin nen-organisatles tot 40. Ten aanzien van de regeerings- maatregelen zei spreker, dat men minister Verschuur wel dankbaarkan zijn voor hetgeen hij voor de boeren heeft gedaan. De werkzaamheden van den bond zijn door de crisismaatregelen sterk toegenomen. De oud-geestelijk adviseur van den Bond, de Z Eerw. Heer P. Veuge- laars, pastoor te Grevenbicht, werd benoemd tot eeielid van den bond. De heer J. Th. Verheggen werd met algemeene stemmen tot voor zitter herkozen. Tot voorzitters der kringbesturen, die tevens het bonds bestuur vormen werden gekozen de heeren P. Kessels, Heijthuijzen, G. Corten, Beek, M. Hermans, Amby, L. Vaessen, Bocholtz, P. Diederen, Graetheide, H. Joosten, Vlodrop. W. Driessen, Velden, H. Drabbels, Horst en J. Gubbels, Well. De heer M. J. Dings, landbouw- consulent van den L.L.T.B., hield een inleiding over de crlsiswetteD. waarin hij deed naar voren komen dat de boeren veelal het goede dezer wetten niet voldoende inzien. Van deze wetten heeft volgens spreker vooral de Tarwewet goed voldaan en den Limburgschen boer veel voor deel bezorgd, evenals de zuivel- en de vackenswet. Tweede Kamerverkiezingen. Met toepassing van art. 14 van het „Kiesreglement 1932" zijn aan het bestuur van den R K. kiezers- bond voor Limburg door een 134-tal aangesloten plaatselijke R.K. kies vereenigingen aanwijzingen van can- didaten voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal ingezonden. Volgens deze aanwijzingen zijn candidaat gesteldvoor den om schreven zetel voor Algemeen Maat schappelijke positie ^der werknemers H. G M. Hermans, in 128afdeelm gen; J. H. Maenen, in 35 afdeelingen H J. Pelzer, in 19 afdeelingen; C. Bux, mgr. dr. H. A. Poels, Pater Jacobs, J. Titulaer en H. L. Merckel- bach, in 1 afdeeling. Voor den omschreven zetel voor Land en Tuinbouw leiding en ex ploitatie van het bedrijfIr. Dr. W. Droesen, in 93 afdeelingen; P. J. Rutten, in 37 afd. W. F. J. Quaed vlieg, in 33 afd.; W. M. Driesen in 18 afdeelingen. Voor de niet-omschreven zetels Ir. M. C. E. Bongaerts, in 121 afd Jhr. mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck, in 105 afd.; M. J. M. van Poll, io 81 afd.; Mr. P. W. H. Truijen, in 79 afd.; J. H. Maenen, in 62 afd.; P, J. Rutten, in 47 afd.; P. J. Kessels, in 26 afd.; Dr. A. J. B. Oomen, in 22 afd.; ir. dr. W. J. Droesen, in 21 afd.; W. M. Driessen, in 21 afd J. Schaepkens van Riemst, in 20 afd.; G. H. F. H. Corten, in 18 afd. Valscli geld langs de grens. In de Duitsche grensplaatsen bij Kerkrade en in die gemeente is weer valsch Duitscb geld in omloop 1 De laatste dagen nam de politie weer verschillende valsche 2 mark stukken in beslag, evenals valsche 1 markstukken en 50 pfenningstukken Het valsche geld is goed nagemaakt. Vermoedelijk wordt het in Limburg gemaakt, Hoeveel varkens we mogen fokken. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft ter uitvoering van art. 15 lid 1 der Crisis-Varkens- wet voor bet tijdvak van 1 October 1932 tot en met 31 Maart 1933 het totaal aantal der aan te brengen merken bepaald op 1 799.500. Het aantal der merken, voor het gebied van elk der gewestelijke orga nisaties beschikbaar, wordt als volgt vastgesteld Groningen 74000 Fries land 91000; Drenthe 192 060; Overijssel 224.000 Gelderland 371.000 Utrecht 118.500 Noord- Holland 85000 Zuid-Holland 191,000Zeeland 45000 Noord- Brabant 270.000 en Limburg 138.000. Uitbreiding der Staatsloterij. Door den heer K. ter Laan c s. is een voorstel van wet ingediend tot wijziging van art. 2 van de Wet van 23 Juli 1885 tot regeling der Staatsloterij. De voorstellers brengen geen andere wijziging aan, dan dat er in plaats van éénmaal 21.000 loten per loterij meer series van 2i.000 loten of van 21.000 gedeelten van loten kunnen worden uitgegeven als de minister van financiën daartoe aanleiding vindt. Invoer van pootaardappelcn in Frankryk. De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den rijkslandbouwconsu- lent te Parijs het „Journal Officiel" een besluit van de Fransche regeering bevat betreffende den invoer van pootaardappelen uit lauden, waarop de z.g. reciprociteitsmaatregel van toepass'ng is. Ónder dezen reciprociteitsmaatregel wordt verstaan het verbod van in voer in Frankrijk van aardappelen en versche groenten uit die landen welke tot wering van den C olorado- kever den invoer van aardappelen en versche groenten uit Frankrijk hebben verboden. Zooals bekend behoort ook Neder land hiertoe. Bedoeld besluit bepaalt dat uit die landen de invoer van pootaardappe len voortaan in Frankrijk slechts kan plaats hebben op vertoon van een invoervergunning, afgegeven door 't Fransche ministerie van landbouw op aanvrage van Fransche importeurs. Deze maatregel geldt ook voor Al giers. Mosselen per auto naar Frankryk De mosselkweekers »e Ierseke hebben voor de levering van mosse len naar Frankrijk sedert eenigen tijd de tusschenkomst der Antwerpsche handelaren uitgeschakeld en verzen den thans zelf hun waar met groote vrachtauto's naar Parijs en andere plaatsen. Financieel leidt deze ver- zendingswijze tot betere uitkomsten. Vader rydt zyn eigen kind dood De melkrijder J. de G. te Schager- brug reed met zijn vrachtauto ach'er uit zijn erf af, toen zijn tweejarig zoontje plotseling achter den wagen liep. De kleine kwam onder de wielen terecht en overleed spoedig aan de bekomen wonden. Werking der winkelsluitingswet. Door het Tweede Kamerlid Van Hellenberg Hubax zijn aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid dp volgende vragen gericht Wil de minister meedeelen I. Of het door den Minister i gestelde onderzoek Daar de werking der Winkelsluitingswet is beëindigd; II. Tot welke conclusies de over weging van de resultaten van ge noemd onderzoek den Minister heeft geleid Winkelsluiting op Zondag. Eind November 1932 had de Arnhemsche gemeenteraad besloten den Arnhemschen winkeliers toe stemming te verleenen hun winkels op ZoDdag 4 December den ge heelen dag open te houden dit met het oog op het St. Nicolaasfeest en op grond van art. 9 lid 3. Toen de christ. raadsfractie zich tot den Minister wendde om dit besluit on gedaan te maken, verklaarde de Minister aan een rechterlijke uitspraak de voorkeur te geven. Op 4 December is dan ook tegen enkele winkeliers proces-verbaal op gemaakt. Een van hen stond Woens dag voor den Arnhemschen kanton rechter, Mr. J. van Brake, terecht. De ambtenaar van het O. M. gaf als zijn meening te kennen, dat in verband met art 2 der winkelsluitings wet van een sluitingsuur op Zondag geen sprake kan zijn, daar de wet bepaalt, dat de winkels op Zondag niet geopend mogen zijn. Het besluit van den Gemeenteraad was dus niet van kracht. Daar de winkelier ver trouwde op het gemeenteraadsbesluit eischte spreker ontslag van rechts vervolging van verdachte. De kan'onrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Normale werken in werkver schaffing. Het Tweede Kamerlid Braat had o.m. de volgende schriftelijke vraag gesteld Is het den Minister bekend dat veel werk thans bij wijze vaa werk verschaffing wordt uitgevoerd dat oorspronkelijk daartoe niet was be stemd en dat mede daardoor vele kleine boeren en tuinders benevens kleine raiddeustanders en z.g. rijke arbeiders zonder inkomen of werk zijn De minister van Binnenlandjche Zaken formuleert hierop zijn ant woord als volgt Aan deze vraag ligt, naar de on- dergeteekende meent te mogen aan nemen, de veronderstelling ten grond slag, dat z.g. normale werken bij wijze van werkverschaffing zouden worden uitgevoerd en dat zulks ten nadeele zou strekken van de werk gelegenheid ten plattelande. Indien de strekking van de vraag juist is weergegeven luidt het ant woord, dat door het toekennen van subsidies veel werk, dat voor den landbouw nuttig -is doch door de ernstige tijdsomstandigheden niet op normale wijze kan worden uitgevoerd thans wordt aangevat. Hierdoor wordt de mogelijkheid, om kleine boeren en tuinders te werk te stellen vergroot. Op gladde wegen. Donderdagmorgen is, naar het „Hbld." meldt, tengevolge van de gladheid van den weg op den beton weg Nijmegen Arnhem nabij Ooster hout, de autobus van de E.N.K.A. tegen een vrachtauto uit Venlo ge reden. De vrachtauto slingerde van den weg en kwam ondersteboven in een sloot te liggen. De autobus werd zwaar gehavend en bleef op den weg staan. Dit had tengevolge, dat een vol gende autobus, eveneens van de E.N.K.A. tegen de andere bus gleed weldra gevolgd door een tractor met aanhangwagen, afkomstig uit Utrecht, die eveneens in de sloot terecht kwam. Drie vrachtauto's botsten daarna nog tegen de twee autobussen op, zoodat een ware ruine werd aangericht. Alle voer tuigen werden min of meer zwaar gehavend. Het verkeer was volko men gestagneerd. Persoonlijke on gelukken kwamen bij deze massabot sing echter niet voor. Inbraak Woensdagnacht is ingebroken in het pakhuis van den heer J. van H. te Vlijmen (N.-Br.) De dief zag kans 20 balen bloem te ontvreemden. Een auto stond in de nabijheid van het pakhuis en hiermede is de buit vervoerd. De politie doet naspoiiog. De gricp-epidemie. Wegens de vele griepgevallen zijn de scholen te Goettingen voorloopig voor twee dagen gesloten. In de volksscholen zijn ongeveer 53 pCt. en in de overige scholen ongeveer 33 pCt. van alle kinderen absent. Ook het onderwijzend personeel is voor een groot gedeelte ziek. De vorige week zijn in Engeland 1041 personen aan de griep over leden (681 in de week daarvoor) De ziekte woedde bijzonder sterk in groot-Londen, waar 371 sterfge vallen voorkwamen (163 in de week daarvoor). In Liverpool stierven 41 personen (in de week daarvoor 23), te Man chester 49 (22). in Plymouth 35 (19). Districtrbi fcev Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. WAARSCHUWING aan de Kleermakers van Venray en Omstreken. Het afgeloopen jaar en ook thans weer, wordt er veel gevent met lappen voor costuums, welke mis schien u eens ter verwerking wor den voorgelegd. Een feit is het, dat thans weer veel menschen van deze minderwaar dige stoffen gekocht hebben. Doch 't ergste is wel, dat de toch al te lage werkloonen hier in Ven ray nog al meer worden omlaag ge drukt door die venters, daar de meeste menschen niet willen inzien, dat zij dat minderwaardig goed meestal 20 a 30 pet. te duur hetaald hebbeD. Weiger daarom deze lappen ter verwerking. Kleermakers, de tijd is er om u te organiseeren, wilt ge niet op de laagste trap komen te staan. Eenige Kleermakers. Burgerlijke Stand Venray van 13 tot 20 Jan. 1933. GEBOREN Martinus Klaassen, Merselo Henricus Philipsen, Ysselsteyn Martinus v. d. Ven, Hoenderstraat Hendriku? Versteegen, Castenray Angelina Schoester, Paterslaan Frauciscus FleurkeDS, Servatiusweg Kerkelijke Diersten Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote en kleine Congregatie, Pauselijke zegen, collecte voor St. Petrus Liefdewerk, predikatie door den Zeereerw, heer Rector v. 't Retraitehuis te Roermond, half 3 herhalingscatéchismus vóór meis jes, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie, waar onder collectie voor de nieuwe vlag. Maandag half 8 leesmis, 8 uur lees- missen voor de Handboogschutterijen St. Anna en Diana, kwart na 4 Lof 10 uur begrafenis van de Wed. M. Janssen—van Rens. Dinsdag half 8 best. Jaarg. voor Th. de Bruiini, 8 uur Jaarg. voor G. Poels en Th. Eibers. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Petronella Dekkers. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Jan Poels. Vrijdag half 8 best. Jaarg. voor Ant. Wou trs en M. Cox, 8 uur Jaarg. 2d« klas voor Leonard Smulders. Zaterdag komen de jongens der 6e en 8e klas en de meisjes der derde klas te biechten. A.s. Vrijdagavond opening van het Triduum der H. Famiite, 7 uur verga dering met preek van den Zeereerw. Pater Dr. Eikemans C.S.S.R. Zaterdagavond om 7 uur preek. Zondagmorgen 6 uur le H. Mis, om 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie en Generale Communie, daarna gezamelijk ontbijt, nam. 4 uur opdracht der leden, de Vaandelwijding en de huldiging der drie gouden Jubilarissen Bern. Hendriks, Jac. Qraus en Corn. Coolen. De Hoogeerw. Heer Mgr. Dr. G. Bauduin, vicaris-Generaal van ons Bis dom, zal 's namiddags de plechtigheden verrichten. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 3 uur Hoogmis en preek kwart over negen vergadering van de Derde Orde, afd. mannen, om half drie voor de vrouwen. Kwart voor vijf gez. Vespers, half zes Lof. Dinsdag om 7 uur Hoogmis, half zes Lof ter eere van den H. Antonius. Vrijdag kwart over 7 pi. Lijkdienst voor den Weleerw. Pater Victorianus Kruitwagen te Weert overleden. St. Antonius-Pntroitaat. Onze jongens van boven de 16 jaar kunnen de uitvoering der R.K. Werk- liedenvereeniging bijwonen, Zaterdag- of Zondagavond voor 25 ct. contributie inbegrepen. Toegangskaartjes bij ons te verkrijgen gedurende 1 uur voordat de uitvoering begint. 1e rangkaartjes geven wij niet uit. Dezen Zondag van half 11 tot 12 uur voor de jongens van onder de 16 jaar Spaarbank, contributie en afhalèn der kaartjes voor de middag-bijeenkomst, die begint 5 minuten na het Lof in de Parochiekerk en duurt tot half 6 A s. Woensdagmiddag geen toegang Yoor onze jongens. A.s. Woensdagavond moeten de leden der Groepen de z.g. Patronaatswet kunnen opzeggen. Dit wordt vereischt om het costuum te mogen dragen.Ten spoedigste zal het costuum worden ingevoerd. Kautoorhoo WorT 1 huishoud! 3 boerendileid 1 paardenki 1 boerenko Vo bek 1 boerendi^eid 1 joDgen v.reni 1 boerendiejeid 1 bozrenknjvo 1 boerendi^eid 1 keukenm#poi 1 dienstmeisjoi 1 boeren koftro Bie*cb Metselaars,ime lieden, stucag, steeofabrieksafers, werkvrouwen,bui dagmeisjes, bqkn< verstelnaaster,»nst keukenmeid, Sjbar auto-monteur j 1 keukenméooi 1 keukenmjooi Heden ovjd, du rig lijdenf.nr door de c£n Moeder de fetk, Moeder, Bell- er Lambdii W,e MathUa in den ouöm jaren. Wij beveltan godvruchtigtjed Venrayi W. JjSE M JAEN Heerlen i H. J«Ef E JAEb Venrayj M. P6-, J. E.fLS Venray EN jEf* Tegelen J. K& j. b.Lu Venray1 A. JAEI* H. JJEI VENRAY, mi De plechtig! :dit door de beeni hebben in dan Peirus Bandte Maandag 23iua kur Bijeenkomst reri straat 29, oalf Eenige kennian» ay i J. JAEN N. JÉ> als le hypce< op nieuw woïiu: Adres Bureatln Wegens omsjig Café vanoi a.s. Maandag »i Januari GESfTI 'nr De l/ Al y Dinsdag ento betaling pm assurantiën levens geleglei stellen van all>n bij den Secrets 16 Pill Mgem. Zondag! na de Hoogi HE1JEN. T AgendaJaer Trouwe oplos 18 t

Peel en Maas | 1933 | | pagina 2