FIRMA H. RERGMANN Bijïiwel ra PEEL, Ei MAAS KWARTJE Op alle artikelen 10 pCt. korfing uifsluifend confanf Jaarmarkt te VENRAY Het is voor niets VOOR N BOXMEER UDEX GEMERT lieden voortzetting van onze geweldige Algem. weekoverzicht Advertentiën EENHEIDS RECLAME In alle afdeelingen enorme koopjes. - AI de resteerende gebreide Wollen artikelen worden voor spotprijzen opgeruimd. Koopt thans een prima passende Overjas of Mantel, wij bieden U hiervoor een prachtgelegenheid Zaterdag 14 Januari 1933, No. 2 Eet meer speenvarkens Een gouden tijd voor smokke laars. Van het stakingsfront. Scheepsongelukken. Snel ler spoorverkeer. Allerlei. We maken ons op het oogenblik ongerust over het lot van i 00.000 speen varkentjes in ons land. De eco nomen van de Varkenscentrale heb ben uitgemaakt, dat die beestjes te veel zijn en de waarde van den overigen zwijnentroep drukken. De 100.000 biggen worden thans met een weinig roemvollen dood bedreigd. De Varkenscentrale wilde ze schenken aan het Crisiscomité, maar dat weet geen raad met deze gulheid en beeft voor de eer bedankt. De heeren van het Crisis comité hebben zich laten vertellen, dat speenvarkenfjes maar zeer weinig voedingswaarde hebben, terwijl de distributie der beestjes, de slacht en keurloonen niet te vergeten, het betrekkelijk waardelooze vleesch te duur zouden maken. Niet alle werk- loozen lusten ook speenvarkens. Het gevolg van een en ander is, dat de heeren van de Varkenscentrale met de biggenscharen in de maag zit, figuurlijk gesproken althans. Mogelijk dat een intensieve reclame voor een vermeerderd gebruik van gebraden biggetjes uitkomst kan bieden, anders zouden de beestjes straks allemaal „vernietigd" moeten worden. Dat zou niet alleen jammer wezen, maar tevens een triest beeld scheppen van de volkomen ont wrichting onzer economische „orde" Die ontwrichting leidt op het moment tot velerlei buitensporigheden De smokkelhandel b.v. langs de grens, tiert als nooit te voren. Waar de arbeiders in steeds grooter getale een prooi der werkloosheid zijn, is het te verklaren, dat dagelijks het leger groeit dergenen, die zich op het avontuurlijke en gevaarlijke, maar vaak ook lucratieve smokkelbedrijf toeleggen. De groote prijsverschillen van sommige waren aan weerszijden van de grens zijn buitengewoon verleidelijk. De smokkelaars brengen vanuit Duitschland b.v. margarine naar hier kunstboter kost over de grens maar 35 cent per kilo en hier moet er een gulden per kilo voor worden betaald. Is de smokkelarij gelukt, dan koopen de bedrijvers hier weer sigaretten op van b.v, 30 cent per doosje en voeren ze dan naar Duitschland, waar zelfde doos jes f 1.35 „doen." Waar de smokkelhandel zich ge stadig uitbreidt, acht de fiscus natuurlijk scherper maatregelen ge boden, met het gevolg, dat langs de grenzen een fanatieken oorlog wordt gestreden tusschen smokkelaars en kommiezen, een strijd, waarbij men elkaar steeds minder gaat ontzien. Er zijn reeds dooden gevallen en het schijnt nog erger te moeten wor den.... In den stand der arbeidsconflicten te Amsterdam (confectie), IJmuiden (Zeelieden), Urk (idem), Almelo (Textiel) en Zwolle (Oliefabrieken)is nog geen verandering gekomen, al thans was zulks op Donderdag van deze week het geval. In Tilburg echter (Wollen stoffen) zijn Maandag j.l. alle arbeiders de fabrieken inge gaan, zoodat ze de bemiddelings voorstellen van Mr. Aalberse blijken te hebben aanvaard. De berichten, lat een aantal arbeiders er een wilde actie zouden beginnen, zijn onjuist gebleken. In Helmond dreigt nog een staking bij Van Vlissingen, een groote fc briek van katoenen goederen. Het compromis, dat bij de Spoor wegen is bereikt, bracht de voorge stelde verlaging van 10 pCt. niet alleen terug tot 8 pCt., maar de Spoorwegdirectie zal ook haar deel In de kosten van ziekteverzekering voor het personeel blijven dragen, terwijl ze ook de verklaring heeft afgelegd, dat ze in de bedrijfsuit- komsten van '33 en '34 geen aan leiding zal zoeken om nieuwe voor stellen tot loonsverlaging te doen. Op onze Wadden kust is Maan dag weer een buitenlandsch schip gestrand, de Finsche houtboot Alexa. welke bij zwaar weer op het Bornrif liep. Onze redders ter zee hebben bij die gelegenheid mooie staaltjes van moed betoond. Onder groote gevaren van eigen veiligheid hebben ze de bemanning van 13 koppen van boord gehaald, later ook de kapitein, die zijn schip eerst niet wilde verlaten De boot is een wrak geworden, hetwelk spoedig uit elkaar geslagen zal zijn. Een der booten die het verkeer van Rotterdam op Londen onderhouden, de Batavier II is bij mist op de Theems in aanva ring geweest met een ander schip. Het beliep daarbij wel geen zware schade, maar toch nog zooveel, dat de gezagvoerder het beter oordeelde om de reis niet voort te zetten. o De Spoorwegen geven blijk van een ongewone, maar weldadig aan doende activiteit. Werd onlangs een belangrijke tariefsverlaging aange kondigd, thans wordt bericht, dat met ingang van 14 Mei a,s. op een aantal belangrijke lijnen een nieuwe tractie zal worden ingevoerd, n.l de Diesel-electrische tractie. Voor deze tractie is geen bovenleiding benoodigd De snelheid wordt aanmerkelijk verhoogd en normaal op 100 K.M. gebracht; ook het comfort zal wor den verbeterd. De Spoorwegen hopen door deze maatregelen het spoorwegvervoer aanlokkelijker te maken en meenen ook met grooter succes den concur rentiestrijd met de autobussen te kunnen voeren. De Diesel electrische tractie wordt in het buitenland nog nergens toegepast op een schaal, als straks voor ons land zal gelden. Te Obdam bij Hoorn is van de week een vrachtauto door het sprin gen van een band op een groep kinderen ingereden, van welke een 5-jarig meisje aanstonds werd gedood een 10 jarig meisje bezweek na enkele uren aan haar wonden. Maandag 16 Jannari ALBERT HEIJN's BEKENDE p1 ki is er weer. Daar zullen duizenden van rofiteeren. en geen wonder, zoo goed- i oop als tijdens deze 'reclame kocht U nog nooit. Van Zaterdag 14 t/m. Vrijdag 20 Januari a s. ontvangt U in Albert Heijn's Winkels Grutterswaren 4 pond Tarwebloem of Z pas extra of 2 zelfrijzend Banmeel of 4 pond Havermout of 2 pak u extra of 4 pond Griesmeel of 3 pak Tafel rijst of 2 Javarijst of 2 pond Vermicelli of 2 pak Fr. Vermicelli of 2 Ital Macaroni of 5 Aardappelmeel of 2 rol Sago Peulvruchten 5 pond Witte Boonen of 2.5 Walch Witte Boonen of 4 Bruine Boonen of 3 Bruine Boonen extra of 2 Kogelboonen of 2.5 Groene Erwten of 2 Grauwe Erwten of 1.5 Grauwe Erwten extra of 2 N.-H. Capucijners of 1.5 extra of 2 pak Grove Spliterwten of Zuidvruchten 4 pond Dadels of 2.5 Vijgen of 1.5 Fleur Vijgen of 3 pakjes vijgen of 2.5 pond Pinda's of 2.5 Pruimen of 1.5 Tutti Frutti of 1.5 Sunmaid Rozijnen of 1.5 Sultana Rozijnen of 1 Sultana Rozijnen extra of 1 Pruimedanten of 1 Schijfjes Appelen of 1 Stuujes Appelen of 2 ons Gepelde Amandelen of Conserven 1 groot blik Snijboonen of 1 Spercieboonen of 1 Spinazie of 1 Zalm of 1 groot blik Pilchards in tomatensaus of 1 groot Sardines oj 4 blikjes Tomatenpurée of 2 extra of 2 1 Soepgreenten of 2 Zalm 1 Cornedbeaf 2 pot Haring 1 Jam 1 Pindakaas Puddingen enz. 6 pak Reclamepudding of 4 Delicatessepuddmg 3 Maizena 1 A. H. Custard 4 ons Griespudding 6 Vanillestokjes 3 Melkblokken 9 Chocolade,. Reepen 11 Suikerwerken 5 ons Balletjes of 4 Bruidssuiker of 4 Witte Hagel of 4 Toffee's of 3.5 Pepermuntballetjes of 3 Pepermunt of 3 Buttercream of 3 n Hoesttabletten of 3 u Hoestblokjes of 2.5 Amandelboonen of 2.5 Katjesdrop of 2.5 Knoopdrop of 2.5 Melangedrop of 2.5. Borstulevellen of 2 Zoutdrop of 2 B Zaansche Hopjes of Koek - Biscuit 5 ons Z'Molen Biscuits of 3 Brusselsche Kermis 2.5 Gem. Biscuits 3 Zandkoekjes 3 Sprits Populair 2.5 Bitterkoekjes 1 bus Zaansche Koeken 7 Plum Cake's 1 Extra Honingkoek 1 kolossaal KOEK een reuzenkoek ca. 2 pond zwaar Chocolade 4 ons Chocolade Hagel 3.5 Flikken 3.5 Pindarotsjes 3 u Coronabonbons 3 Rumboonen 3 Pralines 3 Nougatbatons 2.5 Pastilles 2 Juliabonbons bus Cacao 4 Cocosrozenzeep 3 Karnemelkzeep 3 bus A, H. Metaalpoets 1 Linoleumwas 3 potjes A. H. Wrijfwas 2 doos A. H. Schoencreme Diversen 2 flesch Bessensap 1 flacon Huishoudstroop 3 pak A.H. Lucifers 5 rol Boterhampapier Specerijen enz, 2 potjes Mosterd of 2 ons Nootmuscaat of 3 strooibusjes Specerijen n Kaneel of Nootmuskaat of Witte Peper of uüü. Nagelen of jfl Wasch- en Poets artikelen. 5 pond Gele Zeep 4 Transparantzeep 3 Stijfsel 6 pak Bleekpoeder 5 Ira 4 Zeeppoeder 10 zakjes Blauw stukken Huishoudzeep UIIHTER UITVERKOOP

Peel en Maas | 1933 | | pagina 5