Voor N oor nieuwjaar! Fa. v. d. Munckhof vu Gemengde Berichten Nieuwjaars wensehen. Rekeningen, Kwifanfiën, Wissels, Enveloppen enz. Kasboeken, Winkelboeken, Registers en Nofifiegoed. Adveren café gïsl café gJsl VISITEKAARTJES Moderne modellen Fa. v. d. Munckhof, Groote Straat. het verleenen eener gratificatie over 1932 aan den hoofdagent en agenten ..van Politie L. H. Janssen, P. Derks en W. J. Steerneman. 17. Request van het St. Thomas college te Venlo tot het verleenen eener subsidie. 18. Voorslel van B. en W. tot het beschikbaar stellen uit de ge meentekas voor het eerste halfjaar 1933 van een bedrag van 239 x f 0.75 aan het plaatselijk crisis comité teneinde een extra steun te kunnen verleenen aan bij de door het Rijk gesubsidieerde werkverschaf fingen tewerkgestelden voor kleeding schoeisel enz. 19 Voorstel van B. en W. tot het in beginsel besluiten tot invoe ring van een steunregeling voor werkloozen voor zoover deze niet bij een werkverschaffing kunnen v/orden geplaatst en hen uit te noodigen Z. E. den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken te verzoeken een steunrege ling als vastgesteld bij diens besluit van 15 Januari 1932 no. 800 Afd. W. S. voor deze gemeente geldig te verklaren en in werking te doen treden op een nader door Z. E. in overleg met B. en W. te bepalen tijdstip. 20. Verzoek van K. Klasens, opzichter Ned. Heide Maatschappij om eene tegemoetkoming te ontvan gen uit de gemeentekas voor zijne i.inderes, die de protestant Christe lijke school te Boxmeer bezoeken overeenkomstig het bepaalde in art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. 21. Ingekomen stukken. GEVONDENeen dameshand- taschje. Inlichtingen gemeentepolitie. VERLOREN licht leeren hand schoenen. Terug te bezorgen Maré- cbaussée-kazerne. Tot opvolger van den Zeer Eerw. Pater Barnabas Theunïssen z.g. als Directeur der Derde Orde is door den Hoogeerw. Pater Pro viDciaa! benoemd Pater Silvester Coenen, de districtsvisitator. II Familie te Yenray. Zooah telken jare zal onze thans zeshonderd man sterke H. Familie haar opdrachtsfeest houden op den laatsten Zondag van Jaouari. Behalve het feit dat er drie gouden jubilarissen zijn, is er nog een reden om dit feest met meer dan gewonen luister te vieren, n.l. de wijding van de nieuwe vlag der H. Familie. Deze vlag is ontworpeD en uitge voerd door het in den lande zoo bekende bureau van religieuze kunst, n.l. het St. Bernulphus-Huis te Am sterdam. De Vicaris-Generaal van ons bis dom, Mgr. Dr. G. Bauduin, die nog niet lang geleden van Z.H. den Paus den mijter, bet kruis en den ring gekregen heeft met zijne verheffing tot Proronotarius Apostolicus a.i.p.. zal de wijdingsplechtigheid in onze parochiekerk komen vervullen. De opening van het feest van onze mannen zal zijn Vrijdagavond 27 Januari Een uitstekend predicant zal de predikatie's houden op dien dag en de twee volgende dagen. R. K. Lc 'sbibliothcek Yenray. Met 1 Januari kunnen nieuwe leden worden aangenomen. De contributie bedraagt voor een heel jaar slechts f 2.50. De prijs is zoo goedkoop, wegens 3e groote subsidie's, welke het rijk. de provincie en de gemeente aan dit cultureele werk geven. De buitengewoon gunstige voor waarden voor de leden zijn jammer genoeg niet voldoende bekend aan bet Venraysche publiek. Ter hunner beschikking staat thans een schat van 9000 boeken. Vier maal per week kan een lid twee boeken komen leenen, bij den heer Bernard Ktuysen Groote Markt 8 Wanneer men in den loop van het jaar pas lid wordt, dan vraagt het Rijk toch f2.50 contributie. Het is dus in ieders belang, zich vóór 1 Januari op te geven. Door de Handboogschutterij „St. Antonius" Halfweg is besloten om op 29 en 30 Januuri een Concert te geven met tooneeluitvoering. Naar de Zesdaagsclte te Dortmund. Bij voldoende deelname zal een extra trein loopen naar de Zesdaag- sche te Dortmund op Zaterdag 7 Jan. terug 8 Jan. Woensdag 11 Jan. terug 12 Jan. en op Donderdag 12 Jan. terug 13 Jaó. a.s. De kaarten verkoop duurt van 2 tot 5 Jan. a s. Voor deze bezoekers worden 1500 zeer goede zitplaatsen gereserveerd in t midden, benevens 250 staan plaatsen in het binnenvak. Aangifte voor Venray en omgeving tot Donderdag a.s. nam. 5 uur aan het Bureau van dit Blad. Door onze gemeente-politie werd Dinsdag aangehouden de 18- jarige W. J van hier. J. wordt ver dacht van oplichting van een rijwiel en een partij boter. De jongeman is Donderdag naar de gevangenis te Roermond overgebracht. VISITEKAARTJES Moderne modellen Fa. v. d. Munckhof Groote Straat. Naar wij -vernemen zal de Turnclub St. Christoffel op 8 Jan. a.s. een uitvoering geven ten bate van het Patronaat alhier. Had bij vorige uitvoeringen het gymnastisch gedeelte de overhand, thans hebben bestuur en leden gemeend, met een klucht in drie bedrijven 't grootste gedeelte van den avond te vullen. Opgevoerd zal worden „De man die zich wreken kon." 't Slot van den avond zal bestaan in toeren aan de brug, pyramiden enz. Op tweede Kerstdag ontvangt Albatros op het Sportterrein het sterke Sparta uit Sevenum. Aange zien beide clubs nog ongeslagen zijn, zal het ons benieuwen wie de beide puntjes in de wacht sleept. Door de Paardenverzekering van den Landbouwbond alhier zijn eenige wenken gegeven ter voor koming van zoogenaamd kruisbeslag der paarden, nl. le Tijdens eenige dagen rust of gedurende een langere rustperiode der paarden (b.v. bij vriezend weer), geve men zoo weinig mogelijk kracht- voedsel (haver). 2e Men voedere hooi, haverstroo, eenige bieten en in plaats van haver wat tarwezemelen, liefst als slobber- voedsel, 3e Men late de paarden eeoigen tijd in de weide loopen of kan zulks niet, dan stapt men de paarden dage lijks af gedurende b.v. 1/2 uur of 1 uur. 4e Ziet men na een rustperiode, wanneer het paard weer gaat werken, dat het begiDt te zweeten, zoo late men het paard onmiddellijk ter plaatse staan en dekt het goed toe, vóór dat men verdere hulp inroept. Voor de a.s. Feestdagen vindt U de grootste sorteering in fijne Vleesehwaren en Worstsoorten bij Slagerij CHR. GOUMANS Janssen Ziet Etalage. Ziet Etalage. OVERLOON. Als opvolger van wijlen Jos. Poels. zal als raadslid benoemd worden J- Goumans alhier. HOLTHEES. Dinsdag had alhier onder groote belangytell ng de be grafenis plaats van Jos. Bonants. De overledene werd algemeen geacht. Hij was o.a. pl. zaakvoerder der N.V.C. bestuurslid Fanfare, waar van hij de oprichter wasbestuurslid en oprichter O. L. Vr.-Gilde, voor enkele jaren vierde hij zijn 50 jarig lidmaatschap lid schattingscommissie paardenverzekering bestr. Coop. Stoomzuivelfabriek „St. Laurentius" te Vierlingsbeek c.a. Dinsdagavond vergaderde de R. K. Werkliedenvereeniging alhier in Café Fr. Kersten, als 5e lid van het bestuur werd gekozen H. Gelden Maashees, ook werd besloten een filmvoorstelling te geven, vermoede lijk in Maart a.s. Rijwieldiefstal te Horst. Zondagmorgen onder de H. Mis van zes uur werden een drietal rijwielen ontvreemd, slaande bij de kerk. Van de ontvreemding is bij de politie aangifte gedaan. WANSSUM. Alhier zal op le Kerstdag een liefdadigbeidsuitvoering gegeven worden door de schoolkin deren van Wanssum en Geysteren. Wie zich zelf en zijn kinderen een prettige middag wil bezorgen, ver- zuime niet deze uitvoering bij te wonen. Zie advertentie. Neemt proef van onze meer en meer gevraagde vleeschwaren-specia- liteiten GELDERSCHE ROOKWORST HAAGSCHE LEVERWORST Slagerij CHR. GOUMANS Janssen Ziet Etalage. Ziet Etalage Belangrijke aanhouding In het Noord-Limburgsche gtens- plaatsje Arcen is het aan de kom miezen gelukt, twee reeds lang ge zochte heeren uit Eindhoven te arresteeren, die ervan verdacht worden, in de Nederlandsche grens streek goederen te vervoeren, voor den smokkelhandel bestemd, zonder in het bezit te zijn van de hiervoor vereischte papieren. Dinsdag werd op den Lingsforter- weg aldaar een auto aangehouden, die bij onderzoek 10.000 boekjes sigarettenpapier, een tweetal revolvers en 50 patronen bleek te bevatten. De auto werd bestuurd door een zekere Maas uit Eindhoven. De bestuurder en zijn mede-passa gier eveneens uit Eindhoven afkomstig werden gearresteerd. De auto, het sigarettenpapier en de wapens zijn in beslag genomen. De Noord-Limburgsche sinaas appelen veilingen. Sinds eenige jaren was Venlo het centrum van een bloeienden sinaas- appelenhandel, wekelijks hadden er groote veilingen plaats, die zeer vele koopers trokken, fruithandelaren en grossiers uit heel de streek en mis schien wel het meest Duitschers, die daar op zeer voordeelige condities hun voorraden konden inslaan. De vruchten werden geimporteerd door de „Solbandera Valencia-sinaas appelen-import-maatschappij" die had ingezien, dat in deze Nederlandsche grensplaats geweldige kwaDtums kon den worden omgezet, de omzet was ongeveer even groot als die op de veiling van deze maatschappij te Rotterdam. Door een strubbeling tusschen den bond van importeurs en den gros- siersbond is het voor deze import firma thans niet meer mogelijk in Venlo te veilen. Al het geimpor- teerde zal thans te Rotterdam te koop worden aangeboden. Het feit, dat de firma het vaste personeel van haar Venlosche veiling in verband met dezen maatregel naar Rotterdam heeft overgeplaatst, heeft een staking tot gevolg gehad gelast door den bond van fruitbe- werkers, bij welke gelegenheid de „Solbandera maatschappij" ongeor ganiseerd personeel heeft aangenomen Voor Venlo brengt het besluit tot opheffing der sinaasappelenveiling een voor- en een nadeel. Een dertigtal arbeiders vonden hier werk, er heerschte op de vei- lingdagen een groote drukte rond de Solbandera-loodsen, er kwamen die dagen vele Duitschers naar Venlo maar daartegenover stond, dat de stedelijke grossiers slechte tijden doormaakten.... TEGELEN. Door de directie der N. V. Teeuwens kle/warenfabrieken te Tegelen is tegen 1 Januari aan alle arbeiders ontslag aangezegd in vérband met de C. A. O., die op dien datum vervalt. Aan de arbeiders is medegedeeld, dat ze tegeo andere arbeidsvoor waarden in dienst kunnen blijven. KESSEL. Voor de vacante be trekking van Gemeente-veldwachter dezer gemeente hebben zich 93 candidaten bij den Burgemeester aangemeld, waarvan meerderen in het bezit zijn van het diploma met aanteekeoingen. Door onbekende auto doodgereden Donderdagavond vonden eenige voetgangeis op den rijksweg te Kessel (L.) een bejaard manspersoon dood midden op den weg liggen. De man had een wonde aan het hoofd en verder verscheiden verwon dingen als been- en armbreuken. Men herkende in hem den 64-jarigen ongehuwden L. Janzen uit Kessel. Uit de rpoen, die men op den weg vond, kon men weldra afleiden, dat J. door een autc. die in de rich ting Venlo reed, was aangereden. Duidelijk was waar te nemen, dat het slachtoffer over een afstand van ruim 25 meter door de auto was meegesleurd. De bestuurder van den wagen schijnt zich van deze aanrij ding niets te hebben aangetrokken en eenvoudig te zijn doorgereden, terwijl het tcch onmogelijk moet worden geacht, dat hij van de aan rijding niets zou hebben gemerkt. De doodelyke aanrijding te Areen. Voor de Roermondsche Rechtbank stond terecht de 37-jarige chauffeur P. O., uit Arcen, wien bij dagvaar ding was ten laste gelegd, dat hij in den avond van 20 September na achten met een door hem bestuurden vrachtauto bij bet nemen van den bocht in de Steeg te Arcen, den 16- jarigen slagerrjongen F. van de Pas beeft aangereden, met het gevolg, dat deze een dusdanig ernstige hoofdwonde bekwam, dat hij kort daarop overleed. Naar uit de be handeling bleek, reed van de Pas per rijwiel waarop ook nog gezeten was de 13-jarige L. van Swelm. ter plaatse geheel rechts van den weg langs een aldaar staande heg. Hij was door een aan den auto uitstekenden pin gegrepen en was zelfs zijn halsslagader opengescheurd. Eisch twee maanden hechtenis. Duitsche margarine in Roer mondsche inelkkarretjes Woensdagmorgen werden door de ambtenaren een viertal melkwagentjes van een Roermondsche particuliere melkinrichting aangehouden en aan een onderzoek o iderworpen. Het bleek, dat in de wagentjes Duitsche margarine vervoerd werd. Verdronken. In de sluis te Panheel is Maandag avond verdronken een Duitscher, afkomstig uit Oost Pruisen. De verongelukte was machinist op een voor de sluis liggende stoom- hoot. Maandagavond ging hij in- koopen doen, doch keerde niet terug. Dinsdag ging men aan het dreggen en vond spoedig een net, waarin de ingekochte waren geborgen waren. Dinsdagmiddag werd ook het lijk opgehaald. Vermoedelijk is het slacht offer van de hooge sluismuur gestort en jammerlijk verdronken. Prov. Staten van Limburg In de Woensdag voortgezetten vergadering der Prov. Staten ont spon zich een breedvoerig debat over het ontwerp-besluit van Ged. Staten tot oprichting van een Waterschap voor Midden-Limburg ten Oosten van de Maas. Dit waterschap ial zich uitstrek ken over het stroomgebied van de Neerbeek, dat ongeveer 52.000 H.A. omvat, waarvan circa 20.000 onder België en 32.000 onder Nederland ressorteeren. De werken op Nederlandsch ge bied zullen in werkverschaffing wor den uitgevoerd, waarbij het Rijk opkomt voor het volle bedrag der loonen, die echter voor een deel zullen worden verhaald op de ge meenten, waar de te-werkgestelden hun woonplaats hebben. Het nieuwe waterschap zal dus Dagenoeg geen aanleg- maar alleen onderhoudskosten te dragen hebben. Fa. YISITEKAARTJES Moderne modellen d. Munckhof. Groote Straat Nadat het voorstel om de beslis sing aan te houden met 31 tegen 9 stemmen was verworpen, werd de oprichting van het waterschap zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Met een hartelijk dankwoord van den Voorzitter, die de Staten geluk- wenschte met het uitnemend werk dat op dezen historischen dag was totstandgebracht werd de vergadering gesloten. Worden de stoomtramlynen opgeheven In de Dinsdag gehouden vergade riug der Prov. Staten van Limburg kwam*als eerste punt het jaarverslag van de Directie der Limburgsche Tramweg Maatschappij in behande ling. In antwoord op een vraag van den heer Kissels naar de vooruit zichten der stoomtramwegen, deed de heer J. Poels namens het college van Ged. Staren de gewichtige mede- deeling, dat in den loop der volgende week de Raad van Commissarissen der L.T.M. een vergadering zal houden, waarin de beslissing zal vallen over het lot van de drie nog over blijvende stoomtramlijnen in Midden-Limburg Roermond-Meyel, Roermond Ittervoort en Roermond- Roosteren. Zonder op het te nemen besluit vooruit te loopen, meende de heer Poels niet te mogen verzwijgen, dat een voorstel aanhangig is om het opbreken der bedoelde lijnen te be vorderen. Een ontslag dat niet doorgaat. Bij K. B. is ongegrond verklaart bet beroep, inges'eld door het ge meentebestuur van Belfeld tegen een besluit van Ged. Staten van Limburg, waarbij goedkeuring is onthouden aan een raadsbesluit dier gemeente tot het aan den heer W. E. Janssen, anders dan overeenkomstig eigen verzoek verleenen van ontslag als secretaris en ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Belfeld. Door een molenwiek getroffen. Te Nuth werd een zoontje van W. .door een molenwiek getroffen. Het knaapje werd ernstig aan bet hoofd gewond. De mynverzakkingen De eene mijnverzakking in de parochie van Sint Pietersrade (Kerk- rade) volgt de andere op. met het gevolg, dat het aantal der gedupeer de bewoners stijgt met den dag. Pastoor Krijns meende onlangs, dat alle leed geleden was en kon wprden gedacht aan de nieuwe be schildering van het interieur van zijn mooie kerk. Maar hij zal zijn plan nen voorloopig moeten opgeven, nu in de laatste dagen de roijuverzakking wederom schrikbarend heeft huisge houden. De waterleidingen spnogen nog steeds. Woensdag weer een midden op straat en in de huizen zijn nieuwe scheuren aan de orde van den dag. Het geval—Ruys. Het centraal bestuur van de R.K. Kiesvereeniging te Maastricht heeft aan het bestuur van den R.K. Kie- zersbond in Limburg het volgende schrijven gericht De verdeeling der kwaliteitszetels heeft in ons bestuur een onderwerp van bespreking uitgemaakt en wij meenen, dat door de gevoerde pers polemieken in zake den zetel Ruys feiten onverklaard zijn gebleven, die organisatorisch wel degelijk verklaring behoeven en moeilijkheden voor onzen Kieskring met zich kunnen brengen. Daarom verzoeken wij uw bestuur aan die kwestie zijn uiterste aandacht te blijven schenken. Pater Mr. Beaufort O.F M. De R.K. Kiesvereeniging te Rot terdam heeft o.a. voor een vrijen zetel gecandideerd Pater Mr. D. Beaufort O.F.M. Deze deelt naat aanleiding daarvan in de Volkskrant mede, dat hij onder geen beding een cahdidatuur van de Tweede Kamer zal aanvaarden. De „vergeten" slager. Hebben andere plaatsen 'n ver geten scholier, onderwijzeres of violiste gehad Helmond heeft de primeur van een vergeten slager 1 Het Helmondsche abattoir beeft een prachtig koelhuis, waarvan de afzon derlijke cellen aan grossiers en slagers worden verhuurd. Nu geviel het, dat na werkzaamheden in zijn cel een slager de zware, hermetisch sluitende deur van het koelhuis dichttrok zonder zich te overtuigen of nog collega's binnen waren. Dit laatste bleek later echter het geval. De betrokkene bleef ruim anderhalf uur in de vriesruimte „eiogessperrt" voordat hij verlost werd. De voorzitter der R. K. Slagers organisatie deelde het koele geval in de jongste raadsvergadering mede en vroeg een schei-inrichting in 't koel huis aan te brengen. Dit zal gebeu- YISITEK AARTJES Moderne modellen Fa. v. d. Munckhof, Groote Straat. ren, heeft de voorzitter toegezegd, daarmee blijk gevend wel op gekoeld vleesch, doch niet op afgekoelde slagers gesteld te zijn Helmond's werkloozental. In de raadsvergadering van Hel mond deelde de voorzitter, burge meester van Hout, mede, dat Hel mond thans percentsgewijze op een na het grootst aantal werkloozen heeft van alle gemeenten in ons land. De Raad verleende een crediet van 5 cent per inwoner aan het Crisis- Comité, waardoor dit Comité over 1932 nog 5 cent per inwoner krijg' van het Nat. Crisis Comité. Verder stond de gemeenteraad de door B. en W. gevraagde credieten toe voor het verleenen van een Kerst- gave aan t'e steuntrekkers. Met de P" N. E. M. werd een nieuw con tract voor stroomleyering aangegaan, doch niet zonder dat over het zeer geringe medezeggenschap der ge meente hierin geklaagd was. Geheime voorraad. In een banketfabriek aan de Tuin- bouwdwarsstraat te GroaiDgen is door de Groningsche politie een groote hoeveelheid boter en vet in beslag genomen, waarvan geen aan gifte was gedaan volgens de crisis» zuivelwet. De partij, te zamen eenige duizenden kilo's, werd naar twee in de Dabijheid gelegen politieposihuizen vervoerd en daar opgeslagen. Tegen den eigenaar der fabriek is proces verbaal opgemaakt. Aanmerkely ke pachtverlagi iig. De Gemeenteraad van Kampen besloot aan de tegenwoordige pach ters van 21 stadserven wederom voor den tijd van 4 jaren deze erveo onder hands te verhuren tegen een ge- zamenlijken pachtprijs van f 53 000 tegen f 104 000 thans. Eenheid in verkeersteekens. Ingediend zijn wetsontwerpen tot goedkeuring van het verdrag van 30 Maart 1932 met bijbehoorend proto col nopens de belastingheffing van vreemde motorrijtuigen en tot goed keuring van het verdrag van 30 Maart 1931 tot het brengen van eenheid in de verkeersteekens. De door den Volkenbond bijeen geroepen Europeesche conferentie inzake het wegverkeer heeft deze verdragen opgesteld. Een belasting, die meer geld kost, dan dat zy opbrengt. Jan Bala, de zoon van den onlangs zoo noodlottig om het leven geko men schoenenmagnaat, heeft aan een persvertegenwoordiger zijn meening te kennen gegeven over het thans in Tsjecho Slowakije aanhangig zijnde wetsontweip, ten doel hebbend om door een extra belasting van het autoverkeer de voor de staatsspoor wegen fnuikende concurrentie weg te nemen. Het door de regeering beoogde wetsontwerp aldus Bata, kan ertoe leiden, dat bet gebeele autoverkeer sterk zal verminderen. De wet moet 60 millioen kronen opbrengen, doch indien men het (ransport per auto door belastingen gaat beperken zal daar het gevolg van zijn, dat het aantal automobielen in Tsjecho Slowakije terugloopt vaD 120 000 tot 60.000. En als men dan bedenkt, dat daar door 60.000 chauffeurs en 30 000 helpers op straat komen te staan, dan beteekent dit wetsontwerp, dat het aantal werkloozen met bijna 100 000 vermeerderd wordt, hetgeen de regeering 200 millioen kronen aan werkloozensteun zal kosten. Gemeente-reinigingsdienst. Zij, die hierbij willen aansluiten met ingang van 1 Januari a.s. kunDen dit opgeven bij den Gemeente-Ont vanger alhier. Ev/enals andere jaren bestaal ook thans gelegenheid in het nummer dat Oudejaarsdag ver schijnt, gelegenheid tot het plaatsen van Nieuwjaarswen- schen a 25 ct. per stuk (bij vooruitbetaling). Opgaven worden ingewacht lot uiterlijk Vrijdagmorgen 9 u Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Een ysbaan? Voor velen zal dit bericht als 't zagen in de volle krant vorige week aanleiding zijn geweest het hunne er van te denken, en welja, waarom heeft Venray zoo iets niet Zou dat te doen zijn Niets voor onsKomt toch niets van! En eens zien, door wie, hoe, waar daarmee voor den dag wordt gekomen. Ieder denkt en zegt er 't zijne van: dus ook schrijver! Toen we vorige weken in vele bladen en illustraties zagen, dat er ijs was, hoe op vele plaatsen al druk geschar werd, zijn velen van ons ook nog eens op reis gegaan naar de Rouw koelen en vonden na de groote reis.... de dooi al begonnen 1 We gingen per fiets, enkelen per auto en... de kinderen bleven thuis. Trouwens verreweg de meeste schaatsen bleven ingepakt en we vermaakten ons verder met de frissche plaatjes, waarop de meest echte Hollandsche jongens en meisjes ons tegenlachten Wat een gezonde pret 1 Wie heeft dat niet gedacht Of weten we niet meer van den tijd dat half Venray op 't Vlak op 't ijs was en de andere helft nog kwam kijken? Dat menschen van in de zeven tig nog schaatsten Zou dat voor altijd gedaan zijn Ieder, die even nadenkt moet toegeven, dat dit onzin is. Zou nu de gezondste sport, op stuk van zaken de minst kostbare, voor zeer velen de prettigste, die ze kennen, een sport, waarvan nu letterlijk niemand iets verkeerds kan denken of zeggen, waarvoor ieder evenzeer voelt, zou die hier moeten verdwijnen Want zooals 't nu gaat loopt 't op 'n eind. Kinderen krijgen geen gelegen heid meer om 't te leeren en wie nu en dan eens de lange tijd kan vinden om naar de Rouwkoelen te reizen, komt daar aan als 't begint te dooien of als de baan al onbruikbaar is door sneeuw of hoe ook. Er is uiteraard geen or ganisatie, die ons komt zeggen, dat 't ijs „leit" of die de baan in orde houdt, voor kinderen heeft 't bovendien ge vaar. Dus hoe gezegend de „Koningin van de Peel" ook zij, deze kleine parel ontbreekt aan haar kroon. We kijken dus maar naar de plaatjes en... zijn jaloersch Is er geen andere oplossing? Waar Venray een plaats is met veel enthousiasme voor allerlei sport die dikwijls geld kost bovendien kan daar geen ijsgelegenheid gemaakt worden Andere, veel kleinere plaatsen deden 't al. Plaatsen, die geen groote inrichtingen hebben, die honderden vaste deelnemers kunnen bezorgen. Ja 1 zou er één plaats in ons land zijn, waar meer reden is om 'n ijsbaan te stichten en tevens meer gelegenheid? 't Is bekend dat elk dier groote in richtingen kosten en moeiten op ruime schaal aanwendt om de bewoners ge legenheid tot ontspanning te geven. We mogen dus vast vertrouwen dat allen met de burgers zullen willen meewerken om ook deze plannen te helpen verwezenlijken. Ja, reeds moeten meerdere dier inrichtingen er ernstig over denken een eigen gelegenheid te scheppen Daar staan we dan met... onze Rouw koelen, tot die" ook ontgonnen en ont waterd worden als 't Vlakwater... dan met onze plaatjes 1 Want wie heeft dan nog den moed als 't nu niet lukt, nu allen kunnen meewerken, hoe zal 't dan later gaan? Er- is dus reden te over want Venray heeft geen geschikte gelegen heid, er is vaste deelneming én de tijd dringt 't moet nü ondernomen wor den Waar andere kleinere plaatsen het konden moet 't voor Venray geen reden zijn om te denken, dat 't hier niet lukken zou. Ik hoop dat velen, die 't vorige be richt lazen, zooals ik, met enthousiasme het hunne zullen bijdragen. Propaganda: t moet lukken dat velen die technisch iets van ijsbanen weten of te weten kunnen komen, zoodra mogelijk hun kennis uiten Waar, hoe en zeer veel andere vragen moeten nog bekeken worden. Wie komt er mee? Weest overtuigd nu of... als Paters, Jerusalem, St. Anna b.v. voor zichzelf gaan zorgen zitten wij met... de plaatjes. Een enkele zal het kunnen kijken!... Wie volgt? L. Burgerlijke Stand Venray van 16 tot 23 Dec. 1932. GEBOREN Bernardus H. Loeneo, Leunen Mathieu H. Loenen, idem Hendrika In de Rijp. Schoolstraat Hendrika P. Arts, Oirlo. OVERLEDEN Anna Bonten, 67 jaar. Klooster zuster,- Jeruzalem. Anna Maria Hendriks, echtgenoote van A. J. Berbers, 54 jaar, Maas- hees'cbe weg. 1 patiënte St. Annagesticht. Alle benoodigdhedan voor de Boekhouding. Kerks]] Morgen v mis en |J Kerstmis J seu, 7 uutj en gevolg 9 uur geejj mis voorajl sen Van? leden der c® medebreng*] pienf ;erk leest y: om stille JS, ?0°r stille H. 10 uur 2 still ibiddin (zar 2-3 uu ding vanML Mark gatie, half, Maand; sten al van het 8 uur twi 10 uur de pleten enj^ Dinsdag y Allerheilig* 10 uur de en 5 uur processie. Woensd^ J C. Ame^i door de bond Heifyj j^mis. Donderdig! f|(Veltui half 8 besidf ifovoor Opbergen, vo Buggems ttj Jans Vrijdag feg beleid j£ Th. Jansses.1 ioarg. 2de Gerard TrW p Zaterdag jonge i 6e klas s lisjes d te biechten,! tgteld ji Renier Mitfy A.s. Zonfo eers 7 uur H. enerale H nie voor de:*;H. Fj I ikerk Morgen h *1 Hoo Kerstmis. Otj 5 de eer: 5 uur de fi'fdersmis, uitreiking vim jp.Comnu Op eerstdi dag wordt geen biecht#4 Gen. de Derde 0:* nrtover 4 Vespers, 5 a lol. Maandag itistd3g, let H. Stephanus, H. Mis Zondag, 8w Hoogmis 4 gez. Vesper,, uur Lof. Maandag gseéJerde Ord ring. Dinsdag ;,3;iiorHoog Lof ter eertml Antoniu Vrijdag 7 naitoogmis, ning van des H.kniisweg. St. litiérfatro Maandsgy;^ van 11 Spaarbank, coaitutif, bib! afhalen vat kutljes vooi bijeenkomst. Dé bijeenk< om 6 uur ail vermoe tot half 9. bioo van G hebben pastoirolgendei eenkomst, tëiéin om 8 Woensdapra» van ha gezamenljitfcrgaderin Groepen. Wiejnor wer verhinderd wat moeten hunnmndel m en Li jrstdag half 7 1 en eers 9 uur V a half 1 jlelling tweed t "3 uur d [lof, Te jieledit DistriciArbeid Kantoor; échoolstra Wo^prraa) 1 huishoadste voor b< 1 jongen ■neienv. Agenten. 3 boerendleuneiden v 1 paardenkaét voor 1 keukenmtuoot P< 1 letterzettn Biedeuich au Metselaars, thmerliei lieden, stucadcrs, los steenfabrieksaiMers, m werkvrouwen, burger dagmeisjes, booiknechi enz. Verstelnaalster. 1 dienstbode 'i jaar Verloofd: Mien bin It JohanJeii Langstraat ia Oroote Slraal i> Venray, Hslm Verloofd! G. van Don Chr. S Amsterdam, Prjsen Venray, Langwat Kerstijs 1' (Eenige Wnisj Wegens lato den is a s. Zolag DAO ons A. Verbek-I Hoenqrsti den Wegens faril'er le KEfSTC I. Gos^ni Wed Wilt U een tpai strijd ■rien 2e Kersda ServafiuW 18 1 Panningen 1 eerste clobs uifle Entrée 25 ct.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2