ontwikkeling. Pief Kasfee! komf j&roNqft Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. JACFONQ^4 roORDEQJGSrft MANUFACTUREN VOORDELIGST/ Dit nummer bestaat uit DRIE bladen. Politieke Uit eigen land. Waterschap der N Limburgsche beken op Maandag 2 Jan. a.s. Provinciaal Nieuws Zaterdag 24 December 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 52 MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET EEL EN BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER A^VF.RTENTIEN: 1-8 regels 60 cent, elke regel meer 7- ct. bij abonnement lagere taneven. UitgHTe van FIRMA VAN DEN MUNCKHDK VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent De aanwijzing va» can (li dat en voor (le a s. Tweede Kamerver kiezing. De besten voorop Voor onze Kath. Kiesverenigin gen is nu de gewichtigste tijd weer aangebroken. De verkiezingscampagne voor de Tweede Kamer heeft een aanvang genomeD. Het verkiezings- werk is weldra in vollen gang. Voor 15 Januari a.s. moeten de candidaten zijn aangewezen waaruit onze Kath. Kierersbood een lijst van tien candidaten zal samenstellen. Vijf daarvan zullen, naar we mogen ver wachten, in de Tweede Kamer zit ting nemen en de overige vijf gaan als hun plaatsvervangers fuügeeren. Het Bondsbestuur heeft daarom trent aan de Besturen der plaatselijke Kiesvereenigingen reeds de noodige mededeelingeu gedaan, welke bereids dooi de Limburgsche pers vermeld zijn. Voor of op 15 Januari moeten alle Kath. Kiesvereenigingen een vergadering houden. Deze vergade ringen immers kunnen candidaten stellen. De leden der Kiesvereenigingen kunnen echter ook buiten de ver gadering candidaten aanwijzen. De wijze waarop heeft meó in de bladen kunnen lezen. Zoo noodig vrage men inlichtingen bij den voorzitter of secretaris, waar ook formulieren ter inteekening kunnen woiden ge vraagd, evenals bij den secretaris van het Bondsbestuur den heer K. Geelen. Pastoor Babetsstraat 51 te Maastricht. Voor die aanwijzing van cadidaten heeft de Katholieke Staatspartij een systeem ingevoerd waardoor deze zoo democratisch mogelijk is geregeld. Een candidaat kan gesteld worden door 25 leden van K3th. Kiesver eenigingen en 50 leden kunnen samen •"ijf candidaten tegelijk stellen, het aantal voor Limburg katholieke zetels. Zulk een aantal gelijkdenken- den over een candidatuur zal gemak kelijk te vinden zijo, wanneer het een flinken candidaat geldt. Anders moeten we hem trouwens niet heb ben. Elk lid van de Staatspartij heeft derhalve evenveel invloed op de candidaatstelling, evenals straks op de stemming waarbij de Limburg sche lijst zal worden samengesteld, welke op het officieele stembiljet zal komen te staan. Die aanwijzing van candidaten is derhalve een hoogst ernstig werk dat door elk lid ernstig moet worden opgevat. Wie het in het belang acht van het land en van de katholieke partij een candidaat te stellen, hij doe het. Er is niemand die hem daarvan terughoudt. Straks zal de heele Limburgsche kiezersbond een uitspraak doen over zijn candidaat. En de tien candidaten door de gezamenlijke leden bij de te houden stemming uitverkoren, zullen Limburgsch katholieke candidaten zijn. Als degelijk organisatieman moet elk lid zich dan bij die uitspraak neerleggen. Van dien dag af aan staan we met onze katholieke 'ijst voor den politieke tegenstander dan is het allernoodzakelijkst een hechte eenheid te toonen. Zijn we dan verdeeld dan komen de slagen op ons neer. Het is dus van het grootste belang die verkiezing onzer candidaten zoo degelijk mogelijk voor te bereiden. Reeds bij de aanwijzing van de candidaten dienen we goed uit de oogen te zien en gebruik te maken van de rechten ons daarbij gegeven, wanneer we ons daartoe geroepen gevoelen. Heeft de stemming eenmaal plaats gehad dan moet de critiek zwijgen. Laten we derhalve nu allemaal gaan samenwerken opdat uit het verkiezingswerk een zoo degelijk mogelijke lijst voortkome. Het politieke leven is van zoo ontzettend groote beteekenis in onzen tijd. Niet alleen op economisch gebied, hoewel dit thans alle krachtinspan ning eischt, om den nood van den tijd voor elkeen zoo dragelijk moge lijk te maken. Maar naast het economische staat een nog veel grooter belangde groote beginselstrijd, de handhaving van gezag en orde in onze bedreigde samenleving, zonder welk gezag en zonder welke orde ook het stoffelijk welzijn wel verloren moet gaan. De beginselen van verschillende politieke pattijen loopen verder dan ooit uit een. De uitersten zijn de communis ten die tegenover de heele overige wereld staan en de maatschappij in krankzinnige taal trachten wijs te maken dat uit omwenteling en geweld het heil der volkeren zal geboren worden. En hoe ook het Russische volk, het armste der armen geknecht ligt ODder de laars van den ruwen god- deloozen bolsjewiek, toch dringt de geest van het bolsjewisme [door en heeft invloed in allerlei kringen der samenleving. Evenmin als de oor logsgruwëlen de wereld wijzer hebben gemaakt om den oorlog en alles wat er toe leiden kan te verafschuwen, evenmin heeit het in Rusland ver goten bloed, de uitmergeling van den Russischen boer, de meedoogelooze behandeling van heel een millioenen- volk het goede inzicht gebracht over het onheilvolle communisme. Ook onder ons wonen de saloncommunis- ten die onder een kop thee coqet teeren met het bolsjewisme en elkaar den lof verkondigen van communis tische ideeën. Ook onder ons leidt ellende arme slachtoffers van onzen tijd in wanhoop tot een verkeerde mentaliteit, die hulp doet verwachten van een kant waar deze nooit van komen kan. Welke beginselen kunnen tegen over de bolsjewistische worden ge plaatst en deze met vrucht bestrijden Niet de liberale, Diet de sodalis tische, die beide dat heillooze com munisme hebben voortgebracht op den dag dat ze de menschelijke rede alleen als de wetgever erkenden, zonder in het bestuur der volkeren den Schepper der wereld zelf toe te laten. Alleen de beginselen van het Christendom kuDnen de maatschappij redden uit den nood en een oplos sing brengen in den onheilvollen chaos waarin de wereld economisch verzonken ligt. Van die beginselen zijn wij katho lieken op de eerste plaats de dragers. Wij moeten daarom wel ons uiterste best doen om op het poli tieke strijdtooneel onze besten op den voorgrond te brengen. Daarvoor moet elke katholiek op zich zelf doen wat hij kan, daarvoor moet ons katholieke geheel in onver breekbare eenheid al zijn krachten geven. ROELAND. De Kerstweek. Wij zuilen ditmaal niet ons oog richten op wereldsche zaken, gelijk we dat in deze rubriek over 't al gemeen 51 weken van het jaar moe ten doen, al was dan ook immer ons streven om hier de wereldsche zaken te zien door den bril der Katholici teit. We zitten nu in de Kerstweek, De schoone en stille glans van het mooiste en verhevenste Christe lijke feest van heel het kerkelijk jaar overstraalt en bebeerscht geheel deze week. Een zacht licht uit een betere wereld. En wat vooral zoo bijzonder aan trekkelijk is Dat dit feest bij uitstek is een feest van stilte, van vrome, van eenvoudige menschen, omdat die doorgaans beter en dieper den Kerstvrede kunnen aanvoelen dan de meer ontwikkelden en meer met aardsche goederen gezegenden. Herinnert gij U nog, lezer, dat gij eens zalig en opgetogen en gelukkig stond aan de kribbe, zorgeloos en veilig in den glans der kaarsen van de kribbe Was dat niet in de jaren van uw jeugd En voelt gij U thans nog even vroom, even blij en opgetogen Dan kunt gij van harte worden gelukgewenscht Want lang niet allen bezitten op lateren leeftijd dien eenvoud des harten nog, die stil- vredige voldoening viodt bij en rond de kribbe van het Christuskind in het stalleke van Bethlehem. En dit bewijst beter dan vele wel sprekende woorden, dat het geluk en de voldoening en de vrede volstrekt niet het deel zijn van meer ontwik kelden en rijken, maar over 't alge meen eerder zijn aan te treffen, waar eenvoud en soberheid de levens wetten stellen.... Wie eenmaal de wereld heeft over gekeken hetzij dan door zijn meer dere ontwikkeling, hetzij dan daartoe in staat gesteld door de grootere welvaart weet maar al te goed, dat hoe meer hij zag, hoe grooter de hunkering wordt naar hetgeen hij nog niet zag en hoe meer de rijke bezit, hoe kwellender hij geplaagd wordt door het verlangen naar het geen nog niet het zijne is. Dat is de vloek van alles, wat niet zijn doel en eindstreven vindt in God. Dat iedere gedeeltelijke verzadiging nieuwen honger kweekt, erger dan de vorige. En de oorzaak van de ontevreden heid der groote massa is dan ook wel nergens anders te vinden dan in het feit, dat ook de groote massa geleerd heeft de oogen te wenden naar hetgeen ze niet bezit en geluk gelijk stelt met het bezit van vele aardsche goederen. Wie daarvan de schuld dragen Wij, wij allen van hoog tot laag, mear de hoogeren meer dan de lager geplaatsten. De hoogeren ofwel de ruimer met aardsche goederen gezegenden heb ben sedert jaar en dag laten zien door hnn kleeding, hun vermaak, hun eten en drinken, hun auto's en uitstapjes, dat zij geluk, vermaak en ontspanning ergens anders zochten dan in een zoo getrouw mogelijk leven naar dat schoone geloof, dat ingetogenheid leert en ingekeerdheid en een leven, dat gericht is op het eeuwige leven hierna. En nu de wereld bezocht wordt door een vloedgolf van tegenspoe den in het tijdelijde, lijkt het wel gepast, dat de wereld deze tegen spoeden gaat beschouwen niet als een onheil, maar als een goed, om dat er geen doeltreffender middel is om omhoog te stijgen boven alle menschelijk gedoe uit, dan tegen spoed ea lijden, welke vrij maken van de stof. Of is dat in zijn wezen toch ook niet diep-waar voor U en voor allen En hebt gij, lezer, zelf niet eens ondervonden, dat elke ramp, hoe onoverkomelijk ze U ook voorkwam en hoe smartelijk ze U trof, U dich ter bracht bij God „Nood leert bidden" en tegenslag en lijden kweeken menschen met diepe ocgen en wijde gedachten, —o Alle gezeur over crisis en malaise valt toch feitelijk in het niet bij de groote gebeurtenis op Bethlehem's velden, die het menschdom een nieuwe wereldbeschouwing gaf, waar in het bezit van( aardsche goederen geen rol speelt, daar toch Christus zelf als een heilige Proletariër ge boren werd. En nu onze conclusie Zouden we niet het beste doen met althans deze week maar rustig de wereld haar dwazen gang te laten gaan en te trachten met onze zwakke krachten met onze zwakke krachten den geest wat booger op te heffen Een week besteden aan wat ver der af liggende en hoogere dingen is waarlijk niet te veel En daarbij nog dit. Hoe dieper wij ons indenken in de gebeurtenis rondom de Kerst kribbe, boe sterker wij zullen staaa in den strijd des levens, omdat wij dien dan niet meer zien als van zoo'n geweldige beteekenis en meer zullen beseffen het beperkte en stum perige en het kleine van vele zaken, waarover wij ons plegen druk te maken. In dezen geest aan al onze lezeres sen en lezers vaa harte een „Zalig Kerstfeest 1" In de Dinsdag gehouden najaars- zïtting van de Provinciale Staten van Limburg werd het voorstel van G. S. behandeld betreffende de oprichting van een Waterschap voor Noord- Limburg. De heer Maenen brengt in her innering, dat de werken reeds met groote kracht ter band ztjn genomen in afwachting van het oprichten van een Waterschap. G. S. meenden in den geest van Prov. Staten te handelen, door in overleg te treden met de betreffende departementen in den Haag, om de reglementen te kunnen voorbereiden. Er werden daar eenige aanmerkin gen gemaakt op de ontwerpen. Men meende, dat niet G. S., maar de Prov. Staten of het bestuur van het Water schap, de bevoegdheid moeten heb ben tot bezoldiging van voorzitter, bestuursleden, secretaris en penning meester van het Waterschap. G. S. hielden daarmee rekening en stellen voor aan den Voorzitter en bestuursleden presentiegeld te geven en vergoeding van reis- en verblijf kosten en de bezoldiging van secre taris en penningmeester over te laten aan het bestuur van het Waterschap Verder worden andere bepalingen gemaakt inzake ontslag van den voorzitter en de leden van het be stuur. De heer Thomeer, Horst, zegt, dat bij velen de schrik om het hart sloeg, toen zij hoorden van de hoogere cijfers omtrent de lasten, welke vol gens de berichten der bladen, in de verschillende klassen zouden worden geheven. Spreker vraagt naac de juistheid daarvan en van de reden der verhooging. Te Horst vallen 5200 H.A. in het Waterschap. Deze zouden circa ,f 7000 per jaar aan lasten moeten betalen gedurende 40 jaren, In het geheel omvat het Waterschap circa 25.000 H.A. met f 32.400 als lasten. Daardoor zullen gemeenten in moeilijkheden komen. Deze verpacht ten vele gronden toen ze nog onont gonnen waren tegen lagen prijs. Andere, waarvan de gemeenten de voorbereiding voor de ontginning deden, moesten hoogere pachten op brengen. Vele gronden zijn nog voor 25 tot 30 jaren verpacht. Van een complex van honderden H.A. van de gemeente Horst loopt de pacht in 1954 af met het recht van 50 jaren verlenging. Al zijn de pachtprijzen nog zoo laag (gemiddeld f 4 per H.A.), toch verwacht men wegens de malaise reductie daarvan. Daar kan geen sprake van zijn, als de gemeente op moet komen voor de hoogere Water schapslasten. De pachters kunnen daarvoor niet aansprakelijk worden gesteld, al verbeteren de gronden. Als dat bedrag van f 32 000 jaar lijks betaald moet worden door de grondeigenaars, maakt men er zich bezorgd over, dat veel daarvan wordt opgeslokt door het creëeren van partijen. Dit is sprekers opinie niet. Maar men is ongerust. De heer Obers, Sevenum, hoorde, dat de onderhoudskosten op f 14000 geraamd zijn, wat spreker boog lijkt voor de toekomst. De reclames van Midden-Limburg houden zeker ver band met de hoogere lasten en met die van het Waterschap te Weert. Spreker is een sterke voorstander van een Waterschap, maar kan aan nemen, dat de menschen in dezen tijd er veel bezwaar tegen hebben. De heer Poels, Venray, zegt, dat er eerst alleen sprake was van de hoofdbeken, waarvoor de ingelanden ongeveer f 75.000 moeten bijdragen. Dit beteekent over 40 jaar met amortisatie een jaarlijksch bedrag van f435 0. De eerst aangenomen cijfers dekken ongeveer f 5500. De nu in de bladen verschenen cijfers zijn globaal en niet-officieel. De hoofdingenieur heeft op sprekers verzoek een globale rekening ge maakt, welke niet tegen kan vallen. Daardoor zijn die hoogere cijfers gekomen. De classificatie is ook globaal. Als een bestuur gekozen is, kan dit ze herzien. Ook spreker acht de onder houdskosten te hoog geraamd, maar niet voor de eerste jaren. Alleen de secretaris penningmeester zal salaris krijgen. Er is ook technisch toezicht noodig. Dit alles tezamen beschouwd, komen we in de le klasse (926 H.A.) tot f 6.30. Maar juist deze klassen kan het 't best verdragen, want de gronden zijn nu volkomen waarde loos en worden goed. Verder betalen 1742 H.A. f 4, 4200 H.A. f 2 60. 160,000 H.A. 55 cent en 2000 H.A. niets. Er wordt hier f 800.000 verwerkt. We hopen te verkrijgen, dat de loo- nen geheel door het rijk worden gedragen. Spreker meent dus, dat hier een mooi waterschap tot stand komt. Als we van de veronderstelling uitgaan, dat de tijden slecht blijven, dan hebben we geen waterschap noodig. Maar de tijden veranderen. Dan zal heel Noord-Limburg van het werk profiteeren. Die 't meeste profi teered klagen nu het meest. De heer v. d. Bilt staat vrij sym pathiek tegenover het voorstel. Spr. vraagt, of dit een onderdeel is van het Peelplan. Dn heer RutteD, Horst, vraagt, wie de ingestorte brug moet herstellen. Die instorting kan een gevolg zijn van de te diepe ingraviDg der beek. De heer Rutten, Wanssum, ver dedigt het oprichten van het Water schap in het belang der streek. De uitkomsten van deze werden zullen een zegen blijken voor Limburg. Over 50 jaar zullen vele lage plaatsen vele boerderijen dragen met een nijvere bevolking. De keerzijde zijn de waterschaps- kosten. Deze kunnen laag zijn. Er zijn hier geeü bemaling, waterwerken, peilregeling, dijken, zooals in Holland, alleen bet instandhouden van wat nu tot stand komt, de goede waterafvoer. De lasten zullen vooral afhangen van de gekozen besturen. Deze zullen het onderhoud hebben te regelen. Gemakkelijk zal voorzien worden in de kosten door de waardevermeer dering der gronden Spreker meent, dat te weinig gronden in de nulklasse gebracht worden. De last moet min der door de hoogeie gronden ge dragen worden dan door de gronden, die profiteeren. Noodig is het rechtsgevoel in de streek niet te kwetsen. De toestanden in land- en tuinbouw zijn treurig. Ook daardoor is de tegenstand groot. Daardoor klemt te meer de plicht, de lasten voor de oevereigenaren zoo gering mogelijk te maken. Zoo geve men den eigenaren desgewenscht ge legenheid zelf voor onderhoud te zorgen. De heer Vrancken, Weert, is het er mee eens, dat het waterschap veel goeds brengt. Wat spreker onaange naam aandoet is, dat wat voor den werkman gedaan wordt, eindig is, wat voor den landbouw wordt ge daan, blijft te betalen. Het steeds toegroeien der beken brengt gevaar voor verzanding, zoo dat de kosten van onderhoud hoog worden. Schiet men tekort, dan wordt geleend, welke leeningen te Weert hoog opliepen. Men boude daar rekening mee. De lasten wor den niet kleiner maar veel hooger. De heer Schoonbrood, Maastricht, rapporteur, beveelt het voorstelt aan. Hij vestigt de aandacht op 't feit, dat de gemeenten zich vele kosten zouden moeten getroosten inzake werkloozenverzorging, wanneer dit groo'e werk niet zou worden uitge voerd. En die kosten zouden toch op de inwoners neerkomen. De heer Maenen zegt, dat een te diep graven uitgesloten is. De inge storte brug bleek sedert lang bouw vallig te zijn. Met Brabant had een bespreking plaats over een Peelplan. Het Waterschap bestrijkt een ge deelte van het terrein, waarvoor her Ingenieursbureau Bongaerts kanalen en vaarten heeft ontworpen. Maar wat nu wordt uitgevoerd, is veel eenvoudiger dan bet in tijd van hoogcouj unctuur gemaakte plan, vaD welks uitvoering in afzienbaren tijd geen sprake kan zijn. Het werk zal, wanneer ook de zijbekeo worden genormaliseerd, 8 ton kosten, waai van slechts 2 ton ral blijven drukken op het waterschap. Voordeeliger i§ zulk een werk dus nooit uitgevoerd. In de lasten, waarvan de heer Thomeer schrok, zijn ook de onder houdskosten begrepen, die nu vallen op de oevereigenaren. De Grondwet zegt, dat Prov. Staten het reglement moeten vast stellen. Wordt thans tot oprichting besloten, dan zullen binnen een jaar de kwesties van klassificatie enz. bier opnieuw kunnen besproken worden. De heer Bux, Sittard, stelt de voordeelen in het licht van het werk als werkverschaffiogsobject en zal dus graag voorstemmen. De artikelen van het besluit tot oprichting worden met eenige door de commissie van voorzitters eD rapporteurs en door G. S. voorge stelde wijzigingen zonder stemming aangenomen en ten slotte het besluit in zijn geheel. VENRAY, 24 December 1932. Postdienst Ter bevordering van een vlotte verwerking van Nieuwjaarscorres pondentie wordt er de aandacht op gevestigd, c'at het aanbeveling ver dient, deze stukken vroegtijdig ter post te bezorgen. Naamkaartjes en gedrukte Nieuw- jaarswenschen, indien deze in eenigs- zins belangrijke hoeveelheid moeten worden verzonden, werpe men niet in de bussen, doch geve die ten kantore aan het loket af. Op Nieuwjaarsdag vindt geen be stelling plaats. In de afgifte (op den gewoDen tijd) worden naamkaartjes en gedrukte Nieuwjaarswenschen niet begrepen. Bij Kon. Besl. van 10 Dec. j.l. zijn ingaande 1 Januari 1933 be vorderd tot eerste luitenant onze dorpsgenoot, de heer M. Hoede- makers, behoorende tot het 2e R.I., en onze oud-dorpsgenoot, de heer H. Oudenhoven, thans werkzaam in Ned. Oost Indië, behoorende tot het 17e Reg. Inf. Aanbesteding vrachtwerk Gasfabriek. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van be langhebbenden. dat zij Vrijdag 30 December a.s. des voormiddags elf uur ten raadhuize zullen aanbesteden het vrachtwerk te verrichten voor het Bedrijf der Gasfabriek gedurende 1933. Gezegelde inschrijvingsbiljetten on der opschrift „Inschrijving Vracht werk Gasfabriek" worden ingewacht uiterlijk Vrijdag 30 December a,s. des voormiddags elf uur ten Ge- meentehuize. Om elf uur zullen de biljetten in het openbaar worden geopend in de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders. Aanbesteders behouden zich het recht van gunning voor. Inlichtingen en model inschrijvings biljetten worden verstrekt ten kantore der Gasfabriek. Venray 20 December 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt waren in totaal aangevoerd 321 stuks vee. Stieren 0 Dragend vee 51Vet vee 20 Gust vee 15 Kalveren 0 Biggen 235. Handel levendig, prijzen hooger. Vet vee 25 tot 28 ets. per K.G. levend gewicht. Dragend vee f 160 tot f 225 per stuk. Mager gust vee f 75 tot f 150 per stuk. Biggen f 5 tot f 6.50 per stuk. Dinsdag 27 December a.s. des namiddags drie uur, welke zoo noodig zal worden voortgezet op Woensdag 28 December a.s. des namiddags vijf uur, zal de gemeente raad van Venray een openbare ver gadering houden. Aan de orde is 1. Notulen. 2. Behandeling en vaststelling der Gemeenlebegrooting, dienst 1933 en der begrooting van den tak van dienst van het bedrijf der Gasfabriek. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen tot den verkoop van hakhout, turf- slijk, oude materialen enz. zooais gebruikelijk gedurende het jaar 1933. 4. Benoeming van een lid in de Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs wegens periodieke aftreding van den Heer J, v. Meijel, vertegenwoordiger van de ouders van leerlingen, die de O. L. school bezoeken. 5. Voorstel van B. en W. om aan aanpaebters van gemeentegron den, die voor 1930 hebben gepacht, met uitzondering van pachters van onontgonnen gronden weder voor het pachtjaar 1932—1933 een ver laging van pachtprijs toe te staan van 10 procent. 6. Vaststelling der vergoedingen ten behoeve der verschillende bijzon dere scholen over 1930, overeen komstig het bepaalde bij de artikel* a 101 en 103 der Lager Onderwijswet 1920. 7. Verzoek van M. Tacken, Langstraat om ontheffing van riool belasting wegens het onbewoonbaar zijn van zijn woning Langstraat 21. 8. Ingekomen reclames van A. van de Pasch en G. Roefs tegen hun aanslag in de Rioolbelasting. 9. Voorstel van B. en W. om aan V7. van Stiphout te verkoopen een perceel ontginningsgrond ter grootte van circa 1 H.A. voor f300 per H.A. 10. Voorstel van B. en W. om enkele strookjes weg aan den pubiic- ken dienst te onttrekken en aan de Provincie te verkoopen eenige aan- scheuten langs den Maasheeschen weg in verband met den aanleg van een fietspad. 11. Voorstel van B. en W. tot onttrekking aan den openbaren dienst van verschillende stukjes weg en verkoop van deze strookjes en diverse andere aanscheuten. 12. Mededeeling der door B. en W. vastgestelde instructie voor den Directeur van den gemeentelijken dienst der W. V. en A. B. en van het huishoudelijk reg ement voor de Commissie van Toezicht. 13. Schrijven der Ned. Spoor wegen inzake invoering buurtverkeer en marktverkeer. 14. Request van den Ned. R. K. Hanzebond van slagerspatrcons te Nood wijk inzake verlaging keur- looDen. 15. Voorstel van B. en W. tot opnieuw verhuring der woning thans bewoond door den voorwerker bii het Staatsboschbeheer, M. Manders. 16. Voorstel van B. en W. tot

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1