„Kentering." Zulks op initiatief van onze R.K. Werkliedenvereniging. Nu zal men dan eens een film zien die echt film is en echt katholieke film is. Groote kunstenaars hebben aan deze film meegewerkt. Critici die bekend staan, dat ze bijna alle filmen afkeuren, hebben „Kentering" ten zeerste geprezen. Ziet onze speciale Kerst-etalage heereu mode-artikelen. JEAN LEMMENS, Stationsstraat. BEKENDMAKING. Inschrijving voor den dienstplicht. De Burgemeester van Venray her innert de in 1914 geboren mannelijke personen aan hunne verplichting om zich in de maand Januari a.s. ter inschrijving voor den dienstplicht aan te geveD. Voor de inschrijving zal speciaal zitting worden gehouden op 6 Jan, a.s. tusschen 9 en 12 uur voorm. Hij, die meent in aanmerking te komen voor vrijstelling van den dienst wegens broederdlenst, kostwinner schap, of wordt opgeleid tot een geestelijk ambt, kaD hiervan bij de aangifte mededeeling doen. Voor nadere inlichtingen kan men zich ter Secretarie vervoegen. Venray 13 December 1932. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Militaire Vooroefeningen. De examens zijn afgeloopen. On danks het feit dat hier in Venray de examens moeilijker zijn dan elders, omdat de candidaten hier ook de mitrailleuse moeten kunnen bedienen, zijn toch allen (één slechts uitge zonderd) geslaagd. Voorwaar een mooi resultaat. Een woord van dank aan de bekwame en volijverige instruc teurs. Een buitengewone aetueete avond wordt de spreekbeurt van Piet Kasteel, Den Haag Op zijn origineele wijze, met een humor zooals alleen Piet Kasteel dat kan, zal hij spreken over van Dominee tot Kardinaal a.s Maandag 19 Decembers uur voor de Volksontwikkeling te Venray Groote Zaal Patronaat GEVONDEN Een halssnoer. Inlichtingen Gemeente-politie. Naar we vernemen bestaan er ter plaatse plannen om tot oprichting van 'n ijsbaan te komen. De ver schillende inrichtingen wachten al geruimen tijd op deze gelegenheid. Laat de andere enthousiasten mee werken, dat alle burgers mee kunnen genieten. Nadere berichten volgen. Men verzoekt ons te willen berichten, dat a.s. Dinsdag geen zitting wordt gehouden van het Bureau voor Tuberculose-bestrijding. Donderdag vertrokken van hier een 50-tal Middenstandskinderen naar het Rustoord te Eersel (N.B.) Onze dorpsgenoot de heer Jac. GoumaDS Chrzn. slaagde, met hoogste onderscheiding der jury, aan de Deutsche Fleischer Kunstschule te Keulen. Dit was de 38e Intern. Cursus welke aan die school ge geven werd, en de geslaagde de 5e Nederlander welke deze school be zocht heeft. Donderdag 8 Dec. j.l. organi seerde de verschillende Jonge Boeren- vereenigiugen van hier eeD excursie naar Ysselsteyn. onder leiding van den Weled. Heer TimmermaDn, Ge meente Opzichter. - Uit de groote belangstelling bleek, dat ondanks de malaise, de aandrang bij de boeren en vooral de Jonge Boeren om te ontginnen, nog niet verflauwd is. De crisis houdt hen echter nog tegen, om de verschillende mooie peiceelen, die men in de Peel nog vindt, in cultuur te brengen. Op Zaterdag 21 en Zondag 22 Januari a.s. zal door de Tooneel- c'ub der R.K. Werkliedenvereeniging „St. Jozef' in het Patronaat alhier v/orden opgevoerd „De Anarchist", drama iu 4 bedrijven en „Het Rare Kosthuis", kluchtspel in 2 bedrijven. Ontwikkelingsavond Weer was het zeer dru'< op den Maandag 12 December in het St. An- toniuspatronaat alhier gehouden Ont wikkelingsavond. Met voldoening constateerde de leider dezer avonden, ae Weleerw. Heer Kape laan Oeurts, deze groote opkomst, hetwelk hij vooral verklaarde uit het feit, dat op dezen avond de Weleerw. Pater Bonomeus de Greeve, hier zoo welbekend, een spreekbeurt zou ver vullen. Hot spontane handgeklap, waar mede de Spreker bij zijn intrede ont vangen werd, bewees ten zeerste hoe welkom Pater Borromeus hier als Spreker begroet wordt. Zei. er ook het onderwerp van dezen avond mtresseert de aanwezigen ten zeerste en men kan er van overtuigd zijn, dat deSpreker zijn onderwerp meesterlijk zal behan delen. Hierna kreeg de Weleerw, Spreker het woord en verklaarde met vreugde de uitnoodiging tot vervulling van een spreekbeurt in Venray te hebben aan genomen, waar Venray den Zonen van St. Franciscus bijzonder lief is. Immers de Venrayers geven zoo ruimschoots het lichamelijke voedsel aan de Paters Franciscanen, dat Spreker als een Zoon van St. Franciscus op zijn beurt met vreugde het geestelijk voedsel voor hen komt breken. Komende tot zijn onderwerp het ideaal van het Christe lijk Huwelijk, maakte Spreker dit los van alle wereldsche beschouwingen als een Michel Angelo het heerlijke beeld van Mozes los maakte uit een ruw stuk marmer. Met tal van beelden uit het Oude en Nieuwe Testament toonde Spreker de heiligheid aan van het huwelijk, een door God ingestelde en tot God voe rende orde. De nadruk legde Spreker op de onontbindbaarheid, waaraan de H. Kath. Kerk steeds en onder alle omstandigheden vastgehouden heeft en vasthouden zal. Met schrille kleuren teeitende hij de verschrikkelijke gevol gen van het prijsgeven van dit dogma en spoorde met klem allen aan tot trouw aan dit princiep, al moeten in het huwelijk zeer vele en zeer groote offers gebracht worden, vooral in groote gezinnen. Doelende op de verwoede strijd, die thans allerwege tegen de onontbind baarheid van het huwelijk gevoerd wordt, wees Spreker op den komenden moeilijken strijd en sloot zijn schoone rede met de aangrijpende waarschuwing: de zondvloed stijgt. Als het hartelijke applaus geluwd is, dankt Kapelaan Geurts den Weleerw. Spreker voor zijn overtuigende rede, die ons allen een riem onder het hart gestoken heeft en zoo duidelijk- deed uitkomen het wijs beleid onzer Moeder de H. Kerk. Na de mededeeling, dat Maandag 19 dezer de Heer Piet Kasteel komt spreuen over „Van Dominé tot Kardinaal", sloot hij dezen schoonen avond met den Christelijk en groet. MERSELO. Woensdagavond ver brandde alhier een korenmijt van M. Janssen. Oorzaak onbekend. De mijt was niet verzekerd. MERSELO. Zondag 11 Decern ber werd alhier onder groote belang stelling van vrouwen en meisjes een Boerinnenbond opgericht. Staande de vergadering gaven zich 94 vrouwen en meisjes op als lid van genoemden bond, waarna werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Gekozen werden Mej. Poels— Wismans, Mej. Pubben—Loenen, Mej. MuijzersMichels, Mej. Ewalds Rambaghs en Mej. Van Meijel— Nooijen. OOSTRUM. "Vrijdag 9 Dec. hield de Afd. Oostrum een vergadering voor de oprichting van een Boerinnenbond. Hierbij waren aanwezig den Z.E. Heer Bemelmans, adviseur van den L.L.T.B., Mej. Hendriks, consulente van den Boerinnenbond. Verder den Geestelijk Adviseur en 't Bestuur van den Boerenbond en verschillende vrouwen en meisjes, Als sprekers traden op den Z.E. Heer Bemelmans en Mej. Hendriks, welke uiteenzette 't groote nut van dergelijken bond op Godsdienstig en huishoudelijk gebied. Tot bestuursleden werden gekozen Mej. Poels-Baeten, Mej. Moorrees- Custers en Mej. D. Loonen. Verder gaven zich alle aanwezigen op als lid. Fa. v. y ISITEKAARTJES Moderne modellen d. Munckhof Groote Straat. Fa. VISITEKAARTJES Moderne modellen v. d. Munckhof, Groote Straat. Blijkens de dagvaarding had van D. den chauffeur Vaessen met een mes in den rug gestoken, waardoor de linkerlong was geraakt, terwijl Jan sen steken in rug en schouder had opgeloopen. Vooral V. was er nog- si ernstig aan toe geweest en aan' Duitsche textiel industrie, waarin 1929 nog 40522 arbeiders werkten en in - tn?o ma -> j vaokehik had men voor zijn leven 1932 nog 27612, een vermindering dus van 12910 arbeiders. Zoo kan men doorgaan met andere bedrijven, waar duizenden en duizenden arbei ders werkloos werden. Ook met den handel is het treurig gesteld. Rotter dam lijkt een kerkhof van handels schepen. Spreker toonde met cijfers aan wat ooaersreun v A alle on- en minvermogende Limburg door onze regeering gedaan wordt - gevreesd, De eisch luidde voor het primair ten laste gelegde acht maanden ge- vangenistraf, met aftrek der preven tieve hechtenis. Gezond Limburg." „Gezond Limburg" ondersteunt Fa. VISITEKAARTJES Moderne modellen v. d. Munckhof, Groote Straat. R. K. Statenkieskring Horst. Zondag hield de R. K. Statenkies- kringorganisatie Horst een belang rijke vergadering in de zaal van de Wed. Klabbers te Well. De Voorzitter opende met den chr. groet, riep alle aanwezigen het welkom toe en speciaal den spreker den HoogEdelGestrenge Heer Jos. Maenen, lid van de Tweede Kamer en Voorzitter van den R. K. Lim- burgschen Werkliedenbond. Spreker wijdde woorden van hulde aan de nagedachtenis van den heer Dietz, die als bestuurslid en secretaris geheel belangeloos veel voor de organisatie gedaan heeft en verzocht een gebed voor zijn zielerust. De heer Maenen hield hierna een diepgaande rede over de crisis en speciaal over de werkwijze van de R. K. Staatspartij. Spr. schetst de toestanden in verschillende landen en merkt op, dat er nog geen crisis is gekend, zooals deze, ook niet in de jaren 18701871. Toen werd de wereld niet zoo geteisterd door werkloosheid en andere rampen. De handenarbeid is in sterke mate verminderd door aanschaffing van de machines. Onze handel is lam geslagen Duitschland was onze beste afnemer, vooral van land- en tuin bouwproducten, maar heeft thans als gevolg van een verloren oorlog geen koopkracht meer. Door het nemen van maatregelen tot bescher ming van handel eD industrie heeft de regeerlog het noodlot zoo goed mogelijk afgewend en de R.K. Staats partij heeft daaraan hare volle mede werking verleend. Onze R.K. Staats partij kan gerust met haar staat van dienst voor den dag komen en Kan de kiezers vrij in de oogen zien. Het is niet in den haak, aldus spreker, dat onze kiezers volks- en andere martijen oprichten en zoodoende af- )reuk doen aan de eenheid van onze partij. Spr. wijst op het gemis aan mede werking bij andere partijen, om door contingenteering of anderszins onzen handel en onze industrie te redden. Velen zijn daar niet voor te vinden, hoewel andere landen ons met veel strenger maatregelen zijn voorgegaaD. om de verschillende takken van ons volksbestaan op de been te houden. Aan steun en armenzorg is een be drag noodig van 30G millioen gulden, wat overeenkomt met onze heele begrooting van 1913 Spreker wekt alle katholieke kiezers op om enkel en alleen hun mede werking te geven aan de R.K. Staats partij. om Limburg te behouden voor Christus. Het aandachtig gehoor toonde zijne instemming met deze rede door een krachtig applaus. De voorzitter sprak een hartelijk dankwoord. Een gestelde vraag werd naar ge noegen beantwoord. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Pyls uit Venray met 49 van de 76 stemmen. Het bestuur werd ge machtigd om voor een bestuurs verkiezing drie weken gelegenheid te geven voor het stellen van candidaten. Hierna werd de vergadering met den Chr. groet gesloten. Limburgsche Katholiekendagen. Door het Bestuur van de Vei- eeniging „De Limburgsche Katho liekendag" is besloten onder goedkeuring van Z H. Exc. den Bisschop van Roermond dat de 24e Limburgsche Katholiekendag zal plaats hebben te Heerlen op Pinkster maandag 5 Juni 1933. De eerste besprekingen hebben onlangs plaats gehad en de samen stelling eenec regelings-commissie in voorbereiding. In de Algemeene Vergadering zal als spreker optreden de Heer H. Hermans, Lid van de 2e Kamer. OVERLOON. Als bestuursleden van de alhier opgerichte Burgerwacht werden gekozen J. Crooymans Pzn., M. Meyer, M. Lemmen, H. Giebels en als Commandant H. Crooymans, Wzn. Bij de landbouwers M. Hen' driks en A. Willems werden deze week een tweetal noodslachtingen verricht van rundvee. Door de Tooneelvereeniging alhier werd besloten komende zomer een openluchtspel op te voeten. Vermoedelijk zal worden opge voerd „Christus verworpen". AFFERDEN. Door onbekende oorzaak brandde de woning af van de wed. H. J. Gipmans, wonende in de Lakey te Afferden. Het vee kon nog bijtijds gered worden. Verzeke ring dekt de schade. Vijfentwintig honderd eieren gestolen. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben onbekenden zich door opensluiting van de deur van het pakhuis der Eiervereeniging te Ayen toegang weten te verschaffen vijf kisten, elk inhoudende 500 eieren, ontvreemd. De daders, die vermoedelijk de vracht met een auto vervoerd hebben, worden ijverig ge zocht door de politie. GENNEP. Zooals onze lezers weten werd dezeD zomer de heer J. Verzett op den Heyenschenweg aangereden, waarbij hij een arm ver loor. Het O.M. te 's Bosch veroor deelde den chauffeur H. v.d. B. uit Nijkerk tot f 200 subs. 6 maanden gevangenisstraf en intrekking rijbewijs gedurende 6 maanden. Onteigening. Ten behoeve van wijziging en uit breiding van de stationsemplacemen ten Tegelen, Belfeld, Reuver, Swal- men en Roermond zullen worden onteigend eigendommen in de ge meenten Tegelen, Belfeid, Beesel, Swalmen, Roermond en Maasniel. Vermist. Op 1 December vertrok uit Roosteren met een vrachtauto nétar Duitschland Jan K. Sindsdien hebben de ouders niets meer van hem ver nomen. Gemeend wordt, dat hun een ongeluk is overkomen. ROERMOND, Donderdag her dacht de Heer Const. Pyls, zijn 25-jarig ambtsjubileum in dienst der gemeente Roermond. SITTARD. Het bouwen van een zwembad met pavilloenterras is ge gund aan den heer J. Laudy voor de som van f 20,830. Varkens in beslag genomen. Door de gemeentepolitie te Weerc werden bij den landbouwer M. W. op Leuken 9 vette en halfvette var kens in beslag genomen, omdat de varkens met voorzien waren van het voorgeschreven merk. Met een mes in den rug gestoken. De 32-jarige thans in het Huis van Bewaring gedetineerde arbeider J. M. van D. van Weert, had zich Dins dag voor de Rechtbank te Roermond te verantwoorden wegens zware mis handeling aan de Maaspoort in den laten avond van kermis Dinsdag 27 Sept j.l. gepleegd op P. Vaesen en Spreker gaf een voorbeeld uit de P. M. Janssen, beiden uit Stamptoy, sche Tuberculoselijders, van ieder gezindte, zooveel als mogelijk en noodig is. Limourg heeft het hoogste tuber culose,sterftecijfer van Nederland. In* 1930 stierven in Limburg 515 menschen aan tuberculose; dit is ruim het tiende gedeelte van alle sterfgevallen. Juis;: onder de armen is de sterfte aan tuberculose het hoogst. Een zeer groot gevaar schuilt in den tegenwoordigen verarmden toe stand der maatschappij, omdat daar door aan den gevaarlijken vijand, die de tuberculose is, een nieuwe kans geboden wordt om weer veld te winnen. Het zou jammer zijn wan neer in dezen rijd minder geld zou gegeven worden voor de tuberculose bestrijding. Dr. Veeger, de Inspecteur der Volksgezondheid schrijft dan ook„het is hard noodig, dat er meer uitgezonden wordt." „Gezond Limburg" ondersteunt op het ocgenblik 20 patienteu, waarvan 4 in t et sanatorium „Maria Auxilia- trix" te Venlo en 16 in het sana torium te Horn. Hebt gij geen medelijden met zoo- veien, die misschien het brood uit den .nond moeten sparen om voor een ziek kind ae verpleging te kun nen betalen. Helpt uw medemenschen, die ver langend uitzien naar hulp en genezing en die misschien allen moeten ster ven, omdat ze arm zijn en er niemand is, die hun helpt. Denkt U eens in, dat Gij zelf ziek zoudt zijn en arm en dat niemand U zon helpen 1 Ai jou het ook maar weinig kun nen zijn, geeft allen iets! Stoot deze hand niet van U af, die om hulp vraagt voor menschen, die dubbel arm en ongelukkig zijn. Christus moge u vergelden, wat gij voor deze armen doet. Namens het Bestuur v. Gez. Limburg J. P. TUINSTRA, Secr. Penn. Giro Horn 100171. VISITEKAARTJES Moderne modellen Fa. v. d. Munckhof, Groote Straat. tiensiengde Berichten Boerderij afgebrand. Donderdagmiddag ontstond brand in de boerderij van den landbouwer J. van Loon te Liessel gemeente Deurne. In een oogwenk stond het groote, oude gebouw, dat gedeeltelijk met stroo gedekt was, in lichte laaie Hoe wel de brand midden op den dag woedde, kon het vee zelfs niet geheel worden gered. Drie koeien en drie stuks jong rundvee kwamen in het vuur om. Alles ging grooten- deels verloren, alleen van den in boedel kon nog een en ander naar buiten worden gebracht. Toen de brandweer uit Deurne arriveerde be hoefde zij nog slechts toezicht te houden en eenige wankele muren te sloopen. Verzekering dekt de schade Nymegens oudste inwoonster overleden. Woensdagmiddag is te Nijmegen overleden de oudste ingezetene der stad de weduwe W. Janssen-Bouw- meester. Eenige maanden geleden heeft zij onder veel belangstelling haar hon derdsten verjaardag gevierd. Coramunistisch relletje te Eindhoven. In de buurt der Communistische wijk te Eindhoven, Nieuwendijk Woensel, verzamelde zich Woens dagmorgen een 500-tal communis tische mannen en vrouwen bij een verkoop (die overigens op 't laatste oogenblik afgelast was) voor een relletje. De politie was echter ter plaatse. Een der leiders stak een speech af, waarna de politie tot doorloopen maande. Toen gingen er kreten uit de massa op tegen de politie Kameraden, grijpt steenen, Grijpt den inspecteur vast, met een man of vijf heb je hem in je macht Inspecteur v. Dijk gaf zijn man netjes toen bevel een charge uit te voeren. De sabel werd getrokken en met het plat is de troep uit elkaar gejaagd. Tegen de aanleggers van het relletje is proces-verbaal op gemaakt. Er zijn geen personen gewond. Oude munten gevonden. De arbeider J. M. te Bakel vond onlaags enkele oude munten los in den grond. Thans heeft hij op de zelfde plaats een potje, inhoudende 52 muntstukken gevonden. Zij da teeren alle uit het midden der 17de uw. Ernstig auto-ongeval. Donderdagmiddag heeft te Middel- beers bij Moergestel een ernstig auto- oogeval plaats gehad. Met een snel heid van 50 a 60 K.M, reed de. vracht-auto van A. Kemps uit Oir- schot door de kom der gemeente. Even buiten het dorp wilde de be stuurder. de heer Kemps een zijweg inslaan zouder zijn snelheid te ver minderen. Hij raakte het stuur kwijt, zoodat de auto tegen een links van den weg staandenboom terechtkwam. De vrachtauto werd zwaar gehavend. De bestuurder werd door de botsing dusdanig verwond dat hij eenige minuten later overleed. Naast den bestuurder was nog een passagier gezeten, doch deze bekwam geen letsel. Onder zand bedolven. Op de zandgraverij van de cement- steenfabriek M. O. V. A. te Leersum had naar de jUtr. Crt. meldt een ernstig ongeluk plaats. Een 26 jarige ongehuwde arbeider C. v. R, raakte tijdens het graven bedolven onder het van een hoogte, van 5 meter neerstortende zand. Hoewel de ongelukkige spoedig door zijn medearbeiders was bevrijd bleken tcch de levensgeesten reeds te zijn geweken. De ijlings ontboden geneeskundige kon helaas niet anders dan den dood constateeren. De verdwenen 20 000 gulden. In verband met den diefstal van den brief inhoudende f 20.000 j.l. Maandag van Winschoten naar Groningen verzonden, is gisteren te Winschoten aac gehouden de brie venbesteller J. v. d. Sch. die in twee van de drie gevallen van postdief- stal. dienst heeft gedaan. Ook xn het laatste geval j.l. Maandagmorgen behoorde deze besteller tot het dienst doend personeel. Uitvoering ziektewet. Hoewel de Ziektewet teeds bijna 3 jaar werkt, geschiedt de melding bij den Raad van Arbeid, dat men ziek is, nog vaak te laat. Dit dient te geschieden binnen 24 uur na het intreden der ongeschikt heid tot werken. Ook is de patiënt verplicht zich onverwijld onder geneeskundige be handeling te stellen. Het bestuur van den Raad van Arbeid deelt mede. dat voortaan bij te late melding de uitkeering niet eerder zal aanvangen, dan van den dag der melding af en bij te laat inroepen van geneeskundige hulp niet eerder dan vanaf den dag waarop de patiënt zich onder geneeskundige behandeling heeft gesteld. Verhooging van den tarwe- richtprys Naar het Hbld. verneemt, hebben de meelfabrikanten telegrafisch hunne offertes ingetrokken. Het wil het blad voorkomen, dat de reden daarvan gezocht moet wor den in een a.s. verhooging door den Minister van den richtprijs voor vita- tarwe met bijvoorbeeld een rijks daalder per 100 K.G. Deze prijs bedroeg aanvankelijk f 12.50, werd indertijd verhoogd tot f 15, en zal thans wellicht gebracht worden op f 17.50, waarbij dan nog komt f 1.75 uitvoeringskosten. De binnenlandsche tarwe zal dan dus aan de meelfabri kanten f 18.85 komen te kosten, terwijl de prijs van maaltarwe op de vrije markt bedraagt f 4.50 a f 4.70 zoodat de richtprijs der binnen- landsche tarwe alsdan viermaal zoo veel zou bedragen als die van de buitenlandsche. Deze prijsverhooging van eeu rijks daalder der Vita-tarwe, waarvan meelfabrieken zooals bedongen is 25 pCt. moeten gebruiken, zal dus per 100 K.G 'gemengde maaltarwe komen te staan op het vierde deel van een rijksdaalder of wel f 0.62i)s hetgeen neerkomt op f0.84 per 100 K.G. bloem hetwelk een broodprijs- erhooging wettigt van half cent per brood van 800 gr. Aangezien er per jaar 180.000 ton Vita-tarwe wordt vermalen, zal een rijksdaalder prijsverhooging dus be- teekenen een verhooging van den tarwe-sfeun met f 4,500.000 Wij voorzien de mogelijkheid, dat de verhoogiDg van den Vita-prijs weer zal worden ingetrokken indien het maximum maalpercentage bij de wet zal worden verhoogd. Aardschokkeu. Maandagochtend om half 3 hebben velen te Veghel wederom twee aard schokken waargenomen, die vazen en losstaande me abelen licht deden trillen. Ook in Den Bosch hebben sommigen de schokken gehoord. Onveilig platteland. Dinsdagavond heeft tusschen Dru- ten en Horssen een roofoverval plaats gehad bij den landbouwer S. Deze begaf zich omstreeks elf uur naar zijn huis, dat Hij op het oogen blik alleen bewoont, daar zijn vrouw 14 dagen geleden is overleden. Toen hij ia de slaapkamer kwam werd hij door twee onbekenden overvallen. Er ontstond een worste ling, waarbij S. eenige messteken in armen en beeoen kreeg. De beide onbekenden wisten hem een bedrag van 200 gulden uit het vest te halen, van welk bedrag later 40 gulden is teruggevonden. Toen de kerels ervandoor waren gegaan, heeft S. zich naar de in de nabijheid gelegen boerderij van zijn buren be geven om hulp te halen. Zijn won den waren niet van ernstigen aard. De wachthond, die anders onmid dellijk aanslaat, bleek, bij onderzoek door de daders van te voren te zijn bedwelmd. Tot nu toe heeft de rijksveldwachter te Druten, die het onderzoek naar de daders leidt, nog geen spoor van hen kunnen vinden. van 't school J kostuum J aan i DinstS GoudplJ over Voorhi«3 De verongelukte ballonvaarder. In het R.K. Ziekenhuis aan het Westeiade te 's-Gravenhage is Woensdag op 28 jarigen leeftijd overleden, de Duitscher O. F. Gaum- Ditz, die Zoodagmiddag bij liet dalen van een luchrbalton te Kwiotsheul door een piotselingen schok uit de uionstei haÜon.uaud werd gesliogerd en daarbij leclön, ernstige wonden opliep. De moeder van den ballonvaarder was nog uit Duitschland overge komen, doch heeft haar zoon niet meer bij kennis aangetroffen. Doodelyk ongeval. De 32 jarige slager Zwaan uit IJmuiden is op den Rijksweg nabij Santpoort met zijn motorrijwiel in botsing gekomen me( een personen auto, welke de gerage van den eigenaar wilde binnenrijden. De botsing was zoo hevig, dat de motorrijder eenige meters ver werd weggeslingerd en dood weid op genomen. Vrome wenscli. Een arme vrouw kreeg van Domi- né N. eene vrij aanzienlijke gift. Dit deed baar dankbaar uitroepen: Dank, Dominé. duizendmaal dank. Ik hoop dat gij vandaag nog met uwe fa milie.-in den hemel komt. Gij zijt wel goed, vrouwtje antwoordt de Domké. Gij kondet ons niets beters wenscheu; alleen was het niet noo dig den tijd zoo priecies aan te geven. Burgerlijke Stand Maashoes-Overloon Geboren Gerardus Marrinus Hu bertus z. v. M. Jans—Geurts, Over loon LeDa Christina d. v. H. van Schijndel—Buets, Overloon Lam- bertina Johanna Maria d. v. E. Vloet v. Mil, Overloon Johannes An tonius Hubertas z. v. P. H. Arts Meijer, Overloon Lambertus Simon Maria z. v. P. J. KerstenRutten, Maashees. Gehuwd F. M. J. Beerkens, 35 jaar, Venray en P. H. Stevens, 37 jaar, Maashees. Overleden: Christiaan Deenen, 89 jaar. Maashees. Osstncts-ArSisidsaeurs Kantoor: Schoolstraat 18. Worden gevraagd; Dagmeisje 1416 jaar Dienstbode voor Eindhoven f 25 per maand Dienstmeisje voor Horst. Agenten. 3 boerendiensf meiden v. Paschen 1 paardenknecht voor Paschen keukenmeid voor Paschen 1 letterzetter Bieden zich aan Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders steenf:ibrieksarbeiders, meubelmakers, werkvcouwec. burgerdtenstbodec, dagmeisjes, boerenknechten, schilders enz. Verstelaaaister. Burgerlijke Stand Venray van 9 tot 16 Dec. 1932. GEBOREN Gertruda W. M. Achten, Oirlo Johannes A. L. Billekens, Paterslaan Wilhelmina F. A. Janssen, Merselo Theoaorus G. J. Hagens, Veulen Johannes Th. G. Peeters, Oirlo Bernardus H. Hendriks, Mersel. weg OVERLEDEN Maria G Poels 1 jaar Heide Maria Wiesweg 68 jaar Kloosterzuster St. Jozefgesiicht. Johanna M. Kemmelings, echtgen. van W. Smits, 74 jaar, Castenray Johannes Peeters, echtgenoot van B. Heynemans, oud 64 jaar, Hagelweg Kerkelijke Diensten Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Con gregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van Karei Thomassen, 8 uur jaarg. voor Mart. Jochijms, ouders en bloedverwanten, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg voor Gerard Custers, Johanna v. Ach ten, ouders, broeders en zusters. Woensdag half 8 jaarg. voor Petro- nelia Smits, 8 uur leesmis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Henrica van Valkenburg, huisvrouw van Alexander van Drunen. Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor vrouw Watervoort, 8 uur Sol. jaarg. voor de Zeereerw. Heer Pastoor Ant. van Valkenburg. Zaterdag vigilie voor het Hoogfeest van Kerstmis, geboden vasten- en ont houding van vleeschspijzen, kwart na 4 Lof. Wordt biecht gehoord van 3—6 en half 7 tot 8 uur. A.s. Zondag Hoogfeest van Kerstmis en het Urengebed, om 4 uur de Kerst mis. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen, om 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap van het Koordje, waarna processie. Kwart over 9 H Mis en vergadering voor de Jonge Derde Orde. Visitatie en Be stuursvergadering, om kwart voor 5 gez Vespers, half 6 Lof. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere vd. H. Antonius, half 6 Lof. Vrijdag 7 uur pl. jaarg. voor de fam. Coopmans-Smits-Kune, half 6 Lof en H. Kruisweg. Zaterdag vigilie van Kerstmis, ge boden vasten- en onthoudingsdag. St. Antonius-Patronaat. Men zie in het Ker^bericht wat daar te lezen staat over de vergadering van de Jonge Derde Orde Ook des Zondags kunnen de leden van de Groepen spaarzegels voor het kostuum verkrijgen. Wie in September

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2