ontwikkeling. Provinciaal Nieuws üemensde Berichten Politieke Eerst vertrouwden we de zaak niet ten volle, maar bet kind had er ook baar naam onder geschreven en bij onderzoek kwamen we toen voor een maar al te ware realiteit te staan. o Als ér nu "weer menschen honderd jaar worden, dan zullen we het ze niet kwalijk nemen, als ze verklaren, dat ze nooit geen drank hebben ge dronken. We blijven gelooven aan de onschadelijkheid van een matig gebruik van alcohol, maar als je den waterkant mijdt, weet je zeker, niet te zullen verdrinken. Een goed glas kan een mensch verkwikken in goeden tijd, maar het schijnt, dat er wel héél véél alcohol noodig is, als men er in slechten tijd zorg en leed door wil vergeten... Volksontwikkeling Groote Zaal Patronaat VENRAY Spreker Borromeus de Greeve 0 FM Onderwerp HET HUWELIJK. Datum 12 December 8 uur. Borromeus is de meest gevierde redenaar van ons land. VENRAY. 10 December 1932' Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne ver gadering van 10 November 1932, js vastgesteld de volgende veror dening Verordening tot wijziging cn aan vulling der „Algemeene Politiever ordening Venray." Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van den 28 November 1982, 4e Afdeeling La. 13628/4 G in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 7 December 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Gemectebegrooting 1933 Begrooting tak van dienst der Gasfabriek 1933. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de Gemeente begrooting voor het dienstjaar 1933 en de begrooting van den tak van dienst, de Gas fabriek voor 1933 heden ingevo'ge het bepaalde in artikel 238 en 253 der Gemeentewet aan den Raad zijn aangeboden en ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zijn neergelegd en legen betaling der kosten een afschrift wordt verkrijg baar gesteld. Volgens het bij genoemd artikel bepaalde moeten tusschen deze neder- legging en verkrijgbaarstellirg en de behandeling in den Raad minstens veertien dagen verloopen, zoodat de behandeling niet voor 21 December a s. zal geschieden. Venray 6 December 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Afrastering weilanden. De Burgemeester van Venray vestigt er de aandacht op dat aan artikel 155 der Algemeene Politieverordening een derde lid is toegevoegd, luidende als volgt „Het is den eigenaars, beheerders of gebruikers van weilanden gelegen aan of doorsneden door eene water- lossiDg verboden, daarin paarden runderen of ander vee, kippen, een den, of ganzen te hebben zonder dat de oevers voor die dieren be hoorlijk zijn afgerasterd." Nu de beken geheel zijn genor maliseerd zal er streng op worden gelet, dat de oevers fier beken niet worden vernield en bij niet naleving van bet 3e lid van artikel 155 der Algemeene Politieverordening tegen overtreders proces-verbaal worden opgemaakt. Venray 8 December 1932. De Burgemeester van Veniay, O. VAN DE LOO. Bekendmaking De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage ligt een op gaaf van personen, wier stieren op de prov:tciale nakeuring van spring stieren, gehouden den 28 October j.l. te Venray, Gennep en Bergen, goedgekeurd of afgekeurd zijn. Venray, 7 December 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Telefoondienst. Nieuwe aansluitingen Venray 1 M. Strijkers, rector, Leunen 45 M. H. Reijnders, Oostrum 46 A. Camps, boomkw. 47 fa. Vollebergh, Meubelfabr. Vervallen aansluitingen Venray 98, J. H. Claessens, Oostrum B'itterswijk 2, B. J. Theeuwen De Heer J. H. Poels Hzn. alhier behaalde te Utrecht aan de Eerste Nederl Slagérsvakscbool het dploma. Bovendien werd hem de /«•sde prijs toegekend van de 27 deelnemers. Voor het te Eindhoven ge houden examen machine-schrijven slaagde onze dorpsgenoot Piet Kruysen K.R 0.-nieuws. Naar wij vernemen is de propa ganda voor den K R.O. voor Venray en gehuchten ter hand genomen door een nieuw geformeerde propaganda- dub. Deze club belast zich met alles wat den K.R.O. betreft o.a. het innen der bijdragen van leden, dona teurs en begunstigers, het opnemen van nieuwe abonnementen enz. Voor eventueele inlichtingen of aanmel dingen diene men zich te wenden tot het bestuur dier club bestaande uit P. Gooren. Voorzitter, Statons- straat P. J. Janssen, Secr.-penning meester, Stationstraat 21 J. van Heijstcr, Eiodstraat. Katholieke luisteraarsSteunt uw eigen omroep Rechtbank te Roermond. Uitgesproken vonnis H. A., 24 jaar, kleermaker, te Venray, thans gedetineerd te Den Bosch, conform den eisch 3 maanden gevangenisstraf, wegens diefstal van een aan A. Poels te Venray toebe- hoorend fototoestel Eischen L. H. M., 48 jaar, te Venray, in hooger beroep, verdacht van over treding der motor- en rijwielwet (aanrijding in de Stationsstraat te Venray)eisch niet ontvankelijk ver klaring in zijn hooger beroep. Ontvangen 't nieuwste in Petten, allen met rubber klep. leder banden, zijde voering vanaf f0.75 tot f 1 55. V. PYLS. GEVONDEN Een knipmes. Inlichtingen Marechausseekazerne. GEVONDEN Een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeente-politie. Aan de firma Tillemans alhier is opgedragen den aanleg der koud en warmwatervoorziening, alsmede de sanitaire installatie in het Pen sionaat der Relig. Ursulinen te Grubbenvorst. De gewoonte getrouw hield St. Nicolaas Zondag zijn jaarlijksche rondtocht door Venray. Ook thans weer begeleid door Fanfare en be stuur van de St. Nicolaasgilde. Door het gunstige weer was een massa volk in de straten. Na een hartelijke toespraak op de Groote Markt, vertrok St. Nico laas weer naar Spanje Begrafenis van den Z E. Pater Barnabas Theunissen. Een indrukwekkende begrafenis. Zoo zal iedereen spreken, die Maandag bij de plechtige uitvaart tegenwoordig was van den Zeereerw. Pater Barnabas Theunissen in de kloosterkerk der Pa ters Franciscanen. Toch werd er geen meerstemmige Requiemmis gezongen van Perosi of Mozart of Verdi..ook was het altaar niet van boven tot on der diep in den rouw gestoken..., wat hier zoo diep trof, waren de liturgische plechtigheden zelf, waarmede onze Moeder de H Kerk het heengaan van haar kinderen omringt, de heerlijke gregoriaansche zangen, welke als een lied van verlossing door het kerkge bouw klonken. Omstreeks half negen zag men een lange, bijna eindelooze stoet van broe ders, fraters en paters uit de klooster gangen komen, dragende in de ééne hand een brandende kaars, met de andere het zangboek vasthoudende, waaruit zij in stemmig, rythmisch-gol- vend gregoriaansch de liturgische ge beden zongen: „Subvenite Santi Dei.... Snelt aan, Heiligen Gods, komt tege moet Engelen des Heeren, ontvangt zijne ziel, biedt haar aan voor het Aanschijn des Ailerhoogsten. En toen kwam de lijkbaar met het doode lichaam van hem, die eens de oprechte vriend was van de velen, die thans waren te zamen gekomen om hem de laatste eer te bewijzen. Terwijl de plechtige Lauden werden gezongen, was er gelegenheid den doode een laatste maal te zien., 't Was een droef oogenblik Toen begon de plechtige Mis van Requiem, welke werd opgedragen door den Zeereerw. Pater Meinardus Broer- sen, vicaris van het convent en defini- tor der Nederlandsche Provincie, geas sisteerd door de E.E. P.P. Landoaldus Valckx en Firmus van Riet. Treffend schoon klonken de gregoriaansche melodiên door het tot in de uiterste hoeken bezette koor en langs de ge welven van het mooie kerkgebouw, dat de talrijke Derde Ordelingen bevatte, van wie de dierbare overledene tot dan toe de beminde Directeur was Zij wek ten een stemming van droefheid en rouwe, zeker, maar meer nog van in- nigen troost en blij Godsbetrouwen, van levendig geloof in de toekomstige opstanding, zij verklankten de symbo lische taal der brandende kaarsen, het eeuwige Licht verlichte hen Bij het einde der Mis, toen de Libera gezongen was, zag men de lange rijen de kerk verlaten en zich heen bewegen naar het kerkhof in den kloostertuin. Voorop werd gedragen het met rouw omfloerst vaandel der Derde Orde, waarachter het bestuur en de leden der Vereeniging, die zeer talrijk waren opgekomen, dan volgde de klooster communiteit, daarna de celebrant met assistenten, de lijkbaar gedragen door medebroeders van den overledene, ge volgd door familieleden, heeren gees telijken, onder wie o.a. werden opge merkt de Hoogeerw. Heer Thielen, deken van Venray, de Zeereerw. Heer Lippers, rector van Merselo, de Eerw Vader Overste van het St. Servatius- gesticht met verschillende eerw. Broe ders en tenslotte de studenten van het gymnasium der eerw. Paters. Onder- tusschen klonken atwisselend psalmge beden en de in de ziel grijpende anti foon: In paradium deducant te Angeli... Ten paradijze geleiden u de Engelen dat bij uwe aankomst u ontvangen de martelaren en u opvoeren naar de heilige stad Jerusalem... Zoo is Pater Barnabas dan van ons heengegaan, onze trouwe vriend, voor beeld en geestelijke vader, zijn aan denken blijve in zegening 1 Naar (le Opera te Duisburg. Zij, die deze Opera a.s. Zaterdag 17 December nog wenschen te be zoeken, kunnen zich tot Dinsdagavond aanmelden aan het Bureau van dit Blad. LEUNEN. Verleden week Vrij dag is alhier onder groote belang stelling een Boerinnenbond (de eerste in de gemeente Venray) opgericht. Voor de eerste maal hield j.l. Zondag St. Nicolaas hier zijn intocht. Door ruime giften in staat gesteld, kon de kindervriend aan alle kinderen een mooi geschenk uitdeelen, wat natuurlijk in den smaak viel. St. Nicolaas tot volgend jaar VEULEN. Door de Handboog schutterij »De Eendracht" is be sloten op 22 en 23 Januari a.s. een tooneeluitvoering te geven. HEYDE. Onder groote publieke belangstelling bracht St. Nicolaas Maandagnamiddag een bezoek aan onze school. Tevens had onze juffrouw in haar klas vele handwerken tentoongesteld. Dit eigen werk onzer meisjes trok zeer de aandacht van het vrouwe lijk publiek. OIRLO. Door onze Voelbal- vereenigiog D.I S. wordt morgen in tiet 3ondsgebcuw een concert met tooneeluitvoering gegeven. Behalve het tooneelspel »Het Gouden Recht", zullen muziek en voordrachten den bezoekers een genolvollen avond bezorgen. (Zie advertentie). OVERLOON. Zaterdag werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van A. Hendriks—van Kessel. Er wa ren niet minder dan 19 biljetten ingekomen. Hoogste inschrijver P. Koenen, Holthees voor f3015, laagste Th. Maassen, Venray voor f 2547. Het werk werd aan den laagsten inschrijver opgedragen. Dinsdagmiddag bracht St. Nicolaas »en bezoek aan ons dorp. Gekomen per auto uit de richting Venray, bezocht de H. Man de Jongens- en de Meisjesschool. De kinderen werden gul onthaald. Dinsdag werd alhier in hel Patronaat een filmvoorslelling ge geven, uilgaande van de pl. afd. var. het »VVil Gele Kruis". Ver toond werd de eerste Nederland sche tubercnlose-film Achter de wolken schijnt de zon". Op deze film werd duidelijk te zien g9geven hel voorkomen en genezen der tuberculose. Dinsdag overleed alhier de heer Jos. Poels. Dit overlijden beleekent voor Overloon een zeer groot verlies. De overledene be kleedde tal van functies. Hij was ruim 20 jaar gemeenteraadslid, verder kerkmeester, armen mees ter, bestuurslid eiervereeniging, bestuurslid Boerenleenbank, be stuurslid St. Theobaldusgilde enz. Gistermorgen had onder groote belangstelling de begrsfenis plaats. HOLTHEES. Vrijdag 1.1. werd te Holthee? onderhaudscb. zonder grond- en betonwerken, door den Architect J. van Weegen te Vier lingsbeek aanbesteed een te bouwen woonhuis voor mej. Crouwers. Hiervoor waren onderstaande aan nemers uitgenoodigd Verstralen te Blitterswijk f 3868 Th. CL.essens te Venray f 3670 Coppes te Holthees f 3636 R. Geurts te Vierlingsbeck f 3456 Verstralen te Maashees f 3343 Koenen en Veldhuizen te Maashees f 3135 L. Ponjee te Ayen-Bergen f 3130 Het werk werd aan den laagsten inschrijver opgedragen. Tentoonstelling Moeder en Kind In navolging van de tentoonstel ling „Moeder en Kind", welke dit jaar met vee! succes te Amsterdam Js gehouden, heeft zich thans een Comité gevormd om deze tentoon stelling te organiseeren in alle groote plaatsen van Noord-Brabant en Limburg. De tentoonstelling Moeder en Kind, zuilen worden gehouden onder auspiciën van de Diocesane Federa ties van Het Wit-Gele Kruis van de Bisdommen 's-Hertogenboschen Breda de R. K. Vereeniging Het Limb. Groene Kruis en de R. K. Vrouwen bond, terwijl tal van andere Ver. hun medewerking reeds hebben toe gezegd. Ecu nieuwe Limburgsche Bisschop. In het Missiehuis te Cadier-en-Keei kwam bericht binoen van de benoe ming van den Hoogeerw. Pater raulissen tot Bisschop van Kumasi (Goudkust), West-Afrika, thaDS Provinciaal van de Sociëteit der Afrikaansche Missiën van Cadier-en- Keer (Nederlandsche Provincie.) Zijne Hoogw. Exc. Mgr. H, J. Paulissen werd geboren te Maastricht (Wolder) den len November 1881. Hij vertoeft oogenblikkelijk nog in Egypte voor een visitatiereis, waar van hij tegen het einde van deze maand terugverwacht wordt. VENLO. Het gaat den drie Kaapstad reizigers, die ruim een maand geleden met eenige trara uit Venlo zijn vertrokken en die om streeks Kerstmis te Jeruzalem wilden zijn, niet voor den wind We ver nemen dat de een een Nijmegenaar den moed reeds in de schoenen heeft laten zinken en z'n stuur ech wending van 180 graden heeft doen maken. De twee overgeblevenen, die een Streifzug door jeugdherbergen gemaakt hebben in Duitschland ston (len aan de Oostenrijksche grenzen voor een muur. Alle verzekeringen, dat ze het goed meenden, mochten niet baten, de Oostenrijkers wilden niet inzien dat hun plan kans van slagen had. Er zat dus anders niets meer op dan zijwegen In te slaan. Zij ped delden dus op de Italiaansche gren zen aan, met welker overschrijding ze meer succes hadden. Een laatste teeken van leven gaven ze vanuit Florence vanwaar ze wederom ver trokken zijn naar Rome. Waterschap „Midden-Limburg." Men schrijft uit Keipen aau de N.K. Maandagmiddag vergaderde een groot aantal belanghebbenden-grond eigenaren uit diverse Midden-Lim- burgsche dorpeD, betrokken bij het op te richten Waterschap „Midden- Limburg'in café Hendrikx te Kei pen. Nadat de voorzitter de aanwezigen welkom had gehceten en het doel der vergaderiag uiteen was gezet, werd verzocht bij de besprekingen zooveel mogelijk te zorgen, dat deze zakelijk bleven en persoonlijke of krenkende woorden, alsmede niet passende uitingen, achterwege bleven. Het onderwerp hierna ter sprake komende, zegt de afgevaardigde van Roggel er geea enke! nut in te zien. Aan de hand van meerdere rappor ten uit diverse boekhoudingen moes ten de kleine boeren eer bij de werk verschaffing teweck worden gesteld in plaats van nog meer lasten op hun hals te krijgen door dit Water schap. Over 1930—1931 waren reeds tekorten bekend van 114 gulden per H A. en sinds dien tijd is d: toe.1 tand eerder slechter dan beter geworden. In Friesland zijn de boeren niet meer in staat de opgelegde waterschaps lasten te voldoen en is het zelfs voorgekomen, dat voor dwang bevelen het veertienvoudige moest worden uitgegeven. Meerdere aanwezigeD vonden het oprichten van een Waterschap een niet te verantwoorden daad en een inbreuk maken op het eigendoms recht. De afgevaardigde van Ell betoog de, dat Ell meer aan ouden grond zal verliezen dan door droogmaking van 't Weifelderbroek gewonnen wordt, terwijl et verdet voor de boeren nog een niet te onderschatten ongemak komt, doordat" de tegen woordige perceelen verdeeld worden, scheeve perceelen ontstaan, enz., wat groot ongemak bij de bewerking ervan tengevolge zal hebben. Ook de bruggeD en te maken omwegeD zullen ongemakken veroorzaken. De afgevaardige van Oler zag dit werk toch gaarne als werkverschaf fing uitgevoerd, waarna het diende s op gezet te worden, zoodra het uitgetrokken bedrag verwerkt was. Hij begrijpt niet, waarom het Rijk deze ontwatering niet in orde kan laten maken en daarna alles aan de betrokken gemeenten overdoet. Dit zou veel administratie uitsparen eD meerdere plaatselijke voordeelen bieden, o.a. de onderhoudskosten door de oevereigënaren laten ver dienen, indien ze er voor te vinden zijn. Een vergelijking met Noord-Lim burg ging volgens velen niet op. daar in Midden-Limburg heel andere toestanden beerschen en de grond ook heel andere eigenschappen heeft. De classificatie der gronden werd door meerdere aanwezigen verschil lend beoordeeld Zulks door plaatse lijke personen te laten doen, zou voor deze personen nogal bezwaren mee kunnen brengen. De afgevaardigde van Roggel licht te nog eens nader toe, hoe het komt dat er zoo weinig practische boeren zitting hebben in het Waterschap „het Land van Weert" Hij spoorde de betrokken ingelanden aan, een beier gebruik te maken van bun recht tot verkiezing der hoofdinge landen of het waterschapsbestuur. Hij spoorde aan beter deel te nemen aan de verkiezingen voor dit be stuur. ook al was zulks op een on gelegen tijd. Ook werd naar voren gebracht, dat de dagen en uren waarop verkiezing was wat beter bekend kon worden gemaakt. Weer andere aanwezigen kwamen nog eens terug op het bezwaar, dat een Waterschap meebracht, doordat bij verlaging van het peil eer van een te groote droogte van vele per ceelen kon gesproken worden, terwijl zij ook niet konden begrijpeD, waar om dergelijke hcoge perceelen er in vallen. De afgevaardigden van Nederweert en Gspel voelden veel voor een massa bijeenkomst van belangheb benden te Baexem om daarna een gezamenlijk request naar de Provin ciale Staten te zenden. Zoo iets zou meer effect kunnen maken en gaf ook een beter en krachtiger indruk bij ander personen. De meeningen over een massa bijeenkomst liepen nogal uiteen. Velen vreesden, dat bij minder gun stig weer de opkomst niet groot zou zijn en dat het aanhoudend vergade ren op den duur verveeit. Ook de afstanden zijn te groot. Na eenig over en weer praten werd besloten plaatselijk nog eens een verzoekschrift in te dienen en daarvoor de noodige handteekenin- gen te verzamelen om het Water schap op te schorten tot er betere gegevens en waarborgen kunnen worden gegeven. In het begin, zoo werd betoogd, worden de lasten ge woonlijk licht voorgesteld om later tegen te vallen. Het Waterschap het Land van Weert biedt hier een afschrikwekkend voorbeeld. Van 't gunstig werken van een Waterschap bleek niemand overtuigd te zijn. Na opstelling van een geschikt verzoekschrift ging de vergadering uiteen. Boerdery afgebrand. Tn het gehucht Overhoven in de nabijheid van Sitta: d brak door on bekende oorzaak Woensdagmorgen brand uit in de schuren van den heer J. Een groote voorraad graan werd een prooi der vlammen, Het vuur bereikte ook de stallen waar een varken omkwam. Als curiositeit vermelden we, dat in de schuren tusschen deD voorraad graan ook het geld bewaard werd, dat natuurlijk door het vuur niet is ge spaard. Door een auto aangereden Een autobestuuider, de heer de Beer, wonende te Maastricht, heeft Dinsdagavond op de Wilhelminabrug te Maastricht aange -eden mej. Ebbink De aangeredene werd zwaar gewond en overleed Din-dagnacbt in bet ziekenhuis „Calvarienberg," waarbeen ze werd gébracht. De overledene was leerares aan de Vak- en Huis houdschool voor meisjes te Maas tricht. Auto gestolen Woensdagmiddag werd een Ford auto gestolen, model Coach, voor het hotel de Kroon te Kerkrade. De auto droeg het nummer 5879. Eige naar is de heer Polatc te Maastricht. Ofschoon de politie aanstonds een omvangrijk onderzoek instelde, is van den dief geen spoor ontdekt. Onveiligheid in Kerkrade. De onveiligheid neemt in Kerkrade hand over hand toe. Donderdagnacht v/erd ingebroken in de arbeiders-coöperatie aan de Hoofdstraat. Thans is gebleken, dat gestolen werden 300 gulden, 2000 sigaren en een massa wollen goede ren. Maandagnacht werd ingebroken in het magazijn „Amsterdam" van den heer K. Hij werd wakker en toen hij opstond sloegen de dieven op de vlucht. Op straat werden een paar gestolen petten gevonden. Toen Maandagavond de wed W„ die een sigarenwinkel ia de Oranje straat heeft, tegen het middernachte lijk uur uit de bioscoop thuis kwam. bleek dat dieven een bezoek aan de woning hadden gebracht. Het heele huis was onderzocht en den inhoud van kasten en laden lag over den vloer verspreid. Op de slaapkamers waren alle bedden onderstboven ge haald. Uit den winkel stalen de dieven 50 gulden en sigaretten en uit een geforceerde waschtafel op de slaapkamei der bewoonster f 500. Van de dieven ontbreekt ieder spoor. Na vier ja*r Vier jaar geleden weid in net woonwagenkamp te Heerlen door den 27 jarigen zigeuner J. W. een revolver-aanslag gepleegd op den zigeuner A. R. Laatstgenoemde werd zeer ernstig gewond maat haalde het er toch boven op. De dader vluchtte maar werd dezer dagen te München-Gladbach aange houden toen hij een bezoek bracht aan zijn moeder. Hij heeft bekend en zal in Duitschland terecht staan. Loonklassen voor de invaliditeits wet. Van verschillende zijden ontvangt de Raad van Arbeid vragen, welke verband houden met de aangebrachte wijziging in de loonklassen voor de Invaliditeitswet. Zooals reeds bekend werd gemaakt, vallen met ingang van 25 September 1932 alle arbeiders van 14 en 15 jaar, zoowel manne lijke als vrouwelijke, in de 2e Joon- klasse. Ten behoeve van hen zijn dus zegels van 3C cent verschuldigd. Hierop zijn geen uitzonderingen. De beteekenis van het Koninklijk besluit is dus niet alleen, dat de pre mie voor deze leeftijdsgroep met 10 cent is verlaagd, doch tevens dat de bovengenoemde uitzonderingsbepalin gen voor deze groep vervallen zijo. De Waalbrugwcrken te Njjmegen. Sinds Maandagmorgen werken 2 groote betonmolens, welke per 24 uur ruim 2000 M3 in den betODput kunnen werpen, dag en nacht door. Er wordt gearbeid met ploegen van 40 man, welke elkaar om de 8 uur aflossen. In het geheel moet hier een gewapend betonblok van 40.000 M3 gegoten worden, dat vier meter hoog wordt. Bijna het geheele werk gaat automatisch. Bij het werk is een klein haventje aangelegd, waar de schepen met de grondstoffen cement, zand en grind worden aan gevoerd. Op groote hoogte staan twee betonmolens dag en nacht te draaien. Het landhoofd wordt hier gebouwd op de breede koppen van 420 gewapend betonpalen. waarover nog weer een stalen netwerk van stangen is gevlochten. Men hoopt met het werk voor het bruggenhoofd waarin op 2i/t M. hoogte een breede doorgang komt voor het toekomstige verkeer, nog voor Kerstmis klaar te zijn. Daarna zal oumiddellijk begon- nen'wordeu met den' bovenbouw. Hjj fietste maar door Een jongen, zekere K.O. uitWijk bij Meppel, werd Dinsdag door z'n vader uitgestuurd om een boodschap in de buurt te doen. De jongen, die waarschijnlijk gehoord bad van den zesdaagsche te. KeuleD. vergat echter de boodschap te doen en.„. trapte verder. Hij trapte, zooals dat een goede zesdagen-renner be;aamt, den ganschen nacht door en toen de bleeke zon boven de velden verscheen naderde hij Venlo. Hier had men intusschen de radio is nog sneller dan de snelste renner van z'n ver missing gehoord. Een agent die den vreemdeling nauwkeurig opnam, ?ag aan houding en postuur en kleeding, dat de Drentenaar door de straten van Venlo trapte. Een kort bevel en.„. de avonturier, of laten we bem noemen den aspirant-zesdagenrenner, stond naast z'n karretje. Samen gingen ze naar het bureau, waar de Wijkenaar klaagde over slaap en hoDger. De mededeeling, dat z'n fietstocht beëindigd was, kionk hem heelemaal met onaangenam in de ooren. En tenslotte heeft hij hef rennen er thans volkomen aan ge geven, want hij gaat per trein terug naar Dreute. L.K. Boerdery afgebrand Donderdagmiddag omstreeks half 3 is een felle brand uitgebroken in de boerderij vaa den landbouwer Joosten te Neerkant. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet vie'. te denken. Elf stuks rundvee en een twintig tal varkens kwamen in de vlammen om slechts een koe kon worden gered. Huisaaad en oogst gingen zoo goed als geheel verloren. Om half vier sronden van de boerderij, die gedeeltelijk met stroo gedekt was, alleen nog de muren oveieind. Vee en inboedel waren verzekerd, omtrent de verzekering van de boerderij, zelve eigendom van den heer J. Gerards te Beifeld, is nog niets bekend. De onbewaakte overweg Te Baflo reed de voerman D. B. roet paard en twee aaneengckoppelde boererwageos op den Braaksterweg te Baflo. Hij moest vlak bij het dorp de spoorovergang passeeren en deed zulks, volgens het N. v. h. N. terwijl de trein van vijf uur uit Warff am in aantocht was. Bro?kema dacht, zooals bij later verklaarde, den overweg nog wel voor dqn trein te kunnen passeeren. doch deze roekeloosheid kwam bem duur te staan, want zijn achterste wagen werd door den trein gegrepen en geheel vernield. Aangezien hij zelf op den voorsten wagen zat, kwam hij met een hevigen schrik vrij. De machinist van den trein zag door de duisternis pas op het laatste moment de botsing aankomen, doch kon niet tijdig stoppen. De trein ondervond geen vertra ging. Tegen den voerman, die reeds meermalen op her nippertje aan ten dergelijk gevaar is ontsnapt, werd door den gemeenteveldwachter pro cesverbaal opgemaakt. Zesdaagsche te Keulen. De Keulsche zesdaagsche is door het ZwitserschFranscbe paar Rich'i Broccardo gewonnen met 438 pnt.; 2 werden RauschHürtgen met 363 pnt.; op 1 ronde 3. van Kempen Pijnenburg 538 pnt.; 4. Fur.da—Mai- dorn 260 pnt.; 5 Siegel—Thierbach 184 pDt.; op 3 ronden 6. OszmellaSchorn 297 pnt.; op 8 ronden 7. VopelKorsmeyer 176 pnt.; op 10 ronden 8. Zims—Perelaer 226 pnt. In totaal zijn verreden 3515.16 K.M Braspenning heeft Donderdagavond opgegeven, daar hij leed onder de gevolgen van een des middags ge maakte val. Vroomen nam daarop om 10 uur afscheid met een eere ronde In den loop van den avond kwam het nog tot een vaipvtij, waarvan P. van Kempen. Rausch en Schorn het slachtoffer werden. Rausch en Schorn waren weer spoed.g in de baan. doch voor het koppel van Kempen—-Pijnenburg moest 15 minuten worden geneutra liseerd. Gedurende den geheelen avond scheen het alsof de overwinning aan van Kempen—Pijnenburg zou ten deel vallen, doch tegen het laatste uur kregen zij een ronde verlies, welke zij ondanks de inspanning "an het laatste uur niet meer kouden inhalen Ons katholiek program. De be teekenis ons,er Kath Kiesvereeni- gingen Hare oprichting noodig. Zorgt vóór 31 December voor de ledenlijst Nu de Partijraad het program 1933 van de Katholieke Staatspartij heeft vastgesteld, is opnieuw een gewichtige arbeid verricht ter voor bereiding van de verkiezing voor onze Tweede Kamer, die in den aanstaanden zomer zal worden ge houden. Op de vergadering van den Partij - Ifeld geheJ I steal keliil gee: schiej kiesv» slagiWJ,... plaats katholi allen U omval kattig [hm: in hj$ volle Daar de kal 'het bi begi dooriigijolieke Os? je be best** jtaib, een r.™? taal loeten dat' een «gjng v< I door-:;, meenin borgde de ve mingtsniaalsch gen j lying i I woojBs stee eenet';;®j{ den |derei \Ai -.gtioieo [over ij feiopiic J Kiesüapgen, door jffigheid oor^ieriet I we «a dat de op kcgenblil lendtjarfl ontl Hia&o, we ger Éde best liekeSankieskri gewib plithi zijn jjn omg wetafWke 1 moet des aaa voetyb ven •x or&Bt 31 C Den 4\uwrecn nemai het r te va aan - ca nek. en aar cancfejijst v Kanwior een Kies»agingen. is tt lAatve o kietfagenc aan Candida Det opritb iïiogdath. K Ir.ietfe de ta

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2