e Gemengde Berichten Koopt Bij ons Uw Parker Uw Swan ■s fts O O O fc> o O» O - O» ai 0/ Si H rL a> Ph 0 H GO OL H G Pm -a> I O c worden gegeven op 12 Zaterdagen, telkens gedurende 3 uur. Het buiten gewoon aantal deelnemers getuigt van een algemeenen drang naar ont wikkeling, en in den tegenwoordigen tijd dan ook van zeer groot belang is, .«wat blijkbaar door de jonge boeren ten volle wordt beseft, zoo- dat het welslagen van den cursus verzekerd is. Droste, Ringers, Verkades-Bon- bons (Luxe doozen en los) Choc.- tablctten, Borstplaat, Speculaas, Biscuits, enz. Let op de LAGE prijzen. J. KEMPS, Henseniusplein. Kaar Duisburg. Opvoering van ,,Die Meistersingcr von Niirnberg". Men verzoekt ons mede te deelen dat voor Zaterdag 17 Dec. a.s. een tbeatertrein zal worden aangekondigd naar Duisburg Hbf. ter gelegenheid eener opvoering van Rich. Wagner's heerlijke opera „Die Meistersinger von Nürnberg". Eene mooie gelegenheid voor leden van Zangvereenigingen, Harmoniën. Kerkkoren enz., welke zich zonder twijfel bijzonder voor deze opvoering zullen intereseeren. Op de Langstraat kwamen bij het nemen van een bocht een drie- assige vrachtauto en de luxe wagen van P. Coopmans alhier met elkaar in botsing. Vooral de luxe auto be kwam veel averij. De Kon. Marechaussee hebben eeu en ander in onderzoek. Op de Woensdag alhier ge houden jaarmarkt waren aangevoerd in totaal 479 «tuks. Dragend vee 80. Vet vee 19, Gust vee 8, Kalveren 1. Biggen 371. Handel levendig. Prijzen dragende vaarzen van f 160 tot f 200vet vee van f 130 tot f 160 biggen van f 5 tot t 7. De Heeten Gebr. van Bergen hebben hun atelier verplaatst van de Kruisstraat naar het pachtig nieuwe gebouw aan de Langstraat. Vanaf heden houden zij aldaar een schilde rijententoonstelling (Zieacbterst. adv.) Een kind van den heer H. v. B. alhier viel Maandag uit een zolderraam naar beneden. Wonderlijk genoeg bekwam de kleine geen letsel. Het bouwen van een woon huis aan den Oude Oostrumsche weg voor den Heer H. Litjens, Langstraat, is opgedragen aan den Heer Pie? Wijnhoven Cbrzn. alhier. Nationale Serie-lotery. Naar wij vernemen zijn van deze loterij nog slechts 'n zeer beperkt aantal loten verkrijgbaar. Zij. die zich dus nog een kans op een aangename St. Nicolaasverrassing willen ver schaffen, gelieve zich ten spoedigste van een of meerdere loten te voor zien. (Zie achterst, advertentie). ST. NICOLAAS-CADEAUX De bekende Sigaren en Sigaretten in 100, 50, 25 en 10 sluks, mooie 8ssortimenlkistje8. Flinke korting. J. KEMPS, Henseniusplein. Fruitveiling Oostrum-Yenray. Woensdag 23 November 1932. Bellefleur I. A. f 14.60, B. f 13.10 C. 11.60; licht gekl. A. f 1140, B. f 10.90. C f 9.20rebut f 7.80 val f 6.50. Sterappelen II A. f 14.90, B. f 13.30, C. f 11.80 rebut f 9.80; val f 6.60. Boscoop I. A. f 14.10, B. f 12. II. A. f 12.70, B f 10.60. C f 8.60 val f 7.70. Aanvoer 40 000 Kg. GEVONDEN twee sleutels, een Lips no. 138. Inlichtingen Gemeente politie. Uitvoeringen. Zondag .en Maaodag gaf de Fan fare „St. Catharina" te Leunen het jaarlijksch concert met tooneeluit- voering. Beide avonden was de zaal stampvol, 't Bleek dat een blijspel meer in den smaak valt als een drama. Op dezelfde dagen gaf de Hand boogschutterij „St. Oda" alhier tooneel- en muziekuitvoering. Het v.d. Kerkhofs tooneelgezelschap uit Helmond voldeed u istekend Beide avonden was 't zeer druk. Naar wij vernemen bestaat bij het bestuur der Mariavereeniging het plan om bij genoegzame deel name op haar feestavood van 2 Februari een voordiachtenwedstrijd te organiseereo vöor en door haar leden. Aan dezen wedstrijd zullen mooie prijzen verbonden worden. Zij, die hieraan haar gewaardeerde medewerking willen verleenen, alsook alle belangstellende leden der Ver- eeniging, worden uitgenoodigd tot een vergadering om 't een en ander gezamenlijk te bespreken. Zie de adverrentie in dit blad. Ontwikkelingsavond. Weer was de St. Antoniuspatronaat- zaal goed bezet, toen de Z.E. Heer Dr. Krijn Maandagavond kwam spreken over „Vaticaansche vergezichten Na een inleidend woord van den Weleerw. Heer Kapelaan Geurts, be kwam Dr. Krijn het woord, die in een vlot gesproken populaire voordracht tal van wereldproblemen slechts even kon aanstippen en als op een film doen zien. Over c!k dezer problemen was wel een afzondelijke rede te houden, wat echter moei lij* te doen was wijl iiit niet in het bestek van dezen avond lag. In vergezichten overziet men een geheel, waar/an het eene meer dan het andere aantrekt. In het tegenwoordige leven krioelt het dan ook van vraagstukken op allerlei gebied, waaraan ook de Wachters op het Vaticaan, de Pausen, al hun aandacht besteden en ter ge nezing der maatschappij op de juiste tijdstippen do juiste woorden spreken, al worden deze door de wereld vaak genegeerd. De Encyclieken Rerum Novarum, Quadragesimo Anno, over het Huwelijk en zoo vele andere, de vredesbemid deling des Pausen in 1917 bewijzen dit zeker. In een keur van woorden wijst Spre ker op den schoonen porfieren zuil met het gulden Kruis in top, staande op het mooiste plein der wereld, het St. Pietersplein te Rome, die langs zich zag heengaan het ongeloof der Egypte- naren, het heidendom der Romeinen, tal van stormen op godsdienstig en politiek terrein, maar waarop Spreker de woorden las Christus overwint, Christus regeert en Christus heerscht, als een bemoediging voor ons katho lieken in deze tijden. Met een dankwoord aan den Spreker, sloot de Weleerw. Heer Kapelaan Geurts dezen avond met den gewonen groet, na mededeeling dat de eerstvolgende ontwikkelingsavond zal gehouden wor den op 12 December a.s., waarop de Z.E. Pater Borromeus de Greeve O.F.M. zal spreken over het Huwelijk 12i/s-Jarig bestaan van het Meisjes-patronaat. Mère Bernarda is geen onbekende in Venray en zeker niet voor de Patro naatsmeisjes. 't Was dan ook niet te verwonderen, dat de meisjes spontaan met 't voorstel voor den dag kwamen om, bij gelegenheid van het 12V«-jarig bestaan van 't patronaat, waaraan Mère Bernarda van 't begin af aan verbonden was, aan hare Directrice een eere avondje aan te bieden. En we mogen gerust zeggen, gezien den korten voorbereidingstijd hebben ze aardig wat gepresteerd. Een mooi, rijk af wisselend programma hadden ze in elkaar gezet en werd vlot afgewerkt. Muziek en voordracht wisselden elkaar af. Na een welkoms- en huldigings woord van den W. E. heer Directeur, werd door een der meisjes in een gedicht Mère Bernarda toegesproken, haar werd dank gebracht voor al 't goede wat zij deed. Zij alleen had stand gehouden, vijf Directeurs had zij in dien tijd gekend en ook Mère Pancratia, de rechterhand van M. Bernarda was haar vijfde helpster. Heel aardig was het Tooneelstukje door de grooteren gespeeld n.l. „Tante Toosie", de suikertante, die van haar quasi-doofheid door de op haar duiten loerende nichtjes wordt genezen. 't Spel was goed, waren de rollen beter van buiten gekend, 't spel zou veel gewonnen hebben. Als slot van den avond werd ge geven „De verjaardag van den Man darijn", een kleine operette. We hebben de t leintjes bewonderd. Wat een mooip stemmetjes. Kinderen gaat zoo door, een beetje forscher geluid zal nog veel bijdragen om wanneer we jelui nog eens mogen hooren, jelui ook beter te kunnen verstaan. De ernstige Mandarijn heeft gelukkig al de wenschen van de kleintjes voor Mère Bernarda ingewilligd. Als nu werkelijk die volgzaamheid, gehoor zaamheid en alle andere beloften zullen vervuld worden, dan gaat het Patronaat dat binnen afzienbaren tijd in een K.J.V. wordt omgezet een heerlijke toekomst tegemoet onder de gewaardeerde leiding van Mère Bernarda. Tot slot van den avond spreekt Mère Bernarda een woord van dank tot allen die dezen avond gemaakt hebben tot een genotvolien. Mère Bernarda her innert eraan, dat 't 20 November juist twaalf en een half jaar geleden was, dat zij een ujtnoodiging kreeg om in het oud Patronaat te beginnen. Zij ziet de heele patronaatsfilm voor haar geest voorbijgaan en met een dan', baar hart kan zij constateeren, dat 't patronaat reeds heerlijke vruchten heeft afge worpen. Verschillende oud-Patronaats meisjes zijn reeds gelukkige moeders en anderen hebben den religieuzen staat aanvaard en „de meisjes van heden zijn", zoo zegt Mère Bernarda, „ook zeker de beste." Hiermee was dezen avond ten einde, een prettige genotvolle zeker voor allen die aanwezig waren. Mère Bernarda, nog vele jaren 1 Uitvoering Jongensschool. „Hoe zalig als de jongenskiel nog om de schouders glijdt Dan is het hemel in de ziel en alles even blijd'" Deze dichtregels schoten me onwille keurig te binnen, toen ik getuige was van 't tooneelstukje met zang of liever gezegd kijkspelletje met zang, opge voerd door kinderen der Jongensschool te Venray. Ja waarlijk, dit spelletje heeft ons weer eens in den geest terug gevoerd tot onze jeugd, heeft ons een kijkje doen nemen in droomenland, in het land der kabouters, waar ook wij, ouderen, in onze kinderjaren zoo gaarne vertoefden. Wie, die sympathie gevoelt voor het vroolijke, bewegelijke levens lustige onschuldige kind (en wie doet dat niet?) zal niet volmondig bekennen, dat de jeugdige artisten, de bezoekers een werkelijk mooien vroolnken avond hebben bezorgd. Hoe hartelijk schaterde de lach der talrijke belangstellende door de zaal en hoe gingen de handen na ieder bedrijf op elkaar. En werkelijk het applaus was ten volle verdiend, want er werd mooi en goed spel ge leverd. In een gedetailleerde beschou wing der rollen treden wil ik niet, omdat ik vrees de jeugdige artisten daardoor verwaand te maken en daar kunnen ze niet tegen, hé Koosje! De jeugdige spelers komt ten volle een woora van lof toe. De pauze (die men eigenlijk geen pauze noemen mag) werd gevuld door eenige lieve zang nummertjes vertolkt door een koortje van melodieuze heldere kinderstem metjes. Het dankwoord van deken Thielen aan 't slot gesproken, was een woord op 't juiste moment en zeer zeker ook op de juiste plaats, want '(grootste aantal bezoekers bestond uit ouders van schoolgaande kinderen. Mogen deze ouders begrijpen hoeveel door de onderwijzers voor hunne kinderen ge daan wordt en moge deze uitvoering leiden tot nog meer waardeering van hunne dikwijls moeilijke taak. P. LEUNEN. Op Vrijdag 2 Dec. a.s. des namiddags zal in het Bonds- gebouw te Leunen een groote ver gadering worden gehouden, waarop als sprs. zullen optreden Ir. Bemel- mans en mej. Hendrix. Op deze ver gadering worden alle vrouwen uit genoodigd, om dan te komen tot oprichting van een afd. Leunen van den Boerinnenbond. Dit is de eerste afd. van den Boerinnenbond in deze gemeente. CASTENRAY. Op 3 en 4 December a.s. zal door de Hand boogschutterij alhier worden opge voerd het tooneelstuk „De verloren zoon" en het blijspel „Naar de paardenmarkt." OVERLOON. Dezer dagen ont stond ruzie tusschen enkele school jongens, waarvan het zoontje van Tb. v. W. zoodanig werd toege takeld, dat overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo noodzakelijk bleek. Maandagavond werd alhier in het Patronaat een propaganda- vergadering gehouden voor alle Radio-houders en belangstellenden. Een propaganda-dub werd benoemd, welke zich zal belasten met het aan werven van nieuwe abonné's voor de K.R.O. gids. Kieskring Horst. De kringvergadering van den kies kring Horst, omvattende vanaf de gemeenten Sevenum, Grubbenvorst en Arcen en Velden verder geheel Noord-Limburg, zal worden gehou den op Zondag 11 December a.s. Op deze vergadering zal als spreker optreden de heer J. Maenen, lid van Ged. Staten van Limburg en der 2e Kamer der Staten Generaal. Op dien dag zal ook de kiesvereeniging alhier een algemeene ledenvergadering houden, waarop genoemde spreker eveneens een rede zal houden. HORST. Dinsdagavond, terwijl de bewoners te bed lagen, ontstond brand bij de kapitale boerderij van de wed. E. de Mulder, aan de Schadijk alhier. De motorspuit, die vrij spoedig ter plaatse was, kon het woonhuis met de daaraangelegen stalling redden De schuur, die gedeeltelijk als stalling was ingericht, en waarin zich 9 runderen en 14 varkens bevonden, benevens landbouwwerktuigen en oogst, werd een prooi der vlammen. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De Winkelweek te Horst. De Winkelweek te Hor t. welke verleden Zaterdag geopend is, mag zich in aller belangstelling vei heugen. Het doel, n.l. om de ingezetenen aan te toonen, dat hunne behoeften ook in eigen dorp verkrijgbaar zijn, is hiermede een heel eiüd bereikt. Intusschen mogen ook onze Midden standers zelf hieraan wel wat meer aandacht schenken. R. K. Statenfractie in Limburg. In de plaats van mr. Janssen de Limpens is tot voorzitter der Katho lieke Statenfractie in Limburg ge kozen de heer P. v. Kempen uit Echt. Inbraken te Beesel. Te Beesel werd Zondagnacht op meerdere plaatsen ingebroken. De vermoedelijke dader, werd Zondag morgen in een logement te Roer mond door de politie aangehouden. Bij fouilleering van de in zijn be zit zijnde koffers werden de in Beesel gestolen goederen gevonden, n.l. twee overjassen, een costuum, een pantalon, een paar schoenen, twee gouden trouwringen, een gou den ring met steen, een zilveren dames-horloge en meer andere van diefstal afkomstige zaken. De verdachte zekere F. V„ een Duitscher, werd ter beschikking van de Justitie gesteld. Hij bekende deze inbraken te hebben gep'eegd. Twee dooden op een onbewaakten overweg. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur heeft op den onbewaakten over weg op den St. Joosterweg onder de gemeente Echt (L.) een ernstig ongeval plaats gehad, waarvan twee personen het slachtoffer zijn ge worden. De gebroeders Delsing, manufac- turiers te Echt. reden met een auto van Echt naar Roermond. Bij den onbewaakten overweg bemerkten zij niet. dat de sneltrein van Maastricht naar Amsterdam naderde. De auto werd door den trein gegrepen en ongeveer 200 meter meegesleurd. Het voertuig werd totaal vernield. De 38-jarige A. Delsing, gehuwd, werd op slag gedood. Zijn onge trouwde broer H. Delsing werd zeer ernstig gewond en werd stervende naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Hij had een schedel breuk en beide beenen gebroken en overleed spoedig in den trein, waarmee hij naar Roermond werd overgebracht. De sneltrein bad ongeveer een half uur vertraging, zoo lang duurde het eer de ruïne van den auto onder de locomotief was verwijderd. De trein had op 't moment van het drama een snelheid van om streeks 70 K.M. per uur. Op denzelfden onbewaakten over weg werden eenige maanden geleden een schaapherder, 2 herdershonden en 60 schapen door een trein over reden en gedood. Aan een ernstig gevaar ontsnapt. Even nadat Zondigvoormiddag de geloovigen na de Hoogmis de St. Petrus en Pauluskerk te Wolder- Maastricht verlaten hadden, is uit een boog van het hooge midden gewelf der kerk een steenblok vac ongeveer een halve M3 toegeschoven en naar beneden geploft. Het steen gevaarte viel naast den preekstoel tusschen de bankenrijen. zoodat de geloovigen aan een groot gevaar zijn ontkomen. Uitvoering crisis-varkenswet 1932 Inkrimping varkensfokkery noodzakelijk. Het toekennen der biggenmerken heeft hier en daar nogal moeilijkhe den en ontevredenheid gewekt. Wij hadden dit trouwens niet an ders verwacht. De boeren zijn van nature afkperig van elke inmenging van bovenaf en van alle ambtelijke bepalingen. Bij de vele moeilijk heden, die door de crisis in het boerenbedrijf reeds zijn ontstaan komt men nu ook nog door wettelijke bepalingen de moeilijkheden nog grooter maken. Wij geven dit alles grif toe maar hebben de stellige overtuiging, dat het niet anders kan willen wij in de naaste toekomst ooit een loonende varkenshouderij krijgen Door de volgende uiteen zetting moge dit eeüigszins duidelijk wordeD. Bij de in September j.l, gehouden inventarisatie is gebleken, dat in Nederland ruim 260.000 fokzeugen worden gehouden. Dit aantal zal noodzakelijk moeten worden inge krompen. Bij een berekening van 6i)t maal 260.000 en per halfjaar komt men tot een totaal van 65000 slachtvarkens per week. Het binnenlandsch verbruik is on geveer 30.00C stuks per week. Er blijven dus 35,000 stuks over voor den export. Door contingenteering en hooge tarieveD is deze zeer be perkt. Naar België en Frankrijk kunnen per week slechts 5000 varkens uit gevoerd wordeD. Naar de meeste overige landen is alle uitvoer prac- tiscb onmogelijk. Alleen Engeland had tot voor kort onbeperkten in voer tegen zeer lage prijzen. Nu Engeland de laatste dagen ook heeft geconringenteerd. waar schijnlijk zullen Nederland 20,000 stuks per week worden toegewezen zitten wij na de beperking van 6 en een half per fokzeug. nog met een overschot van 10 a 15.000 per week. Hiervoor* zal zoo mogelijk nog een afzetgebied gezocht moeteD worden betgeen alleen mogelijk is ten koste van zware offers wat de prijzen betreft. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat er noodzakelijk moet worden in gekrompen, willen wij ooit een toonenden prijs bereiken. Het is ons volkomen duidelijk, dat de toegewezen biggenmerken, wélke tot inkrimping dwingen voor velen een trl.ursfelling is. Ieder, die met dé toestanden, zooals die er in dezen crisistijd zijn. op de hcogte is, ziet de noodzaak van deze soms harde maatregelen vol komen in. Wij hopen en vertrouwen, dat onze boeren dit kunnen en willen begrijpen en ieder volgens plicht en geweten zal medewerken om de vele moeilijkheden, welke aan de uitvoe ring van de crisis-varkenswet zijn verbonden, te overwinnen. Intusschen willea wij gaarne, de genen, die door omstandigheden in onoverkomelijke moeilijkheden zijn geraakt, zooveel mogelijk helpen. Gewestelijke VarkensceDtrale Limburg. Bezuiniging op de politie 28 Politiemannen op 17000 inwoners. Naar verluidt ligt het in de be doeling over te gaan tot een blijvende inkrimping van het corps gemeente politie te Roermond Behalve de thans reeds eenigen tijd bestaande twee vacatures zullen ook de bin nenkort Dog volgende twee vacatu res niet worden aangevuld, zoodat ook het corps daardoor een vermin dering van 4 man zou ondergaan. Met een inwonertal van ruim 17000 zielen bestaat bet politiecorps thans uit een commissaris van politie 1 inspecteur, 1 inspecteur-titulair, 3 hoofdagenten en 22 agenten. Bij deze laatsten zijn echter sinds eenigen tijd 2 plaatsen vacant. Prov Staten van Limburg. Bij de artikelsgewijze behandeling der provinciale begrooting passeerden een groot aantal posten zonder dis cussie den voorzittershamer. Bij het voorstel van Gedeputeerde Staten, om den geldtlijken steun aan het lager land en tuinbouw-onder- wijs, alsmede aan de huishoud- cursussen, van f 10.800 op f 9400 terug te brengen, voerden verschil lende leden het woord. Na mededeeling van het lid van Gedeputeerde Staten den heer Ga- liart, dat voortaan door de provincie per lesuur een toeslag van veertig in plaats van vijftig centen bij den rijkss eun zal worden gevoegd, werd het voorstel van Ged. St. met 36 tegen 5 stemmen aangenomen. Het wegenbudget werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Naar aanleiding van het voorge steld subsidie van f 25.000— voor den bouw van verschillende kerken, kwam de heer Lindeyer in verzet: hij stelde voor om ook op dezen post te bezuinigen. Het lid van Ged. St. de beer Poels en na hem de voorzitter, zetten uiteen, dat .het hier slechts jaarlijksche termijnen gold van een voorheen toegestaan bedrag dat reeds goeddeels is be steed en waarop gegadigden naar billijkheid aanspraak kunnen maken. De post wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, Dadat de vier socialistische leden aanteekening van hun afwijkend gevoelen in de notulen hadden verzocht. De aanvankelijk voorgestelde ver mindering van het subsidie voor tuberculose bestrijding wordt van f 800 tot f 300 teruggebracht. Naar aanleiding van den voorge stelden steun aan kleine boeren, geeft de heer Ubaghs in overweging dezen post van f 30.000 op f 50 000 te brengen. Na een uitvoerig debat, waaraan vele leden deelnamen wordt de post ongewijzigd goedgekeurd, nadat de voorzitter de toezegging had gedaan, dat dit onderwerp in de eerstvol gende vergadering opnieuw aan de orde zal worden gesteld, waarbij een voorstel van de zijde der Deputatie kan worden tegemoet gezien. Nadat de begrooting was afge handeld en goedgekeurd, werd de vergadering verdaagd tot Woensdag 20 December e.k. om half elf des ochtends. De Zesdaagsclie te Amsterdam werd Donderdagavond gewonnen door P. van Kempen—Pijnenburg. De aarde beeft weer. Donderdagavond is er in het Zuiden des lands wederom een aardschok gevoeld. In Schijndel werd men om half 10 door een hevigen schok opgeschrikt. Het verschijnsel duurde naar schat ting vijf a zes seconden, korter dus dan Zondagavond, maar was naar men meende zeker niet minder hevig. Door den bliksem gedood Tijdens een kort onweder is Donderdagmiddag te Coevorden de ongeveer 60-jarige landbouwer Tab bait in het weiland door den bliksem getroffen en gedood. Twee gewonden. Gisteravond heeft op den Deurce- schen weg onder de gemeente Bakel een ernstige aanrijding plaats gehad. De van Helmond komende moterrij der B. kwam ter hoogte van het mis siehuis ..Christus Koning" in botsiDg met zekeren v. d. V. die een paard aan den teugel, leidde. Het paard dat een zware verwonding aan het ach terlijf bekwam, sloeg op hol, terwijl zoowel de motorrijder a's v.d. V. te gen den grond werden gesmakt. De motorrijder liep een hersenschudding op, terwijl v. d. V. onder meer een been gebroken had. Beide slachtoffers zijn naar het St. Antonius Gasthuis te Helmond overgebracht. Szymaiiski voor den rechter Szymanski, de smokkelkoning werd veroordeeld tot 20 maanden tucht huisstraf en 5 jaar eerverlies. De verdachten Schinkweiler, Rits en de Nederlander Kamps ieder tot 9 maanden gevangenis-traf met daaren boven ieder een geldboete van 1146 mark. De in beslag genomen pistolen, patronen en de auto zijn verbeurd verklaard. Tusschen drijfriemen gedood. Te Sluiskil is de werkman S. uit Sas van Gent op de fabriek van de Compagny de 1'Azote tusschen twee drijfriemen bekneld geraakt en dood gedrukt Zij verlangen en hebben noodig deze VULPEN, welke geheel hun leven meegaat. Ook andefe merken ruimschoots voorradig. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Bliksem in den toren geslagen. Woensdagmiddag tijdens een kort onweer sloeg de bliksem te Amers foort in den O.L. Vrouwetoren en vernielde het speelwerk. Verschillen de telefoontoestellen werden even eens getroffen. Overreden en gedood. Te Valkenswaard ia de 12jarige B. C. onder een autobus geraakt en gedood, Bovendien is een motorrij wiel tegen een vrachtauto gebotst. De motorrijder K. uit Eindhoven en zijn zoon, die op de duo zat, wer den beiden ernstig gewond, Wapensmokkelary aan de Duitsche grens. Douane-beambten te Nordhoro hebben wederom een groote wapen- smokkelaffaire ontdekt. Het „Osnabrücker Tageblatt" weet hieromtrent mede te deelen. dat uit het onderzoek is gebleken, dat voor het smokkelen der wapens turf schepen werden gebruikt, die Drent- sche turf langs het Vecht-Eemskanaal naar Duitschland brachten. De te Nordhorn ontdekte wapenzending bestond uit een groot aantal kara bijnen van de Belgische wapenfirma Orban-Ferrère. De wapens waren verborgen in eenige turfschepsn. Z\\ waren bedekt met zeildoek, waar- overheen een vrij dunne laag turf was gestapeld. Men vermoedt, dat als „turf" reeds verscheidene schepen met wapens uit Nederland Daar Duitschland zijn ge smokkeld. Te Nordhorn doeo aller lei geruchten de ronde en het „Osna brücker Tageblatt" verwacht, dat de autoriteiten zoo uitvoerig mogelijke opheldering over deze zaak zullen geven. Slachtoffers van influenza en longontsteking. Het aantal slachtoffers van de seizoenziekten iufluenza, bronchitis en longontsteking heeft zich de vorige week in sterk stijgende lijn bewogen Bedroeg het de twee voorafgaande weken telkens 44, in de week van 13 tot en met 19 November werden in de 46 gemeenten des laDds met meer dan 20.000 zielen (in totaal 3.928.542 inwoners) 53 sterfgevallen aangegeven. Twee daarvan kwamen op rekening van influenza, acute of chronische bronchitis was in 6 ge vallen de doodsoorzaak evenals crou- peuse pneumonie. Broncbo-pneumo- Die was wederom het ernstigst in zijn gevolgeD, 22 lijders bezweken eraan, terwijl longontsteking zonder meer 12 slachtoffers eischte. Een smokkel-auto rydt in een groep padvinders. De smokkeloorlog aan de Duitsch- Hollandsche grens is weer een sen satie rijker. Zondagavond reed een smokkel auto in razende vaart, zonder licht en zonder signalen te geven in de richtiDg Walheim bij Aken, achter volgd door grensbeambten. Op een gegeven oogenblik was de chauffeur niet meer meester over het stuur en reed hij midden in een groep zin gende padvinders, die huiswaarts keerden. Vier hunner werden tegen den grond geworpen. Twee jongens en een meisje werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. De chauffeur werd gearresteerd en naar Aken overgebracht. D? smokkelwaar bestaande uit 1100 pond suiker en 40 pond meel en koffie is in beslag genomen. Ingekomen en vertrokken personen van 18 tot 25 Nov. VERTROKKEN Ch. Eibers, dienstbode, naar Vierlingsbeek B 97; J. VV. B. Janssen, id naar Horsl Melerik M 126; I. Maghon, id naar Tilburg, Heuvelstraat 90; D. Bakker, ass. landmeter naar Vlaglwedde (Gr.); W. H. Bardoel, z.b. naar Asten, Kerkstraat; J. H. Claessens en gezin, Secr. Verkoopvereen. naar den Haag, 2de Adelheidstr. 177; C. Tönissen, dienstbode naar Boxmeer, Beugensche weg 14; M. Sickes, dienstknecht, naar Kempen. Pm 3C Si Sm Si "Si S3 S3 H O GG S 55 W 53 .3 O) mP b •Si O

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2