flirt r Gemengde Berichten 4 R.K. Si. DE SPAR Bouw- Bizet, een en ander afgewisseld door »et optreden van een geschoold ■tudentenkoor onder leiding van °ater Dr. Brüoing. Vooral met ..Spijskaart" oogstte dit zeer veel succes. Tot slot mogen we niet ergeten de geestige toespraak van ien heer J. Haenen. Des avonds had de opvoering 'aats van het populair mirakelspel De Heilige, die geen Heilige wou ïjn" door H. Gbéon. Het eerste bedrijf v.;n het stuk, spelende in de >e eeuw, verbeeldt een straatgedeelte n Athene; het 2e deel een schip, •?.t vanuit Athene zee kiest; hef 3de n laatste deel een kamer in het huis van den bisschop van Arles. De korte inhoud komt op het olgende neer: Gillis een zestienjarige oorname jongen uit Athene, doet llerlei mirakelen, maar wil niets .veten, noch van zijn wonderen, noch van zijn heiligheid. Met zijn trouwen vriend Caspar, een armen jongen, romt hij onder den naam Jeroen in iet huis van den bisschop van Arles. De mirakelen die hij ook daar erricht, schrijft men eerst toe aan :en bisschop, doch door een vergis ing of onvoorzichtigheid van Caspar vordt de eigenlijke weldoener en •leilige ontdekt. Uit den mond van Arles bisschop verneemt Gilles nu wat God voor zijn verder leven van hem verlangt. Het stuk, dat op schitterende wijze vertolkt werd, mocht dan ook een daverend applaus ontlokken. Zang en muziek zorgde ook thans voor de noodige afwisseling. Het geheel was een mooie dag voor Êerw. Paters, studenten en familieleden. N. V. Ct. Bij de te Venlo gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis aan den Hamburger singel aldaar, was cie laagste in schrijver de heer H. Oudenhoven Lzn. alhier, voor de som van f 8880.—, aan wien bet werk is opgedragen. De collecte Zondag j.l. in de Pateiskerk aihier gehouden, voor een nieuwe parochie op den Heksenberg te Heerlerheide, bracht de aanzien lijke som van f 170 op. Morgenmiddag om half 2 speelt aan den Dril V.V.V.— Arcen. Zie achterstaande advertentie. Het Strafgericht van Koning Mtdas. Velen hebben aan onze oproep, om deze op a.s. Donderdag 7 uur door de R.K. Jongensschool in 't Patronaat ten bate van onze behoef tige leerlingen te geven tooneel- uitvoering te steunen, voldaan, door reeds een entreekaart te koopen. Aan ailen onze hartelijke daük. De verkoopers waren ech'er in hun toomelooze ijver direct na de middag op stap gegaan, zoodat ze veel menschen oog? legen kwamen Het gevolg was dat ze vaker met ledige banden moesten vertrekken op olaatsen waar ze gehoopt hadden goedé zaken te maken. Ook konden velen niet zoo gauw besluiten of waren van 't doel der uitvoering niet voldoende op de hoogte. Bij al deze adressen zullen onze jongens hun geluk nog eens beproe ven. Er bestaat verder voor 't koopen van een kaartje en tevens voor 't eserveeren van plaatsen gelegenheid n 't Patronaat op a.s. Donderdag van 12 tot half 2. Dit goede werk zij aan allen nog- naals warm aanbevolen Sinterklaas zal 't U vergelden. H. Werkverschaffing Aan een in aanbouw zijnde woniDg de Schoolstraat werden eenige -achten na elkaar stukken muurwerk mgestooten. Door de politie werd egen een drietal personen hierover proces-verbaal opgemaakt. Allen, die het prachtige •ooneelspel in 4 bedrijven »Zijn Trots» kennen, spreken met veel of hierover. Dit stuk wordt vertoond Zondag 27 Nov. a.s. in hel Patronaat, door Ie Tooneelclub van Schutterij St. \nna. (Zie adv. volgende week). Door de Marechaussee's alhier verd gisternacht onder Vierlingsbeek en persoon aangehouden, die 28 kippen vervoerde, zeer waarschijnlijk van diefstal afkomstig. De man sprak met Vlaamsch accent. OOSTRUM. Door onze Har monie »Sub Matris Tutela" is voor het op 1 en 2 Januari a.s. te geven concert en tooneeluit- voering, in studie genomen het prachtige drama in 3 bedrijven met een voorspel »Het Valsche Testament». OOSTRUM. Tot bestuurslid der Coöp. Stoomzuivelfabriek „H. Maria" werd gekozen de heer Jan Loonen alhier, in de vacature ontstaan door bet overlijden var. den heer L. Tacken, Landweert. Daar de Zuivelfabriek te Meerlo binnenkort zal worden opge heven, bestaan er ernstige plannen, dat de melkleverandecs uit Meerlo zich bij onze fabriek zullen aansluiten. LEUNEN. Zondag na de Hoog mis hield de Boerenbond in het Patronaacsgebouw aihier een alge- tr.eene ledenvergadering. Door den voorzitter den heer P. J. Arts en d'.-n plaatselijken zaakvoeder der varkenscentrale werd een uiteenzetting gegeven over de teeltbeperking in verband met de varkenscrisiswet. Verder werd besloten deze week aezam<»nliik de fietspaden te verbete ren. wat een zeer noodig en nuttig werk is. De geestelijke adviseur Rector Strijkers sprak ten slotte nog een opwekkend woord tot de talrijke aanwezige leden, waarna de vergade ring met den chr. groet gesloten werd. MERSELO. Trots het onop houdelijk gelamenteer over crisis en werkloosheid, in weerwil van de om dezen tijd zoo talrijke uitgaans- en ontspanningsgelegenheden, was de zaal van den heer H. Arts tijdens het concert en de tooneeluitvoering van St. Hubertus en St. Oda, Zondag en Maandagavond, vooral den laat- sten, flink bezet Na een kort woord van welkom voerde de Fanfare onder directie van den heer Math. Arts, Venray, een 4-tal muzieknummmers uit. Het hoofd nummer van het programma Scheu rende Muren, viel zeer in den smaak der talrijke toehoorders en werd dan ook, al was het wel wat zwaar op de hand, zeer goed gespeeld, waar voor op de eerste plaats een woord van lof toekomt aan den regisseur, den heer Eijssen. Het kluchtspel De Moord, vormde een waardig slot van den tooneelavond. Allen geraakten1 hierdoor in eene aangename stem ming. Onze algemeene indruk is, dat niet alleen de oudere acteurs hunne rol goed gespeeld hebben, maar dat ook zij, die wij thans voor het eerst op de planken zagen ver schijnen, veel beloven voor de toe komst. Een paar gezellige avonden be- hooren weer tot het verleden. YSSELSTEYN. Onze R.K. voet- balvereeniglng Victoria speelt morgen Zondag thuis tegen L.V.C. Lottum. Werd in Lottum verloren, thans geven wij Victoria een goede kans. OVERLOON. Bij de alhier Woensdag gehouden vossenjacht, werd slechts een vos geschoten en wel door de heer W. Croymans. Zondag en Maandag gaf onze Fanfare een concert met tooneeluitvoering, hetwelk goed geslaagd mag heeten. Beide avon den was de zaal overvol. Aan den gemeente-kanton nier H. Jacobs is op zijn verzoek per 1 Jan. a.s. eervol ontslag ver leend, om gezondheidsredenen. Yenloschc Zomerkermis weer in eere hersteld. Er is heel wat te doen geweest over de afschaffiog van de Juni- kermis te Venlo. Ondanks alle aan gewende middelen tot behoud werd zij bij raadsbesluit van 26 Februari 1930 afgeschaft. Sindsdien zijn door talrijke ver- eenigingen en particulieren al maar requesten aan den gemeenteraad ge zonden. Bij de gemeenteraadsverkiezingen waren er zelfs candidaten, die de wederinvoering der zomerkermis als hoofdpunt op hun programma plaats ten. Plotseling is de kwestie in de gemeenteraadsvergadering van deze week Woensdagavond weer aan hangig gemaakt en met vlag en wimpel slechts één lid stemde tegen ging de zomerkermis er door. De publieke tribune was verrast en gaf zachtjes zooals het goeden tribunisten past blijde uitingen van tevredenheid. Van nu af aan, zullen de malle molens en spullen weer tweemaal per jaar in Venlo draaien. Voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozeo werd vervolgens een crediet van f 3500 verstrekt. Een extra-subsidie van f 2500 (10 cent per inwoner der gemeente) werd toe gekend aan het plaatselijk crisis-co mité, terwijl een crediet van f75000 werd verstrekt voor het in werkver schaffing uitvoeren van diverse wer ken. Op voorstel van B. en W. werd een aanmerkelijke verlaging op de heffing van bruggelden door den gemeenteraad goedgekeurd. Door een auto aangereden Toen Woensdagavond half elf het gemeenteraadslid C. Bosman S.D.A.P. te Venlo van de gehouden raads vergadering huiswaarts keerde in gezelschap van twee zijner partijge- nooten, werd hij in de Moerdijkstraat aangereden door een personenauto, bestuurd door den heer r. Hoogen- doorn van Venlo. De heer B. werd door den wagen gegrepen en tegen den grond geslingerd. Hij kreeg ernstige verwondingen aan het hoofd, een armfractuur en een bekkenbreuk, terwijl vermoedelijk beide beenen eveneens gebroken zijn. Hij werd naar het R.K. zieken huis te Venlo overgebracht. Zijn. toestand is zeer zorgwekkend. De heer B. is 51 jaar en vader van een zeer groot gezin. Donderdag is de heer Bosman san de bekomen verwondingen overleden. Tragische dood. Terwijl mej. R. te Venlo bezig was met het doen van haar wasch, speelde haar kindje van 14 maanden in zijn stoeltje. Om te voorkomen, dat de kleine zou omvallen, had de moeder hem uit voorzorg met een wollen das in 't stoeltje vastgebon den. In een onbewaakt oogenblik is 't kindje toch omgevallen. Toen de moeder dit bemerkte, was de kleine reeds dood. De das had zich vast gesnoerd om den hals van de kleine, woardoor bet gestikt was. Een gevaarlijke Duitsche bende. In de laatste dagen wordt West- Duitschland vooral langs de grens streken onveilig gemaakt, door een bende, die er niet voor terugschrikt de ergste middelen aan te wenden om haar doel te bereiken. In Duisburg werd een roofoverval gepleegd op klaarlichten dag en roofde men 130 mark eenige dagen later bad te Dusseldorf eenzelfde roofoverval plaats en werden 1140 mark buit gemaakt. De roofoverval op een geldtransport bij het Schlachf- hof in Dusseldorf, mislukte door het kranige optreden van den taxi chauffeur die de geldzending ver voerde. Nochtans werden bij dezen overval door de onverlaten niet minder dan 5 personen door revol verschoten ernstig gewond. Als aanvoerders dezer beude en daders van de roofovervallen zijn gesignaleerd Joh. Theissen, sloten maker, 25 jaar, lengte 1.76 M., slank van postuur, donkerbruin haar, blauwgrijze oogen, donkere wenk brauwen en vooruitstekende lippen en Paul Patzold, arbeider. 28 jaar lengte 1.82 M., slank, zwart kroes haar, blauw-grijze oogen en groote spitse neus. Beiden moeten de vlucht genomen hebben naar Nederland, volgens een uitlating van Theissen, zou hij zich in Noord Limburg, tusschen smok kelaars ophouden. Bij aanhouding wordt groote voorzichtigheid aangeraden, daar beide gesignaleerden niet zullen aar zelen aanstonds van hunne vuur wapens gebruik te maken. Fr. Szymanski voor het Sondergericht. Naar men verneemt zal de be ruchte smokkelaar Fr. Szymanski, die op 26 September j.l. te Büderich (D.) werd gearresteerd, wegens het smokkelen van een groote partij re volvers en munitie op Dinsdag 24 dezer te Düsseldorf voor het Son dergericht in deze zaak terecht staaD. Aanrijding in den mist. Dinsdagavond werd de landbouwer 5. uit Blerick op den Horsterweg te Grubbenvorst, terwijl hij een los paard aan den teugel leidde, door een hem achteropkomenden luxe-auto, bestuurd door den heer C. uit Blerick, aangereden. B. kreeg een gapende hoofdwonde, en werd na verbonden te zijn, naar zijn woning gevoerd. Het paard werd ernslig gewond, brak den ruggegraat en moest ter plaatse worden afgemaakt. De bestuurder van den auto. moet door den dichten mist, den man niet hebben gezien. Inbraak. Door het uitbreken van eenige pannen in het dak, heeft een dief zich Dinsdagnacht toegang verschaft tot de gebouwen der N.V. Metaal- warenfabriek aan den Urbanusweg te Venlo. In bet kantoor heeft hij alle laden en kasten opengebroken. Slechts een klein bedrag aan geld en voor f 17 aan postzegels, werden ontvreemd. Wielrijder zonder licht doodgeschoten Het Hoog Militair Gerechtshof, heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van den marechaussee L. H. P., die door den krijgsraad te 's-Hertogenbosca wegens dood door schuld is veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met verlaging in rang tot soldaat. Beklaagde had n.l. op Pinkster zondag te Oböicht, met een revol ver geschoten op een wielrijder, die zonder licht reed en die aan een sommatie om halt te houden niet voldeed. De wielrijder werd getrof fen en is aan de gevolgen overleden. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft het vonnis van den Krijgsraad vernietigd en beklaagde vrijgesproken. Het Hof heeft aangenomen, dat de beklaagde bij het lossen van de schoten in de gegeven omstandig heden niet hoogst roekeloos en on voorzichtig heeft gehandeld, doch zijn plicht als opsporingsambtenaar op juiste wijze heeft vervuld. SUSTEREN. In den laten avcnd van kermis-Dinsdag, was de heer J., onderwijzer te Susteren met zijn echtgenoote uitgegaan. Bij de thuis komst bemerkten zij dat ingebroken was. Men vermist eene som geld van f780. De politie heeft de zaak in onderzoek. Portefeuille kwyt geraakt. De reiziger D. van de N. V. Steenfabrieken te Beegden, geraakte terwijl hij zich te Swalmen in een café bevond, zijn portefeuille met f2600 kwijt. Dit bedrag had hij geïnd voor genpemde N.V. Een door de politie ingesteld on derzoek leidde tot het terugvinden der portefeuille in een akkerveld; het geld was verdwenen. Op een auto geschoten. Terwijl de heer S. uit Jabeek 's avonds met zijn auto den weg Schinnen—-Oirsbeek passeerde, werd hij opgeschrikt door een op zijn wagen afgevuurd revolverschot. Direct stopte hij en ontdekte dat de kogel zijn wagen van achteren getroffen had. Op verder onderzoek uitgaande trof hij, niet ver van de plaats een tweetal politiemannen. Desgevraagd gaven deze als eenvoudige reden op aldus gehandeld te hebben in de meening met een smokkelauto te doen te hebben, meldt de „Limb. Koerier". Volgens den gedupeerde echter was er geen duidelijk zicht baar sein tot stoppen gegeven zoo dat Hij dit geval niet zonder meer kon laten voorbijgaan. De verantwoordelijke schutter bleek te zijn een rijksambtenaar, die in gezelschap was van een anderen rijksveldwachter uit Schinnen. De pryzen in beslag genomen. De winkeliersvereeniging te Hel mond, onder-afdeeling van de R.K. Middenstandsvereeniging, heeft een winkelweek georganiseerd, waaraan een z.g. loterij was verbonden. Thans zijn qle talrijke prijzeD, waaronder fietsen, naaimachines, enz. door de justitie in beslag genomen, daar men in strijd zou zijn met de Loterijwet. 77 Jarigen en ouderen. Volgens Art. 28 der Ouderdoms wet 1919 bestaat er kostelooze ouderdomsrente voor hen, die op 3 December 1919 reeds 65 jaar waren en thans 77 jaar zijn en ouder. Allen, die thans 77 jaar zijn of ouder en niet in het genot van Ouderdomsrente omdat de aanslag in de Rijksinkomstenbelasting hooger was dan f I20Ö of omdat men aan geslagen was in de vermogensbelas ting en die thans door achteruitgang niet meer zijn aangeslagen in de RijksinKomstenbelasting of in elk geval een inkomen hebben beneden f1200. hebben nu nog recht op kostelooze ouderdomsrente mits zij deze aanvragen bij den Raad van Arbeid. De werkverschaffing te Bergli. Woensdagmorgen is in de ge meente Bergh een staking uitgebroken bij de werkverschaffing, waarbij on geveer 300 arbeiders betrokken zijn. De arbeiders, die in staking zijn gegaan, waren te werk gesteld bij het waterschap van den ouden IJsel afd. Linkeroe verbeken en bij de ver beteriDg van het gemeentelijke we gennet. De werkverschaffing wordt uitgevoerd met subsidie van het Rijk De reden van het neerleggen van den arbeid is gelegen in ontevreden heid over de lage loonen. Deze loonen varleeren, naar we vernemen van f9 tot f 13 terwijl verder nog een huurtoeslag wordt gegeven, wanneer en in zoover een weekloon moet worden betaald van meer dan f 2.50 per week. Droevig einde van een kano-tocht Volgens een te IJmuiden ontvangen particulier bericht heeft de famifie van Frau Else Müller, die tien dagen geleden voor de laatste etappe van haar tocht met de kano Hamburg de haven van Calais verliet met be stemming naar Dover, doch van wie men sedert dien tijd nieis meer heeft vernomen, geen hoop meer, dat de kanovaarster nog in leven zou zijn. Aanvankelijk had de familie nog de hoop gekoesterd, dat Frau Mül ler door een het Engclsche kanaal passeerend schip zou zijn opgepikt, doch 'n bericht daaromtrent is nim mer ingekomen. Hoogstwaarschijnlijk dus heeft deze Duitsche dame. die door den den nood der tijden tot dit avontuur was overgegaao, met het ranke scheepje in volle zee het leven ge laten. Een gelukte ontsnapping. Een eierhandelaar te Nijmegen, die geregeld zaken in Duitschland doet, heeft een hachelijk avontuur beleefd, waaruit hij echter op sensationeele wijze door zijn vrienden gered werd. De man was niet voldoende be kend met de in Duitschland uitge vaardigde deviezenverordening en had zich daardoor onwetend schul dig gemaakt, waarvoor hij door de Duitsche douane gezocht werd. Toen bij des avonds met zijn auto uit Duitschland naar Nijmegen terug keerde, werd hij te Wijier aange houden en naar het arrestantenlokaal a'daar overgebracht, in afwachting van zijn overbrenging naar de ge vangenis te Kleef. De chauffeur mocht met den auto naar Nijmegen gaan en bracht de jobstijding aan de familie van den eierhandelaar over. Een aantal vrienden van den arrestant beraamde oogenblikkelijk plannen om den mao te ontzetten. Men toog naar Wijier en in een café, in de onmiddellijke nabijheid van het arrestantenlokaal werd een „reuzentuif" aangericht, waarbij de Nijmegenaars zich van de gulste zijde deden kennen. De Duitsche bezoekers van het café benevens de kastelein en een aantal douanebe ambten werden royaal getracteerd en de feeststemming steeg met het kwartier. Toen het Duitsch Nederlandsche verbroederingsfeest het hoogtepunt had bereikt, sloop een der Nijmege naars weg en begaf zich naar het arrestaDtenlokaal, waarvan hij de sloten en deuren met breekwerktui- gen begon te bewerken. De deuren werden finaal gesloopt en niet zoo dia zag de eierhandelaar den weg vrij of hij zette het op een loopen. Door velden, over sloten en ak kers bereikte hij het Nederlandsch grondgebied, waar een auto gereed stond, die den vluchteling naar Nijmegen bracht. Even later werd ook bet feest in de Wijlersche dorps herberg beëindigt en later !n Nijmegen nochtans niet in aanwezigheid van de Duitsche douane, voortgezet. Eerst den volgenden morgen ont dekte men in Wijier, wat het eigen lijke doel van de komst van de Nijmegenaars was geweest en de vreugde in het dorp over de gelukte ontsnapping is algemeen Motor tegen een boom. Te Vlagtwedde is Dinsdagmorgen een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Tengevolge van den mist en tevens doordat hij links van den weg reed, is de 18-jarige motorrijder G. W. uit Weener (Oost Friesland) tegen een boom gesmakt en gedood. Zijn broer, die op de duo zat. bleef op den weg iiggen en is dien middag in hoogst ernstigen toestand in het R.K. ziekenhuis te Winschoten opgenomen. Weer zes koeien in beslag genomen. Het aantal koeien 't welk van Budel naar België wordt gesmok keld is legio. Maandag slaagden de Belgische grensbewakers er nog een3 in een zestal prachtige zware koeien in beslag te nemen. De smokkelaars wisten te ontkomen De beestjes werden direct verkocht en brachten ruim 19.0G0 francs op. De regeering von Papen afgetreden. Rijkskanselier von Papen heeft den rijkspresident het collectief ontslag van het kabinet aangeboden. President von Hindenburg heeft dit ontslag aanvaard. Koudegolf in Amerika Chicago werd Woensdag geteis terd door een koudegolf, die tegelijk met een sneeuwstorm uit het Noor den kwam. De geheele Ohio-vallei werd met sneeuw bedekt. Ook in Wisconsin en Minnesota heerschte groote koude en bijna tot aan de Rio Grande heeft het ge vroren. In Illinois, Indiana, Michigan en Ohio is reeds zooveel sneeuw ge vallen, dat het verkeer op tal vaD plaatsen erdoor werd belemmerd. Dit is de vroegste winter, dien men zich van vele jaren herinnert. De naderende natlegging in de Y. S. In uitgestrekte gebieden der Ver- eenlgde Staten kan reeds gezegd worden dat de drooglegging haar tijd gehad heeft. Alcoholische dran ken worden openlijk gebruikt, zonder dat op eenigerlei wijze door de autoriteiten wordt ingegrepen. De gouverneur van Californië heeft reeds bekend gemaakt, dat bij een lOOOtal personen, die in de gevangenis zitten wegens overtreding der prohibitiewetten, op vrije voeten zal stellen. In tal van andere staten heeft het gerecht honderden zaken laten vallen die behandeld moesten worden we- geDS overtreding op dit gebied. In de groote hotels in New York worden „bars" ingericht en kelders in orde gebracht in afwachting van de blijde gebeurtenis. Groote brouwerijen, die de lange droge periorie zonder al te veel schade aan de inlichting overleefd hebben, door zich te werpen op de fabrikatie van alcoholvrij bier worden weer op orde gebracht, om aan haar oude bestemming te voldoen. VolgeDS een bericht uit Sacramen to heeft Rolph, de gouverneur vau Californië, gratie verleend aan alle gedetineerden in de gevangenissen, die wegeus overtreding van de al coholwet veroordeeld zijn. Ongeveer 1000 personen zijn dien tengevolge in vrijheid gesteld. Snuit uw neus goed! Over de kunst om zijn neus te snuiten zegt „Het Instellingswezen" o.m. het volgende De bekende weinig elegante mu ziek is niet alleen onwelvoeglijk, maar ze is gevaarlijk tevens. Ons gehoor orgaan staat door een buis, de zgn. Eustatische buis, in verbinding met de keelholte, snuit men nu den neus door beide neusvleugels zoo vast mogelijk tegen het tusschenschot aan te drukken, terwijl de mond gesloten is en men zeer krachtig uitademt, dan wordt de lucht met geweld door de Eustachische buizen naar de ooren geperst. Hierdoor worden de gehoor organen aan een schadelijk hoogen druk blootgesteld. Vooral bij ver koudheid kunnen dan tal van bac teriën, slijmdeeltjes. enz. in de Eus tachische buis komen, waardoor deze, wellicht het oor zelf, ontstoken worden kan. Een verstopte buis van Eustachius is reeds voldoende om hardhoorend te zijn. Snuit dus nooit beide neusgaten tegelijk, houdt slechts één voor één dicht. Doet ge het niet voor uzelf, doet het dan voor uw omgeving. Of omgekeerd. Gebruik tevens voor het snuiten van het rechter-neusgat de linkerhand en voor het linker-neus- gat de rechterhand. Fruityeiling Venray. Middelprijzen der gesorteerde appelen: Sterappelen Bellefleur Boscoop A II 15.30 A I 14.20 Extra 19.- B 13.40 B 13.30 AI 15.- C 11.50 C 12.- B 13.- Licht gekleurd Licht gekleurd A II 13.80 B 11.- A 12.90 B 11.,- C 9.90 B 12.— C 9.40 Rebut 9.60 C 10.60 Val 7.90 Val 8.30 Rebut 9 50 Geplekt 6.30 Val 8.60 Aanvoer 70.000 K.G. Er zullen nu nog 2 veilingen te Oos trum plaats hebben en wel op 23 en 30 November a.s. miSLIJKS DUIST** Parochiekerk Morgen Zondag om 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen tot dankzegging voor al de ontvangen weldaden, waarna processie en Te Deum, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhaliogscatechismus voor de meisjes, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Bernard van Opbergen, 8 uur Sol. Jaarg. voor Cornelis Raedts en echt genoote, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de eebtgenoote van Peter Johannes Jacobs. 8 uur gezongen H. Mis ter eere van de H. Cecilia. Woensdag half 8 leesmis voor de overleden leden der St Eiisabeth- vereeniging, 8 uur Sol. Jaarg. voor Laurentius van Valkenburg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Heorica Verheijen. Vrijdag half 7 leesmis voor de vrouw van Jean Stoot, als lid van den Retraitepenning. Halt 8 besteid Jaarg. voor Martin Claessens en echtg., 8 uur Jaarg voor Anna van Dijk. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Half 8 leesmis voor de overleden leden der Mariacongregatie. Liefdewerk van den Retraitepenning. Dit werk heeft ten doel, allen in de gelegenheid te stellen eene retraite mee te maken, dat wil zeggen, enkele dagen door te brengen in stille af zondering buiten het gewoel der wereld. In onzen veelbewogen tijd wordt daaraan meer en meer de behoefte gevoeld en veel, heel veel hebben dan ook de retraiteD er reeds toe bijgedragen den echt cbristelijken geesc bij alle standen der maatschap pij te versterken. Daar echter de onkosten voor eene retraite niet onbeduidend zijn, verbinden de leden van dit liefde werk zich tot eene wekelijksche bij drage van minstens één cent om ben te helpen, die bezwaarlijk de heelt: onkosten kunnen dragen. Voor de leden van den Retraile- penning wordt bij overlijden eene H. Mis opgedragen. Z. H. Pius X zeide van bet liefde werk van den Retraitepenning „De rijke vruchten zijn ons een ware heilige vertroosting. Ik heb geen lof genoeg voor de priesters die juist dit voor onzen tijd zoo heilzaam werk met kracht en ijver leiden en voor de leeken. die het door hun steun, hulp en toewijding bevorderen". Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Missen. Onder de H. Mis vau 7 uur algemet ne H. Communie voor de mannelijke Tertiarissen, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aarts broederschap. Na de Hoogmis pro cessie. Half 10 H. Mis met preek. Deze H. Mis wordt opgedragen tot bloei der Derde Orde. Na de H. Mis, tot sluiting van het Triduum, Pause lijke Zegen. Kwart voor 5 gezongen VesDers, half 6 Lof. Maandag feestdag van O.L. V rouw Presentatie. Gen. Absolutie voor de leden der Derde Orde. Dinsdag om 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Om half 6 Lof. Vrijdag feestdag van de H. Catha- rina. Gen. Absolutie voor de Derde Orde, 7 uur Hoogmis, half 6 Lof eu H. Kruisweg. Zaterdag feestdag van den H. Leonardus a Portu Mauritio, volle afl. o.g.v. 35a8*ai.«K2 STAHD ysxray van 11 tot 18 Nov. 1932. GEBOREN Hendrina A. M. Linrkens. Oostrum Peter A. J. H. Theuws, Lange weg Wilhemina J. P. Bardoul, Vlak water weg Petronella H. v. Vegchei, Merselo Gerardus J. W. Wijohoven, Oostrum Petronella Strijbos, Castenray GEHUWD Gerard van den Goor, oud 41 j., landbouwer wonende te Sevenum en Maria Heidens oud 30 j. te Venray. OVERLEDEN Wilhelmina C. G. Volleberg oud 3 maanden, Henseniusstraat logekomeu ea vertrokken personen van 11 tot 18 Nov. INGEKOMEN H. Hendriks, dienstbode, Merselo- scheweg 21 van Venlo M. Clemens, idem, Henseniusstraat 11 van Bergen M. v. d. Heuvel, idem, Groote Straat 6 van Weeze C. Cornelissen, idem, Oostrum D lc van Bergen H. v. Breemen, winkeljuffrouw, Schoolstraat 7 van Vught. VERTROKKEN P. Fox, onderwijzeres, n. Schaes- berg. Heistraat 19 M. Wijnhoven, z.b„ n. Wanssum M. Thewlssen, idem, naar Stein R. Dietz. reiziger, n. Cuyk A 229 J. Cuppen, smid, n. Sevenum E 32 J. Savelkouls, bakker, n. Blerick. Maasbreeschestraat 84. Distric Kantoi ,i 18 1 leerlii 3 boeren] P 1 paarde, paset 3 keuken 1 bakker 1 bekw. 1 huishoi jverlc 1 boeren, ro0i 2 macbin 2 burger, 1 loopj 1 boeren! «jd. Pi Bi 10 burgei 6 dagmeij 5 boeren! Metselaar ^n. lieden, stu steenfabriek t boeren, flor p Werkvro 3 meubel. Adi tië iv< iu Morgen 2 Comp dsl Sl. Sei )»ei Dames gei Past Zonda em A: Term re Halt A.s. Dondi vischafs sc Z< op het He in. Bi kv DEIJMUID RH ld voor 18 Di goed met omgaan. Adres Bi Houh|>i Notaris le zal op Don 1932 nam. de Erven verkoopen Circa 45 dienstig voo brandhout, Hiept en St. te VENRAdi - Nota o a iei iel op, fee kt zal op Woen lo nam. 3 uur ii ten te Ven verzoeke van pub! 1. Weilai lend Droes» jtj Janssen, grool H. 2. Bouwla belend van H groot 35.30 l 3. Bouwli H< Droessen 70 A. 4 Bouwlai circa 54.50 A 5. Weilat eg lend van I 2.05.10 H.A. Aanvaardir; a.s. en bout Sukkel Haal een DEI JOS. C ass.-ap"^

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2