GEBR. JEUKEN Droge darnm ^ezockfc Seizoen - Winterjassen Jongeheeren Ulsters, Kinderjekkers Speciale aanbieding van een partij Overjassen Gemengde Berichten Advertentiën Th. Pouwels Peter Hendrix KARTOFIT 15.-, 18.-, 22.50, 25.-, 29.50, 35.- vanaf f 6.- vanaf f 11.- RUIME KEUZE Velour Hoeden, Pullovers, Slobkousen, Shawls, Handschoenen. Groote Nationale Serie-Loterij (en bale van den Ned. R. K. Bond voor Groofe Gezinnen. De wekelijksche contributie zal voortaan tien cents bedragen. In andere Patronaten, waar veel minder wordt aangeboden, is zulks reeds lang het geval. Van'méér jongens uit één gezin moet voor dekjong- sten tien cents worden betaald en kunnen de andere met vijf volstaan. Voor bepaald arme ouders wordt wel een weg gevonden. Ten slotte werd met veel nadruk gesproken over den vloek Gods die noodzakelijk drukt op zorgelooze ouders, en over de ontzaglijke groot heid der brave moeder van een groot gezin. Na deze toespraak, die vanzelf niet voor jonge ooren bestemd was. verschenen in de zaal enkele jongens gekleed in het nieuwe patronaats kostuum. Dit moet gedragen worden door degenen die als lid van een Groep zijn geïnstalleerd. Allen waren ten zeerste ingenomen met dit nette frissche kwieke kostuum en ver baasden zich over den lagen prijs. Wie er met zegels voor spaart, krijgt het nog goedkooper. Binnen kort worden de zegels verkrijgbaar gesteld. Ofschoon er duidelijk in „Peel en Maas" was vermeld, (zoo duidelijk dat men niet weet hoe het nog duidelijker zou kunnen) dat deze Oudersavond natuurlijk uitsluitend voor de ouders van onze jongens was, moesten verscheidene bezoekers werden afgewezen. Sommige ouders stuurden een van hun kinderen als plaatsvervanger Wat vanzelf on mogelijk kan. Komaan, dit misver stand moge voorgoed van de baan zijn Een zeker slag jeugdige per sonen trachtte het Gebouw binnen te dringen omdat er film was. Som' migen hunner hadden zich blijkbaar vergist, hoe vreemd dit ook zij, doch waren dan onschuldig. Anderen wisten wel beter en hebben, naar wij vernemen, danig gekankerd Indien wij er achter komen, dat ook jongens van ons zich zoo verkeerd hebben gedragen, zullen ze van de lijst worden geschrapt. Van een paar is het alreeds bekend. Ze zijn verwijderd. Het spreekwoord zegt„hoe meer zielen, hoe meer vreugd", maar men kan ook van het goede te veel krijgen. Ondeugende jongens moeten worden verwijderd. Eveneens jongens die alleen tot de Vereeniging be hooren om ongeveer gratis de Sport te beoefenen en nu en dan een ver makelijkheid bij te wonen, maar die zich verder van weinig of niets wat aantrekken. Ook kunnen wij geen jongens dulden, wier ouders niet meewerken. Om een voorbeeld te noemen van zulke ouders die een onderwijzer de huid volschelden. De film „Kinderlijke Liefde" (de feitelijke titel was niet juist) viel in den smaak. Binnenkort, op weer een Oudersavond, zal er een opvoedende film worden vertoond, die nog mooier is, en ook lichter *'an kleur. Moge men dan in grooten getale opkomen en precies op tijd. Dat dan deze Oudersavonden strekken tot geestelijk voordeel /an de ouders en van de jongens van het Patro naat (of hoe dit binnenkort dan ook heeten zal). N. Zondag een wilde jacht door de straten van Dusseldorf werd gehou den, toen hij met een groote partij smokkelwaar in een auto de stad binnen reed, werd Dinsdag voor den „Snelrechter" veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf plus 235,000 Mark boete, deze laatste eventueel te vervangen door 47 dagen gevan genisstraf. Ons gezond klimaat. Het natte herfstweer der laatste weken met zijn sterke temperatuurs wisselingen heeft zijn slachtoffers al weer gemaakt. De Staatscourant van gisteren begint weer met de publicatie van het staatje betreffende de sterfte aan influenza, bronchitis en pneumonie. In de week van 30 October tot en met 5 November j.l. stierven in de 46 gemeenten des lands met meer dan 20.000 zie'en aan influenza 2 personen. Bronchitis eischte 6 slacht offers, broncho-pneunomie (capillaire bronchitis) 13 lobaire (croupeuse) pneunomie 6 en gewone longont steking 17. In totaal zijn de vorige week in bedoelde gemeenten dus 44 personen aan genoemde ziekten bezweken. Broeder van den smokkelkoning veroordeeld. Th. Szymanski, op wien verleden Haal Sukkel er niet langer mee een uitstekend middel in DE ADELAAR JOS. C. M NEETESON ass.-apotheker, Venray. 27 Steenen potten, Inmaakflesschen, Steriliseerketels, Grof en fijn zout, Zuiver Boekweitmeel. Alles aan de laagste prijzen. Wordt op verlangen thuis bezorgd. Hofstraat 8 16 Electrische Rijwiellantaarns, Carbid- en Kaarslampen, Zaklantaarns, Solar Carbid los en in bussen, Perlrix Batterijen gew. en staaf, Pertrix Roosterspanningbatterij, Perlrix Anodebatterijen. Patersstraat 9 15 Landbouwers I Beveilig uwe aard appelen tegen rotten den winter. Strooi 1 kilo op 5000 kilo aardappelen. In lichtingen en verkoop 2 H. H. VAN LEUVEN Meerlo (L.) Telef. 2 Groote Straat. 18 Hoofdprijzen 2 Series. Trekking 5 December 1932. Loten a 50 ct. per sluk verkrijgbaar bij den Secretaris H. JACOBS, Stationsstraat 39. Afdeeling- 32

Peel en Maas | 1932 | | pagina 10