Waarschuwing^ 70 Jong veekeuring te Merselo. E' Een groot werk in voltooiing. De Kippenhouderij op het Platteland Algem. weekoverzicht (lemengde Berichten Koopt geen losse Aspirin-tabletten, het kan minderwaardige en voor de gezondheid schadelijke namaak of waardelooze vervalschinq zijn. Aspirin-tabletten worden alleen door de Bayer-fabrieken in den handel gebracht en wel uitsluitend in: origineele oranjeband-buisjes ver pakking van 20 tabletten a 70 cent •n de origineele oranje-zakjes verpak king van 2 tabletten a 10 cent. Alleen deze origineele ver- Dakkingen van BAYER waar- >orgen echtheid en zuiverheid. bi Weigert namaak en losse tabletten. op de heele stad, en dus ook de belasting van anderen verhoogen. En de gemeente krijgt voor weinig extra geld, werken, die in of na de crisis toch noodig zouden zijn. Ziedaar in het kort het plan door C. J. van Tilburg in Haarlem's Dagblad ontwikkeld. Men rekene het maar eens na. Nu is het maar de vraag, of b.v. die 600 werkloozen anders geen schoenen en kleeren enz. noodig hadden. En waar deze vroeger van daan kwamen. Van andere schoen makers, kleermakers, sigarenmakers, stoffeerders en bleekers Maar dan worden voor de 75 aan werk komen den weer anderen werkloos. Deden vroeger dezelfde menschen dat werk, dan komen er niet zooveel nieuwen aan den slag. Gaan er zooveel opdrachten naar het buitenland, dat in een plaats als Haarlem 220 man daaraan geregeld werk hebben Zoo kunnen meer vragen gesteld worden. 't Was anders wel aardig op die manier duizend menschen te helpen, zonder de portemoonaie open te doen. Alleen met f 15000 van het rijk. En dan nog groote werken uitgevoerd krijgen bovendien. Men is intusschen in Haarlen aan dachtig op 't plan aan 't studeeren 1 door A. F. VAN BEURDEN. De groote Molenbeek in Noorde lijke richting van Tongerloo bij Maasbree langs Sevenum, Horst, Oostenrijk, Tienray en Meerlo bij Wanssum ia de Maas loopend, neemt in haar 25 kilometer iangen loop heel wat water op. Men pro fileerde er in den ouden tijd overal van, om watermolens in bewegiüg te brengen, die nu allen opgeruimd of door wind- of stoomkracht in be weging gebracht zijn. Men bad der gelijke molens en molentjes te Sevenum, te Horst bij het oude kasteel aan de Liend, te Tienray, te Meerlo twee en te WaDssum aan het Broek nog één, die er zeer schilderachtig in de diepte lag en t^aipm vele malen door schilders op Ijjr^joek is gezet. Hij is den weg gè^jpljfler anderen en is afgebroken als* ^»rder onnoodig en geen rente opbrengend. De groote Molenbeek, de alge- meene afleid-goot voor een groote streelW deed wel als zoodanig eenig goed, maar ook veel kwaad. De molens stopten het water op, ge- heele strooken weiden verzuurden en de beek hield zich niet aan haar loop, maar brokkelde de oevers af en bedierf hier en daar goed bruik baar land. Want de beek baalde met hare rijtakken haar water overal van daan, door slooten, leidingen en greppels. De hoofdrichting hebben wij boven al aangegeven, echter had ze snel- loopende zijtakken, die wij hier even zullen opnoemen le een westelijke zijtak stammende uit de moerassen bij Helenaveen 2e een loop of leigraaf komende uit de gronden bij den Steegberg onder Sevenum 3e een andere uit de Achtersche Hees, waartoe 4e ook de Nieuwe Peelloop behoorde Dan 5e de uit de Griends- veensche gronden laDgs de Meterik en Middelik bij het Horster Kasteel samenloopende Kabroeksche beek allen waterloopen, die bet ijzerhou dende Peelwater naar het Oosten brachten, waardoor de harde, cement- achtige bodemvlaktec der beek ont stonden, die verdiepen en uitgraven zeer lastig maakten en verbetering in de breedte voorschreef. Ook 6c de Lollebeek, die uit de Peel tegenover het station Griendts- veen kwam en Castenray water be zorgde, was evenals de andere zij takken in het najaar en den w inter bij veel regen en sneeuw erg belust om den boel onder te zetten. Zoo dat men er in de dorpen en gehuch ten veel last van kon hebben In Meerlo stroomde het water af en toe over de bruggen heen tot aan de bovenleuningen. En in Wanssum spoelde, waar nu de haven zal komen, de watermolen weg. De waterwolf kende men door geheel Limburg, maar hier in 't bijzonder. Daarom zijn er tegen deze groote kwaal groote maatregelen genomen. Men heeft de watermolens op de b ken opgeruimd door onteigening, ook op de Venraysche Lcobeek en c'dets. Men heeft het daar alleen niet bij gelaten. Evenals de Maas een gron dige verbetering heeft ondergaan, door stuwen en zijkanalen met sluizen, heeft men ook bij de Molen beek de zaak breed aangepakt. Men heeft een groot Waterschap gevormd, waarbij bepaald is, welke gronden, als belanghebbende bij verbetering, daarin zullen betrokken worden. Want deze werken, al zijn ze ge subsidieerd, vereischen grootere kosten, die ook met andere wette lijke middelen, ten deele gestopt moeten wordenen wel omdat ze degelijk onderhoud en bijhouden vragen. Een deel der bijdragen kunnen, meeneo wij, bij de verreke ring der grondbelasting in aanmer king genomen worden, waardoor de lasten dan verminderd zouden wor den. De groote Molenbeek heeft vele draaien en kronkelingen in haar loop. Onder Tienray en bij den Kijkuit en de Wever onder Horst, heeft men voor een kwart eeuw al een stuk rechtdoor gegraven, ten einde beteren afvoer te krijgen, maar nu heeft het toekomstig Waterschap de geheele verbetering ter hand genomen. Deze valt in den huidigen crisistijd in een tijdsgewricht van werkeloosheid. Daarom is dit gioote werk vervroegd en heeft men al de formaliteiten en administratieve veranderingen tijde lijk uitgesteld en is men volgens een goed plan frisch op begonnen over geheele lengten. De beek is uitgediept, breeder ge worden en rechter. Men heeft de onderste zijkanten met kribhout be zet en langs de nieuwe beek ter weerszijden een pad open gehouden van één meter breed, tot een toegang voor latere herstellingen. Ook zijn er betonnen bruggen gelegd van goede breedte, wat wel noodig is bij het toenemende snelverkeer. Zij zijn eenvoudig van bouw. De bevolking heeft in goed ver trouwen op latere redelijke vergoe ding voor de ingenomen gronden en op de goede resultaten van het werk geen bezwaren gemaakt op onmid dellijke afstand der benoodigde gronden. Men wacht nu op spoedige afschrijving der door de beek inge nomen gronden van den naam bij het kadaster op grond van acten. Ook op verkrijging der overschieten de gronden door afstand bij over srhrijving in acten der oude verval len beek aan de aanl;ggende eigenaars Bij eenige dagen regenval kan men de nieuwe beek zien bruisen en haar wateren Zien hollen, of ze geen oogenblik te verzuimen hadden, om zich met de groote Maas te ver eenigen. En omdat ze ook door zanderige streken loopt, heeft ze den bodem overal met scherp zand be legd, dat in drooge zomers nog wel eens te lastig kan worden. Men dient af te wachten, wat de tijd daaromtrent zal leeren, al is de bedoeling 2eer zeker goed. Aan a le groote werken doen de onderdeelen wel eens anders, als in de bestekken en plannen beschreven staat. Hier is zichtbaar getracht, om degelijk werk te leveren, wat te prijzen is. Wanneer men de betrokken eige naars te bekwamer tijd voorziet van alle behoorlijke administratieve be wijzen van grondafstand, ruiling en verkrijging van eigendom, dan zullen daardoor niet alleen alle verschillen en vermeende rechtsaanspraken ge doofd worden, alle rechtshandel voorkomen en processen tusschen de aangrenzende eigenaars niet te vree zen zijn. Verzuim brengt groote verwarring. Dat dit nieuwe belangrijke werk voldoe aan de gestelde verwachtin gen en bet enorme werk der ont werpers, bestuurders en van den uitvoerder met goeden uitslag be loond worden, daarmede willen wij sluiten. Vragen, pluimveeteelt betreffen de, kunnen door onze lezers worden ingezonden aan Bureau De Plaatselijke Pers, Soestdijk. De beantwoording geschiedt gratis, indien postzegel van 6 cent voor 't bericht wordt bij gevoegd. Hoeveel graan en meel moeten wy de dieren per dag geven? Deze hoeveelheid is afhankelijk van verschillende omstandigheden. Allereerst of de dieren aan de leg zijn, ja «jan neen en verder welke de samenstelling van het meel is en vooral hoeveel verteerbaar eiwit dit bevat. Een leggende kip zal per dag on geveer 15 gram dierlijk eiwit noodig hebben. Dit eiwit kunnen wij de dieren verstrekken in de vorm van eiwithoudend meel, zooals diermeel, vleesch- of vischmeel. Het eerste wordt gefabriceerd uit dierlijke af valstoffen, zoo&ls door de keurings dienst afgekeurde dieren, organen enz. Het is betrekkelijk goedkoop en zeer goed voor ons doel geschikt. Het wordt, daar het een hoog eiwitgehalte heeft, met andere goed- koopere meelsoorten vermengd. Hierdoor komt het gehalte aan eiwit van het mengsel op ongeveer 23 pCt., tenminste bij de goede soorten. Nu heeft een kip per dag onge veer 100 gram voedsel noodig Wanneer wij dus 50 a 55 gram graan voederen en daarbij dezelfde hoeveelheid meel geven, krijgt het dier in totaal voldoende eiwit binnen want ook het graan bevat nog eiwit, al is dit dan van plantaardige oor sprong en daardoor moeilijker ver teerbaar. Het graan verschaft dan verder nog de minerale zouten en zetmeelschtige stoffen welke voor het onderhoud van bet lichaam van het dier van veel belang zijn. Natuurlijk zal men het meel, men spreekt ook wel van ochtendvoer, van een betrouwbare firma moeten betrekken, daar er geweldig mede geknoeid kan worden. Volg bij het voeren geheel de aanwijziging van den fabrikant, daar deze de samen stelling er van kennende, hierover het beste kan oordeelen. Eierpikken. Deze slechte gewoonte komt nog al eens bij vastzittende kippen voor en meestal ligt een gebrek aan be paalde stoffen in het voedsel hieraan ten grondslag. Geef de dieren daarom 1 gram levertraan per kip en per dag door het graan gemengd en voeder ge regeld slachtafval (milten en longen) en veel groenvoer. Knip verder een stukje van de boven- en ondersnavel af tot even voor het leven. Als men de snavel tegen het licht houdt is de overgang zeer goed te zien. Zorg verder dat er geregeld porceleinen eieren in de legnesten aanwezig zijn. Zoodra de dieren deze bepikken doen ze de afgeknipte snavel pijn, waardoor ze de slechte gewoonte spoedig afleeren. Ook het gebruik van legnesten, waarbij de eieren zoodra ze gelegd zijn buiten het bereik van de dieren rollen, is aan te bevelen. Deze zijn heel goed zelf te con- strueeren e.s behoeven dus niet duur te zijn. Dikwijls geeft ook het in het donker hangen van de legnesten, zoodat de kippen de gelegde eieren niet zien kunnen, goede resultaten. Pas op de bloedluis. Deze parasieten kunnen zich, wan neer de omstandigheden daarvoor gunstig zijn, buitengewoon snel ver meerderen en hebben doordat zij iedere nacht opnieuw de boenders bloed afzuigen en verontrusten, een funeste invloed op de eierproductie. Dit laat zich gemakkelijk begrijpen, want in de tijd van de grootste leg worden er dergelijke groote eischen aan het organisme gesteld, dat het alle krachten noodig heeft om die inspanning vol te houden. Overdag zitten de luizen veilig weggekropen in de reten en kieren van de nachthokken en het stroo van de legnesten. Vooral de inkepingen waar de zitstokken in rusten vormen een geliefkoosde verblijfplaats. Schrob de hokken en vooral de kieren daarom geregeld uit met ko kend sodawater, waarin tot 5 pCt. creoline is gedaan en stop de kieren zorgvuldig dicht met stopverf. Verbrand het stroo uit de leg nesten en reinig ook deze met kokend water. Denk verder om de klossen waarin de zitstokken rusten. Smeer die aan de uiteinden van de stokken geregeld in met carbolineum of met groene zeep. De luizen kunnen dan op hun nachtelijke tochten vanaf hun schuil plaatsen in de wand, de op stok zittende dieren niet bereiken. Smeer ook de zitstokken en vooral de gaten en scheuren welke er in zitten flink in met carbolineu a, want ook daarin verstoppen de luizen zich overdag om des nachts op de slapende hoenders los te trekken. Vrijdagmiddag werd te Merselo een Jongeveekeuring gehouden van wege de Fok- en Controlevereeni- ging V.I.OD. Als keutmeesters traden op de heeren M. Wismans te Venray en J. van Meijel, Heijde. De uitslag der keuring is als volgt: Rubriek IKalveren, geb. na 1 Jan. 1932, vader Paul 2274 S. 5 inschrijvingen. le Dina 3, geb. 11 Juni. M. Dina, 2218 R. 2e Leent je, geb. 30 Mei, M. onbekend, eig. J. Gielen; 3e Mina 1, geb. 4 April, M. Mina 107, van J. 'van Osch; 4e Dina 4, geb. 16 Aug., M. Dina I 214, van J. M M.chels. Rubriek IIKalveren, geb. na 1 Jan. 1932, Vader Rudolf 2084 S. le Giena, geb. 27 Febr., M. Nella 23134 R., van Ant. Poels; 2e Kaatje, geb. 11 Aug., M. onbekend, van P J. Marcellis; 3e Maria 6, geb. 19 Maart, M. Maria 114, van P. Pubben. Rubriek IIIKalveren, geb. na 1 Jan. 1932, Vader Willy 3096 S. le Dora 1, geb. April, M. Dora 166, van P. Muijzers; 2e Greta, geb. 28 April, M. Kaatje 34, van M. Stiphout; 3e Anna 3, geb. 29 Maart, M. Anna I 22187 S, van P. Pubben. Rubriek IV Pinken, geb. in 1931, Vader Paul 22748. le Maria, geb. 5 Juli, M. onbe kend, eig. P. Marcellis; 2e Treesje, geb. 26 Dec. M. onbekend, van P. JMarcellis; 3e Gonda, geb. 28 Febr. M. onbekend, van P. J. Marcelhs. Rubriek V: Pinken, geb. in 1931, Vader Rudolf 2804 S. le Anna II, geb 1 Jan. M. Anna, I 22187 S. van P. Pubben; 2e Thona geb. 1 Dec., M. Dina 22186 R„ van Ant. roels. Rubriek VI Vaarzen, geb. 1930, Vader Paul 2274 S le Dora I, geb. 22 Juni, M. onbe- bend, van P. J. Poels Azn.; 2e Nelly I, geb. 9 April, M. Nelly 20830 R van dezelfde; 3e Truus, geb. 22 Jan., M. Nella 23434 R. van Ant. Poels. Rubriek VIIVaarzen, geb. in 1930, Vader Kees 1934 S. le Dina I, geb. 14 Jan., M. Dina 22185 R. van J. M. Michels; 2e Jo hanna, geb. 26 Oct., M. Dina 22186 R. van Ant. Poels; 3e Nella II, geb. 17 Dec., M. Nella 24735 R., van J. M. Michels. Rubriek IXMinstens 2 erkende afstammelingen van een familie van moederszijde (dus ook kleinkinderen) met de moeder le P. J. Poels—Poels met Nelly 2083 R. geb. 1922, met Roza geb. 20 Jan. 1928, 23138 R. en Nelly I geb. 9 April; 2e Ant. Poels met Dina 22186 R-, geb. 1924, met Jo hanna geb. 26 Oct. 1930 en Thona geb. 1 Dec. 1931; 3e J. M chels met Dina 22185 R., geb. 1924 en Dina I t. en m. IsA Spijsvetten onder de Crisis- Zuivelwet gebracht. Goed- koope margarine en reuzel voor de arrosten. Rauw vet en olie blijven oobelast. Buitenlandsch rauw vet op 100 pet. gecontingenteerd. Een rapport in zake koop op afbetaling. Lage misdaden. Gemengd. Wat al dikwijls verwacht werd, is gebeurd. Minister Verschuur heeft alle spijsvetten, ook plantaardige vetten en reuzel, onder de Crisis- Zuivelwet gebracht en ze belast ten behoeve van de zuivelproducen- ten met 35 cent per kilogram. De belasting zal worden geïnd door middel van banderolles, welke om de verpakte spijsvetten moeten wor den gesloten. Oorspronkelijk had de minister bij de behandeling van het betreffende wetsontwerp in de Kamer nog toegezegd, dat hij reuzel buiten de werking der Crisis-Zuivelwet zou houden, maar practische bezwaren hebben de vervulling dezer belofte verhinderd. Van alle spijsvetten blijven alleen rauw vet en olie, als slaolie, onbelast. Een en ander zal natuurlijk tengevolge hebben, dat de vra«g naar rauw vet stijgt en de prijs er van oploopt. Om te voor komen, dat de buitenlandsche ex porteurs daarvan extra profiteeren, is de invoer van rauw vet op 100 pet. dus op normaal, gecontingenteerd en wel met terugwerkende kracht tot 1 October j.l. De armsten onder ons dreigden natuurlijk gedupeerd te worden door deze nieuwe belasting. Tot nog toe konden zij zich van goedkoope spijs vetten bedienen om de noodzaak van dure margarine of roomboter te ontgaan. De minister heeft thans be paald, dat goedkoope margarine en goedkoope reuzel beschikbaar zal blijven voor de gezinnen, waarvan de kostwinner gedurende tenminste 3 maanden werkloos is en steun ge niet, mits er tenminste 5 kinderen in het gezin zijn. Voor dezulken wordt een goede kwaliteit margarine be schikbaar gesteld en ook reuzel ad een half pond per hoofd en per week, tegen een prijs van, voor wat de margarine betreft, 11 cent per half pond, d.i. minder dan kost prijs, Mogelijk zal deze maatregel later ook gelden voor gezinnen, welke vier kinderen hebben en overigens onder de bovengenoemde omstandigheden leven. Het is duidelijk en billijk, dat de zuivel-producenten geholpen moeten worden, maar wel is de vraag ge wettigd, of de regeeting niet te schriel is geweest met haar vrijstellingen, voor wat betreft deze nieuwe belas tingen. o De staatscommissie, welke onder voorzitterschap van prof. Mr. van der Heyden te Nijmegen, een onder zoek heeft ingesteld naar de uitwas sen van het afbetalingssysteem, heeft haar rapport uitgebracht. De con clusies zijn weinig opzienbarend. De commissie richt zich slechts tegen de ernstigste onbillijkheden, maar ver oordeelt het systeem als zoodanig volstrekt niet. Zij heeft een tweetal wetsontwerpen ontworpen, De col portage voor den koop van produc ten op afbetaling meent ze aan een vergunningsstelsel te moeten onder werpen. Voorts heeft ze maatregelen voorgesteld ter bestrijding van woeker. Tot een algeheel verbod van looncessie heeft de commissie niet willen adviseeren. o Enkele afschuwelijke en lafhartige misdaden hebben op het einde der afgeloopen week veler gemoed ge schokt. Te Zenderen bij Almelo is op Zaterdagavond een roofmoorde naar het huisje binnengedrongen, waar twee hoogbejaarde zusters, respi 82 en 86 jaar tesamen woon den. De menschjes hadden het niet rijk en waren zelfs min of meer be hoeftig, maar in de vorige week had den ze nog een koetje verkocht. De laffe misdadiger kwam om de centjes van de opbrengst. De oudjes wilden de plaats niet zeggen waar het geld geborgen lag en toen heeft de onverlaat een der twee mensch jes met een dolkmes afgeslacht... De politie heeft des anderen daags in een nabij gelegen boscb een ver dachte gearresteerd, die bekend heeft deze afgrijselijke misdaad te hebben gepleegd, Almelo heeft nog om een ander crimineel feit de aandacht op zich getrokken. Zaterdag werd er een jongeman van 28 jaar gearresteerd, die arsenicum zou hebben gemengd door het eten van zijn 21-jarige echtgenoote, met welke hij pas enkele maanden was gehuwd. Ge lukkig was de toeleg bijtijds ontdekt geworden. In Hardenberg had iets plaats, wat maar weinig van een misdaad verschilt. Een paar oude menschjes meenden er eens te moeten klinken met elkaar op gezondheid van de dochter, welke dien dag in onder trouw was opgenomen. De vrouw, die bijziende is, schonk zich en haar man een glaasje brandewijn naar ze meende in, maar het v»as creoline, dat de luidjes naar binnen werkten. De gevolgen bleven niet uit. De ongelukkigen riepen de buren te hulp om een dokter te gaan waarschuwen, maar omdat de buren niet veel met de stakkerds op had den, daarom werd aan het verzoek niet voldaan. Het duurde een heelen tijd, voor iemand bereid werd gevon den om een dokter te gaan balen. Die zag den toestand aanstonds ernstig in en hij vervoerde de zieken met zijn eigen auto aanstonds naar het gasthuis. Een goed buur, zoo zeggen we nog wel, is beter dan een verre vriend. Brand. Te Horst zijn schuur en stallen van M. V. aan den Venl. weg door onbekende oorzaak afgebrand, waar bij ook de geheele oogst en land bouwwerktuigen verloren gingen. De woning zelve bleef behouden. Ver zekering dekt de schade. Collecte Crisiscomité te Utrecht. De groote collecte voor het Utrechtsche crisiscomité, welke Zaterdag j.l. gehouden is, heeft ruim f 10,000 opgebracht. De opbrengst te Nymegen. De collecte vanwege de afd. Nij megen voor het Nat. Crisiscomité gehouden, heeft rond f 2500 opge bracht. Rauwe reuzel en rundvet. De regeeringscommissaris voor de hulpverleening aan de melkveehou derij brengt het volgende ter alge- meene kennis Van onderscheidene zijden berei ken mij klachten, dat slagers de prijzen van rauwe reuzel en van rauw rundvet belangrijk hebben op geslagen. Voor deze prijsverhooging bestaat echter geen enkele redelijke grond. De heffing van 35 ct. per kg., die voor gesmolten vetten geldt, is niet van toepassing, op rauwe reuzel en rauw rundvetook heeft de heffing op gesmolten vet geenerlei prijsver- hoogenden invloed op de prijzen der varkens of van het rundvee. Als het kermis is. Maandagavond heeft op de kermis te Stokkum 'n hevige vechtpartij plaats gehad, doordat twee jongens L. en J. uit 's Heerenberg met een meisje wilden dansen, wat zekere C. uit Wehl niet aanstond. Buiten de danstent gekomen heeft C., L. en J. zoodanig met het mes bewerkt, dat ze beiden ernstig gewond zijn. L. kreeg verscheidene steken in den buik, waardoor hij in levensgevaar verkeert. De dader is gevlucht, doch later in een boom, waarin hij ge klommen was, gearresteerd. Benzine is gevaarlyk. In de boerderij van den heer P. de Poel te Stroobos (Gr.) is brand uitgebroken, doordat men bezig was, bij het licht van een lamp, een vrachtauto van benzine te voorzien. De lamp kwam te dicht bij de ben zine en deze vatte vlam. In een oogenblik stond de schuur in lichte laaie. Alleen de voorbehuizing kon behouden blijven. De in de schuur aanwezige hoe veelheid hooi, een maaimacbine en een luxe-auto, gingen mee in de vlammen op. Daar het huis alleen verzekerd was, is de schade voor den bewoner groot. De roofmoord te Zenderen. De dader van den roofmoord te Zendei en waarvan Zaterdagavond de 80-jarige vrouw van de Pol het slachtoffer werd, heeft bekend. Het is inderdaad de Zondagmor gen gearresteerde R. uit Borne. Tot Maandagmiddag toe bleef hij hardnekkig zijn onschuld betuigen, maar toen kwamen er overstelpende aanwijzingen. De rijksveldwachter N uit Borne vond n.l, in een boscbje bij het dorp verborgen, een gestolen fiets en een met bloed bevlekt over hemd, dat aan R. had behoord. Toen dit den verdachte werd medegedeeld, viel hij door de mand en tegenover den commissaris van politie te Hengelo legde hij een volledige bekentenis at, welke hij later herhaalde voor den rechter commissaris te Almelo. De man werd tevens gezocht, om dat hij tijdens zijn transport onlangs naar het gesticht „Het Hoogeland", was ontvlucht. Togen een paal gereden. Te Heikant, gemeente Sint Jans steen, is de 13-jarige R. Persons met zijn rijwiel tegen een telefoonpaal gereden en bijna onmiddellijk aan de gevolgen overleden. Opiumsinokkkelaar aangehouden. Aan het station te Maastricht werd door de kommiezen aangehou den de Chinees Hu Tze Kai, die in bezit was van 11 K,G opium. De Oosterling werd aangehouden. Yalscke munters werkplaats ontdekt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in een perceel aan de Korteboomenlaan te Utrecht gear resteerd een ongeveer 30-jarige werk- looze schoenmaker en diens vrouw, verdacht van het maken van valsch geld. Reeds lang zocht de recherche naar de herkomst van overigens slecht nagemaakte kwartjes en gul dens, die in verschillende groote steden werden uitgegeven. Het onderzoek te Utrecht, leidde ten slotte naar het genoemde perceel waarvan de twee bewoners door negen rechercheurs in den nacht zijn gearresteerd. Tevens werd het ge heele huis onderzocht waarbij men een volledige installatie vond voor het maken van valsche munten. Kind door auto aangereden. Dinsdagmiddag is bet 10-jarig zoontje van R. toen het in de Lange Hezelstraat te Nijmegen plotseling den weg overstak door een auto gegrepen. Het ventje kreeg den voor kant van den wagen tegen het achterhoofd waardoor een gapende wonde en een zware schedelbreuk ontstond. De jongen werd door een agent opgenomen en in een na bijgelegen woning gedragen. Dr. Moens, die onmiddellijk aanwezig was, kon slechts den dood consta- teeren. Trap van een hollend paard. Te 't Zand bij Beverwijk is Maandag bij de harddraverij een paard op hol geslagen. De 69-jarige S. v. B. uit Beverwijk, die probeerde het paard tegen te houden kreeg van het beest een trap en werd zoodanig verwond dat hij in het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk moest worden opgenomen. Dinsdagmorgen is hij aldaar aan de bekomen verwondin gen overleden. Aanry dingen. Zondagavond bad op den Rijks weg te Linne een aanrijding plaats tusschen een uit de richting St. Odiliënberg komend motorrijtuig en een van Maastricht komenden grooten Duitschen vrachtwagen uit Keulen. De motorrijder, zekere Van Ree, uit Heerlen, bankwerker aan de Staatsmijn „Wilhelmina" werd met een gebroken been en armverwon- dingen opgenomen. Zijn echtgenoote die op den duo zat, bekwam even eens ernstige verwondingen aan beenen en armen. Beide gewonder werden ter verzorging in een nabij gelegen woning binnengebracht. Dr. Stijns, uit Echt. legde bet eerste verband. Op denzelfden avond werd op den Venloschen weg te Roermond! de 13-jarige K. doDr een luxe-auto uit Venlo aangereden. Met ernstige hoofd- en beenwonden werd bet meisje per brancard naar het zieken huis overgebracht. Als gevolg van deze aanrijding kwam de wagen uit Venlo nog in botsing met een hem tegemoedko- menden auto. waardoor de Venlo- sche auto tegen een muur terecht kwam. Beide auto's werden zwaar beschadigd.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6