Rust, kalmte en zeUfheheersching Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. P. Vollenberg, Venray f 8620 H. Vollenberg 6 Zn., Venray f 7990 C. van de Braken, Oploo f 7850 Gerrits-Klaassen-Lichteveld Overloon 7638 Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. Op Zaterdag 29 October zal een operatrein loopen van Arnhem Nijmegen-Venray-Venlo naar Duis burg, waar in de Stadsschouwburg alsdan zal worden opgevoerd de :oraantische opera „Lohengrin" van Rich. Wagner. Wij komen hierop nader terug. Fruitveiling Venray. Woensdag 5 October. Sterappelen le soort A 16.10— 20.30; B 12—12.10; C 9; 2e soort A 13.90, B 10.20, C 7.70; slecht gekl. 2e soort A 10.10; B 7,80, C 6.50; robut 4.70—5.60: valster 1 7.40 -9.90, 2 5.30-6.40, 3 3.80-4 70; Belle-Boscoop (val) 5.10; Lemoen- appelen 17, val 4; Zomerbellefleur 1 4.50-6.30, 2 2.20; Bismarck 1 6.10 —6.30, 2 3.90—4 80; Fransche zure 1 4.-5.80, 2 2 40; Goudreinette prima 21; Fr. Bellefleur 1 6.60—9.10, 2 4.60—5.40; Üssekoppen 1 6—6.50, 2 3.50—4.80. Maagdeperen 5.60 8 80; Beurri Hardi 12.60-16; William Ducbesse prima 28.90, 1 22, Heden, 8 October heropening Selioenniagazyn JOS ARIAENS. ■■MB—— GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechaussee-kazerne. De brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Venray maakt alsnog bekend, dat bij hem verschil lende gevonden voorwerpen aanwezig zijn die door de(n) eigenaar nog niet zijn teruggehaald n.l.een rijwiel plaatje een kerkboek, waarin de naam Antoon Nabuurs Venray een brileenige rozenkransen. GEVONDEN een rijwielplaatje Inlichtingen Rijksveldwachter Lang straat. „Keroto-Revue Naar wij vernemen, zal de Keroto- Revue, waarvan onlangs in dit blad melding werd gemaakt, voor de donateurs van het Patronaat en de leden van Goudpluvier worden ver toond op den avond van Woensdag 19 October. Naai we vernemen is door de tooneelclub van schutterij „St. Anna" in studie genomen het prach tige tooncfelspel in 4 bedrijven „Zijn Trots", door G. Nielen, onder leiding van den heer H. van Boven. Door de Handboogschutterij „St. Oda" is besloten haar jaatlijk- sche tooueeluitvoerirg te geven op 20 en 21 November a.s. WEGGELOOPEN een wit- zwart konijn. Terug te bezorgen M arechausseekazerne. A.s. Maandag zullen van hier een 35-tal arbeiders tewerk gesteld worden aan de nieuwe haven te Waussum. Vanaf Zaterdag 1 October jl. is alhier de telefoondienst dag en nacht opengesteld. Als een hooge zeldzaamheid kan wel vermeld worden, dat deze week bij den landbouwer H. Leijssen aan het Schoor, eene koe drie flinke kalveren ter wereld bracht. Dat helpt nog eens 1 Zaterdag herdacht de Heer W, Jenniskens alhier den dag, waarop bij voor 25 jaren als besteller bij de Posterijen in dienst trad. Bij deze gelegenheid bracht Venray's Fanfare corps, waarvan de jubilaris lid is, hem 's avonds eene serenade. Namens het personeel van het kantoor Venray werd hem een prachtig cadeau aangeboden. Waar is tie onbekende Jacob De thans in het Huis van Bewaring gedetineerde kleermaker H. A. 24 j. wonende alhier doch van Duitsche herkomst, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een rijwiel van P. van de Ven te Venray op 11 Aug. j.l. Het was een geheel ingewikkelde geschiedenis. Verdachte zelf ontkende pertinent dat hij de dief was. Hij had het rijwiel van iemand, die zich Jacob noemde, ontvangen en toen hij later hoorde, dat er naar een ge stolen rijwiel werd gezocht, had hij het maar weer langs den weg neer gezet. Maar... niet zonder zijn naamkaartje er aan te bevestigen. ^Verdachte im mers had een der wielen uit het rijwiel genomen en dit met een wiel uit zijn eigen fiets die nog al her stelling noodig had verwisseld. Dit leidde tot zijn aanhouding en op het bekende bankje prijkte de gestolen fiets met er in het rad van verdach- tes fiets, alsook het andere rad uit den gestolen fiets, A. deed zijn best de schuld op „der Jacob" te schuiven, doch de Politie had hem niet gevonden en de Officier geloofde er heelemaal niet aan. Behalve deze Jacob, was er ook nog een meisje dat Elly zoude heeten, in het spel. Van dit meisje had verdachte het bij hem gevonden fototoestel ten geschenke gekregen, - n fototoestel, dat echter ongeluk- k'gerwijze hetzelfde bleek als ergens t-' Venray ontvreemd. Ja maar, zoo Nerhaalde Mr. Rieter, hierover reke nen we nog apart af. Wegens rijwieldiefstal luidde de eisch negen maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Geurts meende dat er toch eenige aanwijzingen waren, dat verdachte in gezelschap van een persoon met name Jacob was geweest. Geheel onmogelijk achtte pl. dus het verhaal niet. Overigens verzocht hij een clemente straf. Uitspraak over 14 dagen. LEUNEN. Onder groote belang stelling had Zondag j.l. de jaarlijk- sche schietwedstrijd plaats van Land storm en Burgerwacht alhier. Geschoten werd op een afstand van 24 M. Er werd vinnig gekampt en de wedstrijd had een vlot verloop. De prijzen werden behaald als volgt: Korpswedstrijd le G. Kunen. 27 punten 2e B. Buissen 25 3e W. Swinkels 25 4e P. v. Meijel 24 5e J. Seijkens 23 6e P. J. Arts 23 Personeele wedstrijd le G. Kunen, Leunen 29 punten 2e P. J. Arts 29 3e J. Wilms 29 4e B. Buissen 28 5e Verstralen, Blittersw. 28 6e A. Pijpers, Leunen 28 7e J. Klabbers, Well 28 8e Vissers, Blitterswijk 28 9e C. v. Meijel, Heijde 28 10e S. v. Rijswijk, Well 28 He de Mulder, Leunen 27 12e P. Vullings 27 13e Jenniskens, Well 26 14e Nabuurs, Leunen 26 Fruittelers. In café Rutten aan de Heide werd Zondagavond onder voorzitterschap van dhr. Litjens de druk bezochte vergadering gehouden van de afd. Heide van de Tuinbouw vereeniging Deze vergadering werd in hoofd zaak belegd omdat vele leden zich niet hebben gehouden aan de voor schriften om geen fruit rechtstreeks aan particulieren te verkoopen. Dit moet door alle leden geleverd worden aan de vereeniging voor de veiling. De leden die zulks hebben gedaan moeten voor het nog te leveren fruit 3 pet. betalen tegen de andere 2 pet. OVERLOON. Maandagavond vergaderde de R.K. Werkliedenver- eeniging alhier in 't Patronaat. Besloten werd a.s. Zondag deel te nemen aan het eerste Lustrumfeest van de R.K. Werkliedenvereeniging te Vierlingsbeek. Een dezer nachten werden „n den boomgaard van de Wed. J Henckens alhier 12 kisten appelen gestolen. Bij den landbouwer Th. Peeters aan den Peelkant werden alle peren van de boomen gehaald. Morgen Zondag wordt de door de wandelclub S.S.S. alhier georganiseerde bedevaarttocht gehou den. Om 9 uur stelt de wandelclub zich op aan het Patronaat, waarna onmiddellijk wordt afgemarcheerd. Degenen, die wenschenmede te gaaD, kunnen zich alsdan aansluiteD. De te volgen route is als volgt: Overloon Venray Oostrum— Wanssum Meerlo Tienray. De terugweg Tienray Nieuwe Lind Castenray—Leunen—Venray Overloon. Wij hopen dat aan deze bedevaart, welke gehouden wordt tot intentie van alle zieken uit Overloon, een flink aantal heeren zal deelnemen. MAASHEES. Het bouwen eener woning voor rekening van den heer P. Smits alhier is opgedragen aan de Firma Koenen en Verstralen. HORST. Uitslag van de Zondag alhier gehouden 30 K M. Wandel tocht. Aan de afd. Blerick werd een prijs toegekend voor het grootste aantal deelnemers een 1ste prijs voor het defileeren en een 2de prijs voor de mooiste gemengde groep. Verder den lsten prijs voor gemengde groep de afd. Hegelsom den lsten prijs voor beste houding, de afd. Sevenum en 2den prijs afd. Dorp alhier1ste prijs mooiste damesgroep de afd. Nieuwstadt mooiste paar Th. San ders en D. Hermans alhier, oudste deelnemer de heer J. Beckx, Tegelen en oudste deelneemster mej. N. Beer- kens, Grubbenvorst. De wandeltocht is in alle opzich ten zeer goed geslaagd, HORST. Dinsdag stond voor de Rechtbank te Roermond terecht J. P., 48 jaar, aannemer te Horst, ver dacht van overtreding der wet op de openbare middelen van vervoer, terzake waarvan de Kantonrechter te Venlo had veroordeeld tot f 1 boete; eisch in hooger beroep vrijspraak. Verdediger Mr. A. Geurts te Venlo. TEGELEN. Op 1 October be droeg het aantal inwoners van Tegelen 11015. Kind in kokend zeepsop Het 4-jarig dochtertje van den heer v. d. G. te Roermond viel Maandag in een ketel :net kokend zeepsop. Het bekwam daarbij zulke ernstige brandwonden, dat het gis- terenmorgen overleed. Autobusvergunning aan Maasbuurt Spoorweg. Door Gedeputeerde Staten van Limburg is aan de Naamlooze Ven nootschap Maas-Buurtspoorweg te Gennep vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobus dienst Venlo—Beringen, vice-versa, via Blerick, Holt-Blerick, 't Rooth, Maasbree, Helden, Panningen en Everlo. Overdekt zwembad te Venlo? In Venlo is een voorloopig comité van actie gevormd, teneinde te trach ten te komen tot de stichting van een Sportfondsenbad. Bekneld tusscben de brug. Te Weert geraakte Maandagavond het 6-jarig dochtertje van den molenaar L. N. bij het opendraaien van de draaibrug over de Zuid- Willemsvaart, doordat het achter den afsluitboom was geloopen, met haar hoofdje tusschen brugleuning en de afrastering op den wal. In deerniswekkenden toestand werd het kind opgenomen in het St. Jans gasthuis. De kaak was verbrijzeld, de tanden afgeknepen en de tong gedeeltelijk afgekneld en bovendien had het kind nog ernstige verwon dingen aan het hoofd. De toestand van de stakkerd is zorgwekkend. Wapensmokkel door Limburg. Door de politie-autoriteiten te Venlo zijn met medewerking der Duitsche politieke recherche ver schillende sporen gevolgd om op heldering te krijgen in de kwestie van de smokkelarij van wapenen, die verleden week door de arrestatie van den leider der smokkelaars en de zijnen aan het licht is gekomen. Een dier sporen leidde naar Stevens weert. Maandag heeft daar nu de brigade-commandant van de ma- rechaussée te Echt, in vereeniging met den commissaris van politie te Venlo. een huiszoeking gedaan in de woning van zekeren S., wonende van den ingang van het dorp. Het mocht den politiemannen bierbij gelukken een linnengordel te ont dekken, waarin acht nieuwe revolvers zaten van hetzelfde type als die, welke gesmokkeld werden. Gordel en wapenen zijn in beslag genomen terwijl S. is gearresteerd. De in de Maas verdronken arbeider. Voor de Rechtbank te Maastricht hebben Maandag terecht gestaan J. H. V., L. S. en J. H. van R., allen gedetineerd ter zake van geweld pleging op P. J. H. Preser. Op 29 Juni was genoemde Preser tijdeus de staking aan het Juliana- kanaal te Born gekomen om geld, wat hij te goed had, te halen. Denkend, dat hij een werkwillige was, is hij door een groot aantal stakers uitgejouwd, met stokken ge slagen en in de richting van de Maas gejaagd. De eerste verdachte wilde hem deri pas afsnijden, wat hem niet gelukte. Preser liep de Maas in en werd door de beide laatste verdachten met s'eenen gegooid, terwijl hij in de diepte verdween en verdronk. Het O.M. eischce tegen eersten verdachte 2 jaar en tegen den tweedeD en derden verdachte elk 4 jaar ge vangenisstraf. Inbraak. Te Nederweert-Leveroy werd Woensdagnacht ingebroken ten huize van den landbouwer Th. Timmer mans, te wiens nadeele f 120 werden ontvreemd. Mgr. Joosten. Uit zijn geboorteplaats Grubben vorst is naar het missiehuis Scheut vertrokken Z. H Exc. Mgr. Joos ten apostolisch vicaris van Noord Shansi in China. Op 8 October zal de missiebisschop zich te Genua in schepen. Begin December hoopt Mgr. in zijn residentie Tatung te arriveeren. Nederlandsche roos bekroond, Naar de Msb. verneemt, is na twee-jarige beoordeeling op het proefveld voor nieuwe rozen van „The Rose Society of Ontario" (Canada) de gouden medaille toege kend aan de nieuwe roos „Comtesse Vandal" van de fa. M. Leenders en Co te Steyl-Tegelen (L.). Dit is de eerste gouden medaille, door de Canadeesche Rozenvereeniging toe gekend. Roermond krygteen koelhuis, Te Eindhoven zijn Woensdag de afgevaardigden van de afdeelingen van den Zuid-Ned. Zuivelbond en van de Coop. Roermondsche Eier mijn beide afzonderlijk in algemeene vergadering bijeen gekomen ter be spreking van de voorstellen van beide Besturen om gezamenlijk een Naam looze Vennootschap te vormen tot bouw en exploitatie vaneen koelhuis. In deze N.V. zullen beide lichamen voor f 50.000 aandeelen nemen. Het aandeelenkapitaal zal dus f 100.000 beloopen. De totale kosten zijn royaal geraamd op f 340.000. Andere land bouw- of tuinbouworganisaties kun nen ook financieel deelnemen, echter zal' de meerderheid der aandeelen blijven bij C R.E. en Z.N.Z. Beide vergaderingen hebben zich met algemeene stemmen uitgesproken voor den bouw van het koelhuis, zoodat de totstandkoming verzekerd is. Het gebouw zal verrijzen in de buurt van de C.R.E. te Roermond. Ongetwijfeld zijn groote belangen van beide organisaties in hooge mate gebaat met de inrichting van dit koelhuis, dat voorziet in sterke mate gevoelde behoefte aan koelruimte en wel vlak in de buurt van de beide verkoopcentrales te Roermond. Een eigenaardig geval. Zooals reeds eerder gemeld ver dween begin April van dit jaar een bedrag van 2875 gulden, welke toe behoorden aan de Coop. Roermond sche Eiermijn. Dit geld moest door den voerman V. uit Beek en Donk worden gebracht te Helmond, doch daar aangekomen, bleek het geld verdienen. Een ingesteld politie-onderzoek leidde al spoedig tot aanhouding van V. zelve, die er van werd verdacht het geld te hebben verduisterd. Hij werd in het Huis van Bewaring te Roermond opgesloten. Enkele dagen later verscheen de vrouw van V. echter bij den onder zoekenden rijksveldwachter te Beek en Donk en overhandigde dezen een pakje waarin zich nog f 2800 van het verdwenen geld bevond. Het pakje droeg als opschrift „aan de politie te Beek en Donk", Volgens het ver haal dat de vrouw deed, was dit pakje door het raam harer woning near binnen geworpen. Enkele dagen nadien werd V. op vrije voeten ge steld, dóch het onderzoek bleef voortduren en men is thans overge gaan tot aanhouding van vrouw V, Zij heeft in het Huis van Bewaring te Roermond de plaats van haar man ingenomen. keeren weer terug na het gebruik van Mijai8iardt*s Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Belasting op vetten, olie en reuzel Recht op reuzel 35 ct. per KG. Verkoop van los vet en losse reuzel niet meer toegestaan. Naar „de Telegraaf" verneemt, is zeer spoedig het Kon. Besluit te ver wachten inzake het heffen van rech ten op andere vetten dan boter en margarine, welke reeds met resp. 65 en 45 ct. per Kg belast waren, in het belang van den steun aan den landbouw. De nieuwe regeling houdt in een belasting o.a. van vet, dat verkocht wordt in de slagerswinkels, voorts van reuzel en van oliën. Deze accijns is bedoeld als een steun aan de boterconsumptie en het verbruik van boter in de bepaal de industrieën, welke, vaak in den laatsten tijd. in plaats van boter, de tot dusver onbelaste vetten en oliën verwerkten, zooals o.a. biscuitfabrie ken en dergelijke. Het bovenstaande beteekent, dat los vet of losse reuzel nergens meer te krijgen zullen zijn en alle ruim 21.000 slagers in Nederland deze artikelen, als sigaren, gebandero'leerd moeten verkoopen. De prijs van het reuzelmerk zal 35 ct. per Kg. bedragen. V.Y.Y. te Helmoud. Te Helmond is een actie gaande om te komen tot oprichting van een Vereeniging ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer enz. Naar ver luidt vordert de voorbereiding flink, Scliatgravery in den Bosch. De 's- Hertogenbossche Crt. meldt De bekende Zeandamsche schat- tengcaafster Gravin Madame Sylvia, heeft nu, uit hoogere spheren, aan wijzingen gekregen, dat ook in 's-Hertogenbosch groote schatten verborgen zouden zijn en wel in de kelders van het pand waarin de Hema gevestigd is. De 's-Heitogenbossche directeur van de Hema, de heer Carré, wilde het zaakje niet aan, meende dat ook hier het delven van schatten al evenmin lucratief zou zijn als in Zaandam en ging naar Notaris v. d. Mottel, wien het pand toebehoorde. Deze had Gravin Madame Sylvia eenige dagen op bezoek, met het gevolg, dat Notaris v. d. Mortel alle onkosten op zich wil nemen van de noodige opgravingen. Madame Sylvia gaat nu met 7 beroepsgravers aan 't werk. Het drama in Wanroy. Voor de rechtbank te 's Hertogen- bosch stond terecht P. H. v. d. V. assistent-zuivelfabrikant te Oosteind, terzake, dat hij op 18 April 1931 te Wanroy zijn oom L. v. d. V. van het leven zou hebben beroofd, door hem met een stuk ijzer op het hoofd te slaan, waardoor L. v. d. V. werd gewond en dientengevolge overleed. Deze zaak diende op 17 Decem ber 1931, doch werd toen uitgesteld voor een onderzoek naar de geest vermogens van verdachte. Vanwege het O.M. waren 29 getuigen gedagvaard. Verdachte bleef bij zijn vroegere verklaringen. Met zijn oom is hij naar de broedmachine gegaan. Toen hij er even na zijn oom kwam en er licht zag. raakte hij de kluts kwijt en wilde zijn tante roepen en den veldwachter en den pastoor waarschuwen. De dokter P. Nieuwenhuizen, arts in Den Dolder, deelde mede, dat de brandwonden op het lijk van de V. geconstateerd, reeds doodelijk waren. Verder was de schedel door een slag op het hoofd gekneusd. Getuige bevestigt op een vraag van den president, dat de dood is veroorzaakt door de brandwonden en verhaast door de hoofdwonden. Het is naar getuige in antwoord op een vraag van het O.M. mee deelt, mogelijk dat het slachtoffer door den slag met het ijzer bewus teloos is geworden en dat door de brandwonden het bewustzijn is terug gekeerd. Hij acht het niet mogelijk, dat de hoofdwond door een val op den vloer is ontstaan. Meisje in brand. In de Haarlemmermeer geraakte Donderdagavond bij het aanmaken van de kachel de kleerenvan de 18- jarige dienstbode van den landbouwer J. S. in brand, doordat zij petroleum op het nog smeulend vuur wierp. In ernstigen toestand is zij naar een ziekenhuis overgebracht. Veertienhonderd gulden verdwenen. De penningmeester van de woning bouwvereeniging te Meeden S. wordt verdacht een bedrag van 1400 gld. te hebben verduisterd. Hij is in Winschoten in voorarrest gesteld. Ongevallenverzekering van kinderen Het bestuur der Rijksverzekerings bank verzocht ons het navolgende op te nemen In verband met de jongste juris prudentie van den Centralen Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) wordt door ons bestuur thans ten aanzien der verzekering van kinderen die in het bedrijf van hun ouders werkzaam zijn, het navolgende stand punt ingenomen a. Inwonende kinderen worden in den regel niet als in loondienst van hun ouders aangemerkt, dus niet als onder de verplichte ver zekering vallende beschouwd. Uitzondering hierop zal slechts kunnen worden aangenomen, indien duidelijk blijkt en wordt aangetoond dat er een bona-fide arbeidsover eenkomst tusschen ouders en kinderen bestaat, krachtens welke de voor waarden, waaronder gewerkt wordt volkomen gelijk zijn aan die, welke gelden ten aanzien van normale arbeiders ter plaatse in hetzelfde of in een gelijksoortig beroep. Als onmisbaar bewijs van de klaarblijkelijke bedoeling om de kin deren verzekerd te doen zijn zal, naast de aanwezigheid der overige hier voren vermelde veieischten, voor taan worden vereischt, dat de kin deren op de voor de Ongevallenwet 1921 en (of) Ziektewet aangehouden loonlijsten zijn opgenomen, te begin nen met de loonlijsten over het 2e halfjaar 1932. b. Uitwonende kiöderen, werkend onder voorwaarden, welke gelijk zijn aan die, welke gelden voor normale arbeiders ter plaatse in hetzelfde of in een gelijksoortig beroep, zullen indien zij op de loonlijsten voorkomen, gercht worden hun arbeid in loondienst te ver richten en dus als onder de ver plichte verzekering vallend worden beschouwd. Het onder a en b vermelde zal gelden, zoolang de Centrale Raad van Beroep door zijn jurisprudentie, handhaving dezer richtlijnen mogelijk maakt. Crisis-toeslag op melk, De Cris's Zuivel-Centrale deelt mede, dat te rekenen vanaf 25 Sept. 1932 tot nader aankondiging over alle tot zuivel- of melkproducten verwerkte melk een toeslag wordt uitgekeerd op basis van 2 cent per K.G. mdk met een vetgehalte van 3 pet. De suiker-campagne. De campagne aan de beetwortel suikerfabriek der Centr. Suiker Mij. te Steenbergen, zal einde dezer week een aanvang nemen. De levering der bieten is reeds in vollen gang. Er wordt hier een langdurige campagne verwacht, wijl er, naar schatting, ruim 30 millioen Kg. bieten meer dan het vorige jaar geleverd zal worden. Aardappelen-export. Het Nederl. motorschip Dolfijn is Dinsdag met een te Broeker'aaven ingenomen volle lading aardappelen van IJmuiden naar Londen vertrok ken. Naar we vernemen worden den laatsten tijd ook groote par tijen aardappelen uit ons land naar Zuid Amerika verscheept. Een brutale inbraak te Aalsmeer. Maandagnacht hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan het stationsgebouw te Aalsmeer. Zij zijn de sporen wijzen erop. dat er meer dan één persoon aan het werk is geweest binnengekomen door verbreking van een groote ruit en hebben de brandkast daarna van haar voetstuk gelicht en vervoerd naar het eind van bet perron, ter plaatse waar de verladingen geschie den. Hier heeft men zich blijkbaar op zijn gemak gevoeld, althans de dieven hebben hier de kast met houweelen opeugebcoken en van haar inhoud aan geld, een bedrag van ruim 3000 gulden, ontdaan. Omtrent de daders ontbreekt elk spoor; Wel blijkt uit alles, dat het vaklui zijn geweest. De boomen Maren open Woensdagmorgen omstreeks zes uur is onder Houten bij Utrecht op een bewaakten overweg, waarvan de boomen niet gesloten waren, een melkwagen, waarop zich twee meis jes en een jongen bevonden, door een goederentrein gegrepen. De jongen raakte onder den trein met het gevolg, dat hem een been werd afgereden, terwijl een der meisjes zoodanige kwetsuren opliep, dat op neming in het ziekenhuis noodzakelijk bleek. Het andere meisje bekwam eenige lichte verwondingen. De wagen werd vernield, alleen het paard bleef ongedeerd. Woensdagnacht is het oudste slachtoffer van het ongeluk bij Houten. Gerrit Z., in de rijksklinieken te Utrecht aan de bekomen kwets uren overleden. Zijn zusje maakt het tamelijk goed. Uit een kermistent gevallen. Woensdagmiddag is de 11-jarige B. H., die in de kermisgelegenheid, de zgn. „Steile wand", de verrich tingen van een motorrenner volgde, van zes meter hoogte op straat ge vallen. De jongen bleef bewusteloos liggen. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is de knaap naar huis gebracht. Later verergerde zijn toe stand echter zoozeer, dat bij naar het Canisius-ziekenhuis moest worden overgebracht. Woensdagnacht :s de jongen daar gestorven. Men wijt het ongeluk aan het feit, dat hij met zijn broertje stoeide en toen onder het hekwerk door op straat is gevallen. G. R. van Tliiel f Te Helmond is overleden de heer G. R. van Thiel, dhecteur-eigenaar van de Ned. Klinknagelfabriek, ge vestigd te Helmond en te Schiedam. De overledene volgde indertijd zijn vader als zoodanig op. De „broer van mynheer". Woensdagavond vervoegde zich te Eindhoven aan de woning van den heer W., een Duitscher, een landgenoot. De heer W. was niet thuis. De vreemdeling zeide aan de buurt, dat hij een broer van den heer W. was en absoluut binnen moest zijn. Hij probeerde al zijn sleutels, maar geen enkele paste op de deur. Ten slotte is hij toen doo- het dakraam binnengek'ommen. Na een kwartier heeft hij de woning weer verlaten. Toen de heer W. later thuis kwam, bleek hem. dat er voor f 600 gestolen was. Van een broer wist hij niets Zee wordt bewoonde wereld. In de school te Slootdorp in de Wieringermeer is thans reeds ei-kele weken het onderwijs in vollen gang. De groote verscheidenheid in her komst der bevolking, weerspiegelt zich in het schoolbezoek. De 152 schoolgaande kinderen zijn afkomstig uit 74 verschilleade scholen in Nederland. Een zeer speciale taak voor het onderwijzend personeel hier eenige eenheid te brengen Briefverzending per vr ach try der. Het is voldoende bekend, dat de postdienst ten plattelande den laatsten tijd aanmerkelijk is ver slechterd. Van een vlugge ver zending der poststukken is in de meeste gevallen geen sprake meer. Daarom geven verschillende dorpsbewoners spoedshalve hun brieven, bestemd voor adressen in de nabije stad, met een vracht rijder mee. Daar heeft men de lucht van gekregen en zoo verschenen j.l. Woensdag te Goes P.T.T.-ambte naren en hielden de verschillende vrachtrijders aan. Menige overtre der der Postwet werd verbaliseert en verscheidene brieven werden in beslag genomen. Tegen de zedenverwildering in Diiitscbland. In een oflicieele mededeeling van de Pruisische staatsregeeriog wordt er op gewezen, dat de rijkscommis saris den laatsten tijd uit alle deelen van Pruisen en uit de meest ver scheiden kringen verzoeken ontvangt, om krachtiger op te treden tegen de zedenverwildering in het land en speciaal in de groote steden. De politie heeft reeds opdracht gekregen bijzonder toe te zien, dat het fatsoen op straat blijft bewaard. De Pruisische regeering heeft tevens aan de rijksregeering verzocht, om de rijkswet betreffende de bestrijding der prostitutie bij noodverordening zóó te wijzigen, dat de regeeringer. der landen krachtiger ten deze kun nen ingrijpen. Tevens wordt onderzocht, of en in hoeverre het uitgeven en etaleeren van tijdschriften, welke op de titel pagina naaktfoto's vertoonen, kan worden verhinderd. De Lytton-rapport. De Mexicaansche regeering en de Katholieke Kerk. De Gou verneur- Generaal te Dublin afgetreden. Gemengd. Op het oogenblik is het Lytton- rapport, dat de internationale belang stelling trekt. Naar men weet, keert de conclusie van het rapport zich tegen een z.g door Japan geprote geerde onafhankelijkheid van Mand- sjoerijë Ontkend wordt, dat het Japansche militaire ingrijpen gerecht vaardigd was, maar wel wordt toe gegeven, dat Japan in Mandsjoerijë historische rechten heeft en belangen te verdedigen. Voorts dat de pro- vincie autonoom moet worden, maar onder oppertoezicht van China en dat middels nieuwe verdragen aan Japan bijzondere voorrechten kunnen worden geschonken. De Japanners deuken er niet aan om hun positie in Mandsjoerijë weer op te geven, gelijk ze het in de ge schiedenis al twee malen, vooral onder Amerikaanschen druk, hebben moeten doen. Daartegenover staat, dat de Volkenbond de door Japan geschapen situatie niet kan erkennen, zonder zijn principes geweld aan te doen. De algemeene verwachting is dan ook, dat Japan tenslotte uit den Volkenbond zal treden. En de Vol kenbond zelve kan daar niet eens Morgen collecte uur kleine krans en 1 Maandag J. Cl: Uitvaart voi Dinsdag van Gervö lar Camps Woensdaf Tg Dekkers, Ament, a's Zuivelbond- Donderds half 8 le® Mgr. Dr. P Vrijdag I Cesarius Gerlrudis Zaterdag ;n{ i en 4de "ei las te bit0

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2