Gemengde Berichten Daarom: alleen nog echte ASPIRIN in de origineele verpakkingen I het geestelijke in den mensch slechts in staat is den mensch te eyyeu,thans het gaat cfë^geschiede- fcinq Oer school na herinnert *~er aan, hoe dat door bSf^r^OWfttiJkê optreden van den 'bejr Ppele deze school in Venray geJflttPwerd. Het rapport Weiter, dat»'op zoovele punten het bezui- ningsmes gehanteerd had, bevat ook een opheffingsvoorstel der Lagere Landbouwscholen. Door het optreden echter der organisaties is echter ge daan gekregen, dat deze scholen zullen blijven, overtuigd als de Re geering thans is van het vele nuttige, dat deze scholen presteeren. De nieuwe tijden vragen ook van de Boeren zich aan te passen en daarom is het vooral noodig, dat de Boer de noodige ontwikkeling bezit om een goede kijk te hebben op tal van dingen b.v. export pootaard- appelen, export naar zuidelijke lan den. Men moet bij dergelijke aange legenheden vlug zijn of men is le laat. Kortom meer dan ooit is het thans tijd om uit het bedrijf te halen wat er in zit. De Boeren moeten echri r niet uit het oog verliezen, dat de Regeering thans tal van maat regelen getroffen heeft om de be drijven te steunen, maatregelen, die echter de geheele bevolking treffen, daarom zij de boer de eerste, die afziet van wilde critiek, doch trouw aan de Regeeiing en Organisatie dankbaar zich toone voor wat voor hem gedaan is. Jonge Boeren, houdt hoog Uw organisatie tot Uw eigen welzijn en dat van Uw bedrijf. De heer Poels uit Oostrum spre kend namens de oud-leerlingen der school, brengt gaarne hulde en dank voor het onvermoeide zwoegen van Directeur. Wijnhoven, die zijn kennis aan hen heeft bijgebracht op de zijn eigen aangename wijze. Hij herinnert aan de alles omvattende praatavonden waar tal van nuttige onderwerpen behandeld zijn, die voor het latere leven zooveel nut afwerpen. Daar om durft Spreker bij de aanwezige autoriteiten gerust te verzoeken zoo mogelijk hunne belangstelling voor de school doq op te voeren. Moge meester Wijnhoven nog vele jaren, de leidiDg der school hebben, tot heil van den Boerenstand van Ven ray en omstreken. De leerling der school Henri Lem men, sluit zich namens de mede scholieren aan bij den vorigen spreker en belooft de verwachtingen der leeraren niette zullen beschamen. Op voorstel van den beer Poels begeven zich thans allen naar de Lagere Huishoudschool, alhier, waar onder leiding der Directrice Mej Sangers een keurige maaltijd gereed gemaakt was, die onder menig toe spraakje door allen eer werd aange daan. Inmiddels waren 22 zuster-ver- eenigicgeu der Jonge Boeren, allen uit den kring Horst, naar Venray gekomen, die na het plechtig lof onder muziek ïn optocht naar het St. Antoniuspatronaat gingen, dat weldra in alle hoeken bezet was. Na een mooi muzieknummer der Fanfare te Leunen opende de heer P. Poels, Voorzitter der Jonge Boe- renvereeninging alhier met den Christelijken Groet de vergadering en herdacht den heer Ament, zoo juist overledenen verzocht allen een Onze Vader voor hem te bidden. Na een welkomstgroet aan allen, dankt hij de talrijk opgekomen uit den kring Horst, die het 10 jarig bestaansfeest mede zijn komen her denken. Hij herinnert aan de woorden, die de heer Verheggen 5 jaar geleden te Roermond gesproken heeft, waarin hij opwekte om de Jonge Boeren in te schakelen in het organisatieleven en hen meerdere Godsdienstige, maatschappelijke en sociale kennis bij te brengen. Hij hoopt dat dit in de toekomst ge beuren zal onder leiding van eerlang te benoemen aalmoezeniers van den Landbouw. (Applaus) Hieraan verkreeg aalmoezenier Roncken het woord, die begon met te zeggen, dat het hem thans duide lijk was, waarom hij op het pro gramma van dezen dag alleen aan geduid is met aalmoezenier. Inderdaad is dit feitelijk juist, daar een aal moezenier zich bezig houdt met alle sociale werken. Spreker zal geen speciaal onderwerp van den Land bouw behandelen, doch in het kader van dezen tijd passende onderwerp: de tevredenheid, deze nu niet bedoeld als lamlendigheid doch als een moedig aanvaarden van den staat en stand, waarin men door God geplaatst is. De tevredenheid en plichtsbetrachting, gesteund door de bovennatuurlijke waarheden van Christus leer en wet, is gegrondvest door Christus zelf in Diens arbeid zaam leven, die zelf gehoorzaam is geworden tot den dood aan het Kruis. Ontevredenheid is dan ook in zijn diepste wezen niets anders dan lafheid om de moeilijkheden des levens te overwinnen. Wel beproeft men elders op lou ter natuurlijke grondslagen de men- scben tot tevredenheid te brengen, doch dit zal nooit gelukken, daar in iederen mensch een drang leeft naar meerder bezit, of wat dan ook. Als het juist is, dat alleen stof felijke goederen den mensch niet gelukkig kunnen maken, daar deze alleen den stoffelijken mensch be treffen, dan is het ook duidelijk, behoort ook maar een halve boom dut is duidelijk. Wordt vervolgd. bevredigen. In liefde tot elkander God dienen maakt menschen geluk uit. Wij moeten als leerlingen van Christus, bereid zijn met Christus den kruisweg af te leggen, over eenkomstig de woorden: Weest vol maakt, gelijk Ik het ben. Zeker, een zware taak, waar de aardsche mensch voor terugschrikt en toch de mensch kan niet buiten God. Mogen de moderne uitvindingen ook veel tot stand brengen, toch zullen zij alleen nooit den mensch voIdoeD. Tevredenheid en plichtbetrachting, geleid door de liefde, brengt schen geluk. In het Onze Vader wordt ook nooit gevraagd naar meerder aardsch goed, doch alleen om het dagelijk- sche brood. Daarom moeten wij dan ook verken met een bovennatuurlijk inzicht. De ouderen moeten daarom de jongeren, als dragers der nieuwere inzichten, opdat zij straks, als U de krachten ontzinken, het vaandel van U kunnen overnemen en het schoone standpunt der Katholieke leer kun nen verder dragen. Na het applaus werd door allen Aan U, O Koning der Eeuwen ge zongen onder begeleiding der Fan fare van Leunen, nadat de heer Henri van Meijel, den Eer1*, heer Roncken bedankt had voor zijn mooie rede, die moge leiden tot het schoone doel tevredenheid plichtsbetrachting op Katholieken grondslag, dan zal dezen dag alle opzicht geslaagd mogen heeten. De heer Ganzenboom, propagan dist, voerde thans het woord en hield een vurige rede voor htt R. K. Boeren- en Tuindersblad. De neutrale pers, waarvoor de Kerkelijke Over heid steeds gewaarschuwd heeft, is ook voor de boeren gevaarlijk. Hij wekt daarom de kring Horst, waarin een actie ten gunste van genoemd blad gehouden zal worden, goed succes. De heer Poels, Voorzitter der Jonge Boerenvereeaigiog, dankt den Spreker en spreekt de hoop uit, dat velen zich op het mooie blad zullen abonneeren en lezen. Mr. van Haastert thans eene spreekbeurt houdend zegt, dat hij de crisis zal laten rusten doch slechts een ernstig woord zal spreken. De school bestaat thans 10 jaar Naast dankbaarheid voor het verleden, past hier een woord voor de toekomst, die behoort aan hen, die weten wat zij willen en willen wat zij weten, Wij leven in een ernstigen tijd, die stoffelijk zeer akelig is, maar geeste lijk buitengewoon rijk. Wat er aan stoffelijks door den oorlog is ver nield. is nog te becijferen al zoude dit reusachtige cijfers worden, doch wie zal berekenen wat op geestelijk gebied verloren ging. Thans is het nog oorlog tusschen Staten eu burgers onderling. De wereld ligt in puin en wij allen moeten meehelpen in den wederopbouw. Ook de Jonge Boer Deze taak mag niet te zwaar voor komen. Iedere wereldhervorming moet beginnen bij den enkelen per soon. Niemand kan hierbij gemist worden. En welk een grooten invloed oefent het goede voorbeeld van den eukeling al niet uit op de massa. Denk aan Marg. Sinclair, Mc Talbot Pastoor van Ars. De orde is weg en bestaat nog slechts bij gum mistok en dienstrevolver der Politie. Het doode kapilaal heerscht over den levenden mensch. En versen als Ik ben een God in het diepst vaD mijn gedachten, (Willem KIoos) doen slechts zien, hoezeer de mensch den tel kwijt is. We staan misschien aaD den vooravond van een geweldige revolutie. Laten we hopen dat het een onbloedige zal zijn. Doch er komt een nieuwe maatschappelijke orde. De wereld is bezig zich te ontworstelen uit den greep van het kapitalisme en zal daarvoor in de p'aats stellen sociale rechtvaardigheid liefde. Doch ook op de Regee ring moet de sociale rechtvaardig heid worden toegepast. Het is Spr. overtuiging, dat onze Regeering thans doet wat mogelijk is. Overal vindt men menschen, die critiek uit oefenen te pas en te onpas. Laat dezulken loopen. Heb vertrouwen in Uw Regeering en in Uw organisatie, die in dezen tijd zich inspannen om den Boer door de malaise te helpeD, doch bedenk wel dat de taak uit de malaise te komen is voorbehou den voor den Boer zelf, zoodat ieder onzer mee moet werken tot de eind- zegepraal van onze beginselen. (Applaus) De heer Smeets, Ysselsteyn, dankt Mr. van Haastert voor zijn mooie rede en zegt, namens allen, vertrou wen te zullen stellen in Regeering en Organisatiebes'uur, aan wierieiding zij zich veilig toevertrouwen. Na het zingen van het Boeren bondslied is het woord aan den heer an Poels, die dezen dag een (eest- noemt voor de Jonge Boeren, doch ook voor hem. De tijden zijn moeilijk en zwaar. Uit het gespro kenen van dezen dag, kan men be luisteren, dat er nog iets anders is dan het stoffelijke. Ook het geeste lijke moet verzorgd worden. Het is dan ook hoog tijd, dat de Boerinnen worden ingeschakeld in het groote organisatieleven der Boeren. Hij ver trouwt echter dat wanneer de Eerw. Heer Bemelmans de leiding ervan op zich neemt, de zaak spoedig in orde komen zal. Spreker brengt gaarne zijn dank aan den heer Verheggen, voor alles wat hij in en voor de organisatie doet en gedaan heeft, al treffen hem ook daar grieven. Als vergoeding voor deze grieven biedt! Spreker hem aan het driewerf applaus, dat uit de vergadering opklinkt. De heer Verheggen spreekt nu over de geschiedenis der organisatie, waaraan ook verliezen in de perso nen van Truyen en Ament niet be spaart bleven. Spreker hoopt dat in alle afdeelingen, er zijn er nu 120, een II. Mis zal worden opgedragen voor den heer Ament, deze week begraven. Hij wekt de aanwezigen op om bij eventueele bezwaren tegen regeeringsmaatregelen, zich te wenden tot de organisatie, die bij de Regee ring al het mogelijke zullen doen om de Wetten, uitgevaardigd tot heil der Boeren. Trouw aan Kerk en Vaderland zij het parool der Jonge Boeren. (Applaus). Hierna spreken Dr. Droessen en diens opvolger de heer Dinghs als mede de Eerw. Heer Bemelmans, die hun beste krachten aan de organi satie zullen geven. De Burgemeester van Venray zegt, dat het applaus voor den heer Ver heggen den Boer uit het hart gegre pen is. Gaarne wil hij ook een woord van hulde brengen aan de Geestelijke Adviseurs der Organisa ties, wier volle hulp en steun steeds gegeven is. Ook aan den heer Wijn hoven brengt spreker hartelijk dank, die aan zijn school gegeven heeft naast zijn kennis en kunde vooral zijn hart. Hij hoopt dat de heer Wijnhoven nog vele jaren met de zelfde energie zal voortgaan tot groei der school en welzijn van de Boerenzoons, terwijl de Boerendoch ters een soortgelijke opleiding zullen gaan genieten in de Landbouwhuis- houdschool onder de leiding van de dames Sangers en Aerts. Jonge Boeren wacht U voor de visschers in troebel water en wendt U tot Uw organisatie. Zij geven bun verstand, geeft Gij Uw ver trouwen. (Applaus). De heer Dinghs doet nog een be roep op de leden tot medewerkiag als Dr. Droessen mocht ondervinden, waarna de Voorzitter de heer P. Poels deze feestvergadering sloot met den Christelijken groet. Alles bijeen was het een schitte rende dag voor de Organisatie, die zeker indruk bij de leden zal achter laten. Bond van Limburgsche R, K. Jongenspatronuten. De Bond van R.K. Jongenspatro naten in het bisdom Roermond vierde Zondag te Roermond zijn zilveren jubileum. Op 30 Augus us 1907 werd de diocesane bond opgericht met 22 patronaten met een jongensaantal van 6500. In de periode 1915 tot 1921. heeft de bond zijn moeilijkste jaren gehad toen viel er niet alleen een stilstand, doch zelfs een achter uitgang van het jeugdwerk te con stateeren. Thans wordt weer een voortdurende bloei waargenomen vooral in de laatste jaren is er een groote vooruitgang gekomen. Ei was dus alle reden tot een opgewekte viering. Ruim tweeduizend jongens, meest allen in groen-zwarte uniform, ver- eenigd in 45 afdeelingen, waren met hun leiders naar de bisschopsstad gekomen. Vanaf den Willen II-singeJ trok ken zij om half drie in een plechti- gen stoet, welke door een drietal muziekkorpsen werd opgeluisterd met hun patronaatsvaandels door verschillende straten der stad naar de markt, waar voor Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, zijn beide secretarissen. Mgr. Le Bron de Vexela plebaan-deken van Roermond, Mgr. Dr. Poels; drs. W. Goossens, direc teur van het Bisschoppelijk College, Roermond e.a., die plaats hadden genomen op het bordes van het stadhuis, werd gedefileerd. Daarna werd naar de Kathedrale kerk ge trokken tot bijwoning van een pon tificaal Lof. Hier werden door Mgr. Lemmens opwekkende woorden tot de talrijke aanwezigen gericht. Na de kerkelijke plechtigheid tiok dezelfde stoet, een tiental spandoeken met opschriften meevoerend, naar de Kapel in het Zand, waar een open luchtmeeting werd gehouden. Hier was bet de bondsvoorzitter, de Zeer eerw. Heer Verheggen, pastoor te Maastricht, die een toespraak hield, waarin hij het jeugdwerk in zijn onderdeelen belichtte en de jongens aanspoorde steeds trouwe volgeliu gen van hun leiders te zijn Ook de ZeerEerw. pater Loos C.s.s.R. rector van de Kapel in het Zand, hield een indrukwekkende toespraak m t opdracht aan O. L. Vrouw. Door het patronaat „St. Aloysius" uit Meersseu werd ten slotte het spreekkoor „Christus Koning" op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Het was voor jubileerende leiders leden van den patronaatsbond een heerlijke dag, die zonder twijfel goede vruchten zal afwerpen. Het drama te Putbroek. Naar de Msb. verneemt zal de Hooge Raad op Maandag 24 October a.s. het cassatieberoep behandelen van den vader en zoon van den E. uit Putbroek, die in hooger beroep door het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch zijn veroordeeld in verband met het bekende drama te Putbroek en wel de vader tot 15 jaar gevan genisstraf wegens het voortgezet misdrijf van doodslag en de zoon tot 6 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. kosten fhans de echfe ASPIRIN-fableffen in het buisje met 20 tabletten is de prijs van de nieuwe zakjes-verpakking met 2 tabletten welke hy giënischer en practischer is dan losse tabletten. Wanneer U Aspirin-tableffen koopt, moogt U alleen deze verpakkingen verlangen, want dan hebt U o'e zekerheid, werkelijk de echte Aspirin-taoleften te ontvangen. Denkt niet, dat elke witte tablet Aspirin is. Het origineele Aspirin heeft op elke tablet het ingestempelde BAYER-kruis als teeken van echtheid, zuiverheid en kwaliteit en is uitsluitend in oranjeband-buisjes of oranje-zakjes verkrijgbaar. Losse Aspirin- tableileri worden niet meer door Bayer cleverd. Ernstig motor-ongeluk De drukker-boekhandelaar N.V. uit Weert kwam tusschen Heeze en Geldrop met z'n motor over een hond te vallen en wel zoodanig, dat hij hevig aan hoofd, aangezicht en beenen verwond werd opgenomen geestelijke en geneeskundige hulp waren spoedig ter plaatse. Hij kon per auto naar Weert ver voerd worden. Zijn toestand is ernstig. Motor rijdt op een autobus. Aan de Boschstraat te Breda reed de 30-jarige motorrijder Van B. uit Dongen met zijn motor in groote snelheid op een autobus met passa giers. Met een hevigen smak werd de motorrijder tegen de straat ge slingerd. Met een beenbreuk en een verbloeding iD de hersenen werd hij opgenomen en per p litiebrancard naar het St. Ignatiusziekenhuis ver voerd, waar bij kort daarop overleed. De duo-passagier bekwam slechts enkele ontvellingen het motorrijwiel werd geheel vernield. Kindje gestikt. Zondagmiddag is het 2-jarig doch tertje van den heer Roks te Zwolle bij 't eten van pinda's in 'n nootje gestikt. De ingeroepen doktershulp mocht niet meer baten. Om kermis te houden. De politie heeft in verzekerde be waring gesteld den 21-jadgen slagers knecht Th. G te Beek (Princenhage). Hij wordt ervan verdacht twee koeien uit de weide ontvreemd te hebben. Het eene beest was reeds geslacht en het vleesch verkocht. Van de opbrengst zou G. eens goed Beeksche kermis houden... Het andere heeft hij naar zijn zeggen, weer laten loopen. Doodgestoken. Zondag in den voornacht is te Zuilichem een 19-jarige oppassende jongen na een korte vechtpartij door een even ouden kameraad doodge stoken. Beiden kwamen van de Brakelsche kermis. Het slachtoffer werd in de lies geraakt en is dood gebloed. De vermoedelijke dader, die ondanks positieve aanwijzingen ontkende, is gepakt. Verhooging benzineprijs met twee cent. Met ingang van Maandag j.l. is de verkoopprijs van benzine in Ne derland met twee cent per Jiter ver hoogd en vastgesteld als volgt: voor particulieren: in bussen f0 17 uit de pomp 16 cent per liter; voor de industrie: in bussen 16 cent, uit de pomp 15 cent per liter. Yreeselyk ongeluk te Laren. Maandagmiddag omstreeks drie uur is op het kruispunt Hilversumsche weg en het kruispunt rijksweg te Laren een Duitsche autobus met 35 passagiers in botsing gekomen met een tramwagen van de Gooische tram, welke uit de richting Amsterdam naderde. De wagenbestuurder bad signalen gegeven doch de Duitsche chauffeur had de tram niet zien aan komen, daar hij ter plaatse niet be kend is. Door de botsing geraakte de tram uit de rails waardoor het voorbalcon geheel werd ingedrukt. De wagenbestuurder kreeg bijna geen letsel, terwijl ook niemand van de trampassagiers weid gewond. Van de 35 inzittenden van de autobus waren velen er echter zeer ernstig aan toe. Vast staat, dat een Duitsche dame is gedood. Van de overige passa giers zijn er 11 zwaar en 12 licht gewond. Allen zijn naar het zieken huis te Laren vervoerd, terwijl de ziekenhuizen uit Bussum en Hilversum materieel en verplegers hebben ge zonden. Er speelden zich op den weg waarop de gewonden voor- loopig werden neergelegd, hartver scheurende tooneelen af. Terplaatse van het ongeval was een groote politiemacht aanwezig. Botoruitvoer naar Belgie, Blijkens berichten uit Brussel heeft de Belgische kabinetsraad besloten dat de contingenteeringsmaatregelen voor boter soepeler zullen worden toegepast. De hoeveelheden, welke voor de wintermaanden waren toegestaan, zullen zoodanig worden verhoogd, dat in de verbruiksbehoefte geheel wordt voorzien. Het verluidt, dat deze vexhooging' 25 pet. zal bedragen van de nu toe. gestane hoeveelheid. Naar betere tyden. De kistenfabriek der N.V, de Reuver te Oss heeft wederom 25 werklieden aangenoman en gaat met twee ploegen werken. Boeren verhinderen een verkoop. Dezer dagen zou de excutoriaJe verkooping plaats hebben afslag, toewijzing en combinatie door notaris van der Veen te Schager- brug, in tegenwoordigheid van den kantonrechter, van een huis en erf te Lutjewinkel benevens twee perceelen bouwland en een nieuw huis met groote koolschuur en bouwlaad na bij Lutjewinkel, eigendom van den heer A Wit aldaar, aldus lezen wij in het „Hbd." Het geheel was ingezet op f 12.407.50, Bij den inzet waren veel leden van de Tuinbouwvereenigiug te Nieuwe Niedorp aanwezig, die op de tafeltjes in het café „Céres" te Schagen waar de verkooping zou plaats hebben, biljetten hadden gelegd met den volgenden, inhoud „Van een nijveren bouwer, die zijn leven in noeste vlijt op zijn be drijf heeft gesleten, wordt heden op last van zijn bypotheekgever, de be zittingen verkocht. Na een leven van harden arbeid staat voor dezen man slechts armen zorg of ontbering open. Daarom be sloten de georganiseerde land- tuinbouwers tegen deze daad te protesteeren en een boycot uit te spreken over den kooper dezer plaats. Die boycct wordt ge; t rund door de organisaties ter plaatse en omgeving. Vandaag hij. morgen gij land- en tuinbouwers 1 Biedt en koopt daarom niet. De toeslag dezer verkooping vindt plaats te Schagen. Wij wekken ieder op om te demon- streeren tegen deze executie Komt daarom allen naar Schagen in Céres. West-Friescbe boeren en tuinders, in uw eigen belang moet deze ac-.ie slagen. Toen op de verkooping door een dei aanwezigen geboden werd, namen de demonstranten een dreigende houding aan, maar buitenstaanders wisten erger te voorkomen. Ook leden van de Tuinbouw vereeniging Nieuwe Niedorp e.o. waren aanwe zig en verspreicden de biljetten, die op de tafeltjes naast de schetskaar tjes van den afslager gelegd werden. Vier rijks en gemeenteveldwach ters woonden de verkooping bij. Toen na lezing der voorwaarden de notaris vroeg of een der aanwezigen nog iets te vragen had stond een der demonstranten op en vroeg wie bij den aankoop den ouden armen man uit her huis moest zetten waarin deie zijn leven lang gewoond heeft. „De kooper", antwoordde de notaris. Daarop riep de vrager den aan wezigen toe Denk er om menschen, wie dit spul koopt moet dezen armen man, die zijn leven lang haid gewerkt en geploeterd heeft er uit zetten." Hierop begon de verkooping. De aanwezigen boden niet en een daverend applaus steeg telkens op wanneer de afslager „gebleven" uit riep. Na afloop dankte de heer Zwager man uit Nieuwe Niedorp allen die hieraan hadden medegewerkt en spoorde aan bij eventueele volgende verkoopingen weer te demonsireecen Spreker achtte ook een boycot wenschelijk tegeno /er den notaris, die zich tot deze verkooping had geleend. De notaris deelde daarna mede, dat alles aangekocht is door 2en hypotheekhouder en dat de heer Wit op het bedrijf mag blijven voor minder huur dan de hypotheekrente bedraagt. Tusschen kar en muur bekneld Maandagavond stonden in de Spoorstraat te Tegelen eenige kinde ren voor een slagerswinkel te kijken naar het uitladen van vee uit een groote kar met paard bespannen. Vermoedelijk is het paard van een passeerenden auto schichtig gewor den want plotseling sprong het dier achteruit, waardoor de kar bet trot toir opreed en de tienjarige A. Linssen tusschen kar en muur bekneld raakte. In deernis wekkenden toestand werd het meisje opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Tegelen over ge bracht. Het kind heeft zware inwendige kneuzingen bekomen. De toestand i: ernstig Doodelyk ongeval. Dinsdagavond te ongeveer zes uur was de groentenbandelaar C. Verdooveren uit Etten (N. Br.) de Telefoonstraat te Kaatsheuvel met zijn groentenvrachtauto a&n het venten. Terwijl hij een kooper aan het helpen was ging het dochtertje van den heer C. Musters voor den wagen spelen. De groentenbandelaar die het meisje niet bemerkte, zette enkele oogenbiikken later den auto in beweging met het noodlottig ge volg, dat het kind werd aangereden. Het werd met inwendige kneuzin gen opgenomen en is enkele minuten na het ongeval overleden. Aanschouwelijke demonstraties in Twente tegen den verkoop met cadeau x. Het Nationaal Comité tot beteu geling van het Cadeaustelsel schrijft ons: In Twente worden thans, in ver band met de gewestelijke actie, welke daar tegen het cadeaustelsel begonnen is, bijeenkomsten gehoudeD, waarbij o.a. een aaurchouweiijke demonstratie wordt gegeven van artikelen met en zonder cadeaux, waarbij op over tuigende wijze wordt aangetoond, dat artikelen met cadeaux veel duur der komen en ten deele bovendien nog minder in kwaliteit zijn dan die zonder cadeaux. Het meest treffend was de demon stratie met gebrande, ongemalen koffie, waarbij van deskundige zijde werd vastgesteld, dat een merk van 95 cent per pond met cadeaux, nauwelijks een waarde had van 25 cent en dan ook zelfs nog verre ia kwaliteit ten achter stond bij een goedkoop merk van 45 cents per pond, dat zonder cadeaux verkocht wordt. Deze „koffie met cadeaux" bestond niet alleen uit een zeer goedkoope soort koffie, doch bevatte bovendien veel zeer kleine afval-boonen. Alle artikelen waarvan de monsters getrokken werden, waren onherken baar verpakt of van hun étiquet ont daan, wijl de tctie niet gaat tegen de cadeaugevers doch tegen het stelsel. De demonstratie maakte vooral een bijzonderen indruk op de aan wezige hnisvrouwen, die dergelijke excessen bij den verkoop met cadeaux niet mogelijk geacht hadden. f 0.70 te veel betalen per pond koffie vanwege de cadeaux. is dan ook wel heel erg.... ea dat in dezen tijd Moordaanslag op zyn schoonvader De 41-jarige koopman F. S„ wonende te Echt in het woonwagen kamp aau de Pepinusbrug, is Dins dag door de politie aangehouden en naar het huis van bewaring te Roer mond overgebracht. Hij wordt ver dacht van poging tot doodslag op zijn schoonvader W. L. door dezen met een bijl op het hoofd te slaan. De bijl werd door de politie in beslag genomen. Jeugd romantiek. Dinsdag kwam er bij de politie te Utrecht een papa hevig verschrikt mededeelen, dat zijn zoontje in ge zelschap van een vriend de ouderlijke woning had verlaten met bestemming voor het vreemdelingenlegioen, waar de beide Sahara-helden zich met roem en eer wilden gaan overdekken. Daar op de bekende A.N.W.B.- borden de aanwijzing „Sahara, zoo-- veel K.M." niet voorkomt, waren de knapen een verkeerden weg in geslagen en kwamen ze in de Bilt terecht, waar zij door de politie werden gepakt en naar vader en moeder teruggebracht. Verkeerd begrepen. „Ik geloof dat kleine Hendrik uw haar heeft mevrouw," zei de nieuwe kindermeid, die iets vriendelijks wil de zeggen. „Och, riep de dame uit, de oogen uit haar roman opslaande. Loop dan dadelijk naar de kinderkamer en neem het hem af. Dat kind bedenkt ook altijd wat anders Hot derde geval Rechter: Is u getrouwd? Beklaagde: Neen Recter: Dus vrijgezel? Beklaagde: Neen 1 Rechter: Maar om 's hemels wil, t dan? Beklaagde: Geëngageerd I

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6