Peulvruchten L. WIJNHI V. PYLS Ï5Ï Mantels, tfoeden Jurken Regen mantel Vellen, Bont rand Bontkragen Gemengde Berichten Kermis Wanssum Districts-Arbeidsbeurs R.K j Tuii Gevestigd ie VENRAY Huis- en Decora WILLIJ KOSIN. LanÉl NIEUWE VIJGEN zeer k Ontvangen de nM Blauwe Kinderjekkers in* Jos. Keizers, Horst f 4755 Gebr. Oudenhoven, Venray f 4739 P. Vollenberg f 4710 G. Verstraleu f 4632 Arts-Gielen, Merselo f 4525 A. Pijpers. Leunen f 4236 H. Vclleoberg en Zn. f 4100 Janssen Reinders f 3989 Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund. Een Ziekenhuis le Venray. Reeds jaren bestonden er hier plannen tot stichting van een zieken huis, wat voor onze .uitgestrekte gemeente en de onliggende dorpen als eene ware behoefte gevoeld werd Thans zal hierin worden voorzien. Met vreugde werd deze week door a'le inwoners vernomen, dat de Eerw. Zuït^rs Franciscanessen uit Roosendaal bereid zijn hier een Ziekenhuis te stichten. Een zeer geschikt terrein, groot 9 Hectaren, werd reeds aangekocht en is gelegen langs den Merseloschen weg. tusschen het pension „De Hoop" en het St. Odakapelletje Met de plannen is men zoo ver ieeds gevorderd, dat in het voorjaar met bouwen kan begonnen worden Een woord van hulde komt wel toe aan hen, die dit plan tot verwezen- ljking brachten. I)e Zomortyd geëindigd. Men denke er aan hedenavond de uurwerken een uur terug te zetten. Op de Maandag alhier gehou den paardenmarkt waren circa 120 paarden, hitten en veulens aange voerd. Alleen in veulens was tamelijk handel aan prijzen van 80 tot 120 gulden. De handel was voor het overige slap. Een zelden voorkomende ruilhan del had op deze markt plaats. Er werd een veulen verruild tegen... 35 kuikens Handelsavondschool. Naar wij vernemen, is j.l. week de nieuwe Cursus der Handelsavond school van den Venrayschen R. K, Middenstand aangevangen met onge veer zestig leerlingen. Dit getal is niet onbevredigend. Met recht en reden evenwel wees de ZeeiEerw. Directeur in zijn openingstoespraak op het te betreu ren feit, dat zoo menig cursist al te vroeg de school verlaat en niet drie, minstens twee, semesters den cursus volgt. Volksontwikkeling te Venray Met belangstelling zal ongetwijfeld het publiek vernemen, dat Maandag 24 October a.s* de beroemd gewor den Venraysche ontwikkelingsavon- den weer een aanvang nemen. A.s. week zal de reeks van eminente sprei ers worden bekend gemaakt, nu reeds kunnen wij mede deden, dat wij den eersten avond in ons midden mogen hebber, de ge vierde redenaar. Prof. Dr. F. Feron. Dat Dr. Feron komt. dat alleen reeds zal honderden en honderden pp de been brengen We vermoeden dat de zaal dan stampende, ja prop pende vol zal worden. In den loop van de week zal er gelegenheid zijn om kaarten voor gereserveerde plaatsen te verkrijgen, Prijs f 5 voor 't geheele wintersei zoen. Kaarten verkrijgbaar bij den voorzitter van den R K. Werklieden- bond, Henri Odenhoven, bij den secretaris, J. van Gerven, Merselo- sche weg cn bij Ant. Millen, Pa- tersstraat. Tot onderwijzer aan de Bijz. Lagere Jongensschool te Venray werd benoemd de heer P. Janssen alhier. De Wed. J. te Veltum had het ongduk met haar hand tusschen een mengmachine te komen, waarbij twee vingers gedeeltelijk verpletterd werden. Door onze Schutterij „Het Zandakker" is besloten om op 14 en 15^Mei 1933 een groot internatio naal concours te houden. De leden van de Hengelclub „St. Petrus en Paulus" te Venray organiseerden Zondag j 1, in de Maas nabij Geijsteren een onderlingen vischwedstrijd. De uitslag was als volgt le prijs W. Kessels; 2e P. van de Vorle; 3e Joh. Kusters; 4e H. van Boven; 5e F. Wijnhoven; 6e P. Gooren; 7e A. Wijnhoven; 8e A. v. Kessel; 9e J. Verstegen; 10e Jos. Jacobs; 11e Jos Hendriks; 12e M. Verheijen; 13e W. Sijbers; 14e R. Dupont; 15e H. Custers; 16e P. Pouwels; 17e P. Derks; 18e J. Jans sen; 19e W. Pouwels; 20e P. Gou- mans. Diana. Uitslag van het jaarlijksch alt- schieten. Prijzen werden behaald als volgt le Fr. Swinkels; 2e P. Wijnhoven; 3e Jos. Jacobs; 4e Jac. Jeuken 5e P. LooneD; 6e A. Poels; 7e G. Sievens; 8e M. Goumans; 9e Fr. v. Opbergen; 10e J. v. Gerven; lie A. van Boven; 12e P. v. Mil; 13e Chr. Goumans; 14e Joh. Claessen15e H. HawiDkels; 16e H. Custers; 17e G. Geurts; 18t Fr. Verhey. OVERLOON. Dinsdag werd in het patronaat alhier een bijeenkomst gehouden tot het oprichten van een Burgerwacht. Er gaven 2ich een flink aantal jonge mannen op als lid. Een voorloopig bestuur werd ge kozen uit de heeren J. Crooymans, M. Meyer en M. Lemmen. Zij die nog lid wenschea te wor den, kunnen zich Zondag 2 October na de Hoogmis opgeven in het Patronaat bij J. Crooymans. Binnenkort zal onze Wandel club een bedevaart-wandeltocht hou den naar het Genade-oord Tienray, tot intentie van de zieken uit Over- loon. Eenieder kan deze tocht mede maken. Aanmelding bij den leider der wandelclub, den heer H. v. Daal. Uitsluitend voor heeren. Binnenkort zal de heer FraDS Hendriks, postbode alhier, worden overgeplaatst naar Vierliogsbeek. Wij zien dezen ijverigen ambtenaar noode van hier vertrekken. Na drie-en-dertig jaar de trouwring teruggevonden. Mejuffr. vaa Helden te America verloor in 1899 haren trouwring en zag sedert niets meer hiervan. Nadat zij nog eens 9 jaren in Enge'and woonde en later weer naar Horst- Am erica terugkeerde, alwaar zij sedert weer 21 jaren woont, kwam dezer dagen uit de oude kippenren de trouwring weer te voorschijn, De namen in den ring bevestigden, dat de verloren ring van 1899 was wedergevonden. Steunregeling voor Burger wachten te Venlo. Woensdagavond vergaderde de gemeenteraad van Venlo. Aan de N.V. Maasbuurtspoorweg te Gennep werd een subsidie toegekend in de exploitatie van haar aulobusdienst Venlo—Beringen en de tramlijn Venlo Maasbree Heiden, in den vorm van vrijstelling van bruggeld, terwijl aan het R.K. Armbestuur een aan vullende subsidie over 1932 werd verstrekt van f 18 000. Een voorstel van B. en W, tot wijziging van de verordening tot heffing van belasting op vermakelijk heden, lokte eenige discussie uit en werd tenslotte teruggewezen naar het college van B. en W. om nader uitgewerkt te worden. Door den gemeenteraad werd een steunregeling vastgesteld en aange nomen voor „burgerwachters" bij gelast daadwerkelijk optreden of bij gelaste oefeningen. Aan ieder lid der Burgerwacht wordt eeD vergoeding toegekend van f 5 per dag of een gedeelte daarvan, terwijl bij dood, bij volslagen of gedeeltelijke invalidi teit een jaargeld plus eventueele kindertoeslag aan de nabestaanden of aan den invalide worden uitgekeerd Wanneer een lid der Burgerwacht in den dienst verwendingen bekomt, zijn de verplegingskosten eveneens voor rekening der gemeente. Vertrek van Mgr. Joosten. Z. H. Exc. Mgr. Joosten uit Grub- benvorst, die onlangs door Z. Em, Kardinaal van Rossum zg. tot bis schop werd gewijd, vertrekt deze week naar zijn vicariaat Tatung. Wapensmokkelaars gearresteerd. De reeds lang gezochte sraokkel- bendeleider Szyraanszam uit Venlo werd Dinsdagavond, terwijl hij een partij gesmokkelde vuurwapens naar Dusceldorf transporteerde, door d< douanebeambten overvallen en na een heftig gevecht werd hij door een kogel van de douane in de hartstreek getroffen. Hij werd naar het gevangenishos pitaal te Derendo f overgebracht. De bendeleden weiden geairesteerd. Winkelweek te Venlo. De Centrale raadsvergadering van den R.K. Limburgschen Middenstand zal te Venlo gehouden worden op 17 October a s. Gelijktijdig zal de Venlosche afdeeling van den Mid denstand haar 30 jarig bestaan vieren ter gelegenheid waarvaa vanaf 14 23 October een winkelweek zal ge houden worden. Ernstige mishandeling In verband met den te Maasbracht in den laten avond van Maandag plaats gehad hebbende mishandeling van den 17-jarige schippersknecht J. Hoogteytling, afkomstig uit Rot terdam, doch thans verblijvende in de haven te Maasbracht, waarbij deze verschillende verwondingen, waaronder een diepe steek in de rechterborst opliep, zoodat overbren ging naar het gasthuis te Roermond noodzakelijk bleek, zijn thans aan gehouden en naar de gevangenis te Roermond de gebr. B. van Maas bracht. De deurwaarders-verduisteringen. Naar we vernemen beuragen de door den gearresteerden deurwaarder R. te Roermond de laatste maanden ten nadeele zijner clientèle verduis terde gelden eénige duizenden gul dens. Ook schijnt de gearresteerde tal van andere schulden te hebben, terwijl 't uitgesproken faillissement vrijwel geen actief zal opleveren. Als gekozen verdediger zal optreden Mr. M. Nederveen, advocaat en procureur te Roermond. Naar de Dancing van de Firma Lamé! Zondagmiddag groot concert met Bioscoopvoorstelling te geven door het Jasz-orchest met medewerking van de Solo violiste en Cabarettiste Sjennij Retteir. Het geheel onder leiding van Kapelmeesfer EMALCAJ. Aanvang Zondag circa 6 uur. Standplaats bij Jean v. Els. Zie programma. Malle vertooning. Er is in vele bladen reeds aan dacht gewijd aan de zinledige en kostbare zittingen, welke de Eerste Kamer pleegt le veispillen aan het samenstellen van een Adres van Antwoord op de Troonrede. „Ons Noorden" zegt er nu o.m. het volgende van We hadden zoo'n stille hoop gehad, dat dit jaar eens een ern stige poging was gedaan om ook hier deze malle vertooning af te schaffen. Niet alleen had de Senaat een aanmerkelijke verjongingskuur ondergaan van eenige frissche democratische krachten, maar ook de financieele tijdsomstandigheden welke de meest mogelijke sober heid eischen, zouden daartoe een voldoende motief hebben gevormd. Helaas, de meer democratische elementen in de Eerste Kamer stellen ons in dit opzicht elk jaar teleur. Nog geen enkele maal is, althans in bet openbaar, eenig initiatief van hen uitgegaan om aan deze geldvermorsing een einde te maken 1 Want geldvermorsiDg is deze plechtigheid in hooge mate. Ditmaal zijn er niet minder dan drie extra zittingen aan deze ver tooning gewijd. De benoeming van een commissie voor de redactie, het aanbieden van het concept adres en onderzoek in de afdee- llngen en ten slotte de zitting waarin het adres wordt vastgesteld. Zittingen zonder eenige beteekenis, die enkele minuten duren, maar waarvoor de aanwezigen een be drag van f 20 per persoon als presentiegeld uitgekeerd krijgen. En uit de Handelingen blijkt ons, dat de sociaal-democraten, die beweren met deze banaliteit niets te doen te willen hebben, toch trouw op deze zittingen komen en op die wijze een behoorlijk presen tiegeld verdienen. We kunnen dan ook gerust zeggen, dat deze dwaze formaliteit de schatkist op een bedrag van 4 a 5 duizend gulden komt, alle kosten inbegrepen. Welnu, waar straks door de volksvertegenwoordiging terwille van de zoo noodzakelijke bezui niging, de meest zware offers van ons volk moeten worden gevraagd, daar mist o.i. de Eerste Kamer het' moreele recht om elk jaar cp nieuw aan deze dwaze vertooning enkele duizenden guldens te ver spillen. Dat is in hooge mate onverantwoordelijk. Zoo is het! Varkens voor de centrale. De Ned. Varkenscentrale maakt bekead, dat van af a.s. Maandag in de provincies Limburg, Noord-Bra bant. Zeeland, Zuid-Holland, Noord Holland, Friesland, Groningen en Drenthe levering van varkens recht streeks aan de vertegenwoordigers der Ned. Varkenscentiale kan ge schieden. Van dezen datum af zal iDkoop van varkens in het zouters- gewicht, bestemd voor de Ned. Varkenscentrale, niet meer geschieden op de markten binnen deze provin cies. Degene, die varkens a.n de Ncd. Varkenscentrale w,l leveren, zal hiervan mededeeling moeten doen aan den plaatselijken zaakvoerder der Ned. Varkenscentrale in de ge meente zijner woonplaats. Oude munten. Toen J. Martens te Bake! Maan dagnamiddag bezig was, met het egaliseeren van het terrein, waar in Juni van dit jaar een groote brand heeft gewoed, stiet hij plotseling op een oud potje. Voorzichtig maakte hij de aarde rondom het potje los en haalde het heelhuids te voorschijn. Tot zijn groote verbazing vond hij in het potje echter ook nog 51 zil veren muntstukken. Het potje heeft een grijs-bruine kleur en is versierd met een blijkbaar ingekorven bloemen-motief. Wat de vorm betreft heeft het veel weg van een ouderwetsch Keulsch bier- kannetje De munten zijn van de jaren 1687 tot 1697. Verdronken, Te Veghel is de 50-jarige M C. in de Haven gevallen en verdronken. De drenkeling was spoedig op het droge gebracht, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Uitvoer van kippen naar Duitschland. In de drie Noordelijke provinciëa is thans een drukke handel in één jarige en oudere kippen, prijs 60—75 cent per kip. 8000—10.000 kippen worden wekelijks in aparte wagons uit Groningen, Winschoten en andere stations naar Berlijn verzonden. Vele handen vinden daarbij werk. Steun aan de veehouders. Naar het Hbld. verneemt, zal met ingang van Maandag a.s. de accijns op boter en margarine dusdanig worden verhoogd, dat de boeren inderdaad den indertijd in uitzicht gestelden prijs van 5i/t cent per kilo melk zullen ontvangen. De 5.5 cent zullen echter bereikt worden bij 3.4 pCt. vet, hetgeen dus overeenkomt met 4.85 cent voor melk van 4 pCt. vetgehalte, dus met andere woorden rond een cent meer dan op het oogenblik. Het gevolg van deze accijnsver- hooging zal zijn. dat de winkelprijs van gemengde margarine zal stijgen tot 52 a 60 cent per pond en de boter tot een winkelprijs van on geveer 95 cent. Doodelyk motorongeluk Dinsdagavond is de motorrijder H. uit Mill, die met zijn broer op de duo, op de Mookschebaan nabij Malden tegen een boerenwagen ge reden toen deze plotseling den weg overstak. H. raakte den wagso, verloor zijn stuur en botste met zijn motor tegen een boom. H. kreeg een ernstige hersenschudding. Zijn broer werd van den motor geslingerd en kwam er met eenige lichte ontvellingen af. Dr. Gerritsen, die de gewonden verbond, achtte overbrenging van H. naar het .Canisius ziekenhuis te Nij megen noodzakelijk. H. is daar Dinsdagavond oveileden Aangehouden. Door de politie te Nijmegen is gearresteerd een zekere v. O. uit Kleef, die verdacht wordt van dief stal van ongeveer f1000, te Nijmegen gepleegd. Eon tekort van f 1320Ö0. Naar de Msb. verneemt, is uit het boekenonderzoek bij de R.K. Boeren leenbank te Oegstgeest, in verband met de gepleegde malversaties door den gewezen kassier v. d. H.. ge bleken, dat er een tekort is van f 132.000. Van slechts f 80.000 is kunnen worden vastgesteld, waar dit bedrag gebleven is. Militair vliegtoestel verongelukt. Woensdagmiddag is een militair vliegtuig bij een noodlanding in de decneDbosschen nabij het vliegterrein „de Molenheide" onder Gilze Rijen terecht gekomen en geheel vernield Het toestel werd bestuurd door luitenant Jansen, terwijl luitenant Van de Kamp, beiden afkomstig uit Soesterberg. als waarnemer fungeerde De bestuurder kreeg eeD vleesch wond aan het been, terwijl luitenant v. d. Ksmp aan het gelaat gewond werd. Dr. Hoeks uit Gilze ver leende geneeskundige hulp Dierentrouw. Bij een inwoner te Daivendrecht keerde Woensdagmorgen een hond terug, welke drie maanden geleden aan een ingezetene van Bussum ver kocht was. Het dier was geregeld vastgehouden, doch had in een onbe waakt oogenblik kans gezien te ontsnappen. Wel een zeldzaam staaltje van dierentrouw. Wonderlijk goed afgeloopen. Bij het oversteken van den weg geraakte Woensdagmiddag een 7- jarige scholier op den Amstelveen- schen weg te Nieuwer Amstel onder een auto, welke met groote snelheid reed. Daar het ventje precies tus schen de wielen terecht kwam, be kwam het als door een wonder geen noemenswaardig letsel. Meisje vermist. De 15-jarige Mina ter Pas die Zoodagavond om half negen de ouderlijke woning te Doetinchem per flits heeft verlaten om naar haar betrekking te gaan, is daar niet aan gekomen en tot heden heeft men geen spoor van haar ontdekt. De politie heeft bij de sluizen van de Kemmenade, waar men vermoedde dat zij nog geweest is, gedregd echter zonder resultaat. Soldaat een hand afgerukt In de legerplaats te Oldebroek was, zoo meldt „Het Volk", dezer dagen een soldaat bezig een granaat in een kanon te brengen, toen het projectiel eensklaps ontplofte. De dienstplichtige artillerist werd een eind weggeslingerd en bleef bewuste loos en hevig bloedend liggen. Zijn kameraden, die door de hevige ontploffing danig geschrokken waren, verleenden hem de eerste hulp. Het bleek, dat zijn eene hand totaal was afgerukt en dat de man verder nog tal van verwondingen had opgeloopen De ongelukkige is naar het militair hospitaal te Utrecht vervoerd. Zijn toestand is thans redelijk. Oprichting van een koelhuis. Te Eindhoven zal a.s. Woensdag een buitengewone algemeene ver gadering gehouden worden door den Zuid. Ned. Zuivelbond en de Coöpe ratieve Roeim mdsche Eiermijn ter bespreking van een voor gezamenlijke rekening te Roermond op te richten koelhuis. De stormramp op de Antillen - De hoofdstad van Porto Rïco by na geheel verwoest. Tengevolge van den tornado, die Dinsdag gewoed heeft, werden 200 personen gedood en 1000 gewond Honderden families werden dak loos. De fruit- en koffieoogst is geheel verwoest. Talrijke gebouwen zijn ingestort. De verbindingen met het eiland zijn verbroken. De hoofdstad biedt een aanblik van volkomen verwoesting. De stad is zonder water, licht en telefoon verbinding. Kleine schepen in de haven wer den geheel vernield. De daken van de opslagplaatsen in de haven werden afgerukt en de goederen door hevige regens beschadigd. Toen de orkaan het hevigste was werden de instrumenten van het meteorologisch instituut weggeslagen en het gebouw werd overstroomd. Tenslotte werd een hulpactie ge organiseerd, scholen en kerken zijn ingericht voor vluchtelingen. Het Amerikaansche Roode-Kruis heeft per oorlogsschip medicamenten gezonden, terwijl het Amerikaansche leger en de marine aan het reddings werk deelnemen. De gevangenen helpen de nationale garde, om de wegea en straten vrij te maken. Uit San Juan wordt gemeld, dat de stormramp, waardoor Porto Rico is getroffen, van reusachtigen om vang is. De typhoon heeft inder daad meer dan twee hor.dzrd dooden geeischt, terwijl duizenden zijn ge* wond. Tallooze huizen zij volkomen volledig vernield. De cycloon kwam van de Noord- Oostzijde van het eiland en passeerde de geheele Noordelijke kust met een snelheid van 180 K.M. per uur. Tot op een afstand van 8 a 10 K M. het land in, heeft de storm bijna alles vernield. De schade kon niet bij benadering worden geschat zij is echter veel grooter dan de door den orkaan van 1928 aange richte schade. Uit Afajardo wordt gemeld, dat geen huis in de geheele stad is blijven staan. De autoriteiten doen alle pogingen om comité's tot hulp verleening op te richten en zoo snel mogelijk te doen funciionneeren. Zij worden hierbij echter gehan dicapt, doordat bijna alle verbindin gen zijn verbroken. Gandhi gcisolcerd. Juist op het oogenblik, dat Gandhi verscheidene Indische leiders wilde ontvangen, werd een regeeringsbevel bekend gemaakt, dat alle besprekin gen met den mahatma verbiedt. Russische duikboot geramd. Naar het blad „Allehanda" te Stockholm, meedeelt, is verleden week Woensdagoacht in de Finsche Golf een Russische duikboot door het Deensche stoomschip Peter Maersk geramd en met zijn beman ning van 35 koppen gezonken. Het Deensche stoomschip werd lek, zoodat het naar Leningrad moest terugkeeren. De laatste achterkleindochter van Napoleon I overleden. Men schrijft uit Rome aan de Msb.: Den 26sten September j.l. is in het kleine stadje Fano overleden de laatste achterkleindochter van Napo leon I, gravin Fortunata Bracci, ge boren Valentini di Laviano, dochter van prinses Maria Bonaparte, op haar beurt de jongste dochter van Lucien Bonaparte, vorst van Canino. De overledene was in 1842 te Canino gebaren, leefde landen tijd aan het hof van Napoleon III en huwde in 1865 graaf Giuliano Bracci uit Faoo. Wiiitcrdienst Vertrek treinen Station Venray onge wijzigd autobussen naar Venlo onge wijzigd autobussen naar Helmond zie advertentie in dit Blad. BtjaaSBLIJEl 3TA5D YS3RAY van 23 tot 30 Sept. 1932. GEBOREN Peter H. M. Jeurissen, Kruisstraat Theresia H. Barents. Spurkterweg AllegondaL. B. Linders, Ysselsteyn Arnoldus J. J. Wijnhoven. Smakt Wilhelmina Philipsen, Klein Oirlo Johanna M. Pouwels, Langstraat Gertruda J. Ponjee, Beekweg Gerardus L. J. Maesen, Veldstraat OVERLEDEN Geen. KantoorSchoolstraat 18. Worden gevraagd: 1 burgerdieostmeid voor Tilburg 1 leerling-schoenmaker 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 dienstbode voor pastorie 1 bekw. burgerdienstmeid v. dad. 1 huishoudster voor Overloon 1 boerendienstmeisje voor Oirlo 2 burgerdienstmeiden Bieden zich aan 12 burgerdienstboden 2 dagmeisjes 2 bakkersknechts 4 boerenknechten Metselaars, timmerlieden, opper lieden, stucadoors, losse arbeiders, steenfabrieksarbeiders, enz. enz. El&SSLZJSS DIES STBS Parochiekerk Gelieve er aan te denken, dat Zater dagnacht de klo'i een uur wórdt terug gezet. Gedurende de maand October 's avonds om 6 uur Lof en Rozen krans. Morgen Zondag 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie en generale H. Communie. In alle H Missen collecte ten bate der kerk. Geen herhalingscatechismus, 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof en processie langs de Pastorie, na het Lof vergadering van het Apostolaat des Gebeds, om 4 uur H Familie. Maandag half 8 best. Jaarg. voor de vrouw van Piet Peeters, 8 uur Jaarg. 2e kl. voor Joseph Roussau, Wilhel mina Crommentuyn en hunne dochter Maiie.' Dinsdag half 8 best. Jaarg. voor de vrouw van Henri Dommeck, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor de Weleerw. heeren Frans en Mathijs Roelofs, 9 uur pl. Huwelijks mis voor Peter Johannes Philipsen en Maria Gertrudis Arts. Woensdag half 8 best. Jaarg. voor Lambert Sikkes, 8 uur Jaarg. voor de Gebroeders Piet, Joseph en Martinus Japssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote. Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half zeven bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas te biechten. Paterskerk. Morgen, Rozenkrans-Zondag, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart voor 5 gez. Vespers, half zes Lof en Ro zenhoedje. Maandag Vigilie voor het feest van O H. Vader Franciscus, voor de leden der D. O. vasten- en onthoudingsdag, kwart voor 5 gez. Vespers en compl half zes Lof en Rozenhoedje. Dinsdag Hoogfeest van O.H. Vader Franciscus, volle afl. o g.v. Generale absolutie voor de leden der D O. Om 5, 6 en 7 uur H. Missen, 8 uur pl. Hoogmis, waarna processie, kwart voor 5 pl. Vespers, half zes Lof met Rozen hoedje, waarna de pl. Gedachtenis van het Zalig afsterven van O H Vader Franciscus. Vrijdag le Vrijdag der maand, toe gewijd aan het H. Hart van Jezus, om kwart na 7 pi. Hoogmis met Litanie, half 6 Lof, Rozenhoedje en toewijding aan het H. Hart. Volle afl. o.g.v Gedurende de Octobermaand iederen dag, Zondags en in de week Lof en Rozenhoedje om half 6. Voortaan in de week de le H. Mis wederom om 5 uur en de laatste om half 8. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Com munie. Intentie: het welzijn van den Limburgschen Patronatenbond, die nu 25 jaar bestaat. De kaartjes worden dezen keer alleen aan de leden der Groepen toegestuurd. De anderen ge lieven op eigen gelegenheid ter H. Tafel te gaan. Dezen Zondag begin van 't nieuwe Patronaatsjaar. Degenen, die al een jaar op het Middenpatronaat zijn ge weest, moeten voortaan van half zes tot half acht aanwezig zijn op het Groot Patronaat. Jongens, die dit jaar 16 zijn geworden of zullen worden, zijn lid van de Jongelingen-vereeniging. Wij moeten van alle sparende jongens het spaarbankboekje hebben, daar de rente moet worden bijgeschreven An ders komt er een nieuw boe-je op de rekening. Verder nieuws wordt dezen Zondag medegedeeld Dinsdag eerste winter-bijeenkomst van de afdeeling Goudpluvier. Geleen, Lutlerad (jjni De pl king zal |,Bi derdag j de Paroi je Eenige I Voor ,bl deeinem ,oj de ziekl :!t van onj Di tuigen t[j, dank. Zon<i Serv Entree Datï Alge Zondagi mis, bij Besprij TrouviJ 15 le Klas werk. Beleefd aanbevelen! DEZE WEEK: Fijne nieuwe Zeemvsche erwten "zjive Nieuwe Zeeuwsch" bruine boonel|itd Nieuwe spliterwlen 2 pond voorlF Fijne witte boenen 3 pond voor per pond slechts 13 ct. 2 po;:itü Rozijnen zonder pit 2 pond '6 Rozijnen mrt pit per pond 20 ct5WS Mooie zoele Abrikoosjes 2 poitèï ONTVANGEN de nieuwe VJJU per blik netto 3 pond f 1.30 pl. 30 ct. «Bi Verkade's gemengde Biscuits per blik 3 W TELEFOON 106 I Wij vragen en bezorgen ronder pjèti Alle soorten Wollen en Gestikte Dekens, Dames- Het***1 Let op onze afwerking, kwaliteit

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2