Md-Vakschool (ieoiengde Berichten Advertentiën gegeven worden, dan zal men over tuigd zijn, dat er Zondag iq Venray weer heel wat te genieten zal zijn. Vertrek van 14 Missionarissen. Woensdagmorgen had in de Paters kerk alhier een zeldzame en zeer in drukwekkende plechtigheid plaats, Niet minder dan 14 Missionarissen vaa de Orde der Franciscaansche Minderbroeders namen toen afscheid om naar hun respectieve statie te gaan, en wel 5 paters, die bestemd zijn voor de Missie in China en die op 8 October vanuit Genua met de „Serooskerk" zullen vertrekken, n.l, Pater Gelasius Wismans, geboren te Venray, Pater Crispianus v. d. Stok, geboren te Leiden, beiden Oud-Mis sionarissen, Pater Humilis Castelein, geboren te Leiden, Pater Jeremias Kemp, geboren te Oudewater, Br. Faustinas Coolen, geboren te Heer len. Verder vertrekt met de „Seroos kerk" Pater Adam v.d. Veldt, geb. te Sloten, bestemd voor de Missie in Ned. Indië. Met de boot „Geldria" vertrekken 21 September vanuit Amsterdam naar de Missie ven BraziliëPater Odul- phus v. d. Vat, geb. te Groningen, Fr. Jucurdianus de Kok, geboren te Dongen, Fr. Solanus Geubels, geb. te Groningen, Fr. Guibertus Albers, geboren te Noordwijk, Fr. Concor- dius v. Bavel, geboren te Waalwijk Fr. Benno v. Buytenen, geboren te Schiedam, Fr. Jordanus Noordermeer, geb. te 's-Hage en Fr. Alcuinus van Miltenburg, geb. te Harmeien. De plechtige H. Mis werd opg:- dragen door Pater Missionaris Wis mans, in tegenwoordigheid van alle Missionarissen en talrijke familieleden. De Zeereerw. Zeergel. Pater Dr. v. d. Veldt, hield een treffende rede, waarin hij de grootheid van den Missionaris deed uitkomen als die van St. Johannes den Dooper, als Christus wegbereider. Na de H. Mis sprak deHoogeerw. Pater Provinciaal de vertrekkende zonen van St. Franciscus toe, die zoo heerlijk het ideaal van hun Vader bereikeD willen en Christus Teer en Wet den volken, thans nog in het heidendom, doen kenaen. Na zegening der Missiekruisen werd dit door Zijn Hoogeerwaarde e'k Missionaris omgehangen en den vredesgroet gewisseld. Na het zingen van het Ave Maris Stella en de kerkelijke reisgebeden gaven de Missionarissen aan allen den zegen. Onder het zingen van het Magnificat stelde het geheeie Fran ciscaansche Convent, zich op in een rij en kwam het aandoenlijk oogen- blik dat de vertrekkenden van ieder afzonderlijk a ccheid namen met den Franciscaanse* i groet. Inmiddels ..adden allen zich ver zameld op het kerkplein rond de gereedstaande auto, die de Missio narissen naar Amsterdam brengen zou, een luide zegeweosch voor hen klonk op en voort ging het naar het heerlijke doel der moedige Missio narissen. - Gistermiddag om half zes hield de Gemeenteraad eene spoedeischen- de vergadering. Aas de orde was 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eeDer geldleening groot f 10.000. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verpachting van circa 12i/'s H.A. land. Voor rekening van den Heer Nico Bekkers alhier, werd aanbe steed het bouwen van een dubbele woning aan de Draalstraat, zonder bijlevering van glas- en verfwerk. Ingeschreven werd als volgt Gielen, Merselo f 5493 Vissers, Wanssum f 5450 H. Vollenberg, Venray f 5354 G. Verstraalen P. Vollenberg M. Claassens A. Pijpers Th. Maassen Zwitserlood-Tielen Gebr. Oudenhoven f 5095 f 5070 f 5048 f 5013 f 4993 f 4942 f 4940 Aan de laagste inschrijvers gegund. Donderdag werd alhier aan besteed het bouwen van een arbeiders woning aan den Molenhof, voor rekening van den Weled. Heer Jan Poels. Ingeschreven werl als volgt Th. Claessens f 2980 G. Verstraelen 2420 H, Vollenberg r 2285 Th. Maassen 2219 Vissers, Wanssum f 2190 Th. Siebers f 2187 Oudenhoven f 2175 Gielen, Merselo 2170 Piet Vollenberg f 2100 Morgen Zondag zal de Fanfare van Holthees een concert geven bij de Wed. Michiels (Buus). Aanvang 5 uur nam. GEVONDEN een trouwring. Inlichtingen Gemeentepolitie. De Teekenschool in bet Patronaat begint op Dinsdag 4 October. Hoe het met dien Speeltuin staat? Dat vragen velen. En er bestaat geen reden om het antwoord schuldig te blijven. De beloofde of alreeds geschonken gelden ziju voldoende om over de pansche diepte van het Sportterrein d.i. parallel loopend met den muur van den Paterstuin, ?en breede rook af te rasteren; om het houten gebouw naar een ander gedeelte van overdekte ruime zand-speelbakken aan te brengen; om een paar kleine werktuigen aan te schaffen. Dit stemt tot groote tevredenheid, vooral indien men bedenkt dat fce vandaag een allesbehalve vlotte tijd is. Toch is het nog lang niet vol doende, de grootere spelmaterialen, zooals b.v. molen, zijn uiterst solied en daardoor duur. Gelukkig, dat er nog wel iets mag verwacht worden. Verscheidenen hebben de kaart nog niet ingeleverd. Dit heeft verschillende oorzaken. Zoo bestaat er o.a. bij dezen e genen de meening, dat de bijdrage moet beschouwd worden als een jaarlijksche. Need Ze is bedoeld voor één keer. Is er eenmaal geDoeg binnen gekomen, dan wordt er terstond met het inrichten van den Speeltuin be gonnen; en dan moet deze zich voort redden met de entree-gelden der leden. Dit zal ongeveer vijf cent per week zijn per gansch gezin, al een gezin ook nog zoo groot. Slechts van enkelen kwam een weigerend antwoord in; dat, op een paai uitzonderingen na, waarschijnlijk nog op een misverstand berust. Dus moed gehouden 1 Moed geeft ook een schrijven van de Rijksinspectie, waarin volle sym pathie met het plan wordt betuigJ. Het Comité uit de Patronaats commissie heeft zich onlangs in ver binding gesteld met den piaatselijken Bond voor Groote Gezinnen en heeft hier goede verwachtingen van. Winstbejag, ijdele glorie of zoo iets, dit alles is uitgesloten. Indien men een geschikter terrein mocht vinden, dan ziet de Patronaatscom missie er van af en wil, met toe stemming dan van de betrokkenen, de financieele baten overdragen. Het gaat hier niet om kl.ingeestig- heid en dgl., maar om het hoogere doel. De bedoeling was om in den winter nu en dan een Uitvoering te geven voor de kinderen van de leden. Eigenlijke leden zijn er na tuurlijk nog niet. Maar' voor de kinderen van diegenen welke een bijdrage beloofden of schonken, wordt a.s. Woensdag om twee uur een Uitvoering gegeven in de groote Patronaatszaal. Bedoeld worden kinderen van on geveer zes tot elf jaar. Het zal ten zeerste op prijs worden gesteld, indien een van de ouders, of een plaatsvervanger van hen, meekomt. Toegangskaarten kunnen, vanzelf kosteloos, worden afgehaald Dins dag van half een tot half twee en van vier tot vijf. N. BEKENDMAKING. Gedeputeerde Staten van Limburg maken bekend: dat zijn voornemens zijn aan Pro vinciale Staten in hunne aanstaande zitting een voorstel te doen tot oprichting van „Het Waterschap der Noord-Limburgsche beken ten westen der Maas", hetwelk zich zal uitstrekken over gronden in de ge meenten Helden, Maasbree, Sevenum Horst, Meerlo, Wanssum en Venray; dat in verband met het bepaalde in artikel 13 der Waterstaatswet 1900 een ontwerp-oprichtingsbtsluit van het evenbedoelde waterschap met daarbij behoorende kaart en memorie van toelichting ter secreta rie van elk der genoemde gemeenten ter inzage van een ieder zal worden nedergelegd van 23 September 1932 tot en met 7 October 1932; dat voor de belanghebbenden tot 10 October 1932 gelegenheid bestaat om hunne es-entueele bezwaren bij Provinciale Staten in te dienen. Maastricht, 19 September 1932. De Gedeputeerde Staten voorn., E. van Hövell, Voorzitter J. H. Jaspar, Griffier. Ter gebruikelijke plaatse gepubli ceerd te Venray, 22 September 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. OVERLOON. Zondag 18 Sept. behaalde onze wandelclub R.K.S.V. S.S.S. te Reuver een le prijs voor grootste groep, le prijs voor mooiste groep en een 3e prijs voor geen uit vallers. HOLTHEES. Op het ZoDdag alhier gehouden koningschieten en tevens personeele wedstrijd voor leden, was de uitslag als volgt le prijs en tevens koning J. Jans sen 2e prijs A. Bonants 3e prijs C. Beckers 4e prijs G. Boekhold 5e prijs J. Bonants6e prijs A. Martens 7e prijs W. Loonen 8e prijs C. Koenen9e prijs W. Jans sen 10e prijs Fr. Bonants 11e prijs H. van Kempen. BERGEN. Van officieele zijde vernemen we, dat Z. H Exc. Mgr. dr. G. Lemmens op 20 en 21 Oct. a.s. zal overkomen, om de nieuwe parochiekerk St. Petrus te Bergen te consacreeren. Auto grijpt twee jongens op een fiets. Dinsdagavond is te Arcen een ernstig ongeluk gebeurd. De 16-jarige jongen F. v. d. Pas aldaar reed per rijwiel over den weg, terwijl op den bagagedrager het zoontje van zijn patroon was gezeten. Van den rijweg kwam onverwacht een vrachtwagen van den heer A. uit Arcen, den weg op. De bestuur let SpoiUeneiu te verplaatsen; om der van dezen auto moet de jongens wel niet gezien hebben want in volle vaart botste de wagen tegen hen op Van der Pas werd tegen den grond geslingerd en kreeg een gapende wond aan den hals, waarbij hem de halsslagader werd doorgesneden. Het zoontje van den heer v. Swelm, dat op den bagagedrager zat, kreeg geen letsel. De autobestuurder reed zonder zich om de jongens te bekommeren ge woon door. Eenige voorbijgangers, die het ongeluk zagen gebeuren, droegen d. P. in de nabijgelegen ouderlijke woning. Geneeskundige en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse, doch zonder tot bewustzijn te zijn ge komen is het slachtoffer een uur na dit ongeluk overleden. De chauffeur van den vrachtauto, die inmiddels door de politie was opgespoord, beweerde de jongens niet te hebben gezien en niets van de aanrijding te hebben bemerkt. De auto werd in beslag geuomen. VENLO. In het ziekenhuis te Venlo is overleden het driejarig dochtertje van den heer S. v. d. B. te Blerick, dat lijdende was aan kinderverlamming. Thans is nog een 9-jarig meisje, dochtertje van den heer Slijpen uit Venlo, dat lijdende is aan deze ziekte, in het ziekenhuis aldaar, ter verpleging opgenomen. Tweede Kamer-vaeature-Auient Het bericht, dat de heer Ament in de Tweede Kamer zal worden opgevolgd door den heer Trienekens, berust op een ongelukkig misverstand. De heer Trienekens is n.l. sinds ge- ruimen tijd overleden. Wat nu de bezetting van den vacanten Kamerzetel betreft, zij aller eerst opgemerkt, dat door den dood van den heer Trienekens er geen opvolger meer is voor den gequali- ficeerden zetel voor landbouwzaken. Zoodoende komt nu in aanmeiking de heer mr. P. Truyen, te Roe mond, die thans als eerste candidaat op de Katholieke lijst van den Kieskring Maastricht voorkomt en door den voorzitter van het Centraal Stem bureau ook benoemd zal worden verklaard tot Kamerlid. Of deze echter zijn benoeming zal aanvaarden is zeer twijfelachtig. Wij vernamen althans, dat de ambtsbezig heden van den heer Truyeu, die hoofdinspecteur is van het L O., het hem momenteel vrijwel onmogelijk maken het Kamerlidmaatschap te aanvaarden. <In dat geval zou de heer P. Rutten te Wanssum, die reeds vroeger zitting had in de Tweede Kamer, daarin terugkeeren. Een brutaal smokkelaarsstuk,je. Dezer dagen heeft zich aan de Nieuwstraat te Bleijerheide de z.g. neutrale straat tusschen Kerkrade en de Duitsche grens een brutaal smok kelaarsstukje afgespeeld. Een Duit sche douane-ambtenaar hield daar een man aan, doch even voor de aanhouding, kon hij nog juist zijn smokkelwaar op Hollandsch grond gebied gooien. Toen trachtte de man zelf op Nederlandsch grondgebied te vluchten, doch werd daarin verhinderd doordat de Zolibeambte bem een slag met een stok op het hoofd gaf. Toen kwamen echter de kameraden van den smokkelaar hem te hulp, rukt n en trokken aan hem en met vereende krachten gelukte het, den smokkelaar op Nederlandsch gebied te trekken. De beambte werd door dreigementen met steenen, van het Nederlandsch gebied afgejaagd, zoo dat hij onverrichterzake terugkeerde. De Eindhovenschc vliegweek. De organisator der Eindhovensche Vliegweek, de heer Kleijboer, deelt mede, dat, wanneer de officieele cijfers van de afrekening der Vlieg week met de gemeente worden vast gesteld, wel blijken zal, dat er van een verliespost geen sprake meer zal zijn. Cocaine-smokkelaars. Door de politie te Nijmegen, werd Donderdag op een particulier parkeer terrein beslag gelegd op een Duit- schen auto, welke van geheime vak ken was voorzien en waarin een groote partij cocaïne, ter waarde van eenige duizenden guldens was verborgen. Vier Duitschers, die de cocaïne ons land hadden binnengesmokkeld, werden gearresteerd. Het geheimzinnige sterfgeval te Overasselt Naar de Msb. verneemt, wordt de echtgenoot van de jonge vrouw, die verleden week te Overasselt ODder vreemde omstandigheden plotseling overleed, door de justitie te Arnhem nog steeds in arrest gehouden. Om trent de tegen den man gerezen ver denkingen alsmede omtrent de oor zaak van den dood van de vrouw worden intusschen nog geen nadere mededeelingen verstrekt. De Waalbrugwerken te Nymegen. Het nieuwe gedeelte van den Waaldijk te Lent, welke verlegd moest worden in verband met den bouw van een landhoofd voor de Waalbrug te Lent, is thans zoover gereed, dat men verwacht, dat de weg over den nieuwen dijk begin November in gebruik zal kunnen worden genomen. De boterprys lager dan in 1930. De Crisis-Zuivel-Centrale schrijft: Het schijnt, dat bij het publiek zich de meening heeft vastgezet, dat ten gevolge van de Crisis-Zuivelwet op den consument zware lasten wordeD gelegd, zóó zwaar zelfs, dat men daarom de natuurboter den rug toe keert en naar de margarine overgaat. Deze meening is geheel onjuist. Tot half Maart 1931 is de natuur boter jarenlang veel hooger in prijs geweest dan ze thans sedert enkele weken is, en nooit kwamen er in die jaren klachten over de dure boter. Thans bedraagt de boterprijs f 1.51 per Kg., dus belangrijk lager dan in 1930 en de daaraan voorafgaande jaren. Zelfs op 13 Maart 1931 stond de noteering nog op f 1.52. dus een cent hooger dan heden. Doch na dien datum trad een geleidelijke daling in tengevolge van de moeilijkheden bij den export. De gemiddelde jaarprijs over 1931 bedroeg f 1.34 per Kg. En sedert 11 Juli 1932, toen de Crisiszuivelwet in werking trad, wordt nu getracht den boterprijs geleidelijk op te voeren, tot de veehouder den productieprijs voor zijn melk ontvangt. Zoolang de Crisis-Zuivelwet in werking is, staat de boterprijs belang rijk lager dan in 1930 en de daaraan Voorafgaande jaren op dit oogenbiik is hij nog slechts 17 cent hooger dan over het geheeie jaar 1931. Er is dus geen sprake van, dat de boterconsument zwaar belast wordt in Nederland eet men, vergeleken met vorige jaren, nog steeds goed- koope boter. En dat zal wel zoo blijven, want al voert de Crisis- Zuivel-Ceotrale den boterprijs ook op tot f 1.60 wat oorspronkelijk als uiterste grens weid opgegeven dan nog is deze prijs lager dan in 1930 en vroeger. Bij genoemde prijzen en dat geldt zoowel voor de vroegere als de tegenwoordige en de toekomstige - moeten nog worden opgeteld de onkosten en de winstmarge voor den groot- en den kleinhandel (winkelier). Maar dit zijn tamelijk constante, in ieder geval nauw gelimiteerde factoren, al is de eene groothandelaar en winkelier met iets minder tevreden dan de andere. Doch op de stijging of daling van den boterprijs heeft dit geen invloed. Sigarenwinkels niet open op Zondag. Naar wij vernemen is de Nijmeeg- sche verordening op de Winkel sluiting, waarbij o.m bepaald werd, dat sigarenwinkels des Zondags vier uren per dag mochten geopend zijn, door den betrokken minister niet goedgekeurd. Stroom over 't lichaam. Op het emp'acement der Ned; Spoorwegen te Eindhoven sprong Woensdag de afsluiter eener stoom leiding stuk, waarbij de ketelwas- scher H. S. den ontsnappenden stoom over het lichaam kreeg. De man liep brandwonden op aan hoofd, hals en armen, terwijl een wegspringend stuk ijzer hem aan 't hoofd verwondde. Het slachtoffer is naar zijn woning overgebracht. Vermist. Sedert Maandagmiddag wordt te Hemen (Geld.) de 59jarige landbou wer Hagen vermist. Hij wilde zijn paard uit de nabij zijn woning ge legen weide gaan halen, doch blijkt niet in de weide te zijn geweest. Alle nasporingen der politie waren tot durver vruchteloos. De senior der Kamer. De heer Th. M. Ketelaar herdacht Donderdag bet merkwaardige feit, dat hij gedurende vijf en dertig achtereenvolgende jaren lid was van de Tweede Kamer. Ketelaar was onderwijzer en on danks de talrijke politieke ambten, die hij iu den loop der jaren bekleed heeft, is hij in zijn hart de school meester gebleven. Met zijn wuivenden haardos zijn Amsterdamschen humor, zijn vader lijke vermaningen aan mede-leden en niet zelden ook aan ministers, zijn meestal korte maar daarom dikwijls □iet minder rake opmerkingen, is hij een lid der Kamer, dat daar opvalt en zijn plaats met eere inneemt. Zeven sterfgevallen te Staphorst. Het aantal gevallen van dysenterie te Staphorst breidt zich nog steeds uit. Twee bijzondere scholen zijn thans gesloten. Het aantal sterfge vallen is gestegen tot zeven. Do man die van de Maasbrug sprong. Van Welsenes, de Rotterdammer, die zooals men weet, cnlangs van de spoorbrug over de Maas aldaar is gesprongen is nog altijd niet vol komen genezen van de kwetsuren, die hij door dien sprong opliep. Toen men hem uit het water haalde, brak hij den linkerarm. Van Welsenes koestert echter, volgens „De Telegraaf" het voor nemen. om in de toekomst nog grootere sprongen te maken. Hij wil een poging doen het Europee- sche record, dat met 38 M op naam staat van den Hamburger Walker, te verbeteren, Liedjeszanger, die zyn erfenis grootendeels er door joeg. Een Amsterdammer, een liedjes zanger, had op zekeren dag f 15.000 geërfd. Hij zette de bloemetjes buiten en toog naar 't Rembrandtplein. Een week bleef hij onder water, toen was het geld op. Het bleek dat hij. aan een onbekende vrouw f 2000 in bewaring had gegeven, doch toen hij zijn „deposito" wilde opvordereD, zeide de vrouw niets ter bewaring te hebben gekregen. Wegens verduistering had de vrouw zich voor de rechtbank te verantwoorden. Het O.M. eischte 2i/s jaar gevan genisstraf tegen haar, doch de recht bank veroordeelde haar tot één jaar gevangenisstraf. Uitstekend koningjaar. Men schrijft uit Barneveld Dank zij het prachtige Augustu"- weer, is het honinggewin op de heide buitengewoon overvloedig ge worden, Korven weleer inhoud een gewicht hebben gekregen van 40 tot 50 pond, zijn heelemaal geen zeld zaamheid. Hierbij komt nog, dat de honing van de allerbeste kwaliteit is te noemen, zoodat 1932, dat zich eerst ten opzichte van het honing gewin, zeer slecht liet aanzien, ten- s'otte voor de bijenhouders tot de beste jaren mag worden gerekend. De by en als weerprofeten. Men schrijft uit Hatert aan de B. Ct. Als het waar is dat de bijen de weerstoestanden reeds geruimen tijd van te voren aanvoelen, dan gaan we zeker een strengen winter tege moet. Ze hebben n.l. dit jaar abnor maal veel met propolis of voorwas gewerkt en alle spleten en openingen der woningen zorgvuldig dicht ge smeerd. Sommige bijenvolken gaan nog verder en bewerken hun korven ook aan de buitenzijde. Dit komt hoogst zelden voor. De imkers in deze streek verwachten dan ook een winter met strenge vorst. Vrouw in de vlammen omgekomen Donderdag is de groote boerderij aan de Tjonger bij Heerenveen be woond door den veehouder Haver afgebrand. De brand ontstond om streeks vier uur, terwijl de boer zich op het land bevond om de koeien te melken. De geheeie inboedel en ook de groote voorraad hooi gingen verloren De ongeveer 35 jarige huishoudster mej. A. Koopmans, afkomstig uit Lemmer, lag bij het uitbreken van den brand nog te bed. Vermoedelijk heeft zij nog getracht te vluchten, want toen men haar ging zoeken, vond men het bed leeg. Om elf uur werd haar geheel verkoold lijk in de overblijfselen van de schuur gevon den. Zij schijnt op haar vlucht door deu rook te zijn bevangen en is toen in de vlammen omgekomen. De oorzaak van den brand is on bekend. Op onduleeren en boorden. Men kan niet ontkennen, dat de Bulgaarsche minister van financiën Stefanow een zekere gave heeft voor het vinden van belastingbronnen. Dat is in Bulgarije niet zoo gemak kelijk, want bijna alles is daar belast. Desniettegenstaande is het Stefanow gelukt, om er nog een te vinden en daarvoor de goedkeuring van de Kamer te krijgen. In den vervolge zal iedere vrouw, die zich het haar laat wasschen, onduleeren of friseeren, daarvoor 10 pet. belasting betalen. Daarmee is het nog niet uit, want zij, die zich uit schoonheidsoverwegingen in e<n „Institut de Beauté"' laat masseeren of manucureu, zal eenzelfde tribuut aan de schatkist moeten betalen. Manden worden ook in hun uiter lijk getroffen. Want van nu af aan zullen hun stijve boorden en zijden dassen belaatingobjecten zijn. Betwijfeld werdt of deze laatste belasting veel zal opleveren, want het Russische hemd is een gangbaar kleedingstuk in Bulgarije, dat waar schijnlijk nu nog wel meer gedragen zal worden. Correct Rechter Weet U wel zeker, dat U een signaal gegeven heeft, voor dat U dien man overreden heeft Aangeklaagde Positief zeker, ik geef altijd signalen voordat ik iemand overrijd- Hy was weer beter. Onze buurjongen is weer beter. Hoe weet je dat Hij heeft vanmorgen weer voor t eerst een pak slaag gehad. H. Remmers, verpleegster, naar Gent; J. Vermeulen, z.b., naar Uden; P. Thijssen. dienstbode, n. Bergen Well E23; W. Reijnen, z.b., n. Apeldoorn Dennekomstraat 23; J. Stevens, Pater, naar Nijmegen Vermeerstraat 7; P. Drecssen, z.b., naar Amsterdam Haarlemmermeerstraat 135; wamum STAM mRAY van 16 tot 23 Sept. 1932. GEBOREN Henrica A. M. Rutten Oostruu Theodorus G, Pirio, Merselo Jan M. Baten, Oirlo Elisabeth M. J. Claessens, Leunen, OVERLEDEN 2 Patiënten St. Annagesticht. I igekomea en vertrokken personen van 16 tot 23 Sept. INGEKOMEN J. Gommans, meubelmaker, Lang straat 35 van Venlo; P. Lemmen, naaister, Laadweert- weg 6a van Kevelaer; L. Teunissen, kapelaan, Maas- heescheweg 6 van Kerkrade; E. Willems, dienstbode, Willem- straat 6 van Nijmegen; Th. Trienekens, Pater, Leunsche- weg 2a van Sittard; A. W. Scheres, geneesheer, Oude Oostrumscheweg 1 van Utrecht; A. Hoogeveen, z.b.. Oostrum C41 van Horst; Ch. CorneUssen, verpleger. Stations weg 32 van Bergen; VERTROKKEN M. Oostendorp, verpleegster, n. Gent; A. Clevis, idem n, Broekhuizen; W. Janssen, landbouwer, naar Vierlingsbeek; V. Haars en vrouw, z.b., naar Nijmegen; W, Verheyen z.b., naar Weert; OEmiJES ZHSffSTSS Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Con gregatie. geen herhalingscatechismus, om half 3 Lof, wegens Jonge Boerer- dag. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Anna Janssen, 6 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor de zielerutt van Wed. Reynen als lid der retraitepennioq, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Christina Jans.en Woensdag half 8 leesmis. 8 uur jaarg. 2e klas voor Anna v. Vosselen en Antonius Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Hendrina Martens en ouders. Vrijdag half 8 jaarg. voor Agnes Poell. 8 uur jaarg. 2e klas voor Mathijs van der PutteD, Johanna Evers, Gertrudis van der Putten, Jan Jacobs en Maria van der Putten Zaterdag komen de jongens der 5: en 6e klas en de meisjes der 5e klas te biechten. Zaterdag 12 uur tot Zondagavond te verdienen eeD vollen aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bij ieder bezoek 6 maal het Onze Vader. 6 maal bet Weesgegroet en 6 maal Eere zij den Vader bid, voor allen die waardig gebiecht en gecommuni ceerd hebben. Zaterdag wordt biecht gehoord van 4 tot 7 uur. Gedurende de maand October om 6 uur Lof en Rozenkrans. Op dc Zondagen om 3 uur Lof en Rozenkrans. A s. Zondag eerste Zondag der maand, om 6 uur eerste H. Mis, om zeven uur H. Mis voor de H. Familie- met generale H. Communie. Paterskerk. Morgen Zondag, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om 8 uur Hoogmis met preek. Kwart na 9 uur H. Mis en vergadering Derde Orde, afd. mannen; om half drie voor de vrouwen. Kwart na 4 uur gezongen Vespers, 5 uur Lof; Dinsdag half 8 Hoogmis, tec eere v.d. H. Antonius, 7 uur Lof. Volle afl. .o.g.v. Woensdag half 8 pl. Requiemmis voor onze overl. medebroeders, bloedverwanten en weldoeners. Vrijdag half 8 Hoogmis, 7 uur Lof met Rozenhoedje ter opening van de Octobermaand. Zaterdag om 7 uur Lof en Rozen hoedje. A s. Zaterdagavond wordt de klok een uur achteruitgezet. St. Antouius-Patronttut. Zij die zich hebben opgegeven voor den Jubilé-dag te Rcermond gelieven Zondag om niet later dan half één aan het Patronaat te zijn. Jongens die dit jaaf de Plechtige Communie hebben gedaan, kunnen zich deze week opgeven voor het Patronaat, dat begint op den eersten Zondag van October. Er kunnen nog enkele leerlingen geplaatst worden op de Vakteeken- school en op het z.g. Herhalings- onderwijs. Ouders die voor hun zoon een abonnement verlangen op „De Jonge Wacht", bet vernieuwde, uitgebreide en fraai geïllustreerde Weekblad voor de R.K georganiseerde Jeugd in Nederland (kosten plm. 3 cents per week), gelieven bij ons presentexem platen te doen afhalen. voor Venray, Leunen, Oirlo en omgeving. In Zaal „Wilkelmina" VENRAY zal met ingang van 28 Sept. a.s. een Avondcursus worden geopend, daar de middagcursus reeds ruim is bezet. De middagcursus wordt gehouden eiken Woensdag van half 2 tot 5 uur en de avondcursus van 6 uur tot half tien. Gehuwde of jonge dames, die een der cursussen wenschen te volgen gelieven zich spoedig aan te melden Gelegenheid tot spreken en in schrijven van nieuwe leerlingen op Maandag 20 Sept a.s. van 4—7 uur in zaal Wilhelmina Dit geldt ook voor Leunen, Oirlo en omgeving. De lessen worden gegeven onder leidiDg van Mej. VOESTEN, Leerares Ned. Modevakschool-Ver

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2