Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. makend vao minzame en voordeelige offerte, na lang aarzelen ten slotte besloten heeft om Centrale Verwar ming te doen aanleggen, hopen we dat de geachte donatricen en dona teurs ons goed zullen bedenken. De goede God betaalt het ruim terug. Omdat het in onzen gedrukten tijd wel gezond kan zijn om eens harte- 1 jk en onschuldig te lachen, zijn wij ten pleiziere van de donateurs aan het onderhandelen over een revue, te vertoonen door een gezelschap uit den vreemde. Door de Rijksambtenaren alhier werd een reiziger aangehouden, die een partij sigaretten in zijn auto vervoerde, welke niet voldoende gebanderolleerd waren. De sigaret ten werden in beslag genomen. A anbestcding schilderwerk Zaterdag werd aanbesteed het verfwerk van 38 woningen der Bouwvereeniging „St. Oda" alhier. Er werd ingeschreven als volgt A. Kusters f 1495 J. Theuws f 1486 Jos. Custers f 1455 P. Beerkens f 1396 Fr. Hendriks f1385 J. Martens f 1375 Fr. Schaeffers f 1210 H. Arts en Zn. f 1175 Gunning aangehouden. GEVONDEN1 rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. GEVONDEN: Een kinderporte- monnaie. Inlichtingen Gemeente-politie. Volksconcert. Het op Zoudag 11 September a.s. te houden volksconcert om half 12 voorm. door Venray's Fanfarecorps, vervalt, wegens de bedevaart naar Oostrum. In plaats daarvan zal heden Zaterdag 10 September om half 8 een avondconcert worden gegeven. Venray, 8 Sept. 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. (Door bovenstaande aankondiging vervalt het bericht betreffende dit concert op de le pagina v.d. blad). Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne openbare vergadering van 28 Juni 1932 is vastgesteld de navolgende verorde ning Verordening tot wijziging der verordening tot heffing coner belasting op openbare vermake- 1 ijk lieden. Artikel 1. In het derde lid van artikel 2 der verordening tot heffing eener belas ting op openbare vermakelijkheden, zooals deze is vastgesteld 20 April 1922, goedgekeurd bij K.B. van 4 Augustus 1922, no. 55 en afgekon digd 31 Augustus daaraanvolgende, wordt in plaats van f 20.— gelezen f 10.- Artikel 2. Deze verordening treedt in werking met den derden dag na dien, waarop zij zal zijn afgekondigd. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 12 Augustus 1932 no. 17, waarbij de verordening de dato 20 April 1922 aoudende voorschriften naar welke Je belasting zal worden ingevorderd, s aangehaald. En is hiervan afkondiging geschied vaar het behoort den 7 September 1932. Burgemeester cn Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. De 15jarige S. uit Maashees, oiecht bij mej. de Wed. J. alhier, )ad Woensdag het ongeluk van een :older te vallen. Met een gebroken irm cu sleutelbeen en eenige ge- jrokeu ribben, werd S. in het Zie kenhuis te Venlo opgenomen. Niet verkeerd redeneeren „Ik heb wel zoo'n paar briefjes »an tien liggen en ik zou wel graag ■en linnenkast hebben maar 't is :oo'n aardige tijd ge weet niet wat i boven 't boofd hangt." U bedoelt dat de gulden kan lalen Wel, dan zou ik juist de linnen kast laten maken. Want, als de lulden gedaald is, hebt ge dan ten- oinste de linnenkast. Hoe meer men aan de menschen vetk verschaft, hoe meer kans dat le gulden niet daalt. Laat dus timmerman, meubelmaker, mid, metselaar, kleermaker, drukker, iockbinder.enz.enz. werken. Eerstens rijgt ge dan iets in uw bezit, en wcedens doet ge een uitstekend (oed werk haast het beste dat er andaag kan worden gedaan. Niet verkeerd redeneeren I MERSELO. Het jaarlijksch te geven winterconcert door de Fanfare en de Handboogschutterij alhier, zal dit jaar gehouden worden op Zondag 13 en Maaüdag 14 November a.s. LEUNEN. Het jaarlijksch te geven winter-concert der Fanfare St. Catharina alhier zal dit jaar plaats hebben op Zondag 20 en Maandag 21 November. CASTENRAY. In den nacht van Zondag op Maandag hebben dieven zich door uitsnijding van een ruit toegang verschaft tot het café- lokaal van den heer K. Behalve de inhoud van de buffetlade (ongeveer f 5.werd nog een flesch jenever meegenomen. Ook bij den heer v. R. werd een bezoek aan het café gebracht en behalve den inhoud der buffetlade een flesch grenadine meegenomen, die later op den weg werd terug gevonden. Bij den heer D.. waar men des nachts voetstappen had gehoord, bleek 's morgens de deurknop van de werkplaats gedraaid, doch waren de dieven niet binnen geweest. Waarschijnlijk zijn hier dezelfde personen aan den slag geweest, die dien nacht inbraak pleegden in café L. te Horst-Station. Het werk aan (le Molenbeek. De werkzaamheden aan de Groote Molenbeek hebbeu een vlot verloop Men denkt, dat het werk 1 No vember heelemaal gereed is. Dus gcruimen tijd eerder dan aanvan kelijk gedacht was. OVERLOON. Verleden Zondag mocht de Wandelclub S.S.S. te Overloon eeD mooi succes behalen bij de 25 K.M. Wandeltocht te Sevenum, (onder de bekwame leiding van den heer H. van Daal). Niet minder dan 3 prijzen vielen haar ten deel. le prijs een fraaien beker voor de grootste groep, le prijs een kistje sigaren voor de mooiste groep. Verder een diploma omdat de tocht volbracht werd zonder uitvallers, terwijl ieder deelnemer een mooi onderscheidingsteeken ontving. A.s. Zondag 18 September, wordt deelgenomen aan de wandeltocht te Reuver. Onze fanfare zal morgen 11 Sept. deel nemen aao het Muziek concours te Best en niet op 18 Sept. zooals eerst de bedoeling was. HOLTHEES. Morgen Zondag zal onze Schutterij deelnemen aan het 2e bondsconcours v.d, S.B.V.O. welk gehouden wordt te Geysteren. Op de Woensdag te Sint Anthonis gehouden tentoonstelling behaalde de landbouwer Fr. Kersten- v d. Heuvel met zijn paard den 8e prijs. OOSTRUM. Bestuur en leden 'er Harmonie alhier, stonden ver- 'iiasd, toen ze verleden week in Peel en Maas" zagen staan, dat un gezelschap op 4 Sept. te Ven- ay een concert zou geven, daar olgens hun meening dit concert vas uitgesteld tot 25 Sept. bij ge- jgenheid van een Jongeboerendag. Bij nadere informatie bleek toch at de berichtgever in deze geen huid had. Jammer voor 't publiek, voor de ergeefsche wandeling naar het iarktplein, maar we hopen dat op 5 Sept. die teleurstelling weer eelemaal vergeten zal zijn. MAASHEES. Woensdagmorgen is alhier het boerderijtje van P. Smits- Swinkels totaal afgebrand. 4e Noord-Limburgsche wandeltocht. Aan dezen wandeltocht te Sevenum namen 422 deelnemers deel. Diefstal met inbraak. Van Zaterdag op Zondagnacht is door opendrukking van een raam, ingebroken bij den heer Litjens, Station Sevenum. Een bediag van ruim f9 wordt vermist. Dit geld behoorde toe aan de Jonge Boeren Ver. van Sevenum. Verdacht worden een paar Duitschers die aldaar dien zelfden middag een gouden ring te koop aanboden en Zondagmorgen met den eersten trein, in de richting 's Bosch, verdwenen, liefst op een kaartje 2de klasse. De politie heeft de zaak in onderzoek. De Wandelkoorls De R.K. Wandelclub „Volharding" gevestigd te Horst, zal op 2 Oct, a.s een 30 K.M. wandeltocht orga- niseereD, waaraan kunnen deelnetnen tegen betaling van 60 ct. alle per sonen boven de 16 jaar, zoowel vrouwelijke als mannelijke. Voor dezen wedstrijd worden ver schillende kostbare prijzen beschik baar gesteld. Intern. Jaarbeurs Keulen. Getrouw aan de traditie zal ook in dit najaar bij gelegenheid van de Kölner Internationale Najaarsbeurs van 1725 September a.s. in de groote Messe-gebouwen aan den Rijn de Zevende speciale vakjaars- beurs voor het Hotel-, Restauratie- en Caféhoudersbedrijf worden ge houden. Deze vak-jaarbeurs geniet in wijde omgeving van Rijnland en Westfa len en de Nederlandsche grensge bieden groote vermaardheid. Inlichtingen betreffende de Jaar beurs worden verstrekt door Reis bureau Peeters, Tel. 808, Venlo. Entréekaarten en legitimatiekaar- ten voor de jaarbeurs zijn gratis verkrijgbaar. Daar deze kaarten persoonlijk zijn, moeten ze op naam gesteld worden. Aanvragen vóór 13 Sept. in te dienen. Goede vangst van (le Heerlenselie politie. Woensdagmiddag heeft de Heec- lensche politie een huiszoekiog ver richt ten huize van den Duitscher W. te Heerlerheide. Deze huiszoe king stond in verband met een in lichting, dat zich hier gouden voor werpen, afkomstig van diefstal zouden bevinden. Dezer dagen werd n.l. te Dusseldorf ingebroken, waarbij de inbrekers voor ruim 6000 Mark aan sieraden meenamen. De twee daders B. W. de zoon van W. ten huize van wien de huiszoeking verricht werd en H. G. zijn aangehouden. De Heerlensche politie vermoedde, dat 'n deel van den tu t naar Heerlerheide was ge bracht en dat vermoeden bleek juist De politie vond een aantal gouden en zilveren armbanden in een bed verstopt en in de kachel een groote partij gouden trouwringen. De huis genooten bleken allen in het bezit van een armbandhorloge dat zij gekregen zouden hebben. Terzake heling zal proces verbaal worden opgemaakt. De verlaging van do bioscoop' belasting te Kerkrade. Met groote meerderheid van stem men besloot de gemeenteraad van Kerkrade tot handhaving van het raadsbesluit tot verlaging van de bioscoop-belasting van 25 pCt. tot 20 pCt. De minister van Binnenlandsche Zaken had verzocht het besluit in te trekken. Verder besloot de raad om in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged. Staten waarbij goedkeuring wordt onthou den aan het besluit van den raad van 26 Januari 1932, tot aankoop voor de som van 25000 gulden van eenige perceelen. BEEK. Te Beek is de 70-jarige A. T. j.l. Vrijdag van een trap ge vallen. Dinsdag is de man aan de gevolgen van dien val overleden, Beste maatjes. In de j.l. Dinsdag gehouden open bare vergadering van den Raad van Maastricht complimenteerde het S.D.A.P.-partijlid, de heer Ch. Pieters den voorzitter, mr. L. B. J. vaD Oppen, met de houding van het Stedelijk Politiecorps. Tijdens de betooging van den Int. Vredesbond, onlangs te Maas tricht gehouden, deden zich ondanks het groot aantal vreemdelingen, het welk aan de betooging deelnam, geen noemenswaardige incidenten voor. Ia tegenstelling met anders, meende spr. voor dit keurige en tactische optreden het Politiecorps 'n pluim niet te mogen onthouden. Verdronken. In de Geul te Meerssen is ver dronken de 28-jarige ongehuwde werkman'Aarts uit Ulestraten. 65 K.M. hardloopen in minder dan 4 uur. De welbekende Duitsche marathon looper Sehr is niet van een kleintje vervaard. Zondag 1.1. ondernam hij een wedren van Neus3 naar Tegeleo een afstand van 65 K.M. welke hij aflegde binnen vier uren, zooals hij tevoren ook beloofd had. Zijn „joyeuse en'ree" te Tegelen bracht nogal wat sportliefhebbers op de been. die hem om strijd verwei komden. Deze loop stond onder scherpe Hollandsche controle, de renner werd over het geheele parcours ge volgd door wielrijders. Generaal Kapittel te Rome. In Rome zija momenteel in het Generalaatshuis aan de Via Nomen- tana vaD de Zusters Ursulinen van de Romeinsche Unie, ongeveer 50 afgevaardigden vereenigd in het Generaal Kapittel. Dinsdag had hier de keuze plaats van de Superieure Generale. Naar wij vernemen is d; huidige Generaal-overste Mère Marie de St. Jean Martin herkozen. Voor Nederland zijn in het Kapit tel aanwezig: Mère Provinciale M. Xavier Dütting en Mère Superieure van Venray, Mère Angnes Blomjous voor Indië: Mère Vice-Pro vine iaal Emmanuel Koch en Mère Josephine Hageman, assistentie te Malang. De katholieke boeren ageeren. De N.C.B. Vereen. Nijmegen ver gaderde te Nijmegen. Door de afd. Hatert, Ooy en Persingen was een voorstel ingediend tot opheffing der borgstellingen bij verpachtingen. De voorzitter betoogde, dat zoolang boerenbondinstellingen nog borg stelling vragen men moeilijk kan eischen, dat verpachters, rentmeesters en notarissen geen borgstelling vragen Het voorstel werd om dit motief verworpen. Besloten werd om actie te voeren over pachtverlaglngen overeenkomstig de mindere opbrengsten der zuivel producten. De actie tegen de hooge grond belasting werd niet aanvaard, wijl de vergadering meende, dat men met het oog op 't Welterrapport voor eerst toch niet behoefde te denken aan verlaging van fiscale lasten. Na langdurige bespreking van de Varkenssteunwet werd aangenomen een voorstel-Weurt inzake de heffing op huisslachtingen. Men wil voor de boeren ééa varken per 4 gezinsleden vrijgeven van belasting. Toenemend bezoek. Nadat de eerste twee dagen het aantal bezoekers aan de Utrechtsche jaarbeurs ongeveer gelijk was aan dat der vorige najaarsbeurs, is op den derden beursdag het aantal be zoekers met 16 procent sedert de vorige najaarsbeurs toegenomen. Motor tegen een boom gebotst. Donderdagmiddag passeerde de 25-jarige J, Calluwaerts uit Boekei met zijn motor den weg Boekei— Volkel, In een vaart botste de mo torrijder tegen een telefoonpaal, met het gevolg dat hij bijna op slag werd gedood. De verongelukte, een Belg van geboorte, was ongehuwd Overreden en gedood. Op den weg ti sschen Straeleu (D.) en Venlo reed de landbouwer A. met kar en paard naar het veld. Nabij de Duitsch-Nederlandsche grens, waar de spoorbaan den weg kruist, werd het paard schichtig en sloeg op hol. A. kwam hierbij on der de kar, waarbij hem het rad over het hoofd ging. De ongeluk kige werd op slag gedood. Brooddronken vlegels steken molenaar neer. Dinsdagmiddag is te Berghem bij Oss gearresteerd de 25-jarige land bouwerszoon F. H. V., aldaar ver dacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan den heer Wijn akker te Haren. Zondagavond half-twaalf waren eenige jongelieden te Berghem, die naar de kermis te Haren waren geweest, in eenigs'.ins beschonken toestand huiswaarts gekeerd. Een hunner begaf zich naar het huis van den molenaar W. om zijn carbid- lantaarn met water te laten bijvullen. De 65 jarige W. stond hem U woord, terwijl zijn vrouw zich naar achter begaf om aan het verlangen te voldoen. Eensklaps hoorde zij geschreeuw, zij keerde terug en vond haar man hevig bloedend in bewus teloozen toestand op den grond lig gen. Het bleek, dat men den man een mes tusschen de ribben had ge stoken. In de consternatie wist de messensteker te ontkomen, met achterlating van zijn pet. De toestand van W. die een ernstig borstlijder is, was van dien aard, dat hij niet naar het ziekenhuis mocht worden vervoerd Hij ver keert nog in levensgevaar. Doodgedrukt. Woensdagavond kwam op de Poeierschestraat bij de tweede Ka- naalbrug te Eindhoven een vracht wagen van de N. V. Hoek's zuur- stofflesschenfabrieken uit Schiedam den kanaalberm afrijden. Op de la ding van leege flesschen waren ge zeten J. en P. van der Akkerveke en de Greeve allen uit Eindhoven afkomstig, die Woensdagmiddag wa ren gaan visschen. Daar de draai te kort was is de volgeladen vracht auto gekanteld. P. v. d. Akkerveke werd als 't ware doodgedrukt tus schen de cabine en de lading. Zijn broer werd gewond en brak een been. De G. kon wonder koven wonder ongeblesseerd van onder den wagen worden vandaan gehaald. Hot conflict in de scheepvaart. Het Ned. s.s. Zaanland van den Kon. Holl. Lloyd, waarvan de be manning reeds voor het vertrek naar Hamburg was gemonsterd, is Dins dagnacht van IJmuiden naar Buenos Aires in zee gegaan. Bij het ver laten der haven van Amsterdam ontbraken nog vier personen vao het dekpersoneel, die vermoedelijk wel in de sluizen aan boord zouden komen. Deze veronderstelling is evenwel niet bewaarheid, zoodat. het schip zonder deze matrozen de reis moest voortzetten. De monsterrol telde daarentegen een voldoend aan tal opvarenden, zoodat eveegoed aan de wet werd voldaan. Hoewel tijdens het oponthoud in de Noor- dersluis van de zijde der stakers zeer druk werd „gepost" kwamen er geen incidenten voor. Er was voor voldoende politietoezicht zorggedra gen. Omtrent het vertrek der Neder landsche schepen Oud-Beijerland en Stad Dordrecht is nog steeds niets bekend. De invloed der staking is op de scheepvaart zeer goed merkbaar. Het aantal onder Nederlandsche vlag, naar zee vertrekkende schepen is zeer gering. Ziekte van Weil te Dordrecht. Woensdagmiddag is een der slacht offers van de ziekte van Weil te Dordrecht, de 35 jarige M. overleden Tot nu toe werden geconstateerd 25 gevallen, waarvan dit het eerste was met doodelijken afloop. Vliegtuig te Soesterberg neer gestort. Woensdagmiddag te omstreeks half vier heeft te Soesterberg een ernstig vliegongeval plaats gehad. Op tot nu toe onverklaarbare wijze is het Fokker-jachtvliegtuig D 16, bestuurd door den luitenant vlieger L. T. C. J. M. van Hoote- jem, nabij Soesterberg boven de josschen van de Paltz, tijdens een oefenvlucht, naar beneden gestort. De bestuurder, de eenige inzitten de, werd op slag gedood. Het toe stel is totaal vernield. Ongeval met doodelyken afloop De 80 jar:ge heer Miegman, die Woensdag in de Kennemerlaan te IJmuiden door een wielrijder tegen den grond werd gereden, is in het St. Josephgesticht te Beverwijk aan de gevolgen overleden. Door de tram gedood. Dinsdagavond is de bijna 80-jarige H. J. Brussen door de Geldersche tram te Doetinchem overreden en gedood. De heer Brussen was oud raadslid van Doetinchem en oud wethouder van Ambt Doetinchem. Als Tilburg kermis viert Gedurende de Tilburgsche kermis zijn vier volle dagen alle fabrieken en kantoren gesloten. Toch is dit jaar de malaise merkbaar. Er wordt evenwel toch nog betrekkelijk veel verleerd, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat in de laatste dagen voor de kermis een bedrag van ongeveer f 80.000 van de Rijkspostspaarbank is gehaald, waaronder gelden uit de kermispotten. Een deel van deze gelden wordt echter ook besteed voor aankoop van kledingstukken en huishoudelijke artikelen. Korte vreugde. Een liedjeszanger te Amsterdam die voornamelijk op den Zeedijk en omgeving zijn kost ophaalde, kwam plotseling in het bezit van een erfenis van ongeveer f 15000. Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dragen en met zijn vrouw trok hij naar het Rembrandtpleiu pn omgeving. Zijn vrouw was hem spoedig kwijt. Eerst een week later spoorde zij haar man op in een café aan de Geldersche kade. Hij was de erfenis kwijt, be halve een paar duizend guldeD, die bij had gedeponeerd bij een vrouw, die hij had ontmoet in de vele ver makelijkheden welke hij had bezocht Deze vrouw echter ontkende geld te hebben ontvangen. Voor de Vijfde Kamer der Recht bank stond deze aldaar niet onbe kende dame Donderdag terecht wegens verduistering. Ook hier ont kende zij geld in bewaring te hebben genomen. Het O.M. eischte 2i/s jaar gevan genisstraf met de verzwarende om standigheden, dat de verdachte reeds vele malen was veroordeeld. De crisismaatregelen (l r regeering. In de Woensdagmiddag voortge zette vergadering van de Holland sche Maatschappij van Landbouw, welke in Rotterdam werd gehouden, kwamen nog een 20-tal sprekers bij de rondvraag aan het woord. Het ging bierbij voornamelijk over de crisisvarkenswet. Gewezen weid op de moeilijkheden van de eigen en de hypotheekboeren. Zeer streng werd gegispt de hou ding van het „Handelsblad" tegen over de Tarwewet. Gewezen werd ook op de bezwaren, welke het merken dec varkens meebracht. De verschillende sprekers werden beantwoord door den voorzitter, dr- Lovink, die mededeelde, dat nog deze maan! een onderhoud zal plaats hebben met de d rectie van de varkens-centrale. Een ingediende motie, luidende De Hollandsche Maatschappij van Landbouw, in vergadering te Rot terdam bijeen, .draagt het hoofdbe stuur op al of niet in samenwerking met andere organisatie er bij de be voegde autoriteiten op aan te drin gen, dat dusdadige maatiegelen ge nomen zullen worden, dat de vee houders de productiekosten van de melk zullen ontvangen" werd door het H.B. overgenomen. Wat de vleeschcontingenteering betreft, werd door den voorzitter opgemerkt, dat in overleg met de Deensche regeering dit contingent al zoo miniem is, dat dit niet van Invloed zijn zal op de veeprijzen in ons land. De ontvoering te Losser. Men meldt uit Bergen op Zoom aan de Msb. Men zal zich herinoeren, dat in de laatste dagen berichten de ronde deden over de verdwijning van het 29 jarig meisje Anna Tie nes uit Losser, die in gezelschap van een ongeveer 40 jarig onbekend persoon die haar onder voorspiegeling van allerlei beloften uit de ouderlijke woning te Losser had medegenomen, poorloos verdwenen scheen. Uit de verschillende mededeelingen die van politie-autoriteiten enz. binneokwa men bleek intusschen wel, dat men hoogst waarschijnlijk te doen had met een vernieuwing der pracrijken van een ongunstig bekend staand persoon, tegen wien door verscheide re burgemeesters gewaarschuwd werd en wiens opsporing in het Algemeen Politieblad werd verzocht. Woensdagnacht kreeg de Bergen op Zoomsche politie bericht, dat een man en een vrouw, die vermoedelijk het gezochte paar waren, in een kosthuis te Bergen op Zoom intrek hadden genomen. Aanstonds werd door den commissaris van Politie, den heer v. d. Hoeven een nader onderzoek ingesteld en een post in de nabijheid van de woning geplaatst waar beiden hun intrek hadden ge nomen. Woensdagmorgen werden de man en het meisje aangehouden en naar het politiebureau geleid, waar een ondervraging al spoedig tot resultaat had, dat men zekerheid kreeg omtrent de herkomst van beide personen. De man werd onmiddellijk in arrest gesteld, terwijl aan de familie van het meisje te Losser kennis werd gegeven dat Anna op het politie bureau te Bergen op Zoom vertoefde. Uit Losser kwam direct bericht terug, dat zij door een familielid zou wor den afgehaald. Wat de identiteit van den man betreft deze gaf thans op te heeten Bernardus Lookhuis, gedomicilieerd te Losser, laatstelijk verblijf houdende te Gilhaus in Duitschland. waar hij naar hij beweerde, werkzaam was op een meubelfabriek. In hoeverre deze mededeelingen juist zijn, zal nog naier moeten blijken, want de man hëeft onder tal van verschillen de namen practijken uitgeoefend, als waarvoor hij thans is aangehouden. Bovendien wordt hij van een reeks oplichtingen van verschillenden aard verdacht. Hij wordt in arrest gehou den en ter beschikking van de justitie gesteld. Ernstig ongeluk op den ryksweg by Etten. Op den straatweg Etten-Princen- hage heeft Woensdagavond een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad met doodelijken afloop. Op den rijksweg, even buiten de kom der gemeente Etten reed een Fordauto, bestuurd door den heer de K. uit Breda, die een voor hem uit rijdenden, met hout beladen wagen, wilde passeeren. Waarschijnlijk heeft hij daarbij teveel naar links uitge haald, zoodat hij in aanraking kwam met eenige wielrijders. Twee van hen zijn daarbij op slag gedood. Een der wielrijders werd daarbij in een naast den weg gelegen sloot ge smakt, terwijl het vreeselijk-misvocm- de lichaam van den andere op het rijwielpad bleef liggen. De auto kwam in een aan den rechter kant van den weg gelegen sloot terecht, waarbij de inzittenden bloedend werden verwond. De twee wielrijders, die gedood werden, waren afkomstig uit het naburige St. Wiliibroid 5e Noord is Fokds van Rood en Yl De 13e Stahlhelmdag Duitschland. Zullen Nazi's en Centrum elkaar vinden Een boerenstaking in Polen. Dreigend spoorwegconflict in de Ver. Staten. Mexico's nieuwe president. In neutrale landen loopen de bios copen vol, als een anti-oorlogsfilm wordt vertoondde toeschouwers rillen van afgrijzen en besluiten „nooit meer oorlog In Berlijn kwamen Zondag 195.000 mannen bijeen, die in de loopgraven hebben gestaan en millioenen land- genooten om zich heen gevallen weten. Dat was de 13e frontsoldate: - dag. Bijna 200.000 oud-soldaten kwamen daar om de „herleving van den ouden soldatengeest" toe te juichen en te defileeren voor de eertijds afgezette vorsten en vorsten zonen. t Is om er mismoedig onder te worden. Hindenburg is in Berlijn terugge keerd, waar hij het nieuwe Rijks dagpresidium heeft ontvangen en be sprekingen heeft geopend met de partijleiders, w.o. oud-kanselier Bruening. De partijleiders hebben den president ongetwijfeld pogen te overtuigen. dat eeD parlementair regiem mogelijk is. Nazi's en C entrum hebben hun onderhandelingen voort gezet en in politieke kringen acht men het mogelijk, dat zij alsnog tot een vergelijk zullen komen. Dat zal Maandag kunnen blijken, want dan komt de Rijksdag weer bijeen op het program staat o.m. een regeerings- verklaring.. Het staat wel zoo goed als vast, dat Von Papen zelfs niet voor een meerderheid, tot regeeren ia staat en bereid, zal wijken. Aan de uitvoering van zijn econo misch program is bij intusschen be gonnen door de afkondiging van enkele noodverordeningen, o.a. be treffende den toeslag aan de indus trie van 400 Mark per méét aange- stelden werknemer, per jaar. Voor wat Pruisen betreft zouden Nazi's en Centrum het reeds over een te formeeren kabinet en een regeeringsprogram zijn eens gewor den. De post van premier zou dea - bij niet aan een Nat. Soc. zijn toe gewezen. Ook in Pruisen echter zal Von Papen zich wel niet opzij laten dringen als regeeringscommissarls. In Polen is een opmerkelijke staking uitgebroken. De boeren heb ben er besloten om hun gronden niet meer te bewerken en geen pro ducten meer aan te voeren, zoolang de prijzen niet op een Ioonend peil zijn gekomen. De moei ijkheden der boeren zijn dus wel blijkbaar overal dezelfde. In de Ver. Staten meent men eenige economische opleving te be speuren, maar de werkgevers blijven van meening, dat de loonen omlaag moeten. Aan het spoorwegpersoneel is een tweede verlaging van 10 pet. aangezegd, maar het personeel wees dat af en zal zelfs door staking den eisch zoo noodig weerstreven. Hoe de crisis in het bedrijf heeft ingegre pen, kan men concludeeren uit de omstandigheid, dat van het oorspron kelijke personeel van 1 750.000 man er 700.000 hun ontslag kregen. De Labor Day, een jaarlijksche vacantiedag in de Ver. Staten eischte dit jaar bijna 200 dooden als gevolg van de drukte, te land en te water (bij het baden). Het is thans wel duidelijk, dat de o plotseling afgetreden president n Mexico, Ortiz Rubio, is heen gegaan, omdat hij in ongenade was gevallen bij de Nationaal-Revolutio- naire Partij, welke in Mexico opper machtig is. De met spoed gekozen opvolger, generaal Rodriguer is een willig werktuig in handen van den leider der genoemde partij, oud president Calles, die voorloopig zijn positie achter de schermen schijnt te prefeeren boven een officieele ver antwoordelijkheid. Van nieuwe pre sidentsverkiezingen is geen sprake. n* De Noord-Ij hoort wederoi is buitengewoo Zeer mooi stelling, impon ]jei vee en prachli n hebben het hi Onder de b vele vooraansli bouw en vet ebi Dadelijks Besti nte en Heeren But >jt i liggende plaats scf buitenlanders en vele bekent van Cuyk en En geen hebben dat hij maakt heeft, vee heeft ie overtroffen. Noord-Limbi toond dat hi de; gebruiksdieren werk, krachtig j met hooge opl tèn in normale ft ,i stapel mogelijk De afdeelii eenigszins verschillende fi u~p kwaliteit, welig trokken. Niettegenstaa onvermoeid keurd, was hi vorens de las ia; strijdperk verli uitslag kon \vi Wij laten hie inzendingen v jjit meente Venray Rubriek la Mi voor 1926, m od la Betje, eig. 2b Jo, eig. A. 3a Martha, eig 3b Betsy, eig. 3c Nolda, eig. Vrij goede kopnummers, Rubriek lb geboren i met hoo 3b Cora IV, eig jps Matige groep ieri Rubriek 3a D geb. voor 1926, la Martha, eip Rubriek4 Droog koeien, la Nelly 111, eig 2b Geertje I, i Rubriek 5 K svi droogstaand, w gekeurde m 2e Roosje, ei; Rubriek 6 i i Martha, eig, Rubriek 7 K gd 2a Tilda I, eig. 2b Eva, eig. Jo 3b Nelly II, eig mp Rubriek 8 Ki iv; Ye [ei en H( gsk' ,e :1c lb Cora V, eig 2a Gerda, eig. 2d Frida, eig. I Rubriek 9 geb. 2e Fiena II, eig Rubriek 10a" 1 Jan. le Jeanette I, v jis, 3c Truus 11, 4b Elsje I, van Rubriek 11a 1 Juli 3a Marie, van 1 jC Rubriek 11b 1 Oct. lb Roosje IV, i Rubriek 12 1 Jan. 3a Leida 11, vai ta| Eerv. Verm. Tri pk Rubriek 13 1 Juli li 153 2b Eva I, van Rubriek 15 Stil le Jan Hendrik gestationeerd tl 4e Willie, van Rubriek 16 1 Mei 19; 2b Sjoerd, van 2c Sjoerd, van 3e Dora's Jan, Rubriek 17 1 Mei) 3e Dorus, van Rubriek 18 1 Nov. 1! a Hendik Sjoei 2a Juul, van d( 2b Cora's Jan, 3e Castor, van] 4 Sjoerds Hendi Rubriek T9a SI met afstammel la Peter Sjoerd] Rubriek 20 stammelingen een familie vanl mogelijk Eerv. Verm. Mid Eerv. Verm. afs H. Rubriek 21a vee, la M. Wisman; lb (koeien) Kin] 3a (jongvee) vf Rubriek 21b minsH 3e E. Rubriek 22 koeien met d la Fokv. „05§j (winnaar van 1 1 b Fokv. Eensgi 2b dezelfde Rubriek 23| Gerda's Sjoerd f Boerenw! Reser«i Jan Hendrik van het Stamboel Ver'? Rubriek Donna Roza iioö Dooreg Reserfl Martha 16243 R vï

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2