Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. CS MANUFACTUREN '(YOQRDEËLIfóTf MANUFACTUREN YQQRDEEUQ# Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Algem. weekoverzicht Ons Weekpraatje. De Kippenhouderij op hel Platteland Provinciaal Nieuws Zaterdag 10 September 1932 Drie en vi)ftigste Jaargang No. 37 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAA BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTiEN 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7.» cl. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van F1 RMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent O. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. De steunmaatregelen voor den boer. Van die maatregelen hooren betrekkelijk weinig meer, wat i goede noot is. Het crisis zuivelfonds, dat den veehouder een eeaigszins loonenden melkprijs moet bezorgeD, blijkt thans een nadeelig saldo te hebben van 3 mil ioen. Dat tekort spruit voort uit de uitkeering van 75 ct. per koe gedurende drie weken voor de wet in werking trad. Overigens houden inkomsten en uitgaven elkaar in evenwicht. Het blijkt, dat thans de zuivel waarde der melk, met inbegrip van 11/2 ct. toeslag, ongeveer 3.45 ct, per Kg. bedraagt van 3 pCt. vet. Zonder toeslag zou mek van 3 pCt. dus nog geen 2 ct. per Kg. opbrengen! Varkenssteunwet. Over de Varkenssteunwet wordt voornamelijk een klacht scherp naar voren gebracht. Wanneer iemand meer dan twee varkens fokt, moet hij wanneer hen er een of meer voor eigen ge bruik slacht daarvan belasting betalen. Dit wordt als een onbil lijkheid gevoeld, ook omdat er weer geen rekening is gehouden met de grootte van het gezin. Wanneer men voor huisslacbting vrijstelling gaf b.v. één varken per 4 of 5 gezinsleden, dan gelooven we, dat het grootste bezwaar tegen deze steunwet vervallen was. Aecjjns op rundvet en reuzel. Nog een enkel woord over de getroffen crisismaatregelen. Zooals bekend, heeft de crisis-zuivelwet ons een accijns op boter gebracht van 65 ct. per K.g. en op margarine van 40 ct. per K.g. mélange. Door dien accijns valt eenerzijds een absolute vermindering van het gebruik en dus ook van de accijns- opbrengst waar te nemen en ander zijds een relatieve d.w.z. dat 't publiek overstapt van boter en margarine op andeïe vetten, b.v. gesmolten rundvet en reuzel. Dit laatste heeft de regeering er, volgens „Het Handelsblad" toege bracht, ook op deze vetten een accijns te gaan heffen, om op die wijze het „lek" in het Crisiszuivel fonds te stoppen. Binnenkort vallen rundvet en reuzel dus evenééns onder den zuivelaccijns. Een incident met het s.s. Rotterdam. De Koningin in de hoofdstad. Jaarbeurs geopend. In den stand van het scheepvaart conflict is nog geen wijziging inge treden; bemiddelingspogingen van den Rijksbemiddelaar hebben n.l. nog geen succes gehad. De reeders ver klaren, dat ze niet eer aan de conferentietafel zullen verschijnen, vóór het principe van loonsverlaging door de werknemers is aanvaard, de werknemers willen niet met de reeders spreken, als dezen niet voor af garandeeren, dat aan de loonen van het afgeloopen collectief contract niet zal worden getornd. Het lijkt er op, dat de strijd een langdurig karakter kan krijgen steeds méér schepen worden intusschen in de havens vastgehouden. Het s.s. Rot terdam, op thuisreis van Amerika, dreigde eenzelfde lot te ondergaan, maar de directie van de Holland- Amerika- Lijn dacht een spitsvondig heidje uit om de zaken een anderen keer te geven. De bemanning van de Rotterdam was als gebruikelijk ge monsterd voor éen reis van Rotter dam naar Amerika en terug in Rot terdam. Eerst bij terugkomst in Rotterdam zou de bemanning het recht hebben om af te monsteren. De directie der H.A.L. gaf du order aan den kapitein van de Rot terdam om na Plymouth in Engeland naar Boulogne in Frankrijk op te stoomen, daar passagiers en lading voor Rotterdam van boord te zeiten en dan.... weer via Plymouth naar Amerika te gaan, dus zonder Rotter dam aan te doen en aan de beman ning het recht te geven om van boord te gaan en zich bij de stakers te voegen. De bemanning heeft geweigerd om aan het opzetje van de H.A L-directie mee te werken. Ze ging op de boot in staking, toen deze richting nam op Plymouth om er te bunkeren, d.i. kolen in te nemen voor de reis naar Amerika. Naar de letter van de wet was de bemanning in overtreding; de H.A L.-directie echter heeft de letter der wet uitgebuit om den geest van de wet te misvormen, want de be manning, die de monsterrol teekende, heeft daarbij niet anders kunnen denken dan aan een normale retour- reis op Amerika. Het waren geen vervoerbelangen, welke wijziging brachten in den opzet van de reis, maar het doel daarvan was, het bereiken van een voordeel in een sociaal-economisch conflict tusschen werkgevers en werknemers. Daarom valt het o.i. te betreuren, dat de overheid de militaire macht van den staat aan een partij in dit conflict ter beschikking heeft gesteld. Dat doel zal wel niet voor, maar het effect ging toch in die richting toen een 30-tal mariniers naar de Rotterdam werd vervoerd en de stakende bemanning onder bedreiging met geweld tot den kapitein voerde om diens order tot onderwerping te aanhooren. Het stoomschip lag toen geankerd op de Noordzee. De H.A L„ welke tegen den geest "an wet en overeenkomst handelde, was juist zoo in overtreding, als de bemanning, welke tegen de letter van de wet zondigde. Militair ingrijpen in een sociaal conflict, zoolang dat niet het karakter van een oproerige beweging heeft aangenomen, is voor de massa niet sympathiek het strookt geenszins meer met den geest van onzen tijd. En het bezorgt het leger niet de populariteit, welke het behoeft. Het incident is intusschen beëin digd. Het s.s. Rotterdam is onder den drang der omstandigheden naar Rotterdam opgestoomd, waar de politie klaar stond om eenige leden der bemanning, in het bijzonder buitenlanders, die over de grens zul len worden geleid, te arresteeren. De Koningin heeft van de week haar jaarlijksch bezoek aan de hoofd stad gebracht, waarbij zij door een groot deel der bevolking hartelijk is begroet. Waarschijnlijk om te ont komen aan de verplichting tot het geven van weelderige avondpartijen in dezen tijd minder te waardee ren vertrok H. M. telkens weer des avonds naar het paleis te Soest- dijk, om er te overnachten. Van de week is de 27e Neder landsche Jaarbeurs geopend en merkwaardig voor dezen crisistijd de deelname is grooter dan bij vorige najaarsbeurzen bet geval was. Om handel en industrie tot deelname te bewegen was dezen keer al weinig propaganda noodig, velen meldden zich geheel eigener beweging aan. Dat zijn de sterken onder ons, die de teekenen des tijds verstaan en zich willen inspannen om in de her leefde maatjehappij een beduidende positie in te nemen. Want er is thans werkelijk sprake van een kentering ten goede. De prijsdalingen zijn ge stuit en sommige artikelen gaan in prijs weer iets omhoog. Hier en daar merkt men inderdaad al iets van op leving. Zaandam niet beroemd om de vele zeeroovers, die er hun verblijf ves tigden en er hun schatten in den grond stopten Vergaart Zaandam zich op het oogenblik geen onsterfe lijke reputatie door de wijze, waarop de eens verborgen schatten weer naar de oppervlakte worden gehaald Muar wat de vorige week in Zaandam is gebeurd.... Het was wat men noemt „eeD incident", een incident echter van een zeer bijzonder karakter, zoo als dat een stad als Zaandam past. Zaandam heeft een Harddraverij vereeniging, bij afkorting genaamd Z.H.V. Die Zaandamsche Hard draverij Vereeniging vierde de vorige week haar zilveren jubileum. Het festijn zat schitterend in elkaar. Aan het slot voelde een der gasten zich gedrongen om.... maar laten we citeeren, wat we omtrent het voor gevallene in „De Zaanlander" ver meld vonden. Toen eea der pikeurs in een pittig specchje dank bracht aan het bestuur der Z.H.V., namens alle eigenaars van paarden en namens de pikeurs en zich in zijn emhousiasme gedrongen voelde om zijn blijdschap en dankbaar heid over de goede ontvangst ia Zaandam te uiten door het zingen van het Wilhelmus eu daartoe allen opriep, ontstond een ietwat pijnlijk moment voor den voor zitter, die echter daarbij gcoote tact betoonde. Na het beëindigen van dezen zang, zei de voorzitter het volgende: „Zoo juist is hier in deze bijeen komst het Wilhelmus gezongen. Daar de Z.H.V. zich niet alleen een neutrale vereeniging noemt, maar het in alle opzichten wil zijn, betreur ik het, dat hier een chauvinistisch lied is gezongen Om der neutraliteitsw/.Ue zie ik er vanaf om thans de Internationale te laten zingen. Uitdrukkelijk wil ik hier verklaren, dat ik het den geen, die het voorstel deed om hef Wilhelmus te zingen, dit zeker niet kwalijk neem. We kunnen het ons zoo levendig voorstellen, hoe het Zaacsche publiek daar ineens wit om d'c-lui Zaansche neuzen werd, toen een pikeur uit vreemde Hollandsche gewesten, onbekend met de Zaansche neutrali- reitsopvattingen, daar het chauvinis tische, opwindende Wilhelmus in zette en misschien wel in dravers tempo uitzong. Aller oogen waren strak gericht, zoo kunnen we ons voors ellen, op den Voorzitter, ten einde waar te nemen, of deze zou ploffen van ergernis dan wel en dat zou misschien nog erger zij j geweest, door de begeesterende muziek van onze vaderlandsch hymne zou worden bevangen en van aan doening een oud-Hollandsche, dus nationale klompendans zou -inzetten Van dat alles gebeurde niets. De voorzitter van Z.H.V. heeft bewezen, dat ook een draver zijn kalmte kan bewaren. Met een zeldzame beheer sching heeft hij het Wilhelmus aau hoord en toen alleen maar een waardig protest uitgebracht tegen het zingen van dit nationale lied, een protest om der neutraliteits- wille. Hij kon zich echter voorstellen, dat socialisten het niet wüden mee zingen, omdat het lied zoo vaak voor nationalistische agitaties werd misbruikt. Dat laatste echter zal op de fuif van de Zaansche harddravers toch wel niet zijn geschied In Zaandam gebeurt nu altijd iets bijzonders. Gelukkig zijn de op zienbarende feitelijkheden er slechts zelden van tragischen aard, al doet dat aan het sensationeele karakter er van weinig af. Was het niet merk waardig, dat een Russischen Czaar de Zaanstad tot zijn tijdelijk woon koos en was het niet nóg verbluf- fender, dat hij er zich bezig hield met het timmeren van schepen Is Vragen te zenden met post zegel aan Bureau Plaatselijke Pers, Laaustraat Soestdijk. ze. Het is niet zoo erg, als de grond waarop ze moeten loopen, al eens nat is, indieD er maar geen sprake is van modder of van plassen. Een kale bodem, tijdelijk nat van den regen, is niet zoo nadeelig als loop plaats voor hoenders dan hoog, nat gras. Leg een uitloop voor de kip pen altijd iets booger aan dan de omgeving. Och, och, wat is die neutraliteit toch 'n raar en 'n naar ding -net gemoedelijkheid ligt ze blijkbaar heelemaal overhoop. Wij voor ons, we zijn van meeoing dat het Wilhelmus zeer misbruikt wordt door het zoo vaak te onpas te zingen. Op een draversfuif hoort onze nationale hymne niet thuis, zoo min ah op het einde van een boks match of bij de ontvangst van een filmster. Toch is en wordt het Wilhelmus bij dergelijke gelegenheden gezongen. Maar dat men de neutraliteit van een Nederlandsche v.-reeniging kan schenden door het aanheffen van dit volkslied, dat lijkt ons toch wel heel ver gezocht Evenals het ver gezocht is om de Internationale tegenover ons volkslied te stellen. De Internationale is tenslotte de strijdmarsch voor een groep der be volkicg het Wilhelmus is het lied voor heel het volk. Wie niets voor het volk als gemeenschap voelt of een andere onderscheiding der mensch- heid, b.v. in klassen, belangrijker vindt, welnu die zinge dan niet mee, maar bij heffe vooral niet de armen ten hemel onder den uitroep dat er een aanslag op hem is gepleegd. Ds. Van der Heyde, het socialis tische kamerlid, schreef dezer dagen over het Wilhelmus, dat hij het een heel mooi lied vond. In zijn studeerkamer had hij de woorden van onze nationale hymne eens ernstig overdacht en hij vond ze zoo, dat hij geen enkel bezwaar kon ontdekken om ze te zingen. Als het winter wordt. Het kippenvolkje gaat nu een kwaad seizoen tegemoet. Zoo tegen Januari kan de winter koud wezen, maar dan leggen toch vele kippen de hoenders geven dan ook op andere wijze blijk, dat koude haar grootste vijandin niet is. Tocht en vocht, daartegen zijn kippen niet gestand. En omdat we nu het jaar getijde tegemoet gaan, waarin stor men en regenvlagen schering er inslag zijn, moeten we ons pluimvee zoo goed mogelijk beschermen. Tochtige en vochtige hokken lei den er toe, dat de kippen bij elkaar gaan zitten kleumen en er uit ver veling tot ondeugden als het veeren- plukken vervallen. Tocht en vocht leiden voorts to! verkoudheid, waarvoor kippen zeer vatbaar zijn, en van verkoudheid tot snot, il n'y a qu'un pas, d.w.z. dat is een overgang, welke zich héél vaak voltrekt. Dan zit de kip penhouder in last. Snot is n.l. een kwaadaardige ziekte, waarmee ge woonlijk een winter lang wordt ge sukkeld, als de ziekte eenmaal in den toom is uitgebroken. De leg houdt op, sommige aangetaste dieren sterven en velen komen de ziekte nooit goed te boven. Bovendien raakt de kippeuhoudei ontevreden over den dierenarts, die de kippen heeft ingeënt tegen diphteritis, of over zijn vereeniging, door welker bemiddeling de enting plaats had Snot wordt n.l. door velen verward met diphteritis de uiterlijke kenmer ken dezer ziekten lijken n.l. heel veel op elkaar gezwollen kop en oogen, de laatste dikwijls ook ette rend. Te dokteren valt er niet veel aan snot. De aangetaste dieren moeten warm en droog gehuisvest worden. Door het drinkwater geve men een paar korreltjes kalium-permanganaat, niet méér dan tot het water wijnrood is g -kleurd de koppen der beesten kan men nu en dan eens flink in een steikere oplossing van het ge noemde permangaaaat dompelen, een oplossing, welke tot blauw gekleurd mag zijn. Voorkomen echter is beter dan genez?n en te voorkomen is het euvel slechts door de kippen te huisvesten in een goed licht, droog hok, waarin dus geen naden en kieren zitten en het dak geen regen water doorlaat. Ventilatie moet er zijn, maar die make men aan dezelf de zijde, waarin het uitloopgat is gemaakt. Beschikt men over goede, gcoote stallen, speciaal gebouwd voor de huisvesting van legkippeD, dan kan men deze, zoo gauw het echte win- tersche weer aanvangt, daarin op sluiten en ze er ook in opgesloten houden tot ongeveer Maart toe. Een telkens onderbroken opsluiting bij slecht weer wél, bij goed weer niet leidt absoluut tot onvoldoende resultaten. Men moet de kippen, of voor heel den winter binnenhouden, of ze alleen bij bepaald zeer slecht weer. eu ze dan zoo kort mogelijk, opsluiten. Als men een goed hok heeft met ramen op het Zuid-Oosten of op het Zuiden, dus goed verlicht en toegankelijk voor zonnestralen, voorts geheel dicht, en hoog genoeg van boven, d.w.z. ten minste van mans hoogte, en als men daarin dan ten slotte een goed droog krabbed heeft liggen, waarin het hardvoer wordt ondergeharkt, dan kan men de kippen vrijwel bij elke weersgesteldheid ge legenheid geven om buiten te komen, daar zelfs een kip nog verstandig genoeg is om het aangename bin nenverblijf te kiezen, als de guurte buiten te erg wordt. Alleen bij al te hevig stormweer en bij zeer strenge vorst, is het aan te raden om den uitloop naar buiten tijdelijk af te sluiten. Voorts late men de hoenders nooit in de sneeuw loopen het kan ze zgn. sneeuwblind maken. Als men een ren echter sneeuwvrij kan maken, dan kunnen de kippen best naar buiten, al ligt de sneeuw buiten nog zoo hoog. Een overdekte ren is een mooi iets, maar als de kippen een goed binnenhok hebben, prefereeren we toch een onoverdekte uitloop voor VENRAY, 10 September 1932. VERPACHTING VAN GRONDEN. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen onderhands verpach ten behoudens goedkeuring van den Gemeenteraad drie perceelen bouw- weiland gelegen te Venray aan het Zwartwater voor de periode van 15 November 1932 31 Octo ber 1936. Perceel I. groot circa 5.50 H.A. gedeelte ^an perceel kadastraal be kend Sectie H 1914, thans in pachl bij W. H. Thoonen. Perceel II. groot circa 4.50 H.A. gedeelte van perceel kadastraal be kend Sectie H no. 1914 thans in pacht bij P. J. Wienen, Perceel III. groot circa 2.52 H.A, gedeelte van perceel kadastraal be kend Sectie H no. 1561 thans in pacht bij A. Deenen. Nadere inlichtingen verstrekt den heer Wethouder P. Pubben te Venray, Merselo, Beek. Venray 6 September 1932 Burgemeester en Weihouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. KIESWET. Stemmen by volmacht. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op het bij de Wet van 21 Juli 1928, S. 288 ingelascht artikel 4a der Kieswet luidende als volgt „De kiezer is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, be voegd bij volmacht te stemmen indien zijn beroep of werkzaam heden medebrengen, dat hij herhaal delijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk vait, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijne afwezigheid, inJien hij gedurende het tijdvak of de tijd vakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in deze wet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen, de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de in het vorige lid gestelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn." Bij het gewijzigde artikel 7 der Kieswet is bepaald, dat men, teneinde op de kiezerslijst te worden aange wezen als bevoegd om bij volmacht te stemmen, een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het Gemeentebestuur moet in dienen in het laatste kwartaal van het voorafgaande jaar. Voor de kiezerslijst 1933/1934 (d.i. de lijst, welke op 22 Februari 1933 wordt vastgesteld en geldig is van 1 April 1933 tot en met 31 Maart 1934) zullen dergelijke verzoekschriften dus moeten worden ingediend tusschen 1 October en 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoek schriften zijn vanaf 15 September tot en met 31 December a.s. kosteloos verkrijgbaar ter gemeentesecretarie, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray, 5 September 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Ontheffing Winkelsluiting voor Oostrum. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de kermis te Oostrum ingevolge art. 9 5e lid der Winkelsluitingswet 1930, s. 460, is bepaald: dat op Zondag 11 September a.s. de bepaling van artikel 2 sub a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460 geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente Venray, behoorende tot Oostrum, van zes uur voormiddag tot elf uur namiddag; dat op Zondag II September a.s. de bepaling van artikel 8. Ie lid. sub a der Winkelsluitingswet 1930, S 460, niet geldt van 6 uur voormid dag tot 11 uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Oostrum; dat op Maandag 12 en Dinsdag 13 September a.s. de bepaling van art. 2 sub b der ^Winkelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien va al'e winkels van het jedeelte der gemeente Venray. ïoorende tot Oostrum, van zes uur voormiddag tot elf uur namiddag; dat op Maandag 12 en Dinsdag 13 September a.s. de bepaling in art. Ie lid sub b. der Winkelsluitings wet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag lot elf uur namid dag voor het gedeelte der gemeente behoorende tot Oostrum. Venray 2 September 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Jonge Bocremlag te Venray. Op Zondag 25 September a.s. zal alhier wederom een Jonge Boerendag gehouden worden, waarop als spre kers zullen optreden Mr. v. Haas- tert, secretaris van de R.K. Ned, Boeren- en Tuindersbond en Aal moezenier Roncken uit Venlo. Waarschijnlijk zullen drie fanfare corpsen dien dag hunne medewerking verleenen. Hanilelscursus. Men zie de advertentie in dit nummer. Alreeds hebben verscheidenen zich voor den cursus aangegeven. Het is sterk aan te raden om niet met de aangifte tot het laatst te wachten wijl de eerste klas niet meer dan vijf en twintig leerlingen mag tellen. Laten we nog het volgende ver melden. Personen die jaren geleden met succes den tweejarigen Handels cursus hebben gevolgd. kunnen thans nog het laatste jaar van den driejarig geworden Handelscursus meemaken (Rekening-courant) en zelfs, indien zij dit wenschen, zich bekwamen voor een Diploma. Op de Woensdag gehouden jaarmarkt waren in totaal aangevoerd 377 stuks. Stieren 1, Dragend vee 76. Gust vee 13, Vet vee 20, Biggen 261. Geen handel in dragend vee, prij zen lager, slachtvee prijzen 25 tot 30 cent per K.G. levend gewicht, bandel matig ondanks lagere prijzen. Prijzen der biggen van f 5 tot f 7. Se buttery ,,St. Anna." Door de Schutterij St. Anna alhier werd j.l. Zondag een oaderlinge schietwedstrijd georganiseerd, waarbij de prijzen werden behaald als volgt le prijs Ant. Jans-Beken; 2e prijs E. Beerkens 3e prijs J. Jans-Beken 4e prijs G. Jaas Beken 5e prijs H. Jans-Beken 6e prijs A. Beerkens 7e prijs M. Barents. Het volksconcert dat Zondag zou gegeven worden door de Har monie uit Oostrum op de Groote Markt alhier, ging wegens omstandig heden niet door, en is nu bepaald op Zondag 25 Sept. a.s. Voetbal. Bij gelegenheid der opening van het nieuwe voetbalterrein van V.V.V. alhier, gelegen aan den Merseloschen weg bij café van Mill, werd Zondag een vriendschappelijke wedstrijd ge« speeld tegen Jan van Cuyk uit Cuyk. Uitslag 53 voor Cuyk. Naar we vernamen voldeed het nieuwe terrein zeer goed. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening dezer gemeeute werd vergunning verleend aan L. A. F. Prins te Wassenaar tot het bouwen van een woonhuis, schuur en stal te Yssel- steyn en aan H. J. W. Kessels te Oostrum tot het bouwen van eea woon- en winkelhuis. Zondagmorgen na de Hoog mis bracht onze Fanfare eene sere nade aan Mère Ignace, Rextrice van het R.K. Gymnasium voor meisjes in het klooster „Jerusalem", naar aanleiding van hare benoeming tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau. Dr. Sala feliciteerde Mère igoace met deze hooge onderschei ding, waarna nog verschillende muzieknummers werden uitgevoerd. Morgen Zondag zal Venray's Fanfarecorps een matiné geven op de Groote Markt. Aanvang voorm. half twaalf. Donateurs Patronaat. De tijd is genaderd van het op. halen der donateursgiften, deels per soonlijk, deels door het aanbieden van kwitantie. Sommigen hebben nu eenmaal gaarne een kwitantie in hun bezit en het is niet doenlijk om aan allen een bezoek te brengeu op een geschikten tijd. wijl er zoo vele andere dingen te behartigeu zijn. Nu het Patronaat, gebruik

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1