Huis te huur Naar Kevelaar Gemengde Berichten Advertentiën OOSTRUM. kiieenkomsl groote Voetbal wedstrijd V.V.V.-Jan van Cuyk nette Juffrouw of Weduwe meldend dat de leerling de klassen van het Lager onderwijs heeft door- loopen, geeft geen vrijstelling van het toelatingsexamen maar wel, indien het Hoofd eener school getuigt, dat de leerling met succes het Handels onderwijs zal kunnen volgen. Men zie, in volgende nummers van dit blad, de advertenties. Bij Kon. Besluit is benoemd tot officer in de Oranje-Nassau mej, D. H. A. M. Terwindt (mère Ignace), rectrice van het R.K. gymnasium voor meisjes te Venray. Inlevering Militaire goederen. De inlevering der militaire goede ren der lichting 1917 zal alhier plaats hebben op 17 October a s. des voorm. 9 uur in het St. Antonius- patronaat voor de gemeenten Venray, Wanssum en Meerlo. Koninginnedag werd hier Woensdag wederom gevierd als vorige jaren Omstreeks twee uur trok een fleurige kinderoptocht met versierde wagentjes, karretjes en fietsen van de Groote Markt naar het Sport terrein. Vele kinderen hadden een mooi en succesvol wexk verricht aan versiering en kleeding. Op het Sportterrein werden door de Jury de verschillende prijzen toe gekend, waarna de voetbalwedstrijd en volksspelen een aanvang namen Oudertusschen werd de jeugd aange naam bezig gehouden enomhaaldop chocolade. Het kleine paardje van den Heer Pyls bewees hier nog goeie diensten. 's Avonds gaf onze Fanfare op de Groote Markt een populair concert, dat schitterend geslaagd mag heeten. In de pauze konden we genieten van mooie turnoefeningen en standen door de turnclub „St. Christoffel." Ren massa volk was hierbij tegen woordig, dat met belangstelling een en ander volgde. De gewone rondtocht door het dorp met muziek bleef dit jaar achter wege. - Naar we vernemen hebben zich voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de Bijz. Jongens school alhier ruim 100 sollicitanten aangemeld. Met ingang van 1 October is tot onderwijzer aan de St. Jozef school te Nijmegen benoemd onze dorpsgenoot de heer P. Haars, thans onderwijzer aan de Bijz. Lagere School alhier. Filmrondrcis ,Nederlan<ls(_'li Fabrikaat De vertooningen van de thans wel wijd en zijd bekende films over de Nedcrlandsche Industrie mochten zich Zaterdagavond in een buitengewone belangstelling verheugen. De zes voorstellingen werden be sloten met een goed geslaagde ver tooning op de Groote Markt alhier, waar een kleine duizend inwoners aanwezig waren. Ook hier vatte men bet plan op, een winkelweek te gaan houden. Morgen ZoDdag zal de Har monie Sub Matris Tutela te Oostrum. een volksconcert geven op de Groote Markt. Aanvang half 8. Op de Donderdag gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis en winkel voor reke ning van H. Kessels te Oostrum, werd ingeschreven als volgt G. Verstralen. Venray f 444-1- Th. Claessens, Venray f 3868 P. Gommers, Maashees f 3865 Pingen, Meerlo f 3799 A. Takken, Oostrum f 3795 H. Debats, Vierlingsbeek f 3775 H. Vollenberg, Venray f 3725 Th. Maassen, Venray f 3713 Th. Siebers, Venray f 3708 Hutten, Boxmeer f 3670 Verstralen, Blitterswijck f 3635 H. Maas, Blitterswijck f 3580 Janssen en Reijnders f 3360 Het weck is aan de laagste in schrijvers gegund. OOSTRUM. Bij besluit van de Minister van Economische Zaken en Arbeid is benoemd tot Controleur, belast met het opsporen van over tredingen van het Pootaardappel- besluit, de heer H. J. Derkx. Weg- bangs den linker Maasoever tiHschen Grubbenvorst en Maashees Op grond van ingekomen klachten betreffende den slechten toestand, waarin deze weg verkeert, werd door den Bond van Bedrijfsauto- houders in Nedenland de medewer king ingeroepen van de Gemeente besturen van Grubbenvorst, Broek huizen, Meerlo en Wanssum, waarbij de weg in beheer en onderhoud is, tot het treffen van maatregelen, welke eene spoedige verbetering kunuen bevorderen. GRIENDTSVEEN. De arheider Evert Kooi alhier werd bij den lintjesregen bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de 'Koningin b giftigd met de zilveren eereme- daille van de Orde van Oranje Nassau. Evert Kooi die als turfgraver in dienst is van de N. V. Mij. v. d .Griendt's Landexploitatie, is hier een bekende en geachte figuur een van die typen, die met het Peelland vergroeid zijo. OVERLOON. Zondag had alhier de officieele opening plaats van de nieuwe schietbaan. Het openings woord werd gesproken door den Voorzitter. Het eerste schot werd gelost door den Loco-Burgemeester W. Crooy- mans. Daarna vingen de wedstrijden aan. Boxmeer staat aan de spits met 213 punten, dan volgt Sambeek met 208 punten, euz. Voor de ge^uksbaan bestond veel animo, er werden ruim 600 schoten gelost. Morgen Zondag worden de wed strijden voortgezet en omstreeks 7 uur wordt de officieele uitslag be kend gemaakt. Onze fanfare Vriendenkring zal op 18 Sept. a s. deelnemen aan het Muziekconcours te Best. Pastoor Keyzers. Vrijdag werd te Overloon telegra fisch bericht ontvangen van het overlijden van Pastoor Keij-ers O.S.Cr., thans werkzaam in de Missie der Eerw. Kruisheeren te Minnesota (Noord-Amerika). Zijne ziel ruste in vrede Gevolgen van het harde ryden. Donderdagmorgen omstreeks half negen reed de 30 jarige van Briel uit Grubbenvorst met een vrachtauto beladen met komkommers op den Achterweg in de richting Venlo. Tengevolge van het ontzettend snelle rijden is de auto in de bocht nabij Californie geslipt en omgesla gen. Van Briel kwam onder den auto terecht en liep errstige ver wondingen en inwendige kneuzingen op. Dr. Vos uit Blerick was spoe dig ter plaatse en verleende genees kundige hulp. Met een passeerenden auto werd het slachtoffer naar bet R. K. Ziekenhuis te Venlo over gebracht. Ernstig auto-ongeluk. In den nacht van Dinsdag op Woensdag had te Tegelen op den Venloschenweg een ernstige aan rijding plaats. De heer Pouth, uit Venlo reed per fiets over den weg omstreeks twee uur. Bij een plotselinge zwen king naar links van den weg werd hij gegrepen door een naderenden auto, bestuurd door den heer Jeuris sen uit Venlo. De heer Pouth kwam onder den auto te liggei bleef bewusteloos langs den weg liggen. Een spoedig ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het zieken huis te Tegelen noodzakelijk, daar de man een ernstige wonde aan het achterhoofd had opg?loopen. De fiets werd totaal vernield, ter wijl de auto eveneens ernstig werd beschadigd. TEGELEN. Op de hoogte van de „Quatre Bras" alhier, botsteD, waarschijnlijk tengevolge van de door den regen glad geworden aspbaltwegeD, twee auto's tegen elkaar. De vrachtwagen, bestuurd door den heer Mennen uit Wouw- berg bij Utrecht, welke na den luxe auto van den heer Dijcke uit Roer mond te hebben aangereden, tegen een boom smakte werd geheel ver nield. De luxe wagen bekwam slechts geringe schade. De beide inzittenden werden licht gekwetst. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag zijn te Reuver twee woon huizen, bewoond door de families P. Weltman en L. Timmermans, geheel door brand vernield. Ook de huis inboedel van den heer P. Weltman ging in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. Ook een methode. Een zwerver, die graag onderdak had, wierp in de Kloosterwandstraat te Roermond een ruit in het zuster klooster stuk, waarna hij zich bij de politie aanmeldde. Om erger te voor komen, werd de man aangehouden en wegens land'ooperij naar het Huis van Bewaring aldaar overgebracht. Onverkoopbare groenten. Er is reeds zoo herhaaldelijk ge- Wezen op den nood in land- en tuinbouwkringen dat een herhaling der toch zoo gerechtvaardigde klachten over de lage prijzen, die voor land- en tuinbouwproducten kunnen worden bedongen, in het algemeen weinig zin heeft. Het volgende feit is echter te op vallend, om hier niet vermeld te worden. De vorige week is het voorgeko men, dat meerdere ladingen groenten als boonen, tomaten, enz., die op de veiling te Maastricht werden aangevoerd, ondanks de abnormaal lage prijzen, waarvoor ze te koop weiden aangeboden, niet van de hand konden worden gedaan. Men heeft toen deze groenten maar op de stortplaats der gemeente weggegooid Triest tijdsbeeld Groenten moeten worden wegge worpen, omdat men ze niet kwijt kan raken. Doch enkele straten verder wordt door den kooper voor diezelfde groenten nog steeds een schappelijk prijsje betaald. L.K. Dc bioscoop-belasting van Kerkrade. De regeering heeft bezwaren ge opperd tegen het besluit van den raad der gemeente Kerkrade, waar door de bioscoopbelasting werd teruggebracht van 25 pet. tot 20 pet. Auto onderstboven in een sloot. Dinsdagmiddag reed de geneesheer en kunstschilder dr. Heük Wiegersma met zijn open wagen met groote snelheid over den natten weg van Deurne naar Liessel, op welken weg de auto kwam te slippen. De auto tolde eenige malen rond op den weg, kantelde om en kwam onderste boven in een sloot terecht. De bestuurder werd voorover door de voorruit uit den wagen geslingerd, over het voorgedeelte ervan en kwam bloedend in de sloot terecht. Hij was bewusteloos. Dr. Verhagen bood aanstonds genees kundigehulp en gelastte overbrenging naar zijn woonhuis. De toestand van het slachtoffer is nog vrij ernstig. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en inwendige fracturen bekomen. De auto is opgevijzeld. Zijn toestand is thans vrij gunstig, zoodat de dokter binnen eenige dagen zijn practijk weer zal kunnen her vatten. Vreeselyke tocht van een Zweedsch vliegtuig. Dinsdagnacht is het Zweedsche postvliegtuig S.E. A.A.E., be stuurd door den bekenden Zweed schen piloot Liljeberg, dat te kwart over elf met de Skandinavische nachtpost van Schiphol was ver trokken, te Geesteren nabij Tubber- gen neergestort. Het toestel werd gedeeltelijk vernield. Liljeberg werd gedood, terwijl de mecanicien-mar conist zwaar werd gewond. Het postvliegtuig vertrok des avonds om kwart over elf van Schiphol met de Skandinavische luchtpost uit Nederland en de voor Skandinavië bestemde luchtpost, die met de laatste vliegtuigen uit Lon den, Parijs en Zuid-Duitschland was gekomen. Geconstateerd werd dat de mo toren van het vliegtuig boven Tub bergen reeds weigerden. De piloot heeft nog getracht in de duisternis en in den dichten mist een weg te vinden teneinde op een goed lan diDgsterrein neer te strijken. Het ii hem niet gelukt, waardoor het vlieg tuig steeds lager kwam eu eerst een huis raakte waarvan het dak werd beschadigd. Hierop zakte het meer en meer en brak drie boomea mid dendoor alsmede enkele palen vau het telefoonnet Geesteren—Almelo, 'Vervolgens botste het vliegtuig tegen het huis van den kruidenier Immink en nam een groot deel van het dak mede. Opvallend is, dat de kinderen van den kruidenier Immink die onmiddellijk onder het dak slie pen, in het geheel niet ziju getroffen Nadat het vliegtuig eeu halve slag was omgezwaaid is het tegeu een hooimijt vastgeloopen. Dadelijk waren omwonenden te> plaatse, die geneeskundige hulp uir het dorp Tubbergen haalden. De piloot zat bekneld tusschen een der vleugels en is op slag gedood. De marconist Uttergard lag zwaar gewond in de nabijheid van het toestel. Hij is naar het ziekenhuis te Almelo overgebracht waar hij is overleden. Diensttijden autobusbestuurders. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit tot nadere wijziging van hetKon. besluit van 31 Juli 1880 houdende bepalingen ter verzekering van de veiligheid der reizigers met openbare middelen van vervoer. Hierbij wordt o.m. bepaald, dat een diensttijd van een bestuurder van een autobus niet meer mag bedragen dan 10 uur, met deze uitzondering, dat éénmaal gedurende elke kalender- week een diensttijd ten hoogste 12 uur mag bedragen. De gezamenlijke duur van de diensttijden en gedeelten van dienst tijden van een bestuurder van een autobus mag per kalenderweek niet meer dan 55 uren bedragen. Een bestuurder van een autobus moet tusschen twee opeenvolgende diensttijden een onafgebroken rusttijd van ten minste 12 uren genieten met deze uitzondering, dat éénmaal ge durende elke kalenderweek met een ooafgebroken rusttijd van ten minste 10 uren kan worden volstaan. Een bestuurder van een autobus moet elke kalenderweek op zijn standplaats een rustdag van ren minste 30 uren geüieten. Zoodanige bestuurder moet ten minste éénmaal in elke 4 opeen volgende kalenderweken een rustdag op Zondag genieten. Voorts wordt verboden in een autobus te rooken. Deze bepalingen treden op 2 Oct. a.s. in werking. De Yliegweek te Eindhoven van 10-18 Sept. De GrondverbeteriDgs Maatschap pij is bezig de laatste hand te leggen aan het in orde maken van het Vlieg veld, zeer speciaal wat de graszode betreft. Vooral door den regen van de laatste dagen verkeert 't Vliegveld Eindhoven in prachtige conditie en is het op zich zelf reeds een lust voor het oog de 63 H.A. groote graszee te aanschouwen. Bovendien is de Gcondverbeterings Mij. nog druk in actie met het in orde brengen van de omliggende wegen, terwijl ook de Dienst van Gemeente Werken, met vele krachten en moderne wegenbouwmachiues al datgene doet, waardoor straks bij de opening van het Vliegveld de te verwachten groote menschenstroom 1 op de gunstigste wijze naar het veld geleid kan worden. Er wordt een regeling getroffen dat zoowel automobilisten als voet gangers en wielrijders ieder voor zich 'n aparte gebaande weg hebben. Extra maatregelen worden geno men voor het als het ware model- parkeeren van automobielen, moto ren, autobussen welke van elders komen en bussen van het Stadsver keer. Taxi's zullen hun cliënten vrij wel op het Vliegveld kunnen bren gen. Ook de regeling voor den terug weg een veilig en vlug verkeer. De laa'ste dagen bezocht de Commissaris van Politie, de heer Brinkman, begeleid door den Inspec teur van het Verkeer, dea heer van Keulen, herhaaldelijk het Vliegveld en de verre omgeving, teneiade alle voorbereidingen te treffen welke waarborg zullen zijn voor de goede orde en veiligheid vau vliegers, pu bliek en verkeer op en om het ter rein. Het nest van Brabantsche Vliegers. Op het Vliegveld is vrijwel gereed gekomen de bouw van 'n eenvoudigen hangar plaats biedend aan 2 Pander vliegtuigen. Bovendien zal deze han gar herbergen het zweeftoestel dat momenteel in bouw is bij de Eind hovensche Zweefclub. Het ligt in de bedoeling van het Vliegveld Eindhoven en van de Na tionale Luchtvaart School in dezen het eerste begin te maken met de lesvluchten van Brabantsche sport vliegers. Zal zulks ten tijde van de Vlieg week en direct aansluitend daarna gedurende den geheelen winter ge schieden, dan kunnen tegelijk met de pasgeborenen in Mei '33 de eerste vliegers vanaf het Eindkovensche Vliegnest hun solovluchten onder nemen. Hargarbouw, Tenten, enz. 5000 Zitplaatsen. Teneinde de vele vliegtuigen welke aan de Eindhovensche Vliegweek deelnemen, te kunnen bergen, is de ruimte van den kleinen hangar, die momenteel reeds op het Vliegveld is, uiteraard te gering. Te dien einde worden groote zeildoek hangars ge- gebcuwd, waarin minstens voor 20 machines ruimte is. Teveos wordt een groote restau ratie'ent opgesteld, alsmede diverse ververschings-gelegenheden ten ge rieve van het publiek. Er komen 5.000 zitplaatsen. Met het oog in een deurknop. Woensdagmiddag te 5 uur kwam het 8-jarig dochtertje van deu schil der M. te Eindhoven al spelend van het trottoir aan den Leendertweg aldaar geloopen. toen daar de au'o van den heer A. J. C. de Kok uit Tilburg passeerde. Het meisje kwam met het oog in den deurknop van het portier terecht. De kleine zal het oog moeten missen. Het meisje is naar het St. Jozef Ziekenhuis over gebracht. Haar toestand was zeer ernstig, doch Donderdagochtend iets beter. Middel tegen roest. Sterk geroeste voorwerpen kan men doelmatig reinigen, door ze te dompelen in eeu verzadigde oplos sing van zinkchloride. Naar gelang der dikte van de roestlaag laat men de voorwerpen 12 a 24 uren in deze oplossing, die niet sterk zuur mag zijn. Daarna worden de voorwer pen uit het oplossingsbad geuomen en mee water afgespoeld, waarna men ze in 10 pCt. ammoniak legt. Na eenige minuten worden ze daaruit gehaald en goed afgedroogd Vastgeroeste schroeven en moeren maakt men weder los door op de verbindiugsplaatsen terpentijn of nog beter zerosinolie te brengen, die in korten tijd overal tusschenin trekt. Tikt men nu na eenigen tijd met een hamer /oorzichtig tegen de moer of schroef, dan kunnen deze meestal gemakkelijk losgedraaid wor den. Geografische rekening van een kaartenplakker. Amsterdam en Buiksloot aau elkaar gelijmd 10 ct. De Zuiderzee drooggemaakt 20 ct In Grootebroek een scheur gelapt 15 ct. Assen in Drente gerepareerd 10 ct. Aan den Moerdijk 'n spoor brug geplakt 15 ct. De Noordzee nieuw betengeld en gekleurd 20 ct. De verkeerswegen in Limburg opgeknapt 25 ct. Boven Schiermonnikoog een krammetje geslagen 10 ct. Heel Nederland opnieuw ver lakt 80 ct. Waarom ben en blyf' ik katholiek Het wakker en altijd frissche pro pagandablad „Goed Volk" vat de motieven, om katholiek te zijn en te blijven, als volgt kort eu kernachtig samen Ik ben en blijf katholiek, omdat het Katholieke geloof zich niet tegen spreekt. Ik ben en blijf katholiek, omdat de Katholieke Kerk in haar leer en inrichting onveranderlijk en overal gelijk is. Ik ben en blijf katholiek, omdat katholieke kerk aan 's menschen hart, geest, gemoed en wil volkomen bevrediging schenkt. Ik ben en blijf katholiek, omdat het katholieke geloof het geloof der H. Schriften is, van Oud en Nieuw Testament. Ik ben en blijf katholiek, omdat het katholieke geloof het geloof is der eerste en van alle latere Concilies. Ik ben en blijf katholiek, omdat de katholieke leer zoo uitstekend is aangepast aan wat goed en edel is in onze men?chennatuur. Ik ben en blijf katholiek, omdat de katholieke kerk geen menschelijke hartstochten vleit. Ik ben en blijf katholiek, omdat de katholieke kerk opkomt voor de rechten van de arbeiders. Ik ben en blijf katholiek, on d it de Katholieke Kerk niet vergeet te ijveren voor zooveel stoffelijken wel stand, als noodig is, door het eene noodzakelijke te bereikeD. Ik ben en blijf katholiek, omdat de Katholieke Kerk niets aan de H Schrift veranderde, noch ook ver valschte of verdraaide. Ik ben en blijf katholiek, omdat d; Katholieke Keik den mensch tot aan het graf, ja tot over het graf vol liefde en troost vergezelt. Als onze rykc taal verkracht wordt. De dief zelte zich zelf over de Maas, het veergeld aan de lat, zich in hel hoofd dat hij achtervolgd werd en het op een loopen. Eindelijk trok h!j de stoute schoenen aan, zich terug ach ter zijn verschansing, zijn re volver en ten aanval. Ingekomen en vertrokken personen van 26 Aug. tot 1 Sept. INGEKOMEN P. Ars, landbouwer, Oude Oos- trumsche weg 38 van Vierlings beek; H. de Jong en vrouw, water bouwkundig opzichler, Ilensenius- straat '11b van Goor; M. H. Manders, dienstbode, Maasheezer weg 7 van Eindhoven; M. Vermeulen, zonder beroep, Groote Markt 5 van Echl; D. Vermeulen, idem idem J. Vermeulen, idem idem A. VerheijeD, idem Oostrum D 14- van Tegelen; A. Smits, religieuse, Overloon- sche weg 2 van Seven urn; J. Brunken, dienstbode, Ilofstr. 6 van Grubbenvorst; J. Brummans, onderwijzeres, Ysselsteyn I 72 van Meijel; J. v.d. Helm, Rector, Leunsche weg 2a van Katwijk; C. Zimmen, dienstbode, Deurne- sche weg I 3 van Viersen; J. Poels, slager, Groote straat 23 van Luik; M. Vanderstraeten, religieuse, St Annalaan 5 van Spa!beek; M. Masker, verpleegster idem, van Wildervank. VERTROKKEN J. Rutlen, bakker, naar Venlo, Ileulzslr. 15; M. Aarts, dienstbode, naar Deur- ne, Zeilberg J. Esser, zonder beroep, naar Heerlen, Akerstraat. Burgerlyke Stand Maashees en Overloon. GEBOREN: Wilhelmina Hubzrfa Maria, d. v. J. H. Drabbels - Vloet Overloon; Antoon Theodoor Maria, z. v. P. J. Klaassen Jacobs Overloon; Johanna Wilhelmina Mathea d. v. A W. 1 itjens-Hendrikx Maashees; Johannes llendrikus Philippus, z. v. C. Bloemen-Janssen Overloon; Gettruda Isidora, d. v. A. L. van Duuren-VVillems Overloon; Johannes Gerardus, z. v. A J. van de Voort Arts Overloon; Johannes Petrus Lambertus, z. v. A. G. Kersten-Gooren Maashees; Laraberdina Theodora, d. v. L. Martens Janssen Overloon. GEHUWD: C. H. L. van den Boogaard, oud 34 jaar, Vierlingsbeek en G. J. Ch. Janssen, oud 32 jaar, Overloon. OVERLEDEN; Maria J. Janssen 12 jaar, Overloon; Wilhelmina M. v. d. Broek, Overloon; Johanna Klaassen, wed. van G. ans-Rat, 83 jaar, Overloon; Maria A. S. Janssens, oud 6.6 jaar, wed. van A. C. H. Beunen, Overloon. BtJSaiROJKS 8TAHD Y3KBAY van 26 Aug. tot 2 Sept. 1932. GEBOREN Peter v. d Sterren, Heide Martinus Philipsen, Heuvelstraat Hubertus Thielen, Langstraat Mathias Drabbels, Oir o Hendrika Beerkens, Beekweg. GEHUWD Gerardus Coppus, 39 jaar, Holt- hees en Wilhelmina Janssen, 46 jaar, te Venray. Gerard Jenniskens, 29 jaar, land bouwer en Hendrina Voermans, 28 jaar, beiden te Venray. Antonius Voermans, 27 jaar, land bouwer te Venray en JohaDna J. Kursten, 25 jaar te Meerlo. OVERLEDEN Johannes Stevens, echtg. van Jo hanna Pijpers, 59 jaar, Merselosche weg Allegonda Pouels, weduwe van J. Loenen, 77 jaar, Leunen. Johanna Noyen, weduwe van P. J. Reynen, 72 jaar, Maasheezer weg. eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de leden der H. Familie waaronder generale H. Communie. 2 uur groote C ongregatie, 3 uur Lof en processie. Maandag half 8 Ieesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacob in 't Groenewold en zijne huisvrouw Johanna van Valkenburg, 7 uur Lof Dinsdag half 7 Ieesmis voor Anna Spee als lid der Congregatie, half 8 Ieesmis, 8 uur jaarg. voor Bernard van den Bosch, Woensdag half 8 Ieesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Petronella Theuws, ouders, broeders en zusters. Donderdag O. L. Vr. Geboorte, de diensten als op Zondag. Vrijdag half 8 Ieesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna Grutters, Hend. v d. Wildenberg en kinderer. Te beginnen as. Zaterdag woidt in 't vervolg biecht gehoord van 5 tot 7 uur. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag gaat de processie ter bedevaart naar Oostrum. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting', 8 uur Hoogmis met preek, na de Hoogmis Te Deum voor Hare Majesteit de Koningin. Kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Volle aflaat o.g.v. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, om 7 uur Lof Donderdag feestdag van O. L. Vr. Geboorte, dag van devotie. De H Missen als op Zondag, om 8 uur plechtige Hoogmis, Gen. Abs. voor de leden der Derde Orde, om 5 uur Lof. Vrijdag half 8 Hoogmis, 7 uur Lof. Uenadekapfl Oostrum. Morgen Zondag de H. Missen om 7 uur en half 8, om half 10 af halen van de Congregatie van Blerick, St. Lambertus. Om 10 uur plechtige Hoogmis voor deze pro cessie met preek. Daarna veEeering der relikwie van O. L. Vrouw. Om 3 uur Lof met preek en ommegang over den vlasakker (voor diezelfde processie, anlere pelgrims en inwo ners van het Rectoraat) gevolgd door de vereeiing der relikwie. Door de week de H. Mis om half acht. Donderdag fee^t van O. L. Vrouw Geboorte en titelfeest dezer kapel, de H. Missen om 7 uur en half 10 en plechtig Lof om 3 uur met preek en ommegang over den Vlasakker, na afloop vereering der relikwie. A s. Zondag de H. Missen om 7 en 8 uur. Om kwart voor 9 afhalen van de processie van Venray, waar na plechtige Hoogmis met preek voor deze processie. St. Antonius-Pütrouaat. Maandelijkscbe Aigemeene H' Communie. Intent:e overleden vader van Gebr. Stevens en r.verleden zuster van Gebr. Arts. T uinbouwvereeniging Zondag 4 September i.a de Hoogmis bij H. Verheijen, Ier bezich tiging van de proefboomgaarden te Oostrum, bij Goumans te Lull en Esser te Venray, onder leiding van den Weled. heer Wijn hoven. Trouwe opkomst verzoekt HET BESTUUR. Zondag 4 September bij gelegenheid van de opening van 't nieuwe V.V.V.-terrein aan Den Dril Aanvang 2 30 uur. 19 Gevraagd in een klein gezin leeftijd 35—55 jaar. Adres Bureau dezer. 12 op Donderdag S Sept. a I gulden per persoon. Zich op te geven OARAGE KUPERS, Henseniusplein 9. 10 2BBKSLIJKE DISHSÏBH Parochiekerk Morgen Zondag in atle H. Missen collecte ten bate der keik. 6 uur thans bewoond door den Wel- Ed. Heer Haars. Te aanvaarden 1 Oct. Te bevragen bij L. Wijnhoven, Henseniusstraat 12. 10 n Half pol Half por® le kwal Fijne Half po 2 pond 3 pak ro|k 3 pond Half poni 1 fleschjp Extra g Pruim Inmaa gele sui

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2