Exlra Koopjes Warme dagen Limonadesiropen Neeren Zelfscbearders Gemengde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Steenen Inmaakpotten Th Pouwels, Hofstr. H. Camps, Horlogerie Th. Pouwels „De Adelaar" luxe Zakmes cadeau Jos. C. M. Neeteson En waar dan alles twijfel is, in zoo dubieuse zaak, daar mag het gerechtshof niet veroordeeleu. Verdachten, gevraagd of zij nog iets te zeggen hebben, beweren op nieuw onschuldig te zijn. De president bepaalt de uitspraak op 12 September a.s. Goddank aan het voorschrift voldaan Een ingezetene van Leiden ver voegde zich aan het postkantoor alhier aan het zegelioket, waar hij 37 rente-zegels vroeg. „Het spijt mij," zeide de ambte naar, „doch ingevolge voorschrift mag ik aan één persoon slechts 20 stuks tegelijk verkoopen. Gaat u dus naar den Raad van Arbeid, waar u er zooveel kunt krijgen als u hebben wilt." „Ik heb," aldus antwoordde de ander, „weinig zin, om, nu ik een maal hier ben. een wandeling naar en terug van den Raad van Arbeid te maken, geeft u mij dan alvast maar 20 stuks, dan kom ik over enkele minuten de overige 17 halen." De ambtenaar mopperde eenige woorden binnensmonds en gaf de gevraagde 20 rentezegels die a raison van f 12.— door den kooper in ontvangst werden genomen. Hierna plaatste hij zich achter de rij van personen, die aan het loket postzegels kwamen koopen. Toen deze personen geholpen waren, kwam hij weer aan de beurt en.., vroeg dan laconiek om 17 rentezegels Een koe in heel. Te Lankhuis, gemeente Uden, zou des ochtends in de vroegte een koe in de weide worden gevangen ter aflevering, lezen wij in het „Utrechtsch Dagblad". Edoch, mevrouw koe was daar blijkbaar minder mede ge charmeerd. Hare belagers trachtend te ontkomen, wipte zij op een strooi- selhoop en vandaar op het dak van de laag gelegen woning van B., wiens huisje naast de weide staat. Het dak bleek echter n:et berekend op het torsen van dezen ongewonen last, met het gevolg, dat de koe er doorheen zakte en belandde in de legerstede van B., die nog rustig in Morpheus' armen lag. Z\jn makker voor „wild" aangezien. In het jachtveld nabij Eelde tracht ten dezer dagen eenige jagers een haasje te verschalken. Er kwam echter geen wild opdagen en daarom werd besloten dat ieder der jagers een kant zou opgaan. Zonder het van elkaar te weten gingen beiden zich achter een struik verschuilen en hun spiedende blikken gingen nu over hei en bosch. Plotseling zag een der jagers achter een struik iets ritselt n. hij legde aan en.... zag inplaats van vluchtende wild z'n vriend te voor schijn komen die, in zijn zitvlak goed geraakt bleek te zijn. Een geneesheer werd spoedig ontboden, doch deze kon gelukkig constateeren dat geen edele deelen geraakt waren. Ia de rechtzaal verzoend. J. M. v, d. V., landbouwer te Maashees, had het aldaar met z'n zwager aan den stok die over zijn land liep en waarvoor, als gevolg ook van koppigheid en hatelijkheden verdachte hem aangreep, hem mis handelde en schold. De zwagers, resp. als verdachte en getuige, kwa men met de kwestie voor den rechter in den Bosch. Verdachte beriep zich op noodweer. Mensch- kundig oordeelde de president, dat een vader van vijf kinderen toch wijzer moest zijn, de beide vrouwen gezusters er wel hartzeer van zouden hebben, dat de families altijd in liefde en vrede hadden geleefd en partijen zich toch niet moesten laten leiden door kleine betuigingen van verwijdering en vecte over en weer Het woord van den vermanenden rechter sloeg in, het ijs smolt in de rechtzaal en met de beste voorne mens bezield verzekerden de zwagers elkaar dat alles goed was. Ze gaven er elkaar de hand op en zouden in vrede naar Maashees teruggaan. Ter bezegeling van het vredesverdrag en in een goede bui meende de rechter dat nu 50 cent boete genoeg was. Verkeers vlegels. Wanneer we de lange lijsten van verkeersongelukken in de dagbladen lezen en we zien daar ork bij. dat de schuld is aan het rijdend verkeer, dan gaat onze toorn uit naar de verkeersvlegels. die meenen, dat de weg is van hen en van hen alleen. In de groene „Amsterdammer" wordt aan dit thema een scherp artikel gevoegd, waaraan we met volle instemming een en ander ont- leenen „Bij de verkeersmisdaad is er een verbijsterende onevenredigheid tus- schen de vreeselijke daad en het kinderachtig, kleinzielig motief. Daarom zijn verketrsmisdaden zooveel erger aan te rekenen dan de overige a-sociale vergrijpen, Waarom die lange dagelijksche lijst van dooden en verminkten Omdat plurk A geen seconde ge duld had om een ander voertuig, dat hierop recht had, den voorrang te verleenen, omdat poen B lak had aan de maximum snelheid, omdat prooi C er nu eens aardigheid in had zijn voorganger in te halen en ploert D het niet nalaten kon een wedren aan te gaan met den eiectrischen trein Scheldwoorden? Laten we niet te zachtzinnig zijn, wanneer we een bepaalde terminologie noodig heb ben om gebeurtenissen en hun mo tieven in hun ware gedaante demon- streeren. Onlangs heeft men een algemeen om zijn bezadigdheid en gemoede lijkheid bemind kamerlid, dat zelfs geen vlieg kwaad kan doen, zijn verwondering er over uitgesproken dat men nooit, hier te lande althans een verkeersraisdadiger heeft ge lyncht. Het geval, dat hem aanleiding tot deze opmerking gaf, betrof een dame die, hoewel ze nog slechts leerlinge was in het cbauffeeren, zich op een druk Vi punt tusschen de menigte had gewaagd en door een onhandige manoeuvre een paar menschen ge dood had. Laat men gerust zeggen vermoord en vermoord zonder het betrekkelijk nog geldige motief van een moordenaar uit hartstocht of nood. Wanneer ik met een revolver ga schijfschieten op de Groote Markt, sluit men mij op. Maar is een auto of mo!or niet even gevaarlijk speel goed als een revolver Het eenige middel om het verkeer veilig te maken is de algemeene overtuiging te vestigen, dat het a-sociale gebruik van den weg mis daad is, erger misdaad, want minder gemotiveed, dan andersoortige moord. Het eenige middel om het verkeer van zijn vloek te bevrijden is den verkeeisvlegel onmogelijk te maken." 'Laten de verkeersvlegels dit eens grondig overwegen, maar ooklaat de wetgever drastisch tegen deze wegenmisbruikers optreden De H. Mis of... de stok. Een oud-Minister van Engeland kwam eens 'n kijkje nemen in 't Weeshuis van den Eerbiedw. Don Bosco te Turijn. Hoogst verwonderd stond de oude bestuursman toen hij daar overal en in alles de grootste orde en regelmaat zag En wat een goede geest onder die eenmaal zoo verwaarloosde jeugd Daar moest de oud-minister meer van weten Bij zijn afscheid drukte hij Don Bosco de hand en zei „Uw kinderen zijn wonderlijk ge hoorzaam, beleefd en bescheiden. Hoe is 't mogelijk, onder zulk, van de straat opgeraapt goedje Komaan, Eerwaarde, vertel me eens welk ge heim u gebruikt om hier zulk 'n wonderlijke tucht te handhaven Wel, Mijnheer, sprak de heilige man, mijn geheim is niets anders dan dat ik mijn pleegkinderen dage lijks de H. Mis laat bijwonen en ze aanspoor dikwijls te Communie te gaan. De lord vroeg verder Zoo, maar zou je dat middel ook door ander kunnen vervangen, dat even krachtig op kinderen in werkt Zeker, Mijnheer, je kunt ook den stok gebruiken. Maar de stok maakt ze tot huichelaars en op den duur zal er onder den dwang van den stok een algemeene wanorde ontstaan. Dat is eigenaardig De H. Mis of de stok Dat zal ik in Londen vertellen, zei de lord en vol hoog achting verliet de ex-minister den beroemden Weezenvader. Marktberichten. VENLO, Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.855.000 eieren. Groote eieren van f 3.85 tot f 4.90 Kleine eieren van f 2.70 tot f 3.80 Eendeneieren van f 2.80 tot f 3.50 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan voer 4.500.000 eieren. Groote eieren van f 3:90 tot f 4.70 Kleine eieren van f 3.20 tot f 3.80 Eendeneieren van f 2.50 tot f3. Kantoor: Schoolstraat 18. Bieden zich aan 2 burgerdienstmeisjes, dagmeisjes Timmerlieden, metselaars, opper lieden 2 stucadoors 3 boerenknechts 6 landarbeiders 1 hakkersknecht 1 boerenknecht 14 jaar Aardappelrapers 1 paardenknecht v. Vierlingsbeek 1 knecht, alle werk, Vierlingsbeek 1 colporteur voor Noord Limburg Worden gevraagd: 2 burgerdienstmeisjes 1 burgerdienstmeid voor Venlo 1 kok voor een klooster 1 burgerdienstmeid voor Tilburg 1 leerling-schoenmaker 1 kapper voor Helmond 1 hoeden-modiste voor Maastricht 1 slagersIeerliDg. Steriliseerketels, Flesschen, Ringer., Thermometers, Boekjes. (Flesschen welke springen, wor den vergoed) Alles aan bekende lage prijzen. in Porcelein, Emaillè, Zinkwaren, Matten, Beelden. Bij elk beeld een mooi eiken tafeltje voor 75 cent. Hofstraat 8 20 Alles wordt op verlangen thuis bezorgd. Maak nu zelf uw Prima vruchtenessence met inbe grip van citroenzuur 35 ct. met gebruiksaanwijzing Voordeelig en zuiver. 19 |OS. C M. NEETESON ass. Apotheker. Camera's Benoodigdheden Fotohaodel Hoedemaekers Tijdelijke ELESVA-reclame. Aan onze vaste gebruikers der ELESVA-mesjes berichten wij dat, zoolang de voorraad strekt, hij een héél pakje van 10 stuks van onze bekende prima 10 cent's Elesva-mesjes een waardevol wordt gegeven. Prima staal van de Êlesva-fabriaken. Winkelprijs van 10 Elesva-mesjes 1 gulden. Bij 5 Elesva-mesjes een meialen zakspiegèl cadeau. Zoolang de voorraad strekt als proef 1 Elesva-mesja GRATIS. Vanaf heden alleenverkoop door: Drogisterij De Adelaar, Venray. Steeds verkrijgbaar alle artikelen voor Heeren Zelfscheerders als Zeepen, Kwasten, Aluinsteen, enz Scheermesjes in diverse soorten vanaf 4, 5, 10, 15, 20, 25 en 30 ct per stuk. 51

Peel en Maas | 1932 | | pagina 10