ISSS Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. UtFONtf»: Kermis 1932. tMANUFACTUR&N a l BLIJKEN I TOCH HET MANUFACTUREN PMMBUtiST/ Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Naar betere tijden Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 6 Augustus 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 32 BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER APVERTENTIKN: 1—8 regels 60 cenl, elke regel meer 7-j ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland i 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent O. L. Vrouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Openstelling Gemeentebiireaux gedurende de Kermis. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter aigeineene ken nis dat de Gemeente-Secretarie, het Kantoor van den Gemeente-Ontvan ger, het Kantoor van Gemeentewer ken, het Kantoor der Gasfabriek en de Gemeentelijke Arbeidsbeurs op Maandag 8, Dinsdag 9. Woensdag 10 en Donderdag 11 Augustus a.s. voor het publiek uitsluitend geopend zijn van 10—12 uur voormiddag. Venray 2 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Openstelling Bureau Vleesde keuringsdienst gedurende do Kermis. Burgemeester en NVethouders van Venray brengen ter algemeene kern nis, dat de uren, waarop de vleesch keuringsdienst voor het doen van aangiften ingevolge de Vleeschkeu- riagswet, gedurende de kermisdagen op Maandag 8. Dinsdag 9, Woens dag 10 en Donderdag II Augustus a s. is opengesteld, zijn vastgesteld van half 9 tot half 10 voormiddag. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Sluiting dranklokalen gedurende do Kermis. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeens kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 122 der Algemeene Politie verordening het sluitingsuur in de lokalen, waarvoor eene volledige vergunning of een verlof A geldt, uitsluitend voor de Kom op Zondag 7. Maandag 8, Dinsdag 9, Woens dag 10, Donderdag 11 en Zondag 14 Augustus is VERLENGD lOT TWAALF UUR MIDDERNACHT Ingevolge het bepaalde iu artikel 126 der Algemeene Politieverorde ning is het verboden iu vergunnings- lokaliteiten of aanhocrigheden sterken drank te schenken op Zondag 7, Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 Augustus na drie uur namiddag tot tien uur 's avonds. De vergunning wordt bij onge regeldheden of niet naleving der voorschriften door de politie gegeven voor de betrokken overtreders of in het algemeen ingetrokken. Fr wordt in geen geval gewaar schuwd, om 12 uur moeten alle café's onmiddellijk worden ontruimd. Venray, 2 Augustus 1931 De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Houders van muziek of variété Degenen, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variété in hun verloflokalen moeten de vergunning iederen dag afhalen tusschen 10—12 uur ten kantore van den Gemeente-Ontvan ger. Gelijktijdig moet de verschul digde belasting worden betaald. Zij die voor Zondag 7 Augustus deze vergunning hebben, moeten de vergunDing afhalen bij den gemeente ontvanger Zaterdag tusschen 10—12 uur voormiddag. Venray. 2 Augustus 1932 De Burgemeester van Venray, i O. VAN DE LOO I DRINGENDE UITN00DIGING aan «Ho ouders, verzorgers en weldenkende inwoners. De Burgemeester van Venray verzoekt de ingezetenen met den meesten aandrang hunne algeheele mede wei king te verleenen om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na drie uur namid dag tot tien uur 's avonds geen sterken drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnoodiging mede Ie zorgeo, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van het bezoeken van avondvermakelijkheden d jor kinderen, voorzoover daacven geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in bet belang van de ouders en de kinderen zelf vastge steld. Venray, 2 Augustus 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. HOLDERS VAN DANSMUZIEK De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van d. genen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben be komen, die zij verplicht zijn d- ze muziek op het door hem bepaalde uur, zijnde NEGEN uur namiddags, behoudens intrekking of wijzigiDg zijnerzijds, stipt te doen eindigen Door de politie wordt NIET ge waarschuwd en aan hen, die na gesloten tijd hunne inrichtingen nog voor dansmuziek geopend hebben, zal voor de volgende dagen geen vergunDing meer worden verleend. Dc vergunningen moeten eiken dag worden afgehaald ten kantore van den Gemeente-Ontvanger tus schen 10 en 12 uur voormiddag en moet tegelijkertijd de verschuldigd! belasting worden betaald. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet eindigen vermeld. Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden den HChllienjsirigPii leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beoeden deo achitienjarigen leeftijd om deze inrichtingen binren te ga3n of daarin te verblijven, zal zeer streng de hand worden gehouden De dansmuziekhouders zijn ver plicht met duidelijke, op minstens drie Meter afstand leesbare letters aan den ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is ver boden. Bij overtreding zal procesverbaal worden opgemaakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken, zullen bovendien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Venray 2 Augustus 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO AFWIJKING van art. 144 der Algemeene Politieverordening, houdende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de kermisdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde van artikel 144 der Algemeene Politieverordening de navolgende ontheffingen worden verleend aan bestuurders of beheerders van een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke vermakelijkheden wor den gegeven, om in deze inrichtingen des avonds acht uur te laten of te laten verblijven personen beneden den leeftijd van 18 jaar 1. personen van eken leeftijd mogen in begeleiding van volwasse nen op Maandag, Dinsdag en Woensdag in het circus worden toegelaten. 2. Het bezoeken van drankloka len, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek (strijkje) met uitzondering van dansmuziek door personen beneden den 18jarigen leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters toegestaan. 3. Kinderen beneden de veertien jaren mogen in de stoomcaroussel worden toegelaten tot negen uur avonds na negen uur uitsluitend in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters 4. Personen beneden den acht tienjarigen leeftijd, welke zich ineen der pulieke vermakelijkheden bevin den gedurende den tijd, dat deze voor hen gesloten zijn, worden daaruit door de polit e \erwijderd tegen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 2 Augustus 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. 0itth ifitig winkelsluiting. Burgemees.er en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de1 kermis te Venray-Dorp ingevolge artikel 9, 5e lid. der Winke'sluitings- wet 1930, S. 460, is bepaald dat op Zondag 7 Augustus en Zon dag 14 Augustus a.s. de bepaling van artikel 2 sub a der Winkel sluitingswet 1930, S. 460, geen to passing vindt ten aanzien \ai alle winkels in de geheele gemeente vanaf des vco middags zes uur tot twaalf uur namiddag; dat op Zondag 7 Augustus en Zondag 14 Augustus as. de be paling van artikel 8. Ie l>d sub a der Winkelsluitingswet niet geldt voor het gedeelte der gemeente, be- hooreode tot Veuray-Dorp, van zes uur voormiddag tot twaalf uur na middag; dat op Maandag 8, Dinsdag 9 Woensdag 10, en Donderdag 11 Augustus a.s. de bepaling van ar tikel 2 sub b der Winkelsluitingswet geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente, behoorende tot Ven ray Dorp, van zes uur voormi Idag tot twaalf uur namiddag; dat op Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10 en Donderdag 11 Augustus a s. de bepaling van arti kei 8, le lid sub b, der Winkelslui tingswet 1930, S. 460, niet geldt van zes uur voormiddag tot twaalf uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Venray Dorp. Venray, 2 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. In boeken, brochures, kranten artikelen en interviews wordt ons dooi economen, fiananciers en politici dagelijks precies verteld, door welke oorzaken de crisis is ontstaan en ge groeid boe ze weer verdwijnen zal, wordt ons niet gezegd Hun voor spellingen zijn even vaag als somber, 't Kan Dog heel lang duren, zoo verzekeren ze ons, en een normale toestand zal nimmer terugkeeren, een groot deel der arbeiders zal tot werkloosheid blijven gedoemd. Het beste is, dat we afwachteD, geduldig en moedig, tot de eerste teekenen van economisch herstel waarneembaar zijn. Zulke teekenen bieden ons méér houvast dan de vage voorspellingen van de moderne pro feten. De menschheid heeft geleerd om hoog op te zien tegen „des kundigen". maar voor zoover die ons in de economie voorgaan, hebben ze zeer teleurgesteld. Nu weten al die deskundigen ods haarfijn uit te leg gen, hoe de crisis is ontstaan en noodwendig heeft moeten komen, maar toen er een jaar of wat terug een oogenschijnlijke welvaart was, heeft geen hunner ons kunnen voor zegger), wat er voor de deur stond. Tijden van vóór- en tegenspoed, beïnvloed dcoc menschelijke mis rekeningen, volgden elkaar in de geschiedenis met onregelmatige tus- schenpoozen op ze kwamen over ons als natuurverschijnselen teisterend, dan wel koesterend, maar steeds on verwacht. De huidige wereldcrisis is door niemand voorzien en niemand kan ook thans voorspelien, wanneer en hoe de keer zal komen. We wachten op de „teekenen". Welnu, zou het vermetel zijn om thans reeds te coDStateeren, dat er een begin is van economisch herstel? In Amerika beweert men, dat de verandering ten goede reeds merk baar is. Er zou wat werkverruiming te constatceren vallen en de waar depapieren stijgen een weinig, niet alleen in Amerika, maar ook ten onzent. Lausanne heeft de wereld bevrijd an den last der herstelbetalingen, welke de economische verhoudingen uit het evenwicht hadden geslagen. In de Ver. Staten wint de gedach te veld, dat aan de Earopeesche crediteurstaten hun onnoemelijk groote oorlogsschulden moeten wor den kwijtgescholden. Op het einde van dit jaar zal het misschien reeds zoover zijn, dat de spons over de lei wordt gebaald. Uncle Sara zal de Europeescbe grootmachten dan wellicht ook ge dwongen hebben om hun uitgaven voor bewapening sterk te reduceeren en aldus meer middelen vrij te maken voor nuttiger zaken. Dat alles zegt ons toch wel, dat het iets beter gaat worden. En tenslotte hebben de verkiezin gen van Zondag in Duitscbland dat vertrouwen nog geschraagd. Als Hi.Ier aan de macht ware gekomen en er ware in midden-Europa een nieuwe dictatuur gevestigd, dan zouden we een periode van politieke onzekerheid zijn tegemoet gegaan^ Frankrijk zou z ch bedreigd heb ben gevoeld; in Duitschland zou hel spook van den burgeroorlog hebben gewaard. Ii ors land en in andere aan grenzende landen zouden zulke ge beurtenissen de gemoederen ook heftig hebben bewogen. Nu weien we. dat de onweersbui, welke over midden Europa hing. hoe dreigend van aanzien ook, geen groote onheilen meer zal aanlichten de zwarte wolkenmassa drijft af, de lucht gaat verhelderen. Geen hersielbetali-igen meer, een zeker komende schuldenschrapping door de Ver. Staten, een waarschijn lijke vermindering van militaire lasten geen fascistisch avontuur in DuitscH- 'a id, oplc o, e de koersen op d internationale beurzen, hier en daar wat meer werkgelegenheid. zijn al die dingen tesamen geen hoop volle teekeneu? We moeten ons door de droeve omstandigheden van het oogenblik niet blind laten maken voor het verhelderend schijnsel van een betere toekomst. Het is niet noodig in tegendeel, het zou verderfelijk zijo cm de waarheid geweld am te doen, teneinde een beter verschiet te suggereeren, maar men meene ook niet, dat men zijn medemenschen ein weldaad bewijst door het prssi misme in elkanders gemoed omsloten te houden en elkaar af te wenden van het licht, dat daagt. Tegenspoed behooren we waardig te doorstaan, lettende op de teekenen welke een goeden keer beloven. Vaardig blijven en opletten Folklore aan 'n ouder- wetsch Ven ray seh haardvuur. i. Als we de „oude" raenschen nog eens hooren spreken vdh de vroe gere buurten en buurtschappen, vooral op de boer, dan doet het een folklore-minnend hart warm popelen. En we wcsschten ors vaker te zit ten aan zoo'n haardvuur bijeenkomst, t Is thans met deze „gans veranderede tieje, die gaar nie baeter zien" voor ons 'n... fata morgana. Ik heb verschillende oudere men- schen in Venray dan deze keer, dan n andere keer aan den praat gekre gen, omdat ik in mijne publicaties „Limburg aan Chsistus" over de Limburgscbe Legenden, Sagen en Sproken (belangstellenden volgen ze ook Venray niet wilde vergeten. Elders duwt men de folklore uit z'u hoeken in het licht ermee. Peel en Maas stelde reeds z'n kolommen aan anderen (en 'n enkele keer aan mij reeds) disponibel voor volksver telling en folklore. Welnu... enkele maanden „riep" dhr. W. J. om eens onze eigen Venraysche folklore in Sagen, enz. 'e doen weten aan anderen, op te sturen ter publicatie. Uit mijne verzameling zal ik dan eenige mijner notities opdiepen. Moge ze onze lezers bevallen „Oude dingen" zijtt gaar-nie slecht, en we krijgen er zoo'n goeden kijk mee op ons volk en onzen volksaard van vroeger. Daar zat nog geloof en romantiek in 1 en goede humor vermengd met waarneming en Ik zal m'n sagen en vertellingen uit Venray zoowel in schetsende alswel in ver balenden vorm weergeven. Eigen namen geef ik zoo weinig mogelijk alleen dan als ik toestemming heb én om de type zelf. De eene sage of vertelling za' beter bevallen dan de andere men beschouwe het gansche. Daarbij, ik geef hoofdzakelijk die sagen en vertelsels, welke weinig beken 1 zijn w.z. nog niet gepubliceerd zag of niet als verhaal door een andere „letterman" bewerkt. Men amusecre zich ermee, doch denke er óók eens om na. GERARD LEMMENS. Tegen de organisatie Bij de voornaamste gebeurtenissen in eigen land moeten we allereerst aansluiten bij een klacht omtrent tegenwerking van de R.K. stands organisatie door R.K. patroons. Het ging hier over de directie der Hero fabriek. De Volkskrant, deze zaak besprekend, zegt o.m. nog het vol gende Et zijn nog meet van die fraaie exemplaren in ons land die openlijk of bedekt, meestentijds bedekt, doch voor de arbeiders duidelijk. z\ h tegen de vakorganisatie verzetten, hetgeen te ergerlijker is indien de heeren 'n plaa's vervullen in kerk en armbesturen. Door die heeren en door het toe laten van die heeren in genoemde colleges wordt ontzettend veel kwaad gesticht. Om maar niet te spreken van de hongerloooen, die juist zij plegen te betalen; maar 't kan, want het per soneel is machteloos. Een a ider staal je van mac hts misbruik in dezen tijd werd ons dezer dagen door het overleggen van een stuk medegedeeld. Het komt voor, dat wisse's wcr den teruggestuurd. Dat risico komt voor den onder nemer, die tot taak heeft voor het leveren van goederen zich te over tuigen of de afnemer solvabel is. Wat doet men nu Bedoelde directie deelt haar geheele personeel mede. dus aan arbeiders en kantoorpersoneel tevens, „dat van de stroppen, welke ons vanaf heden bezorgd worden, het personeel pond pondsgewijze 25 pCt. in het verlies mededraagt." Zóó wordt het veriies „gesociali seerd", terwijl de winst ten particu lieren bate wordt aangewend. Wij zullen Rerum Novarum en Quadragesimo Anno maar buiten beschouwing laten alsmede de vraag tot welke „gezindte" de werkgever behoort en of hij in eerij bestuur zitting heeft, aldus besluit het ge noemde blad. Neen, neen, het is op zich al erg genoeg en er zal in veler mentaliteit nog heel wat moeten veranderen, voor we komen tot djn opbouw eener nieuwe maatschappij, op de grondslagen van rechtvaardigheid en liefde vooral, zooals onze sociale Pausen die wenschen. Geld oppotten. Van ousociaal handelen gesproken, daarvan hebben we nog zoo n staaltje gelezen, zij het dan op heel ander gebied. In den Haag werd ingebroken. Maar ditmaal was de buit wel iets bijzonders. Vooreen bedrag van on geveer twee ton aan goud, sieraden en juweelen viel den dieven in han den. Het is wellicht niet geheel juist, dat al die juweelen zijn aangeschaft als een soort geldbelegg nj, Maar wanneer we daar lezen, dat de in breker een zak met 1000 gouden ponden Sterling mee kon nemen, ter waarde dus van ruim 12000 gulden en voor tienduizenden guldens aan diamanten en kostbare parelen, dan zouden we haast geneigd zijn om te vragen, of menschen, die in deze tijden op die wijze huo vermogen beheeren, niet hun verdiende loon kregen. Wij hebben wel eens meer ver halen gehoord van eenvoudige boerenmenschen die in dom onver stand hun geld in een kous stoppen onder de grond, omdat zij meenden, dat het op die wijze alleen veilig was. Deze eenvoudige menscheo hadden Datuurlijk niet het minste begrip hoe weinig sociaal een derge lijke houding was en dat zij door een dergelijke dwaze geldbelegging, de gemeenschap te kort deden. Maar dat in kringen als hier het geval was, ook dergelijke practijken wor den toegepast en men daar voor toanen aan waarde in zijn kamers als 't ware voor het grijpen heeft liggen, zal toch wel in brcede kringen een verrassing zijn geweest, Zou dit geval op zich zelf staan? En zou er zoo niet een massa dood kapitaal want dat is werkelijk dood kapitaal overal liggen opgestapeld? En dat, terwijl alom om kapitaal geschreeuwd wordt, groote werken moeten worden s'opgezet wegens kapitaalgebrek 1 Zoo wordt de werkloosheid in de hand gewerkt. Het is maar eens goed. dat zulk een toestand aan bet licht komt. Mogelijk brengt het bij ar d ren de schrik erin en maakt het een einde aan een dergelijk onmaatschappelijk oppotten. Verschuiving van eigendom. De landbouw zucht onder zwarig heden Nemen we eens de enorme ver schuivingen in e:gendom, welke we den laa'sen sijd vooral wcarnen ei. Vele bedrijven zijo mei hypotheek belast. Daar de waarde tuimeling der bedrijven reiken vele bypoiheken boven de werkelijke waarde uit. Gevolg is, dat hypotheekhouders voor een krats boerenbedrijven en landgoederen in bezit krijgen. Zoo komt er hoe langer hoe meer scheiding tusschen grondbezit en grondbewerker en zijn hoe langer hoe meer grondbewerkers nog slech s in schijn eigenaar van den grond. Het is nu reeds zoover gekomen, dat onze hypotheekbanken zich gaan omzetten in maatschappijen tot ex ploitatie van onroerende goederen, wat beteekent een concentratie op groote schaal ook van den juridi schen grondeigendom ia de handen van gelduitleeners en het wegglijden van dien eigendom uit de handen der weikers. Een toeneming dus van de „economische dictatuur" van het geld en een sterke vermindering van het aantal eigenaren precies het tegeuovergeste'de resultaat van datgene, wat de Ecycliek Quadra gesimo Ar no bepleit. Het wordt hoe langer hoe meer, ook in dea lam bauw, ern tce faad zooals we dien hoorden typeeren door een aalmoezenier van sociale werken: de disch der natuur, die overvloed bevat voor allen, is op- geeischt door s'echts enkelen en de massa daast om den disch heen en moet zich vergenoeg n met de brok ken en kruimels, die de grootmach ten zoo goed zijn le laten vallen Werkloozenzorg 1 millioen per week Nu nog even het klemmende vraagstuk der werkloozenzorg. Over het tijdvak van 29 Mei tot en met 2 Juli werd in totaal aau werkloo zenzorg meer dan I millioen per week betaaldl Een cijfer om van te schrikken, niet in de eerste plaats om het be drag, maar om de ellende, welke het tot uitdrukking brengt, n.l. den moreden en lichamelijken nood van honderdduizenden onzer medemen schen, die werken willen en kunnen maar geen werk kunnen krijgen. Dat is een aanklacht tegen de wereld-maatschappij, welke hoe lan ger hoe luider klinkt en die nood zakelijkerwijze de verradicaliseering der massa meet bewerken. VENRAY. 6 Augustus 1932. Vuurwapen wet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de houders van machtigingen tot het voorhanden hebben van vuurwape nen, deze opnieuw moeten aan vragen, daar de geldigheidsduur 1 Septembar a.s. verloopt. Er is gelegenheid tot het aanvia- gen van nieuwe machtigingen van 16 lot 20 Augustus a,s. ter Ge meentesecretarie, waar aanvraagfor mulieren tegen betaling van f0.10 verkrijgbaar zijn. De machtigingen zelf kosten f lé per wapen. Zij, die na 1 September geen nieuwe vergunning bezitten dienen hun wapen binnen drie dagen na genoemden datum ten gemeente huize in te leveren. Venray, 3 Augustus 1932. De Burgemeester van Venray. O. VAN DE LOO. RECTIFICATIE. Vergadering van den Raad der Gemeente Venray, gehouden op 28 Jun^ 1932 des namiddags 4 uur. Tot ons leedwezen zijn in de in ons blad van Zaterdag 30 Juli op genomen Raadsnotulen tengevolge van misstelling een tweetal fouten geslopen, die herstelling behoeven. In de tweede kolom, twee en twintigste regel van boven staat „Spreker had het mooier gevonden, dat de Ministers, Kamerleden en andere hooge ambtenaren met dubbele betrekkingen of pensioen en daar naast nog een hoog salaris eens met zich zelf begonnen waren en eerst op hun eigen salaris eens flink hadden gekort." Volgens deze lezing zou aldus gesproken zijn door den Voorzitter, dit i3 echter niet juist. Dit is gezegd door den Heer van Boven en moet volgen achter de woorden van den Heer van Boven: „maar blijft spreker (de Heer van Boven) het onbillijk vinden, dat de Regeering deze korting op toch al zoo lage salarissen eischt en dat over de geheele lijn", (eerste kolom, zeven en twintigste regel van beneden). Verder staat in de laatste kolom, acht en zestigste regel van boven Dit is niet mijn? schuld geweest, wel die vaa den Secretaris. Gelezen moet worden dit is niet mijne schuld geweest noch die van de Secretarie, zegt de Voorzitter. In een deel der oplage komen deze fouten niet voor. De tweede Noord-Limburgsche Wandeltocht. Een 650 tal deelnemers en deel neemsters vereenigdeu zich Zondag middag op het sportterrein alhier, om deel te nemen aan den wandel tocht Venray—Overloon Holthees Maashees GeysierenOostrum, een afstand van circa 25 K.M uitgeschreven door de Venraysche Turnclub „St. Christoffel". Om kwart over een zette de lange stoet zich in beweging, onder trom geroffel en hoorngeschal. Op den Overloonschen weg begon de eigen Mjke wandeltocht. Overal wa? veel belangstelling en werd volop drink water voor de deelnemers beschik-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1