Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. (manufacturen! fYOORDEEÜö5T/' (VOODD^LItóTf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. De ervaringen van een lang en werk zaam leven. Betalen Algem. weekoverzicht Provinciaal Nieuws Zaterdag 16 Juli 1932 BLIJKEN TOCH HET Drie en vijftigste Jaargang No. 29 EEL EN MAAS PRIJS DER ADVERTËNTIEN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7\i cl. - bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNUK1IOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent O. L Viouw Behoudenis der Kranken, Oostrum. Dezer dagen heeft George Lans buty, de 73 jarige Voorzitter der Engelsche labourpartij, voor een in eerbiedige stilte luisterend parlement de noodzakelijkheid van een gods dienstige herleving betoogd. Volgens de „Daily Express" scheen 't soms alsof men zich in een bedehuis bevond. Lansbury verontschuldigde zich voor hetgeen hij zeggen ging. vree- zende inbreuk te maken op de r gelen van het debat, maar hij vroeg voor zich het voorrecht van een ouden man, die niet veel jaren misschien niet veel maanden meer te leven heeft. Deze oude wereld, zoo sprak hij, onder volmaakte slit*, moet van richting veranderen, gij en ik en ieder van ons, hebben op verkeerde wij?e geleefd. Als het Engelsche parlement werkelijk in t Evangelie geloofde, als het dacht, behandel anderen zooals g« zelf wenscht be handeld te worden, dan zouden wij de wereld kunnen aanvoeren in een grooten heiligen kruistocht. Indien we bet wilden, zouden we het kunnen. We moeten gaan werken, niet alleen voor ons zelf, maar in dienst der anderen, wij moeten niet meer van de wereld vragen dan we bereid zijn terug te geven. Indien ge het wilt, kunt ge het. In een artikel in de „Daily Ex press" komt Lansbury op deze gedachte terug en deze uiteenzetting schijnt ons zelfs al is eenig voorbe houd noodzakelijk, belangwekkend genoeg om er de hoofdlijnen uit over te nemen. Jaren geleden, schrijft Lansbury, toen mijn geest zich begon te openen zag ik, dat allerlei tegenstrijdigheden over geloof en godsdienst verkondigd werden. Soms geloofde ik, of meen de ik te gelooven, dat er geen God geen hiernamaals was. Dan weer, na 't lezen van etn ander boek, keerde mijn geest terug tot het geloof in God en in een beter leven. Na jarenlange ervaringen ben ik in vele dingen m.nder dogmatisch geworden. En toch zijn tot mijn groote voldoening, vele geloofspun ten zeker voor mij geworden. Aan het bestaan van God, den hoogsten en besten dien m'n geest zich denken kan, bestaat voor mij geen twijfel. Ik ben et zeker van ■dat, wat wij gebed noemen, een realiteit is. en dat het wordt samen gevat in de woorden: gebed is 't oprecht verlangen der ziel, uitgedrukt of onuitgesproken. Met vertrouwen aanvaard ik ook dat het leven, op een wijze die ik niet verklaren kan, eeuwig is. Staatslieden en wij, gewone men- schen, wij redeneeren cn twisten, wij stellen ons hoofd tegenover ons hart en roepen luid, dat ons ver stand en niet ons gevoel ons leiden moet en vergeten, dat de wereld nooit den koninklijken weg der liefde is opgegaan, zooals hij ons gepredikt werd door Jesus, Paulus, St. Franciscus en Tolstoi. De wereld smacht en dorst naar vrede, 't Is mij soms, a'sof ik den roep hoor weei klinken, die twee duiiend jaar gelede:- tot Is-eël klonk: Keer terug, bekeer u; waarom wilt gij sterven? Keer terug en wend u af van uw ijdel, zelfzuchtig zoeken naar per soonlijken rijkdom en leer van Christus, dat ware rijkdom volks rijkdom is en waar geluk alleen te vinden is, waar 't wordt gedeeld. Wij moeten inzien, dat men in onze dagen niet zeggen kan. dat bet Christendom niet de proef heeft doorstaat), omdat men van een prcef van het Christendom niet spreken kan. Neg nooit heeft m:n de proef ermede genomen, behalve door af zonderlijke personen. Men meene niet, dat ik geen eer bied heb voor hen, die in hun leven God dienen, op de wijze, die zij bet beste achten. Maar voor mij moet de leer van Christus beleefd worden tusschen mannen en vrouwen, die hun dage- lijksch brood verdienen en tusschen de vo ken in hare verhoudingen tot elkander. Alles wat d:t bdet, moet uit den weg geruimd worden, wij moeten er den weg voor banen, dat allen één groot gezin kunnen worden. In dit verband gaan mijn gedach ten naar den H. Franciscus, die de banden verbrak, welke hem met een rijk geslacht verbonden en die heen ging, niet naar de afzondering, maar de wereld in, om God te dienen in den dienst van z'n evenmensch. Dien geest moeten wij overnemen wij moeten niets voor ons zelf vra gen, dat wij niet bereid zijn met anderen te deelenl 't Klinkt, misschien hard. Wij mogen echter niet ver geten de geccbiedenis van den rijken jongeling, die bedroefd heenging; hij ging den weg op, dien zijn hoofd hem ingaf, in plaats van den weg, dien de Heer hem wees, en was zeer bedroefd. Ik kan de opvatting niet deelen, dat bet volgen van Christus leer onheil en elleude brengt, omdat naar mijn meening. Zijn leer de belofte heeft van dit leven, zoowel als van het toekomende. Dit wordt bewezen door het feit dat het belijden van den godsdienst met de lippen en het verloochenen van zijn geboden in het dagelijksch leven ons gebracht heeft, waar we zijn. Het is ongetwijfeld mogelijk, zoowel voor de meest ontwikkelden als voor de meest onwetende, in te zien, dat het onze plicht en onze vreugde zijn moet, geheel en al om te keeren en in plaats van zelf zuchtig aan ons zelf te denken, te besluiten, dat wij in samenwerking de leer van Hem zullen volgen, die sprak zooals niemand ooit gesproken had en ons leven te grondvesten op liefde en saamhoorigheid. Voor wie hebben wij den raeesten eerbied in de geschiedenis der we reld? Voor groote financiers, groote veroveraars? Zij mogen hun plaats innemen in het boek der geschiede nis, maar hunne wecken vergaan. Caesar en Hannibal. Alexander en Napoleon zijn namen van wereld veroveraars. De rijken, die zij ge sticht hebben, zijn in puin gevallen. Maar de waarheden, die Christus geleerd heeft leven nog. Zijn leven is nog levend. Eveneens het leven en het werk van den greo'sten zijner volgelingen St. Franciscus van As- sisië. Omdat wij, in weerwil van de inconsequenties, van ons zwak en droevig bestaan de overtuiging hebben, dat liefde beter is dan haat deelen beter dan houden, en dat 't najagen van persoonlijk voordeel stof en asch is. De wereld is vol stoffelijken rijk dom, vol van alles wat ons gelukkig kan maken. Maar ook is zij vol van ellende, haat en hebzucht. Hoe komt dat 1 't Antwoord is eenvoudig, wij willen niet aannemen de eenvoudige waarheid, dat wij allen kinderen zijn van één Vader en dat wij allen den overvloed moeten deelen, dien Zijn goedheid en voorzienigheid ons toe zendt. Ik ben mij mijn eigen tekort komingen bewust, mij bewust, dat ik slechts in 'n heel geringe mate leef, zooals ik gaarne leven zou. Maar zooals bij u, die dit leest en voor iedereen, staat ook mijn leven midden in een maalstroom van wedijverenden strijd, waaraan ik dan eerst zal kunnen ontkomen, als de dood mij bevrijden zal. Mijn stoffelijk leven is met het uwe samengebonden eD kan er niet van gescheiden worden. Daarom roep ik om een algemeene verande ring door persoonlijken ommekeer. Wij moeten in deze dingen „op nieuw geboren" woiden en de al- tijdblijvende waarheid aanvaarden, dat 't geluk van allen afhangt van 't geluk van den enkeling. Tot zoover Lansbury. die zeker geen Katholiek is. Maar wieDs levenservaring toch gaat in de rich ting van hetgeen de H. Vader nog onlangs zoo krachtig in zijn jongste Encycliek heeft uiteengezet als het eenige middel om een nieuwe betere samenleving te bouwen. In het zakenleven is een der ern stigste gevolgen der maa'schappelijke crisis, het slecht en ongeregeld binnen komen van betalingen. Het is voor velen inderdaad moeilijk, voor som migen zelfs onmogelijk geworden om hun finaDcieele verplichtingen prompt na te komen. Men mag niet te hard over ze oordeelen, want een mensch geeft zijn zaak, bron van bestaao, niet een-twee drie prijs: Alvorens hij zich laat slachtofferen door de om standigheden, probeert hij eerst van alles om het hoofd boven water te kunnen houden en in dat hardnekkig streven gaat hij misschien oabewust wel eens iets verder dan in gewone tijden moralicer te verdedigen zou zijn. Ilij laat zich verleiden tot het aanvaarden van verplichtingen, welke hij hóópt, niet zeker wéét, te kunnen nakomen. Anderen hebben zich door geheel onvoorziene omstandigheden, als waardevermindering van opge slagen artikelen en vrij snel vermin derde omzet, ten ondergang laten voeren. Zij zijn zuivere crisisslacbt- offers. Er zijn echter ook nog heel wat lieden, die van de crisis weinig of geen kwaad weten, en tóch crisis- allures hebben aangenomen. De menschen scheiden in deze dagen moeilijk van hun geld. Betalingen worden keer op keer uitgesteld, blijk baar omdat men het zonde vindt om zijn geld te offeren en omdat men ia de maatschappelijke omstandig heden zoo'n gemakkelijk en voor de haud liggend voorwendsel heeft om het nakomen zijner verplichtingen te verdagen. Wie zich vroeger geneereo zou om een looper met een kwitantie van de deur terug te sturen, vindt dat nu de gewoonste zaak van de wereld 't Is immers crisis En als een zakenman dan eindelijk op be taling aandringt, wordt hem dat vaak kwalijk genomen. Zoo'n man, re leneert de wanbetaler, moest zich schamen Hij weet tocb, dat ik goed ben voor het geld heet het verder en zoo'n zakenman moet in dezen tijd dankbaar wezen ja, dankbaar dat hij nog zoo'n goeden k'ant heeft. Inderdaad, in vele gevallen kan men nog zeker zijn van z'n geld, dat men hier en daar bij zijn klanten heeft uitstaan, maar wat kóópt men voor zulke zekerheid, zoolang men het geld niet in handen heeft De handel is zeer moeilijk tegenwoordig, de fabrikanten en grossiers leveren liever óók Jantje-Contantje. Zaken man noch grossier kunnen makkelijk meer crediet krijgen op de Bank. Als nu ook de menschen, die nog prompt betalen kunnen, in de crisis een voorwendsel gaan zoeken om het nakomen hunner verplichtingen voort durend te kunnen uitstellen, dan werken die lieden mede aan een verdere afbraak van ons zakenleven, dan bevorderen ze de armoe en werkloosheid. Zonder een vlotte financieele af wikkeling, zoo hoorden we dezer dagen een zakenmau oordeelen, loopt tenslotte alles in 't honderd. Zoo is het. En daarom doen we een beroep op allen, om financieele verplichtingen tegenover elkaar zoo prompt en vlug mogelijk na te komen, óók al valt dat wel eens moeilijk. Door zóó te handelen dienen we aan de maat schappij de beste remedie toe tegen haar crisis-ziekte. Werk la'en uit voeren, zooverte dat nuttig kan zijn en financieel mogelijk is, en daarna vlot betalen, dat is nóg beter dan crisisslachtoffers steunen Men be zweert er de crisis mee, voorkomt, dat er nieuwe slachtoffers worden gemaakt en men helpt menschen door het bevorderen van den handel aan werk. Doordat de crediet-bronnen zijn opgedroogd, zit iedere zakenman te popelea naar geld. Geeft hem ten minste datgene, waarop bij recht heeft. Dan kan ook hij weer koopen en betalen en dan kan de fabrikant weer laten weikeD. Betalen het is een crisis-noodzaak! Wat zal Amerika nu doen l Het Kabinet Herriot De Ont wapeningsconferentie. Oproe rige bewegingen overal. Ver gane oorlogsbodems. De schoenen magnaat Rata omge komen. De wereld blijkt er zich wel wat te zeer over te hebben verheugd, dat het accoord van Lausanne, een slotbetaling van 3 milliard door Duitschland, alle herstelkwesties van de baan zou hebben geschoven. Er blijkt n.l. een soort geheime afspraak te zijn gemaakt, dat het accoord slechts zou gelden voor het geval, dat met de Ver. Staten overeen stemming kan worden verkregen omtrent schuldenschrapping ten be hoeve der vroegere geallieerden. Men heeft aldus bereikt, dat Duitschland mede in dien zin aan drang op de Ver. Staten zal uitoefe nen. En als die dan toch weigeren zoo heeft Von Papen gevraagd. Dan zullen we opnieuw beraadslagen, heeft Mac Donald beloofd, en in geen geval zouden dan de oude Young betalingsverplichtingen zondei meer in werking treden. Op initiatief van het secretariaat der Laussanne- cotiferentie zijn daarop uitnoodigin- gen verzonden voor een in het najaar te houden economische wereldconfe rentie, waar men de Ver. Staten tot een schrapping der geallieerde schul den hoopt te bewegen. Amerika heeft de uitnood gi g al aanvaard, maar tevens onomwonden te kennen ge geven, dat het slecht te spreken is over de manier, waarop men te Lausanne over de beslissingen der Ver. Staten is vooruit geloopen. We denken niet aan kwijtschelding van schuld, buldert men in Washing ton. In den Amerikaanschen Senaat is een particuliere enquête gehouden, waaruit bleek, dat 78 leden tegen annuleering der oorlogsschulden waren, 4 weigerden mededeeling van hun standpunt, 14 waren afwezig. Van 282 leden van het Huis van Afgevaardigden verklaarden zich 255 tegen annuleering, 149 leden waren afwezig. De leider der republikeinen in den Senaat gaf de volgende ver klaring „Ik zal de oorlogsscbulden noch schappen, noch herzien, onver schillig welke beloften in Lausanne zijn gedaan, of welke overeenkomst is getroffen. Ik geloof niet, dat het Amerikaansche congres de geallieerde schulden ooit zal herzien of vermin deren". Senator R^ed verklaarde, dat hij... eeuwig tegen schrapping of vermindering van oorlogsschulden is en blijven zal. Dat alles is wel zeer in strijd met de optimistische zienswijze van den Engdschen premier Mac Donald, die van de week in het Lagerhuis verk!ea*de„Ik geloof, dat er in heel de wereld geen land bestaat, dat eerder bereid is om mee te hel pen, de verwarring en moe liikheden, waardoor wij ons thans zien om ringd, uit den weg te ruimen, dan juist de Ver. Staten en het Ameri kaansche volk". Och ja, de Amerikanen zullen wel moeten bijdraaien. Duitschland meest en zou ook tot de laatste cent moeten dok ken en wat is er van alle financieele eischen van Frankrijk vervuld Herriot is den toestand meester gebleven in de Fransche Kamer, maar daarbij heeft hij stelling moeten nemen tegen zijn socialistische vrien den en zijn radicale medestanders. Bij een poging der socialisten bij de behandeling der saneeriDgsvoor- stellen om den diensttijd van 1 jaar op 10 maanden terug te doen brengea en de herhalingsoefeningen af te schaffen, bleef de regeering. welke zich tegen de voorstellen ver zette, met 360179 stemmen, dank zij de rechterzijde in de meerderheid, maar daarbij gingen 50 leden van de partij van Herriot, de radicaal-socialisten, met de socialisten mee, 50 leden schaarden zich om den premier en 50 onthielden zich van stemming. Het linksche kartel is door deze beslissing gebroken Herriot kan nog slechfs steunen op een z.g. wisselmeerderheid. Intusschen is de Kamer tot het najaar op recès gegaan. De 8 kleine staten ter Ontwape ningsconferentie zijn er van de week op blijven aandringen, dat nog vóór het voorloopige uiteengaan een aantal besluiten worden vastgesteld, als een verbod van bombardementsvliegtui gen en van luchtbombardementen, zware tanks, verplaatsbare zware artillerie, van chemische en bacterio logische oorlogsvoering enz. In België heeft de regeering haar handen vol aan de mijnwerkers- staking, welke een revolutionnair karakter zou hebben aangenomen. Er zijn eenige dooden gevallen, maar de toestand verbetert wat en de regeering heeft werkgevers en -nemers aan de couferentietafel vereenigd. De beweging is opgezet ten behoeve van een rouleer-systeem met terug name van de reeds ontslagenen en handhaving van het loonpeil tot 31 Aug. a.s. In Duitschland houden de politieke botsingen aan als gevolg van de rechtsche verkiezingsterreur en de opheffing van het uniform-verbod. Bijna dagelijks vallen er dooden. De sociaal-democraten hebben bij Von Gayl tevergeefs geprotesteerd en om een nieuw uniform-verbod verzocht. Brazilië is weer eens in een burger, oorlog gewikkeld als gevolg van de tegenstelling van belangen tusschen den koffie-staat Sao Paolo eD de overige staten der republiek. De staat Sao Paolo wordt door de insurgenten beheerscht. Ineen andere Z.-Amer. republiek, Peru, is door opstandelingen, welke intusschen verslagen zijn, een ont zettend bloedbad aangericht onder politie agenten en officieren van het leger. Behalve de Fransche marine, welke het verlies leed van de duikboot Promei hee mét de levens der 66 opvarenden, moest de Spaansche republiek het verlies boeken van een kruiser, welke op rots verging de 320 opvarenden werden gered. De Cechoslowaaksche schoenen- magnaat Bata is bij een vliegtocht doodgevallen. Hij beheerschte een belangrijk deel der wereld-schoenen productie. Zal het leger gedésorgani- seerd raken, nu de veldheer sneuvelde? VENRAY. 16 Juli 1932. WAARSCHUWING. Het is gebleken, dat verschillende aangeslotenen aan de Gemeentelijke rioleeriug. den rooster in de huis leiding, die ieder aangeslotene ver plicht is te hebben, hebben verwij derd. Deze aansluitingen voldoen Diet meer aan de betreffende ver ordening en kunnen verstoppingen en andere ongemakken hierdoor ont staan. Alle huisaansluitingen zullen van gemeentewege binnenkort worden gecontroleerd. Om moeilijkbeden en onkosten te voorkomen wordt ieder aangeslotene dringend verzocht, te zorgen, dat de roosters in hun buis- leiding aanwezig zijn, in behoorlijken staat zijn en regelmatig worden ge reinigd. Venray 13 Juli 1932. De Pu gemeester van Venray O. VAN DÉ LOO. Rudioinuzick. De Burgemeester van .Venray vestigt de aandacht op het bepaalde in artikel 50 der Algemeene Politie verordening. waarbij het verboden is door middel van een toestel, bestemd tot het hoorbaar maken van muziek of van de menschelijke stem, hetzij in de buitenlucht, hetzij in een afge sloten ruimte, voor de omgeving hinderlijk geluid te maken. Er zijn klachten ingekomen, dat sommige bezitters van radiotoestellen deze of buiten of vlak voor een open raam opstellen of zoo hard instellen dat het geluid zeer ver draagt en omwonenden tot zeer laat in den avond daarvan grooten last onder vinden. Dat is niet geoorloofd en kan in dergelijke gevallen proces-verbaal worden opgemaakt. Venray. 12 Juli 1932. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op 8 Juli 1932 bij hen is inge komen een verzoekschrift van Johan nes Verhaag, landbouwer, wonende te Venray—Oostrum D 5 om een verlof A als bedoeld in artikel 38 der Drankwet (staatsblad 1931. no. 476) voor de benedenvoorkamer van het perceel Oostrum D 5. Binnen twee weken na de dag- teekeDing dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. Vern-ay 12 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullings- reservö De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebben den dat door den Heer Minister van Defensie het navolgende is bepaald 1. Behoudens onvoorziene omstan digheden zullen op 1 October 1932 Daar de aanvullingsreserve overgaan a. de gewone dienstplichtigen der landmacht behoorende tot de lichting 1917, met uitzondering van hen, die de eerste oefeniDg met een andere lichting hebben beëindigd. b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1917 de eerste oefe ning hebben beëindigd, met uitzonde ring van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreservezijn overgegaan. 2. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zijn be stemd om in geval van mobilisatie eerste na de algemeene oproeping ia werkelijken dienst te worden geroe pen en dan op te komen bij de depots. 3. De rijksgoederen verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoem den datum naar bedoelde reserve overgaan zullen, met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zak boekje, in October 1932 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de in levering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren. dan stelt de dienst* plichtige, wien het aangaat, zich aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden bekend gemaakt wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. Venray, 12 Juli 1932. De Burgemeester Van Venray, O. VAN DE LOO Speelgelegenhoid voor Jonge Kinderen. Zooals men zich zal herinneren, is de Patronaatscommissie voorne mens om op haar Sportterrein aan den Leunschen Weg een speelge- legenheid in te richtea voor jonge kinderen. Bij nader inzien vindt men het geschikter om een belommerd gedeelte van het terrein uit te kiezen. Het spreekt vanzelf, dat er ook tijden zullen zijn, waarop grootere gedeel ten van het terrein mogen gebruikt worden. De installatie kost natuurlijk nogal veelook moet het toezicht worden gesalarieerd. De toegang dient, vooral met het oog op groote gezinnen, uiterst goedkoop te worden gesteld. Alles har.gt nu af van de finan cieele medewerking. Deze week zijn alreeds een aantal kaarten met ver zoek om eene bijdrage rondgezonden. Andere volgen nog. In de nu komende week worden de kaarten opgehaald in bijgevoegde te sluiten envelop. Niet onmogelijk dat deze of gene niet in staat is om een ruime bijdrage te beloven. Ook het „penningske der weduwe" is welkom. In ieder geval kan men het plan met sympathie bejegenen. Er blijkt ook animo te bestaan om op het Sportterrein een huis met café en winkel te bouwen. De even tueele keuze zal waarschijnlijk val len op iemand die thuis zijn beroeps bezigheden kan vervullen. Handboog. Begunstigd door prachtig zomer weer had 1.1. Zondag bij Sr. Hubertus te Merselo het 2e Bondsconcours plaats, uitgeschreven door den Hand- boogschuttersbond De Vriendschap. Ondanks het warme weer heerschte er onder de schutters een opgewekte stemming. De prijzen werden behaald als volgt Eerste zestallen le St. Hubertus, Merselo 178 p. 2e St. Anna, Venray 171 p. 3e St. Antonius. Halfweg 171 p. 4e St. Joris, Leunen 165 p. 5eOns Genoegen, YsselsteynlG3 p. 6e Diana, Venray 150 p. 7e De Eendracht. Veulen 142 p. 8e De Batavieren, Castenray 142 p. 9e St. Oda, Venray 126 p. 10e H. Maria, Oostrum 103 p. Tweede zestallen le St. Joris 143 punten 2e Diana 118 3e St. Antonius 111 4e St. Hubertus 103 5e St. Anna 95 6e De Batavieren 89 7e Ons Genoegen 88 8e St. Oda 80 9e De Eendracht 79 Personeele Kampioen le B. Camps, Ysselsteyn 39 p. 2e W. Claassens, Venray 36 p. Personeele baan Ie H. Swintcels, Leunen 24 punten 2e M. Keizers, Ysselsteyn 4 rozen 3e B. Camps, Ysselsteyn 4 "ieren 4e H. Wiilems, 4 drieën 5e P. J Poels, Oostrum 4 tweeën 6e F. Hoedemakers, Venray 3 eenen Het 3e Bondsconcours zal plaats hebben 18 September bij H. Maria te Oostrum. Uitslag Verloting Fanfare St. Cutliarina te Leunen. No. 46 ie prijs Rijwiellantaarn 56 28e Tabaksdoos 59 12e 6 messen en vorken 94 8e Stel hindto uw 209 17e Pijp met pond tabak 282 9e Gerookte ham 307 2le p|ats 372 10e Reuzen peperkoek ^94 23e Flesch wijn 5_1 11e Fototoestel D22 26e Pijp met tabaksdoos

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1