Jaarmarkt Crymoasium Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. Oistricts-Arbeids'oeurs Advertentie** De toelatings examens GEVONDEN: een pakje met zilver papier, prentjes enz. en een rijwielpomp. Inlichtingen Gemeente politie. Wegens rijden zonder licht werden deze week verschillende wielrijders door onze gemeentepolitie bekeurd. Op Zondag 17 Juli a.s. wordt op het Sportterrein aan de Leunsche weg het groot intern. Ruitersfeest gehouden, georganiseerd door de Venraysche Ruiterclub „Ons Ge noegen." Dit feest zal, gezien het groot aantal inschrijvingen van bekende binnen- en buitenlandsche renners, dat van vorige jaren verre overtreffen. De prijzen zijn ook aan merkelijk hooger dan andere jaren. Er worden nummers verreden van f 100 aan prijzen. In totaal worden 11 nummers verreden. Door de firma Schobbers, Radio- handel alhier, zal een Radio-toestel met gramafoon en microfoon worden opgesteld. Voor paikeerplaaisea direct bij het terrein wordt gezorgd. Uclmondsche Zangertjes Bij gelegenheid van de plechtige opdracht der nieuwe leden van de Jongelingen-congregatie zullen de bekende Helmondsche zangertjes, die in de afgeloopen winter in 't Patio naat alhier de Kerkmuziekavond hebben gegeven, op Zondag 17 Juli a.s. een plechtige H. Mis komen zingen. Aangezien toen allen reeds ver baasd waren over hun prestatie op gebied van kerkmuziek, zal onge twijfeld weer menigeen deze kleine zangers willen hooren. De H. Mis begint, als gewoon, na de Paters-Hoogmis.dus om half 10. Wandeltocht. De wandeltocht op 31 Juli a.s. schijnt veel belangstelling te wek ken. Van alle kanten komen reeds inschrijvingen binm n Verschillende prachtige prijzen zijn spontaan ter beschikking gesteld. Zie bijvoegsel. Ruim 500 personen naar liet Passiespel. Onder enorme dee'nime zal mor gen. 10 Juli, het uitstapje plaats hebben, dat de H. Familie georgani seerd heeft. Ongetwijfeld zullen allen een middag beleven, die in hen de beste gevoelens zal opwekken en het edel ste van hun menschelijk hart doet meetrillen met het door nameloor groot lijden fel kloppend en trillend Godmt nschelijk Hart van den Heiland Het groote gebeuren van de Goede Week heeft altijd een belangstelling- wekkende en stichtende invloed uit geoefend op het Christenvolk. Naar de lijdensmeditatie's luistert ons geloovige volk. telken jare gaarne en ook thans bewijzen ons dat de ruim vijfhonderd uit Venray, die er toch nog meegaan naar Tegelen. ofschoon er hier reeds velen het Passiespel gezien hebben en er ook fioantieele offers mee gepaard gaan. Het bestuur der H. Familie heeft getracht, het geldelijk bezwaar zoo klein mogelijk fe maken, om velen de gelegenheid te geven, zich te stichten aan het menschelijk pogen, om het lijden en sterven van een Godmensch uit te beelden. Moge het weer geen verstoorder, maar een helper zijn I Voor een goede regeling van het uitstapje deelen wij het volgende nog eens mede Alle deelnemers(sters) zorgen er voor te kwartier na twealf aan het station te zijn De fietsen kan men door de bereidwilligheid van defam. Camps gratis stallen in hare groote bergplaatsen. Zij, die zich opgegeven hebben voor de bus, komen op de Groote Markt bijeen. Te tien vóór twaaf rijden de eerste bussen af. Om het vervoer te bespoedigen houde ieder 'n dubbeltje gereed. De treincoupé's zija genummerd, toch kan iedereen plaats nemen waar bij wil, maar des avonds op ue terugreis is iedereen verplicht in dezelfde coupé plaats te nemen als op de heenreis. De nummering is geschied om hem juist te doen ont houden, welke coupé hij op de heen reis heeft ingenomen. Te kwartier na vijf is het passie spel afgeloopen, daarna staat het iedereen vrij te gaan, waarheen hij wil, alleen denke hij er aan te ruim acht uur vertrekt weer onze extratrein naar Venray (aankomst tien minuten „a half negen). Wij meenen dat het niet onnoodig is u tr cp te..wijzen, dat men zijn spoorkaartje en de entreebiljetten zorgvuldig beware ter voorkoming van moeilijkheden. Namens het Bestuur Kap. W. GEURTS. Dir. H. Familie. Op het 11 Juni 1.1. gehouden examen vanwege den Nederl. R.K. Bond van „Groote" Schrijvers „St. Genesius". slaagde o.m. voor Boek houden en Handelsrekenea onze dorpsgenoote Mej. Maria Winters. Genoemde behaalde voor eenige weken voor dezelfde examencommis sie het diploma voor Machine- schrijven. LEUNEN. Morgen Zondag zal de Fanfare „St. Cathaiina" Leunen alhier een concert geven. Aanvang 8 uur nam. HORST. Ia verband met de in de gemeenteraadsvergadering te be handelen subsidie-aanvrage voor de nieuwe kerk te Hegelsom is door het architectenbureau Franssen te Roermond een schets ingezonden van de te bouwen kerk met woning voor den te benoemen rector. Volgens dit plan wordt de nieuwe kerk 36 M. lang en 20 M. breed met afzon derlijk staande toren. De woning wordt aan de kerk vastgebouwd met een verbinding binnenshuis met de sacristie en kerk. Thans is de Kon. goedkeuring verkregen op de gemeentelijke ver ordening tot regeling der winkel sluiting op Zondagen. Ingevolge deze verordening kunnen voortaan alhier alle winkels des Zondags geopend zijn van half 8 tot half 12 uur des voormiddags. Stervende kiesvorcenigingen. We zijn nu al zoo ver, dat in deze streken een R. K. Kiesvereeni- ging officieel is opgeheven. Te Bergen is wegens gebrek aan belangstelling de afdeeling van den R.K. Kiezersbond vcor Limburg op gedoekt. Hier heeft men officieel den dood vaa het wicht geconstateerd, maar hoeve il kiesvereenigingen liggen nog in bewusteloozen toestand, zonder dat men weet, of ze nog levend zullen herrijzen? En hoeveel andere bestaan nog alleen op papier? En hoeveel an deren komen alleen bij elkaar, wan neer er Kamer- of Statenleden ge kozen moeten worden Daar zit de kiem van de dood der R.K. Kiesvereenigingen, het zijn kiesvereenigingen, kies-apparaten, in- plaats van kiezersvereenigingen. Als er niet spoedig naar middelen wordt uitgezieo, om de plaatselijke kiesvereenigingen weer te maken tot levende organen der R. K. Staats partij, dan loopt bet zeer spoedig met onze politieke organisatie danig mis. Want, een handjevol R.K. kiezers stelt de candidaten en kiest practisch de volksvertegenwoordigers. Dal loopt op den duur onherroe pelijk op een faillure uit. Uitbreiding werkplaats Blerick. Door de opheffing van het Bk uw- wagenpark te Tilburg zal de wagen werkplaats te Blerick een uitbreiding ondergaan. Verschillend personeel werkzaam aan de open- en gesloten goederenwagens is vrij gekomen. De overplaatsingen zullen ingaan per 1 Augustus. Het personeel wordt -verdeeld over de werkplaatsen Blerick en Amersfoort. Kaderlandsform. Naar wij vernemen zal in het garnizoen Venlo een detachement worden samengetrokken geformeerd uit een kaderlandstorm, tot het hou den der jaarlijksche zomeroefeningen. Deze zullen plaats vinden tusschen 25 Juli en 13 Augustus. ME1JEL. Het is de politie ge lukt den schipper die verleden week in deze gemeente als ook te Asten Vi erden en Someren verschillende persoden de dupe wist te doen wor den door zijn valsche voorspiegelin gen, waarbij dan telkens een of meer tientjes in den zak van den schipper verdwenen, op te sporen en aan te houden. Het bleek te zijn de 27-jarige schipper G. L. van H. uit Veghel. Op verzoek der Marechaussees is hij aldsar aangehouden en ra gedaan onderzoek ter beschikking van den Officier van Justitie naar Roermond op transport gesteld. Het geïnde geld, waarvan hij voorgaf dat het bestemd was om een boot, die hersteld moest worden te betalen, had hij inmiddels in drank en spel omgezet. Het tewerkstellen van buiten landsche arbeiders. Het Tweede Kamerlid de heer Maenen heeft aan den Minister van Waterstaat een vijftal schriftelijke vragen gesteld, waarin hij er op duidt dat de werkstaking bij de werken aan het Juliana-kanaal te Born is uitgebroken omdat de be palingen van het collectief contract, zooals deze vrij algemeen in de mijn streek worden toegepast niet worden nagekomen. Het tewerkstellen van buitenland sche arbeiders verwekt zeer groote verbittering bij de stakende arbeiders en de bevolking der streek, terwijl het meermalen uittartend optreden dier vreemde arbeiders orde- en rust verstoringen ten gevolge heeft Het Kamerlid vraagt den Minister ten slotte of deze niet van meeoing is dat. temeer waar deze werken voor rekening van den Nederland- schen Staat worden uitgevoerd, het tewerkstellen van buitenlandsche arbeiders moet worden onmogelijk gemaakt. De staking te Born. De xijksbemiddelaar in het vierde district, prof. mr. P. J. M. Aalberse, heeft de partijen, betrokken bij de staking aan het Julianakanaal te Born, opgeroepen tot een nieuwe bespre king op Woensdag 13 Juli a.s., in het departement van Economische Zaken en Arbeid te 's Gravenhage. Begrafenis oudste inwoonster van ons land. Te Maastricht werd Woensdag morgen onder belangstelling van de stadsbevolking en geestelijke en wereldlijke autoriteiten de wed. Magnée begraven, die 7 Augustus a.s. den leeftijd van 105 jarea zou hebben bereikt. Als laatste eerbetoon reed de stoet door de oude stad langs bet Vrijthof. In de vo'g- koetsen merkten we op den oudsten zoon van de overledene, den 73- jarigen Pierre Magnée. Aan de gevolgen overleden De 73-jarige L. H. uit Weert, werkzaam aan de zinkfabriek te DorpleinBudel, die bij de werk zaamheden aldaar van een hoogte van 6 M. viel en zwaar gewond bewusteloos werd opgenomen, is Dinsdag in het St. Jans Gasthuis te Weert aan de bekomen wonden overleden. Twee kinderen onder een kar. Woensdagmiddag sloeg te Ayen het paard van den landbouwer Luypers op hol. Het dier holdtf met de kar achter zich aan in de rich ting van het woonhuis van den ei genaar. Diens twee kinderen van 2 en 3 jaar oud die voor de woning op den weg aan het spelen waren, werden door het voorthollende dier omver geloopen en belden door het wiel der kar garaakt. Het jongste der beide kinderen werd ernstig gewond, het andere kind kwam er zonder noemenswaar dig letsel af. Dokter van Bracht uit Well was spoedig ter plaate ea ver leende geneeskundige hulp. Bosckbrund. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur brak brand uit in de bosscben aan de Hollaodsch-Duitsche grens tus schen Arcen en Walbeek. Het vuur dreigde zich uit te breiden tot de uitgestrekte boschbezittingen, die aan het Kasteel Riddergoed van Bonnighausen toebehooren. Oneer leiding van de heeren burgemeesters uit Arcen (L.) en Walbeek (D.) werd het vuur door de grensbewoners eD door de bewoners van het Missie huis St. Paul krachtig bestreden en gelukte het huo tenslotte den bosch- brand te blusschen. Hot weren van vreemde arbeiders. Naar de „Volkskrant" verneemt, overweegt de minister van Binnen- landsche Zaken de invoering van een wettelijke regeling, waarbij het in dienst nemen van vreemde arbei ders afhankelijk wordt gesteld van een vergunning der overheid. Honderdjarige overleden. Vijf maanden ouder dan een eeuw is te Geffen overleden mevrouw J. J. M. Stokvis—van Dijk. Smokkelary in West en Oost. Op surveillance te Heerlen, onder, Wouw, mocht het den belasting ambtenaar H. de R. en den gemeen teveldwachter H. M., uit Wouw, gelukken de hand te leggen op een partij van 800 Kg. frauduleus inge voerde suiker. Een der smokkelaars, een Belg. werd tevens aangehouden, terwijl de overige smokkelaars naar schat ting een bende van zeker wel 20 personen de vlucht konden nemen. Door de Ned. douane te Gen- dringen is Woensdagnacht een vracht auto aangehouden, die volgens den chauffeur met leege kisten beladen was, doch bij onderzoek verscheidene soorten goederen tot een waarde van ongeveer f 15.000 bevatte. De auto is in beslag genomen. Tegen de beide vervoerders is proces verbaal opgemaakt. Noodlottig ongeluk by liet vuurwerk. Donderdagavond is bij het vuur werk op hel strand fe Scheveningen een ernstig ongeluk gebeurd. Tijdens het afsteken van het vuurwerk, sprong te ongeveer tien minuten voor elf een zg.n. donderbus uiteen. De monteur. Bakker, van de firma J. Kat te Leiden, werd door de scherven aan de borst zoodanig getroffen, dat hij oogenblikkelijk dood ineenzonk. Het verder afsteken van het vuurwerk werd ontlast. Sensatie op de bruiloft. Op een bovenhuis aan de Kogel straat te Utrecht had men zich Woensdagavond opgemaakt eens echt bruiloft te vieren. Zooals meer bij dergelijke gelegenheden voorkomt, steeg tegen het nachtelijk uur de vreugde ten top. men hoste en danste totdat... o schrik... opeens de vloer zich begaf. Een angstkreet weerklonk, ezn wolk van puin en stof steeg omhoog en een panische schrik maakte zich van de aanwezigen meester. Bij onderzoek bleek gelukkig nie mand ernstige letsels te hebbeo be komen. Daar de benedenburen ook tot de genoodigden behoorden, gaf dit vreemdsoortig einde der feestvreugde ook voor hen slechts alleen wat materieele schade. Gevaarlijke stier. Woensdagmiddag is de landbou wer C. de H. in de Hondeloeper- polder onder Nieuwer Amstel bij 't losmaken van een stier, door het dier op de horens genomen en tegen den grond gesmakt. Hierbij werden hem drie ribben gebroken terwijl ook zijn neusbeen verbrijzeld 'werd. De stier kon door te hulp gescho ten personeel tenslotte worden ge grepen. Voor moeder. In het holst van den nacht van Zondag op Maandag verraste de politie een tweetal jongens die zich ophielden in de portiek van den winkel van de firma U. B. aan de Boddenstraat te Almelo. De politie dacht natuurlijk aan kwade bedoe lingen van de jongelui en onderzocht een en ander. Het bleek toen echter, aldus de „Volkskr" dat van kwade bedoe lingen geen sprake was, doch dat de jongens, twee broers van resp. 17 en 13 jaar, hier stonden te wach ten in verband met den uitverkoop, die den volgenden morgen zou plaats hebben. In de etalage namelijk had het tweetal een mantelpak opgemerkt dat maar f3 48 kostte en nu hadden de jongens besloten dit te koopen voor moeder. Natuurlijk werden zij toen onge moeid gelaten en hun geduld Maan dagmorgen beloond, doordat zij de hand konden ieggen op het mantel pak. Een groen front Colijn wijst bij het slot zijner rede, gehouden voor den Chr. Boeren en Tuindersbond, op de vet wa'ring, door de crisis op geestelijk terrein verwekt, blijkend o.a. uit de actie tegen de sociale verzekering en voor een „groen front". Alleen den practischen kant van dit laatste streven bekijkend zegt de antirevo lutionaire leider „uit het diepst van zijn hart" Ik kan mij dan voor onze boe ren geen meer onbevredigendeo toestand denken, dan wanneer zij zich zouden aansluiten tot afzon derlijke partijvorming. Degenen die dit aanbevelen overschatten de daarmee verbonden mogelijkheden zeer verre. Indien eens alle Room- sche, alle Chrïstelijk-Historische, alle Antirevolutionaire en alle vrij zinnige boeren zich vereenigden tot één eigen boerenpartij, ik herhaal, indien men ze allen kon vereenigeo, dan nog zouden ze het in de Tweede Kamer maar tot hoogstens 12 zetels brengen. Maar geen van de andere par tijen zou dan een landbouwspe- cialiteit in haar mijden hebben. Geen dier andere partijen zou daa ook maar een enkelen boer onder zijn kiezers tellen. En hoe wel ieder Kamerlid nog altijd ge acht wordt het heele Nederland- sche volk te vertegenwoordigeu, toch mogen we vragen wanneer meent ge nu, dat Uwe belangen het best bevorderd i uilen word n wanneer ge met 10 of 12 leden eener boerenpartij staat tegenover 90 of 88 andere leden of wanneer de geheele kamer diepe verant woordelijkheid gevoelt voor de belangen van land- en tuinbouw? Het formuleeren van deze vraag is al voldoende om- het dwa^e en vooral het gevaarlijke van afzon derlijke partijformatie aan te. toonen. Wie langs dien weg het belang van land- en tuinbouw denkt te kunnen dienen, verkeert in een droomwereld. Spuuje „onttroont" zyn koningen. Naar de Madrileensche correspon dent van de „Daily Herald" meldt, hebben de gemeentelijke autoriteiten van Madrid besloten de standbeel den vaa de vroegere koningen van Spanje, welke jaren lang het plein voor het koninklijk palies sierden, te „onttronen" Vele dezer beelden zijn reeds ont hoofd of in twee of drie stukken gespleten en vaa hun voetstukken verwijderd. Weer een baby ontvoerd? Naar de correspondent van de „Daily Express" uit Chertsey meldt, is de baby van een zekere mevrouw Patterson, wonende te Penton Hook bij Chertsey, Vrijdag 1 Juli j.l., op mysterieuss wijze van het grasveld voor mevr. Pattersons villa, verdwe nen. De politie is nog steeds bezig de nabij gelegen rivier af te dreggeo, maar tot dusver is nog geen enkel spoor vaa den tweejarigen baby ge vonden. Dinsdagmorgen ontving mevr. Patterson een met de schrijfmachine gejehreven brief uit Crnklewood, welke als volgt luidt „Een enkel woordje om u gerust te stellen. Uw zoontje is gezond en wel. Vergeef mij, maar ik had een kind noodig om het lief te hebben." De brief, welke niet gefrankeerd was, was onderteekend met vier initialen en in een postscriptum werd medegedeeld, dat de schrijvers op het oogenblik dat de brief door mevr. Patterson ontvangen zou worden, Engeland reeds zouden verlaten hebben en dat het nutteloos zijn zou, nog moeite te doen om hen op te sporen. Slapende baby gedood. Te Bishop Auckland in Durham stak Donderdag plotseling een hevige wervelwind op, welke schapen, lammeren en vogels bewusteloos tegen den grond sloegen. Houten hutten werden door den wind op genomen en eenige honderden meters ver weggeslingerd. Een kinderwagen, waarin een baby van 4 maanden te slapen lag, werd door den wiüd omver geworpen. Het kind werd door zijn ouders dood in zijn wagentje gevonden. Weet ge... dat ge kleverige sponsen weer schoon kunt krijgen dóór ze enkele minuten in 'n weinig gebluschte kalk met water te leggen en ze daarna met schoon water na te spoelen. dat ge harsvlekken kunt verwijde ren door stevig te wrijven met lap pen gedrenkt in spiritus. Niet bij vuur dat ge zwart geworden nikkel weer glanzend kunt ktijgen door het in te wrijven met ammoniak. dat ge het kraken van schoenzolen kunt verhelpen door de zolen nat te maken en ze langzaam te laten dro gen. dat ge verfvlekken uitsluitend kunt verwijderen door wrijven met terpen tijn. Voor het wegmaken van vet vlekken bezigt men benzine. Toen Herriot, de Fransche minis ter-president, deze week in Lausanne zijn verjaardag vierde, was er onder de vele pelukwenschen ook een brief, waarin 5 milliard Mark was b'jge sloten met de schriftelijke aanwijzing „Ter algeheelc kwijting". Het bedrag was in echte bankbilletten samenge voegd, maar... in vöör-oorlogsche. De fers'.eling z If meet ook faartvlijk gelachen hebben om deze overigens wrange grap. Het gaat in Lausanne niet meer om geld. De Frausche delegatie had al genoegen genomen met een Duit- sche slotbetaling van 4,2 milliard Mark, gedekt door Spoorwegbons (obligaties). De Duitschers weigerden, niet zoozeer om het bedrag, dat in werkelijkheid vermoedelijk toch nooit zou worden betaald, als om het principe. Men begreep echter, dat in Lausanne een resultaat moest worden bereikt om een geschilpunt minder over te houden in de tegenstellingen tusschen de volkeren en om de positie der regeeringen in hun eigen landen niet te verzwakken. Toen begon men te marebandeeren. Mac Doaald bemiddelde en stelde een slotbetaling van 2,6 milliard voor, zonder onderpand van obligaties. Toen hapten de Duitschers, maar ze stelden „voorwaarden" voor hun bereidwilligheid. Uit het Verdrag van Versailles moesten de clausules worden gelicht, dat Duitschiand de schuld droeg van het ontketenen van den wereldoorlog en dat het Duitschiand was verboden om zich te bewapenen. Aan algemeene ont wapening wilden de Duitschers óók wel meewerken, maar ze hebben reeds al'e vertrouwen in resultaten van Genève verloren en eischen daarom maar liever gelijke rechten met Frankrijk en andere naties, wat de bewapening betreft. In die po'itieke eischen wilden de Franschen niet treden, terwijl de Duitschers ze hard nekkig bleven handhaven. Dat w^d oorzaak, dat weer een critieke situa tie intrad en zelfs het bereiken van een schijn-resultaat twijfelachtig werd. Woensdagmiddag zijn de afgevaar digden en deskundigen van de zes uituoodigende mogendheden met voor de Duitschers Von Papen sl één, in plenaire zitting bijeenge komen, teneinde te trachten om nog op het laatste moment een uitweg uit de moeilijkheden te vindeD. Men is daarin niet geslaagd, daar de Duitschers hardnekkig bleven vast houden aaa hun politieke eischen, welke door Herriot werden afgewe zen. Mac Donald heeft tr voort durend op gewezen, dat een misluk king der conferentie tot een alge meene catastrofe zou leiden, maar dat heeft niemand van zijn stand punt kunnen afbrengen. Ook een avondzitting op Woensdag had geen gunstige gevolgen, de onderhan delingen werden verdaagd, zonder dat een regeling werd bereikt. In Fransche en Duitsche kringen heerscht pessimisme, maar de Bntsche afgevaardigden hadden tot zelfs op Donderdag van deze week nog hoop, dat een accoord kou worden bereikt. In ieder geval moeten thans beslis singen vallen, positieve of nega tieve. Twee Amerikaansche vliegeniers, Mattern en Griffin, willen trachten, in zes dagen om de wereld te vliegen Ze bereikten reeds in één ruk vanuit Amerika Berlijn, waar ze geestdriftig werden verwelkomd. Aanstonds ver trokken ze daarop naar Moskou, waar ze Donderdag aankwamen. Mandsjoerijë eischte van de week weer eens een oogenblik de aandacht der wereld." Als gevolg van een aan slag zoo wordt althans veronder steld is er een kruithus in de lucht gevlogen, waardoor de stad Toenbei totaal werd verwoest. Twee honderd menscheo, waaronder Japan ners, kwamen daa; bij om het leven. 3URS32Z.HS1 STAID YSSSAY van 1—8 Juli (932. GEBOREN Elisabeth J. G. Maessen, Merse- losche weg Mina J. M. Rongen, Heide Maria W. M. Seykens, Heide Petrus A. M. Janssen, Oostrum Josephina M. P. van Rens, Mer- selo. GEHUWD Gerardus Joh. F. Custers, 29 jaar smid en Maria J. F. Simons, 24 jaar z.b. beiden te Venray. OVERLEDEN Marlinus Direks. echtgenoot van M. A. Bom, 64 jaar, Scheide 3 Patiënten St. Annagesticht 1 Patiënt St. Servatiusgesticht. »BSSLUS1 DIESSÏSI Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Con gregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Leonard Jeul-en, 8 uur besteld Jaarg. voor Martinus Vermaten en echtgenoote. 10 uur begrafenis van de vrouw van Jean Stoot, 7 uur Lof. Dinsdag halt 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van P. Simons, 8 uur ieesmis, 9 uur de uitvaart voor vrouw Stoot. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Ida Poels, echtg. van Jac. Fonck, 8 uur Jaarg., 8 uur Jaarg. voor Michel Schraven en Anna Roelofs. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 Ieesmis, 8 uur besteld Sol. Jaarg. voor Martin Poels en echtgenoote. Vrijdag half 8 Ieesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Everard Messemackers, Agnes Geenen en kinderen. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas on de meisjes der 3e klas te biechten, 7 uur Lof. Zondag 31 Juli zal in onze parochie het feest der H. Kindsheid gevierd werden. De bekende missionaris Dr. Bernard Zuure zal in de H. Missen preken. Na de Hoogmis groote optocht. De ouders, die van plan zijn een of meerdere hunner kinderen, een costuum te laten maken, worden vriendelijk verzocht, zich eerst in verbinding te stellen met den Directeur der H. Kinds heid, Kapelaan Geurts. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoog mis met preek. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Maandag feestdag van de H. Veronica Maagd der 2e Orde. Volle aflaat. Dinsdag om half 8 Hoogmis, om 7 uur Lof ter eere van St. Antonius. Woensdag feestdag van den H. Fran- ciscus Solanus, belijder der le Orde. Volle aflaat. Donderdag feestdag v. d. H. Bona- ventura. Volle aflaat. Om half 8 Hoog mis, om 7 uur Lof. Vrijdag om half 8 Hoogmis, om 7 uur H. Kruisweg. Morgen Zondag kwart over 9 H. Mis en Vergadering der Jonge Derde Orde. De leden der Derde Orde, die Maan dag 8 Aug. mee willen gaan naar het Nationaal Mana-Congres te Nijmegen, kunnen zich nog opgeven tot en met Woensdag 13 Juli. Daarna gelieven de Bestuursleden zoo spoedig mogelijk de namen op te geven. St. Antonius-Patronaat. Heden Zaterdag om kwart voor negen korte vergadering van het Bestuur der Maria-Congregatie. Morgen Zondag Jonge Derde Orde; de Congregatie wordt uitgesteld tot Zondag 17 Juli, omdat op dien Zondag het koor vaa een vreemde Congregatie op bezoek komt en de Mis zal zingen. Verscheidene jongens, die dit zeer goed kunnen doen, worden vrien delijk aangemaand cm de achter stallige contributie te voldoen. Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 2 flinke boerendienstmeiden i kappersleeiling 1 bekwame dienstbode v. Venray 1 boerenknecht voor Horst 1 bakkersknecht voor Venray 1 huishoudster voor Geestelijke Bieden zich aan Roggemaaiers Burgerdienstmeisjes voor dad. 22, 20, 18, 16, 15 en 14 jaar. Dagmeisjes 16 en 20 jaar Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 3 meisjes 16 jaar burgerdienst 2 chauffeurs 3 bakkersknechten Boerenknechten en daglooners Roggebindsters Ondertrouwd Maria van de Voort en Pierre Maessen Huwelijksvoltrekking 2 Aug. '32 (Eenige kennisgeving v. Venray) voor hel nieuwe schooljaar zul len worden gehouden Zaterdag 1G Juli Aanvang 10 uur. 16 Woensdag 20 Juli.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2