Tegen Zonnebrand Puro! De erfenis Oemen^de Berichten Hierop letten SPRUTOL Schatten van Schoonheid te rapen zouden zijn geweest. Op het oogenblik staan de zaken heel anders. We voorzien, dat de prijzen van slachtgevogelte in AugustusSep tember belachelijk laag zullen zijn; Leghorns zullen dan nauwelijks 2 kwartjes kunnen opbrengen. Juist immers omdat de eierprijzen laag zijn. alsmede de prijs van rund en varkensvleesch en van vleesch- v.aren. welke men op de boterham pleegt te gebruiken, zal de consump tie-behoefte van slachtgevogelte sterk zijn verminderd, niettegenstaande de aanvoer van slachtkippen als gevolg vau slechte bedrijfsuitkomsten ster ker zal zijn dan ooit te voren. Kan men op bet oogenblik nog wat winst makeo op de eieren, dan zou die winst de straks te lijden verliezen op het slachtgevogelte kunnen dekken, maar van winst op de eieren is geen sprake. De leg der kippen is momenteel reeds aan het terugloopen en mag men aannemen, dat de dieren ons thans zeker zooveel aan voer kosten als wat ze aan eieren opbrengen. We hebben er dus geen belang meer bij om ze nog eenigen tijd aan te houden. Daarom is het aan te bevelen om de oude hoenders zoo spoedig mogelijk ter markt te brengen, ook al is de prijs niet be vredigend. want die zal van nu af aan in dalende lijn blijven gaan. Kan men de kippen aan poeliers kwijt, die per gewicht betalen, dan loont het wel de moeite om ze voor af eenigen tijd niet langer dan drie weken, want daarna loopt het gewicht Weer terug te mesten. Beschikken we over speciale nest hokjes, des te beter, anders houden we ze op een zeer bepeckte ruimte opgesloten, zoodat ze weinig bewe ging hebben. Een kip is goed om geslacht te worden, als men bet borstbeen niet geheel duidelijk meer voelt. Een goed mestvoer is samenge steld uit 20 pCt. tarwezemelen. 25 pCt. grof gemalen gerst, 25 pCt. gemalen haver. 10 pCt. aardappelvlokken en 20 pCt. dierlijk eiwit (n.l. gelijke deelen visch- en vleeschmeel), ge geven drie maal per dag. Na eiken maaltijd wordt de hoeveelheid ver meerderd tot zoolang de eetbakken worden leeggepikt één uur voor de nieuwe voeding. Daarbij geve men de dieren ook ho-itskool en grit. Twee uur voor de nieuwe voe ding werpe men wat tarwe op het overblijvende voedsel, waardoor die laatste door de dieren veel vlugger wordt opgepikt. Alvorens een mest kuur voor kip pen te beginnen, late men deze, daar ze natuurlijk heel ander voer gewoon waren, eerst 21 uur vasten, anders zullen ze zich niet makkelijk aan de nieuwe voedermethode aanpassen. In het algemeen zal men voor het komende legjaar de beste resultaten bereiken, althans het minste verlies hebben te boeken, als we het nieuwe seizoen, aanvangde October, met een sterk gereduceerde koppel hoen ders aanvangen. Een groote iodivi- dueele productie der dieren kan alleen voordeel afwerpen. Omdat de eerste- jaarproductie van op tijd geboren hennen het grootst is, zullen degenen die over een voldoend aantal jonge hennen beschikken, verstandig doen met alle oude hoenders op te ruimen. Wie niet voldoende jonge hennen heeft, houde naast deze alleen hennen voor den tweeden leg aan oudere bennen kunnen in geen geval meer voordeel afwerpen. Hij passé boven dien nog selectie toe. Hennen, welke den eersten leg nu zoetjes aan achter den rug hebben, cn straks vroeg in den rui vallen, beteekeqen als regel niet zooveel als legkippen. Goede eierproducenten ruien laat en vlot ze zullen na een bescheiden rust periode den leg ook weer vrij spoedig hervatten. nog al trolsch te werk gaande en alles beter wetende, van zijn eigen voortreffelijkheid erg over tuigd, zich zoo wat onfeilbaar wa nende. Dat alles ging langzaam strijken en maakte plaats voor meer gewo ne menschelijke toestanden, ge dachten en gevoelens. Wie zou Meester Dorrens van de Kleine Gracht ooit met een slang hebben durven vergelijken, want wanneer dan ook elke vergelijking mank gaat, deze zou op alle pooten mank gaan, hetgeen bij een slang die er geen heeft, slecht aangebracht zou zijn maar de slangen wisselen de huid telkenjare, en zou'n proces scheen nu met Harrike Dorrens om le gaan. Hij werd weer bescheiden vrien delijk, beleefd, gedwee, en voegde zich naar de bevelen van aen kapitein, de voorschriften aan boord, en wist door zijn vriende lijke omgang, de harten der me depassagiers zoowel als der be manning voor zich in te nemen. Iedereen had achting voor den gemoedelijken, lieven, voorkomen den man, grijzende haar en die denkende, ietwat droefgeestige trekken, en die droomende oogen. Wat hij droomde, als hij zoo dan aan het voorsteven, dan aan het acht2rsleven gezeten, in de golven, die in schuinsche krui singen met zilver gekuifd, huppe lend on dansend als in dartelspel de kiel omsloeiden, en met zacht geruisch zich zoo vertrouwelijk Boer Bastiaans wist, dat zijn dagen geteld waren. Hij mopperde niet; hij had het er tamelijk goed van genomen in het leven en had bovendien een hoogen ouderdom mogen bereiken. Slechts een zorg had hij: zijn Kee Kee was zijn dochter, het eenige kind dat zijn vrouw-zaliger hem had ge geven; een coeie meid, een beetje bonkig en niet al te knap. maar met een hart van goud.., Jammer, dat de jongelingschap van het dorp dat goede hart niet genoegzaam wilde waardeeren. Kee had attenties genoeg geschonken, maar niemand had zich laten strikken in de nette van Amor doorBastiaaDS dochter gespreid. Over de toekomst van Kee, die nu 35 j. was piekerde de oude boer. De notarisklerk zat aan 't ziekbed van Bastiaans. Het is een vertrouwenskwestie zei de boer. Van een testament en al die malligheden moet ik niks heb ben: 't kost allemaal maar geld en als ik dood ben, zou de Ontvanger nog precies weten, wat ie van me kan halen. Nou moet je goed luiste ren, van Maauen. zoo heette de klerk. In de kamer staat een oude secretaire en daarin zit 'n geheim vak. Lioks onder de rechter lade zit een knop en als je daar op drukt, kunt je den heelen rechter zijwand uitnemen. In het dan open komende vak ligt een groote gele enveloppe. Als mijn dochter die in handen krijgt, hoeft ze voor haar leven geen zorg meer te hebben. Het is een kwestie vao vertrouwen, van Maanen! Nooit heb ik er met haar over gesproken, want ik heb zoo mijn eigen principes. Als ik dood ben moet je ze die enveloppe geven.... en ze verder helpen als het kan. Kan ik op je rekenen, van Maanen. En denk er om de belasting hoeft er niets vaa te weten... Wees er gerust op Bastiaans antwoorde van Maanen, onderwijl hij den boer stevig de hand drukte. Bastiaans wilde hem wat geven voor de moeite, maar van Maanen wees dat fier af. Boer Bastiaans was dood, 'n paar weken al, maar van Maanen had met Kee nog met geen woord ge sproken over de erfenis, welke voor haar in de oude secretaire verscholen lag. Slecht was van Maanen niet diriect, maar een beetje egoïst. een beetje erg zelfs. Hij was 15 jaar nog altijd vrijgezel, omdat hij het steeds zonde had gevonden om zijn inkomen met een vrouw te deelen. Tegenwoordig vond hij wel iets te zeggen voor het huwelijk. Als 'n mensch zijn eerste jeugd een beetje gepasseerd is, dan hij deuken aan den ouden dag met mogelijke moei lijkheden en gebreken Dau is een verzorgde vrouw heel wat waard. Die Kee Bastiaans vond hij op stuk van zaken toch een aardige meid. En bovendien, had die oude boer hem niet gezegd, dat hij haar toekomst verzekerd had?... Kee zelf wist er nog wel niets van. maar waarom zou hij nu bepaald haast moeten maken met haar het fortuin te wijzen, dat op haar lag te wachten. Van Maanen ging meermalen bij Kee op bezoek, hielp haar in haar kleine moeilijkheden en bewees ze allirlei kleine attentie. De oude Bas tiaans was nauwelijks een jaar over leden, toen Kee, tot verwondering eigenlijk van heel het dorp, met den notarisklerk in het huwelijk trad. Van Maanen was al dikwijls te voren in de gelegenheid geweest om het geheime vak van de secretaire te ontsluiten, maat hij was een man van eer en hij zou zich niet aan het aanleuden tegen de schuin in de baren verdwijnende spitsronding vau het schip, als hielden ze sa menspraken van de terugreis, en het vaderland, en de dierbare daarginds, en vaneen lieve Moeder of een treurende echlgenoole en kinderen, die hem verwachten, die hem verwachten, die op dat schip daar heen togen, naar hun huis, hun thuis, hun familie en vaderland. Hield hij ook van die samen spraken, die passagier? Zag hij ook van die soort beel den in het schuimende golven- spel. Van tijd tot tijd springt hij op, en spreekt hij binnensmonds, en dan prest hij ook wel de handen op de borst en soms buigt hij het hoofd in diepe droefheid, en stond hij daar in stilte, terwijl tranen langzaam uit zijn oegen rollen, in den wel verzorgden, maar grijzen baard. Zouden ze mij nog willen ken nen? nog aannemen? nog bij zich willen dulden? nog, en hij kromp ineen van de harlepijn, vader willen noemen?Hij snikte en nokte »neen" en door zijn snikken heen, verdiend heb ik hel niet niet, niet, ik heb ze ver laten, verkocht verraden lafhartig, laag, neen, neen, ik verdien het niet dat zij mij hun armen openen, het werd hem zoo weemoedig om het hart, zoo verteederend, zoo smeltend, en hij zei het zoo goed van andere, waarop bij geen recht had. vergrijpen. Daags na zijn trouwen echter kon van Maanen zijn ongeduld niet bedwingen en toen Kee even het dorp in was, om boodschappen te doen, drukte van Maanen den knop in van het geheim vak en haalde bij een groote gele enveloppe te voorschijn. Ze was gesloten, maar hij de wettige echt genoot van Kee, had nu het recht om van den inhoud kennis te nemen. Zenuwachtig scheurde hij het couvert, dat overigens maar weinig gevuld scheen, los. Slechts een briefje vond hij er in. Beste Kee, Je oude vader heeft altijd hard moeten werken. Tijdens mijn leven heb je het goed gehad bij me, maar ik kan je helaas geen kapitaal nala ten voor de toekomst. Ik heb echter een goeden raad voor je; zie, dat je den notarisklerk trouwt, dan hoef je voor je verdere leven leven geen zorg meer te hebben. Hij heeft een paar centen en een goed inkomen; bovendien is hij een taaie droog stoppel, die niet te veel behoeften heeft voor ziju eigen persoontje. Het meest nóodige om hem tot je voeren heb ik al gedaan. Je Vader. Inderdaad Er bestaat geen beter middel tegen slechte spijsvertering en verstopping. Zacht werkend. 0 65 per flacon. In krimping van werkkrachten aan don nieuwen kf-rkbouw. De nieuwe keikbouw te Bergen is in zooverre al gevorderd, dat er elke week aan werkkrach'en ontslag woidt aangezegd. Maandag j.l. werd de Nederlandsche driekleur geplaatst op den toren. Dezer dagen zal het kruis erop geplaatst worden. Men is op het oogenblik druk bezig met het leggen der pannen op de kerk. De toren wordt van koperen platen (rood koper) voorzien. Het groote werk dat reeds eokele weken aan den gang is, de bouw van het gewelf, hetwelk uitgevoerd door den beken den gewelvenbouwer, den heer Acts uit Groeningen, zal nog wel ruim een 3 tal maanden vorderen. Het voegwerk van buiten zoowel als van binnen wordt uitgevoerd door den heer Janssen uit Afferden. De aan eg van electrisch licht is opgedra gen aan de heeren Heijligers uit Afferden en Krebbers uit Well; Werkten vorige dagen een 10-tal timmerlieden aan den kerkbouw, j;l Zaterdag werd aan 5 timmerlieden ontslag aangezegd. Men hoopt op i Nov. a.s. het werk voltooid te SchuUersconcours te Well. Eerste prijs met wisselbeker schut terij St. Petrus. Bergen; 2e pr. O. L Vrouwe Gil le, Holthees; 3e St. Anna Ventay; 4e Willibrordus. Geijsteren 5é St. Autonius, WTell; 6e Sebastia- nus, Sevenum. Korpsprijzen vrije hand. le pr. Bergen, 2e Holthees, 3e Geijsteren. Kampioen vaste paal. le pr, W. v. Rhee, Bergen. 2e E. Mulders, Bergen, 3e J. v. Rhee. Bergen. Personeele prijzen. le pr. A. Bonants, Holthees; 2e pr. F. Michiels, Bergen, 3e pr. W. Loonen, Holthees, 4e pr. W. v. Rhee Bergen, 5e pr. J. v, Rhee, Bergen, 6e pr. C. Mulders, Bergen. Het keizerskruis werd behaald door A. Martens, Holthees, konings- Kruis A. Bonants, Holthees; terwijl het eerekruis door Beerkens, Venray werd behaald. De kranige schutterij St, Petrus, Bergen wist voor de 4e maal beslag op den wisselbeker te leggen, zoo dat deze thans eigendom is gewor den van St. Petrus. St. Theobaldus te Overloon. Het feest van den H. Theobaldus patroon oDzer parochie, is wederom aanstaande. Alle parochianen, maar vooral de leden van de Gilde van St. Theobaldus, zullen in de komende dagen den grooten Heilige meer in het bijzonder aanroepen. Om de menschen tot nog meerdere devotie aan te sporen, heeft onze oud-dorpsgenoot, de Zeereerw. Pater Joannes Baptist Keyzers O.S.C. Missionaris in Noord-Amerika, ge schreven, vrij naar 't Fransch, een boekje getiteld„Het leven van den half luid, zouden ze mij nog vader willen noemen,en mij omhelzen, fluister de hij nauw hoorbaar, om op eens uit te barsten: »Mijn God straf mij zoo niet, want ik heb toch zoo'n dorst naar mijn kin deren ik brand van verlangen hun gelaat te zien en ze aan m'n hart te drukken en dan wil ik bij hen sterven.. Wordt vervolgd. H. Theobaldus, Priester en Eremiet". Dit mooie werkje, voor een Iuttelen prijs te bekomen op de pastorie alhier, bevat, zooals de titel reeds zegt, alle levensbijzonderheden V2n den Heilige. Bovendien nog een bijvoegsel van den Vertaler over de Theobaldus-kapel te Hoeij, reli kwieën van den Heilige, een be knopte geschiedenis van Overloon. de litanie en ten slotte het kerkelijk Officie van den Heilige in het Latijn en het Hollandsch. Vijf prachtige platen op kunstdrukpapier verhoogen de waarde van het geheel nog in bijzondere mate. Overloon mag Pater Keyzers dankbaar zijn voor dit werkje, waarvan we de aanschaffing warm aanbevelen. Het boekje behoort in elk huisge zin van Overloon, alsmede in handen van ieder, ook buiten Overloon, die in een kerk van den H. Theobaldus gedoopt is, zijn plechtige H. Com munie heeft gedaan, of het huwelijk heeft gesloten, waardoor bij op meer bijzondere wijze onder bescherming is komen te staan van dezen Heilige, die vooral in vorige eeuwen, een echte volksheilige was. We meenen, dat de schrijver ge slaagd en volkomen geslaagd is in zijn poging De godsvrucht tot den H. Theobaldus te verlevendigen en le verinnigen. Do Crisis-Zuivelwet. Naar wij vernemen, zal het in verband met het feit dat de alge- tueene maatregelen van bestuur die volgens de Crisis-Zuivelwet noodig zijn nog niet zijn verschenen zeer moeilijk te doen treden. Vermoedelijk zal dit thans op 10 Juli bet geval zijn, Doodelijk Mijnongeluk. In dc Staatsmijo Maurits te Lut terade-Geleen heeft Maandagvoor middag een doodelijk mijnongeluk plaats gehad. De ongeveer 40-jarige A. van Thoor uit Schalbruck (D.) geraakte bekneld tusschen een machine en den wand, waarbij hem de borstkast werd ingedrukt. De dood trad spoedig in. De ongeluk kige was gehuwd en vader van twee kinderen. Notaris Brabers. f In den ouderdom van 61 jaren overleed in het Canisiusziekenhuis te Nijmegen de heer P. J. Brabers, notaris te Vierlingsbeek. Het onveilige grensgebied. Maandagnacht werden in de villa aan den Graafschen weg te Nijmegen twee Duitschers, die het huis waren binnengedrongen, door de bewoners verrast. Men belde onmiddellijk de politie op en een veldwachter was zeer spoedig ter plaatse. De Duitschers kozen ijlings het hazenpad en namen per liets de vlucht zonder zich er aan te storeD, dat de veldwachter hun eenige schoten nazond. Terstond werden de verschillende wachtposten gewaarschuwd die dadelijk mannen uitzonden en inder daad ontmoetten een uur later twee politieagenten op den Muntweg twee Duitschers dip zonder licht reden en groote haast hadden. Zij werden aangehouden en bij fouilleering bleken zij een geladen revolver en een partij inbrekerswerktuigen bij zich te heb ben. Zij waren bovendien in het bezit van Hollandsch, Duitsch, Bel gisch en Eogelsch geld ter waarde vaa een paar honderd gulden. Beiden zijn mee naar het politiebureau ge nomen en bekenden bij hun verhoor 3e inbraak op den Graafschen weg. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. Het zijn de 23-jarige F. en de 27-jarige S. uit Annaberg in Saksen. Diefstal uit de R\jksmuut. De Lltrechtscbe recherche houdt zich de laatste dagen bezig met een onderzoek aan den Rijksmunt te Utrecht, waar een hoeveelheid geld vermist wordt. Uit een bak met pas-gemunte gouden tientjes bleken bij onderzoek ruim 1600 stuks te ontbreken. De diefstal moet gepleegd zijn in de middaguren tusschen tw&alf en twee uur, toen het grootste deel van het personeel naar huis was. De dader moet het misdrijf hebben gepleegd in een zaal, die tijdens de middag pauze is afgesloten en waarvan de sleutel kan worden afgegeven bij den portier. Toen men het nieuw- gemunte geld op den bewusten middag nawoog bleek er in een der bakken een aanmerkelijk tekort te zijn aan gewicht, ongeveer 12 Kg. Bij natelling bleek, dat dit verschil ontstaan was door het gewicht van 1640 gouden tientjes. De recherche heeft reeds verscheidene personen gehoord. Ontwarring van de zaak is echter moeilijk, omdat men meent de schuldigen niet onder het munt- personeel te moeten zoeken. Onder den trein geruakt. Zaterdagavond kwam naar het „Hbld:" meldt, op het station te Nijmegen, bij het vertrek van den trein van 8.59 uur naar Amsterdam, de hoofdconducteur H. Wilman, wonende te Amsterdam, te vallen en geraakte onder den trein. De trein werd oogenblikkelijk tot stilstand gebracht. Ofschoon W. niet over reden was, bleek hij het bewustzijn te hebben verloren. Dr. Moeys con stateerde een ^hersenschudding. De man werd naar het Wilhelmina- ziekenhuls overgebracht, waar hij Zondagmiddag is overleden. Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Gevaarlijke vreemdeling. In 'n buitengewoon politieblad verzoekt de Commissaris van Politie te Heerlen namens de Belgische politie te Luik, opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Riedro Vacari geboren te Costa 1 Juni 1905. kellner die op 23 Juni 1932 van uit Aken (D.) werd uitgeleid naar Nederland. die verdacht wordt van moord, gepleegd te Visé en te Flémalle (B.) De tentoonstelling van het brood te Rome. Vorige week is in de oud-Romein- sche markthallen aan het Forum Trajanus te Rome de wereldtentoon stelling van het brood geopend, waarbij zich een internationale bak kerij-tentoonstelling te Bologna aan sluit. Dinsdag werd een internationaal bakkerscongres te Rome gehouden. Op de tentoonstelling vindt men 6000 broodsoorten uit alle landen en deelen der wereld, a smede tal van gebakvormen en folkloristische bakproducten. Zooals men weet wordt Neder land op deze wereldtentoonstelling vertegenwoordigd door de producten der brood- en banketbakkerij van den heer J. Verwijst te Deurne- Noodlottig ongeluk op het vliegveld te Vaals. Zondagmiddag om 12 uur is op het vliegveld te Vaals een doodelijk vliegtuigongeluk gebeurd. Een millitair vliegtuig van het vliegveld De Kooi bij Den Helder is in brand gevlogen en naar bene den gestort. Het toestel werd totaal vernield. De beide inzittenden een officier en een onder-officier waren beiden dood. Drie militaire vliegtuigen maakten een vlucht. Zij waren op het vlieg kamp De Kooi bij Den Helder op gestegen. Een der drie schijnt mo tordefect te hebben gehad en wilde op het landingsterrein te Vaals, in het Prusbosch gelegen, nabij het Drielandenpunt, een noodlanding maken. Bij deze noodlanding is het vlieg tuig in het bosch )terecht gekomen en verongelukt. De beide andere vliegtuigen zijn doorgevlogen. Het is waarschijnlijk dat de bestuurders van deze twee vliegtuigen van het ongeval niets bemerkt hebben. Het vliegtuig dat verongelukte, werd bestuurd door den officier vlieger Weemhof, terwijl de onder officier-vlieger als waarnemer dienst deed. Beiden zijn om het leven gekomen Boerenkar door deu trein gegrepen. Maandagmorgen om half elf is op den onbewaakten overweg nabij wachtpost 10 opade spoorlijn Roer mond— Müochen—Gladbach de met een paard bespannen kar van den landbouwer G. Schmitz uit Melick door de trein Gladbach'Roermond Antwerpen gegrepen. S. werd van de kat geslingerd en is met ernstige verwondingen de onge lukkige had drie ribben gebroken opgenomen. De kar werd vernield het paard echter bleef ongedeerd. Normalisatie van beken in Limburg. Na de groote normalisatie werken in het Noorden van Limburg zal thans Midden-Limburg eveneens met normalisatie en ontwatering beginnen. In de omgeving van Helden komen voor normalisatie in aanmerking de Twistbeek en een gedeelte van de Molenbeek. Een jbezoek van den directeur van het rijksbureau voor ontwatering tan den burgemeester van de ge meente Helden, den heer F. v. Cann wordt daarmee in verband gebracht. Dit bureau zou zich met het ma ken van de plannen voor de ont watering belasten. Overreden en gedood. Maandagavond reed op den rijks weg WeertNederweert een auto, waarachter de 19-jarige C. S. wo nende op de Biest te Weert, per rijwiel volgde. Een vrachtauto van den heer S. P. uit Nederweert, kwam eveneeDS uit de richting Weert en wilde wielrijder en luxe-auto links voorbij rijden. Op dat oogen blik keerde de wielrijder plotseling om. De bestuurder van den vracht auto gooide krachtig remmende zijn stuur om, zoodat hij tegen een boom op reed, weer wierp hij het stuur om en kwam nu tegen den kanaal dijk terecht. Voor hij tegen den boom op reed. had de auto den wielrijder reeds gegrepen en meege sleurd. Zwaar in- en uitwendig verwond, werd de joDgen opgeno men. Dr. Roebroek, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De politie maakte verbaal op. Het beroepsrecht van den veearts Met vernietiging wegens "vormge brek van vonnissen van den Kan tonrechter te Hilversum veroordeelde de rechtbank te Amsterdam den veearts H. te B. op grond van art. 82 der veewet tot Ü00 boete subs 10 dagen hechtenis wegens het opzettelijk vee in verdachten toestand brengen. Verdachte had in Aug. 1930 te Huizen (N.H.) zeven koeien welke niet lijdende waren aan mond en klauwzeer doen vervoeren naar een stal. waar zich eenige koeien bevonden, die wel aan de ziekte leden. De veroordeelde veearts, in dienst van de modelboerderij Oud- Bussum, oordeelde het n.l. uit vee- artsenijkundig oogpunt noodig deze koeien snel mond en klauwzeer te doen krijgen, aangezien het z.g. droogstaaade koeien waren en niet moest afgewacht worden tot ze besmet werden als ze weer melk gaven. Op grond dat de rechtbank niet bepaaldelijk beslist heeft op het verweer van verdachte, heeft thans de Hooge Raad het vonnis der Amsterdamsche rechtbank vernietigd en de zaak verwezen naar bet Ge rechtshof te Amsterdam. Poging tot doodslag. De landbouwer G. A. C. te Echt, die bij een twist zijn buurman W. Peeters twee slagaders had doorge sneden en door de Rechtbank te Roermond was vrijgesproken, werd Maandag door het Bossche Gerechts hof overeenkomstig den eisch ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met hevel tot gevangenneming. „oK ae niOjjjgj koope vi3 dje aa. kloost^Qjg dat7d£rC Dese natuui|ne De bar met stgeji toen l^ba „De jen£ schen700| stookljjet blik ri^ne bij 4uiv laerd, kl uitgevf Q' verdwjjnen spoedig door O* verdwjjnen spoedig door* ?fii f Pot 90ct.TubeS0ct Zeep60ct. Bij alle drogisten. 119-6 Voerman overreden en aan de gevolgen overleden. Men meldt uit De Rips Zaterdag moest de landarbeider A. Willems, werkzaam op de N. Heide Mij. alhier in Deurne op 't Kanveld een paard en kar gaan halen met landbouwgereedschappen. Door onverklaarbare redenen is het paard op hol geslagen, zoodat W. van de kar werd geslingerd en en een wiel over zich heen kreeg. Op last van Dr. Verbagen werd W. direct naar 't Gasthuis in Hel mond getransporteerd. Hij bleek z~o'n inwendig letsel te hebben bekomen, dat hij nog denzelfden avond is overleden. W. Jaat een vrouw en 6 jeugdige kinderen achter. Kwaadspreken aan de waschkuip. Aan de waschkuip staan te plassen Manke Leen en schele Mie, Maar in plaats van doorte wasschen Kletsen ze over »die en die". Bij elk pleske is 't een mesken Dat er langs krijgt van die twee, Bij elk stukske komt een stukje Schandaleuze vuilnis mee. Ieder huiske wordt besproken, Alles komt hier op 't tapijt; Elkeen wordt naar 't hart gestoken, Elkeen rukt men veeren uit. Zoo staan zij heel druk te plassen Manke Leen en Schele Mie Maar inplaats van door te wasschen Snaat'ren ze over »die en die". Zoodat 's avonds niet de kleeren Rein zijn door haar zeepsopnat. Maar veel dames en veel heeren Plus heel 'l dorp met vuil bespat. Bij haar wasschen en haar plassen Viel aan ieder de eer ten deel Eens flink uilgeboend te worden En er bleet geen stukske heel. Zoo gaat het op de dorpen En in de steden mee Want Manke Leen en Schele Mie Dat zijn er nog maar twee. Vondel. Vondel was le voet op weg van Haarlem naar Leiden, 't Was stikheet en de oude man begon moe te worden. Daar komt juist een boer aan gereden met een wagen. Vondel kende hem, 't was een echte schrok. »Zou ik mogen meerijden vroeg de dichter. »Ja", antwoordde de boer, »dan moet ge voor mij ook een versje maken". Vondel zette zich op den wagen, nam een stukje papier en potlood uit zijn zak en dichtte: Ik zal mij op uw wagen wagen, Gij zult mij naar Leiden leiden, God zal met groote plagen plagen Die hun vee op andermans weiden weiden. ONS VROOLÏJKE HOEKJE. Maasi het 1 de i zou kl „Omeei kind, zei i het pRot anderbot beschal n< Een heer was met z'n nieuwen chauffeur uit rijden, en stopte voor een café, om een verfrissching te nemen. „Wil je ook wat hebben, Jan vroeg de heer. „Graag mijnheer, zei deze, wat gebruikt U „Nou ik denk 'n glaasje Chartreuse te drinken." „Wat is dat. Chartreuse vroeg de chauffeur. sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct.f tube 80 ct Alleen bij Apoth, en Drogisten.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6