Aanbesteding Nieuwe aardappelen Gemengde Berichten am&TCBID Oistricts-Ardaidsbeurs Advertentiën Dankbetuiging. Ruitersclub „Ons Genoegen" 25 K. M. Wandel tocht te Venray. 6 cent per Kilo December 1922, no. 121/155, en ge wijzigd bij Raadsbesluit van 18 Februari 1926, no. 29/110. afgekon digd respectievelijk op 23 Februari 1923 en 2 Juni 1926, wordt een nieuw artikel 4a ingevoegd, luidende als volgt „Het is verboden ter markt aan te vperen vee met zoogenaamde worm- bulten bezet." Zijnde deze verordening goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 3 Mei 1932, no. 15. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24en Juni 1932 Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Bekendmaking:. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Venray brengen ter openbare kennis, dat bij besluit van Ged. Staten de dato 2 Juni 193?, 4e Afdeeling Litta. 7355/9 C het besluit van den Raad dezer gemeente van den 30 Mei 1932 no. 112/153 v.j. tot verbetering der Oostrumsche Beek, Loobeek, Lollebeek en Boddebroekerloop is goedgekeurd. Venray, 30 Juni 1932. Ontk fling winkelsluiting voor Ysselsteyu. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de kermis ie Ysselsteyn ingevolge artikel 9, 5e lid, der Winkelsluitingswet 1930, S 460, is bepaald: dat op Zondag 3 Julia.s. de bepaling van artikel 2 sub a der Winkelsluitings wet 1930, S. 460 geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente Venray, be- hoorende tot Ysselsteyn, van zes uur voormiddag tot eli uur namiddag dat op Zondag 3Julta.s. de bepaling van artikel 8, le lid, sub a der Winkel sluitingswet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot 11 uur na middag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Ysselsteyn dat op Maandag 4 en Dinsdag 5 Juli de bepaling van fyti-el 2 sub b der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle win els van het gedeelte der gemeente Venray, behoorende tot Ysselsteyn van zes uur voormiddag tot elf uur nam. dat op Maandag 4 en Dinsdag 5 Jjili a.s. de bepaling in artikel 8, le lid sub b, der Winkelsluitingswet 1930, S.460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot elf uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Ysselsteyn. Venray, 1 Juli 1932. Uitkeering Crisiszuivelwct. Melkveehouders behoorende tot de kom maken we er op attent, dat de opgave van melkvee moet ge schieden op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Juli, Zie verder de bekendmaking in het Tweede Blad, waarin vermeld staat Vrijdag 7 en Zaterdag 8 Juli. GEVONDEN Een kindermuts. Inlichtingen Marechausseekazerne. Door onze gemeentepolitie werden deze week wederom 5 chauf feurs bekeurd wegens overtreding maximum-snelheid. Tijdens het onweer van Dinsdag sloeg de bliksem in de boerderij van C. aan de Hiept. Gelukkig werd geen brand ver oorzaakt. Vorige week heeft zich in onze gemeente een geval van mond en klauwzeer voorgedaan bij rund vee, dat in een weide verblijft. Van verdere uitbreidiog vernamen we gelukkig niets. Eindexamen Gymnasium. (R K. Gymnasium voor jongens) Van groep I. na voortgezet examen geslaagd de heer C. J. S. Besseling. Geëxamineerd 7 candidaten voor groep II. Geslaagd de heeren H. J. Keulard: J. J. A. Lodewijcks; M. F. van der Lubbe; Th J. H. M. Maar- schalkerweerd; J. H. van der Vlist. Afgewezen 2 candidaten. -Op de Zondag te Tilburg gehouden Hondententoonstelling, be haalde de Heer V. Pyls alhier, behalve enkele andereen speciale prijzen, een eereprijs voor de mooiste Kennel- groep (kortharige Holl. Herders) en een eereprijs voor den besten reu Herdershond met zijn Kampioen Duco. De Heer Th. Messemaekers alhier behaalde aldaar een tweede prijs in de open klesse met zijn Duitsche Herder. De Venraysche Hengelclub zal morgen Zondag deelnemen aan het groot Hengelconcours te Oeffelt. Onze vereeniging zal op 28 Aug. a.s. ook een concours houden, waar voor reeds verschillende prijzen zijn toegezegd. Zondag hield de Handboog schutterij „Diana" Koningschieten. De Heer P. Maessen wist den Koningstitel te verwerven. It K. Kleermakerspatroons- vereeniging in Noord-Limburg. Op 5 Mei is te Venlo een groote propagandavergadering gehouden, om tc komen tot oprichting van een Kring N.-Liraburg van R.K. Kleermakers patroons. Ongeveer 50 collega's traden toe en vormden dus boven genoemde vereeniging. Deze kring heeft een contact commissie ingesteld, welke nu in diverse plaatsen van ons gewest vergaderingen zal beleggen, om de aldaar wonende collega's gemakke lijker te kunnen bereiken. De vergadering voor Venray en omstreken wordt gehouden op Maan dag 4 Juli a.s. om half negen, in het lokaal van den Heer H. Verheugen, Grootestraat, Venray. Op de Maandag alhier ge houden veemarkt waren in totaal aangevoerd 332 stuks vee. Stieren 0; Dragend vee 35; Vet vee 20; Gust vee 12; Biggen 263; Kalveren 2. Handel matig, prijzen stationair, slachtvee iets hooger. Do H Familie naar Tegelen, op Zondag 10 Juli a.s. Venray zal a.s. Zondag 10 Juli flink vertegenwoordigd zijn bij de opvoering van het Tegelsche Passie spel, dat in heel ons land en ver daarbuiten beroemd is geworden. Niet-katholieken zoowel als katho lieken roemden als om strijd het fijne kunstvolle spel, dat diep ontroerend werkt op de toeschouwers. Ongetwijfeld zal er ook veel stichting van uitgaan op onze goede, diepgeloovige Venraysche menschen, die op 10 Juli in zoo groote getale bij de opvoering aanwezig zullen zijn. Om van een goede regeling te kunnen genieten moet ieder deel- nemer(ster) op het volgende letten De extra-trein vertrekt kwartier na twaalf. Iedereen is vrij in de keuze van een vervoermiddel naar ons station. De meesten zullen ongetwijfeld per fiets gaan. Deze kunnen hun fietsen gratis stallen bij de fam. Camps (tegenover het Station), die zoo welwillend is hare groote berg plaatsen daarvoor af te staan. Degenen, die graag per bus willen gaan, komen op de Groote Markt bijeen, van waaruit de bussen zullen vertrekken, welke een paar malen op en neer zullen rijden. De prijs van deze bussen zal zeker niet meer dan één dubbeltje zijn. In Tegelen houdt onze extra-trein stil juist tegenover den Doofhof, waar het Passiespel te een uur op gevoerd wordt. Tegen vijf uur is het spel afge- loopen, daarna staat het iedereen vrij te gaan, waarheen hij wil, alleen hij denke er aan te acht uur precies vertrekt weer onze trein naar Venray. Wij raden echter onze deelnemers (sters) aan om het nieuwe prachtige en zeer interessante museum te gaan bezoeken in Steyl. Voor wie het te voet te ver is, kan op vertoon van zijn entree- kaart met den stempel van onze H. Familie er op, tegen den prijs van 10 cent (anders kost het een kwartje) zich per bus van de Tegelsche auto busfirma Cup naar Steyl laten rijden. De entreekaart van het museum, waarop onze stempel staat, geeft u toegang voor de helft van den prijs, n.l. voor 10 cent. Eerw. Broeders zullen u rond- geleiden,. ook door de parken. Ieder deelnemer(ster) krijgt in deD loop van de week drie kaartjes thuis n.l. le. zijn spoorkaartje 2e. toegangsbewijs tot het Passie spel 3e. entreekaarten voor het Missie huismuseum. Deze kaarten moeten het stempel dragen van onze H. Familie. De treincoupé's zijn genummerd. Iedereen neemt 's avonds op de terugreis in de zelfde coupé plaats als s middags. Kap. W. GEURTS. Dir. H. Familie. VEULEN. Op een te Afferden gehouden concours behaalde Zondag j.l. onze Handboogschutterij „De Eendracht" een 2de prijs met het 2de zestal, een zilveren lauwerkrans. YSSELSTEYN. Morgen Zondag zal de Fanfare „St. OdaMerselo alhier een concert geven. Aanvang 6 uur nam. 5de Noord-Limburgsche Fokdag Onder leiding van den Heer H. Drabbels, vergaderde het Bestuur van den Noord-Limburg. Fokdag in „De Zwaan" te Horst. De medewerkende Fokvereenigïn- gen en Verkoopvereenigingen had den hunne afgevaardigden gezonden om aan de besprekiogen deel te nemen. Door den Voorzitter werd het verloop der vorige fokdagen ge memoreerd, en tot zijn genoegen kon hij hier wijzen op steeds stijgend succes. Het getal inzendingen werd ieder jaar grooter, de kwaliteit van het voorgebrachte vee steeds beter, ter wijl het aantal bezoekers telken jare toenam. Een bewijs dat de goeden naam van den Noord Limb. Fokdag ge vestigd is en steeds in beteekenis wint. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of de fokdag welke thans wordt voorbereid zal een waardige opvolger zijn van zijn voorgangers, en deze zoo mogelijk nog overtreffen. Volgens vastgestelden tegel zal deze plaats hebben den eersten Donderdag van de maand September. Evenals vorige jaren zal wederom een omvangrijke catalogus verschijnen met een oplage van 2500 exemplaren, waarin belanghebbenden de gelegen heid geboden wordt om te adver- teeren. Daar van de zijde der fokkers algemeene medewerking verzekerd is, kan Horst den len September weer op een drukken dag rekenen. 1 OVERLOON. De vorige week behaalden de dames N. Thuyls, J. Martens en A. van Dijck uit Venray, M. Janssen uit Oostrum en W. Jenniskens uit Leunen met veel succes het school-examen diploma voor Lingerie van de R. K. Vereeniging tot bevordering van Industrie-o ider- wijs voor meisjes „St. Anna." De dames M. Janssen, N. Thuyls, A. van Dijck en J. Martens slaagden met prachtige punten voor het diploma Costumière van dezelfde vereeniging. Genoemde dames genoten hunne opleiding bij de Eerw. Zusters, Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart, alhier. HOLTHEES. Op het Woensdag gehouden onderling prijsschieten der schutterij, werden de prijzen behaald als volgt le H. van Kempen 2e W. Loonen, 3e Fr. Bonants. 4e C. Beckers, 5e J. Janssen en kampioen vrije hand le A. Janssen, 2e J. Bonants. Allen zijn hier druk in de weer om voor de kermis alles in orde te brengen. Er zijn 3 dans gelegenheden. Zondag zal de Har monie van Maashees een concert geven. TIENRAY. Dinsdagnam. bij een kort onweder sloeg de bliksem iD het woonhuis van den heer Frans Janssen op electrische en telofoon- leiding. De. meter en eenige lampen werden vernield en het telefoon toestel tot stukken geslagen. De heer Fr. Janssen, die juist aan het ie'efoontoestel zat. kwam gelul-kij met den schrik vrij. Byontentoonstelling te Horst. Met het oog op de in het najaar te houden bijententoonstelling te Horst, zal de heer Thelen, Hoofd der School te Helenaveen, binnen kort practische les en aanwijzingen geven voor het opbouwen der ten toonstelling. WELLERLOOI. Op de gehou den aanbesteding voor het bouwen van een winkel woonhuis, bakkerij en maalderij voor rekening van den heer M. Hermans, alhier werd als volgt ingeschreven Gommers, Maashees f 7421 Ponjé, Bergen f 8125 Reijnders, Wanssum f 7350 Verstraelen en Linskens Blitterswijk f 6980 Maas, Blitterswijk f 7232 Huigen, Well f 7530 Klabbers, Well f 6663 Linskens, Oirlo f 7150 Tijssen en Mulders, Welterl. f 7150 Peeters, Meerlo f 7016 Tijssen. Broekhuizenvorst f 6610 Kuppen, Oirlo f 7089 Koppers. Well f 7100 Architect de heer P. Duijr, Horst. Don-Kozakken Koor „Platoff" Concert te Venlo. Het wereldvermaarde Don-Kozak ken Koor „Platoff" o.l.v. Nikolas Kostrukoff, dat ouder auspiciën van de N. V. Internationale Concert directie Ernst Krauss een groote tournée door Nederland maakt, zal ook op de doorreis naar Duitsch- land te Veolo concerteeren en wel op Woensdag 6 Juli, des mid dags te 4 uur, in het Concertgebouw. Het programma voor dit concert vermeldt religieuse, populaire Rus sische en krijgsliederen, alsook Kozakkendansen. O.a. zullen ten gehoore gebracht worden het be roemde Russische lied „Stenka Raz.n" „Avondklokken", „Ej uzhnem", het Wolga-bootlied en Kozakken-hymne aan den Don. De ge'neele Nederlandsche pers is opgetogen over de prestaties van dit schitterende Koor. Auto-ongeluk. Twee personen gedood. Donderdagmorgen om 3 uur is een luxe-auto uit Venlo waarin zich een achttal personen bevonden en die terugkeerde uit Aken, nabij Echt, waarschijnlijk ten gevolge van de mist, in botsing gekomen met een op den weg staande wagen van de maatschappij Wegenbouw te Utrecht. De auto werd totaal vernield. De 29-jarige mej. Seelen en de 17-jarige W. Hermans beiden uit Venlo, werden opslag gedood. Donderdagmorgen is een der slachtoffers mej. B. Hermans, die bij dit ongeval een zware hersenschud ding had opgeloopen, ten volle be diend. De twee aadere inzittenden en de chauffeur zijn niet ernstig gewond. Notaris Brabers. f Men meldt uit Vierliogsbeek aan de Bossche Crt.: In het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen overleed de heer P. J. Brabers, in leven notaris alhier. Nadat hij een operatie had onder gaan, trad wel beterschap in, doch toen daarna een longontsteking volgde, kon 't lichaam geen weer stand meer bieden en volgde de dood, waardoor de heer Brabers aan zijn gezin en zijn practijk werd ont rukt. Gedurende ongeveer 38 jaar was de heer Brabers, geboortig uit Zeven bergen, werkzaam in Vierlingsbeek, eerst als candidaat-notaris op 't kantoor van notaris Hermsen, dien hij in 1907 opvolgde als notaris. Gedurende den tijd, dat de heer Brabers te Vierlingsbeek notaris was, nam het kantoor steeds in drukte toe. Hij was dan ook de raadsman en vertrouwensman van Vierlings beek en van velen uit verren omtrek en waar de heer Brabers in de wetten doorkneed en in de practijk beproefd was, met alle familiever houdingen en economische toestanden van de streek hier in 't Land van Cuyk en de Limburgsche Maasdorpen volkomen op de hoogte, begrijpt meö, dat zijn heengaan door zeer velen als een verlies wordt gevoeld. Belasting van voorraden margarine. Naar de Msb. ter oore komt, ligt het in de bedoeling van de regeering om \oorradea marga.ioe, welke op 10 Juli a.s, aanwezig zijn, te belasten mzt een heffing ongeveer gelijkstaan de met het prijsverschil tusschen de „oude" en de „nieuwe" (dus ver mengde) margarine. Hiervan wordt uitgezonderd mar garine bij winkeliers en voor eigen gebruik, het norma'e gebruik Aan één week niet te boven gaande. Na 9 Juli mag geen margarine zonder merk of geleidebiljet worden vervoerd. Aan winkeliers zal worden toe gestaan de restanten „oude" mar garine nog tot 16 Juli aan hun klanten te verkoopen. Nat. Tentoonstelling Ned. Trekpuard Dinsdag werden de 450 pracht exemplaren aangevoerd voor de Nat. Tentoonstelling van Trekpaarden te 's Hertogenbosch. De groote vee- markthallen boden met dezen rijkdom van het stamboek een trotschen aaa- blik. Den Bosch had niets nagelaten om deze buitengewone tentoonstel ling onder de algemeene aandacht te brengen en er zelfs een feestelijk karakter aan te geven. Er waren concerten, muziek en dans en de café's bleven een uur later geopend. Het stadhuis was aan den voorgevel schitterend verlicht, terwijl op de Markt bal champètre en openlucht bioscoop gegeven werd. De leden van het stamboek onder leiding van Jhr. van Vredenburgh te Capelle (Bwerden 's-avonds offi cieel ten stadhuize ontvangen door burgemeester van Lanschot, de wet houders en leden van den gemeen teraad. De burgemeester schetste in een interessante rede de beteekenis van het paard vanaf de oudheid en wees er op, dat thans Nederland de waaide van het paard weet hoog te houden. Noord-Brabant stond op de tentoonstelling vooraan met 128 prachtige exemplaren dan volgden Limburg, Zeeland, Gelderland en het Noorden des lands. De voorzitter Jhr. van Vreden burgh ontving den gedenkpenning van de Veemarkthallen. De eerewijn werd aangeboden, waarna het ge- heele gezelschap een rijtoer maakte en de stallen bezochten. Geld smokkelen. In den D-trein Dusseldorf-Amster dam is Donderdagmorgen, even voor NijmegeD, een deviesensmokkelaar gearresteerd. Hij was in het bezit van 18.000 rijksmark in bankbiljetten van 1000. Vrouw overreden. Dondagavond omstreeks half negen is de 37j. mej. Gerritsen uit Tegelen die per fiets door het viaduct te Venlo reed, door een luxe-auto van den heer de V. uit Leiden en be stuurd door een Deensche dame, aangereden waarbij de vrouw onder den auto kwam. Met meeidere schaaf wonden, inwendige kneuzingen werd het slachtoffer in bewusteloozen toe stand onder den auto uitgehaald en naar het ziekenhuis overgebracht. Er bestaat geen direct levensgevaar. Ongeregeldheden te Sittard. Te Sittard kwam het wederom tot incidenten. De laatste dagen groeide de belangstelling voor de terug- keerende werkwilligen steeds aan. De twaalf arbeiders uit Sittard hebben wederom het werk neergelegd en zich aangesloten bij de stakers. Thans zijn vier Sittardsche arbeiders nog te Born aan het werk, die te zamen met de andere werkwilligen door een sterke politie- en marechaussée-afdeeling naar huis begeleid worden. Het tuindorp „Limbrichterveld", dat bestaat uit arbeiderswoningen, loopt bij den terugkeer van de werk willigen telkenmale leeg, zoodat de marechaussées ook daar eenige malen ruim baan voor de autobus hebben moeten maken. In de Nieawstraat te Sit'ard, nabij de arbeidsbeurs, drongen Donderdag de stakers, die gevolgd werden door een groote menigte belangstellenden zoo gevaarlijk op, dat de marechaus sées ingrijpen noodzakelijk oordeel den. Met de blanke sabel en gummi stok werd een charge uitgevoerd waarbij rake klappen vielen en evenals bij de vorige incidenten, verschillen den zich moesten laten verbinden. Toen de volksmenigte in verschil lende richtingen verstrooid was, konden de werkwilligen, vergezeld van hun gewapende beschermers wederom den weg naar huis vervol gen. De stemming is zeer onrustig. Bij den terugkeer van de werk willigen verzamelt zich ook telkens een groote menigte stakers en be langstellende aan het kruispunt Rijks weg-Zuid Wilhelminastraat, waar eenige weken geleden door de sta kers de ruiten van een autobus met werkwilligen vernield werden. De sterk vertegenwoordigde gewapende macht op dat kruispunt weet daar echter de orde te handhaven. Bende£wapensmokkelaar$ ontmaskerd. Woensdagmorgen heeft de rijks politie te Vaals een internationale wapensmokkelbende ontmaskerd. Sinds zeer langen tijd werden wapens en munitie naar Duitschland overgebracht. In volgeladen auto's wist men steeds te ontsnappen. Zes personen zijn thans reeds gearresteerd De rijkspolitie is er in geslaagd de hand te leggen op een zestal per sonen, dat betrokken is bij een orga nisatie voor het smokkelen van wapens naar Duitschland De rijks politie werkte hiervoor, naar wij vernamen, samen met de douane autoriteiten en de commiezen aan de grens. Reeds eenige maanden was men op het spoor gekomen van dezen wapensmokkel. Het was een groot complot, dat zijn vertakkingen had in Amsterdam, Vaals, Rotterdam en Maastricht. De politie moest met veel omzich tigheid te werk gaan en het gelukte dan ook eerst Woensdag zes per sonen, die hierbij betrokken zijn, in arrest te stellen. Gedurende de afgeloopen maanden zijn verscheidene malen auto's, ge laden met wapens en groote hoe veelheden munitie, over de grens naar Duitschland gegaan. Nog Dinsdag kon een dergelijke hoog opgeladen auto, bij Vaals over de grens glippen. Voor zoover bekend, passeerden de auto's met wapens de Neder- landsch Duitsche grens voornamelijk in Zuid-Limburg. Woensdag, toen de laatste auto over de grens ging, overwoog men, het voertuig door het lossen van schoten tot staan te brengen. Het was echter vrij zeker, dat de lading tengevolge hiervan zou ontploffen en daarom heeft men er van afge zien. De wapens waren, voor zoover valt na te gaan, bestemd voor de nationaal-socialisten in Duitschland. De gearresteerde personen waren afkomstig uit Rotterdam, Amster dam en Vaals. Het onderzoek in deze zaak wordt met kracht voortgezet. Op de vlucht verdronken. Te Roosteren is Woensdagmiddag een Belgisch arbeider in de Maas verdronken. Omtrent de toedracht meldt men het volgende De man was met zijn rijwiel van Maeseyk gekomen om werk te vin den bij de kanaal werken te Bom. Hij had werk gekregen en keerde daarop naar Maeseyk terug. Onderweg werd hij door eenige stakers aangevallen, die hem zouden hebben geslagen en nageloopen. Daarop is de man in de Maas gegaan om zich aan zijn vervolgers te onttrekken, met bovenvermeld noodlottig gevolg. De Officier van Justitie te Roer mond en de procureur van Tongeren stellen ter plaatse een onderzoek in. Benoemiug Eerste Kamerlid. Het centiaal stembureau voor de benoemd verklaring van een nieuw lid der Eerste Kamer ter voorziening in de vacature, ontstaan door het ontslagnemen door den heer O.M F. Haffmans te Helden (L.) als lid dier Kamer. Benoemd werd verklaard mr. C. H. J. A. Janssen de Limpens te Wijlre. Deze is lid van de Prov. Staten van Limburg. Hij zal voor deze functie moeten bedanken wanneer hij het lidmaatschap der Eerste Kamer aanvaardt. Als zijn opvolger als Statenlid staat op de lijst de heer E. van Oppen. Op Zaterdag 9 Juli zal namens den Heer J. W. Reynders te Meerlo, aldaar worden Het bouwen van een woon-winkelhuis te Meerlo. Bestek met teekening zijn ver krijgbaar bij den architect ad. f 7.50 per stel, waarvan tot 3 dagen na de besteding f 5.— wordt gereslilueerd. VAN WEEOEN Architect N.i.V.A. 27 Vierlingsbeek BUBSmiJKE STAHD VEEBAT van 17—24 Juni 1932. GEBOREN Petronella J H. v.d. Weyer, Deurnesche weg Hendrika J. Jans-Beken, Hiept Peter Johannes G. v. Meyel, Merseio OVERLEDEN: Maria P. Th. Winlielmolen 2 maan den, Marktstraat. Gertrudis Alers, 75 jaar, Smakt. Ingekomen en vertrokken personen van 17 tot 29 Juni. VERTROKKEN: P. II. Achten, metselaar, naar Schinveld, Heidestr. 17 M. Homborg, dienstbode, naar Roermond, Kloosterwandstr. 13 Th. van Soest, dienstbode, naar Broekhuizen H. H. Philipsen en gezin, land bouwer, naar Deurne, Kerkstr.lb W. Kateman, z.b. naar Blerik H. Hendriks, dienstbode, naar Venlo Kerkhof weg 36; C Tacken, z.b. naar Horst; A. Volleberg, dienstbode, naar Eindhoven; M. Cuypers, z.b., naar Sittard. XS&K3LIJO SHtESTSH Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der ker.>, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie waaronder generale H. Communie, kwart voor 8 vertrek der Mariavereeniging naar Oostrum, 2 uur groote Congregatie, herhalingscatechis mus voor de meisjes, 3 uur Lof en processie, 4 uur H. Familie. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor de overl. familie vd. Voort-Camps, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 jaarg. voor Johannes Buggems, 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Autoon Joseph van den Boogaart. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. v. Mathijs Verriet en Petronella Coopmans. Vrijdag half 8 jaarg. voor Johannes Peeters en ouders, 8 uur jaarg. voor Gerard Gossens. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, half 8 jaarg. voor Hend. Schraven en Esther Bernardina Leijfers 7 uur Lof. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoog mis met preek, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eerevd. H. Antonius, 7 uur Lof. Vrijdag feest v.d. H. Elisabeth van Portugal, volle afl. o.g.v., half 8 Hoog mis, 7 uur Lof. Zaterdag feest v.d. H. Martelaren v. Gorcum, volle afl. o.g.v. 8 uur plech tige Hoogmis, kwart voor 5 gezongen Vespers, 7 uur Lof. Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 2 flinke boerendienstmeiden 1 timmerraansleerlLg 1 bejaarde diens bode 1 kappersleerling 2 boerenknechten 16 jaar 1 bekwame dienstbode v. Venray 1 boerenknecht voor Limbricht 1 boerenknecht voor Sambeek 1 boerenknecht voor Venray bekend met melken Bieden zich aan Burgerdienstmeisjes voor dad. 22. 20. 18. 16. 15 en 14 jaar. Dagmeisjes 16 en 20 jaar Smidsleerling en smidsknechtéb. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 1 meisje 16 jaar burge dienst 1 keukenmeid 2 chauffeurs 3 bakkersknechten Boerenknechten en daglooners Roggebindsters Voor betoonde deelneming bij het overlijden van onze geliefde Echlgenoote, Moeder, Behuwd- en Qi ooimoeder Anna Maria Catharina Ver riet, betuigen wij onzen hartelijken dank. V. FONCK Sr. J. FONCK E. FONCK COENEN V. FONCK Jr. J FONCK-LAUMANS en Kinderen Venray, Juli 1932. 22 ZONDAG 3Ju>i na de HoognTs Algem. Vergadering in café „De Engel". Trouwe opkomst verzoekt 14 Het Bestuur. Op Zondag 31 Juli a.s. wordt te Venray bovengenoemde marsch gehouden. Gezien de animo te Maastricht, Venlo en Nijmegen voor dergelijke wandeltochten, heeft de R. K. Gymnastiekveree niging »St. Christoffel" gemeend, liefhebbers van wandelen ook eens de schoone omstreken van Ven ray te laten bezichtigen. »Sl. Ghrisloffer' voert U door lan douwen, langs de Maasvallei, door de boschrijke wegen van het Kaslee! Geijsteren weer naar Venray. Inschrijvingen tot en met 20 Juli a.s ad 60 ct. per persoon, te richten aan den Heer FR. P. JANSSEN, Stationsstraat 26 Ven ray, die ook alle verdere inlich tingen verstrekt. 30 bij L. Backus, Stationsweg.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2