ÏmanjfactudlnJ Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. tjACfowft Voordeligst/ manufacturen Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Het Congres te Dublin. Provinciaal Nieuws Zaterdag 2 Juli 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 27 r~ 1r(\ BLIJKEN TOCH HET '/VOODD^LI^Tf PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENTIHN 1—8 regels 00 cent, elke regel meer 7- ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIKMA VAN DEN Ml NCK1IOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland I 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Viouw Behoudenis der Krankeo, Oostrum. Do sluiting van het Eucharistisch CtiDgros te Dublin, Een inillioen deelnemers. De laatste dag van het Eucharis tisch Congres te Dublin op Zondag 1.1, is het glanspunt geworden. Het getal deelnemers bedroeg een miliioen. Niet minder dan 140 speciale treinen liepen Zondagmorgen vroeg Dublin binnen, terwijl verscheidene stoombooten, die gecharterd waren pelgrims aan wal zetten. In het Phoenix-park werd een pontificale Mis gecelebreerd door den aartsbis schop van Baltimore en meer dan een miliioen mannen en vrouwen stonden in rijen dicht aaneengesloten. De sluitingsmis is geworden wat er van verwacht werd, een groot sche demonstratie van geloof en godsvrucht. Op het grasveld voor het Hoog altaar lag een onarzienbare menschen- menigte. Etn oogenblik betrok de lucht en dacht men dat de dag niet zon der regen zou afloopen, doch spoedig klaarde het weer op. Na het evangelie hield de Kar dinaal Legaat een toespraak, ói». door luidsprekers voor een ieder verstaanbaar was. ook voor heD, die 1 en een half uur verwijderd waren. Niet alleen werd de H. Dienst over heel Ierland draadloos uitge zonden, maar ook vanuit het Vati- caan had een uitzending plaats en de stem van den Paus werd duidJijk door de menigte gehoord. De H Vader gaf den pelgrims zijn zegen. Het Congres werd besloten met een massale processie. De Pauselijke legaat zegende de menigte, die in verrukking op de knieën viel. Begeleid door de kardinalen en aartsbisschoppen keerde de Pauselijke legaat naar het paleis terug. —O' Een ieder die Zondagmiddag ge luisterd heeft naar de uitzending van de plechtigheden, die op het Eucha ristisch Congres werden voltrokken moet wel diep onder den indruk gekomen zijn, ook al was niet alles nauwkeurig te volgen, Nadat om tien voor half twee de omroeper vaD den K R.O. de pon tificale Hoogmis had aangekondigd kwam in onze binnenkamer de zachte orgelmuziek vloeien, die ge stadig aanzwol en tenslotte versterkt werd door het gemengd koor van ongeveer driehonderd mannen en jongens. Uitgevoerd werd de fijne Missa Brevis van Palestrioa terwijl na de predikatie het „Panis Angelicus" zeer zuiver en geroerd door een Ierschen tenor werd gezongen. Deze prachtige hymne vormde als het ware de synthese van het indruk wekkende gebeuren, was er zeker zijn teerste en subliemste kern van en deed ons, doodstille luisteraars, inniger meeleven en ontroerder op gaan naar het allerhoogste moment der consecratie, toen na het trom petgeschal de schellen zoo klaar be- goDnen te bellen en wij onwillekeurig teruggevoerd werden naar het schoonste oogenblik van het Eucha ristisch Congres te Amsterdam, waar de Maltezer-ridders eerbewijzen gaven met het getrokken zwaard. Het Credo weid, nauwelijks aan geheven afgebroken door een in de Engelsche taal gehouden predicatie, weike laogzaam als zij werd uitge- sprokrn, zeer goed te vo'gen was. Vooral, toen onze kamers de brandende woorden klonken „Open j vour heart to Him, cry out to Him, reveal Him your wishes" meet in1 velen van ons het diepe verlargen zijn gegroeid, opgenomen te worden onder de biddende schare m de Iersche stad. Na beëndiging van de H. Mis prak de H. Vader eenige minuten in het Latijn voor den Vaticaanschen zender, hetgeen door de sterke stor ting moeilijk te volgen was. De verwondering van dit verbluf fend staal van techniek, dat Rome Dublin in onze huizen deed spreken, verminderde, naarmate wij dieper werden aangegrepen door het feit. dat de stem van Christus plaats- bekleeder op aarde zegenend over de wereld klonk. Raads vergadering te Venray, op Dinsdag 28 Juni, nam. 4 uur. Voorzitter O. van de Loo. Secretaris van Haaren. Tegenwoordig alle leden. Na open:ng met gebed stelt de Voorzitter aan de orde punt 1 der agenga. 1. Notulen. Na een enkele opmerking van den heer Stoot en den heer Millen, werden de notulen der vorige ver gadering vastgesteld. 2. Kasopname gemeente-ontvan ger, 2e kwartaal 1932. Het proces-verbaal van kasopname van den Gemeente-ontvanger over het 2e kwartaal 1932 werd voor kennisgeving aangenomen. 3. Vaststelling van het cohier der voerdiensten. Het cohier der voerdiensten werd op 51 dagen voerdienst vastgesteld. 4. Wijziging en aanvulling der gemeenttbegrooting, dienst 1931. 5. Wijziging en aanvulling der gemeentebegrooting, dienst 1932. De gemeentebegrootingen, diensten 1931 en 1932 werden gewijzigd en aangevuld in verband met de noodig gebleken veranderingen. 6. Aanbiedlrg der rekening Burg. Armbestuur, dienst 1931. 7. Aanbieding der begrooting Burg. Armbestuur, dienst 1933. De rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1931 en de be grooting burgerlijk Armbestuur, dienst 1933, zullen door een commissie, bestaande uit de heeren Pubben, Stoot en Geurts worden onderzocht, die hiervan te zijner tijd rapport aan den Raad zullen uitbrengen. 8. Voorloopige vaststelling van het bedrag der baten en lasten van den tak van dienst het bedrijf der gasfabriek per 31 December 1931 overeenkomstig het bepaalde in ar tikel 265 dir Gemeentewet, met rapport der commissie ad hoe. Conform het rapport der heeren Jacobs, Vermeulen en Goumans werd het bedrag der baten en lasten van den tak van dienst het bedrijf der Gasfabriek per 31 December 1931 overeenkomstig het bepaalde in art. 265 der Gemeentewet vastgesteld op f 91211.34. 9. Aanbieding verslag betreffende de volkshuisvesting overeenkomstig artikel 77 der Woningwet. Het verslag betreffende de Volks huisvesting overeenkomstig art. 77 der Woningwet werd voor de Raads leden ter visie gelegd. 10. Voorstel van B. en W. tot toepassing van een tijdelijke korting op de salarissen en loonen en tijde lijke verhooging van de pensioens bijdragen voor de vast aangestelde ambtenaren en beambten met het oog op de tot standkoming van de wet van 18 Maart 1932, Stbl. 104, ingaande 1 Mei 1932. De heer van Haaren noen.c deze salariskortiDg onbillijk, omdat zij voer alle salarissen hetzelfde is. De Voorzitter merkt hiertegen op, dat ook bet Bestuur der A.R.K.A. met het voorstel van B. en W. accoord gaat. De politiebond die om verhooging van salarissen gevraagd had, blijft consequent en staat hier afwijzend tegenover. De heer van Boven betuigt zijn spijt dat de Raad min of meer ge dwongen wordt over te gaan tot verlaging der salarissen, die toch al aan den lagen kant zijn. Gaarne zag hij, dat de Ministers zelf met salaris verlaging vooropgingen. Wanneer er tot salarisverlaging moet worden overgegaan om zoodoende de rijks- uitkeering te behouden, spijt dit spreker ten zeerste. De Voorzitter zegt, dat de ver laging tot de kleinst mogelijke pro portie is teruggebracht. De heer Vermeulen had de zaak bestudeert en meeDt, dat wanneer er eene verklaring van de kroon is, dat salarissen hier toch al aan den lagen kant zijn, dat d<»n geen verlaging zou noodig zijn. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de voorschriften ten deze op zichte zeer onduidelijk zijn, en hij het daarom gewenscht acht den ve ligen weg te bewandelen om te ontkomen aan het gevaar van derving der Rijksui»keering. De heer Vermeulen vraagt, als de rijksuitkeering nu niet komt. gaat Jan de verlaging toch door Hij vraagt dan aan den Voorzitter of hij er nu zeker van is, dat de rijksuitkeering komt. De Voorzitter antwoordt, dat hij deze zekerheid niet geven kao, maar wijst dan op het nut der toegepaste bezuinigiog. De heer Vermeulen laai de zaak zoo maar niet los, en wijst er op, dat de salarissen in Januari verhoogd zijn en nu weer verlaagd moeteD worden om een rijksuitkeering te tehouden. De salarissen zija toch al laag, we moesten het zoo maar laten of kunnen de hoogere salarissen niet beter gekort worden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat aan verlaging eenmaal niet te ontkomen is, en de billijkheid vordert, dat ieder het zijne bijdraagt. Op een verzoek van den heer Vermeulen, die ten deze nog meer pijlen op zijn boog had, ging de Raad over tot geheime vergadering. Na heropening der openbare ver gadering vraagt de heer Vermeulen nogmaals of er geen korting komt, als eventueel de rijksuitkeering toch gemist wordt. De Voorzitter herhaalt dat hij deze verzekering niet geven kan. De heer van Boven gaat accoord met den heer Vermeulen en is tegen salarisverlaging, waarin ook de heer Stoot hem bijvalt. Nogmaals zet den Voorzitter de strekking van het ministerieele schrij ven uiteen en wijst op den gebie denden inhoud en laat de stemming over dit agendapunt plaats vinden De geheele Raad, met uitzon dering van den beer Vermeulen, stemt dan voor de verlaging der salarissen en verhooging van de pensioenbijdrage. 11. Voorstel van B en W. tot vaststelling eener verordening, rege lende de rangen, het aantal, de sa menstelling, de eiscben van benoem baarheid en de bezoldiging der amb tenaren van gemeentepolitie, inge volye het bepaalde in artikel 223 der Gemeentewet. De Voorzitter deelt mede, dat we hier in Venray hebben een hoofd agent en drie agenten van politie, genaamd dienaren van politie. De dienaren van politie worden benoemd door*"* het hoofd der politie i.e. de Burgemeester, buiten de Commis saris der Koningin. De salarissen bedragen f 1500. tot f 1600-, welk maximum in 8 dienstjaren bereikt wordt. Deze verordening treedt 1 Juli in werking. De heer Vermeulen wijst er op, dat volgens de coucept-verordening de Burgemeester bij wijze vaa straf de jaarlijksche verhooging kan in houden en dus feitelijk het salaris bepaalt. Hij stelt voor om deze be voegdheid aan den Raad voor te dragen. De Voorzitter kan zich hiermede niet vereenigen. Immers, de Burge meester draagt de verantwoordelijk heid voor de politie én moet dus de vrije hand hebben om invloed uit te oefenen op de hoegrootheid van de salarissen. Het zou b.v kunnen voorkomen, dat e»>n sollicitant die zeer geschikt is, bedankt voor een benoeming in Venray, wanneer zijn dienstjaren elders doorgebracht, hier bij de salarisregeling buiten be schouwing bleven. De heer Vermeulen grijpt ter ver sterking van zijn betoog naar de Gemeentewet, waarin zijn inziens staat, dat de Raad de salarissen be paalt. De Voorzitter houdt zich echter aan een zoo juist ontvangen ministe rieele missive, waarop de heer Ver meulen den wensch te kennen geeft, in deze den Secretaris te willen hooren, waarop de Voorzitter ant woordt, dat hij den Raad van voor lichting dient en verzoekt toch wel aan te nemen, dat bij de waarheid spreekt. Hetgeen door den heer Vermeulen met een glimla:h wordt aangehoord. De heer van Boven vraagt hoelang de politie vacantie heeft, waarop de Voorzitter antwoordt: 8 dagen. In stemming gebracht wordt de verordening door den Raad aange nomen, terwijl de heeren van Dijck, Vermeulen, Arts en van Boven tegen stemden. 12. Voorstel van B. en W. tot wijziging in verband roet sub 14 van artikel 2 van het Ambtenaren reglement. Conform het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen 13. Behandeling ingekomen schrij ven van J. Franssen e.a. alle huurders van de aan de Bouwvereeniging St. Oda toebehoorende woningen, om vermindering van huur. De heer Millen blijft bij zijn voor stel in verband met de omliggende plaatsen om de huren der woningen met f 0.50 per week te verlagen. In de stad zijn lagere huurprijzen. De Voorzitter heeft bij voor komende gelegenheden meermalen opgemerkt met den tijd mede te moeten. Gaarne zag hij nu ook, dat de Raad zich aan den tijd aanpaste en de huren met f 0 50 per week en per woning verlaagd werden. De Voorzitter antwoordt hierop, dat wij op deze huren reeds f 1000 per jaar toeleggen, zoover is de ge meente al reeds onder de als minimum geëischte huuropbrengst. De heer Millen meent, dat de woningen te duur zijn. De Voorzitter beschouwt de thans gevraagde verlaging als onbillijk, terwijl de heer Millen de verlaging zeer logisch vindt. De heer van Boven zegt, dat in dezen crisistijd verschillende huurders hun huur niet kunnen betalen, het geen de Voorzitter ook wel zal weten. Bovendien zijn het geen ge schikte woningen, vooral Diet als men wat kinderen heeft. De Voorzitter meent echter, dat deze huizen door een groot architect voor Ons Limburg zijn gebouwd bij duizenden. Het gaat nu zijns inziens moeilijk aan om te spreken van on geschikte «oningen. De heer Arts zegt echter, dat wanneer een Venrayer deze huizen had moeten bouwen, hij heel wat beter werk zou geleverd hebben, dat ook voor de gemeentekas voor dei liger zou geweest zijn. De heer van Boven zegt zelf in zoo n buis gewoond te hebben en door de vele scheuren in de muren in staat was vanuit zijn slaapkamer de schoone stand van den rog te kunnen bewonderen, ofwel den loop der maan kon volgen. De Voorzitter voert tegen dit alle: aan, dat hij huurverlaging ten op zichte van andere huurders van huizen onbillijk vindt en brengt tha is in stemming het voorstel om het verzoek om huurverlaging af te wijzen, waarmede de Raad accoord ging, terwijl de heeren Millen, Arts en van Boven tegen stemden. 14. Voorstel van B. en W. in zake verkrijging van een nacht- en Zondagsdienst der rijkstelefoon in de gemeente Venray. De Voorzitter zet uiteen, dat nu de Middenstandsvereeniging en ver schillende boerencorporaties hunne bijdragen in de kosten van deze dienst hebben toegezegd en het de Gemeente dus maar een f 350 per jaar zal kosten, onder voorwaarde, dat de toegezegde f 405, door be langhebbenden telken jaren worden bijeengebracht, stellen B. en W voor om dezen dienst voor den tijd van 5 jaren in te richten. De aange slotenen op de telefoon, behoorende in Venray-kom, Leunen en Oostrum hebben geen extra kosten te voldoen terwijl de kantoorhouders op de buitingen een extra vergoeding krij gen voor hun diensten van hen die gebruik maken van deze faciliteit. De omliggende gemeeDten zooals Wanssum en Meerlo hebben gezegd in deze geen extra bijdragen te willen verstrekken, doch wanneer er in die plaatsen van den dag en nachtdienst per telefoon gebruik gemaakt wordt, komen de extra kosten van deze gesprekken ten bate der gemeente Venray. Z.h.s. aangenomen. 15. Bespreking verpachting boer derij Zwart water. Nadat Wethouder Pubben de wenschelijkheid bepleit bad om het eerste jaar den pachter te ODtzien, teneinde uitbouwing der boerderij te voorkomen en de overname van een door de kinderen Tboonen gebouwd varkenshok te hebben besproken, werden B. en W. gemachtigd om de boerderij Zwartwater te verhuren. 16. Voorstel van het lid van deD gemeenteraad, den heer J. Vermeulen e.a. tot wijziging van artikel 6 van het reglement van orde voor den gemeenteraad. De Voorzitter leest het ingekomen voorstel voor en noemt de redactie onuitvoerbaar. Het gaat immers niet aan om ingekomen verzoeken en requesten of officieele bescheiden te doen rondgaan, die daarbij mogelijk verloren kunnen raken. Doch de be doeling zal wel zijo. om 8 dagen voor de vergadering concepten van verordeningen en dergelijke aan de leden te bezorgen. Dit gaat verder dan de wet voorschrijft, waaitegen de Voorzitter opmerkt, dat hij zich zoo maar niet laat binden. De heer Vermeulen is het niet met den Voorzitter eens. Hij heeft rechts kundig advies ingewonnen en acht het voorstel dan ook absoluut niet in strijd met de wet en meent, dat in het reglement van orde zooiets ;erust bepaald mag worden. De Voorzitter zegt, dat hij tegen dit voorstel we'tig en practisch be zwaar heeft. De heer Van Haren merkt op, dat hij de bescheiden voor-de voorlaat ste vergadering eerst Zaterdag heeft ontvangen, terwijl het Maandag daarop alreeds vergadering was. Hij had daarom ook geen tijd om alles behoorlijk in te zien. De heer Stoot is het met den Voorzitter eens, dat dit voorstel niet het reglement van orde kan worden opgenomen. Hij hoopt echter dat de Voorzitter tegemoet zal komen aan het verlangen der leden, daar hij anders veel aanhoudingen van voorstellen te wachten heeft. Hiermede kan de Voorzitter zich zeer goed vereenigen, maar bij laat zich niet binden. De heer Millen kan zich niet voorstellen dat 8 dagen van tevoren de agenda's uitsturen zoo n last geeft Als de agenda's toch eenmaal klaar zijn, zet dan de vergadering een voudig later. Waarop de Voorzitter den heer Millen opmerkt, dat hij het ook wel Diet zal kunnen begrijpen, daar hij niet administratief onderlegt is. Meerdere punten kunnen soms geen uitstel lijden eu veranderen soms nog kort voor een vergadering verband met een ingekomen schrijven. De heer Van Haren merkt op, dat d-» leden met hun privé werk zitten en het dan zoo maar niet aangaat, om zoo eens gauw eventjes eeu agenda door te jagen. Wethouder Odenhoven meent, dat misschien genoegen kon genomen worden met 5 dagen, waarmede de heer Arts accoord ging. De heer Van Boven is het met den heer Vermeulen eens. De heer Arts zegt, dat er zoo geen vastigheid komt, al gelooft hij wel, dat de Voorzitter welwillend zijn zal. De heer Gouma s geeft de heer Vermeulen intrekking van zijn voor stel in overweging, Wethouder Pubben zegt, dat aan houding van voorstellen ook niet prettig is, waarna de Voorzitter verklaart zooveel mogelijk rekening te willen houden met de verlangens der heeren, wat echter geen gemak kelijke taak is. De een heeft niet graag de vergadering in het laatst van de week, een ander niet in het begin van de week, sommigen kun nen niet omdat zij op bepaalde dagen elders vergadering hebben en zoo doen zich tal van moeiclijkheden voor, die hij echter zooveel mogelijk zal trachten te omzeilen. De heer Vermeulen trekt hierna zijn voorstel in. 17. Request van het Hoofdbe stuur van den Nederiandschen Bios coopbond om verlaging der verma kelijkheidsbelasting. De Voorzitter zet uiteen, dat B. en W. ter voorkoming van misbrui ken het noodig oordeelen een bepaald minimum te behouden. Zij stellen voor dit te bepalen op f 10. Zonder hoofdelijke stemming ging de Raad met dit voorstel accoord. 18. Bespreking invoering buurt verkeer op de Spoorwegen tusschen VenrayVenlo. De Voorzitter deeit mede, dat bij bezoek heeft gehad van den Inspec teur van het vervoer der Ned. Spoorwegen. Bij invoering van bet buurtverkeer zou een retourkaartje Venray-Venlo 95 cent kosten. Nu het buurtverkeer wordt ingevoerd ligt het ook voor de band om de kaartjes van den gemeente autodienst te verlagen. B. en W. stellen daarom voor relourkaartjes voor de bus in te voeren ad f 0.35. Mogelijk zou dan later een verdere verlaging kun nen worden ingevoerd, ais bet buurt verkeer opneemt. B. en W. vinden het echter ook wenschelijk dat buurt verkeer met Nijmegen wordt inge voerd, terwijl B. en W. huiverig zijn om de kosten voor de bus thans sterker te verlagen. De heer Vermeulen zegt, dat de Burgemeester verlaging der tarieven al meermalen met de conducteurs besproken heeft, hij is er echter voor om f 0.30 retourkaartjes in te voeren, en meent, dat men voor 10 centen meer niet naar het station zal terug- loopen. De Voorzitter rrerkt op. dat een verlaging van 10 centen neer komt op het verlies van 1/4 gedeelte der businkomsten en noemt dat enorm veel. De heer Odenhoven meent, dat de beroerde tijd velen het loopen leert. De heer Van Haren meent, dat 30 centen wel voldoende is voor een ritje Venray Oostrum. De heer Van Boven zegt, dat 5 centen geen verschil is, maar 20 centen enkele reis en 30 centen retour dan zullen er niet veel loopen. De heer Goumans meent, dat er ook nog veel loopen, die onderweg zaken doen. De heer Stoot is ook voor het tarief van den heer Van Boven. De Voorzitter merkt op, dat de Gemeente een tegemoetkomende houding wil aannemen bij invoering van het buurtverkeer Nijmegen Venlo en antwoordt op een vraag van Wethouder Odenhoven, of dit van invloed is op het besluit der Ned. Spoorwegen, beves'igend. De beer Van Haren meent, dat de spoorwegen wel wat moeten doen, om reizigers te houden in verband met bet toenemend motor- verkeer. Nadat de Voorzitter er op gewe zen had, dat het moeilijk zijn zal om later de tarieven der bussen weer op f 0,35 te brengen als d t noodig zou zijn. wordt tot stemming over gegaan en met de stemmen der heeren Van Dijck, Goumans, Pubben, Jacobs en Odenhoven tegen, gaat de Raad over tot invoering van het f 0,30 tarief. 19. Ingekomen schrijven van Ged. Staten betreffende verlaging keur- loon. De Voorzitter stelt den Raad voor op dit schrijven te antwoorden, dat de Raad niet tot verlaging der keur- loonen zal overgaan. De heer Vermeulen vraagt, of de Raad er toe gedwongen kan worden en voegt erbij, dat in dezen tijd de aanschaffing van een destructor met zal worden opgedrongen. De Voorzitter adviseert echter om aan de geldende tarieven vast te houden, waarmede de Raad z.h.s accoord gaat. 20. Voorstel van B. en W. tot belegging van een bedrag van f4000 voortspruitende uit den verkoop van gronden. De Voorzitter deelt mede, dat een bedrag van f 4000 tegen 43/4 pet. op hypotheek kan worden belegd, waarmede de Raad zich vereenigt. De Voorzitter deelt mede, dat het uitbreidingsplan der gemeente goed gekeurd is ingekomen. De heer Geurts hoopt, om het algemeen belang, dat de dag- en nachtdienst der telefoon spoedig in werking zal treden en Ged. Staten dit besluit spoedig zullen goedkeuren. Op een vraag van den heer "er- meulen inzake de Winkelsluitir, zegt de Voorzitter hierop nog _iets te kunnen antwoorden. De heer Van Boven wijst er op, dat de autobussen aan de stopplaats halfweg Oostrum dikwijls doorrijden. Hij hoopt, dat de burgemeester de chauffeurs eens op de hielen zal zitten. De Voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Van Haren hoopt, dat het uitbreidingsplan spoedig zal be keken en verwezenlijkt worden; waarmede de Voorzitter van harte instemt. De beer Millen wijst er op, dat de lantaarn bij Keijzers een echten sta in den weg, nog steeds niet verplaatst is. Hij hoopt, dat dit spoedig zal gebeuren. De Voorzitter maakt een aantee- keniug van deze zaak De heer Arts vindt het hoog noo dig, dat op den Smakterweg een lantaarn geplaatst wordt. De Voorzitter antwoordt, dat uit breiding van het aantal lichtpunten voorzichtig moei behandeld worden, waarop de heer Arts den Voorzitter zegt, de wenschelijkheid van de plaatsing van een lantaarn aldaar gaarne te willen toelichten. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering met gebed. VENRAY. 2 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergade ring van 24 Februari 1932 is vast gesteld de navolgende verordening Verordening tot wijziging der verordening op de veemarkt. Eenig artikel. Achter artikel 4 der Verordening op de Veemarkt, zooals deze is vastgesteld bij Raadsbesluit van 28

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1